Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én is voltam ma ultrahangon. (32heti)
Nálunk is mindent rendben találtak :-D
Kisfiunk 1714 gramm,a korának megfelelő. :-D
Fejvégi fekvésben van.
 
 


Timcsi,
Hátha megfordul mire menned kell kontrollra.
Azt olvastam ha a kismama négykézláb van egy darabig akkor megfordulnak a babák, esetleg próbáld ki a praktikát :-D ;-)
 
 


36 hétig még tud forgolódni, legalábbis nekem azt mondta a védőnő, hogy addig nem kell vele foglalkozni.
 

 
 

Remélem, hogy tényleg fordul majd. Igazából nagyon félek a császártól. Őt is természetesen szeretném megszülni, de olyan makacs baba. Már most lázad :lol: ő olyan mint a papagáj, csak fordítva működik. Ha érzem hogy nagyon mozog, automatikusan felhúzni a pólóm, hogy lássam is. De ő akkor mindig abba hagyja, ha visszatakarom folytatja

Annácska, most hogy lemondták a vizsgálatot mikor kell menned helyette?

Nyuszmusz! Már olvastam ezt a praktikát, szerintem pont itt. Már próbálkoztam is vele, de olyan hülyén éreztem magam, ráadásul pont bejött a férjem a szobába és kérdezte hogy mit csinálok azt mondtam jógázok


@timcsimimcsi:
:lol:
El tudom képzelni
 
 


Ajánlotta a doki a szülésfelkészítő tanfolyamot.
Szerintetek érdemes rajta részt venni?
Költségtérítéses?
 
 


@nyuszmusz82:
Én nem vettem részt most sem, Lacusnál sem. Majd minden jön szépen magától. Tudni fogod mit kell csinálnod. Ráadásul azt hallottam, hogy baromira unalmasak ezek a tanfolyamok
A kórház honlapján nincs fent róla info? Egyébként szerintem ingyenes. De a saját kórházadnál nézz utánna mindenképpen.


@timcsimimcsi:
Amiket eddig olvastam, vegyes vélemények voltak.
Van aki meg volt elégedve vele, van aki szerint felesleges volt, és csalódott az egészben, mert nem sokkal többet mondtak el mikor körbevezetnek a szülőszobán.

Gondolkozok még rajta.
 
 


De én is úgy gondolom hogy irányít majd a szülésznő hogy mikor mit kell csinálni.
 
 


@nyuszmusz82:
Irányít, de ösztönösen is megvannak a képességeid rá.
Apás szülés lesz?


@timcsimimcsi:
Egyenlőre barátnőm jön be velem, a férjem még gondolkozik rajta.
Én nem erőltetem, bár szeretném ha a vajúdás alatt nem is, de kitolásnál már ott lenne velem mikor megszületik a baba.
 
 


@nyuszmusz82:
Miért gondolkozik? Nem bántásból, ne érts félre, csak mi az oka a hezitálásának? Ez olyan érdekes téma.


Sziasztok!

Nyuszmusz, Timcsimimcsi nagyon örülök, hogy minden rendben! Szépen fejlődnek a babucik!

Timcsimimcsi ne aggódj, van még ideje megfordulni.

Nyuszmusz, nem voltam az 1.vel sem szülésfelkészítőn, most sem megyek. Szerintem sokkal másabb minden az adott helyzetben, és a szülésznő, orvos úgyis mondja majd mit kell tenned. Nálam ez a tapasztalat.
Hátha férjed addig még meggondolja magát és bemegy veled. Férjem is vonakodott az elején, most meg már ki sem hagyná.
Hátha bemegy, mert az is lehet később megbánja hogy kihagyta.

Annácska, mikor mentek legközelebb led care-re? Akkor nem biztos most sem, hogy kislány?

Kispuszedli, mi újság veletek? Remélem minden rendben! Ha tudsz majd jelentkezz.

Ma megyek védőnőhöz és uh.ra, majd estére jelentkezem ha letudtam.
 


Nyuszmusz, pont a vajúdás rész az "enyhébb" számukra, hisz még semmit sem látnak. Segíthet, hogy melletted van, fogja a kezed, bátorít. A kitolás része húzósabb, ha a látványtól tart akkor pont jóra megy be....
De úgy is lehet, hogy a fejednél megáll, leül és ott van végig. Az én férjem így tett és rosszul sem lett mert semmit sem látott. Viszont a lányunkat hamarabb látta mint én. Mai napig büszkén emlegeti.
Meséld el férjednek hátha meggondolja magát.
 


Én sem voltam szülés felkészítőn, nem is megyek. Láttam 2 szülést, átéltem az nagylányt, de addigra csak az érzés volt újdonság. Nekem bent volt a párom, megmondom őszintén, hát míg vajjudtam szart se ért hogy ott volt, mikor született a gyerek meg idegesítő volt hogy oda ugrált nézni. Mondtam neki hogy ne nézze, de nem bírta ki. Meg 2 percente kirohangàlt. Telefonálni meg ilyenek. Szóval ha most nem jön, én nem bánom.

Mikor kell menni, fogalmam sincs... Még nem kaptam új időpontot. Azt mondta a nő, h majd felhiv....
 


Nálam bent volt férjem, nekem segített hogy ott volt. Lelkitámaszt nyújtott. Én megbeszéltem vele, hogy mikor a kitoláshoz érünk ne nézzen oda. Engem frusztrált a gondolat hogy látja ott lent úgy, olyan állapotban. Ő vágta el a köldökzsinór is. Most is szeretném ha ott lenne, egyedül nem tudnám végigcsinálni.


Én is megbeszéltem vele, hogy végig ott marad a fejemnél... Persze érdekes volt a másik felemet nézegetni. Engem idegesített...meg az hogy kirohangàlt... Elhiszem h nagyon fontos megosztani fb on a haverokkal, meg mutterrel az infókat... De inkább maradt volna ott... Ez helyett.
 


Lányok
Azért gondolkozik még rajta, mert hogy nem akar látni hogy szenvedek, és hogy úgymond nem tud segíteni.
Meg hogy nem tudni mi mennyi ideig tart, és türelmetlen lenne és ideges.
Ami engem meg már zavarna.
A szülésnèl nem lenne rosszul,nem az a rosszul lévő típus.
 
 


Nyuszmusz, értem. De ha kihagyja lehet bánni fogja. Meg erőt tud adni ha ott van veled. Igaz, hogy tehetetlen lesz, de ott lesz. Ha meg ajtón kívül marad akkor látni se lát, tudni se tud semmit és ugyanúgy ideges és türelmetlen lesz.

Szerintem kint sem jobb amúgy lenni és várni hogy mikor mondanak már valamit.
Tesóm mikor szült majd meg őrültem, hogy mi van már, mikor jön ki az orvos vagy valaki hogy kérdezni tudjak.

Még van időtök dönteni. Majd írd meg ha már biztos lesz, hogy végül hogy döntött férjed.


Annácska, ha az én férjem csinálta volna ezt a szülőszobán, szülés közben, biztos hogy most azt akarnám hogy kint várjon. Idegesítő lenne ez a járkálás nekem.
 


Igen értem...
Csak az a helyzet hogy ismerem a férjem, és ha ideges meg türelmetlen, akkor sajnos nagyon bunkó tud lenni.
És nem szeretném ha beszólna vmit akár az orvosnak vagy a szülésznőnek.
Még nekem lenne kényelmetlen és ciki.

Akkor inkább maradjon kint és járkáljon a folyosón.
 
 


Vagy pedig fordìtott helyzet hogy most nagy a szája, de ha ott lesz a helyzet meg se mukkan majd.
Nem tudom.

De szeretném elkerülni a kellemetlen helyzetet.
Így is ideges leszek én is hogy minden rendben legyen.
 
 


Így már teljesen érthető!
 


Nálunk az a terv... Majd baratnőm vigyáz az Annara, most ment haza kb egy hónapra, remélem addig vissza jön. Ha nem, vagy, hamarabb jönne a baba akkor egyedül megyek.
 


Timicsi, amúgy az enyém is keresztbe fekszik még mindig. Tegnap alig találtam meg a szivhangjat. Rosszul lettem, megmértük a vérnyomásom, 3x is, mindhárom alkalommal alacsony volt. És akkor mondom nézzük meg a kicsit is. Neki jó volt, csak alig találtunk meg, mert rossz helyen kerestük. Kitapicskoltuk hol lehet a háta... Meg lett, jó keresztbe fekszik.
Ugyan orvos az nem vagyok, de 95% hogy úgy van..hogy a medence csontomnak keresztbe van, és háttal,a feje valószínűleg a bal oldalt van a medence felett vagy alatt ( szoktam érezni a nyomkodást.) A lába meg a gyomromba, és talpa a bordàm alatt. Köldökömnél szokott éles mozgás lenni ami fájdalmas.
Jó lenne egy ultrahang, hogy fekszik pontosan. Kicsit aggodok h a kevés hely miatt nem fog tudni befordulni.
Néztük tegnap az alakját a hasamnak. Olyan mint egy ovális hosszúkàs lapos dinnye xD xD
 


Annácska!
Hátha megfordul.

Utólért a vádligörcs ma reggel, nagyon fájt, még most is sántikálva tudok menni.

Sikerült tegnap a szülésznővel beszélnem akihez szeretnék menni, épp szabin van, két hét múlva hétfőn találkozunk.
 
 


Nagyon remélem, hogy megfordul. Nem olyan hosszú a hasfalam hogy tudjon még forogni össze vissza. Egyre kevesebb mozgàst érzek, inkább ilyen nyomkodás meg motozkàlàs félét. Két oldalon nagyon tud fesziteni, vagy hosszanti irányba keresztbe.
Ugye a 28 hetes UH-n már nagyobb volt mint a nagylány súlyra, és szerintünk a hasam is nagyobb most mint az Annuskával. Szoktam érezni hogy nyujtozkodik keresztbe... Vagy próbál fordulni, de végül mindig feladja.
 


Akkor várod már a talit a szülésznővel?
 


Sziasztok!

Annácska, még befordulhat a drága!

Nyuszmusz, vádligörcs enyhült?

Voltam a védőnőnél, híztam 3 kg-ot, így már összesen 11 kilónál tartok.
Az orvosnál is minden rendben volt, 2300 g körüli a kicsi fiúnk.
 


Napsugár!
Ez jó hír! :-D

Annácska!
Szimpatikus volt a hangja a telefonban, remélem személyesen is meg lesz a kölcsönös szimpátia.

Fájogat még a vádlim de majd elmúlik...
Lehet miattam is volt mert félálomban nyújtózkodtam egy nagyot, eszembe se jutott hogy be fog görcsölni esetleg.
 
 


Nektek nem kezd visszatérni az émelygés, hányinger?
Van amikor rámtör napközben de aztán elmúlik.
 
 


Nyuszmusz, nekem nincs most ilyen "panaszom". A lábdagadás jellemző néha-néha, de polcolással elmúlik. Fáradtság, aluszékonyság ami most visszatérőben van. 

Örülök, hogy így látatlanban szimpi volt a szülésznőd. Remélem a találkozás is szuper lesz és jó véleményed lesz róla. Én is hamarosan felhívom, jövőhéten fel kellene már keresnem.
 


Nekem tegnap volt iszonyú hányingerem, rosszul voltam, alacsony vérnyomásom volt, fájt a gyomrom vagyis inkább görcsölt. A derekam nagyon fájt tegnapelőtt, alig tudtam menni, keményedett a hasam is. - Sokszor lezsibbad a lábam. Vizesedni nem vizesesedik a lábam.
Nem hivott még a kórházból senki, pedig azthiszem jobb lenne ha megnézne egy orvos, ugye a babàt is jó lenne megnézni...
 


Én még nem vettem èszre hogy dagadna a lábam.

Annácska
Esetleg várd meg még a holnapot, és ha akkor sem szólnak telefonálj be.
 
 


Annácska
Ma már jobban érzed magad?
 
 


Néztem a neten az itteni protokollt - mikor forgatják meg a babát ha nem forog be. Meg milyen esetben, és hogy csinálják pontosan. 37.- héten forgatnak csak, ha a 36. -on is keresztbe vagy farfekszik. Még akkor van 3 hete megfordulni!!! 3 dolog van aminek "megkell felelni"... Hogy forgassak... Ha nem felelsz meg, nem forgatják, marad a császár.
 


Most - jelenperpill nem vagyok rosszul - de tegnap is egyik pillanatban még semmi.nem volt a másikba meg leesett a vérnyomásom és rosszul voltam. Tök rossz mert olyan mintha nem is lennél a testedben... Legalábbis nekem olyan érzés volt, zsibbadt az arcom meg ilyenek, hányingerem volt. Fájt a gyomrom.
 


@annacska15:
Ezek után bízzunk benne hogy megfordul vagy meg tudják fordítani.
Nem tudom hogy csinálják, remélhetőleg nem lesz fájdalmas vagy kellemetlen?
 
 


Én is olvasgattam, hogy ha 37 hétig nem fordul be akkor megforgatják, de ez olyan morbidul hangzik. Én nem szeretném ha idáig jutnánk. Remélem megoldja magának a picur. Ki tudja esetleg megnyomják és csúnya foltos lesz a bőre. Én inkább körkörösen simogatom hogy tudja merre van az arra :lol: Én elég vékony és viszonylag kicsi vagyok, tehát nincs akkora nagy felületű hasam, így neki sincs sok helye forgolódni. De reménykedek, Lacusom is 3800 g-al született, 51 centi volt és simán megoldotta egyedül. Ráadásul gátvédelemmel született.


Első babánál is lehet gátvédelemmel szülni?
Én még abban a tudatban vagyok hogy első babánál mindenképp vágnak.
 
 


@nyuszmusz82:
Lehet gátvédelemmel. Én egy minimálisan repedtem, de nem kellett varrni semmit. A gátmetszéstől féltem a legjobban, meg a beöntéstől is féltem, de a beöntés az semmi.


Én szülészeti zselével szültem, nem is volt baj a gàttal, csak miután beszorult, úgy cibalta ki az orvos, persze szanaszét repedtem. :(
Állítólag nem fáj a forgatás, kapsz izomlazito injekciót. De remélem nekem is befordul magától. 19 héten be volt, de ugylatszik sikeresen kizavarta a nő az UH-val.
 


Eltudom képzelni hogy azt gondolja a gyerek " dehogy megyek oda, múltkor is kizavartak "
Jó ez csak egy vicc, de közben mégsem vicces...
 


Sziasztok!

Ki hogy van?

Csajok, ti milyen mellszívót vesztek, vagy szerintetek melyik a jó?

Én kézit szeretnék venni, volt a kislányomnál is csak az bedöglött.
 


Nekem egy elektromos van, egy kézi NUK-os. A kézi hatékonyabb... Viszont az elektromos kényelmesebb... De mikor már az elektromos nem hozott ki egy cseppet se, akkor a kézi még nagyban hozta ki.
 


@napsugar22:
Nekem lesz mindkettő.
Anyós megvette a kézit, elektromos meg lesz kölcsön barátnőmtől.
 
 


Fogalmam sincs hogy melyik válik majd be, kipróbálom mind a kettőt.

Tegnap rákérdeztem a férjemmel hogyha mégis bejönne a szülésre megnézné e ahogy bújik ki a baba?
Hát gyorsan rávágta a nemet :-D
Úgyh szerintem marad az első verzió hogy bnőm lesz bent velem, ő meg kint izgulhat a folyosón :-D
 
 


@nyuszmusz82:
Így tényleg jobb, ha kint vár apuka.

Nekem kézi mellszívóm volt, de nem volt valami jófajta. Már lehet kapni nagyon jó kézi mellszívókat. Igaz én nem használtam sokáig, mert nekem rengeteget szopizott Lacusom és sokáig, mindig többször evett. Igény szerint szoptattam, nagyon sokszor előfordult hogy nem várta meg a 3 órát. Pedig mértem és bőven eleget evett. Cumisüvegből nem fogadta el a tejet.


Sziasztok Lányok. Miujsag?
Valaki volt/ vagy tervez menni kismama fotózásra?
Vagy kisbaba fotózásra?
Hogy vagytok? - Én most szenvedek, a baba tapossa a tüdőm, fulladok, meg fáj is.
 


Sziasztok! Mostanában én is kicsit kinlodok, csak bal oldalon szokott fájni, görcsölni?! Elvileg a méhszalag, de az nem egy gyorsan múló dolog? Már 4 napja szokott néha néha, nem folyamatos... Ha fülledt idő van, én akkor vagyok úgy, hogy majd megfulladok. Kismama fotózásra nem terveztem, majd baba fotózás jó lenne olyan szép képeket készítenek.
 
 


Sziasztok.
Én kivagyok ettől a fülledt időtől. Legszívesebben aludnék egész nap, de muszáj ellátni a családot. Ráadásul a folyamatos építkezés miatt behordott koszt takarítom egyfolytába. Meg fogok bolondulni idő előtt. Soha nem lesz vége.

Kismamafotózás a húgom erőlteti, ő fotós és fenyeget hogy jön fotózni. Persze még nem ért ide és nem is fog szerintem. Babafotózást én fogom erőltetni és nem hagyom annyiban, jönnie kell. Csak tudjátok a kényelem a hugomnál fontos. Én nem ülök autóba, mert ebben a melegben borzasztó hőhullámaim vannak és legutóbb mikor vezettem, tuti az árokban kötők ki, ha párom nem kapja el a kormányt.

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron