Új privát üzeneted érkezett!

Mondjuk itthon nem szokták, ha magától nem fordul be akkor csak a császározás marad.
 
 


De, szokták forgatni őket, de x kritériumoknak megkell feleni, hogy forgassàk. Már 28.-héten is nyugtalanító volt ahogy fekszik, de úgy voltam, h simán megfordul majd. De így 34+ ba már egyre jobban aggaszt. Szerdán megyek védőnőhöz, de 100% ra merem mondani h semmit nem fog se mondani se csinálni.
Az meg a másik h jó lenne egy UH, nem csak a fekvés miatt, hanem hogy mekkora lesz a baba, és egyáltalán hogy van, mi van a köldök zsinor keringessel, mennyire van jó állapotban a méhlepény.
Ugye 17.- kellett volna menni a kórházba, de lemondtàk, és azóta is hívnak h mikor kell menni. És amugyse tudtam h kihez kellett volna mennem aznap...
 


@annacska15:
Értem.
Hétfőn telefonálj rájuk hogy most akkor mi van, te is nyugodtabb lennél.
Az idő meg megy...
 
 

 
 

Sziasztok!

Most én küzdök a gyakori pisiléssel. Van hogy csak alig jön valami. Nem tudom, hogy a baba miatt, vagy mert fel lennék fázva.
 


A tőzegáfonya kapszulát szedtétek kismamaként? Van itthon, de nem tudom merjem e bevenni. Viszont ez az 5 percenként wc-re járás sem jó.
 


Annácska, hátha még befordul a bébi. Az Uh. tényleg nem ártana, megnyugodnál legalább.
 


@napsugar22:
Nekem van mindig itthon, a védőnő szerint lehet szedni.
Nem lesz baja a babának.

Én is szedtem, mikor nem tudtam hogy felfáztam e vagy babó nyomja a hólyagom.
 
 


Köszönöm szépen Nyuszmusz! Most jobb a helyzet, lehet csak a kicsi fiú helyezkedik?!
 


@napsugar22:
Én is azt hittem először hogy felfáztam, nézte a védőnő a vizeletet, nem volt semmi kóros benne.
Akkor mondta h babó nyomja a hólyagot.
De megnyugtatásként lehet szedni egy két szem kapszulát, ártani nem árt.
Ha nem fáj mikor pisilsz, valószínű babó a ludas :-D
 
 


Köszönöm Nyuszmusz, azóta már rendeződött a dolog. Biztos hogy a baba volt. Jól rám ijesztett. Még kimozdulni sem mertem volna így otthonról...Szerdán védőnő úgy is, de ha nem javult volna, holnap biztos elmentem volna hozzá.

Ma megcsináltam a babaágyat, vagyis kimostam, kivasaltam a dolgokat és szépen "berendeztem". Olyan jóóó ránézni. Kislányom mondja is, hogy Kistesó ágya és van hogy bele-bele kukucskál.
 


Sziasztok! Én még mindig szenvedek a pisiléssel, biztos úgy fekszik ez a kis manó, hogy elszorít valamit és azért nem tudok pisilni. Én kedden megyek uh kontrollra, ott majd kiderül hogyan tovább. Valószínű, sőt biztos hogy még mindig keresztbe fekszik. Bal oldalamon van a buksija, a kezei lábai lefelé vannak, mert ott érzem hogy rúgkapál. Egyre jobban félek, hogy nem fog be fordulni. Rossz tulajdonságom, hogy mindig kutakodom, ha valamit nem tudok. A vége mindig a riadalom. Olyan szörnyűségeket olvastam s harántfekvésről... most rettegek, hogy minden rendben menjen.


Napsugár!
Nincs mit :-)
Kiságy nekünk is rendben, én még belekészítettem egy két kisruhát babónak és magamnak a kórházba váltó ruhának, és letakartam pléddel hogy ne porosodjon.
Így a párom is meg fogja találni ha hozni kell be vmit :-)


Timcsi!
Hidd el néha rosszabb a kutakodás, tudom hogy ideges vagy, de inkább próbálj meg relaxálni.

Én a kánikula miatt rendszeresen hajnalig forgolódok :-(
Aztán alszok el úgy ahogy.
Ma délelőtt védőnő, délután szülésznő tali, mozgalmas nap lesz :-D
 
 


Timcsi, szerintem is jobb ha nem kutakodsz, pláne meg a neten. Még van ideje befordulni, nyugi.

Nyuszmusz, majd írj mi volt a védőnőnél, szülésznőnél. Izgi napod lesz.
 


@napsugar22:
Rendben :-)
 
 


@timcsimimcsi:
Na, akkor "ne rettegj velem"! Nekem se fordult be még. Sőt ami azt illeti nekem ide oda forog mozog de nem lefelé. Én szerdán megyek a védőnőhöz, majd megnézi h mi van. Én is felek mert tenyeg sokaknak nem fordul be ilyenkor mar!
5 napja iszom a málna level teát, tegnap fürdés után lettem figyelmes h egy csepp elő tej folyt ki. De szerencsére nem jött több :) azóta nézegetem de nem jött több. Egyik ismerősöm mondta h neki 23 heten mar folyt a tej. A málna tea elvileg serkenti a tej termelést is. Hat úgy tűnik ez is igaz a témáról.
Tegnap vettük pár dolgot a babának, egy tök cuki kötött pulóvert meg harisnyát, pelut 1 csomag 1- est meg egy csomag 2- est!
Nekem a kórházi táskába papucsot meg kis törölközőt meg eldobható bugyit a szülés utánra. Illat mentes tusfürdőt, borotva stb apróságok.
Szerintetek használhatom ugyanazt a krémet a kicsinek mint a nagynak? Vettem külön a kicsinek is, csak nem tudom h lehet e használni a baba krémet Annának, es fordítva ? Szerintetek?
 


@napsugar22:
Kapszulát nem szedtem, de tőzegáfonya teát ittam mar többször is. Vesetisztitó teát szoktam időnként abban meg van! Semmi probléma nem adódott belőle terhesség alatt. :)
 


@napsugar22:
Nekem a nagy lány mindig bele akar feküdni a baba ágyba! Aztán meg sír h miért nem lehet :D ő nagyon szereti tologatni a szobába a teso baba kocsiját, tesz bele játék babát es azt ringatja :) édes
 


Megjöttem a védőnőtől.
Minden rendben van, bár a vérnyomásom kicsit magasabb a meleg miatt, de még nem vészes.
Hízás összvissz +2kg.
Két hét múlva kell visszamenni.


Napsugár, Annácska!
Akkor a nagytesók is készülnek a picur fogadására :-D
 
 


@nyuszmusz82:
Örülök h minden rendben van veled! Igen készül nagyon, mindig mondom neki h fogok menni a doktor nénihez h segítsen tesonak kijönni a hasambol, ő meg mondja h jó menjünk es veszi fel a cipőt xD
Pakoltam én is a kórházi táskákat, de meg mosni kell ki egy adagot amit be akarok rakni a kicsinek, meg be kell rakni a footmuffot a gyerek ülésbe. Meg akarok vinni be a fényképező gépet hogy tudjak fényképezni ott unalmamban :) úgyhogy 3 táska lesz xD nem fognak hülyének nézni a Mini stúdióval ... Àh... Dehogy xD
 


Nyuszmusz, örülök, hogy minden ok. A plusz 2 kg az a legutóbbi látogatás óta értendő? Nem az összes, vagy igen? Mondjuk mondtad, hogy nem híztál.

Annácska, Anna is nagyon cuki lehet. Nagyon várja ezek szerint Ő is a kistesót. Kíváncsi leszek nálunk hogy alakul m ha már tényleg meglesz a kicsi.
Szerintem attól függ, hogy milyen krémet használsz Annának. Ha az is kimondottan pici, újszülött kortól használható akkor igen. Én ugyanazt vettem amit anno a lánynál használatam az kezdetektől jó. Azt fogom alkalmazni mindkettőjüknél.
Hűha...én is bevetem majd a málnalevelet akkor.
A csomagomat ma gondoltam összekészíteni, szerintem nekem is jó sok lesz, ahogy ismerem magam.
 


Annának biztosan nem árt a baba krém, de a kistesónak lehet nem tenne jót a "nagyobbaknak való" - gondolom én.
 


Nem erre gondoltam! Hanem arra h egy doboz krém amúgy sudocreamrol van szó. Hanem arra h külön legyen vagy egybe a használata ? Mert meg kéri Anna a pelut kakihoz es az után kenem neki, es hogy a kicsinek is használhatom ugyanabból a dobozból vagy inkább külön legyen egyiknek meg másiknak is?
 


Napsugár!
Az eddigi összes hízás a 2kg.
 
 


Eddig nekem két táska van bepakolva de nálam sem kizárt hogy lesz még egy harmadik motyó :lol:
 
 


Annácska, akkor jól félreértettelek.
Legyen inkább külön, az a biztos.

Nyuszmusz, nem semmi vagy. Csini kismami lehetsz.
 


Írtam egy kisregényt de nem látom h elment volna...
 


@nyuszmusz82:
2 kilót híztál? :o
Hány kiló vagy most a plusz két kilóval ? Vasággyal vagy az nélkül mérték a súlyod?
( bakker aztán engem basztatnak h nem hiztam eleget)
 


Lányok, ti mit csináltok a lábdagadással (már akinél előfordul) ?
 


Semmit. Ha sokat megyek szorít a cipő, akkor lefekszem es hamar elmúlik! De nem dagad 2x akkorára csak egy picit, nem tudom h lehet h nem is számít dagad ásnak
 


Sziasztok!

Hát nem vagyok pedig vékony épp...
175cm magas vagyok, jelen pillanatban 82kg vagyok (a plusz két kgval).
De tényleg nem tudom hogy sikerült így, tesóm simán felszedett 10-15kg mikor szült, anya is gömbölyödött rendesen anno, szóval én is számítottam rá hogy majd jönnek a kilók.


Nekem segít a lábdagadásnál hogy ha pihenek felpolcolom, vagy majdnem hideg vízben megtusoltatom a lábam szárát.
 
 


Nna a szülésznő kedves és segítőkész volt, elmondott mindent, úgyh kérdeznem se kellett.
Azt mondta h mivel elég magas vagyok és a csípőm is elég széles remélhetőleg minden megy a rendje módja szerint.
Azért kicsit ijesztő volt belegondolni hogy nemsokára ott leszek.
 
 


Én 163cm magas vagyok és most 55kg 12kg hiztam eddig! Ezt a hizást találjak kevésnek illetve nem ütemes hizásnak az itteni orvosok!
Én így is kisbalnának érzem magam! Elhízott pedig nem vagyok...
 


@nyuszmusz82:
Ne ijedezz minden rendben lesz! Nem kell félni tőle!
 


@annacska15:
Hát várom is, meg tartok kicsit az ismeretlentől.
 
 


Tudom, de ne félj mert nagyon negatív hatással van a felelem a testedre! Nem lesz könnyű de te is túl leszel rajta! Én mar kb alig várom mert mar nyűg h mindenhol faj es faj a mozgás meg a hasam kemény, éhes vagyok, de enni nem tudok !!! Baba mozog az is faj feszít ! Ha tehetném es így működne ... Gyors meg szülnek :)
 


Jó jó igyekszem :-D
Inkább izgalommal várom, meg próbálok vizualizálni hogy minden rendben lesz majd, segítjük egymást a babával, és szép szülésélmény lesz :-D
 
 


Én merem remélni h viszonylag gyorsan túl leszek rajta, es hogy jól leszek, mehetek haza hamar! Én attól tartok h megint 3 napig fog tartani es megint hulla fáradt leszek es nem tudok megint semmit se csinálni! Remelem h nem akad el, meg ilyenek...
 


@annacska15:
Bízzunk benne.
Minden szülès más azt mondják, a második hátha könnyebb lesz.
 
 


Olvasgattam a második szülésről h gyorsabb meg fajdalmasabb mint az első! De meg mindig nem félek! Nem lehet rosszabb mint egy vetélés! Így voltam az elsőnél is hogy nem lehet rosszabb es azt is túléltem! Még mindig azt mondom h nem rosszabb! Csak az idő tartam volt hosszú nekem, de otthon ezt úgyse hagyják! Vagy nem tudom! De most nem akarok 4 napot ott tanyazni! Úgyhogy nagyon remelem ügyes lesz! Meg a szervezetem is hamarabb reagál mint egy döglött hinta ló ! :)
 


Sziasztok!

Lányok, én sem aggódom a szülés miatt, inkább csak gondolok rá hogy milyen lesz de ennyi. Remélem minden rendben lesz. Nagyon közeleg az idő, de még nem parázom.
 


Voltam a védőnőnél, összes hízás 13 kg. Örülök nagyon, hogy ennyinél tartok, mert ugye én sem vagyok egy hízásra hajlamos.
Vizelet rendben, a lábaim is egész tűrhetőek. Holnap NST, majd írok ha végeztem.

Bízom benne, hogy a 2.szülés (is) gyors lesz és csak annyira fájdalmas mint az 1. Mondjuk most nagyobb babára számítok, számítunk.
A kislányommal nagyon szerencsés voltam, hogy hamar és viszonylag könnyen meglett.

Nyugalom Lányok, mindenki nagyon ügyes lesz, a Picurkák is és gyors, könnyű szüléseink lesznek.
 


Így legyen! :-D
 
 


Elvileg felezodik a vajúdás es a kitolása is! Ha igaz akkor meglesz 1.5 nap alatt :D
 


Forog a gyerek a hasamba, de valami bolond módra!!! Borzalmas amit művel :D tegnap bal oldalon volt most a jobb oldalon! Csak nem tudom beazonosítani h a feje!!!
 


El tudom képzelni akkor hogy csúcsosodik,hullámzik a hasad! :-D
 
 


Vannak egy formák !!!!
 


Sziasztok!
Először is köszönöm, hogy vagytok és ápolgatjátok a lelkem. Ez nagyon jól esik
Annácska, nyugodj meg, mert az a baba már tuti hogy neked is észrevétlenül menetirányba fordult! Én határozottan úgy gondoltam, hogy még mindig keresztbe fekszik, de ma kontrollon bebizonyította, hogy anyuka téved :lol:
Befordult a kis manóm Sőt még azt is megmondta a szonográfus, hogy van haja
Férjecském csak leste a monitort, hogy még a fejét se tudja kivenni hol van, nem hogy a haját

A szülés engem is egyre jobban foglalkoztat, de nem félek egyáltalán, inkább izgatottan várom. Nekem nem napokig tartott Lacussal, csak 12 órát, de intenzív és fájdalmas egy vajúdás volt, meg kell hagyni. Azt mondják átlagosan fele annyi idő alatt születik meg a második Baba, de ugye ott van az a csúnya “átlagosan” szó.

Én most tartok 18 kg hízásnál.. 165 cm magas vagyok és 51 kilóval kezdtem. Én soknak tartom nagyon, de védőnő meg megdicsért

Nst-re majd augusztus 15-én megyek először. Már várom.


Timcsi!

De jó hogy befordult! :-)
Akkor van hajacskája :-)


Annácska a fórumindító :-D
Én is örülök hogy itt van ez a topic éshogy tudunk beszélgetni, ill biztatni egymást.

Én ma pihi napot tartottam, illetve nosztalgia mesenapot.
Magyar népmesék, Vízipók,Trombi és a tűzmanó
Ezeket néztem. :-D
 
 


Hát Nyuszmusz tényleg aggódtam, de feleslegesen.
Ó dejó holnap ha elment a védőnő én is pihinapot fogok tartani. Megnézek majd egy csomó csöpögős romantikus filmet


Igen, en indítottam a fórumot, de azt nem gondoltam volna hogy ennyien vissza jártok majd beszélgetni, és lesz egy ilyen jó csapat :-) Bevallom őszintén hogy féltem nagyon h virtuális hajcibálás meg a nők között megszokott bunkózás lesz! Meg a hencegés kinek mi a jobb!! Stb virtuális tálibkodás!
Kicsit viszont sajnálom hogy azoknak akik az elején itt voltak eltűntek facebookozni mert velük is bővebb lett volna a csapat! Egy darabig stagnált a blog, ès azt hittem már csak En vagyok itt! De hála istennek itt vagytok jó páran es majd együtt izgulhatunk egy egy szülést / vagy többet egyszerre! Majd lehet bővebb beszámolót írni a szülésekről is :-) majd utánna úgyis egyre több kihívás lesz a fiúk lányok nevelése során amit esetleg itt megbeszelhetünk! Vagy akar saját jó es rossz érzéseinket :-)
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: