Új privát üzeneted érkezett!

Szandra0408, én 26-én voltam 6 hetes és egy napos UH-n és ha csak egy röpke időre is de hallhattam a kis szivét dobogni...:) Legközelebb 8-án megyek vissza, mar alig várom!:)
Amin viszont csodálkozom, hogy nem kívánom az édességet, pedig világ életemben a gyengém volt...erre aztán nem számítottam... :D
 
 


de jó neked :)



Sziasztok! Most jöttem uh-ról. Elvileg a kalkulátor szerint ma vagyok 7 hetes de azt mondták az uhon hogy 6+3 hetes a kis 6mm es dobogó szívű törpénk :) Nagyon boldog vagyok. :) Meg mivel volt röntgen meg amugy is veszélyeztetett vagyok így a fizetős down-kór szűrés erősen ajánlott ugyhogy oda is kérek időpontot :) Nálam ennyi a a fejlemény. Hányinger továbbra is mindig van. Eszek rá kekszet :) Szép napot lányok! :)
 
 

 
 

@mona88:

Az édességgel én is így voltam kb 2 héttel ezelőttig. Azóta behoztam a lemaradást... :)

Bogyika: örülök, hogy minden rendben. :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Sziasztok! Én tegnap voltam orvosnál de kicsit el vagyok keseredve. múlt héten még nem látszódott a baba az UH-n most már igen 3,5 mm-es viszont nem hallottak szívhangot kedden megyek megint, remélem minden rendben lesz és csak azért nem halloták a szívét mert még picike
larissa88
Sopron
 
 
 


Sziasztok! Én 9 hetes vagyok, de picit elkeserít a dokim hozzáállása a dolgokhoz. Nálam csak hasi uh-t csinált a 8. héten, ahol látszott, h dobog a szíve, de olyat, hogy ezt hallani is lehetne, nem is ajánlott fel. Itt a neten azt olvastam, hogy ezen a vizsgálaton a doki mindent elmond, pl, hogy menjél védőnőhöz, háziorvoshoz, megnézni a hüvelyt, a méhszájat stb. Na nekem a hasi uh-n kívül semmit se csinált, csak ajánlotta az integrált tesztet, meg valami 100%-os 400 000 Ft-os tesztet, aztán mehettem isten hírével. A munkahelyemen a szintén várandós kismamák mondták el, hogy menjek el a háziorvoshoz, meg a védőnőhöz, meg h nekik számolt az orvosuk fogantatást is, meg egy csomó hasznos infót mondott. Tök mérges lettem rá.
Aztán ezen a héten beütött az idegbaj nálam, mert hétfőn szeretkeztünk a párommal (senki sem mondta, h nem lehet) és szex közben barnás folyásom lett. Reggel hívtam a dokit, de sosem ő veszi fel, hanem az asszisztensnője, aki át sem adta a telefont a dokinak, csak annyit mondott, h ha elmúlik a barnázás, nincs piros vér és nincs görcs, akkor csak pihenjek. Hát én pihenek hétfő óta, de semmi folyásom nem volt a héten, aztán ma reggel (péntek) barnás folyásom lett reggel, ami most így 10 órára el is múlt. Megint hívtam a dokim, de senki sem vette fel. Utána tárcsáztam a kórházat, mondom tojok a dokimra, megyek a kórházba, erre a kórházban a nőgyógyászaton pont a dokim asszisztense vette fel, aki megint csak annyit mondott, hogy ha nincs vér és görcs, akkor pihenjek. Kérdeztem, hogy azért a biztonság kedvéért egy uh-t lehet-e kérni, erre rám ripakodott, hogy lehet, a doktorúr most nincs. Mondom nem érdekel, ha nincs, nekem jó másik orvos is. Erre azt mondta, hogy oké, de akkor készüljek fel, hogy bent fognak a kórházban. Most tiszta ideg vagyok erre a nőre. Hogy lehet így hozzá állni egy kismamához.
Egyik barátnőm ajánlott egy másik dokit egy másik városban, most oda kértem uh-ra időpontot, de csak hétfőre kaptam.
Léci nyugtassatok meg, hogy volt közületek olyan, aki barnázott terhesen, de megmaradt a baba.

drindrin
Ajka
 
 


@larissa88:

Hány hetes voltál az UH idöpontjában?
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


mariposa hogy vagy?



@mariposa88:


A most csütörtökin elvileg 7 hetes 4 napos, azt mondta az orvos lehet hogy későn fogant, én úgy saccolom hogy október 23-24, sőt majdnem biztosra tudom. ezelőtt 2x voltam orvosnál ott még egyszer sem látták a babát, most csütörtökön először ezért reménykedem nagyon hogy csak azért nincs szívműködés mert picike még, és most keddig nagyon izgulok. több mint egy évet vártunk rá
larissa88
Sopron
 
 
 


@drindrin:

Ez leírva is szörnyen hangzik, sajnálom, hogy ezen át kellett esned!

Én sztk-ba járok, ott beszéltem meg egy orvossal hogy hozzá jönnék végig, ebben ő is benne volt. Viszont ő nem csinál UH-t, arra külön dokik vannak. Én 8 hetesen voltam először, nekem is rossz élmény volt sajnos. A szívhangot nem hallhattam, fel sem ajánlotta, képet sem kaptam, fel sem ajánlotta, hogy adna. Az egész vizsgálat 2 perc volt, lemérte a babát, a petezsákot és mondta hogy öltözhetek. Megkérdeztem, hogy minden rendben volt ezek szerint? Közölte, hogy azt nem tudja, majd az orvosom megmondja, a szíve dobog az biztos. Na köszi. Szóval én a genetikai UH-ra magánba megyek. Ha kötelező, mert csak akkor kapok a kiskönyvbe pecsétet, akkor utána a kórházba is.

A választott orvos szintén elég érdekes. Felhívtam UH után az eredménnyel, ahogy kérte az első találkozásunkkor. Aranyos volt egyébként, kérdezte, hogy mi lett az eredmény, elmondtam, de sajnos nem tudott fogadni, mert beteg volt. Azt mondta, ha nincs panaszom, akkor majd a 12. héten találkozzunk, addig nem tud többet tenni, menjek a védönöhöz és ha bármi gond van, hívjam. Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy jó e így nekem. Végül úgy döntöttem, hogy igaza lehet, végülis a terhességi kor számításával ráérünk, a genetikai UH utánig, kérdésem nincs. Viszont ha a következő alkalommal amikor megyek hozzá az eredményekkel nem kapom meg azt a figyelmet, amit elvárók egy fogadott orvostól, máshoz fogok járni. Lehet, hogy én vagyok kényes, de nekem nem mindegy hogy a pénzemért milyen ellátást kapok. Szerintem te is rágd át ezt a kérdést, kérj segítséget a családodtól, ők mit ajánlanak.

Bár nekem nem volt szerencsére eddig vérzés, barkázás és görcs sem, de sok helyen olvastam, hogy az ügyeletre mentek be a kismamák. Elég hanyag munkát végezhet az orvosod, az asszisztens pedig nem orvos, vele szemben ne hagyd magad semmiképp! Azt is olvastam, hogy ha nincs piros vérzés és görcs,akkor nem feltétlenül van baj a barna váladékkal. Az jelezheti a kimarad menstruációd,mert a tested még emlékszik rá, hogy meg kellett volna jönnie. Neked kell eldöntened, hogy mennyire érzed magad biztonságban hétfőig. Remélem minden rendben lesz!
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


@drindrin:


Mindenképp keress másik orvost!
Én a múlt heti 7 hetes ultrahangon el lettem küldve védőnőhöz, ekgra, fogorvoshoz, vérvételre. Az integrált tesztet majd a 12. héten kell megcsinálni.
Ha barnázol az progeszteron hiányra utal, nem tudom néztek-e neked valamikor ilyet. A progeszteron kell, hogy megmaradjon a baba. Kérj utrogestan hüvelykúpot, én is azt használok 3-szor 2-őt, a 12 . hétig kell szednem.
Ne hagyd magad az orvosok bármit mondanak, te felelsz a saját és a picid életéért.
Jelentkezz majd hétfőn!

 


@larissa88:

Én nagyon remélem, hogy arról van szó, hogy később fogant! Engem az orvos csak 8+2 naposan küldött az 1. UH-ra, azt mondta előtte feleslegesnek tartja pont azért, mert lehet hogy későn fogant és akkor csak paráznék, hogy nincs szívhang. Próbálj meg nem aggódni, mert azzal sajnos nem használsz! Szurkolok értetek! :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


@szandra0408:
Köszönöm, én jól. Hétfőn vagy kedden volt utoljára hányingerem, a szorulás is múlóban és egyre többet tudok enni. :) Kedden megyek a védőnőhöz, majd írok, hogy milyen volt, miket kérdezett. :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Sziasztok! Voltam tegnap védőnőnél. Igazából mindent megkérdezett. Kia zapa, apa betegségei és családjában előforduló betegségek, anyánál ugyanez, súlyt mért, vérnyomást mért, felvette az adatokat, meg elmondta hogy menjek háziorvohoz, meg a down szűrésre kérjek időpontot. Aztán meséltem neki hogy oda már tegnap előtt kértem, de a nő full bunkón lerázott hogy még korai a terhesség és hivjam őket 2 hét múlva. Nah ezzel a gond hogy 9. héten kell a vérvételt megcsinálni és 2 hét mulva már a 8. hét végén járok amivel a gond h nem fogok időpontot kapni már a 9. hétre. pláne hogy karácsony is lesz. Ugyhogy jövőhéten megint hivom őket :D Amugy nekem is csak akkor kell mennem védőnőhöz is pl. mikor a nődokihoz. Az pedig azt mondta nekem is hogy majd ha minden eredményem megvan akkor menjek a 12. hét környékén. Ugyhogy sztem minden doki hasonlóan vélekedik az elején a dolgokról. Pedig én veszélyeztetett vagyok. Kitartás mindenkinek lányok és Szép Hétvégét! :)
 
 


@bogyika:
De jó, most megnyugodtam,hogy neked is ezt mondta a nödoki. :) Remélem a vérvételt sikerül elintézned, ne hagyd magad! Jó hétvégét mindenkinek! :)
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Hétfői és keddi uh-sok, mi újság?
Én holnap megyek.
 


Sziasztok!:)
Ma reggel ismét voltam UH-n, szépen fejlődik a picike 18 mm, gyönyörűen dobog a kis szive és a mostani adatok alapján 8 hét 2 napos. Átváltottak egy kicsit 4D felvételre is, ami még nem volt igazán látványos, a 2D az igazi egyelőre...:) :) Vettek vért és adtam le vizelet mintát.
Legközelebb jan. 8-án megyek a 12. héten. És még mindig sikerült magamban tartanom az örömhírt, de egyre nehezebb... :oops: Úgy tervezem karácsonykor lesz a nagy bejelentés. :)
 
 


@mona88:


De jó, hogy minden rendben van veletek! :) Mi is karácsonyra tervezzük a bejelentést, de félek, addigra már híre megy, mert ma voltam védőnőnél és találkoztam egy pletykafészekkel. Elég egyértelmű volt miért vagyok ott... De úgy döntöttünk, nem mondjuk el hamarabb akármi is lesz.


Apropó védőnő. Nagyon kedves és segtőkész volt, bár sajnos máshoz kell majd járnom. A bejelentett lakóhelyem egy faluban van, a szüleimnél, ezért mentem ma a faluban dolgozó védőnőhöz. Aztán kiderült, hogy attól függetlenül, hogy mi már nem ott lakunk, hanem egy városban, és ide még nem szól a lakcímem, mégis a városi illetékes védőnőhöz kell majd mennem, mert ő fog látogatni. De a hölgy nagyon kedves volt, megkaptam a kiskönyvet, minden kérdésemre válaszolt, ő is kikérdezett a betegségekről, oltásokról, panaszokról, munkámról, életemről.


Én jövő héten megyek 12 hetes UH-ra, de kétszer is, kedden magánba, csütörtökön kórházba. Már nagyon várom :)


@drindrin, larissa: ti hogy vagytok? Voltatok vizsgálaton? Mi történt?

mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Nekem sajnos nem mondtak jó híreket valamiért nem fejlődik a baba, szívhangot sem hallottak, kedden megnézik mégegyszer, de a doki szerint nem várható változás, akkor viszont karácsony előtt műtét....
larissa88
Sopron
 
 
 


@larissa88:
Nagyon nagyon sajnálom! Mielőbbi testi, lelki felépülést kívánok!
mariposa88
Kazincbarcika
 
 


Sziasztok Mamikák, mindenkinek nagyon gratulálok, és örömteli babavárást kívánok  mi is júliusra várjuk a negyedik kisbabánkat, és mivel eddig minden várandósságom alatt fórumoztam itt a Babaneten, ezért követve ezt a hagyományt írok most Nektek  


KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


sziasztok, szeretnék csatlakozni, ha lehet :) November közepén tudtuk meg, hogy egy kis albérlő költözött a pocakomba. 3. bébi. Kicsit meglepetésként ért minket, hiszen későbbre terveztük, no meg egyből összejött (két fiam több, mint 1 év próbálkozás után jöttek össze), no meg még a kisebbik is kicsi, de majdcsak megbírkózunk a feladattal. Ez a bébi nagyon szeretne jönni. :) 
Július 15-e a várható időpont, de mivel az első kettő is császáros volt, július első napjaiban megszületik a baba. 
Émelygések vannak, a hasam folyamatosan görcsöl, a derekam majd leszakad, de egyébként jól vagyok :) január 6-án lesz a genetikai uh, dokimhoz majd most 29-én megyek. Remélem minden rendben van a picivel! 

Mindenkinek gratulálok, remélem hogy egy jó kis csapat fog itt összegyűlni :)


Szia Moncsicsi, akkor hasonló "cipőben"  mi július 16., de nekem is császár lesz (mindhárman császáros Babák, Noé már programozott volt), úgyhogy mi is július elejére kalkulálunk.

Boldog karácsonyt minden Júliusi Kismaminak - Vigyázzatok magatokra, és pihenjetek sokat!!!

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


@anitja:


@anitja:


óóóóó, akkor lehet egyszerre szülünk :) Nekem az első sürgősségi császár volt, a másodikat megpróbáltuk simán, de végig vigyorogtam 6 óra vajúdást, majd mikor megvizsgált a doki eltorzult az arcom, a heg nem bírta, így vittek császározni. Kicsit fáj a szívem, hogy nem sikerült simán szülnöm, de a lényeg, hogy mindkét kisfiam egészséges. Így harmadikra már nem is kérdés, hogy programozott lesz. neked miért voltak a gyerekek császárosak? Hogy viseled a terhességet? 


BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!


Az első Babánk, Noel csücsült a hasamba  , nem is engedtek vele vajúdni a János kórházban, egyből császároztak.
Natasával természetes szülésre készültünk, de 17 óra vajúdás után megcsászároztak, utólag az orvos is mondta, hogy jól döntöttünk, mert 4 kiló volt Natasa, nem tudtam volna komplikációmentesen megszülni.
Harmadik Babánk, Noé az előző két császár miatti kockázat elkerülése végett programozottan született.

Köszönöm jól vagyunk, bár sokat émelygek, nagyon érzékeny vagyok a szagokra, és néha állva el tudnék aludni

Egyébként nagyon óvatos vagyok, mert ez az első időszak nehézkes nekem  Natasát kivéve mindkét fiúval voltam kórházban az első trimeszterben. Noelnál hormonproblémák voltak (8. héten vérezni kezdtem), Noéval pedig hematómám volt ( vele a 20. hétig véreztem ) de végül mindenki egészséges és csodálatos lett  

Illetve próbálom karbantartani a hasam, mert sajnos szét van nyílva a hasizmom, ezért ezeket a gyakorlatokat végzem óvatosan (most főleg az oldalrahajlást, majd a 12. héttől szeretnék jógázni is újra): https://www.youtube.com/watch?v=nSTDblMiHas

Ki hogy van? Írjatok Mamikák

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


@anitja:


uhh, téged 17 órát hagytak az első császár után vajúdni? nekem megmondta a doki, hogy 6 órát hagy maximum, oxitocint vagy bármely más fájássegítőt nem adhat, ha 6 óra alatt nem indul be a folyamat, vagy nem úgy haladunk, ahogy kellene, akkor császároz. reggel 6-kor mentem cicibügyürgetésre (40+6), hébe hóba voltak fájások,amiket nem éreztem, negyed 9-kor volt burokrepesztés, aztán a szülőszobán még 1.5 óra cicibügyürgetés. jöttek fájások a gép szerint, amit én bizsergésnek éreztem, hiába mutatta a gép, hogy 100-as vagy afölötti fájások, én vigyorogtam. 11-kor megkérdeztem, hogy nem-e lefeküdhetnék aludni, mert fáradt vagyok. Akkor már a szülésznő is mondta, hogy ez már 100% császár lesz. (20%-ot mondtak reggel, 40%-ot burokrepesztésnél a császárra). Doki megvizsgált, nem nyíltam tovább, a méhszáj is vaskos volt, meg ugye a belső varrat megnyomásánál feljajjdultam, és mondta, hogy császár. Előttem bevittek egy csajt sürgősségi műtétre, így majd 1 órát várnom kellett. Szerencsém, hogy csak 3 fájás jött, mert csakis a hegg vonalában éreztem akkor vájdalmat és olyan volt, mintha kést döftek volna belém (a heg nyílt). sötétedett minden... szóval le a kalappal előtted, hogy 17 órát vajúdtál.. 
A programozott császár miben különbözik a sürgősségitől?

Az alvást ne is mondd, én is mindig aludnék. Aminek viszont örülök, hogy minimális szagérzékenységem van és mindent meg tudok enni. az első kettőnél ezt nem mondhattam el. 

Vigyázz magadra. Én is mindkettővel veszélyeztetett voltam, de szerencsére nem kellett kórházba feküdni. Levivel pecsételtem a 7. héttől a 12. hétig, illetve vészesen sokat hánytam, aztán a 16. héttől migrénes fejfájásom volt, ami következtében szintén rengeteget hánytam. Patriknál bevéreztem az 5. héten, és volt egy majd 4 centis haematóma a baba fölött, szóval szigorú fekvés. Illetve mindkét terhességet végig görcsöltem, így maximum magnéziumot kellett szednem. szóval nekem is azzal kezdte a doki, hogy pihenés ezerrel, nem emelgethetem a gyerekeket, vigyázni kell magamra. Persze ez egy 3.5 éves és egy 9 hónapos mellett nem nagyon kivitelezhető. :) 

A videót köszi, a dokit ezt engedi így, hogy gond volt az előző terhességeknél?


Csodaszép karácsonyt továbbra is. 
Remélem a többi kismami is becsatlakozik


Jánosba akkoriban próbáltak minél kevesebb császárt csinálni, gondolom a statisztikai adatok javítása miatt. Megmondom őszintén én is szívesen megszültem volna Natasát természetes módon, de nekem sem adtak oxitocint, nem tágultam, szóval elég reménytelennek tünt a 15. óra után is a két ujjnyi tágulás...

Mi az a "cicibügyürgetés"?

Ha most más a terhességed (írtad, hogy első kettőnél szagérzékeny voltál) akkor lehet, hogy más nemű lesz a Babátok

Aztaaa, juj de édes kicsi Gyerekeitek vannak, hát minden elismerésem, és le a kalappal előtted. Két ilyen Picurka mellett tényleg nem lehet egyszerű akkor. Nekem már nagyobbak voltak (4 és 6 évesek) a Nagyok  amikor Noé született, de a kis korkülönbség nagyon jó a Testvérek között.

A programozott császár előre megbeszélt időpont alapján történik, így Noé a 38. hétre született, kellően nagy volt így is (3800gr) szóval az orvos határozta meg előtte egy héttel az időpontot.

Azt hiszem ösztönösen érzem mennyire kell vigyáznom, és hát a tapasztalat ugye  azt például pontosan tudom, hogy Noénál a sok hajolgatás nem tett jót (állandóan szedegettem a földről a játékokat, leesett, potyogtatott dolgokat) nem állítom azt, hogy emiatt volt a hematóma, de ez is biztosan közrejátszott.
 


KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


Tényleg Mamikák, többen írtátok, hogy karácsonykor lesz a nagy bejelentés, meséljetek, mi volt?

(Nem vagyok ám éjszakai bagoly, itt két órával később van  )

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


@anitja:
Hogy vagy, jól telt a karácsony? 
nekem bedurrant a kezem, alig bírok fogni vele. 5-6 éve eltörtem a csuklóm és mindkét terhességnél télen frontok előtt bedurrant, úgy, hogy minden mozdulat nagyon fájt. no most sincs ez másként :( remélem hamar el fog múlni, mert így nagyon gáz a kicsit pelenkázni, öltöztetni, vagy bármi mást csinálni... 


 A cicibügyürgetés az EST néven fut ha jól emlékszem. mindkét gyereknél volt (mindkettőt túl hordtam 1 héttel). Elméletileg sokaknál beindítja a szülést, hát nálam nem jött be :D rád kötik a ctg-t, közben krémes kézzel 2 percenként fél vagy 1 percig tekergetni, csavargatni, stimulálni kell a mellbimbókat. Ez elméletileg oxitocint szabadít fel és beindul a szülés. Hát nálam generált pár kósza fájást -amit nem éreztem- és ennyi :D 

húúúú, hát én bevallom, harmadiknak is örülnék egy fiúnak :) Nem érzem magam lányos anyukának egyáltalán, kicsi lány korom óta fiú gyerekre vágytam :) Szóval kicsit "rettegek" hogy lány lesz :D 

Levi és Patrik közt 19 nap híján 3 év van, egyáltalán nem volt nehéz. Levi nagyon okos fiú, a terhesség alatt is partner volt mindenben, segített, hagyott pihenni, stb... Most is sokat segít mindenben. Igazából most vagyok kicsit beparázva, mert csak 15 hónap lesz a két kisebb között. Nem így terveztük, becsúszott bébi (főleg, hogy az első kettőért több, mint 1 évet küzdöttünk), de ugyanúgy örülni fogunk neki, habár még mindig nem dolgoztam fel... 

Én meg túl parás vagyok, hogy mennyire vigyázzak magamra vagy sem. Elsőnél azért viszonylag jól bírtam mindent még ha veszélyeztetett terhes is voltam. Másodiknál még a sarokig séta is úgy hazavágott, hogy fél napig feküdtem, úgy görcsöltem. Szóval kicsit parázok. Habár ez a bébi is túlélő lesz, ha tudná az orvos, hogy a teszt előtti napokban mit csináltam, kiakadna :D


Szia Moncsicsi,
Remélem hamarosan a többiek is visszatérnek, és most csak az évvégi események miatt nem tudnak írni.

Sajnálom a csuklódat, kegyetlen lehet, főleg, hogy sokat kell használnod, befáslizás nem segít?

Én még mindig émelygek, ha éhes vagyok azért, ha eszem azért  nem emlékszem rá, hogy ennyire rosszul lettem volna, ma az autóval is meg kellett állnunk, olyan hányinger fogott el.

Köszönöm jól telt a karácsony, bár egyik nap befaltam egy csomó krumplisalit, másnap meg már rá sem tudtam nézni  sütöttem egy csomó sütit mindennap mást, édeset is sósat is  persze mind hasonló sorsra jutott mint a krumplisali

Fúúú nehezek lehetnek ezek a görcsök, sajnos tudom milyenek, mert sokszor megtapasztaltam én is, most ilyen szempontból én jól vagyok, bár igaz nagyon óvatos vagyok, lassan csinálok mindent.

Na kiváncsi vagyok akkor Kislány-e vagy Kisfiú van a Pocidban, én eddig mindig pontosan megéreztem mind a három Babát az első pillanattól fogva, de most egy kicsit bizonytalan vagyok, először Kislányt éreztem, de aztán Kisfiút...

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


@drindrin:
Szia.
Nincs lehetőséged orvost váltani?
A barnázásra elég a pihi.Valóban a friss vér nagyobb bajt jelezhet.Pihenj.Szexelni nem tilos,de inkább hanyagold 2-3 hétig.Ne idegeskedj,az sem jó.Magnéziumot vegyél be.pihenj sokat és minden rendben lesz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
gabibaba78
Budapest IV. kerület
 
 
 


BUÉK minden kedves kismaminak. Hogy teltek az év utolsó napjai? 

anitja
csuklóbandázs van a csuklómon, talán segít. Patikában egyetlen egy krémet tudtak ajánlani, Trumeel, mást semmit nem használhatok. Szerencsére használ, vagy lehet csak ide ért végre a hideg, meg a hó (habár nálunk nem esik) és azért enyhült, de már sokkal jobb. Fáj, de már tudom a kisfiamat pelenkázni, öltöztetni, tudok mosogatni, főzni. Azért ez nagy könnyebbség. 
Kedden voltam dokinál, minden rendben van, egy gyönyörű kis formás babó van a pocakban. Nem is tudom, fiút vagy lányt érzek. mindháromnál azt mondogattam, hogy biztos lány és titkon bíztam egy fiúban, talán most is ez van, azért mondom, hogy szerintem lány :D no majd kiderül legkésőbb 8 hét múlva :) 
Ami kicsit elkeserített, hogy a doki nem enged utazni, így a család megint hónapokra ketté szakad. Párom külföldön lesz, mi meg nem mehetünk vele. Kemény lesz nagyon, főleg, hogy a doki azt mondta, nem emelgethetem a kisfiam, ami nem kivitelezhető, ha egyedül vagyok velük. Fürdetni, pelenkázni kell, meg a nagyobbat oviba vinni, és ráadásul a negyediken lakunk. Agyalok, agyalok, hogy lehetne a legkevesebb emelgetéssel megoldani, de még nincs ötletem. Egy ismerős beparáztatott, hogy a barátnőjének leszakadt az emelgetéstől a méhlepénye és koraszülött lett a baba. Szóval most tiszta para vagyok. 
Kajával én is hasonlóan vagyok, de igazán csak almát és narancsot kívánok, egyébként mindent megeszek, vagyis az első 4-5 falat biztosan lecsúszik. Ma a virsli az nem esett jól, alig bírtam kettőt lenyomni, viszont a lencsefőzelék sertéspörkölttel, kenyérrel csúszott ám ;) nyamm... sütiből csak anyukám hatlaposa esett jól, de az meg elfogyott :(


Sziasztok, Csodás Új Évet Kívánok én is minden Mamikának

Moncsicsi: a Traumeel nagyon jóóó, ismerem, homeopátiás krém, a puklikra is csodaszer
Juj az nehéz lesz, ha a Férjed külföldön lesz, inkább lassan csinálj mindent, akkor is elkészülsz, és próbálj meg nem emelgetni. A családod nem tud segíteni?
Viszont ne gondolj ilyenekre, sőt meg se hallgass ilyen rémhíreket, hogy "leszakad a méhlepény" - azért az nem megy ilyen könnyen, ott más probléma is lehetett.
A kevesebb emelgetésre nekem az lenne a megoldásom, hogy ahova lehet (ágyra pelenkázni; kádba, ha nem túl magas) megkérném, hogy másszon fel egyedül, esetleg fogd a kezét, segíts neki, de ne emeld.

Szia Gabibaba, Te hogy vagy? Mesélj!

Jipppppi juppppi képzeljétek, nekem elmúlt az émelygés  tényleg igaz, hogy a 12. hét után könyebb
Viszont már most óriási a pocakom  mint egy hat hónaposnak, főleg estefelé... hiába, gyorsan felvettem a Kismama formát ismét, a testem még emlékszik

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


@anitja:


A kezem már majdnem rendesen rendbe jött, szóval Trumeel krém szuper vagy :) 
A család még nem tudja, hogy jön a baba, csak genetikai uh után mondjuk el (ez szerdán lesz). Anyu délelőtt dolgozik, aztán kezelésekre jár, max estére tud bejönni, vagy du segíteni egy kicsit. Anyós rokkant, nem sok dologban tud segíteni, apámra nem lehet számítani. szóval egyedül kell megoldanom, így a nem emelgetés nagyon nem jön össze :( Sajna még a kicsi csak mászni tud, így a kádba muszáj bele emelnem, de azt már kitaláltam, hogy vödröt rakok a kiskád (még abban fürdetem) alá, így a kádból kiemelést nem kell olyan mélyről, meg földön pelenkázom, akkor nem kell felemelni az ágyra, meg hasonlók. Muszáj lesz feltalálni magam :) ami kemény lesz, reggelente újra oviba vinni bátyust és ugye negyediken lakunk, szóval le-fel kell majd cipelnem a 9 kg-os fenekét minden nap minimum kétszer... 

örülök, hogy elmúlt az émelygésed, nekem pont most, hogy betöltöttem a 12. hetet, lett erősebb. bloaaaaaa, tegnap meg ma róka is volt, meg iszonyú szédülés... 
genetikaira mikor mész?

a többiek nem jönnek, így nagyon halott a fórum :(


Moncsicsi: ügyes vagy, jó ötlet a kád megemelése, előbb-utóbb biztos mindenre lesz megoldás. Egyébként hogyhogy nem utazhatsz? Repülővel?
Oviba pedig muszáj vinned Levit? Úgyis otthon vagy, és a Patrik is jobban eljátszik a Testvérével, és még segíteni is tud, írtad milyen okos Kisfiú.

Nekem megint elmarad a genetikai, Noéval sem voltam, mert külföldön voltunk és vagyunk azóta is, de erről majd privátban ha érdekel

Fúúú rókakomát sajnálom  remélem azóta jobban vagy.

Nem tudom mi történt ebben a topikban, egészen december közepéig aktív volt a csapat.

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


@anitja:


no igen, ovi. Gondolkodtam rajta, hogy lehet havonta kiveszem 1-2 hetet, csak úgy szeret járni, meg az ovónénit is úgy szereti, társaságban van, vannak barátai, sajnálnám ettől megfosztani. Kell neki a társaság, meg jót tesz neki -igaz sok hülyeséget megcsinál, amit előtte nem-, de a lényeg, hogy szereti. Majd látom, hogy bírom. Jövőhéttől jönnek a nehéz idők, akkor már okosabb leszek. max tényleg az lesz, hogy időszakokra kiveszem az oviból. teljesen biztosan nem szeretném. nyáron meg úgy sem fog menni terveim szerint, úgy is itthon vagyunk, no meg ugye július elején szülés.
Autóval mennénk ki. Már Patriknál sem utazhattam a 4. hónap végétől, mert nem bírtam, pedig akkor csak Bécs-Szeged táv volt. Most is voltunk kint Bécsben adventezni és a haza utat már nagyon nem bírtam. A derekam majd leszakadt, a hasam görcsölt, 3 napig feküdtem itthon, szedtem a magnéziumot, annyira görcsöltem, meg fájt a derekam. nos, most dupla ekkora táv lenne, szóval a doki mondta, ne rizikózzunk... A repülővel sem volna gyorsabb, ráadásul az még drágább is, szóval marad a "szétszakított" család egy időre.

Hogyhogy elmarad a genetikai? ha van kedved, mesélj róla priviben, hogy merre vagytok, stb... az nem gáz, ha elmarad? vagy kint is szülöd a babát?

Rókakoma azóta nem volt, de szédülés, émelygés van. ma meg olyan nyomott, nyűgös vagy, olyan rossz érzésem van, nem tudom miért. A nagyobb fiamon is kijött valami ekcéma szerű, majd őt is viszem a bőrgyógyászhoz, ha rendel.. Lehet a fáradtság miatt vagyok csak így. Napok óta alig bírok aludni. Tegnap hajnali 3-tól fent voltam, ma meg sacc éjféltől 5-ig, 6-kor meg kelés (este 10 körül aludtam be, szóval össz 3 órát aludtam). szóval mosott rongy vagyok 
Holnap meg genetikai uh, izgulok, hogy minden rendben van-e
Te hogy vagy?


Szia Moncsicsi, Köszönöm jól vagyok, jól vagyunk Bár az alvással én is úgy vagyok mint Te, de minden terhességemnél ez volt, a hormonok miatt van, ahogy az érzelmek változása is, például a hirtelen szorongás, vagy amikor bármitől elbőgjük magunkat, aztán pedig ott az időjárás, na az is okozhat galibákat, mindenképpen érzékenyebbek vagyunk, ilyen ez a más állapot Sajnálom, hogy ennyire nem bírod az utazást. Az UH miatt már Noéval sem aggódtam, úgy gondolom az csak kukucskálás, megnyugtatása a Szülőknek, Noé Máltán született, ott összesen 2x volt UH (a 18. héten, és a 36.-on), vizsgálat (hüvelyi) egy sem, vérvétel volt talán 4x, olyankor volt vizeletteszt is, de például terheléses vércukor mérés, meg sztrepto kenetvétel, vagy CTG nem is volt.  Nekem a végefelé kell vigyázni egyébként, mert Noellal és Natasával is volt terhességi kolesztázisom, ez epepnagást jelent, és nekem az okozza, hogy a méhlepény termel egy alkalikus foszfatáz nevű enzimet ami extrém magas lesz az utolsó hónapokban, emiatt az epém nem működik jól, vagyis epediétán kell lennem (tej, tojás, hús és mindenféle fehérjementes diéta) - ami nem gond, mert vegetáriánus vagyok, Noéval már nem is jött elő, de még a lábdagadás sem, mert annyira figyeltem az étkezésemre, például napi többször veszek be C-vitamint is nagy dózisban  meg persze kismama vitamint, sok zöldséget, és gyümölcsöt eszek, meg magvakat, vigyázok a cukorral stb... Így is van, majd meglátod, hogy mennyire bírod az ovit, csak óvatosan az a lényeg. Kismamik tényleg hol vagyok?

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!
Az elején én még itt voltam, aztán továbbra is követtem a topikot, de úgy tűnik nem vagyok az a nagy fórumozó. Én jövőhéten töltöm a 12. hetet, akkor megyek genetikai UH-ra is. Tüneteim nem igazán vannak, néha feszül a hasam. Hízni még nem híztam, ja és első baba! :)
 
 


Szia Rubita, de jó, hogy jöttél  Gratulálok!!!! Juj de izgalmas, és mesélj, mióta szeretnétek Kisbabát?
 
Én pont a nyáron csináltam egy nagyon szigorú diétát, ami megszabadított 20 kiló feleslegtől, úgyhogy 55kilóról indultam, igaz, hogy azóta 60 körül vagyok már, de szeretnék 70 kilónál feljebb nem menni, és úgy gondolom, hogy ez fog is sikerülni, és ahhoz képest nagy eredmény, hogy Natasával a 100-at súroltam a végére, Noéval pedig 90 körül mozogtam. Fegyelmezettség az egész titka,például, hogy este 6 után már ne egyek, ez az elején nagyon nehezen ment, zabálási rohamok jöttek rám, ezért is ugrott fel gyorsan az az 5 kiló, de a 12 hét óta ez lecsendesedett bennem.

Moncsicsi, Te hogy vagy? Megérkezett hozzátok is a hó?

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom hozzátok. 2016 július 25-ére vagyok kiirva második babónkal. Jelenleg 16 hetes vagyok, talán már híztam 1 kg-ot, első babámnál is így volt. A végére feljött 16 kg. 68 kg-al szültem az pici lányunkat aki most 2 éves.
Mostani terhességem egészen más, ugyanis kellemetlen rosszulléteim voltak az elején de mára már jobban vagyok. 12 hetesen voltam utoljára nődokinál, legközelebb 20 hetesen kell mennem. Írtó sok idő kivárni 8 hetet. Remélem láthatjuk majd hogy picilány vagy picifiú.
Bemutatkozásnak éppen eleget írtam.
Üdvözlök mindenkit a csoportban, és boldog babavárást mindenkinek!
simkrisz
Dévaványa
 
 


Szia Simkrisz, jó, hogy jöttél
Nem túl aktív ez a fórum  de azért talán leszünk még egy páran
Mocorgásokat érzel már?
Én szoktam néha, hol itt, hol ott  még van sok helye a Picurkának  majd a végére már szűkösebb lesz

Többi Mami, merre vagytok? Van már aki érzi a Babácskája mozgásait? Hogy vagytok? Meséljetek!

KépKép
KépKép
KépKép
Kép
 
 


@anitja:
:-) szia. Örülök hogy ittvagy.
Sajnos elég lightos ez a topik. Igen érzem már a babót pár hete, most a napokban már jobban. Most az a rossz hogy visszatért a rosszullét, tegnap és ma is hánytam. Pedig már az előző 4 hete olyan jól voltam
simkrisz
Dévaványa
 
 


Az előző terhességem a mostanihoz egy álom volt. Kislányom született, lehet most kisfiam lesz. Még nem tudjuk mert majd márc. 9-én megyek ultrahangra. Már nagyon várom.
Ki tudja már hogy milyen nemű lesz a babája?
simkrisz
Dévaványa
 
 


Sziasztok, itt vagyok en is elveszve. Bevallom fb-n talaltam csoportot, az telorol is latogathato eleg jol, igy inkabb ott vagyok. na jo ott sem,mert nincs idom nagyon de na, megis.. 
simkrisz gratula a babahoz, boldog babavarast.
anitja mi ujsag veled?
Meseljetek, ki hogy van. Hogy birjatok ezeket a frontokat?

En megvagyok. 16. het kemeny volt, hanytam, rosszul voltam folyamatosan. Ejszaka szeduleses egesz ejszakat remego hanyasos ejszakaim voltak, mire kiderult, koran vacsizok, leesik a cukrom es "hipozok" vagy micsoda. Amiota kesobb eszem, azota nincs gond. a nappali hanyas, hanyinger is elmult. a hetvegen toltom a 19. hetet. jovohet kedden genetikai, szerdan babamozi, csutortokon nodoki. remelem valahol megmutatja magat a pici. ugy erzem lany lesz, de majd kiderul. Apa jovoheten vegre itthon lesz egy hetet, mar nagyon varjuk. a fiaim is nagyon hianyoljak, nagyobbikom mar sir apa utan :( 
A pocak szepen novoget, mar felek, milyen mereteket oltunk a vegere. A hegem sokszor feszul, neha mintha fajna, jovoheten ezt is megnezetem a dokival. mocorgast mar a 12. het ota erzek, de meg mindig nem aktivizalta magat a bebi, altalaban 2-3 naponta mutatja meg, hogy elvan, meg van, ad eletjelet magarol. 
most nezem, jo regen voltam. ami ujdonsag nekem, a korhaz valtoztatta az allaspontjat identol a betoltott 39. heten lehet programozott csaszar, igy kaptam meg egy het haladekot :) Juli 7 elott remelhetoleg nem lesz baba (remelem nem akar hamarabb kibujni). 
Amugy total el vagyok havazva, a fiuk leszivjak minden energiam, pihenesre nem sok ido jut. Most epp betegek, rohanok hol egyikhez hol masikhoz, holnap megyunk dokihoz. Nehez parom nelkul, de muszaj helyt allnom. <3 

no megyek, mert valamelyikuk megint ebredezik. szep estet, szep napot, igyekszem idonkent felnezni


@moncsicsi83:


Én is inkább a faceen vagyok többet. Kicsit eltüntem, most itt vagyok, 18. hét, minden happy csak nem akar mozgolódni a kisasszony.



@szandra0408:


te melyik csoportban vagy? :)


Nekünk egy rejtett csoprtunk van, ugyans hivatalosan aug.2 re vagyok kiírva. :)



@szandra0408:


1-2 rejtett csoportban én is benne vagyok :) de akkor te augusztusiban vagy benne? én egy júliusiban meg egy júli-augusztusiban :D meg még pár zárt de nem titkosban


júli augusztusihoz lehetne csatlakozni?




Sziasztok.
 
Van itt valaki? Ki volt már a 20 hetes ultrahangon? Én ma voltam, nagy valószinüséggel kisfiút hordok a szívem alatt. Jelenleg mér farfekvéses,de remélem ez majd nem lesz gond. A lepény a mellső falon van, ezt nem tudom hogy mennyire jó vagy rossz. Az előző terhességemnél a hátsó falon volt. A babával minden rendben. 
Most röviden ennyi, várom az írásaitokat!
simkrisz
Dévaványa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron