Új privát üzeneted érkezett!

Mondtam a férjemnek de azt mondta, hogy közelebb akar maradni, ha nem sikerül most akkor majd később. Úgyhogy remélem sikerül :lol: hogy vagy? Hogy érzed magad? Én erősen émelygek, reggel szagra oklendeztem is. Én nagyon hányós voltam az első terhességnél, bíztam benne, hogy ez más lesz de egyelőre nem úgy néz ki :-( szerdán megyek dokihoz, remélem minden oké
 
 


@knegm:
Jól vagyok, bár az evést erőltetni kell kicsit egyszerűen nem esik jól a kaja.
A derekam kezdett el fájni mostanában.

Hát túl kell lenni az első három hónapon, remélem utána jobban leszel.
Addig vigyázz magatokra.

Adél hogy van?
Miket csinál?
Bálint huncut kópé pakolni "takarítani" imád.
Neki tíz foga van, múlt héten jött ki kettő, akkor nem is nagyon evett.
Szeretnéd Adélt bölcsibe adni?
Én terveztem ősszel, de ha költözünk lehet tavasszal próbálom.
Félek sok lesz neki az új környezet meg a kistesó...
 
 


Mi most szeretnénk költözni mindenképp a baba születése előtt.
 
 

 
 

Értem, hogy miért szeretnétek, mindenképp úgy gondolom hogy a legjobb döntés. Ha sikerülne olyan házat kifogni, amin nincs túl sok csinálnivaló akkor talán nekünk is menne... Köszi, Adéllal minden oké. Ő is óriási nagy kópé!!! Cukor, okos imádnivaló ügyes kislány, de szörnyen akaratos és ismerjük a hiszti fogalmát is. Igyekszem következetes lenni, nem mindig sikerül és ki tudok borulni :-) neki 16 foga van, vagyis ennyit tudok. Nem enged a szájába nézni, de nem kattanjog, több lenne hátul. A 4 hátsó örlő hiányzik, elvileg azok később jönnek. Csökkentem a cicit, naponta 2 van, a napközbeni és esti alvásnál csak és meglepően jól reagált rá. Nagyon ügyesen elfogadja, bár néha próbálkozik de nincs nyígás érte, helyette 3x annyit eszik kb. Bölcsire gondoltam de az apja nem szeretné, én is csak azért mert nagyon emberközpontú, imádja az embereket, gyerekeket. Gondoltam jó lenne neki, de mindamellett, hogy a férjem nem kultiválja az ötletet úgy tudom, hogy csak akkor veszik be, ha munkába állsz.
 
 


@knegm:
A, védőnő ha rendes tud írni ajánlást hogy legalább délig legyen bölcsibe főleg h esetleg említed hogy babát vársz.
Lehet egy héten kétszer v háromszor is vinni úgy tudom.
 
 


Hiszti nálunk is kezdődik... :roll:
Hát nem könnyű következetesnek lenni azt biztos, én is addig voltam okoska amig most meg nem tapasztaltam :oops:
 
 


Nem tudtam, hogy tud írni ajánlást. Köszi az infót! Nem egyszerű ez a hiszti dolog de majd csak elhagyják
:lol:
 
 


Szia
Jól vagytok?
Én viszem Bálintot orvoshoz, megfázott, folyik az orra és csúnyán köhög.
Éjjel aludtunk is meg nem is :-(
 
 


Szia! Sajnálom, mihamarabbi jobbulást neki! Mit mondott a doki?

Én szarul voltam máig, szörnyen sokat hánytam megint, semmi nem maradt meg bennem úgyhogy megkerestem Rozst, aki azt mondta nem tud segíteni. Majd mikor megkerdeztem, hogy ha megveszem a patikában az infúziós oldatot akkor tudná e adagolás szempontjából segíteni. Van eus ismerősöm aki be tudja kötni, de megint kórházba fogok kikotni. Azóta se válaszolt... Megkerestem azt a szülészt, aki az ügyeletes volt és Adél nála született, azonnal írt hogy menjek be ma, akár mkst is. Segít! Kaptam infúziót, holnap is kapok és haza is engedett. Egyértelműen felhagyok Rozzsal, ugyanezt csinálta az első terhességemnél is. Virág meg egy tündéri doki volt akkor is és most is. Maradok nála!
 
 


@knegm:
Virág doki tényleg ari, mondjuk én az sztkban taliztam vele.
Rozst én sem tudom elérni pár napja pedig csak egy papír maradt le...
Neked is jobbulást kívánok!

Voltunk gyerekorvosnál, sajnos erre a hülye időre enyhe asztma jött ki Bálintnak, holnap is vissza kell mennünk.
Volt itthon gyógyszer, remélem kicsit jobban telik az éjszaka bár estére belázasodott picur. :-(
 
 


Szia Knegm!

Hogy vagy?

Voltunk magán tüdőgyógyásznál Bálinttal, szerencsére nem olyan súlyos az asztmája.

Remélhetőleg idővel ki fogja nőni.
 
 


Szia! Köszi, már megvagyok. Járok infúzióra, megint kiszáradtam, de már sokkal jobban vagyok. Tudok eszegetni is, remélem nem tér már vissza az a szörnyű rosszullét. Voltam ultrahangon is, volt szívhang de picinek látták a korához képest az embriót, úgyhogy 3 hét múlva kontroll. De magánba megyek.mert a gép is szörnyű volt, hasi UH volt ( orvos mondta, hogy nagyon vastag a hasfalam) és tudom, hogy késői ovulációm volt és 31 naposak a ciklusaim. Én tudom, vagyis remélem,hogy ezért kisebb csak, nem azért mert valami gond van. Holnap jelentkezek be magánra.

Bálint hogy van? Folyamatosan kell használni valamit rá.? Én is az voltam és kinőttem! Ti hogy vagytok?
 
 


@knegm:
Most már jól van, köszi, kicsit köhög még...
Ilyenkor pár napig nem mer elaludni szegénykém.
Velem is csak nehezen.
Ventolint kapott, meg Salvus vízzel inhalálunk. Van még Fenistil csepp amit lehet adni neki, meg majd egy rágótabletta amit szednie kell három hónapig.

Én is betaknyosodtam csütörtökre, de már kezdek helyre jönni belőle.

Örülök hogy jobban vagy.
Ha hosszabb a ciklusod lehet emiatt kisebb a baba, ne aggódj.
 
 


Örülök, hogy jobban vagytok! Jó lenne már ha kimenne ez a nyavalya. Bármikor megyünk játszótérre vagy sétálni, 1000 beteggel találkozunk és köhög bele a fejünkbe... Nincsenek tekintettel a másikra. Remélem már nem leszek rosszabbul.
Igen, tudom hogy lehet kisebb ha hosszabb a ciklus, ráadásul ott sem középidőben volt ovu, de nem volt jó látni, hogy keresgél és bizonytalan... Remélem rendben vagyunk
Egész jó időnek néz ki, bár még ágyban vagyunk, Adél alszik. Mikor mész legközelebb vizsgálatra?
 
 


Az utóbbi üzenetet reggel Írtam. Meg csak nem jól nyomtam ezekszerint a küldés gombot.
 
 


@knegm:
Két hét múlva lesz a 18 hetes uh.
Még mindig olyan messze van... :roll:
 
 


Pedig az már nincs is olyan messze. Te jó ég de gyorsan telik az idő... Nem rég írtad, hogy pozitív a teszt és már 16 hetes vagy!
Gyerekkel gondolom azért másabb. Nekem sokkal másabb... :-)
 
 


@knegm:
Hát hogyne...
Mikor Bálintot vártam sokkal többet figyeltem a pocira, beszéltem neki, simiztem...
Most jó ha a déli pihenésnél v este jutok oda.
Kicsit hiányzik h nem tudok annyit erre a picurra is "odafigyelni".

Meg persze gyorsabban megy az idő, időnként nézem a naptárat h menni kell valahová, vizsgálat, védőnő?
Még jó h Bálinttal írtam annak idején mindent hogy mikor hová kell menni...
Különben eszembe se lenne :oops:
 
 


Tegnap vettem egy mesekönyvet ami a kistesó érkezéséről szól :-D
Elég egyszerű, aranyos kis könyv.
De még szeretnék másikat is :oops:
Könyvből sosem elég (főleg nekem :lol:)
 
 


Mi is imádjuk a könyveket, bár mióta szülők lettünk szerintem egyet se olvastunk ki. :-D Adél is szereti, úgy csinál mintha olvasna, nagyon cuki. Én még csak most fogok menni védőnőhöz először. Bár még pici :7-8 hetes körül lehetek. Adélnal már ilyenkor pontosan tudtam de most másképp alakult az ovu. :-)
 
 


@knegm:
Szia!
Én ma voltam védőnőnél, minden rendben.
Viszont le van zárva az sztk, úgyhogy uhra és laborba nem tudok menni...
 
 


Szia Knegm!
Eljutottál dokihoz?
 
 


Voltam ultrahangon, kisfiunk lesz megint! :-)
 
 


Szia! Hol voltál? Ha jól tudom a genetikai UH és vérvétel aktív q kórházban. Fülöphoz bejelentkeztem a 12 hetesre magánra. Orvosnál azóta nem voltam, azt mondta maradjak otthon, szedjek vitamint és vigyázzak magunkra. Gratulálok a kisfihoz, biztos jó pajtasok lesznek :-)
 
 


@knegm:
Csak az sztkba mentem.
 
 


Halihó! Mi újság? Hogy vagytok? Mesélj, mi történt azóta, hogy nem beszéltünk? Nálunk minden oké, Adél estére már teljesen cicimentes, napközben ritkán meg kap 1x a déli alváshoz de ritkul az is, sokkal ügyesebb, mint gondoltam. Voltam genetikain, 95%,hogy nekünk is kisfiú :-) sajnos van egy haematomam, ami a Méhlepény alatt van így azt várjuk nagyon, hogy vandroljon a lepény és vagy uruljon vagy szívódjon fel a haematoma... Aggaszt, remélem rendben lesz...
 
 


@knegm:
Szia!
De jó hogy írtál!
Neked is gratulálok a kisfiúhoz!

Remélhetőleg nem lesz semmi baj a henatómával.
 
 


Folyt...
Véletlenül elküldtem...

Fülöp hol rendel? Neked szimpi, én még nem találtam dokit.

Rendben vagyok, köszi.
Két hét múlva megyek cukorterhelésre.
Pocakom növekszik szépen.
Balázsnak fogjuk hívni a kistesót. :)

Bálint is jól van, sokat mondókázunk, mikor tudunk kimegyünk a belső udvarra vagy csak az erkélyen vagyunk.

Ma kapott leesésgátlós nagyfiús ágyat, remélem tetszik neki és megszokja.
Hát nem tudom a mostani helyzetben hogy tudok neki ruhát cipőt venni.
Lassan ideje lenne méretet cserélni, illetve nyári holmit beszerezni, cipő is kellene...
 
 


Adél akkor nagyon ügyes!
Beszélget már?

Bálint most elkezdett nagyon önállósodni, egyedül eszik szépen, öltözni vetkőzni akar, fogat mosni...
Annyira akar már beszélni, ahhoz képest hogy fiú, elég korán kezdi.
Bár amennyit én beszélek neki, nem csoda :lol:
Estére néha berekedek.

Hát vannak korszakai az evésben néha az agyamra megy kitalálni hogy mit enne... Kenyér korszak, hús korszak...
Most épp a savanyúságokért és a zöldségekért van oda.
A tésztát azt szereti nagyon.
Főzelék az nem megy...
 
 


Remélem minnél hamarabb vége lesz ennek a járványnak, szerettem volna ősszel bölcsibe adni Bálintot legalább délelőttre, de így nem.

A szülés miatt is aggódom, hogy mi lesz így, látogatni sem lehet, apás szülés sem...
Sok idő a 18.uh és a 32 között, Bálinttal el tudtam menni a 28. Héten most is jó lenne.

Hogy hívják a dokit akinél voltál?
Mennyiért rendel?
 
 


Dr Fülöp Viktornál voltam, nagyon elégedett voltam vele. Adéllal is jártam nála a 18 és 32 w hetes UH-on, van 5d-s gépe. Miskolcon szüleszt csak de ő hivatalosan genetikus nem csak papír van róla hogy végezhet vizsgálatot. Azt hiszem egy rendelés 15 ezer Ft nála. A kombinált szűrés 45 ezer volt de a korai toxemia vizsgálatot is megcsinaltattam. Adél ugyanez a kaja téren, a főzelék egyáltalán nem. Ezért szoktam karalábé levest csinálni, sok tésztával
:lol: húsleves és zöldséggel, zöldségleves... Ezeket próbálom mert nálunk se megy. A húst kiforgatja a szájából, kivéve a májat, hurkát, épp a hurka sül
:-)
 
 


Adél is ügyeskedik beszéd téren is, sok szót szépen mond, helyesen, sokat sajatra formál, sokat fel sem ismerni csak én tudom, hogy nála az mit jelent. Nagyon érdeklődő. Énekel is, azon behalok
 
 


Mi is a belső udvarra szoktunk menni, nagyon remélem hogy hamar vége lesz ennek mert nagyon rossz így az egész gondozás és ellátás. És Adélnak hiányzik a társaság :-(
 
 


@knegm:
Hát igen....
Pedig most érdeklődnének egymás társasága iránt.
Bálint is nagyon muzikális, szereti a zenét :-)
Ő is imádja a hurkát kolbászt tepertőt sült szalonnát :-D
 
 


Van kedvenc könyve azt mindennap többször meg kell nézni
Az egyik egy kiscsibés leporello, a másik egy kutyakölykös könyv.
Na meg tipikus fiú, van játék csavarhúzója mindent szerel.
Vettem neki nagy legót azzal is ügyesen eljátszik már.
 
 


Majd én venni szeretnék neki újabb könyvet mert a kedvencei sem kötik le, szerintem ráunt. Úgyhogy majd nézek valami jót, vagyis vagy 2-3-at, hogy legyen mit " nyálazni"
 
 


Milyen könyvre gondoltál?
 
 


A múltkor láttam ilyen tok szuper interaktív könyvet. Lehet benne mozgatni az adott oldalon a repülőt vagy a másikon a cica iszik ha tekered stb. Meg egy sima kemény lapos könyvet, a papír hamar szétmegy nálunk még egyelőre. És a múltkor annyit szórakozott vele, hogy még is vágta az ujját. Majd rendelek, úgyis mindent rendelek mostanában. Cipőt sose akartam, pórul is jártam mert 3 cipőbop 1 lett jó. A másikat meghagykm őszre az első rendelés pedig visszament mert kicsi lett.
 
 


@knegm:
Cipőt pont ezért nem akarok rendelni én sem.
 
 


Csütörtöktől lesz a Lidlben baba és kismama ruha.
Nem tudom szereted e a Lupilu márkát, én meg vagyok vele elégedve.
 
 


Én szeretem és veszünk is. Leadtam a rendelésemet miket kérek.

Köszi, hogy mondtad!
 
 


Szívesen :-)
 
 


Szia Knegm!
Hogy vagy(tok)?

Maradtál Virág dokinál?
Kiderült a kistesó neme? :-)

Nekem még mindig nincs orvosom... :cry: :roll:

Én most a 28. Hétben vagyok.

Viszont sikerült ingatlant vennünk, jövő hónapban költözünk :-D
 
 


Szia!

Hát ennek annyira de annyira örülök! Hol sikerült? Szívből gratulálok és sok sok egészséges boldog éveket!

18 hetes vagyok és Virág a dokim. Voltam azóta nála, nagyon kedvelem, jó döntésnek érzem! Kedves figyelmes és barátságos! Nem kér semmit, ha adok adok, ha nem nem.
A baba tuti, hogy kisfiú. A nevét sajnos még mindig nem sikerült kitalálni. Jó lenne már pedig a nevén szólítani és nem " tesó, baba, kisfiúnk" és társai.
Szerencsére sokkal jobban vagyok, már vagy 4 hete nincs hányás sem. Inkább feneketlen a gyomrom :-D

És ti jól vagytok? Mesélj még, miről maradtam le!?
 
 


@knegm:
Köszönjük szépen :-)

Recskre megyünk :-)

Virág doki nekem is nagyon szimpatikus.
Esetleg tudnál segíteni hogy érem el?
Talán még elvállal...

Jól vagyunk, bár estére elfáradok kicsit Bálint mellett.
Eddig minden rendben velünk, egyedül annyi hogy vigyáznom kell a szénhidráttal és az édessel, mert kicsit magasabb lett a vércukor érték mikor voltam inni a cukorterhelésen.
De nincs baj.
Azért is szeretném hogy lássa egy orvos is a papírokat.

Bálint túlesett most egy jó kis fogzás sorozaton, 16 foga van.
Enni sem nagyon evett, bízom benne hogy már visszatér az étvágya.
A népkertbe néha már kimegyünk sétálni, bár a játszótérre csak akkor viszem ha nincsenek sokan.

Örülök hogy ti is jól vagytok!
 
 


A házunkról annyit hogy egy háromszobás kis családi ház, pont annyi kerttel, udvarral amennyi elég.
Nagyon jó állapotban van, csak egy tisztasági festés kell, és mehetünk is.

Eleinte biztos szokatlan lesz, de nagyon várom :-)

Nagyon jó arra a levegő, és jó kiránduló helyek vannak a környéken.
 
 


Nagyon jól hangzik a ház! Hogy haladtok vele?

A Nepkertbe mi is járunk néha, de a játszóra szintén csak akkor ha kevesen vannak, ami ritka. Adél mindig menni akar oda, úgyhogy sokszor inkább másfelé veszem az irányt.

Virág doki minden pénteken van az ambulancián, 10 órától érdemes menni, előtte osztályra felvétel van. Ha gondolod egyeztetek vele és ha jóvá hagyja akkor megadom a számát és tudsz vele beszélni.
 
 


Adélnak kijott 3 foga, 1 hiányzik és túl is leszünk rajta teljesen.

A kisfiúnk neve pedig Ábel lesz :-) nagy nehezen, de sikerült kitalálni.
 
 


@knegm:
Nagyon szép neve lesz a kisfiadnak!

Nagyon megköszönném ha beszélnél a dr. úrral!

Akkor nem volt könnyű időszak...
Bálint egyenlőre túl van a fogzáson.

Jövő héten megkapjuk a lakáskulcsot, lehet festeni
:-D
 
 


Szia! A héten szabin van, jövő hét péntektől 10 órától viszont lehet hozzá menni. Vinni kell eddigi leletet és meg tudjátok beszélni :-)
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron