Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Félig kint van a felső kettő fogacska is...
Nem volt olyan vészes hogy kibújtak, az alsó kettő jobban megviselte.
 
 


@nyuszmusz82:
Sziasztok!

Nyuszmusz, nekünk tegnap bújt ki a 2. alul. Milyen gyorsan jöttek nálatok a felsők is....ügyes kisfiú Bálint!

Örülök hogy mindenki jól van! Vigyázzatok magatokra! Puszi mindenkinek!
 


@napsugar22:
Igen nagyon beindult a fogzás..
Egyenlőre jól viseli.
 
 

 
 

Azóta itt már 8 fog van!... Az újabb kettő nem volt olyan gáz, még szoptatok és annyi, hogy esténként úgy 10-15x kelt sírva, de vissza is aludt cicin. Elkezdett kúszni is, négykézláb áll, nem mászik. Felkapaszkodik és térdel, ami olyna magasságban van. Mi költözni tervezünk a nyáron, szívből remélem hogy sikerülni fog...

Ki hogy van?
Adél valami hihetetlenül szörnyen bírja a meleget, szakad róla a víz. Az apukája ilyen. Ő mondja mit adjak rá mert én azt hiszem lengén öltöztetem, de mindig túl sikerül.. Így az apját kérdezem, ő ez a fajta és eddig bevált. :-)
 
 


@knegm:
Szia :-)

Akkor jönnek a fogacskák szép sorban...

Hát én sem tudom ebben az összevissza időben hogy öltöztessem.

Bírja a melled a szoptatást h van foga?
Nem harapott meg?

Hová költöztök?

Mi jól vagyunk, a munkások újítják fel az erkélyt meg a homlokzatot, alig várom vége legyen, ha rossz az idő nem tudunk kimenni az erkélyre sem.
 
 


Na, azóta a rossz időnek nyoma se, jó nagy hőség van. Még csak annyi van körvonalazódva, hogy Eger környéke, ennyi. Ott is újítanak, csak itt az utat, hát jó hangos, mit ne mondjak. Egyébként de, harapott meg, de az első 2 fogaival kezdte. Erőteljesen rászóltam, hogy nem szabad, anyának fáj. Biggyesztette a kis száját, meg nyekergett rá de muszáj volt mert ha megharapta, utána 1 órán keresztül úgy égett a mellem, hogy az hihetetlen. Emiatt, vagy nem tudom de abba is hagyta. Jelenleg 4 alul, 4 felül van, ha idétlenkedik rajta, akkor van,hogy a felsővel végig szántja, nem üvöltök fel, de nem kellemes. El is veszem tőle olyankor.
 
 


Knegm!
Szorítok h minnél hamarabb összejöjjön a költözés!

Hát igen most meg a nagy meleg miatt nem tudunk menni sétálni, csak kora délelőtt v késő délután.
 
 


Sziasztok!

Elkezdtem érdeklődni a babajelbeszéd iránt, nektek mi a véleményetek róla?

Én lehet kipróbálom, aztán elválik h sikerül e vagy nem...
 
 


Köszönjük szépen, eddig nem sikerült sajnos, az összes csalódás volt személyesen...

Engem nem foglalkoztat a babajelbeszéd, de biztos nem rossz dolog attól függetlenül. Van itt Egerben, vagy online? Vagy hogy működik ez?
 
 


@knegm:
Indul jövőre Egerben, telefonáltam is, csak most babát vár a hölgy aki tartja.
Ajánlott elmenni egy tanfolyamra, pár alkalmas csak.
De van fent a jutubon is.
 
 


Én sok pozitiv véleményt olvastam róla, persze babától is függ mennyire fogékony rá.
Meg sok türelem kell a tanításhoz tanuláshoz.
Ha lesz rá lehetőség én szeretném elvinni a tanfolyamra.
Aztán majd kiderül tudjuk e hasznosítani.
 
 


Annácska!
Veletek mizujs, hogy vagytok?
 
 


Ezer éve nem írtam nagyon pörögnek a napok. Itthonról dolgozom közben már pakolok holnap indulunk a Balcsira 3 napra. Nem lesz egy hosszú nyaralás de idén ez jött össze örülünk ha a 8 hónapossal ennyit kibírunk. A héten túl vagyunk egy kis betegségen is hát hogy szépen fogalmazzak végigettük a Protexin termékeket a babától a felnőttig a család minden tagja elkapta a hasbajt. Szóval majdnem nem mentünk nyaralni. Most még kicsit visszaolvasok hogy képbe legyek. Közben olvasgattalak titeket csak nem írtam.
klara11
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Milinek jön a 7.-ik foga :)
Nem kúszik, nem mászik... Forogni jól forog már, magától felül, és feláll kapaszkodva lépeget butorok mellett! Nagyon sokmindent eszik... Szereti a kovászosuborkát Állandóan sikìt, de akkorákat h kihordok egy infarktust lábon! Nem tudom hány kiló lehet...
Reggelente arra ébredek h magyaráz az ágyba. Álldogál...
Még cicizik, de már igencsak kajál mást. Remélem már leszokik róla... :) De míg kéri kapja...Szeret mesét néznie.... Illetve dalokat hallgatni!
Anna most épp beteg, lázas, egyedül vagyok itthon...
Mindjárt viszem fürdeni Minit... Nagyon szeret pancsolni játszani, fogat mosni, na azt nem szereti... :(

Hát lányok.... Nagyon hamar elment ez az év.... Mégcsak most születtek a gyerekek, és már erősen lehet gondolkodni a tortán....
 


Valaki gondolkodott már a tortán? Szülinapon??
Én lufi szivárványt szeretnék neki... És habos tortát amit szétcsaphat a kevével... A főzelék szét gyalázása az etető szék tálcáján már jól megy
 


@annacska15:
Szia! :-)
Mi még csak addig jutottunk hogy apukám szülijével egybe tartjuk, az övé szept 2 Bálintkáé meg 9.
 
 


Mili is 9. De még a lufiszivárványon kívül nincs más ötletem...
 


@annacska15:
Egy napon születtek :-D
Millike hány órakor?
Bálint este 20:42kor.

Én szept 9re is voltam kiírva.
 
 


Én szeptember 8 ra voltam kiìrva. 10:30 kor született :)
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Kúszás mászás állás hogy megy?

Nálunk a napokban kezdett el mászni Bálint.
Még mindig négy foga van.
Állásba szépen felhúzza magát.
Pakol ezerrel :-D

Anyukák hogy vagytok?

Nekem elkezdett hiányozni a zumba, sokat jártam mielőtt teherbe estem.
Most hogy már apával is jól elvan picur jó lenne visszamenni.
Csak bírjam szusszal :-D
 
 


Emília bútor mellett kapaszkodva tipeg. Matrica nagyon. Ha nem vagyunk egy helyen, ki van borulva. Sírásban simán kihallhato h inyaaaa.
Ma utazok 2 gyerekkel mamához... Holt ideg vagyok egyedül át menni velük az országon. 1 óra villamos, 2 óra vonat... és ott busz
 


Ügyesek lesztek...
De én is ideges lennék
 
 


Írtam én mikor a 20perces buszozást is agyon izgultam mikor anyához mentünk ki először :oops:

Szóval megértem hogy izgulsz, de remélem minden rendben lesz! :-)
 
 


Sziasztok! Nagyon durván repül az idő... Tortán gondolkozom, vaníliás gyümölcsös lesz, házi készítésű. Jól eszik szinte mindent a borsón kívül, kap már a miénkből is. 11 kiló körül van, rég mértem. Adél kúszott, már mászik, feláll bútorok mellett és lépked. Ülni hamarabb tudott mint ahogy mászott. Az esték mostanában katasztrofálisak, sokat kel sírva. Próbáltam mindent eddig semmi nem vált be. Amúgy jókedvű nappal, imádja az idegen embereket... Sikít utánuk és át akar menni hozzájuk :shock: Mi is voltunk betegek, doki néni szerint nyári vírus. Orrfolyas, köhögés, láz nem volt. :-) 8 fog, 9-10 egyszerre úton...
 
 


Sziasztok! Hát a borzalmas nem kifejezés arra ami az utazást illeti... Mint oda mint vissza... Egyedül én nem megyek többet! Először nem fértünk fel a vonatra. Másodjára nyomorogtunk, majd leszállitottak minket mert elzárjuk az utat a folyoson. Jolvan... Mondom...kerestek helyet nekünk. Haza felé megint ugyanez... 4 kocsi helyett csak 2 indult, ugyan arra felfértünk elsőre, de valahol félúton megállt h nem megy tovább... 2 gyerekkel csomaggal babakocsival leszállni át menni egy másik vágányhoz... Liftel fel, aztan egy másik platformon le... Nagy nehezen haza értünk... Hát ezért nem megyek egyedül... Szívás volt...
 


Ma jött a védőnő... Hát Emili mindenben le van maradva... Semmi nem volt jó kb neki.
A ti gyerekeitek beszélnek már? Mint anya apa mama papa meg ilyen pl auto - dudu stb? Mili nem, és ez miatt 0 lett a kommunikáció... Mili nem totyog ha fogjuk a kezét ezért 5 pont, mert bútor mellett mozog. Akkor nem mutogat pl nem mutat rá dolgokra ezért 0 pont! Tiétek mutogatnak? Nem tud könyvet lapozni 0 pont... Tiétek tud??
Egyedül tud enni erre 10 pontot kapott, de összességében le van maradva értelmileg társaitòl... Szerintük...
Szerintem nincs semmi baja... Nektek ezeket csinálja a gyereketek?
:( Nagyon feldühített... Szerintem nincs semmi baja és ezt így pontozni kicsit erős. Mili lábával vesz fel dolgokat ha kézzel nem éri el... Lábbal tapsol, kézzel is, és ki nyomná a szemem is ha hagynám... :( Akkora baj h a pöttyös ladbát nem mutatja meg.
Ha elkértek vmit oda adják vagy elkell venni tőle?
Az is volt a baj, hogy ritkán gugul le játékért... :( Tök elkeseritett és egyben dühös is lettem. 2 hónap múlva jönnek ki megint...
 


Adél tapsol, integet ha köszönünk, ha hapcizunk, köhögünk utánoz. Mondja, hogy mama (ez tudatos anyukámra), baba, papa, tisz-tisz, dajdaj és ilyen dolgokat. Ritkán halandzsa, de se brumbrum, se miau vagy vauvau nincs. Szerintem ez még korai lenne, de csak szerintem. Mutat, de nem ujjal, hanem teli tenyérrel kér és felfelé tartja az egész karját. Ágy mellett lépked, kézen fogva sétál, feláll egyedül de lehuppan még seggere. Egyedül eszik kézzel, kanállal kicsit tud, utána malackodik vele és engem etet. Könyvet lapozni tud, de lsporellos könyvei vannak, nem egyesével nézi hanem ahogy sikerül. Ha kérdezem hol a szemem mutatja, máson is mutatja. Tudja hol a cici. Meg nagyon sok minden van még, de ezekre tértem ki a kérdéseid miatt. Szerintem minden rendben nálatok is!!!!!
 
 


Ha kérek tőle, ideadja.
 
 


Az utazás nekünk autóval is kész kabaré, így megértem, hogy többet egyedül nem. Baromi nehéz lehetett :shock:
 
 


Sziasztok!

Annácska nem minden baba egyforma tudod te is.
Milli majd megtanul szépen sorban a maga tempójában mindent.

Nekem az lenne a kérdésem hogy ülve fürdik a baba, hogy mostok hajat?
Olyan macerás hogy nem szeret hátra hajolni, és megy a samponos víz minden hova akárhogy vigyázok...

Bálint lapoz szépen, ő is tenyérrel mutogat.
Tudja ha kérdezem hol a lámpa labda stb.
Legtöbbet halandzsázik még amit mondd baba vava mamama papapa
Nana(anya)
Ne (kutyának)
Dobozból pakol ki be, szépen leguggol, oldalt kapaszkodva lépeget, próbál egyensúlyozni hogy elengedi ahol kapaszkodik fenékre huppan ő is.
A falatot szépen a szájába teszi a kezével.
Inni a két fülű csőrös pohárból szépen iszik egyedül.

Nekem ezek jutottak eszembe....
 
 


Annácska
Ha még nem beszél nem baj...
Két nyelvet hall otthon?
Angol magyar?
Mert akkor később indul meg a beszéd szerintem.
 
 


Bálint is tapsol integet.

Most a kedvenc a porszívó, megy oda játszik a fogókával és húzza ki a dugót a porszívóból.
Szereti a hűtőmágnest is rakosgatni a hűtőn.

Ha meglát egy párnát megx oda és ráhajtja a fejét hogy tente.

Ja és ma ahogy teregettem folyton eltolta a lavórt amiben a ruhák voltak.

Szereti még a teli ásványvizes flakont is gurigatni maga előtt.
 
 


Igen két nyelvet hall. Mindenhol...
Mili csipked meg két ujja között morzsolgatja a bőröm... Néha harap. Állásból legugul, mászik mint a golyó, mostmár kezem fogva totyog. Tudtam h nincs lemaradva... Baba- azt már mondja, de más a jelentése... Baba azt akkor mondja ha éhes... Most aludt el.

Ki hogy van?

Én fosul... Kipanaszkodom magam. Valami nem ok kb 6 hete 100-113 a nyugalmi pulzusom, ha nem vagyok rosszul akkor 65-75 között van... A vérnyomásom is magasabb a megszokott 90/60 nál...120/90 Holnap teszik rám a 24 órás vérnyomás mérőt. Voltam már röntgenen és szeptemberben megyek EKG ra az is 24 órás mérés lesz. Nagyon furcsa de olyan érzés szokott rám jönni h nagyon dühös vagyok... Pedig nem vagyok dühös... Meg nyugtalan vagyok... Olyan rossz érzésem van....Nem tudom mi lehet ez...
 


@annacska15:
Nem tudom mi lehet ez, remélem kiderül.


Én jól vagyok csak a fogaim mennek tönkre de nagyon...
Szülés ótaa harmadik törik le, hátul kettő szó szerint el van szürkülve...
Elöl is kezd elszíneződni az egyik fogam.
 
 


Úgyh fogorvos ezerrel nagyon jó...
 
 


Igazad van ebben nyuszmusz, minden baba más, mindneki másképp fejlődik és egyiksem jobb vagy rosszabb.! A meleget nagyon nehezen bírjuk, meg mindig házat keresünk, remélem az idén sikerül. A fogaim nagyon tönkrementek. 12 hetes terhesen 1 szuvasodni kezdő volt összesen, 1 hónaoja voltam fogorvosnál és 7 lyukas, 2 gyökérkezeleses.... Elkezdtem járni magánhoz. Egerbe, Józsa Georginához. Gyökérkezelessel kezdtünk de SEMMIT nem éreztem! Se az érzéstelenítő ( injekció előtt még bekeeni érzéstelenítő géllel is), se az egész folyamatot. Szívből ajánlom ha magán dokiba gondolkozol!

Annácska, remélem semmi gond! Esetleg sok stressz és idegeskedés amit mostanában rád tesznek! 3
 
 


@knegm:
Megkeresem, köszönöm.
Hol van Egerben?
 
 


Midig van valami... De nem olyan komolyak h Úristen nagy stresszen megyek keresztül
 


Bálint is nagyon nehezen bírja a meleget, nagyon rosszul alszik szegénykém...
Kicsit megnyugszik ha langyos vízben lefürdetem.
 
 


Milinek nem vettem észre változást hogy volt a nagy meleg. Többet ivott, de ennyi. Mondjuk itt nem volt tartós meleg. Egykét napig volt 34 fok... De az durva volt nagyon...
 


Akkor jó...
Itt megint lehűlés jön.
Össze-vissza idő van front front hátán...

Szerencsére Bálint szívesen issza a vizet a folyadékkal nincs gond.
 
 


Sziasztok!

Nagyon ügyes mindenki babája! Annácska, szerintem is rendben van Mili,ne is stresszeld magad ilyesmin.
Iszonyúan telik az idő Csajok, Hunor hétvégén
 


1 éves lesz! Hihetetlen, még most született! Nem lesz nagy party, csak a családtagok, keresztszülők. Túrós tortát kap, ruhákat, készségfejlesztő játékokat.

Mondja hogy mams
 


mama, papa, baba, vóvó (kutyának), integet ha mondjuk hogy pá pá, tapsol, mutat dolgokra. Szeret kézzel enni, meg etetni a nagytesóját. Kúszik, mászik, hempergőben körbe megy, de elindulni magában még nem tud. Ágy mellett kapaszkodva lépeget. Állásból leül, állásból szépen lehajol játékért. Felmászik a tesója leesésgátlós ágyára, tegnap meg a gyerekágy oldaláról szedtem le. Fellépett az alsó szintre a matracra és ott állt kapaszkodva a rácsokba. Szóval még a biztonságosnak hitt gyerekszobában sem vehetem le róla egy másodpercre sem a szemem.
3 fogunk van, a 4.úton. A meleget nehezen viseli, időváltozáskor nyűgösködik rendesen. Csak vizet iszik, cumisüvegből magában de már térünk át az itatópohárra. Egyelőre a technikájára még nem jött rá, így több megy a nyakába mint a szájába.
Fürödni a nagy kádban fürdünk már, simán meg tudom mosni a haját hogy ne menjen a szemébe semmi. Engedi is szépen. Nincs hátrahajtva a feje még azt nem tudja.
Utazáskor több a készülődés mint maga az út... ha tehetem jobban szeretem letudni ezért pl.magamban a vásárlást. 2 gyerekre kevés vagyok, pláne ha ketten háromfélét akarnak. És ez általában bejön.
Fog: most a 2.terhességem alatt is rendben voltak a fogaim, előtte is mindig. Viszont nemrég nekem is gyökérkezeltek egyet meg egy még várat magára. Nem tudom mi ez a fogromlás...
Jövő héten szerintem megkapja a kö
 


kötelező oltást Hunor.
 


Bocsi a részletekben küldött üzenetekért, de telefonról vagyok. Nem engedi egyben küldeni mert valami hibát ír ez az oldal.
 


A Hell Miksán van a rendelője nyuszmusz. Amit tudok, hogy tömés 10 ezer, gyök. kezelés 4 ezer.
Én még szoptatok, ennek tudom be, illetve annak, hogy 5 hónapig 0-24-ben hánytam, a sav biztos kikzdte a zománcot.
 
 


@knegm:
Köszönöm!
Sajnos nekem alapból rosszak afogaim hiába ápolom.
Ezt örököltem sajnos.
 
 


Lányok!

Kinek van megkeresztelve a picurkája?

Mi most tartjuk majd szept 8án, akkor egyben lesz az első szülinappal.

Mi nem voltunk tűzijátékot nézni, Bálint nagyon fáradt nyűgös volt...
Idehallatszott hozzánk rendesen, picur át is aludta az egészet (addigra elaludt)
 
 


Nem... Nincs egyik sem. Párom meg van, de minek? Nem gyakorolja. Vicc h nem is hisz benne abszolút. Én nem erőltetem rá egyikre se... Majd megkeresztelkedik ha elhiszi...
Én nem hiszek benne...
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron