Új privát üzeneted érkezett!

Amikor az Annàval volt ugyanez. Ki röhögte őket a Zsolti... aztán mondta h nincs is semmi baja, és ne engedjem. Nézte az uh papírt meg a köldökzsinór áramlását. És mondta h nem érti mi ez a nagy botrány. Semmi baja nincs.
 


Ilyen helyzetben nem is árt ha másik orvost is megkérdezel.
Jól tetted.
 
 


Megpusztulok olyan melegem van.
Már a harmadik éjszaka közepén ébredtem fel csurom leizzadva, muszáj volt letusolni.
 
 

 
 

Nyuszmusz, éjszaka rájöttem, hogy miről is beszélsz...rettenetes és aludni sem tudok.
Szerintem az én kis bébim nem várja meg a 40.hetet.
Jóslóim is egyre sűrűbben vannak....
 


@napsugar22:
Úgy látod?

Én még nem érzek jóslókat.
A hasam alja fájogat, ha felállok vagy sétálok,de szerintem a baba súlya illetve a fejecskéje ahogy nyomja.
 
 


Nekem is fájdogál a hasam alja, sőt enyhe menzis görcseim vannak. Hol előjönnek hol elmúlnak. Ebből gondolom, hogy lehet hamarosan itt az idő.
 


Nekem enyhe mensi görcs csak egyszer kétszer volt, és nem sokáig.
Akkor lassan számíthatok rá?
Ma léptem a 35.hétbe.
 
 


Hát már mindenki lassan megfog szülni. Remélem nem én leszek az első!! :)
 


Tibmég ráértek, én vagyok közterek szerintem a "rangidős".
 


Ti még és köztetek. No comment telefon...
 


Hány hetes vagy?
 


És azt hiszem én fogok a legkésőbb :-D . 32+2
 
 


36+4

Jöhetnek a hetek a többiektől is.
 


Én 35+2
 


@napsugar22:
Augusztus huszonmikorra vagy pontosan ki irava?
 


Augusztus 28-29-et mondanak. Védőnő orvos ki melyiket.
 


Azért mondtam azt h remélem nem én leszek az első, mert 20.-i héten akarják indítani, ha nem jó az ultrahangjai. És akkor az nagyon úgy tűnik hogy nem szeptember. :( De remélem nem.
 


Szamolnom kell naponta 2x a magzat mozgást hogy nehogy leálljon. De 12 perc alatt 13x mozdult meg... Igaz nem úgy tűnik mint aki annyira beteg bent. :-)
 


Ne aggódj Annácska, minden rendben lesz és nem lesz szükség az indításra.
Az szuper ha mocorog, úgy a jó.
 


Gondolkodtam rajta h mit tegyek ha... Szerintetek?
A terv: ha a flowmetria jó, magzatvíz jó, és a baba több lesz mint 2.3kg és jó a szivhangja akkor nem engedem indítani!
B terv: ha flowmetria rossz, vagy a magzatvíz kevesebb,a súlya 2.3 kg alatt van, rossz a szivhangja, vagy bármelyik ezek közül rossz, akkor megszületik. Szerintetek ez a két Terv helyes?
 


Szerintem igen, mert ha jó az áramlás a magzatvíz és a súlya is akkor miért kellene megindítani? Az inditást ilyen esetben mivel magyarázzák az orvosok?


Ha meg a legkisebb gyanú is felmerül akkor persze az indítás nem is kérdés.
 


Egyet értek Napsugárral.
 
 


Holnap délután 4 re megyek ultrahangra, szülésznőhöz, meg dokihoz. Kiderül mi van.
 


Tudjátok van az a fejlődés táblázat, és azt mondta hogyha nem megy vissza a 3 csík közé akkor sorvad el a baba. És akkor ki kell venni. És ha nem engedem meg azzal azt érem el hogy nem fog mozogni. Megha nem hízik akkor minek legyen bent. Nincs semmi értelme bent tartani.

Csak én attól félek, h arra fogva h nem hízik, kiveszik, és vmi baja lesz. Agyvérzés, vagy nem tud lélegezni, vagy neadj isten valami maradandót szenved. Annàt is ki akarták venni 37 hétre de nem engedem. Volt időpontom h megpiszkálják... De nem mentem el. De nem bántam meg mert rá 2 napra egészségesen született 2.700 g al. Jó egy picit besárgult, de a 3.5 kilós is besárgul...
 


Mindannyian várjuk majd hogy mit mondanak. Amint tudsz gondolj ránk és gyere. Mi meg szorítunk Értetek!

Nyuszmusz, letudtál kicsit hűlni? Én jelen pillanat a ventilátor előtt ülök, de főzök még, úgyhogy gondolhatod hány fokot érzek.
 


Na ezt a táblázatos dolgot nem értem és csak abban bízom, hogy tudják mit csinálnak ha mégis arra kerülne sor. Mondjuk ha azt vesszük hogy Anna is a bele nem egyezett indítás után pont megszületett, akkor....
Nehéz helyzet, mert mi laikusok az orvosokban bízunk, de hogy most helyesen tesszük e vagy sem azt már csak a Jóisten tudja. Bennem is ugyanúgy felmerülnének ezek a kérdések.
 


Én meghallgatom az orvost... fogalmazzunk úgy, de vitatkozok vele normál stílusban. Megérzéseimre hagyatkoztam Annanál is. 2 orvos és egy midwife akarta megpiszkálni... De úgy voltam vele, h kijön ha akar. És ki is jött. Nem volt baja, és azóta se volt beteges. Tán egyszer húzódott el egy felső légúti megbetegedés. De azt mondták h allergiás...de allergia tesztet nem csináltak. Úgy még nem hittem el... H allergia. És nem is volt semmi.
Mindig megérzéseimre hallgatok. És most azt érzem h nincs baja...csak kicsi még. De megijeszt az orvos...
 


Annácska!
Elhiszem hogy félsz.
Persze hogy az az első ne legyen baja a babának.
Ha ennyire bízol a megèrzésedben...
Holnap majd kiderül mit mondanak.
Szorítunk nagyon!

Napsugár!
Én is csinálom az ebédet plusz megy a kisventillátor :-D
Utána tusolok az tuti. :lol:
 
 


Megyek tusolni és hajat mosni.
 


Szintén :lol:
 
 


Azért is bízok magamban mert a súlya nem olyan kicsi. Úgy csinálnak mintha 1.5 kg lenne 35 hetesen. Elszomorító h nem veszik figyelembe hogy mi is sőt az első gyerek is kicsi volt. És azért amikor előkerülnek ilyenek h nem nő a baba, magzati retardácio, meg kockázatok h meghal... Meg ilyenek azért szerintem eléggé durva ilyeneket mondani, pláne úgy h azt leszámítva h kicsi, nincs semmi baja. 28.-heten is nézték már a flowmetriát akkor se és most sem volt semmi baja. Annanál ugyanezeket a köröket futottuk le, és nem lett semmi baja, csak nem lett 3.5 kiló ahogy azt ők elvárták volna. Na bumm istenem. Egy hónaposan 3800g os volt. Minden úgy ment ahogy annak mennie kell. Az 1 éves státusz vizsgálaton le voltak döbbenve h jár...szaladt mint a szem a harisnyán! :-) dumált. És annó ő is "nyomi" baba volt nekik. Ezért adok a saját megérzésre. Milike is sokat mozog, ép most is kirugja a tüdőmet, meg a holyagomat már kilapitotta. Baja lenne nem mozogna!!
 


Annácska!
Igen, így van!
Azért mert kisebb de egészséges az nem baj!
És ha szépen mocorog jól érzi magát.

Ezért nem értjük hogy minek ragaszkodnak a hülye előírt táblázathoz,mikor a mama és a baba egészségét néznék,és hogy jók az eredmények.
 
 


Meg igen a szülő testi adottságait is figyelembe kellene venni.
Amire sz@rnak. Csak fújják a magukét.
 
 


Értem h biztosra akarnak menni, hogy minden rendben van. Úgy kezdte a doki h tudják h mi kicsi babákat csinálunk... Ezt szó szerint így mondta :D hát istenem, egy lökés hiányzik. :) Ja, meg beszólt a nővérke h kicsi a hasam... Előtte még helyi védőnő azt mondta h tökéletes mérete van 34 cm volt a hossza a hasamnak méh teteje-alja távolság. Amit centiznek hosszában.
Úgyhogy az egyik ezt mondja a másik meg azt. Holnap ilyenkor már izgatottan várom :-)
 


Szorítunk!
Minden rendben lesz! :-)
 
 


Lányok, egyre gyakrabban csuklik a picur a pociban, naponta többször is.
Nálatok is?
 
 


Igen és olyan cuki.
 


Nekem reggel szokott csuklani, meg délután... Ha kávét iszom.
 


Hát nekem naponta legalább 3-4x mindig szokott ugye ez ne gond!?
 
 


Nekünk szerintem rosszabb :-D
 
 


Nem gond ha csuklik. Nem zavarja állítólag, bár az Mili akkor veszettül rugdos...
 


Sziasztok! Én 34+4. Szeptember 13-ra vagyok kiírva.
Nekem napi 1-2 alkalommal szokott csuklani, cuki, de nem valami kellemes, ahogy ritmusra reng a hasam. Mostmár nagyon durva mozgásokat végez odabent, valahogy nagyon tudja nyomni a medencecsontomat.
Aludni nem tudok, minden egyes fordulásnál felébredek, de akkor már pisilni is ki kell mennem. Nem könnyű nyári kismamának lenni de megéri.

Knegm. Nem gond egyáltalán ha sokat csuklik. Gyakorolja a légzest, jó erős lesz a tüdeje

Annácska! Holnap mindenképp írj mi volt az orvosnál!




Lányok én már most mindjárt sírok.... Pénteken megkértem az egyik ismerősöm hogy kisérjen el mert a vizsgálatok alatt nem vihetem be az Annàt. Azt mondta oké semmi gond. Erre most felhiv, h elfelejtette h más programmja van, és mégse ér rá.
Ebben az a szar azon kívül h segget csinált a szájából, h pénteken ha azt mondja h nem ér rá... akkor valamit intézünk. De így vásarnap már nem tud szólni párom az irodába. Úgyhogy most tiszta ideges vagyok.
 


Másik időpontot nem tudnak adni mert ez is sos időpont. Ha még nem megyek el, és valami baj van a Milikével...nem is merek belegondolni...
 


Annácska!
Sajnálom...
Az ilyet én is utálom, legalább időben szólt volna hogy bocsi de mégse jó.
Nem tudom mi a másik fontos programja, de nézhetne téged esetleg.
Ne hagyd ki a holnapi vizsgálatot!
 
 


Hátha elengedik a párod?
 
 


Párom írt egy üzit, megpróbálják elintézni, de biztos h mennie kell holnap. Nincs senki az útvonalra. Megpróbálják elengedni h beerjen a kórházba
 


Azért ez is valami...
Hátha sikerül mindent lerendeznie, vagy megértik a munkahelyén mi a helyzet veletek, és elengedik.
 
 


Nagyon rosszul vagyok... Kemenyedett este a hasam, hányingerem volt. Most ébredtem h már nem bírom. Össze hánytam mindent... :'( most kint sírok az udvaron... Meg remegek....
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: