Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én a napokban teszteltem pozitívat és ma voltam orvosnál, a várható szülés dátuma jelenleg 2016.06.01 :) Remélem lassan csatlakoztok hozzám Júniusi babavárók :)
 
 


Szia Szcso!
Nagyon örülök, hogy létrehoztad ezt a csoportot :)) És gratulálok a pozitívhoz!


Én tegnap teszteltem először 2 pozit, aztán ma is, bár az egyik... elég halvány lett, úgyhogy persze beparáztam.

Neked mikor volt a számíott ovu?:) Hányadik napon lett pozitív a teszted?


Én holnap megyek orvoshoz:))
Szép estét,
Lau


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Szia Lau!

Gratulálok Neked, örülök, hogy csatlakoztál hozzám, és nem leszek egyedül júniusi babaváró! 

Nyugi, nekem vasárnap lett először pozi tesztem időn túl, utána hétfőn negatív lett (el is keseredtem), majd tegnap már nagyon erős pozi volt és ma reggel is. El is mentem gyorsan orvoshoz és megerősítette a jó hírt

Úgyhogy lehet, hogy neked is rossz volt az a teszt, vagy ilyesmi. Ne stresszelj!!!

Ovum 9.-én volt elvileg és 27.-én lett pozi tesztem, de előtte nem is csináltam tesztet mert nem mertem.

Szurkolok Neked holnapra, és írj, hogy mi volt!!!!

Szép estét neked is,

Szcso (később, ha már sokan leszünk és lezárjuk a topikot, akkor majd az igazi nevemet fogom írni)
 
 

 
 

Jaj ez olyan jooo!! gratulálok még egyszer!!:) akkor én nagyjából 1 hetes csúszásban leszek mindig hozzád képest, nekem 15-én volt ovu (ez 99%-ig biztos, mert ovu teszttel néztem, meg éreztem is) és 29-én már abszolút pozitív teszt, persze még nem olyan erős mint a kontroll csík, de pozi :)
de teljesen megnyugtattál most, őszintén!! eddig picit lenyugodtam, aztán megint rástresszeltem.. de most olyan nyugodtság lett úrrá rajtam, hogy így 9 órakor el is megyek lassan aludni.

neked amúgy milyen tüneteid vannak?:) nekem olyan furcsán korán jöttek a tünetek: az ovutól számított 6.nap óta nagyon fájnak a melleim, 1 hete pedig a derekam is le akar szakadni.. - bocsi ha sokat kérdezek, de olyan jó ezt "együtt csinálni", infókat cserélni, megnyugtatni egymást stb...:)

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Szia!

Tegap elkezdtem szedni az Elevit pluszt, hát lehet, hogy ez nem az én vitaminom lesz....Beszedés után fél órával felment a vérnyomásom, szédültem, megfájdult iszonyat módon a fejem, és nem is múlt el ma reggelig....
Ma megint beszedem, ha ugyanez lesz a probléma, akkor másfélét fogok venni...

Tünetek...hát érdekes, mert amíg meg kellett volna jönnie, addig ugyanolyan tüneteim voltak, mint menszesz előtt szoktak..mellfeszülés,hasszurka,stb., de most hasszurka van, azt mondta az orvos, hogy ez normális, mert nő a méhem. És ma reggel hányingerrel keltem és azóta is émelygek, nincs étvágyam sem

Voltál orvosnál? :) Mit mondott? :) Te dolgozol egyébként? Apuka mit szólt a babához? Elmondtátok már valakinek? :)

Szép napot,

Szcso
 
 


szia:)


Az Eleviről már 2 ismerősömtől is hasonlókat hallottam, az egyiknek konkrétan akkor/addig volt hányingere, amikor az Elevitet szedte, amint elfogyott (mert ugye azt hitte a baba miatt van és végig szedte) egyből el is múlt. Én személy szerint egyik terhes vitamint se fogom szedni, hanem külön-külön szedem őket.. igaz így van vagy 10 kis dobozom, de kicsit "személyreszabottan" szedem így a vitaminokat. Folsav 3mg az alap, C-vitamint emelem az időjárás romlásával együtt, magnézium, D-vitamin, vas, B-vitamin.. egyelőre ezeket szedem külön, plusz egy sima multit is.


Voltam orvosnál, a hCG-m még csak 700 volt, úgyhogy mondta, hogy UH-n valószínűleg még nem látnánk semmit, mert túl korai. hétfőn kell visszamennem, azt mondta, hogy addigra 1000 feletti hCG-t kéne produkálnom és akkor UH-t is tudunk nézni... De néztem hCG táblázatot és számításaim szerint 4hét+2napnál járok valahol, szóval a 700-al szinte még felül is múlom a maximum szintet ebben az időben :)


https://piszenpisze.hu/tablazatok/hcg-s ... seg-alatt/  ez alapján.


neked mennyi volt a hCG? (ha nézték vérből)


Apa még nem tudja, csak édesanyámnak mondtam el... de szerintem a 8.hétig Apa meg se fogja tudni, akkor szeretném elmondani neki, amikor már... tényleg elhihetjük:) (bár az még csak a 12.után lenne)
Nálatok?:)


Én itthonról, kötetlen munkaidőben dolgozom, heti 2x megyek csak megbeszélésre, úgyhogy szerebcsém van ezzel:) Te? :)


Neked amúgy mondott valamit az orvos pl. sporttal kapcsolatban? Én eddig rendszeresen sportoltam, de a pozitív teszt óta lépcsőzni is alig merek... viszont még a "túl koraiság" miatt nem kérdeztem ilyeneket az orvostól...


Szép napot neked is:)


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

Vasárnap teszteltem először pozítivat a nem várt előtt egy nappal, mára már szép erős két csíkom van. Elvileg a számításaim szerint június 6 lesz a cél dátum. Nekem már van egy másfél éves kisfiam. Nálunk a család nagy része már tudja. Még nem voltam orvosnál, mert korainak tartom. Én az Elevit Plus-t szedem.



minimanostar
Szekszárd
 
 


Szia!

Igen én is hallottam már az Elevitről, de ezt ajánlotta az orvos

Nekem nem néztek HCG-t, egyből ultrahangoztak, és 2mm-es hólyagot látott :)

Nálunk Apuka tudja, mivel hát nem egészen tervezett baba volt (illetve inkább úgy mondanám, hogy 1 év múlva terveztük), és egyszeri nem figyelésből lett a baba De nagyon örülünk Neki 
Illetve Anyukám, a Testvérem és a Barátnőm tudja, de mondtam mindenkinek, hogy még nagyon korai, és az is lehet, hogy nem marad meg. De nem is akarok ilyenekre gondolni, csak a legjobbakra!

Én nem dolgozom jelenleg, csak besegítek Testvéremék cégéhez könyvelést, ilyesmi. Ezért is jött "rosszkor" a baba, mert pont álláskeresésben voltam....De szerencsére a Férjem keres úgy, hogy megleszünk :)

Én nem sportolok amúgy sem, úgyhogy nem kérdeztem tőle ilyesmit Egyedül a szexet mondta, hogy most álljunk le, 3 hét múlva, a 8. héten kell mennem megint és akkor meglátjuk, hogy szabad-e majd utána. De igazság szerint amúgy sincs most sok kedvem hozzá.

Amúgy nagyon várom már, hogy leteljen ez a 3 hét, nagyon aggódom, és már hallanám a szívverését, hogy megnyugodjak, hogy minden rendben.

Egyébként olyan fura nekem, hogy ugye az utolsó mensi első napjától számoljuk a terhességet, és az alapján ma 5 hét+1 napnál, de én biztosan tudom melyik napon fogant, és az még csak 3 hete volt. De tudom, hogy ezért 40 hét a terhesség és nem 9 hónap 

Te hogy bírod ezt a várakozást?

Üdv,

Szcso
 
 


Szia Minimanostar!

Üdv köztünk!

Gratula Nektek a kistesóhoz!!

Te nem vagy rosszul az Elevittől? 

Örülök, hogy lesz köztünk egy rutinos kismama, sokat tudsz majd nekünk segíteni a tapasztalataiddal!

Mikor tervezel orvoshoz menni? 


 
 


Szcso: Hál Isten nem vagyok rosszul az Elevittől, a kisfiamnál a Gravidát szedtem és attól folyamatosan hánytam.

Még nem tudom pontosan mikor megyek dokihoz, mert orvos váltásban vagyok, nem akarok a volt dokimnál szülni. Na majd ha felhívtam az új kiválasztott dokit, akkor már okosabb leszek, hogy mikor megyek. :)



minimanostar
Szekszárd
 
 


szia Minimanostar! örülünk, hogy itt vagy:) lassan csak gyűlik a júniusi csapat, olyan jó:)


persze, nem szabad semmi rosszra gondolni, csak pozitívan!!:) de én a babona és a sok sikertelenség után inkább várok még vele, amíg nem látom dobogni a kis szívét.. ami végülis már nincs is olyan messze:) de egyébként rossz ez a várakozás, úgy érzem lelassult az idő. úgy szeretnék a 12.hét után lenni, amikor az a legnagyobb kérdés, hogy fiú -e vagy lány:)


amúgy ma csináltam itthon egy "összehasonlító tesztet... és hát abszolút pozitív és erősödik:


huh a nemi élettől eltiltott addig?:O basszus én ilyeneket meg akartam kérdezni az orvostól, csak amikor mondta, hogy a 700hCG kevés, jöjjek vissza hétfőn... el is felejtettem minden kérdést, gondoltam majd hétfőn megkérdezem. 

nektek a kávéra mondott valamit? én anélkül nem tudok felébredni. (és persze ezt sem kérdeztem még meg..)
szcso te mikor mész legközelebb?:)

szép napot lányoK!


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek nagyon rosszul vagyok tegnap óta...olyan hányingerem van... :-( Éjjel többször felébredtem arra, hogy kijön belőlem minden :oops: De még tartom magam, nem akarok hányni...
Egyébként biztos, hogy az Elevittől van, ugyhogy ha megyek vissza a dokihoz megmondom neki, hogy mondjon valami mást.

Ti hogy vagytok? Van már valami tünetetek?

nemethlaura: Na ez már nagyon szép pozitív!!! :lol: Látod mondtam, hogy ne aggódj! ;-)
Azt mondta a doki, hogy mivel most fog a petezsák ès az embrio kialakulni, igy nagyon vigyázzak magamra, ne emeljek, öltözzek fel jól, és hát igen, a szexet is kerüljük. :roll:
Én nem kávézok, úgyhogy rám ez nem vonatkozik, de szerintem napi 1 csésze belefér..de minimanostar rutinosabb, hátha ő tud valamit mondani erre. :-D
De jó Neked, hogy hétfőn mész, nekem elvileg 20.-án kéne visszamennem, de nem fogom addig kibírni és visszamegyek 13.-án. :-D Muszáj tudnom, hogy minden rendben van-e.

Ma csomó helyre kéne mennem ügyet intéznj, de annyira rosszul vagyok, hogy egyszerűen nem bírok kikelni az ágyból...pedig muszáj lesz. :cry:
 
 


Igen, ez valószínűleg tényleg az Elveit lesz... nem tudom miért ragaszkodnak hozzá ennyire az orvosok, amikor LEGALÁBB ennyire jó, ha az ember külön-külön veszi meg a szükséges vitaminokat.. szerintem kb. olcsóbb is, igen csak fel vannak árazva ezek a várandós készítmények..


igen, ilyenkor ez a 18 nap (a dokiig) rengetegnek tűnik... 3 hét alatt olyan sok minden történik, olyan jó nyomonkövetni, hogy minden rendben:) 

ma egy kicsit émelygek, de lehet csak azért mert elég rosszul aludtam..
nekem a mell és mellbimbó fájdalom az nagyon erős (bár érdekes, hogy ez a fogantatától számított 6. naptól kezdve van), emellett sokat pisilek, jóval melegebb vagyok (37.1).. ja és olyan hirtelen éhezem meg mindig, hogy  szinte rosszul leszek..
pár napja még majdnem egész nap fájt az alhasam/derekam.. most naponta csak párszor érzem, hogy fájdogál.. ti érzitek az alhasatokat/derekatokat?


ha muszáj, akkor menni kell:( de pihenj amennyit csak tudsz


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!
Én tegnap délután teszteltem pozitívat! :-) Úgy számolom, hogy júliusban fog világra jönni a bébi. Nagyon örülök neki, hogy kora nyári babám lesz. :-)
Hétfőn megyünk dokihoz, nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen!
marquise
Budapest XX. kerület
 
 


szia Marquise! GRATULÁLOOOK!:) igen, csodálatos ez a júniusi dátum!!
láthattalak egyébként a babaprojekt2015-ös csoportban? anno én is a keményen próbálkozók között voltam, aztán csoportot váltottam...:)
- most lett először pozitív vagy most teszteltél csak először? :) csináltál ma is esetleg? (azért kérdezem, mert a vonalak erősödése az, ami elsőre jót jelenthet és megnyugvást adhat)


én is hétfőn megyek először, csütörtökön még túl alacsony volt a hCG-m az UH-hoz:(( de már nagyon várom!! :)


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


@nemethlaura:
Szia Laura!
Igen eddig oda írogattam, és emlékszem is rád, de mostmár -remélem- itt a helyem nekem is. :-)
Tegnap délután meg este csináltam tesztet, mindkettő pozitív, de ma sajna nem volt időm venni, pedig néztem volna egy igazi erős reggeli csíkot. :-) A tüneteim nem változtak tegnap óta, maximum kicsit többet járok pisilni. Remélem, ez is jó jel.:)
De majd hétfőn a doki megmondja, hogy mi a helyzet.
marquise
Budapest XX. kerület
 
 


Amúgy nektek milyen tüneteitek vannak? Nekem néha erősebbek, néha meg alig érzek valamit.
marquise
Budapest XX. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy egy kicsit eltűntem, de elég mozgalmas volt a hétvége, szüreti buli meg kirándulás.

Képzeljétek most már tök jól vagyok, annyi, hogy nagyon hamar elfáradok meg aludnék állandóan.

Marquise: Üdv itt, örülök, hogy csatlakoztál és gratulálok a babához! Na gyűlünk szép lassan. Csináltál azóta tesztet?

Hogy vagytok? Minimanostar minden rendben Veled is?

Szurkolok a holnapi orvoshoz menőknek, írjatok majd, hogy mi volt!!!!!


 
 


Ja meg azt akartam még, hogy olyan erős folyásom van (bocsi), hogy mindig azt hiszem, hogy a vér öntött el és pánikolva rohanok a wc-re.... Lehetnénk már a 12.hétnél mert meg fogok bolondulni....
 
 


sziasztok!


Marquise: nekem a mell- es mellbimbo fajdalom/érzékenység az ÁLLANDÓ, soha meg nem szűnik... borzalmas:D már most 2x akkorák mint voltak és úgy érzem leszakadnak.
emellett ami nekem néha van, néha nincs (és persze megijedek ha van, ha nincs) a derék ás alhas fájdalom.. néha mintha meg akarna jönni, néha mintha nyugdíjas lennék.. aztán néha meg semmi.
a folyás nekem is van, de nem sok.. tejszerű.. gyakran pisilés.


szcso: átérzem!!! én meg minden hajnalban felébredek, ellenőrzöm, hogy fájnak e még a melleim, aztán megnézem, hogy nem jött -e meg.. aztán vagy visszaalszom, vagy túlstresszeltem magam és felkelek és csinálok egy tesztet (mindezt hajnali 5kor).. annyira szeretnék 8 hetet ugrani.. 


na meg várom holnap az orvost... szeretném ha ott lenne, jó helyen és TALÁN már a szíve is dobogna, bár az szerintem csak 3-4 nap múlva esedékes..


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


@nemethlaura:
Áá, UGYANEZ a para van nálam is, jaj, annyira jó, hogy nem csak én vagyok ilyen hülye!! :-D Anyum meg a párom csak mosolyognak az ilyen dolgaimon, meg nyugtatgatnak, de én képes vagyok csak azért ráírni a rutinos kismama barátnőmre, hogy normális-e, ha ma kevésbé fájt a hasam, mint tegnap. :-D
marquise
Budapest XX. kerület
 
 


@szcso:
Szia!
Azóta nem teszteltem, főleg mert sajnos nem volt időm venni. Holnap a dokinál úgyis kiderül minden, de próbálok pozitívan hozzáállni, úgyis minden rendben lesz, remélem. :-)
marquise
Budapest XX. kerület
 
 


Marquise szerintem teljesen normális.. tényleg, TELJESEN! nem elsőre jött össze, nehéz elhinni, nehéz megnyugodni, DE MINDEN RENDBEN LESZ!
holnap elmondja/megmutatja az orvos, hogy minden tökéletes és megnyugszunk (1-2 napra... talán pár órára..)


-remélem fogok tudni aludni addig, úgy izgulok már most.. hulla vagyok egész nap, de a stressztől sose tudok rendesen aludni


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


sziasztok! én már meg is jártam az orvost.. minden rendben:) jó helyen van, jól látható petezsák és szikhólyag, viszont szívverés még nem volt, de ez is teljesen normális hiszen ez a 4.hét 6.nap.. és az 5. hét közepefele kezd el pumpálni az a cuki kis pötty. Úgyhogy most 1 hét várakozás. Viszont jövő hétfőn már látni kell majd:)
most picit megnyugodtam, de szerintem ez a nyugodtság jövő hétfőig teljesen eltűnik majd.

veletek mi újság? :)

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

De jó nemethlaura, hogy minden rendben volt!! 

Én eléggé aggódom, mert ugye múlt szerdán voltam orvosnál, 5+0-án, és nálam még csak 2mm-es felritkulást láttak Tehát se petezsák, se szikhólyag....úgyhogy most nagyon elkeseredtem Ráadásul hivatalosan 2 és fél hét múlva kéne visszamennem, de lehet, hogy holnap visszemegyek, hogy tudjam, minden rendben van-e....
 
 


@szcso: tutira 5+0volt?? simán lehet, hogy később volt peteérésed és ezért kis "csúszás van".. Meg ha az orvos azt mondta, hogy teljesen rendben van, hogy felritkulást látott, akkor biztos nincs semmi gond :)
de ha tudsz, akkor menj vissza tényleg, az mindig megnyugvást ad és most a nyugodtság az egyik legfontosabb (na bagoly mondja verébnek..). De ha szerdán mész vissza, akkor már elvileg a 6.hétben leszel és akkor 100%, hogy szívverés is lesz.


engem most csütörtökön akart visszarendelni, de mondta, hogy lehet akkor még nem lesz szívverés, ezért mondtam, hogy legyen inkább hétfő, mert akkor már 100%, hogy lesz szívverés és embrió érnyék is.


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok!

Jövők amikor tudok, csak a másfél éves örökmozgóm nem nagyon hagy szabad időt. :) Egyik nap is írtam nektek, csak elszállt és utána már nem volt időm írni.

Én még nem mentem orvoshoz, a párom pedig pénteken megy határra objektum őrzésre. Szeretném ha együtt mennénk 10 napot lesz távol. Úgyhogy szerintem olyan 20-a környékén megyek először dokihoz. Az az igazság kevésbbé izgulok most, mint a kisfiamnál anno. Akkor sokkal jobban stresszeltem mindennen. Most pedig úgy vagyok vele, had nőjön ott bent szépen nyugodtan ráérünk megnézni őt később.

Tünetek nálam: a mell feszülés bimbó udvar fájdalam, a hasfájás kevésbbé jellemző most, kisfiamnál sokat feszült, fájt. Hányinger és társai egyelőre elkerültek, kisfiammal ilyen környékén kezdődött és kitartott a 14-dik hétig. Szinte semmi nem maradt bennem. Remélem ez most kimarad. Pisilni gyakrabban megyek, de körülbelül ennyi.

Laura: De jó, hogy minden rendben volt az UH-on.

Szcso: Szerintem is menj orvoshoz, ha az megnyugtat, de lehet később volt peteérésed azért volt még csak felritkulás. Szeded még az Elevitet?

marquise: Gratulálok a pozítiv teszthez. Várunk az UH eredménnyel.



minimanostar
Szekszárd
 
 


sziasztok Lányok!

gondoltam írok nektek, mert ha minden jól megy, akkor én is csatlakozom hozzátok : )
Laura, én is ma vagyok 4 hét és 6 napos : )
holnap megyek dokihoz. még nem voltam, csak otthon teszteltem múlt héten pozitív eredményt. nagyon boldog vagyok! : )

gratulálok mindenkinek!! : ) legyen szép napotok!

Lilypie Pregnancy tickers
 


porcukker: Neked is nagy Gratula pozítiv teszthez.




minimanostar
Szekszárd
 
 


@minimanostar: abszolút megértem, hogy annyira nem stresszeled túl, bevallom őszintén, hogy te csinálod jól:) nekem ugye ő az első baba, semmilyen tapasztalatom nincsen, minden egyes érzés teljesen új... és a 12.hétig még stresszelek rendesen.


de neked már egyszer világra jött egy tökéletes kis teremtmény, úgyhogy a tested bizonyította, hogy csak ilyeneket tud produkálni:) biztos a 2.babánál is minden rendben lesz.


@porcukker:


GRATULÁLOOOK! ez csodálatos! akkor te is 06.07-körülre leszel kiírva! Nagyon szuper:) mi akkor napra pontosan meg tudjuk egymással osztani a fejlődést:) kíváncsi vagyok az 5.héten ti mit fogtok látni:))


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


nemethlaura: Hát őszinte leszek a kisfiamnál végig stresszeltem egy nem problémmentes terhességet. Az elejét végig hánytam, a májfunkció értékeim emelkedtek, aztán mire úgy látszott rendeződnek a dolgok, inzulinos terhességi cukrom lett, és a java csak ez után jött, a májfunkcióim az egeket verte 30 hetes terhesen, bekerültem fertőző osztályre 11 napra, mire végre megállapították, hogy terhességi epepangásom van. Kaptam rá gyógyszert. 38 hétre érkezett a kisfiam kissúllyal, nem vették észre hogy nem úgy fejlődik ahogy kell. Szóval volt para rendesen. Nagyon féltem egy újabb terhességtől, de kisfiamnak szeretném, ha lenne tesója így belevágtunk és most itt növekszik a pocakban. És most valahogy olyan nyugodt vagyok, azt érzem, hogy ura vagyok a helyzetnek. Szóval remélem egyszerűbb lesz ez a terhességem, garantált hogy terhességi cukrom lesz, illetve 50 % esélyem van a terhesség epepangásra is. De már legalább tudom mire kell odafigyelnem.
De persze teljesen megértelek titeket, az első terhesség nagyon stesszes mert még nem tudod mi miért történik minden új még.



minimanostar
Szekszárd
 
 


köszönöm szépen, Lányok : )

én is nagyon kíváncsi vagyok, meg persze aggódom is. nálunk is első baba. elég gyorsan összejött, 2 hónapja kezdtünk el kb. próbálkozni. szóval bízom benne, hogy minden rendben lesz. tele vagyok nyilván kérdésekkel : )

a sport az nálam is egy kényes témakör, Laura. beszéltél erről végül vmit ma a dokiddal? én ráadásul a főállásom mellett jógát oktatok. és nem a kismamás változatot : ) bár ahhoz is van végzettségem, ami nagy szerencse, mert így tudok milyen alternatívához nyúlni a megváltozott állapotokat illetően (nektek is jó szívvel ajánlom 12 hetes kortól). viszont a tanítást egyelőre nem akarom abbahagyni, szóval most igyekszem ennek megfelelően alakítani és megtartani az óráimat. engem ez stresszel most még azon túl, hogy a bébivel minden rendben legyen. ugyanis nem akarok ezalatt a 3 hónap alatt olyasmit csinálni, amivel esetleg árthatok a picinek, hiszen ez az első 3 hónap a legkritikusabb mozgás szempontjából - legalábbis a nagykönyv szerint. ugyanakkor ha valaki eddig sportolt és nincs gond a terhességgel, folytatható a mozgás, de nyilván csak mértékkel, visszafogott formában és kerülni kell bizonyos sportokat és mozgásformákat.

a szex témára visszatérve: mi azóta, h kiderült babát várunk, szeretkeztünk a párommal. nem tudom nagyon indiszkrét vagyok-e szcso, bocsánat ha igen és természetesen nem kell válaszolnod a kérdésre, de neked vmilyen probléma miatt mondta azt a doki, h most nem szabad nemi életet élned? gondolom ez is egyén- és terhességfüggő dolog. én majd holnap a dokinál rákérdezek, ha magától nem mond erről semmit.

Lilypie Pregnancy tickers
 


nemethlaura: Megnéztem és ma vagyok 5+5 napon, tehát múlt szerdán voltam elvileg pont 5 hetes terhes...Menszesz naptár szerint 9.-én volt peteérésem. Úgyhogy nem értem....Férjem azt mondta, hogy ne holnap menjek vissza, hanem várjam meg a jövő hetet, hátha akkor már lesz szívhang is. Hát nagyon nehéz lesz kivárni, de muszáj lesz.

minimanostar: Örülök, hogy Veletek is minden rendben, én is irigylem a nyugodtságodat, bár neked már 2. babó, úgyhogy rutinosabb vagy. Igen szedem az Elevitet, most már elmúltak a rosszulléteim tőle.
Egyébként pont hétvégén beszéltük a Férjemmel, hogy nagyon jó lenne, ha 6.-án születne a bébi, és akkor 2016.06.06 lenne a dátum...csupa 6 Te meg elvileg pont arra a napra is vagy kiírva eddig.

porcukker: Üdvözlet itt nálunk, örülök, hogy csatlakoztál és nagy gratula a pozitív teszthez! Tervezett babó akkor gondolom?! Párod/Férjed mit szólt? Várunk holnap az orvos után, hogy mit mondott! Első baba?


 
 


minimanostar: tudok ajánlani egy nagyon jó szakértő csapatot
https://www.facebook.com/TaplalkozasBeallitas?fref=ts

én 2 hete voltam egy terhességi táplálkozással kapcsolatos előadásukon, nagyon jó volt! volt szó a terhesség alatti cukorbetegségről is, ezek mind kezelhetőek megfelelő táplálkozással, gyógyszerek nélkül.
remélem nincs nagy baj nálad, meg nem tudom mennyire vagy nyitott ezekre a dolgokra, de azért gondoltam belinkelem az oldalt, hátha segít

Lilypie Pregnancy tickers
 


porcukker: Igazából csak elővigyázatosságból mondta az orvos, hogy ha lehet és kibírjuk, akkor inkább hanyagoljuk ebben a 3 hétben, mert sokan az elején elkezdenek barnázni vagy vérezni szex után, és akkor pánikolva rohannak orvoshoz, hogy mi a baj...ezt szeretné megelőzni. Nekem most nincsen hozzá túl sok kedvem sem, hogy őszinte legyek. Azért remélem később ez változni fog...
 
 


szia szcso! : ) köszönöm szépen : ) igen igen, első babuci, terveztük, szóval nagy az öröm az apuka részéről is : ) nálatok is első baba jön, igaz?
mindenképpen megírom, h mi volt a dokinál : )
köszönöm, h válaszoltál a kérdésemre, akkor ez valóban csak elővigyázatosság. nekem szerencsére semmi ilyesmi nem jelentkezett szex után. én egyelőre ugyanolyan kívánós vagyok ezen a téren : D mondjuk hozzá kell tenni, hogy nekem azon túl, hogy fáradékonyabb vagyok, többet alszom és olykor görcsölgetek (meg a cicimet nehezebbnek érzem), nincs kellemetlen tünetem.

Lilypie Pregnancy tickers
 


Én ma megkérdeztem sportról és szexről is az orvosomat. A sportra azt mondta, hogy nyugodtan lehet, de csak olyat, ami nem erőltet meg... Szóval egy kis futás, szerintem egy kis (nem nehéz) hasprés, guggolás sem okozhat nagy bajt.. A lényeg, hogy ne súlyt emeljünk.


A szexre meg azt mondta, hogy amíg nem vagyok veszélyeztetett terhes, illetve nem ikreket várok, addig egészen nyugodtan lehet.

nagyon érdekes, mert annyira nem számítottam erre a babára (hogy az első peteérésemen sikerül), hogy a fogantatása előtti héten elkezdtem egy brutálisan kemény, súlyos, emelős... szóva komoly edzést, amit minden nap csináltam, a fogantatás napján is, és azután is 2 hétig, plusz mi a párommal bevallom őszintén, hogy szinte minden nap szexelünk.. és az elmúlt 2 hétben (amíg nem tudtam, hogy baba van) minden nap szexeltünk is... ja és új butorokat vettüknk mosógépet cipeltünk 1,5 hete... ha ezek ellenére a legkritikusabb időszakban nem ment el, akkor szerintem tényleg csak kb. 8 hónap múlva fog onnan elmozdulni :)

tudom erről naponta beszélünk, de ma is érdekelne: nektek is szokott szúrni az alhasatok? ha igen, hogyan?nekem néha középen, néha oldalt.. néha tompán, néha élesen... és néha annyira meg tudok ilyedni:D


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


amúgy azt megkérdezhetem tőletek, hogy ti magándokihoz vagy sztk-s dokihoz jártok? én sajnos nem tudok megfinanszírozni egy magándokit, de bízom benne, hogy működni fog a másik vonal is.

Lilypie Pregnancy tickers
 


Laura: tyű, hát ezt nagyon köszönöm, h leírtad. ha mindezek mellett bent van a babó, akkor stramm kis anyukája van, gratulálok : ) szóval ez szerintem csupa jót jelent és ebből is látszik, h sok téves információ kering és emiatt akiknek egészséges lefolyású terhességük van, beparáznak.
azért a hasprésekkel szerintem óvatosan. bár én egyébként sem vagyok a hasprés híve, inkább plank és annak változatai, százszor hatákonyabb. de most olyat sem csinálnék ebben az állapotban. amúgy a napokban arra gondoltam, h a súlyzót le lehet cserélni gumiszalagra. nagyon hatékony az is! sőt, én például imádom a trx-et és annak is láttam már kismamás verzióját. szóval attól függően, milyen volt a sport előéleted, úgy lehet folytatni a mozgást. de tényleg ne erőltesd meg magad! szuper a mozgás, de legyen az ennek az időszaknak megfelelő.
nekem is szokott görcsölgetni a hasam : ) pont azokon a helyeken ahol írod. persze én is megijedek, meg elkezdek parázni, h mi lesz ha megjön, de aztán arra gondolok, h mennyien írják azt a neten, h szintén görcsöltek vagy göcsölnek a terhességük alatt. és aztán meg arra gondolok, h akkor most nő a méhem és változnak a szerveim ahhoz, h mindig az aktuálisan megfelelő állapotokba kerüljön és szolgáljon a bébi lakhelyéül : )

Lilypie Pregnancy tickers
 


@porcukker: én magánhoz járok, mert az államiban 2x olyan csúnyán félrekezeltek, hogy több idő volt helyreállítani a dolgot... Ja és azt mondták, hogy meddőségi centrumban próbálkozzak először, mert más esélyem nincs... aha.. 12db barátcserje kapszulát szedtem be és itt a pozitív teszt.. szóval én akkor eldöntöttem, hogy nőgyógyászhoz államiba soha. Minden másra ha nem sürgős, jó az állami, de a saját és a babám egészségét (és egyáltalán létezését) nem teszem kockára.

amúgy igazad van, csak akkor is olyan ijesztő... még csak akkora mint egy szezámmag, mégis ilyen 'fájdalmakat' tud okozni... Mi lesz később?


 


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Laura: félrekezeltek? ez már babával kapcsolatos ügy volt?

Lilypie Pregnancy tickers
 


pontosan jól tudta az orvos, hogy a párommal babával próbálkozunk.. az egy dolog, hogy többször elmondta, hogy meddőségibe menjek, ha komolyan tervezem, mert nagyon hátrahajló a méhem.. aztán egy növekedő tüssző okozta fájdalomra (UH-zott) azt mondta, hogy petefészek és vezetékgyulladásom van, méginkább meddőségi.. de azért felír 3 féle antibiotikumot, kupot..mindent.. tönkretette a pHmat, a hasamat.. aztán 5 nap múlva se múlt el (mert még mindig nőtt a tüssző) mondta, hogy biztos chlamydiám van.. mondta, hogy menjek be a kórházba a nőgyógyászatra, mert azonnal kezelni kell... ott derült ki a növekedésben lévő (de sajnos nem megérő) tüssző és az, hogy a méhem tökéletes helyzetben van..

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


sziasztok lányok! :) Gratulálok mindnyájatoknak, és kívánom hogy mindenkinek minden a legnagyobb rendben legyen! :)
Hát ha minden rendben megy akkor talán a junius lesz a nyero honap :) Tegnap csináltam az utolsó tesztet, egy ClearBlue digitális tesztet, amely 2-3 hetet írt ki, ami a tájékoztato szerint 4-5 hétnek felel meg :) ez egy délutáni tesztelés volt méghozzá :) nagyon lassan telnek a napok, mivel elhatároztam, hogy csak okt.16-án megyek dokihoz, mivel mikor utojára voltam még nem tudta biztosra megmondani, csak árulkodo jel volt :) Nagyon izgulok hogy minden rendben legyen.
Az újdonsült apuka csak tegnap tudta meg a nagy hírt, bár még húzni akartam 16-áig, de már nem bírtam tovább. És nagyoon, nagyooon boldog volt, szerintem még fel sem fogta igazán. :)

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


Sziasztok!

Én egyelőre SZTK-ba járok, aztán majd fél idő körül választok szülészorvost. Szülni viszont az I. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán fogok valószínű fogadott orvossal és VIP szobában, ha lesz szabad. (Ehhez a közeg miatt ragaszkodom
De mivel nálam elég esélyes a császáros szülés (ortopédiai problémák miatt), így ha műtenek, akkor nem fogadok orvost.

Ti hol fogtok szülni, tudjátok már?

Porcukker: Igen, első baba nálunk is! 

Devilstimi: Üdvözlet köreinkben és gratula a babóhoz! Tünetek? Szedsz valamit? Mit láttak Neked, amikor voltál az orvosnál?


 
 


köszönöm szépen a válaszokat! : ) Laura nagyon sajnálom a történteket .. sajnos sok helyen ülnek hozzá nem értő kretének. csak azért az egészségügy pont nem ez a terület kellene hogy legyen. (sem az oktatás.) én elhiszem, h nem fizetik meg őket, de kit fizetnek meg? pláne a közszférában. (én is ott dolgozom sajnos .. de legalább van munkám)
és amikor valaki ezt választja hivatásának, h emberéletek múlnak rajta, ott flegmaságnak nem lenne helye. szerencsére találkoztam már sok lelkiismeretes orvossal, de olyannal is, aki nem tudom minek ült ott. hát ma délután kiderül, h velem mit sikerül alkotniuk az sztk-s rendelésen. remélem szerencsés lesz a dolog.

üdv Devilstimi és nagy gratula!!!! : )

azért jó ám itt veletek beszélgetni már most is : ) pedig még mennyire az elején vagyunk a csodának ..

Lilypie Pregnancy tickers
 


szcso: köszönöm szépen :) a tüneteim egyenlőre semmi durvák :) alhasi szurkálás, illetve mell érzékenység és az utolso két napban eszméletlenül fáradt vagyok mindentől  :) Én már a tervezéskor elkezdem terhesvitamint szedni (femibion). Mikor voltam dokinál, csak megvastagodott nyálkahártya utalt rá, hogy talán lehet valami. De elore megmondta, hogy sajnos bármi lehet és nem kell magam beleélni, mivel meg korai és bármi megtorténhet. Így azt ajánlotta, hogy ha nagyon kiváncsi vagyok egy hét mulva menjek vissza, viszont o szerinte ha tudom várjam ki a 2 hetet :) 
Tehát ez szept.29-én volt, és elhatároztam hogy erős leszek és kibírom okt.16-ig :D már nagyon nagyoon várom, csigalassusággal telnek a napok. 

porcukker:  köszi szépen :) amint olvastam, akkor hasonlóan ugyesen sikerult a dolog mint nálunk. Én csak július 25-én fejeztem be a fogamzásgátlót és voaláá itt az eredménye :D Bár közbecsúszott egy szeptemberi nyaralás váratlanul, úgyhogy úgy néz ki jot tett a klímaváltozás és Görög babánk lesz :D

Mindenkinek nagyooon gratulálok!!! 
örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt, így legalább van hol megosztani a különböző érzéseket, tapasztalatokat! :)


Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


@devilstimi: GARTULÁLOOOK! üdv a kis csapatunkban:)) olyan szépen gyűlik a júnusi csodák csoportja:) igen, olyan lassan telnek napok... mintha minden nap 72 órából állna... nekem még 6 nap mire újra láthatom, de örökkévalóságnak tűnik. Pont gondolkoztam, hogy össze kéne barátkozni valami szonográfussal (vagy gyakorlóval), hogy hetente mehessek nézelődni egészen júniusig.


@porcukker: igen, sajnos itthon ez a helyzet. Persze az SZTKban is ki lehet fogni lelkiismeretes, rendes orvost, és nőgyógyászon kívül tényleg mindig odamegyek... De annyira jó ez így, hogy akkor megyek, amikor szeretnék, egyből kapok időpontot, bármikor fel tudom hívni, még az éjszaka közepén is... És persze tökéletesen emlészik mindig, hogy mi volt legutóbb. Valóban fizetnem kell érte, de úgy vagyok vele, hogy inkább veszek kevesebb ruhát/cipőt... de szeretném ha 100%-os ellátást kapnék.. vagyis a baba :)

- mindig mindenhol azt olvastam, hogy a kismamák úgy alszanak mint a tej. Én eddig aludtam úgy, most viszont borzalmas :(( már 10kor lecsukódik a szemem, de felébredek minden nap 1-2 körül, aztán 4-5 körül.. aztán teljesen fel is kelek 6-7 körül, mert már nem tudok visszaaludni. Persze egész nap alig bírom nyitva tartani a szememet... ez az egy nem olyan mókás :(


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


@szcso: na ezen még nem gondolkoztam... vagyis még nem mertem, olyan korainak éreztem.. de persze ha kérdezed....
Szerintem én a Szent Jánosban, és valószínűleg én is császáros leszek, szintén ortopédiai okokból. a Szent Jánosról nagyon jókat hallottam, plusz a magánorvosom ott is dolgozik :)


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


lááányok, az mit jelent, hogy ortopédiai okokból?

Lilypie Pregnancy tickers
 


@porcukker: nálam személy szerint azt, hogy a medencém egyik legfontosabb átmérője olyan pici, hogy nem férne át rajta a baba fejének a leghosszabb része (fronto-occipitális vonal - homloktól a halántékig) és mindkettőnkben kárt tenne. Persze engem nem zavarna, hogy fájdalommal/sérüléssel jár a szülés, de azt semmiképpen se szeretném, hogy a babának egy haja szála is meggörbüljön.

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: