Új privát üzeneted érkezett!

@andreacsilla:
Elmesz dokihoz? Persze nem fogok. Írj majd, hogy mi újság, gondolok Rád!
 
 


mrsbig: ez nagyszerű. de ne aggòdj màr ott van ott is marad. ha aggòdsz az nem tesz jòt neki.

szerintem mindenki ha tehetnè szabadidejèben a babòcàjàt nèznè ahogy ficànkol vagy èpp alszik :)
pukkancs
Milánó
 
 


Sose hittem volna, hogy sajnalni fogom, hogy nem mehetek gyakrabban nőgyógyászhoz... :-D Annyira várom a következő ultrahangot! (főleg hogy előzőleg alig mutatta meg az orvos :-( ) Kár, hogy nem lehet mindig nézegetni, mi folyik odabent! :-P
 
 

 
 

@szono:


:D én eleinte két naponta terhességi tesztet akartam csinálni :D 
én is szívesen járnék gyakrabban, annyira kiváncsi vagyok mikor kezdünk kerekedni. szerencsére mi jövő héten megint megyünk ultrahangra, úgy várom.
a 12 heti géndiagnosztikai vizsgálatról ki mit gondol? ma voltam védőnőnél, aki azt mondta, hogy már a kismamák 99%-a megcsináltatja, de nekem ismerősöm két gyerekénél nem csinálta meg. Szerintem mi meg fogjuk. Ti?
 
 


Sziasztok!!!!
Erős lett a második csíkom is!! Nagyon örülünk! :) 16-án kell mennem a dokihoz, azt mondta annál hamarabb nem érdemes. 


 

 


Lindus 91 gratulálok! kellemes babavárást neked is!

zorbi:
mi voltunk, nekem ez nem volt kérdés. így nyugodt a test lélek tudom minden rendben van vele, nincs semmi elváltozás nem örlődök még 6 hónapot miatta.
de amugy nekem eddig ez volt a legkellemesebb ultrahangos vizsgálatom. mivel sokáig is tartott mindent a-tól z-ig megnéztek és akkor tudtam meg a baba nemét is. én ajánlani tudom aki megteheti ne hagyja ki. :)
pukkancs
Milánó
 
 


@pukkancs:


mi is menni fogunk, Ti hol voltatok? Volt valaki Pesten, ami ajánl?
 
 


@zorbi:
Én a 4. terhessegiteszt utan untam csak meg... :lol:

Pukkancs:
Hol lehet ilyen tesztet csinaltatni amúgy? És hogyan zajlik pontosan?

Lindus: Gratulálok! Látod, mondtuk mi, hogy a halvány is igen jó jel! :-D
 
 


@szono:


én is annyit csináltam :D :D
 
 


Amúgy a mellfeszüles is enyhül az első 12 hét után, vagy az megmarad végig? Mert már nagyon unom, hogy ennyire fájnak :-( egyszerűen menekülök ha meg akarnak ölelni, mert fáj... és vezetés kozben is bekkönnyezek egy-egy úthibánál :lol: Aludni is csak sportmelltartoban tudok. Pedig aztan nekem nincsenek is nagy melleim! Tippek erre?? :-P
 
 


@zorbi:
Én úgy tudtam hogy a 12 hetes genetikai uh kötelező...legalábbis nekem nincs olyan ismerősöm akinek ne lett volna. Bennem fel sem merült hogy nem csináltatok ilyet, szerintem ez alap :)
 
 


Sziasztok. Először is gratulálok minden Kismamának!Én kb. 5 hetes terhes lehetek menses szerint ami okt.30-án volt utoljára.A magán orvosom csak jan.02-ra tudott adni időpontot :( de én sztem kérek egy magán ultrahangoshoz időpontot mert addig nem bírom ki, hogy ne tudjam hogy minden rendben van-e a pocaklakóval.Nekem első babám lesz.Tünetként én a mellfeszülést vettem észre először aztán pedig a menses kimaradást, és a pocak fájást, de csak tegnap mertem csinálni teszte és kb azonnal2 csíkos lett :) amúgy augusztus óta próbálkoztunk, de szeptemberbe volt egy halványpozitív tesztem, de rá 10 napra megjött :( remélem most minden rendben lesz :)
 


@szono:
En is melltartóban alszom :) Nekem is alap ez a vizsgalat de nem kotelező.
 
 


Köszönöm a gratulációkat és a biztatásokat, amik nagyon jól estek. :)
 


@lindus91:


Gratulálok!! :) Vigyázz magatokra!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@regina90:


Gratulálok!! Igazad van, a helyedben én is próbálnék a helyedben egy hamarabbi időpontot szerezni valahol.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok,kicsit más téma:
holnap nagy szabású céges bulira megyek, ahol a rég nem látott kollégák is ott lesznek. Pont egy fővel többen voltunk a fuvarra, így felajánlottam, hogy megyek külön kocsival legalább jó alibim lesz, hogy nem ihatok velük. Mára megváltozott minden, mégis közösen megyünk busszal. Nem szeretném még, hogy kiderüljön hiszen még a családunk sem tudja - tippek a túléléshez? :-) Voltatok már hasonló helyzetben?
 
 


Mi sem egyszerűbb ennél... antibiotikumot szedsz és nem ihatsz.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@mano900:


Sziasztok december 23-ra kaptunk időpontot :) alig várom hogy lássam a picikémet.Ti is gyakran éreztek szúrkálásokat?
 


@addienn:


Szerintem is jó ötlet az antibiotikum amúgy is vírusos időszak van.
 


Sziasztok! nagyon elkeseredtem am délután. Csináltam egy másik tesztet, amin megint halványabb volt a csí. E most mit jelenthet? Ugye terhes vagyok? 16-án a doki gondolom már látni fogja, de az még olyan soká van.. 


 

 


@lindus91:


A hcg reggeli első vizeletből mutatható ki a legjobban. Ne aggódj biztosan mindne rendben. Pihenj sokat és csak pozitív dolgokra gondolj. Szerintem csinálj reggel is egy tesztet.
 


@regina90:
Köszi a gyors választ! Igen az leszel, reggel újabb teszt. És tudom csak pozitívan. :) (de azért sírtam egy sort)

 


@lindus91:
Sima papírcsíkos tesztesztem jópár nap alatt erősödött csak be, az első nagyonnagyon halvány után 10 nappal se lett olyan erős mint a masik csík, szóval türelem! ;-)
 
 


@szono:


A tegnapi csak tényleg sima papírcsíkos volt. Reggel most csináltam a párját (2b-os volt), ezen megint erősebb csík volt. :)
 


@regina90:


Ne aggódj, a szurkálás teljesen normális tünet. Én 8 hetes vagyok, eleinte nekem is szurkált, mostmár inkább nyilalgat a hasam, én néha eszek rá magneb6-ot amikor már kellemetlen. Épp tegnap voltam orvosnál, ő is azt mondta hogy ez teljesen normális.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Most kaptunk időpontot jövőhét szerdára 12 hetes genetikai ultrahangra. Annyira nagyon várom! :lol:
 
 


 


@szono:



 akkor legalább láthatod mi folyik odabent, ha csak egy kis időre is :) (írtam vissza privátban :) )

 


Bocsi, ez most biztos hülye kérdés lesz, a genetikai ultrahangot ugyanolyan géppel csinálják mint az eddigi "normál" ultrahangokat?
 
 


@szofi88:
Fogalmam sincs! :lol: De en először sztk-ban voltam, ott is a kovezkezo vizsgalat a 12 heti genetikai ultrahang lett volna,de ott csak ugyan az a doki végzi mint a vizsgalatokat. Viszont a borzalmas hozzaallasa miatt szaladtam is egy magan klinikahoz, ahol ezt a vizsgalatot teljesen mas orvos végzi, kulon idoponttal, gondolom aki jobban ért hozza, es van valami mintavetel is, de nem tudom mit vizsgalnak. Ennyit tudok! ;-)
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni Hozzátok. Nagy meglepetés volt nekünk a pici, nem mostanra terveztük, de az első két napi sokkot leszámítva nagyon örülünk neki! :))
Nekem nem sok tünetem van, nagyon könnyen elfáradok és a hasam szurkált néha, de tegnap beszereztem két terhesnadrágot és azonnal meg is szűnt. :D
Progeszteront szedek, Elevit Plust és MagneB6-ot. Holnap megyünk az orvoshoz az első rendes vizsgálatra. Nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen!
Gratulálok mindenkinek, egészséges, problémamentes babavárást!


Csajok! magnerotot szedjetek! A magne b6 gyenge!!!!


Na, hát nekem mégis latszik már valami a hasamon! 6 hetesen fotoztam magam meg a pocakom, meg most 11 hetesen, és a képeket összehasonlítása hatarozottan latszik a változás :-P (vagy csak az, hogy többet eszem... :lol: )
 
 


Lindus91 gratulálok a 2 csíkhoz! Reggeli vizeletből csinálj mindenképp tesztet, pláne az elején.

Szono:
Már nekem is látszik a hasam, igaz 2.babámat várom, azt szokták mondani hogy előbb meglátszik, ami igaz is, mert már 10 hetesen gömbölyödtem. :) Kisfiamnál 16 hetesen volt ekkora hasam mint most.

Mi tegnap voltunk a 12.heti genetikai ultrahangon magánrendelésen és csináltattam kombinált tesztet is. Az ultrahangon mindent rendben találtak és úgy tűnik ismét kisfiú lakik a pocakomban.:)
Amúgy ezeket a genetikai ultrahangokat csak olyan orvos végezheti, akinek van erre képesítése. A kórházban nálunk ezt külön dokik nézik, a terhesség megállapítást vagy egyéb kismedencei ultrahangokat szonográfus is csinálhatja.

Gratulálok a frissen csatlakozott kismamáknak! :)

Kép
mano86
Budapest
 
 


Sziasztok! Mi kb egy éve próbálkoztunk, mikor júniusban elmentem a nőgyógyászomhoz, hogy nézzük meg, hogy minden rendben van-e. Harmincon túl úgy gondoltam, ha van valami probléma, akkor derüljön ki idejében. Kicsit talan elbizonytalanodtam az egy év alatt, hogy természetes úton menni fog. Azt mondta, minden rendben. Annyira megnyugodtam és örültem neki, hogy egy hét múlva már meg sem jött. :-) Sajnos a hatodik héten elment az a baba. Szörnyű érzés, persze, de engem valamilyen szinten boldoggá tett, hogy láttam, hogy természetes úton sikerült. Biztos voltam benne, hogy jönni fog hamar. Október közepén kellett volna, hogy megjöjjön, de nem jött. Már előtte egy héttel biztos voltam benne, hogy terhes vagyok, (pont úgy fájtak a melleim, mint nyáron) de a teszt negatív. A mensi napján még mindig. Négy nappal utána is. Közben arra gondoltam, hogy lehet olvasni, hogy valakinek a valakijének csak x nappal később mutatta ki a teszt, de a józan ész ugye azt mondja, ha negatív, akkor negatív. Egy héttel a nemvárt napja után egy halvány kétcsíkos.. ❤ Pár tesztet azért csináltam... :-P December elsején voltam az első uh-n, valószínűleg később volt peteérésem, kb egy héttel le vagyok maradva, de látszott a szívverés, kaptam kiskönyvet és július 30-ra írt ki a doki. Legközelebb 20-an megyek, bízom benne, hogy minden oké, első baba, nagyon várjuk. :-) Örülök, hogy olvashatlak benneteket.
 
 


Amúgy azért is lehetséges, hogy nem mutatja ki egyből a menstruáció elmaradásakor a teszt, mert nem félidőben volt a peteérés és még nem termel annyi HCG-t a szervezet. Nekem anno vasárnap kell volna megjönnie, hétfőn délután csináltam tetszet, az már halványan de pozitív lett, majd kedden reggel csináltam még egyet és erősen is ott volt a csík, szóval nekem egyből kimutatta. Munkatársam, aki kábé 2 héttel van előttem, neki még egy hét után se mutatta ki, mint kiderült később ,el van csúszva neki a peteérése és nem félidőben van, hanem majdnem szinte menstruáció előtt közvetlen. Szóval egy hetet azért érdemes várni szerintem, tudom,hogy az a legnehezebb, mert én pl 4+2-n, két pozitív teszttel rohantam a dokihoz..
És gratulálok!
 
 


@lhekszi:


szia! nekunk is első baba, és mi is egy éve próbálkoztunk. pont mikor meg kellett volna jönnie, rá egy hétre műtöttek voln amiómával és mindketten abban a hónapban teljesen letettunk arról, hogy baba....nem is volt már téma, a műtétre koncentráltunk, hogy utána újult erővel ismét nekivágunk :) Miómával műtöttek volna...és hihetetlen még most, de nem jött meg :) én július 19-re vagyok kiirva. én is 30-on tul vagyok, mi voltunk egyszer meddőségi központba, de szerencsére másodszor nem kellett menni :) 

Gratulálok Nektek :)
 
 


@kismama5

Szia!

Mi volt a keddi és szerdai vizsgálatokon? Remélem jó híreket kaptál!

Maritta

 
 


@zorbi:

Engem elküldött az orvosom petevezeték átjárhatóságira, mert mikor elment az első, a kórházban azt mondták először, hogy valószínűleg méhen kívüli. Azt megcsinaltattam, a férjem elment urologushoz, de mire megkaptuk az eredményeket, már mi is rajottunk, hogy minden oké... :-) mindez Ausztriában.
Gratulálok! :-)
 
 


@erikast:


tökjó :) én nagyon féltem, hogy a mióma miatt veszélyes lesz a terhesség, de szerencsére nem olyan helyen van.
Ausztriában is fogsz szülni?
 
 


@zorbi:

Kipróbáltad végül a salvus vizet? Javult az émelygésed azóta? Neked kell használnod utrogestant? Ha jól olvastam vérezgettél. Nekem is kellett használnom, most állok éppen le vele, remélem nem lesz semmi baj.


Kép
mano86
Budapest
 
 


Jó olvasni ezeket a pozitív történeteket! :-) üdv az újaknak!
 
 


Gratulálok én is mindenkinek, sok boldog kismama gyűlik itt össze. :) 


Nekünk is jövőhét szombaton lesz a céges bál és jó programok lesznek, felvagyunk rá iratkozva. A munkahelyi körülmények miatt én már nem mehetek be dolgozni, viszont a buliba meg szeretnék elmenni. Nem tudok semmilyen betegséget, ami erre alalmas lenne, hogy ne tűnjön fel senkinek. Azt talátam ki, hogy felkötözöm a kezem fáslival. Rándlás, ficam, zúzódás, húzódás- valamelyik indokkal, ami huzamosabb és nem tudnék vele dolgozni. (szerencsére 2 kézre van szükségem a melóhoz). Igaz a táncikálás az érdekes lesz... De legalább így ott leszek. Inni meg hát nem iszom, az erős gyógyszer miatt. Majd iszik a férjem. :)

 


@mano86:


nem próbáltam ki, mert a szagától is hányingerem van,
nem vérezgettem, egyszer volt minimális barnás folyás. igen, hazsnálom a kúpot, semmi nincs azóta szerencsére...
 
 


@zorbi:

Szuper, az jó hír hogy minden rendben van!
Hát megértelek, tényleg elég fura lötyi a salvus víz, de amúgy gyomorégés ellen is jó. Csak hát tényleg nagyon fura íze van, hozzá kell szokni.
Remélem javult már az émelygésed és nem nehezíti meg a mindennapjaid.

Kép
mano86
Budapest
 
 


@zorbi:
Igen, Ausztriában. Kicsit más a rendszer, mint otthon, de gondolom a vizsgálatok ugyanazok. Egyébként nekem is van miómám, akkor vették észre, mikor az első baba elment. De azt mondta a doki, hogy pici és ne aggódjak miatta. Bízom a dokimban. Magándoki, mert az egyetlen körzetihez lehetetlen bejutni, több város tartozik hozzá. De szülni pl a legközelebbi kórházban fogok, kórházakban nincs fogadott orvos rendszer, annál szülsz, aki bent van.
 
 


Most jöttem a védőnőtől... Teljesen fölösleges 1 órát töltöttem el ott is... :lol: De ez is megvan legalább!
 
 


@zorbi:
Szioka.
Bocsi, hogy csak most jöttem húzós napjaink voltak.
Nem voltam orvosnál telefonon beszéltünk, írt még fel utrot. Vizsgálatot nem javasolt, nehogy azért legyen baj. Azóta minden rendben velünk, jól vagyunk. :lol:
El múlt a vérzés is teljesen.
11+1 és már van magzat mozgás :-D 3 napja minden reggel köszön. Már szépen kereskedik is a pocim, nekünk ugye 4-ik igy már latszik is.

Csütörtökön megyünk kombinált tesztre.... Apa is nagyon várja már

Nálatok minden rendben? Hogy érzed magad? Gyomrod?
andreacsilla
Sárvár
 
 


@lindus91:
Gratulálok :-D
andreacsilla
Sárvár
 
 


@szono:
Mi jövőhét csütörtökön megyünk... Szorítok nektek...
Szeretnéd tudni a baba nemét?
Én remélem meg mutatja magát a kis ficánkák :lol:
andreacsilla
Sárvár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron