Új privát üzeneted érkezett!

A 2017-es nyári babái lassan-lassan növekednek a pocakokban, így már egy saját topic is kijár nekik! :) Gyertek, beszélgessünk! Biztos lesz miről... 
 
 


Sziasztok,
Nálunk ugy néz ki, hogy júliusban érkezik a boldogság. :-) Nálatok?
 
 


szia! Nálunk is :) Neked vannak tüneteid?
 
 

 
 

Sziasztok nekem is elvileg július 12 re várható a negyedik baba ami az utolsó császár lesz.


Furákné Palugyai Kármen
karmen80
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 
 


nekem most ezzel a terhességel sajnos problémáim is vannak.pecsételő vérzésem van tegnap otta.kórházban is voltam és retegek hogy esetleg el is mehet a picurka.akinek volt vagy van ilyen mint nekem mindenkit meghalgatnék.és szedem a gyogyszert amit nekem is fel irtak utrogestant ami  3 szor 2 kell be vennem


Furákné Palugyai Kármen
karmen80
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 
 


@karmen80:


jajj, sajnálom, kiderült azóta esetleg valami? Hogyhogy császár lesz?
 
 


Sziasztok, szeretnék csatlakozni :) Még csak egy nagyon-nagyon halvány 12. dpo-s pozi tesztem van, remélem nem csak kémiai terhesség lesz majd és erősödik a vonalam. Van már egy majdnem 2 éves kislányom, vele is végig fórumoztam a 2015. Februári babavárók topicban :) Ha minden jól megy augusztus 6 lesz a dátumunk :)

Karmen miujs? Szurkolok h minden rendben legyen!

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Jujj, de sokan lettünk, dejó!  Én 8 hetes vagyok első babámmal, június 28. a dátum elvileg (ezen a napon született apukája is ). Nagyon nagy az öröm, bár nagyon nehezen hiszem még minig el a dolgot! Más is van ezzel így? 
Amúgy épp a szülészeteket és az orvoosokat bújom, mert lassan időpontot kell foglalni a 12 hetes ultrahangra, de az előző orvos nem lopta be magát a szívembe... és elkezdtem intézni a többi vizsgálatot is... (nem sok örömmel  )

@zorbi:


Nekem a melleim fájnak a sikeres peteérés időszaka óta, de nagyon!  Amúgy semmi az ég világon... 


@karmen80:


Hogy vagy? Remélem semmi baj nem lesz!

@pphajni:


Nekem is egy végtelenül halvány csíkkal kezdődött... (a férjemnek el se mondtam akkor, nem győztem volna meg, hogy van ott csík ) Pár nap múlva viszont jöttek a szép erős csíkocskák! Remélem nálad is így lesz! Majd mindneképpen szólj mik a fejlemények!



 
 


@zorbi:
Szia, eddig nem igazán volt, de 3 napja hányinger, hányás reggel és délelőtt. Már nem aggódom amiatt, hogy nincs tünetem :-)
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Júliusra várjuk az első babánkat. Őszintén szólva engem az aggaszt, hogy a brutális fáradtságon és a mellérzékenységen kívül semmi tünetem nincs. Nincs hányingerem, nem nőttek a melleim. Sőt annyira jól vagyok néha hogy majdnem azt is elfelejtem hogy terhes vagyok, bármennyire is morbid ezt így leírni. Ettől függetlenül nyilván nagyon várjuk, és nagyon boldogok vagyunk, de valahogy szerintem még nem fogtam fel. Még csak most fogom tölteni a 6. hetet, úgyhogy végülis elég friss a dolog. Ti is éreztek hasonlót, vagy én már most rossz anya vagyok???

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék én is :-) Most töltöm a 6. hetet, két erős pozi tesztem van, jövő héten megyek orvoshoz, már nagyon izgulok :-)
@mano900 nekem is ennyi tünetem van, más nincs, + néha puffadok.. ne aggódj! :)
 
 


Sziasztok, reggel teszteltem és szuperül erősödnek a vonalak :D A 25ös teszten is jol látható már. Ebédnél elmondtam a férjemnek, még nem fogta fel :lol:

@mano900
Ne aggodj, nekem a lányommal egyszer volt hányingerem, akkor is azért mert túl sok barackot ettem egyszerre :D Csak mellérzékenység és rettenetes álmosság volt rajtam állandoan. Meg puffadtam és sokat pisiltem. Egy számmal nagyobb melltartot csak kb a 12. Hétre kellett vennem, aztán még eggyel nagyobbat kb félidőtől :D

Tüneteim amugy a hasgörcsölés (rem még mindig csak a beágyazódás), puffadás, fáradtság, meg ha éhes vagyok a hányinger :lol:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Szofi, de jó neked, már én is ugy várom a 6. Hetet meg a szivhangot ❤

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@pphajni:


Ne aggódj, az még a beágyazódás, nekem még múlt héten is voltak apróbb görcsök, most meg már inkább feszül, nem görcsöl. :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@mano900:
Én is remélem, hivatalosan még nem maradt el a mensim, még csak 3+1nél vagyok, azért izgulok kicsit.

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@addienn:


:D :D nekem a reggeli hányás és émelygés már egész napos, picit kezdem unni. Jü, hogy Neked csak reggel van, pontosan minden nap felébredek fél 5kor, hogy hányingerem van....isteni érzés :D
 
 


@addienn:


:D :D nekem a reggeli hányás és émelygés már egész napos, picit kezdem unni. Jü, hogy Neked csak reggel van, pontosan minden nap felébredek fél 5kor, hogy hányingerem van....isteni érzés :D
 
 


@mano900: "Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok. Júliusra várjuk az első babánkat. Őszintén szólva engem az aggaszt, hogy a brutális fáradtságon és a mellérzékenységen kívül semmi tünetem nincs. Nincs hányingerem, nem nőttek a melleim. Sőt annyira jól vagyok néha hogy majdnem azt is elfelejtem hogy terhes vagyok, bármennyire is morbid ezt így leírni. Ettől függetlenül nyilván nagyon várjuk, és nagyon boldogok vagyunk, de valahogy szerintem még nem fogtam fel. Még csak most fogom tölteni a 6. hetet, úgyhogy végülis elég friss a dolog. Ti is éreztek hasonlót, vagy én már most rossz anya vagyok???"


Miért lennél rossz anya? azt, hogy van tuneted, vagy nincs nem te döntöd el és semmi racionális kapcsolat nincs aközött, hogy milxen anya leszel. Szerintem örülj, hogy ennyire tudod élvezni, nem olyan kellemes az egész napos émelygés :)
 
 


@zorbi:


Nem a tünetek miatt gondoltam, hanem az érzéseim miatt. Valahogy nem erre számítottam amikor a babát terveztük. Azt gondoltam hogy az valami leírhatatlan boldogság lesz 0-24 órában, hogy baba van már a pocakban. Ehhez képest rengetegszer kétségbe esek, rengeteget agyalok, és nem simogatom a hasam egyfolytában. Nem tudom ezt jobban leírni, lehet hogy valahol ez normális hiszen ez egy egész új helyzet, és tényleg meg fog változni az életünk, persze tudom hogy jó irányba, és nagyon várjuk hogy hárman legyünk. Lehet hogy még túl korai a terhesség, még nem látszik az ultrahangon se sokminden, csak a petezsák, és talán ezért sem fogtam még fel teljesen, hogy tényleg babánk lesz. :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@mano900
Szerintem ez az érzés majd alakul ahogy telik az idő és nő a pocid is :) Ilyenkor még tényleg felfoghatatlan.. :)
@pphajni
Nekem is ugyanilyen tüneteim voltak/vannak :)
Én is nagyon várom már az első ultrahangot, remélem minden rendben lesz :)
 
 


@mano900:


Az elején nekem is voltak ilyenek, hogy szinte el is felejtettem. Nekem se voltak brutál tüneteim és ameddig nem kezdett nőni a hasam addig nem is éreztem úgy magam terhesnek. Hassimogatás meg szerintem ösztönösen jön majd. Régebben, ha láttam egy terhes nőt, akkor sosem értettem, hogy miért kell a hasát fognia meg simogatnia. Aztán azóta én is néha már csak azon kapom magam, hogy simogatom a hasam, férjem is csak mosolyog..:) Ahogy haladsz előre, "meg fog jönni" az érzés. Ez is így kicsit furcsa leírva, de sokszor én is inkább produkáltam volna tüneteket, hogy várandósnak érezhessem magam, de talán még így is az a szerencsésebb helyzet, hogy komolyan rosszul létek nélkül túléltem az első harmadot.
 
 


Nekem pl az sokat segitett amikor már volt szivhang meg amikor a 10. Hét körül már babaformája volt a képeken. Aztán mikor már érzed hogy mozog❤ A hasamat még szülés után is sokáig simogattam megszokásbol mikor elbambultam :lol:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@mano900:


szia!

Szerintem az anyaság nem úgy alakul ki, hogy megtudod, hogy babát vársz és akkor gang kész pikk-pakk. szerintem természetes, hogy csomó gondolat jár a fejedben, nekem is. Van, hogy félek, megijedek, arra gondolok, hog ymost egy korszak lezárul, pedig nagyon vártam már őt, ne ijedj meg ettől. Az anyaság sem csupamézesmázos rózsaszín felhő, hanem leszel mérges, szomorú stb, lényeg h megengedd magadnak, hogy lehet ezt is. Szerintem már abból is látszik, hogy jó anya leszel, hogy foglalkozol ezzel.
 
 


ez a topic majd egyszer csak nem lesz publikus? mit tudtok erről?
 
 


@zorbi:
Majd bezárom, csak eddig alig voltunk, s nem akartam, hogy valakit ez riasszon el! :-)
 
 


@mano900:
Nagyon hasonlók pörögnek az en buksimban is! :-P A felszabadult boldogság a teszt utani 2. percben el is tűnt, és jött a laza kétségbeesés :roll: tüneteim nincsenek (a mellem fáj csak), amit nem bánok, de tényleg nehéz igy elhinni. Gondoltam majd az első ultrahang utan megjon az érzés... no az a nyugalom is hamar elmúlt... plusza a csalad nem is sejti... Tehát felfoghatatlan szamomra is a dolog így majd a 9. hét felé! Szóval ne aggódj, masnak is vannak fura gondolatai! Viszont tuti, hogy jó anyák leszünk! ;-)
 
 


Az lemaradt, hogy az első orvosi vizsgálatom se segített... A doki egyhanguan közölte, hogy valóban terhes vagyok, kezembe nyomott egy koteg lapot, és csókolom... A leletből olvasva tudtam meg mindent, hogy volt szívverés, hogy mekkora, stb... Szóval talán a következő vizsgálaton resszletesebb lesz, s a szememmel is láthatom, s már csak elhiszem, hogy van a pocakomba valaki! (persze masik dokinál) :-D
 
 


@szono:
Akkor tényleg nem a legjobb dokit fogtad ki, megértem h mást akarsz keresni. Ne hagyd h egy életunt ember elrontsa ezt a fontos és különleges időszakot :-)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszokat. Akkor ezek szerint normálisak az érzéseim   Szono sajnálom hogy egy ilyen bunkó dokit fogtál ki. Hátha a következő jobb lesz? Magán doki volt? Bár manapság úgy látom némelyiknek tökmindegy hogy fizetsz vagy nem, ugyanolyan lekezelő.
Nekem ha valakire, akkor az orvosomra nem lehet panasz, iszonyat profi, nagyon kedves, és mindent elmagyaráz, még akkor is ha épp hülyeséget kérdezek.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok, tegnap voltam az első UH-n 7mm és dobog a szíve, nagy a boldogság. (Na meg a hányinger) :-D
 
 


@addienn
Dejóó :) Én is alig várom már :) És hány hetes a pici? Én jövő hét kedden megyek először..
 
 


6+4 van írva a leletemre
 
 


Ti hogy viselitek a hányingert és hányást a munkahelyen?
 
 


Nehezen :) meg a fáradtaágot is :)
 
 


Ne is mondjátok, nekem hányingerem abszolút nincsen. De a fáradtság az iszonyatos a melóban, néhe már azon kapom magam hogy majdnem elalszok az íróasztalomnál Kb. zombinak érzem magam néha. Tényleg, ha már a fáradtságról beszélünk, a kávéval tu hogy álltok? Kávéztok? Én eddig is napi 2-őt ittam, és most is annyit iszok, csak mennyiségre kevesebbet. Egyébként is nagyon alacsony a vérnyomásom, de ezzel a fáradtsággal kiegészítve iszonyat durva :D

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


én nagy kávés voltam, vagyis nem tudtam volna elképzelni a reggeleket kávé nélkül....hát most eltudom :D egyáltalán nem kívánom :)
 
 


Lenne egy naturalisztikus kerdesem: hanyinger, hanyas... Ti is savasat hanytok? Bocs, ha valakinek gusztustalan
 
 


Nálunk párom kávézik reggelente, én csak néha megkivántam, de most a szagát sem bírom. :roll:
 
 


Sziasztok, hát nálam is beköszöntött a hányinger :lol: Ne haragudjatok de én egyelőre örülök mert erősödnek a tüneteim vagyis gondolom minden rendben van. Érdekes h Jázminnal semmi hányinger nem volt viszont állandóan aludtam volna, most a 2. gyerekkel meg hányingerem van viszont nincs rajtam ez az ólmos fáradtság. Napi kétszer kávéztam (reggel+d.u) első terhesség alatt is végig, nem volt semmi gond, meg most is remélem h tudok majd, eddig nem zavar a szaga. A gyerek kakis pelusa a szemétben rosszabb :-P :lol:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@zorbi:
Eddig még nem hánytam (lekopogom) de étkezések után közel vagyok hozzá... :roll:

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


Én is így vagyok :D
Szerintetek az normális hogy délutánonként néha 37-37,2 fokos hőemelkedésem volt/van? :( Kedden ha megyek dokihoz majd őt is megkérdezem.
 
 


Senki nem tudja, hogy oké- a savas hányás? :(
 
 


Fáradság... jaj borzalamas... Én alig élek neha! Kávé nem használ... volt hogy elaludtan tanórán, ja, és én tartottam!

@zorbi:
A savtúltenges normális, így szerintem a savas hányás is, csak nem igazan tesz jót. Esetleg savlekötő?

:lol: :lol:
 
 


@szono:
Köszi.. :) nem gondoltam, hogy ez a hanyinger ilyen lesz.. nekem a fáradtság eltűnőben :)
 
 


@karmen80:
Szia! Nálam is pecsételés van és kaptam ultrogestant és duphastont és itthon fekszem.Te hányadik hétben vagy? A kórházban mit mondtak, vagy mit vizsgáltak?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@szofi88:
Majd légyszi írd meg a választ, mert nálam is előfordul!, de szerintem normális :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok! Én is csatlakoznék, bár még nem merem nagyon beleélni magam :) 5 hetes vagyok, az uh-n még nem látszik semmi, csak felritkulás, úgyhogy nagyon várom a következő uh-t!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@mrsbig:
Szia, ne aggodj, én még csak 3+4nél vagyok, még 3 hét és dokihoz mehetek :-( Minden rendben lesz ;-) Nálad hányadik baba lesz?

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 
 
 


@mrsbig:
Üdv :)
Szerintem sokan vagyunk így, én még orvosnál sem voltam, kedden megyek először, nagyon izgulok :-)
Majd megírom ;)
 
 


Sziasztok.

Én is csatlakoznék. Ma vagyok 9 hetes. Még nem merem elkiabálni, sajnos volt 3 napja vérzésem. Utrogestán-t kaptam .Remélem minden rendben lesz. A tüneteim most nem nagyon vannak, csak a mell feszülés.
Mindenkinek boldog Baba várást.
andreacsilla
Sárvár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron