Új privát üzeneted érkezett!

Enyém is szokott, de ez a nagytakarításhoz nincs kedve szerintem.. hát nekem sincs, de muszáj... Most kezdte a 9 napot... Ha közbe meg szülök akkor tényleg senki nem fogja megcsinálni...
 


Valahogy a mosógépet is megkéne csinálni... Le kéne ereszteni, meg egy fertőtlenítő mosás kéne neki... Mert ha magas hőmérsékleten mos van egy furi szaga...
 


Próbáltad a mosógépet úgy hogy üresen elindítod csak egy üveg ecetet öntesz bele?
Tudom hogy van egy szaga, de nekünk be szokott válni.
A szaga meg elmegy egy idő után.
 
 

 
 

Szoktam néha...meg szódabikarbónát is "mosni". A szűrőt kéne megnézni, de nem tudom kinyitni.... :S
 


Igen ott is lehet dugulás esetleg.
 
 


Holnap én is pakolok, kaptunk anyósoméktól egy fiókos és ajtós komódot a picurnak :-D
Legalább szépen elférnek a kisruhák, eddig a pelenkázó polcán voltak összezsúfolva.
 
 


Én nem vittem túlzásba a ruhákat. 0-3 asbol vettem 3 rugit, 7-7 hosszú és rövid ujjú body-t egy pulcsit. 4 nadrágot, 3 harisnyanadrágot. Kb ennyi...
 


Úgyis kb mindenki ruhát fog ajándékba hozni...
 


Akkor jó :lol:
Na azért én sem vittem túlzásba de van annyi hogy váltónak és pót rucinak elég legyen.

Knegm!
Beszéltem a nőgyógyal,a streptococcus szűrést a 36.héten érdemes megcsináltatni.
 
 


Sziasztok!
Nekünk bár nem adja el a fejünk felől a házat, de így hogy kifestett szépen a férjem és pár dolgot csináltunk rajta, közölte hogy emelni fogja a díjat... Jó arc.... Sajnálom nyuszmusz, hogy ilyen helyzetbe hozott titeket az a nagyon okos ember, remélem hamar lesz megoldás.
Köszönöm az infót a vizsgálatról! Esetleg te érdeklődtél az orvostól, hogy kér-e fix összeget vagy annyit kap amennyit adsz!? Én nem kérdeztem még, nem tudom miért de nekem olyan kellemetlen :-D

Annácska én sem vettem túl sok mindent egyébként, laikusként úgy hiszem, hogy bőven de bőven elég. Kevés látogatót várunk, kevés barátunk vagy, jobban mondva 1 egyidős pár csupán, plusz közeli hozzátartozók. :-). Nekem a mosógép jól funkcionál, 1,5 éve vettük az akkori "hiperszuper újat", tényleg jó eddig, remélem bírni fogja!
Nekem 36 héten kell menni vérvételre, akkor ugye a streptococcus vizsgálatra, illetve 22-én a védőnőhöz.
 
 


@knegm:
Nem kérdeztem...
Nekem is kellemetlen.
 
 


@knegm:
Menjen a picsaba!!! A te tulajod is egy köcsög. Én nem is engedem be... Mert meglátja hogy néz ki....tuti 300.000 lenne a bérlése...
 


@annacska15:
Ès nem pampog h nem mehet be?
 
 


Nem szeret az a közelemben lenni... Nem csípi ha egy nőnek ekkora a pofája mint nekem. :D Mertha vmi van, és felkell hivni, mire megmozdul addigra eltelik 3 hét... és általában lesikìtom a haját... :D utoljára akkor volt itt mikor kidöntötte a fát a kerìtesbol...az meg tavasszal volt... Mikor basztatta az önkormányzat... Előtte egyszer be állított... Pont akkor robbantottam a közlekedőt... És megvolt lepődve h én glettelek... De mondtam neki, h senki nem fogja megcsinálni ha én nem...

Utánna rá asszem 1,5 hónapra volt megint az önkormányzat, amikor a kis köcsög rám verte a padló cserét, olyan hazugsággal h az vadi új volt mikor beköltöztünk... Persze már akkor okadék állapotban volt... Mindegy, ki lett gyönyörűre cserélve, és kb 3000 ft költöttünk a padlóra, holott ez minimum 15*-e lett volna ha nem segítenek. De ezt a kis köcsögnek nem kell tudnia. XD
 


Remélem még jó sokáig nem látom az irháját a "cigánynak"!
 


Ja, és akkor már 16 hetes terhes voltam... Aztán mondtam neki, hogy ezt meg azt meg kell csinálni, mert nem lehet ide igy pici babát hozni... Erre akkor esett le neki... Pedig 11 hetesen szóltam neki, h baba lesz...
De az is volt egy okadék sztori... Mert az exem akivel 8 évet voltam együtt még mikor ez a cigány megismert akkor mi még 3 évet együtt voltunk, miután szétváltak az utak. Azóta eltelt x év, de jóban maradtunk. Mindegy, neki is terhes volt a bnője 1.5 hónapja szült a csaj. Na mindegy, és ez a cigo olyan ostoba, mint a cipőm talpa...megkérdezte ( meg jó h párom nem volt itthon) hogy a Zolié e a gyerek?? Oh mondom igen... Minden gyerek a Zolié, nem? Felvilagositottam h mi már sok éve külön vagyunk, és nekem már más a férjem... XD
 


Valami elképesztő pofátlanok ezekszerint szinte kivétel nélkül... Én is meglepostem mikor közölte... Tudja ő, hogy már nem fogunk ugrálni, ráadásul a férjem munkahelye túlzás nélkül 50-100 méterre van, és van annyi sutnivaloja, hogy egy újszülöttel számomra túl kedvező ahhoz, hogy azt mondjuk hogy akkor szevasz... Sajnos ilyen világot élünk :-(.
 
 


Jó neked annacska, hogy ilyen vagy, mindig is ilyen szerettem volna lenni, aki azonnal megmondja a tutit, úgy ahogy érdemlibaz illető! Én is megmondom, de sajnos nem vagyok elég karakán, össze kell szednem magam olyankor nagyon
 
 


Jaj, hát egyszer kiakasztottam neki a lécet...akkor az volt a gondom h szar volt a wc és szoltam neki normálisan, h figyu ez van, jöjjön csinálja meg. Azt szart rá. Nem fizettem ki a bért. Na rögtön telefonált... Hogy nem fizettem, én meg mondtam h nem csinálta meg a budit... Hát h ő elfelejtette...ja mondom én is elfelejtettem elküldeni a pénzt. Erre fenyegetni kezdett h kirak stb. Mondtam h még egy ilyen és hívom a councilt ( önkormányzat) és még látjuk h kit fognak picsan rúgni.

Utánna kb egy évre lettem terhes, és a kórház rá uszitotta az önkormányzatot mert azt mondtam h nincs melegvíz, és leszakadt a konyha plafon, és szar a ház és veszélyes gyerekre... És ebben már 100%biztos vagyok h a kórház volt...mert azóta kérdezgették mi van a házzal...
 


Nem vagyok amúgy köcsög, csak mindenkivel úgy bánok ahogy az bánik velem. Nem hagyom magam hülyének nézni, se nem megvezetni. Utánna nézek mindennek, tájékozott vagyok, így nehéz csőbe húzni. És ebben van az az erő, amit ez a hapsi nem bír bennem! Dehát sajnálom, nem most jöttem le a falvédőről!
 


@annacska15:
Ez igen!
Èn se vagyok ilyen karakán típus sajnos...
Pedig lehet nem ártana egy két embernek a pofájába mondani a teljes igazságot.
 
 


Már eljutottam odáig h leszarom ki mit mond. Ha baja van velem, az az ő gondja nem az enyém!!
Már megkaptam h koravén vagyok... Meg ilyenek... Leszarom... Ma holnap 30 vagyok, holnapután 40... Sokan még úgy kezelnenek mint egy taknyos gyereket... Csak csatt... nyílik a bicska....
 


Nem árt ha megtudod védeni magad. Nem árt ha tájékozott vagy! Valahol elkell kezdeni ezt is. Majd belejössz. Velem mindig ez volt a gond, h én 16 évesen leléceltem otthonról, 20 évesen már külföldön éltem... Most 28 vagyok, 2 gyerekkel lassan. És amint látom, lányka kapott a temperamentumomból elég rendesen... múltkor leosztotta a kórházban a dokinőt, mert kinevette, mert béna volt és beütötte a lábát a lányom, erre a dokinő elkezdte " awww, are you okay? " De közben vigyorogva mondta.... Na az Anna meg rá üvöltött a nőre, de közbe mutogatott a kis virsli ujjával, mintha azt mondaná " megáljjcsak, adok én neked, mit nevetsz te rajtam!" - Én meg majd kinyúltam a röhögéstől...a doki meg kamillázott. XD
 


Nem baj az! :lol:
Inkább ilyen legyen, és álljon meg a világban, minthogy kihasználják.
 
 


Ilyenkor még vicces, de majd pár év múlva mikor velem fog vitázni, az már nem lesz az... Bár nekem 25 év előnyöm van xD Remélem h ilyen karakán marad. Meg remélem a Füles ( Milike ) is megér majd egy misét! Azért hívom Fülesnek, mert már most hamarabb reagál az apja ébresztőjére reggel minthogy bárki megmozdulna...
 


Már elképzeltem hogy mindent megfog hallani ami nem rá tartozik... És az agyamra fog menni vele <3 Alig várom már h kettő legyen...
 


Az idő közeledtével én is kíváncsi vagyok hogy fog kinézni ha világra jön :-D

Bár ha nagyobbacska lesz, olyan két három éves,tuti göndör haja lesz, páromnak és nekem is bongyor volt kiskorunkban :-D
 
 


De aranyos lehetett a kislányod, még elképzelve is vicces volt szuper, hogy ilyen, végülis ezt látja. Ebbe a világba pedig szükség van erre! Én is sokszor osszezsedem magam és igenis megmondom, de előtte sokat gondolkozok rajta, esetleg még izgulok is
 
 


Azért én kulturáltan küldök el orvost a picsába...( Kivéve mikor nem :D ) De nem szoktam ujjal mutogatni rájuk xD
Midwifeom tegnap mondta h milyen intelligens nő vagyok! Jól tudok érvelni...

A kórházban volt egy tanuló dokinéni... Tőle kérdeztem olyanokat, hogy csak nézett, látszott rajta h fingja sincs miről beszélek. De aranyos volt... Pislogott, gondolkozott nehogy baromságot mondjon.
Szerintem egy tapasztalt dokinak is megyülik a baja egy olyan emberrel aki nem bólogat...
 


Sziasztok!
Voltam nőgyógynál,a méhszájam még teljesen zárt, a vér és vizelet eredményem rendben.

Levetettem a streptococcus szűrést, jövő hétre lesz kész.
2500ft volt.

A doki mondta hogy akkor jövő héttől nst.
Akkor ezek szerint orvosfüggő hogy ki mikor kezdi?
 
 


Hát Annácska igazán kemény csaj vagy és maximálisan igazad is van. Igenis ki kell állni önmagunkért! Legyen nagy pofánk amikor kell, különben nem változik semmi.


Knegm!
Kenetvételnél vedd majd figyelembe hogy a Syn labor meddig lesz nyitva!
Mert ugye onnan hozod el a mintavételhez a cuccot, doki leveszi, és neked kell visszavinni a laborba.
Mikor visszaviszed, akkor kell fizetni.
Jó sok ajtó van, kopogj be az egyikbe hogy ne kelljen várni.
 
 


@nyuszmusz82:
Nyuszmusz neked miért kellett fizetni a steptoccoccus szűrésért? Vagy magán dokihoz jársz?
36. héten kezdődik az nst.


Most olvastam egy friss tanulmányt a szülés indítás káros a 40.- hét előtt a babára... Illetve iskolás korban ütközik ki ennek a következménye. És hogy a sok program császár miatt nagyon sok az olyan gyerek akinek vmi baja van... Merthogy az utolsó pillanatig fejlődik az agyuk a méhben.
 


@timcsimimcsi:
Nem járok magándokihoz.
Csak ez nem kötelező vizsgálat, és azért fizetős.
 
 


Annácska!
Na ugye a sok okos....
Nem véletlenül 40hét a 40hét.
 
 


Hát igen....
 


Nyuszmusz! Köszi a tippet és az infót ! Gondolom a nyitvatartásra gondolsz, nem szabin lesznek!? Mi volt a menete? Kellett előtte időpontot kérni tőlük? Hány hetes vagy most pontosan? :-)
 
 


@knegm:
Igen a nyitvatartásra gondoltam :-)
Nem kell időpontot kérni (csak ha vmi vizsgálatot csináltatsz ott).
Én először felhívtam a dokit mondtam hogy kész a vérvétel eredmény,bevinném neki, meg hogy szeretném ezt a szűrést megcsináltatni.
Mondta hogy akkor úgy keressem fel hogy előtte a Syn laborban kérjek a mintavételhez csövet.
Labor, bekopogtam, kiadták a csövet, doki, Kenetvétel, vissza a laborba,leadtam a mintát, kifizettem.
Lehetett kérni emailben az eredményt, így már nem megyek vissza.
2-3nap alatt kész.
Remélem érthetően írtam le :-D
 
 


Én a héten töltöttem a 36.hetet,vasárnaptól leszek a 37.hétben.
 
 


Köszönöm szépen az infót!
 
 


Szívesen! :-D
 
 


Lányok vigyázzatok magatokra ebben a melegben!
 
 


Ne is mondd, az alvással nem szokott problémám lenni de alig tudtam. Szakadt rólam a víz, folyamatosan csak félálomban voltam... Jó lenne már ha köszöntgetne az ősz
 
 


Én sem bánnám, vmelyik nap kicsit lehűlt a levegő az tökéletes volt :-)
Legalábbis nekem :-D mert mindenki panaszkodott hogy hűvös van.
Én most is vizes ruhával a nyakamba vagyok itthon.
 
 


Itt már vagy két hete ősz van... Én meg azt nézem, lesz e még melegebb... De nem igazán.
Ma szakad az eső, meg volt egy nagyobb felhőszakadás féle... 18 fok van, és fúj a szél.
Tegnap kb 3 órás joslom volt, de rendszertelenül jött... Viszont nem volt túl kellemes... Elis késtem a vacsorával, mert közbe kellett iktatni egy kád vizet :-) végül olyan este 8 körül elmúlt. :-)
 


Nekem is eszméletlenül jó volt. Abból az energiából működök most is, amit ott egy kicsit visszanyertem
 
 


Hát én nagyon nyűgös vagyok mostanában.
A meleg miatt nem alszok rendesen, a gyomrom fent érzem kb a torkomban (nincs szavam de émelygek nagyon), az orrom is jobban be van dugulva.

Jóslóim vannak, de még nagyon rendszertelenek.
 
 


Illetve savam :roll:
 
 


Szerintem nekem még nem voltak jóslóim, azt biztos észrevettem volna. Az alvással nekem nagyon ritkán akadnak problémáim hála az égnek, de ezek a fülledt esték ezt mindig meghazudtolják... Nekem rendszerint éves után van olyan, hogy elnyomódik mindenem érzés van, levegőt is mélyeket kell vennem, meg a gyomromat is a mellkasomban érzem. Annyi, hogy savam nekem sincs, viszont simán vissza tud áramlani a nyelőcsövembe a cucc ha vízszintesbe teszem magam, úgyhogy éves, ivás után mindig várok ha pihenni szeretnék :-)
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: