Új privát üzeneted érkezett!

@annacska15:
Persze.
Mi is csak ezt az egyet szeretnénk, aztán később ha őt érdekli a vallás tanulja.
Én nem járok már régóta templomban, de szoktam itthon imádkozni és gyertyát gyújtani az angyaloknak.
 
 


Én és a családom vallásosak vagyunk. Édesanyám presbiter is, így nőttünk fel, hiszünk, imádkozunk. Templomba én ritkán jutok el az utóbbi időben, szinte egyáltalán. Utoljára Adél keresztelőjén voltunk, akkor volt 1 hónapos és 4 napos. Férjem nem vallásos, nem hisz és nincs megkeresztelve sem. Csak "ráfogott" keresztszülei vannak.
 
 


Sziasztok!

Megy a készülődés, szervezés!
Jövő héten vasárnap keresztelő és első szülinap egyben!
Nagyon izgulok!
Eljön a szűk család, szülők testv3r nagyszülő.

Mi végül barackos túrós tortát csináltatunk picurnak, és micimackós lesz a teteje.
Plusz lesz egy meglepetés torta, apukám 70éves lesz, neki fekete erdő torta lesz.
Mivel imádja a kocsikat, egy kmóra lesz megcsinálva a tetejére és a 70esnél lesz a mutató :-D

Lesz itt nálunk egy ebéd, húslevest gondoltam, sült csirkecombbal krumplipürével.
 
 

 
 

Én leszek a háziasszony, nagyon izgulok, remélem minden jól megy majd!
 
 


Sziasztok!
Megvolt tegnap a keresztelő és a szülinap.
Minden jól sikerült, emlékezetes lesz!

Nem volt torta rombolás Bálint nem mert hozzányúlni :-D
Egy ujjal hozzáért, tejszínhabos lett az ujja, azt is az apja szájába dugta :-D
 
 


Annácska nálatok?
 
 


Sziasztok!
Jár még erre valaki?

Csodálatos ajándékként hozott a Télapó egy kistesót!
Teljesen meg vagyunk lepődve, kicsit le is sokkolt minket elsőre, de nagyon örülünk neki!
 
 


Gratulálok nyuszmusz! Ez szuper hír! Mi is szeretnénk, csak még Adél cicizik.... Nem tudom hol kezdjem a leválasztást, ami nem csak az új baba miatti vágy miatt lenne, hanem mert szörnyen harap és bántja már a cicit. Nem tudom megértetni vele, hogy anyának fáj.
 
 


Köszönöm!
 
 


Sajnos én nem tudtam szoptatni így nem tudok tanácsot adni...
Remélem második picurnál sikerül.
Pénteken megyek dokihoz, remélem jól számoltam és már lesz szívhang.
 
 


Majd holnap írj, hogy mi volt.
 
 


Rendben :-)
 
 


@knegm:
Gratulálok hogy ilyen sokáig tudtál szoptatni!
Jól vagytok? Kislányod mellett nem unatkozol gondolom :-D
 
 


Szabályos petezsák van jó helyen :-)
 
 


Jaj de jó, milyen izgalmas is ez az időszak. Köszönöm a gratulációt, de már olyan nehéz néha. Rengeteg foga van és szereti használni... Este sokat ébred, és természetesen cici kell. Sokszor már elegem van belőle, nem tagadom és nem hazudok, már nem épp kellemes a szoptatás. De valahogy csak lesz, de félek így teherbe esni. Szabályos menstruációm van, van peteeres is, ugyanúgy érzem, mint szülés előtt de a szopi meg vksszazart. Az biztos, hogy nem unatkozok mellette, bár mindenki azt mondja hogy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott. Egyébként ha kettesben vagyunk akkor bizony nem éppen úgy viselkedik. Imádja az embereket, a társaságot, az idegeneket is, mindegy jogy férfi nő vagy gyerek. Kettesben viszont szereti magára felhivni a figyelmet, pedig nagyon sokat foglalkozok vele. Amúgy nagyon édes kislány, imádom a természetét és a habitusat, a személyiségét. :-)
 
 


@knegm:
Kellemes ünnepeket kívánok!

Nálatok rendben volt minden a 15hónapos oltás után?
Bálintnál asztmás hörghurutot hozott ki...
Mondjuk nálunk a hajlam sajnos megvan rá..
 
 


Kellemes Ünnepeket nektek is! Adél nem kapta még meg. A doki januárban adja neki, mert Adél tegnap töltötte a 15 hónapot és nem akarta, hogy az ünnepekre legyen beteg ha netalán..
 
 


@knegm:
Remélem nálatok minden rendben lesz.
Bálint már jól van, de elég ijesztő volt ahogy kapkodta a levegőt szegénykém....
Alig vártam hogy hasson már a gyógyszer.
 
 


ÖRÜLÖK,hogy már jobban van! És te hogy vagy? Van valami panaszod? Kihez fogsz járni gondozásra? Boldog Új Évet!
 
 


@knegm:
Szia!
Hát sokkal rosszabb mint Bálintnál...
Émelygés szédülés vizelési inger ezerrel.
Ha meg jól vagyok akkor meg eszek :oops:

Valószínű hogy Rozs dokihoz megyek vissza, de még nem döntöttem 100%osan.

Kedden megyek uhra legközelebb.
 
 


Neked hogy indult a szoptatás? Hogy tanítottad a babát szopizni?
Bálintnál lett volna tejem de nem fogadta el a mellem. Fejtem amig tudtam.
A kistesónál nagyon szeretném ha sikerülne.
Tudsz tanácsot adni? Neked segített valaki?
 
 


Kilenc hetes terhes vagyok.
Ma voltam ultrahangon, láttam picurt, szépen dobogott a szívecskéje is.
 
 


Nahát, ez szuper! Sajnálom, hogy vannak panaszaid, remélem nem lesz durvább, nem tudom mennyire emlékszel, hogy én kórházban is voltam. Ezért is felek a következő terhesség miatt.

Nagyon kevés doki van, nem tudom kihez mennék, de én úgy érzek Rozs cserben hagyott, ha csak a szülésznő nem ragaszkodik hozzá, azt hiszem mást kérnék fel.

Adél természetes úton született, ahogy megszületett és elvágták a zsinórt, kB 2 perces gyors törölgetés és bebugyulálás után azonnal mellre tették. Igazából be-bekapta, picit szivogatta, cuppogott rajta míg az 1 óra aranyóra le nem járt. Aztán elvittek és kb 5 órára rá kaptam vissza. Egyből cicire tettem, akkor is bekapta, de nagyon rövideket cicizett. Fáradt is volt és gyenge az arcizma. Szóval igazából ennyi. Minden nyekkre ratettem és egyre jobban raerzett. A tanácsom csak az, hogy minél hamarabb kerüljön mellre.

Adélnak sose volt cumija amúgy, elvileg az okoz zavart. Annyi, hogy én próbáltam ennek ellenére, de nem fogadta el. Szóval a mai napig nagy cicis és a komfortszopi is megy. Amiről beszéltem, hogy egy ekkor gyereknél már sajnks nekem nem kellemes. 16 foggal, rugdos, csapkod és mindent csinál. A kórházban van laktacios tanácsadó, kérj nyugodtan tőle segítséget m helyesen rá fogja tenni a babát és segít mindenben a gyakorlatban is.
 
 


@knegm:
Rendben, köszi :-)
 
 


@knegm:
Hát én csak azért sznék vki orvost mert az előző terhességnél az utolsó héten nagyon magas lett a vérnyomásom, és nem szeretném ha valami baj legyen..
Mondjuk akkor sem csináltak semmit kaptam gyógyszert, meg méregessem otthon.
Ez kedden volt, vasárnapra voltam kiírva.
Végül vasárnap szültem, de ha nem indult volna be, szerdáig vártak volna, aztán indították volna.
Bálinttal sajnos Debrecenben voltunk az első két hétben, ott inkubátorban volt, cumit kapott szerintem ezért se sikerült szoptatni.
Mivel Debrecenben ment el a pénz amit Rozsnak szántunk meg a szülésznőnek, így nem adtunk neki.
De úgy éreztem a hat hetes kontrollon várt volna valamit.
Ezek után nekem kellemetlen hogy hozzá menjek vissza...
De nem tudom kihez tudnék menni.
Ezért vagyok tanácstalan.
 
 


@nyuszmusz82:
Adélnak már 16foga van? Az igen :-)
Bálintnak még csak nyolc...
De najd kibújnak...
 
 


Szia! Hogy vagytok? Mi újság, mesélj magatokról! Hányadik hétben vagy? Ki lesz a dokid végül?
 
 


@knegm:
Szia!
13 hetes vagyok, most már jól köszi :-)
Alig vártam hogy leteljen a három hónap, most sokkal rosszabbul voltam.
Rozs dokihoz mentem egyenlőre.
 
 


Képzeld el, én tegnap teszteltem pozitívat :-) Remélem minden rendben lesz, Vargánál voltam előtte, nem tudom mikor menjek legközelebb, hogy ne túl hamar de mégis nézzen ránk. Nem tudom kihez járjak... Örülök, hogy már jobban vagy, remélem most nem fogok annyit hányni mint az elsőnél.
 
 


@knegm:
Jaj de jó!
Gratulálok! :-D
 
 


Köszönöm! :-D
 
 


Én persze most is hamar mentem először csak a petezsák látszott.
Tudom hogy baromi hosszú idő de várd meg a 7-8 hetet.
Hogy legyen szívhang.
 
 


Rendben, úgy lesz! :-) csak nehéz kivárni
:lol:
 
 


Tudom! :-)
Ém ma kezdtem érezni pocaklakót mocorogni :-D
 
 


Csak akkor meg azon idegeskedsz h legyen embrió meg szívhang ha korán mész... :roll:
 
 


Jó hamar kezdted érezni. Bálinttal is így volt? 5-re kaptam időpontot. :-) te éltél azzal a lehetőséggel, hogy gyed alatt veszélyeztetett terhességgel táppénzen is vagy?
 
 


Amúgy akkor leszek 7 hetes mensi szerint. Bár peteeres alapján 2 nappal később fogant. :-) néztem lh teszttel.
 
 


@knegm:
Itthon voltam, igen.
A munkahelyem (betegszobán vagyok ápolónő) is jónak látta h ne menjek.

Igen, Bálintnál is a 14-15héten volt az első mozgás érzés kb.
 
 


@nyuszmusz82:
Most hogy jön a kistesó nem próbáltok ingatlant nézni majd?
Mi belevágtunk, megigényeltük a babavárót és a falusi csokot, hátha sikerül egy kis családi házat nézni.
 
 


Mármint nem Bálinttal táppénzen, hanem most. Gyed alatt ha felfüggeszted a fizetés nélküli szabadságod és bejelented a várandósságot a táppénzes papírral, akkor gyed mellett kapod a táppénz összeget is, így mintha 2 kereseted lenne. Mi is igényeltük, a babavárót meg is Kaptuk, remélem sikerül valami szupi házat találni normális áron ! :-)
 
 


@knegm:
Jaj értem.
Ezt nem tudtam, utána érdeklődök köszi.
Szorítok a házzal kapcsolatban.
Mi amit kinéztünk Recsken van.
 
 


Mi Novajra vágyunk, jó lenne ha sikerülne
:-)
 
 


@knegm:
Szorítok!
Mi is néztünk arra, de sajnos magasabb árú ingatlant már nem tudunk megfizetni.
Ez volt a max, 14,5 milla amit még meg tudunk fizetni.
De van jó buszjárat.

Jogsi kocsi nincs, de hogy már két gyerkőc lesz legalább egyikünknek muszáj megcsinálni.
 
 


Próbáltunk mi is Novaj Noszvaj Szomolya.

Van egy bnőm, neki Szomolyán van eladó háza.
Az is modern, fiatalos.
Külföldön élnek, nem is akarnak hazajönni.
Ha érdekel mutatok képet.
Nem tudom milyen árban gondolkoztok, 18ért hirdeti.
 
 


Jó helyen van.
 
 


Knegm!
Ti a falusi CSOKot is igénylitek?
Ha igen szólok hogy ahhoz kell csinálni Adélnak személyit.
Én is most csináltatom Bálintnak.
 
 


De kedves vagy,hogy szólsz! Igen, és meg is csináltattuk már neki :-)
 
 


Szomolya milyen messze van? Óriási árak vannak sajnos, nem tudom mi hogy tudjuk majd megoldani. De hátha :-)
 
 


Huh
Kmre nem tudom pontosan...
Novaj után van rögtön
 
 


@knegm:
Ne is mondd nekünk vagy megfizethetetlen vagy nagyon rozoga...
Muszáj volt kicsit távolabb nézni, Recsk még belefér.
Nagyközség, és ami nekünk fontos volt hogy ott is van minden orvosi rendelő boltok ovi stb.
A buszjárat is elég jó.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron