Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon örülök a jó hírnek
 
 


Köszönöm lányok! :-)

Mindenki jól van?
 
 


Itt minden oké. Egy kicsit most változott a viselkedése a kislányunknak. Tegnap óránként kelt és cicizett, ma is cici után cici van de ha el is alszik 5 percre és újra kéri. Van bőven tejem, nagyon jól gyarapodik a súlya is így nincs ötletem. Van növekedési ugrásra gondolok vagy arra, hogy 2 napja akaratlanul is stresszeltem és azt érzi, nem tudom. De egyébként rendben vagyunk :-) többiek? Ti?
 
 

 
 

Sziasztok!
Mi sajnos tápszeresek lettünk, a kisfiam nagyon lusta szopizni, hasfájós is, ami miatt sokat stresszeltem, így az amúgy is kevés tejem elapadt. Most kapja a Mecsek baby teàt, és hasfájós babáknak való tápszert, így szerencsére javult a helyzet. Napközben nagyon jó baba, nálunk az esték a nehézkesek. Fürdés után eszik, ennek ellenére nem hajlandó elaludni. Sokszor kivárja a következő evést, addig meg nyűgösködik mert fáradt. Ezen kívűl egyébként minden rendben. Én a szülést követő 2 hétben nagyon rosszul voltam. A gerinc betegségem ellenére engedtek simán szülni.. Hát szerintem nem szabadott volna, mert se menni, se állni nem tudtam. Szörnyű volt, rengeteget sírtam miatta, de mostmár èn is jól vagyok.
Puszi mindenkinek
 


@cherrybomb:
Mi is így jártunk...
Tejcsi sajnos elapadt tápszer lett belőle.
A teát Bálint is issza.
Este fürdés után ő is kukorékol a következő etetésig :-D

Knegm!
A frontot is érzik, hétvégén hidegfrontot mondd...
 
 


Sziasztok!

Nálunk is minden rendben! Ma voltunk a két hónapos kötelező oltáson és a védőnőnél. Volt sírás rendesen, de utána nemsokkal abba is hagyta a kis hercegem. Nagyon ügyes kisfiú volt. 5300g és 59 cm.
 


@napsugar22:
Na az jó :-D

Mi is megyünk novemberben, kicsit tartok a szuriktól én is hogy viseli...
 
 


Napsugár
Sokat nőtt és gyarapodott a kisfiad :-)
De most ez a dolguk :-D

Tényleg csodálatos látni h napról napra hogy változnak :-D
 
 


Nyuszmusz, köszönöm! Bizony, ez a dolguk. Csak nézek, hogy már a 62-es kisnadrág is végigér rajta. Nálatok is így lesz, meglásd, nagyon gyorsan fejlődnek, nőnek.

A szurikra nem lehet felkészülni, mai napig sírhatnékom van ha a lassan 3 éves kislányomat szúrják, annyira sír, ordít. A kisfiú még egyhelyben fekszik nem ellenkezik nem tudja mi az, de mikor már nagyobbak.... mondja, hogy anya, én nem vagyok beteg.... És le kell ugye fogni, hogy be tudják oltani, mert különben ficánkol. Jajjjj.
Babának, anyának egyaránt rossz.
 


Hála Istennek az este nem volt gond, nem lett lázas a kicsi.
 


@napsugar22:
Az jó :-)
 
 


Sziasztok! Akartam írni tegnap este... De túl sok volt a dolog... Így kimaradt. :-/
A Milike nagyon jó baba... Csak tepkedi a cicit... Ő is kap tápszert, de amúgy cicis... Éjjel adok tápot a cici mellé, h reggelre maradjon tej. 4250 g, ma mértem... Már jól össze szoktunk. Tök jó minden. Ma jön a Health Visitor... Már alig várom. :-) nagyon rendes csaj. A plafonom még nincs lefestve...de van egy olyan érzésem h 2 nap múlva le lesz. Jön a Laura majd intézkedik
Mi még nem kaptunk oltásra papírt.
 


Annácska!
Örülök h minden rendben :-)

Mi is jól vagyunk, Bálint 4kg.
 
 


Sziasztok!
A tegnapi kettősfront a babátokat megviselte?
Bálint nagyon nyűglődött, enni kevesebbet evett mint szokott vagy kétszerre ette meg az adagját, aludni is összevissza aludt de csak olyan húsz perceket... A fürdetés sem segített. :-(
Ma már úgy látom jobban van.
 
 


Erről nem tudok nyilatkozni :-) itt tegnap esett a hó. De nem maradt meg.
20 perces alvás van nekünk is... Annyira jó... Pff
 


Nektek már mosolyog a baba? ( A tudatos mosolyra gondolok.... ) Emília még nem... Sőt a szemkontaktust is kerüli. :-(
 


Sziasztok!

Nyuszmusz, igeeeen! Nagyon megviseli Hunort ez az időváltozás. Ugyanaz amiket leírtál, kevesebb kaja amit többszörire eszik csak meg és fél óra alvás. Ez még ma is tart....már teljesen kivagyok fáradva meg aggódom is miatta, hogy minden oké e. De ezek szerint igen.

Annácska, már mosolyog Hunor, ha rámosolygunk visszamosolyog és figyeli ahogy beszélünk hozzá. Ne aggódj, Mili kisebb, mint a kisfiam (18-án volt 2 hónapos), bőven belefér ha még nem csinálja szerintem.
Anno a kislányomnak mindig a kulcscsomót vagy a csörgőt ráztam, hogy figyeljem hallja e. Férjem meg kifelé akadt, hogy folyton piszkálom a gyereket és rámszólt, hogy hagyjam már abba mert hall rendesen.

Ha aggódsz, megmutathatod majd esetleg a védőnőnek.

Hogy vagytok egyébként? Tudtok pihenni a baba mellett?
Én inkább most nem részletezem......
 


Annácska!
Bálint egyre többször mosolyog tudatosan.

Napsugár!
Nálunk változó.
Nagyjából megvan a három órás alvás, de van hogy többet alszik.
Akkor nyűgös ha bennmarad a büfi.
A tápszer miatt sokára kakil, nem keményet csak 4-5 nap múlva egy hatalmas adagot.
A mi drnőnk javasolta a Laveloc laktulóz székletlazítót.
 
 


@nyuszmusz82:
Mostmár én is elkaptam egy spontán mosolyt... De a szemkontaktust még mindig kerüli.

Nálunk a kaka ügy... Jézusom... Minden nap úgy bekakil h a háta közepére is jut. Nem tudom mit eszek ami így meghajtja... Sokat szopizik. Kb óránta. Kíváncsi vagyok hány kiló ... De szerintem tuti több mint 5
 


Kedden megyünk oltásra... Hétfőn az Anna megy, meg én is... Mi orvoshoz... Pénteken fogorvos.
 


@annacska15:
Az igen...
Nem jó program de legalább túl lesztek rajta.
 
 


Anna nagyon ügyes a fogorvosnál...egy fogát betömték már...tiszta ideg voltam... De ő jól viselte.
 


Sziasztok!
Mindenki jól van, anyuka ès babája?

Rendeltem rugalmas hordozó kendő, azzal barátkozunk :-)
Van valakinek tapasztalata?
 
 


Én kenguru párti vagyok :-) ha már muszáj.

Milike lázas volt az oltastól. De 24 órán belül elmúlt neki.
Nekem meg irtak ki fogamzásgátlót... Direkt mondtam h olyan legyen ami nincs hatással a tejcire, és adtak vmi pirulát. 4 nap alatt kinyirta a tejcimet. 240 ml 50 ml ami 25-25 ml lett. A kicsi 4 napja szenved, és a tápszert nem fogadja el... Tegnap a barátnőm átjött este 10 kor, mert már sírtam az idegtől, h nem eszik a gyerek... Még hozott a meglévő 3 fajta tápszer mellé 3 másik fajtát... És másik cumi üveget... Persze nem fogadja el a 4.- fajtát sem. Ciciztetem kb óránta talán vissza jön a tejci... A pirulakat meg kidobtam...
 


Annácska!
Nagyon sajnálom...
Nem igaz h ennyire figyeltek oda már megint!
Kitartás bár tudom nem könnyű.
Borzasztó a tehetetlenség.
Nagyon szorítok hogy egyen Milike és jöjjön vissza a tejcsi.

Bálint nem lázasodott be az oltástól.
Nekem is írtak gyógyszert de még nem váltottam ki... :oops:
 
 


Nálunk a fűtés vacakol vettünk hősugárzót..
Központi fűtés van de nem meleg a cső!
Hiába tekerjük fel a szabályzót.
 
 


@nyuszmusz82:
A betegtájékoztató szerint " lehet " szedni orvosi utasításra. - és nem szabadna a tejet befolyásolnia.
Gondolkodtam h mit csinálok másképp, de semmin nem változtattam...csak elkezdtem szedni... Máshoz nem köthető. Tegnap előtt vettem be, tegnap nem, ma se, és kezd helyre állni a tej. Még mindig kevés. De dolgozok rajta.
Hulla fáradt vagyok...
 


@nyuszmusz82:
A betegtájékoztató szerint " lehet " szedni orvosi utasításra. - és nem szabadna a tejet befolyásolnia.
Gondolkodtam h mit csinálok másképp, de semmin nem változtattam...csak elkezdtem szedni... Máshoz nem köthető. Tegnap előtt vettem be, tegnap nem, ma se, és kezd helyre állni a tej. Még mindig kevés. De dolgozok rajta.
Hulla fáradt vagyok...
 


Elhiszem...
Kitartás!
 
 


Úgy sajnálom szegényt... Folyamatosan ciciztetem... H ne legyen a kutacsa beesve...eszi is a cicit...
 


Csak hát kérdés h mennyit tud enni...
 


Tudom...
Hátha termelődik vissza szépen a tejed.
Nagylányod hogy van?
 
 


Már elég szépen van tejci... Hála istennek... A nagylány, nagyon hisztis... szegény.
 


Láttam otthon már röpködnek a minuszok...mentek sétálni a babával fagyban vagy nagyon hidegben is?
Ki mikor akarja elkezdeni a hozzátáplálást?
 


Sziasztok!
Hát igen jól lehűlt a levegő és szállingózik a hó...
Én januárban a negyedik hónaptól kezdem, hamarabb nem javasolta a doki sem.

Mérges vagyok, hétvégén költöztünk, fapofával közölte a tulaj h eladja a lakást és van rá egy hónapunk h kicuccoljunk.
Ki is fakadtam neki h egész nyáron ezt kérdeztük erre most költözzünk pár hetes babával??
De nem érdekli...
Szerencsére a barátaink segítenek.
Csak Bálint meg ne fázzon.
 
 


Én még nem mentem ki sétálni, legfeljebb levegőzünk az erkélyen vagy ha megyünk is csak ide a közeli boltba.
 
 


Szellőztetni is úgy h beöltöztetem és gyorsan 5-10perce kinyitom az erkélyajtót.
 
 


Elírta a teló
Most hétvégén legkésőbb jövő hétvégén költözünk.
Dec 10.ig van időnk.
 
 


Mi szinte minden nap 30-40 percet szelleőztetünk... Ha nem megyünk sehova akkor 2 órát tuti....
 


Ja...
Akkor bätrabban szellőztessek ill. Menjünk levegőzni?
Nem tudom meddig javasolt ilyen időben...
 
 


Ne rakd az ajtóba és a huzatba a gyereket. Levegő nem árt neki. Sőt használ is. Jobbat alszik. :-)
 


Nálunk a gyerekszoba is résnyire nyitva marad sokszor ejszara is.
 


Sziasztok! Mi szinte minden nap megyünk sétálni. Overall, takaró, lábzsák ès már indulunk is. Az én kisfiam imád kint lenni, tegnap esett az eső nem mentünk, volt is nyűgösködés.
A hozzátáplálást mi is 4 hónapos kortól tervezzük.
Mi a véleményetek a hason altatásról? Gabesz napközben mindig hason alszik, màsképpen egyszerűen nem is lehet elaltatni. Este hason altatom el, de amikor mi is lefekszünk mindig átfordítom, mert valamiért nem merem úgy hagyni, pedig nagyon ügyesen fordítgatja a fejét, ráadásul tudom, hogy a háton altatás is ugyanolyan veszélyes..
Ti hogyan altatjátok a piciket?
 


@cherrybomb:
Nem tudom én mindig háton altatom. Hason eddig egyszer aludt, de többé soha... Nem hallom h sír...mert üvölt bele a párnába...
 


Amúgy, hol van mindenki?? Senki nem ér rá?
Pedig olyan jó csapat volt itt...
 


Nálunk Bálint a jobb oldalán szeret aludni.
Hason nem szeret lenni ha nagxon mèlyen alszik esetleg akkor marad úgy.
Néha hanyatt hagyom aludni de csak úgy hogy ha büfizett rendesen és beleteszem a "szoptatós párna fèszekbe".
 
 


Hát megritkultak a beszélgetések sajnos.
Lányok írjatok!
 
 


Én amúgy egy össze hajtott textulpelut szoktam a háta mögé tenni, igy egy picit megbillen oldalra...nem nagyon csak picit. De minden mozzanatra azonnal reagálok... Kicsi nyekergésre is. Az éjjel hason volt, alig lehetett hallani... úgyhogy nem forditom hasra. Nem is mozog semerree ... Fekszik azt jó van...
 


Én egy törölközőt hajtottam össze a háta mögé.

Hát tegnap megjött a vérzésem.
Egyáltalán nem hiányzott, és nem is érzem jól magam.

Annácska a karácsonyi hangulat látszik nálatok?
Mármint itt már októbertől árulnak szaloncukrot meg díszeket stb
Amitől én rosszul vagyok, mire eljön a szenteste belecsömörlik az ember az ünnepre...
 
 


Sziasztok! Igen, én is eltűntem de folyamatosan követtelek titeket :-) . Nem. Volt egyszerű menetünk... A terhességet 3. trimeszterében kezdődött erős gyomortáji és hátfájdalom, a szülészem egyből rávágta, hogy relfux... Kaptam rá gyógyszert, szedtem és a terhesség ideje alatt 2x jött még elő, de akkor valóban ettem cukros vagy forró ételt, ami ugye nem jó rá. Miután szültem, ugyanúgy szednem kellett a gyógyszert de reflux diétát is tartottam de egyre sűrűbben jelentkeztek ezek az elviselhetetlen fájdalmak. Nem múlt 7-24 órán keresztül... Sürgősségi, ügyelet, sürgősségi, ügyelet mert már levegőt sem kaptam. Folyamatosan csesztettek az orvosok, hogy lutrira járok be, terhességi relfux, majd elmúlik, diétázzak... Gyógyszer plusz diéta és még mindig újra és újra és egyre gyakrabban jelentkezett... Elmentem gasztroenterologushoz, gyomortükrözés... Valóban van reflux... Gyógyszer, diéta de nem múlik meg mindig. Könyörögtem, hogy valamit csináljon mert ez nem kib.ott relfux, el sem tudom látni a babám mikor fájdalmam van. UH után kiderült, hogy epeköveim vannak, elzarta a vezetéket is és a 40-es májértékem 870 lett, plusz feszes, beboltosult a hólyag a falhoz. Gyors beavatkozás, hólyagot majd ki kell venni, de szigorú reflux és epe diétával csúsztatom mert 100% anyatejes a babám, plusz óriási cicis... Kínszenvedés volt az a 2 nap is, mikor bent kellett feküdnöm a beavatkozás miatt. Szóval, ezért tűntem el :-D jelenleg tünetmentes vagyok, de folyamatosan rettegek, nehogy újra jelentkezzen :-(. Csak bízom... A babám jól fejlődik, szépen gyarapodik, keveset sír. Mindennél jobban szeretem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: