Új privát üzeneted érkezett!

Nekem reggel van aztan elmúlik, utánna pár órára rá vissza jön. Fura... De mindig elmúlik. Pár korty hideg kóla mindig segít:-)
 


Azon gondolkodtam, hogy valaki vezet-e/vezetett-e baba naplót?
Én a nagylánynál nem csináltam, és nagyon megbàntam. Most csinàltattam, de nem kezdtem el még írni. Csak jegyzeteim vannak telefonon. Mikor kezdhetem írni?
Amiket csináltam teszteket, megvannak, ultrahang képek lesznek/vannak, azokat beleragasztom majd. Ilyesmi...
 


Én szeretnék babanaplózni :))
 
 

 
 

A hányinger nàlam is játszik. Vannak jobb és rosszabb napjaim. Általában evés után jön elő, de nem mindennél, attól is függ mit eszem. Úgy néz ki a borsófőzelèkről le kell mondanom.
:)
Én kedden megyek először orvoshoz.
Szeretnék babanaplót vezetni én is. Simó Tímea Pocakosnaplóját ajánlották már többen. Valaki próbàlta már esetleg? Vèlemény?
 


Én is émelygek, 5 hetesek vagyunk :)
Még nem vagyok a kívánós időszakban de állandóan párolt zöldséget ennék :)
Annácska
Hogy alakult a vizsgálat? Minden rendben volt? Tegnap írt a midwife, hogy ma bemehetek a kismama-csomagért. De még mindig egy hónap az első vizsgálatig. Nálatok is így volt? Úgy érzem hogy jobb ha hozzászokom, hogy itt mindent lazábban vesznek, mint otthon. Egy ismerősöm a 27.hétben van és csak 2x volt ultrahang és nem is lesz több.
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék a csapathoz :) már majdnem a 8. hétben járok, teszteken, orvosi vizsgálatokon, uh-kon és védőnői látogatáson túl :)
Elvileg szeptember 3 :) dehát ugye +/- 2 hét
fkingu
Budapest XIX. kerület
 
 


@annacska15:


Szia, én tanultam TB/Szocjogot pár éve, előkeresem a könyveimet, jegyzeteimet és a lényeget majd bepötyögöm ;)
fkingu
Budapest XIX. kerület
 
 


@hupiagi:

Igen, itt csak 12. És 20.-heti uh van. 16. héten midwife. (védőnő) dopplerrel szivhangot néz. kb 2-3 hetente fogsz járni, hasmeregetès aztán ennyi esetleg egykét vérvétel. Érdemes privàtba megnezètni us-on. :-)
 


Uh- megnézték, szivhang volt, megmèrtèk meg vettek vèrt.
Merre laksz?
 


Annácska: Yorkshire megyében.Te? :)
Ha jól olvastam, Te már szültél itt egy kislányt. Te jártál privát szűrésekre itt?
 
 


Nekem az történt, hogy a elszàmoltak egy hónappal a babàmat. 12.-heti uh képesek voltak a 15+ héten megcsinálni, hiába szóltam a midwifenak hogy az már 15.-hét, ők okoskodtak h nem, akkor 12 hetes leszek. Beràgtam és haza mentem. Megvizsgaltattam. Minden oké volt, azt is tudtuk h lány. Mikor vissza jöttem volt ultrahang, és nem volt mérhető a nyaki redő. Jó akkor kombinált teszt...
Annyira hülyének akarják nézni az embereket, h nem igaz.
Volt 3 terhesség elvesztésem, a 2.3.-itt volt. A kutyát nem érdekelte, nem néztek meg, kértem a midwifeot anno, szó szerint kiröhögött. Mindenre azt mondták h normális. Baj lett 10 hetes magzatot vesztettem. Majdnem ott maradtam vele a kórházba, addig nezegettek h vérzik...mindegy nem akarlak ijeszteni. 39.7 fokos lazam lett a végén, másnap abortusz lett a vége.
A lanyomnàl bementem a gp be, megint kezdtek ezt a szarakodàst. Egy hét elteltével se voltak meg az irataim. Eldurrant az agyam... Mondtam a nőnek, így: "Azért fogom a 4.-babamat is elveszteni, mert te itt ülsz és nem vegzed a munkadat??? Azonnal telefonalj, addig innen nem megyek el, amig fel nem hívod...." Nagy kegyesen megmozdult a nem europai - rá 3 napra megvolt az összes iratom.
Tapasztalat, ne hagyd magad, mert szarul jársz. - volt papirom h 2-3 hetente ultrahang ra kell jàrnom. Az miatt is harcoltam, mire meglett, de nem mertek szarakodni, mert megfenyegettem a kórházat. Végig uh-tak.

Most is ezzel a papirral mentem a gp hez- kezdődött a leterelés, de mondtam a nőnek, hogy nem szeretnék belehalni, szóval adja oda az orvosnak. Ők akarták megàllapitani a terhessèget, de mondtam h lapozzunk mert ez 100% 9 teszt ebből 2 digitális nem hazudik.
Másnap bent voltam a kórházba vérvètelen.. Ezen a héten volt uh, minden ok eddig.
 


Sokan azt csináljak, h bemennek a kórházba,azt hazudjàk h vèrzett, meg fáj, megnézik őket. Én elhiszem h mindenki szeretné látni h minden rendben van, de ennek az a következménye hogyha baj van, akkor se veszik komolyan. Ismered a mesét, a pásztor fiurol és a farkasrol... Ez pont az a mese... Sajnos.
 


Ha 8 hetesen megyel a dokihoz akkor az még hüvelyi ultrahang lesz? Vagy vajon már lehet kérni a hasit?(magándokihoz megyek)
 
 


Szerintem kérheted a hasit.
De a hüvelyi ultrahang sokkal részletesebb,mint a hasi. Én 9 hetesen is megyek, hüvelyit fogok kérni!
 


Sziasztok! Csatlakoznék én is a csapathoz! 5 hetes és 2 napos vagyok, Jövőhét szerdán megyek először orvoshoz!
Iszonyat fáradt vagyok,a szaglásom mint egy vadászkutyáé,eddig mindenevő voltam,most nem tudok mindent megenni. Reggeli émelygés van,de nem vészes.
Első babánk lesz,Esztergomban lakunk. Azt hiszem minden lényegeset összefoglaltam :) gratulálok mindenkinek!
gretel86
Esztergom
 
 


@gretel86:
Gratulálok!
 
 


@gretel86
Gratulálok! :-)
 


@sanna92, @cherrybomb: köszönöm lányok! :)

Valaki korábban kérdezte a juttatásokat. Elég jó kalkulátorokvannak fent a neten, pl ez havi lebontásban mutatja : https://www.hrportal.hu/gyes_kalkulator.html

A családi pótlékot illetve az adókedvezményt nem tartalmazza. Nem vagyok adószakértő,de pénzügyi területen dolgozom,szóval ha valaki nem igazodik ki a témában, szívesen segítek,mert elég jól beleástam már magam :)
gretel86
Esztergom
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok itt. Pont ma vagyok 8 hetes. Kétszer voltam eddig ultrahangon. Először 5+5 hetesen, akkor még csak üres petezsákot láttunk, szval eleggé megijedtem. Másodjára 7+2 hetesen, akkor már élő embriót :) Gratulálok mindenkinek a pozitív teszthez! :)
 
 


@zsu088:
Gratulálok
 


Ti gondolkoztatok már, milyen Down szűrést csináltattok? Nekem a doki most mondta el a lehetőségeket és a 12. hétre kellene bejelentkezni, de állítólag időben kell, mert fullon vannak. Szóval nemsokára el kéne dönteni. Az egyik a kombinált szűrés, a másik a Verifi (ilyen vérteszt, ami több mindenre ad választ és 99%-os állítólag). Utóbbi 180e Ft és nem tudom, van-e értelme. A kombinált szűrés viszont állítólag nem ad olyan biztos eredményt. Van aki tud ezekről valamit? Nyilván szeretném kiszűrni ha baj van, de nehéz eligazodni, hogy ezek a drága tesztek átverések-e vagy tényleg megéri. Valaki?
 


Lányok, lett egy titkos fb csoport , aki szeretne csatlakozni privátba írja meg a nevét, és felveszem a csoportba.
 
 


Sanna92: hányan vannak a csopiba?
 


Eddig kábé 5en :)
 
 


@sanna92:
Szeretn3k fb csopi tag lenni, de béna vagyok itt és nem tudok privit írni. Rám írsz, hátha arra sikerül vâlaszolnom. :)
 


@sanna92: én sem tudok privát üzenetet írni neked :/
 
 


A telóról valamiért én se tudok írni nektek, de gépről működött.
 
 


@sanna92:


Szia, írtam! :)
 


Sziasztok!
Tegnap megvolt az első orvosi vizsgálatom. Kicsit korai volt még, de a hasmenéses incidens miatt inkàbb elmentem.
Mindent rendben találtak. Jó helyen van, méhen belül és 5 hetes. Február 20-àn kell mennem legközelebb. Szedem az Elevitet és D-vitamint ajánlottak mellé.
 


<3 juj de jó :-)
 


Ki van 7 hét + ba közöttük?
 


Én 8+4 :)
 
 


Én ma 7+1 vagyok.
 


Én 7+2
 
 


Tegnap voltam a védőnők nél. Úgy felidegesitett hogy én nem megyek többet. Mindenbe, szó szerint mindenbe bekötött. 43 kiló vagyok mióta az eszemet tudom. - hogy biztos nem eszek, meg fogyokurazok, és h egészségtelen a babának. Kik dohányoznak, kik nem körülöttem. Miért...
Miért vetéltem el, és kb az is az én hibám,mert biztos ereztettem magam.
A lányom hány kilosan született, és h mti csináltam h olyan kevés. Miért szedek 5 mg folsavat, annyi nem kell, miért szedek aszpirint, stb .. :roll: :roll:
Na aztán kezdtem bedūhödni. ...
Aztán mérték a vérnyomásom. Már előre félek. .. 90/60 épp hogy élek miután felbaszta az agyam.
Aztán már eldurrant végleg az agyam, hogy ő 6h 4 napos nak írta be a terhessegem. Ráadásul babonás is vagyok semmit se vettem és egy két ember tudja....erre ő 13.-ra rakja a Due Date et . (Szülés várható napja.) :oops: mondom neki h szeptember 9 csakhogy nehogy igazam legyen....Tudom h ez apróság, de hogy jön ahhoz h ő önkényesen eldátumozza az ultrahang szerinti DD-t...
Arról nem is beszélve h ez miatt csuszik a down korra a teszt is....ja meg
Hogy ő milyen jó fej és ad korábbi időpontot uh ra. .. én már nem mondtam semmint csak magamba forrtyogtam....nem baj gondolom h 3 hetente nézik. .... mert ő azt nem tudja.
Aztán meg hozzám bassza h ki küldi a Hv-t. AKKOR AZT HITTEM KITEPEM A HAJÁT. :evil:
 


Hv- az olyan mint a gyermekvédelmi otthon. Azt is megnézték h mit eszik a lányom, mennyi pelenkaja van, mennyi ruha, stb
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, első babámat várom, 11 hetes vagyok és szeptember 9re vagyok kiírva. 
 
 


Szia.
Valaki csinált egy fb-os csoportot ez helyett... Nekem nincs fb-om, úgyhogy nagy valószínűleg csak én maradtam itt. Kb egy hónapja nem jött semmi üzenet ide. De azért én üdvözöllek. Én is 11 hetes vagyok :-) Túl vagy már a hányingeren? :*
 


Szia!
Nekem sincs fb...
 
 


Azt hittem, hogy csak én vagyok ufo... De ezekszerint nem. -.-" huh :D
 


igen, jól vagyok, az elején inkább émelyegtem meg szédültem, hányni nem hánytam. 
én itthon vagyok táppénzen, sajnos a munkámat ott kellett hagyni, de a picurért mindent...
Mi már három éve próbálkoztunk, úgy volt hogy az idén megyünk a meddőségi központba, de s
végül minden jól alakult 
 
 


ne haragudj még nem olvastam vissza mit írtatok, rólad mit lehet tudni?


 
 


Gratulálok, minden jó ha a vége jó. Én sem dolgozok, meg veszélyeztetett vagyok, úgy aztán nem is bánom. Én se hànytam, csak egyszer kevés savat, mikor meghalt az apukám (február 8-án)
 


Hát én vagyok a topic indító. :D és én maradtam itt csak. Azért indítottam, mert nincsen fb, nem tudok kismamokkal beszélni. Nekem volt 3 missed abom, 1 nagylány már sikerült és úton van a tesoja. Nagyon várjuk már.
 


Gratulálok!

Én is azért jöttem ide hogy tudjak beszélgetni kismamákkal, azért a páromat nem szeretném minden nap ezzel nyúzni (persze örül neki nagyon, de csak pasi na)
 
 


egyszer volt fb, kb két hétig bírtam, aztán töröltem magam 
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék én is ide.
Én 30 éves vagyok, több, mint egy évig próbálkoztunk a férjemmel első babánkkal, sok mindenen voltunk túl, mikor is végre december 25-én pozitívat teszteltem. Karácsonyi kis csodánk, szeptember 5-re várható.
Ma 11+6 hetes vagyok, ma délelőtt megyünk 12 hetes ultrahangra.


@mutymurutty:
Egyébként én nagyon korán voltam dokinál, mivel sokat vártunk a babára. Valamivel több, mint 5.héten még két petezsákom volt, de sajna a 7.heti ultrahangon látszott, hogy az egyik nem nőtt semmit, de a másiknak már szívhangja is volt. 9.héten már egyértelműen csak egy látszott. Nagyon várjuk a mai uh-t.


Szia Mutymurutty!

Gratulálok!
Elhiszem hogy nagyon várod hogy láthasd a picurkádat!
Én jövő héten kedden megyek a 12. uhra.
 
 


Annacska!
Utólag is fogadd őszinte részvétem.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: