Új privát üzeneted érkezett!

manocska, shelly.

Holnap hívom a dokim, hogy mi lett a hcg eredménye. Addig izgulok, és reménykedem. A remény hal meg utoljára. Ha csökken a hcg, akkor nincs több remény. Ha nő, akkor viszont boldogság lesz.

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


@benirenata:


Drukkolok! Próbálj meg ne idegeskedni, tudom milyen nehéz de azzal tudsz most a legtöbbet tenni!
manocska20100801
Budapest
 
 


Manocska és Benirenata, Kitartást Nektek!!!!! Hiszek benne, h minden rendben lesz!!!!!

Nálunk is van egy kis gigszer:( Megérkezett a laborom eredménye. Pici eltérések vannak, de azok nem gázosak, ne úhy a TSH-m:( 0,4 az alsó referencia érték, nekem 0.086:((((( Gyorsan át is küldtem a dokimnak, aki visszaírt, hogy mihamarabb menjek endokrinológshoz. Adott egy számot, amit lóhalálában fel is hívtam, de csak szeptember végére tudtak időpontot adni. Megint írtam a dokimnak, h a szept. vége belefér-e a "mihamarabb" kategóriába.... Visszaírt, h mielőbb ellenőriztetni kell a hormonszintet a bab és az én érdekemben. Hát ezzel nem nyugtatott meg:( Őrült telefonálgatásba kezdtem, de sehol nem tudtak szeptember eleje vagy október vége előtt időpontot adni, hiába mondtam, h 10 hetes kismama vagyok:( Ez egyébként elég szomorú az orvostársadalomra nézve is:( Végül a neten találtam még egy endokrinológust, akiről azt írták, h türelmes, kedves, nem pénzéhes stb. Felhívtam, de ott is csak októberre lett volna időpont. Elmakogtam az utolsó adumat, h 10 hetes kismama vagyok. És láss csodát, itt érdekelte az asszisztenst. Bevitte a telefont a dokinak és tolmácsolta a helyzetet, aki azt mondta, hogy akkor jöjjek. Meddig dolgozom? Oké, érjek oda 4ig és megnéz. Persze rohantam, szartam a munkára, mert egyébként f6-ig dolgozom. Odaértem, ez egy lakásrendelő volt, ahol megállt az idő:D Az asszisztens hölgy, akivel telón is beszéltem felvette az adataimat KARTONRA!!!!!! Nem ám számítógép, neeeeeem, kartont nyitott nekem:D:D:D:D:D mintha 20 évvel ezelőtt jártam volna:D Aztán bementem a dokihoz, aki totál megnyugtatott, mondta, h 2 lehetőség van: méhlepény okozza az alacsony szintet, vagy a pajzsmirigy. Ha az előbbi, akkor nincs semmi teendő, mert akkor ez alkati sajátosság és nem lesz baj. Ha a pajzsmirigy, akkor sincs baj, met lehet gyógyszerrel kezelni terhesség alatt is. Ehhez azonban kell egy újabb vérvétel, mert T+-at, T4-et nem néztek meg még valami kell, amit nem jegyeztem meg. Ezek arányaiból ő már tudni fogja.

És itt jön a csavar. Mert nem az volt, h oké, kedveském, akkor fizesse ki a konzultáció árát, menjen laborba (tehát vagy szerezzen beutalót a háziorvostól +2-3 nap vagy menjen magánba), majd ha megvannak az eredméények (ujabb +3-4 nap) jöjjön vissza, fizesse ki újra a konzultációs díjat, aztán lesz valami. Nem. Menjek ki az asszisztenshez, aki itt és most leveszi a vérem, azt ők elküldik a laborba, az eredmény hozzájuk jön vissza péntekre, s bár ő vasárnap elutazik, nem hagy kétségek között, mert hétvégén kiértékeli és mielőtt elutazik POSTÁRA adja az eredményeimet. Ha úgy látja, hogy a pajzsmirigy a bűnös és gyógyszer kell, akkor a receptet is postázza. Na, erre varrjatok gombot! Ehyetlen alkalom és megkaptam a konzultációt, a laborvizsgálatot és meg sem kell mozdulnom, hogy megtudjam az eredményemet. Teljesen le voltam döbbenve! Nincs rohangálás, okoskodás, hogy ki és hogyan vegye le a vérem, feszengés, h megint el kell jönni a munkhelyről, h az eredményeimet odaadja a doki. All in one!:D Jah és mondanom sem kell, h a legtöbb helyen, ahol próbálkoztam 15 és 20e között mozgott a sima konzultáció ára, itt a dokinak 10e-et fizettem a konzultációért, ezen felül a laboratóriumi díjat kellett kifizetni, ami ugye listaáras. És nem utlsó, h azonnal fogadott és azonnal megoldást kínált. A 23-i terhesgondozásra már vihetem is az eredményeket.

Bocsi, h ilyen hosszú voltam, csak érdemes tudni, h vannak még lelkiismeretes orvosok, akik nem feltétlenül akarják az utolsó bőrt is lehúzni az emberről.

És még, amit hozzáfűznék, hogy talán emiatt érdemes miahmarabb elmenni az első terhes vérvételre, mert ezek a hormon problémák jobb, ha mihamarabb kiderülnek, ugyanis akár vetélést is okozhatnak:(
 

 
 

De jó ilyet hallani! Hol dolgozik ez a doki? Egyébként az én nőgyógyászom is kartonon vezet mindent pedig vakon gépel ...
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok.Nem.jottok át facebookra?
 


Milyen csoportba? Mi anno csináltunk csak babanetes face csoportot! Már 1,5 éve aktívan müködik
manocska20100801
Budapest
 
 


Csajok!!!!!!!!!!!!!!!!
65 ezer a hcg-m!!!!!!!!!!!!!!

Hívtam a dokim, bíztatott, hogy ne adjam fel. Ez a háromszorosa a múltkorinak, és, hogy abszolút terhességre utal. Ráadásul ahogy néztem, pont a 7. -8. hétre írták ezt az értéket megfelelőnek.

Kérdezte, hogy mivel nézték az UH-on hüvelyi vagy hasi, de csak hasi volt, úgyhogy lehet ez volt a gond.

Bár hozzátette, hogy orvosilag nem jelenthet ki semmit biztosan és hogy reméljük nem méhen kívüli, de semmit nem érzek ami erre utalna. Nincs görcs, vérzés stb.

Remélem csak egy rosszcsont gyerek lakik a hasamban aki már most szivatja az anyját, de nem érdekel csak legyen egészséges!!!!!!!!!!!!!!

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


 


Benirenata
Hajrá!!! Nagyon drukkolok!!! Tényleg reméljük, hogy már most "gonoszkodik" a picúr!
Mikor mész dokihoz újra? Nagyon remélem, hogy tényleg minden rendben lesz!
 
 


Megy a drukkk!
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok! Szeretnek en is csatlakozni hozzatok :) En kicsit messzebbrol vagyok, Spanyolorszagban fogok szulni, de jo volna magyar kismamakkal kommunikalni :) A mi "tortenetunk" 9 hetes es 5 napos! Hatarozottan ugy dontott egyetlen adando alkalommal, hogy kozottunk szeretne elni :) Tobb, mint 3 eve vagyunk hazasok a ferjemmel, es nagyon orulunk :) 7 hetes voltam, amikor voltunk ultrahangos vizsgalaton, hatalmas elmeny volt latni, de meg boldogabb voltam, amikor meghallottuk a szivhangot is :D Azota mar szazszor megneztem a videot ujra :) Nekem a 12. heten kell visszamennem, de mar nem birok magammal :) Nekem vannak jobb es rosszabb napjaim is, de annyira nem veszes es meg ijeszto szitum sem volt. Tetszik a forum, jo tudni, hogy bizonyos dolgokkal nem vagyunk egyedul :) Jo babavarast mindenkinek es szep napot!

Brigi :)
golyomaci
Spanyolorszag
 
 


@manocska20100801:


 Manocska!
A doki neve Dr. Földesi Iván és a Visegrádi utcában van a rendelője.

Ez a facebook csopi zárt... Simán rányomok, h csatlakoznék és akkor csatlakozom?
 


@benirenata:
Szerintem simán az lehet a gond, h hasi uh-gal nézték. Nekem azt mondta a dokim, h a 12. hét után lehet áttérni a hasira, mert előtte az semmit nem fog mutatni! Úgyhogy szerintem nincs ok aggodalomra, csináljanak egy hüvelyit és hidd el, ott lesz a kisbabád:)

 


@molly123:

Szia!
Nekem is ritkulnak a rosszullétek, de azért időnként még kiszalad ez-az. De ahogy neked is, most már simán megy 
Mostanság inkább gondot jelent az egyre erősödő alhasi feszülés, görcsölés. Főleg hajnalban, 4-5 körül. Ott körül felérbered és egy-másfél órát fennvagyok, ezért aztán elcsúszik a reggel ébredés 
Már nagyon várom a csütörtököt, hogy menjük a 12. heti vizsgálatra, hogy tudjam minden rendben van, meg hát ugye reméhetőleg onnantól kedzve (13. hét) enyhülnek majd a kellemetlen tűnetek is.
Nem tudom téged vagy esetleg mást érinte-e a csoportban, de az elmúlt 1-2 hétben nagy, piros pattanások jöttek ki az arcom különböző részein. Azok a fájó, érzékeny fajták.
Olvasgattam, hogy ez mennyire normális, de okos választ nem találtam. A közmetikus annyival nyugtatót, hogy sok kismamát érint ez a probléma  Nagyon remélem hogy lassan az is el fog múlni.
Neked is kitartást!  Mikor mész vizsgálatra?

Van köztünk olyan, aki a SOTE II-ben fog szülni? 

 


@csibeandi:


Engem érint a pattanásos dolog:( Nekem kb. a 6.-7. héttől sajna. Annyi különbséggel, hogy nekem nem nagy pattanásaim lettek, hanem nagyon apró, testszínűek, viszont abból rengeteg. Mintha grízzel borították volna be a halántékomat, az arcom oldalát és van jópár a homlomomon is. Ezeket persze elkezdem nyomkodni, mert zavar, na és akkor lesznek belőlük a szép, nagy pattanások:( Voltam kozmetikusnál is, aki annyit csinált, h kb. az 1/3-át kitisztította, a többit meg hagyta a fenébe, gondolom, macerásnak találta a milliónyi apró bigyót kinyomkodni Hazamentem és láttam a tükörben, hogy ott van a nagyja....Irtó mérges lettem. Ráadásul egy csomó begyulladt azok közül is, amiket megnyomott:((((( Elég rosszul érin a dolog, mert alapvetően nem voltak ilyen gondjaim és most nehezen viselem ezt a kikamaszodást:( Az utóbbi hétben, mintha kicsit konszolidálódott volna a helyzet, szerintem nem jöttek ki újak, de a meglévőeket azért ki kéne tisztítani, mert előbb vaqgy utóbb úgy is begyulladnak:( Szóval én szombaton megint teszek egy próbát egy másik kozmetikusnál. Én is nagyon várom már, a genetikait, nekünk pont 1 hét múlva lesz. És én is sok javulást várok a 12. héttől. Jó lenne magunk, mögött hagyni a rosszulléteket.

Lányok, ti hogy bírjátok a munkát? Én mostanában nagyon nehezen:( tegnap 80/60 volt a vérnyomásom, minden nap zúg a fülem, fáradok nagyon és persz az egész napos hányingerek:((((((


 


Sziasztok!

Sajnos nekem hétfőn műtét. :( Továbbra sincs színhang és nem nőtt semmit. :( Soha nem gondoltam volna, hogy 2 egészséges gyerek után a harmadik baba elmegy.Félek a műtéttől is. Altatástól a leginkább. De szerencsére (ha minden jól megy) reggel bemegyek, délután jöhetek haza.
Lehet, hogy nem fogok jönni ide már. Nem is tartozok már a csoporthoz, mivel nem lesz áprilisi babám. :(

Kívánok nektek tiszta szívből boldog babavárást és nagyon jó egészséget!! Puszi nektek

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Benirenata
Annyira nagyon sajnálom!!! Sajnos tudom, mekkora fájdalom ez. Kitartást kívánok neked!!!
 
 


@benirenata:


Én is nagyon sajnálom Nem is tudom, mit lehet ilyenkor mondani, kívánni. Talán tényleg csak sok erőt és kitartást!
 


@benirenata:
Tudom min mész keresztül! 2 éve vasárnap este az ügyeletes műtött sürgősségivel. Elkezdett ömleni a vér! Szintén a harmadik baba ... azóta van 1 egy éves örökmozgó fiacskám. A műtét után a harmadik ciklusban fogant és reménykedem hogy kedden lesz szivhang !
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok!
Szeretnék egy kis örömöt megosztani veletek benirenata vesztesége után. Ma voltam a genetikai ultrahangon. Mindent rendben találtak, megvan mindene, édesen mozog, és láttuk csuklani is :) mint aki trambulinon ugrál. Mellső fali tapadású, így kicsit később fogom érezni a mozgást, de ez rendben van. 12\4 hétben vagyunk, és gyönyörűség volt látni.
 
 


@anniel:
Gratulálok! Ilyen jó hírekkel szeretnék én is kedden jönni!
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok! Ma volt a nagy genetikai ultrahangunk. Láttuk a mi Picikénket, hatalmas élmény volt! Jövőhéten már a védőnéni is meglátogat minket. Kezdődik a második trimeszter... Már milyen nagyok vagyunk, hihetetlen! Nemrég ujjongtam a pozi teszttel a kezemben ❤️ Mindenkinek hasonlóan örömteli ultrahangot és babavárást kívánok!
 


@picike87:
Gratulálok!
manocska20100801
Budapest
 
 


Sziasztok! Nekunk tegnap volt a 12.heti genetika, minden a legnagyobb rendben gyonyoruen fejlodik a kisbabank, nagyon aktiv volt, ficankolt es meg a nemet is megtippelte a szonografus, eleg valoszinu hogy kislanyunk lesz! Hatalmas a boldogsag, csodas elmeny volt, kaptunk egy dvd-t rajta az egesz vizsgalattal 2d meg 5d felvetelt, azota 2x megneztuk mar :) mindenkinek ilyen csodas elenyt kivanok!
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen jártam itt utoljára, de sajnos az állandó rosszullétek nagyon kimerítenek. Most 12h6n-os vagyok és bár nagyon reménykedtem, de a rosszullétek nem múltak el. Mondjuk vannak napok amikor csak rosszul vagyok és nem hányok, de olyan is amikor a férjem félig ájult állapotban visz a kórházba infúzióra, mert egy korty folyadék sem marad meg bennem. Ajánlottak Nutridrink tápszert meg sportitalt, hogy az ásványianyagokat pótoljam, meg egy kis tápanyag is jusson belém. Egyébként ledöbbentem, mert azt mondták, hogy ha nincs meg a napi 2-3 liter folyadék akkor menjek be infúzióra. Hát eddig életemben nem volt olyan, hogy én annyit meg tudjak inni... Kb a napi 1,5 liter az amit megpróbálok leerőltetni, infúzióra akkor megyek ha nagyon gyengének érzem már magam.
Na de, hogy jó híreket is mondjak. Múlthét csütörtökön voltunk a 12. heti UH-n és vérvételen. Az UH nagyon nagy élmény volt! Most már emberi formája van és nem olyan mint egy Haribo gumimaci.  Pont aludt amikor a vizsgálat volt és a doki mondta, hogy ébresszük fel, köhögjek egy jó nagyot. Erre szegénykém úgy felriadt, hogy akkora hisztit levágott  Elkezdett ficánkolni, meg úszkált, meg a kezecskéivel hadonászott. Olyan volt mintha, a szemét dörzsölné meg próbálná eltakarni az arcát. Ja és láttuk, hogy valamit nagyon magyaráz, mert folyamatosan tátogott. Nagyon édes volt!  A doki is nagyon aranyos, minden alkalommal grátiszban megmutatja nekünk 4D-ben is a picúrkát és azt a képet szoktuk megkapni. A nemét még nem akarta megtippelni, azt mondta, hogy majd a 16. héten. A viszgálati eredmények egyébként jók lettek. A tarkóredőt 2,2-re felkerekítette. Azt mondta, hogy 3-ig jó az értéke, de mivel még nőni fog a babóca és ez az érték pár hét múlva 2,5 lesz kb, így elküldött minket magzati szívultrahangra is a biztonság kedvéért. A vérkép is rendben van, bár ezt még csak a védőnő látta, a dokihoz majd 3 hét múlva megyünk.

Szép napot mindenkinek!
molly123
Budapest
 
 


@csibeandi:


Szia!

Nekem másodjára jönnek elő a pattanások. Az első kb a 7-8. héten, azok ilyen nagy és gyulladt gülük voltak. Most viszont az orrom környékén van sok apró piros pötty. Arra gondoltam, hogy ez attól lehet, hogy sokat dörzsölöm, mert hányás után törölgetem, fújom az orrom. Én még most csak tonikkal kezelem, az úgy látom, hogy használ rá, kozmetikushoz még nem mentem vele, mert igazából ezeket ki sem lehet tisztítani, mert odáig nem jutnak el. Egyébként én sem voltam a pattanásos típus, max menzesz előtt, de akkor is csak pár havonta.
A rosszullétek ritkulását meg elkiabáltam, ezt a fenti bejegyzésemben olvashatod 
molly123
Budapest
 
 


Sziasztok,

Üdvözlök mindenkit, aki itt van 
Szeretnék én is csatlakozni a csoporthoz, nekünk a férjemmel ez az első kisbabánk, júniusban házasodtunk össze, és augusztus 16-án már pozitív is lett a teszt  Úgyhogy mi még mindenben elég kezdők vagyunk... Az hogy hány hetes is vagyok pontosan, magam sem tudom, szept. 2-án voltam először orvosnál, és ő is 6/7 hetet írt a beutalóimra, szóval ő sem volt biztos még benne, utolsó menstruációm első napja 07.17-e volt, az alapján elvileg 10h2n-os vagyok, de most pénteken (30-án) megyek újra a dokihoz, aztán talán most már pontosabb megállapítást tesz. Örülök neki, hogy van egy hely, ahol vannak olyan emberek , akik a bennem felmerülő kérdésekben esetleg segíteni tudnak majd 
A "tünetek" nálam annyiban kimerülnek, hogy egész nap nagyon álmos és fáradt vagyok, tegnap is hazaértem 17h után melóból és fél8-ig húztam a lóbőrt.... 
Azért ennyire szerencsés nem vagyok, egy pár nappal ezelőttig bőven volt szédülés, émelygés a kajáktól, mondjuk hányni csak egyszer hánytam...
Az első vizsgálaton (6 hetesen) a doki megállapította, hogy van egy pici vérömleny a baba mellett, így arra írt fel Utrogestan hüvelytablettát, reggeli&esti használatra, azt mondta nem kell, hogy aggódjak, mert a nőgyógyászok 70%-a nem is foglalkozna ezzel, de ő azért szeretne biztosra menni, és ez csak egy megerősítő dolog.
És csatolom az első képet a kis Mikkamakkáról :) Ez 6 hetesen volt pontosan 6 mm volt akkor, már nagyon várom ezt a most pénteki vizsgálatot, hogy újra láthassam 


Szép napot mindenkinek :)
zsuzsu32
Budakalász
 
 


Manocska20100801
Mi újság? Gondoltam ma rád! Hogy vagytok?
 
 


@anniel:


Köszönöm érdeklődésedet! Elkezdtem barnázni a hétvégén, kedden kaptam rá utrogestant. A babó jól van, igaz nagyon kicsike 6+5 napos volt a méretei alapján, módosítani fogunk terminust a 12. heti uh alapján. Tegnap elkezdtem vérezni, délután a Klinikán volt a randink, újabb uh, a Borsócska még mindig jól van, de a petezsákon van egy kis leválás, úgyhogy ne emeljek és pihenjek az újabb feladatunk az utrogestán továbbra is szednem kell. Ha újabb vérzés van akkor viszont be fognak fektetni, így rettegve járok WC-re nehogy valami gond legyen!
manocska20100801
Budapest
 
 


Manocska20100801
Nagyon drukkolok, hogy minden remdbwn legyen! Pihenj sokat!!!
 
 


Hétvégén is volt vérzés, szombat éjszaka az ügyeletes nem látott szívhangot. Ma volt a kontroll uh és szerdán műtét.
Mindenkinek bildog és problémamentes várandósságot kívánok!
manocska20100801
Budapest
 
 


@manocska20100801:



Nagyon sajnálom!  Kitartást Nektek!
zsuzsu32
Budakalász
 
 


Manocska20100801
El sem tudom mondani mennyire sajnálom!!! Légy erős!
 
 


Sziasztok :-) 12+4hkm vagyok .Örülök hogy rá találtam erre a fórumra :-D nem volt probléma mentes idáig a terhességem bár a tipikus tünetek el kerültek sajnos a 10heten hematómát talált a doki ami azóta szerencsére fel szívodott.Mind emellett APC resisztencia pozitív vagyok. De emellet boldog vagyok hogy első babám hordom a szívem alatt :-D. Manocska20100801 Nagyon sajnálom :cry:


Sziasztok,

Istenhegyi Klinikán van lehetőség ingyenes (egyébként 34 000 Ft-ba kerül náluk) 12. heti genetikai vizsgálatra, itt lehet jelentkezni, ha valaki esetleg pont beleesik...Itt lehet jelentkezni:

http://gendiagnosztika.hu/onkentes-kism ... ralasahoz/ 

Én utolsó menszesz alapján befértem volna, de a CRL szerint már nagy lesz akkor nekik a babám, hogy a különböző méreteket bemutassák rajtam, így sajnos nem tudok elmenni.
Nagyon gyorsan visszajeleznek, én tegnap este regisztráltam, és ma de. már hívtak.

Szép napot mindenkinek!
zsuzsu32
Budakalász
 
 


Sziasztok! Láttam, hogy ebben a csoportban többen ikreket várnak. Jövő hèten megyek a 12. Heti ultrahanga. Csinàltak az ikreseknèl màs vér tesztet is? Vagy egyèb szűrèst?segítsetek légyszi!Köszönöm






















Sziasztok,

Szeretnék csatlakozni én is a csoporthoz. 16 hetes vagyok, és szeretnék mindenkinek pozitív dolgokat adni. Először is mindenkinek kitartást kívánok a veszteségek után, és ne adjátok fel a reményt. Nekem lupuszom van, és elsőre sikerült teherbe esnem pedig iszonyatos dolgokon mentem át, de felálltam, és egy kis tündérke nő a pocakomban. Minden rendben van, jók a leleteim, a bébi pedig teljesen átlagos méretekkel rendelkezik. Április 13-ra vagyok kiírva. Nekem is aug 16-án lett a tesztem pozitív, előtte héten görögbe  voltunk nyaralni, akkor jött rám a hányinger, és az hogy undorodom a gyros-tól és állandóan őszibarackot akarok enni, és fáradt vagyok :) A pozitív teszt után mentem rögtön a dokihoz. Az első 3 hónap émelygéssel, szédüléssel és fáradtsággal járt, most már minden megszűnőben szerencsére. Várom, hogy mozogjon, és talán érzem is, de még nem merem biztosra mondani. 2hét múlva megyek megint UH-ra, nem tudom akkor megtudom-e a nemét, de izgulok , hátha. Barátnőmnek már 12 hetesen megmondták, de kolléganőmnek csak 30 hetesen, szóval ki tudja :)
Szép napot mindenkinek, majd jelentkezem, puszi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: