Új privát üzeneted érkezett!

Voltam a nőgyógynál, minden ok, meg volt elégedve az eredménnyel.
Ki van adva az utasítás, hogy lehet növeszteni a babát, az lenne az ideális ha a 32.heti uhn olyan másfél kg körül lenne a baba súlya.
Viszont szemüveges vagyok, Illetve kontaktlencsét hordok.
Szemészeti kontrollra menjek, hogy szülhetek e természetes úton.
Remélem nem lesz semmi gond...
Most kicsit ideges lettem, nem szeretnék műtétet ha nem muszáj.
 
 


Sziasztok!
Èn is túlestem ma reggel a cukorterhelèsen. Szerencsère semmi baj nem volt, gond nèlkül lecsúszott a lötyi, szinte mèg jól is esett, mert szomjas voltam. :D Nálunk 2 òrát kell várni mielőtt leveszik a második adag vèrt. Tartottam tőle, de vègül csak annyi bajom volt, hogy már nagyon èhes voltam a vègère. :D

Nyuszmusz!
Èn is kontaktlencsèt hordok, -4,5 ès -5-ösek a szemeim, az èn dokim azt mondta semmi gond nem lehet vele. Neked hányasak a szemeid???

Nekem a derèkproblèmám miatt kètsèges a termèszetes szülès, 11-èn megyek ortopèdiára.
Hogy vagytok? A gyomorsav engem is kicsinál, de a Rennie általában bejön. Tegnapelőtt fájdogált a hasam, kicsit meg is ijedtem, de magnèzium hatására elmúlt. Gondolom túl sokat tettem-vettem aznap.
Nálam most indult be a kívánósság, összevissza eszek mindent... :D
 


@cherrybomb:
Szia!
A szemcsim -4,5 mind a két lencse.
Jó hogy írtad, remélem akkor nálam is jóvá lesz hagyva a természetes szülés.

De jó hogy sikeresen túlestél a lötyin
 
 

 
 

Cherrybomb!
Majd írj hogy mit mondtak a derekadra.
Nekem is akkor fájdogál a hasam mikor többet jövök megyek esetleg túlzásba viszem a takarítást.
A magnézium jó nekem is.
 
 


Jó reggelt hogy vagytok?
 


Szia Annácska!
Te hogy vagy a nagy munkában?

Sokan nem írtak mostanában :-(
 
 


Szia. Nekem is feltűnt h nincs nagy mozgás itt.
Én holnap megyek cukorra... Ha fel tudok kelni. 7:30 ra adtak időpontot. Majd megkell nézni mikor ihatok utoljára. De elvileg ilyenkor éjfélig szabad ma. Bár szerintem én meghalok ha nem ihatok reggel kv-t. Főleg ha korán kell kellni...
 


Vagy addigra rosszul leszek...
 


Tegnap falat csináltam, dühös is voltam, aztán szekrény tetejét takaritottam... Hát az vmi úristen ne tudd meg mi volt ott, az hagyján h ragadt, de annyira h tapéta kaparoval szedtem le... Gondold el... Szerintem soha nem takaritottak le előttem. Mondjuk én se foglalkoztam vele, mikor először láttam, na mondom ez menthetetlen... Meg kb annyi baj van ebben a házban h kb az egészet félkéne locsolni benzinnel és begyujtani... Már 2 hónapja csináljuk...
 


Tegnap megszóltàk a hasam... Hogy nagyon pici!! Grrr... Ja... Biztos kicsi...7 kiló plusz... Meg olyan nincs h kicsi, meg nagy meg ilyenek, olyan amilyen. Amúgy a méhem mérete normális... De nem álltam le vitatkozni...
 


Annácska!
Ne bosszankodj.
Persze tudom könnyű mondani.

Elhiszem hogy szeretnéd minden rendben legyen már...
Nekem meg azzal jönnek hogy jó nagy hasam van már.
Folyton ezt hallom.

Én is apránként haladok a takarítással, bár a festést jövő hónapban tervezzük.
Feltéve hogy ki tudunk egyezni a tulajjal hogy milyen színű legyen a fal.
 
 


Inni mentes vizet ihatsz közben, legalábbis itt megengedték.
Csak enni nem lehet semmit. Ha levették az utolsó vért utána lehet enni vmit.
 
 


Most néztem a papirt. Este 10 től csak vizet
 


Nekem még most is úgy le lapul a hasam h szinte nem is látszik. Meg a hasizmaim erősek. Azért az sokat számít h milyen a testalkatod, mennyire vagy izmos, és rajtam sosincs háj. Csak izom... Főleg a hasamon, egy éve szàlkàs volt.. most mit várnak görögdinnye hasat.. hagyjuk is. Majd szülésnél kell az izomzat.
 


Megyek plafont festeni.
 


Kész, ki is takaritottam. Úgyhogy ma már nem csinálok semmit
 


Ügyes vagy :-D
Én rendet raktam a ruhás szekrényben és főztem.
 
 


Sziasztok!

Annácska, gratulálok a babakocsihoz! Szupi kis meglepetés! Ahogy olvastam folytatódik a házatok szépítése. Nagyon ügyi vagy, hogy glettelsz, festesz, mint egy festő....
A pocak beszólás miatt meg ne aggódj, ki milyen fajta. Nekem pl.nagynak mondják pedig még csak a 28.hét lesz...
A holnapi cukorterheléshez pedig kitartást! Majd gyere és mesélj róla.

Nyuszmusz, a szemüveg, kontaktlencse miatt meg tényleg ne aggódj. Én is szemüveges vagyok (-2.75), tesóm is (+4.5) és mindketten természetes úton szültünk. Milyen színű falat szeretnétek, mi az elképzelésetek?

Cherrybomb, cukorterhelés letudva és még jól is esett, nem vagy semmi....
Miért kell menned ortopédiára? Remélem a gyomorsav rendeződik. Pihenj közbe közbe kicsit hátha elmúlik a pocak fájdalom.

Én ma takarítottam, szó szerint mindent. Ebédlő asztal lábait, székek lábait csúszva mászva és sokat porszívóztam amit annyira utálok. Most azon agyalok, hogy be kellene rendezni egy szobát ami a gyerekeké lenne. A kicsi is oda menne majd ha már nagyobb lesz. Festeni kellene, radiátort cserélni stb.sok meló, de így meg alig férünk.
Annácska, nálatok a gyerekek egy szobában lesznek?

Tüneteim, derékfájás csak este az ágyban, hogy nehogy könnyű legyen megfordulni, most meg a talpam szakad szétfelé ha megyek. Biztos a sok járkálás. Ja és nagyon melegem van... amiatt az alvás sem igazán kellemes.
 


Nyuszmusz, ügyi vagy! Jut eszembe a ruhás szekrényről....tegnap kipakoltam a kislányom kinőtt és bébi ruháit egy dobozba, vagyis többe, hogy helyet szabadítsak fel a kistesó dolgainak. Olyan szuper volt újra látni a falatnyi kis holmikat.
 


@napsugar22:
A falakat szeretnénk vmi világos pasztell vagy bézs árnyalatúra, még nem döntöttük el pontosan.

Nekünk is gyűlnek a babaruhák, imádom nézegetni őket :-D

Végül is nem veszünk pólyát, kértem kölcsön, ha esetleg nem szereti majd a baba legalább nem vesszük meg feleslegesen.
Ha meg jól el lesz benne, akkor meg maradhat.
 
 


Nyuszmusz, én is ezeket a semleges színeket választom festéskor.
Rendes hagyományos pólya vagy a kókuszpólya? A kókuszpólyát mi is megvettük de kb.2x volt benne a baba. Ahogy vettem volna a karomba mindig belecsúszott és ugye bekötni sem tudtam, hogy fixen tartsa mert tépőzáras. Mai napig a szekrényben áll. Utána anyósoméktól kaptunk egy hagyományosat csak annak a huzata rózsaszín fehér, így most veszünk rá egy tiszta fehéret.
 


Kókuszpólyát kaptunk kölcsön.
Nem tudom beválik e...
Hátha sikerül beszerezni egy hagyományosat is...
 
 


Én pont a semleges színeket kerülöm, az egész ház hülye sárgás szin, de nem túl élénk. Ilyen semmilyen. Azért lett az szoba zöld, velünk lesz a kicsi, és ha már elég nagy h ne keljek 2 percente, akkor a nagylány jön vissza ide, mi meg megyünk az ö szobájába, az nagyon kicsi, de nekünk aludni, meg TV-ni jó lesz...
A Konyha cseresznye szín lesz, ott lesz a legtöbb meló, úgyhogy nem akarok vele szarakodni. Padló csere a végén. Szerintem max 2 hét és kész lesz.
A nappali lesz az utolsó, ott zöld lesz a tv mögötti fal, körben meg Manhattan grey. Az előszoba is zöld lesz, ha marad festék, ha nem akkor szürke. Ajtót még nyáron lefestjük. Szőnyeg tisztítás lesz egész házban. Ja meg ha a konyhapadlot kicseréljük azzal a fürdőszoba padló is cserélve lesz. Szerintem ennyire elég lesz ahhoz h merjek a földre tenni majd egy csúszó-mászó koszevőt...
 


Amúgy eddig nem érdekelt, mert a nagylány már rég járt hogy ne érdekeljen milyen a ház fala... Úgyhogy fészekrakàsi ösztön tombol nagyon nálam.... :D
 


Annácska!
Na csak legyetek túl mindenen :-D
Ha kész a felújítás, megveszitek azt a pár holmit ami még hiányzik?
Utána meg már babázol/ babázunk :-D
 
 


Szép élénk, vidám lesz a lakásotok ;-)
 
 


Sokat voltam ma pisilni jött az inger rendesen, remélem babó nyomja és nem fáztam fel.
Tudja valaki hogy tőzegáfonya kapszulát lehet szedni terhesség alatt?
Az van itthon, szokott segíteni.
De nem merek be venni még.
 
 


Sziasztok!
Úgy látom mindenki nagyon tüstènkedik.

Annacska!
Nem vagy semmi, le a kalappal előtted, èn a felènèl kidőlnèk. Nekem enni inni sem szabadott az egèsz terhelès alatt.

Napsugár!
A feszültsèg a nőknèl a 4-es, 5-ös csigolyára terhelődik. Anno amikor a szüleim váltak nagyon rossz passzba voltam, nagyon sokat idegeskedtem ès elvèkonyodtak a csigolyák, meg is roppant, el is mozdultak stb stb...
Kegyetlen dolgokat tud csinálni az emberrel a feszültsèg. :( Szerencsère eddig a terhessèg alatt nem volt problèmám vele, fájdogál, de nem vèszes.

Ma vègre nekünk is megèrkezett a babakocsink, Kunert márkájút vettünk, gyönyörű szürke-fehèr. Èn is megcsinàltam a babasarkunkat, festettem egy nagy fát a falra, bagollyal mókussal, nagyon jól sikerült. :)
Szerintem èn írni fogok egy listát, mert mèg elèg sok dolog hiányzik sajnos. De szerencsère mostmàr több időm van vásárolni meg nèzelődni. :)
 


Cherrybomb!
Gratulálok a babakocsihoz és a baba sarokhoz! :-D
Vásárlásra fel! :-D ;-)
 
 


@cherrybomb:

Hidd el, én is egyre nehezebben bírom.
 


Sziasztok!

Annácska, remélem már a helyszínen vagy és várod a fini cukros vizet...

Cherrybomb, ügyes vagy te is! Biztos szép lett a babakocsi. Gratulálok a babakocsihoz. Az izgi része még csak ezután jön.
Sajnálom a történteket. És amúgy ez a csigolya fájdalom nem múlik el ha nem vagy mondjuk stresszes? Már ezzel kell élned? Szoktál rá valamit szedni ami használ? Nagyon rossz lehet.....

Nyuszmusz, jobb már? Vagy azóta is sűrűn kell menned pisilni? Terhesség előtt én is jártam így de nálam is a tőzegáfonya szokott segíteni. Azt viszont nem tudom, hogy várandósan lehet e szedni.... Inkább ha nem vészes várj még vele. Szörnyű érzés az biztos.

Lányok, én is kreatív vagyok és szeretek rajzolni, festeni de most annyi lesz majd a gyerekszoba dekorálása hogy veszek rá valami cuki falmatricát és azt felragasztom. Nincs már hozzá türelmem, hogy én készítsem.

Többiek, hogy vagytok? Rég írtatok....

Mibri, Mutymurutty, Knegm,
 


Kispuszedli, Nefie, Baabzsák? Már nem emlékszem a többiekre... Gyertek ha akartok és írjatok!
 


Cherrybomb, biztos szép lett a babasarok csak a teló kijavított.
Figyeltétek, hogy az időt nem jól adja meg oldalt? Annácskának fél 8-kor írtam erre 6:47-et írt...
 


Napsugar!
Leginkább akkor jelentkezik, ha sokat állok, terhelem. Míg dolgoztam sokat fájt, mostmár hogy itthon vagyok jobb. Egyèbkènt hozzászokik az ember egy idő után.
Nem sajnos erre nem nagyon van gyógyszer, próbáltam már mindenfèle bogyót, kenőcsöt. Az egyetlen ami eddig segített az Apranax gèl volt, de azt terhesen sajnos nem lehet. A másik megoldás pedig a gyógytorna. Az viszont 15 alkalom, mi addig jó, ha utána nem kezded el a következő adagot, akkor semmit nem jelent. Legalábbis ezt tapasztaltam, de az is lehet, hogy a tornásszal volt a problèma.
 


Napsugár!
Köszi jobban vagyok már. :-D
Lehet picurkám nyomott.
Meg remélem ha kezdődött is volna vmi, rengeteg vizet ittam tegnap és átmosta a szervezetem rendesen.

Nekünk is falmatrica lesz a díszítés.
Meg tetszenek a hold és a csillagok is a plafonon, amelyik fluoreszkál :-D
 
 


Sziasztok! Követlek ám titeket de itt a feje tetején áll minden :-D. Nagyban mennek a festések, voltak nálunk anyósomék meg mi is voltunk a családnál. Nálunk ezeken kívül semmi fejlemény nincs, eszünk, iszunk növögetünk legközelebb vérvétel lesz, majd cukorterheles, aztán babamozi. :-) meg egy pár napig ilyen csendes leszek, sok a teendő itthon és lassan tudunk haladni mert a férjem sokat dolgozik mellette. Én pedig sokat pihenek és nem mindent csinálok. :-)
 
 


Ahha, hogyne, hétvége, busz 7 kor lett volna 3 átszállás, 1 óra buszozás... Úgyhogy kihagytam. Majd felhivom hétfőn őket, h adjanak már hétköznapra időpontot, nem lehet közlekedni hétvégén korán reggel. Kocsim nincs, taxit meg nem fogok hivni 3-4e per út...
 


Knegm!
Jó hogy jelentkeztél :-D

Annácska!
Jó körülményes lett volna a buszozás tényleg.
Hátha sikerül hétköznapra időpontot kapnod.
 
 


Ha nem, akkor így jártam.
 


Annyira akarom meg tudom nézni bármikor a vércukrom itthon.
 


Jó reggelt! Hogy vagytok?
Én tegnap este hasfàjós voltam, de kád víz, meg 2 szem magnézium elmulasztotta.
Tegnap előtt festettük a konyhát, párom sokat segített, bútort festett, meg ecsettel szélét a színnek, én a falakat.
Már csak a padlózàs maradt a konyhàban. De azt majd jövő hónapban, legutolsó dolognak akarjuk, mert még a nappali és az előtér hátra van. Iszonyatosan feldobta ez a szín a konyhát. Annyira jól kontrasztol az érett meggy szín a fehér butorral... Már alig várom h a padló is kész legyen. Egy hét múlva festünk a nappaliba, mert már kezdek kidőlni. Több ülés kevesebb munka... Ezért nem akartam elhuzni eddig, de így alakult. Remélem jövő hó közepén már babaszobàt rendezek be.
 


Sziasztok!

Annácska, örülök, hogy elmúlt a hasfájás.
Biztos jól mutat együtt a konyha színe és a bútorzat.

Tegnap ahogy hajat mostam a kád fölé hajolva kicsit megszédültem. Még utána is forgott velem minden, ma már jobb. Ti voltatok már így?

A meleget sem bírom, nagyon melegem van.
 


@napsugar22:
Nekem nem volt ilyen még soha. Mondjuk úgy nem szoktam hajat mosni, lehet azért.
 


Sziasztok!

A meleget én sem bírom.
Voltam a védőnőnél, minden ok, szívhang is szuper volt, alig vártam. :-D
 
 


Folyt. Köv.
Rá kérdeztem a tőzegáfonya kapszulára, lehet szedni terhesség alatt és szoptatás alatt is.
Aki úgy érzi hogy vmi nem stimm, vagy hajlamos a megfázásra, időnként vehet be egy egy szemet.
Valószínű babó nyomta a hólyagom hétvégén, mert a vizeletem is rendben volt.
Úgyh megnyugodtam.
 
 


Annácska!
Jól hangzik a konyha :-D
 
 


Nyuszmusz82 : az szuper ha jó volt a szivhang :-) Én majd 19-20 megyek.
Addigra remélem már kész leszünk. Holnap pihenni akarok, mert holnapután kezdjük kipakolni a nappalit... Aztán jön az a gyönyörűséges tapéta levakaràsa falig. Remélem nincsenek alatta óriási lukak. 30.-hétre kész akarok ezzel lenni, h a 10 hétben már csak vásárolgatni kelljen, meg várni az Emilikét. Még augusztusban szeretnénk elmenni 1-2 napra nyaralni. Utánna úgyse lehet...majd csak jövő nyáron...
 


Egyre nehezebben megy a mozgàs, egyes mozdulatokat már alig tudok megcsinálni. A kis feje állandóan nyomja a hólyagom. 10 percente pisilni kell, meg úgy érzem leszakad a hasam alja. Na meg csuklik...az még vicces. Én már mindenhol érzem mozogni. Lent a fejét, fent a popójàt a bordám alatt nemsokkal, a lába meg jobb oldalt feszít. Meg ott úgy nyújtja a làbàt h puposodik az oldalam. Tuti h lesz 50-56 cm hosszú. Uh-kíváncsi leszek h hány kilóra saccoljàk.
 


Annácska!
A csuklás igen vicces :-D
Itt a következő uhn, a 32.hetesen becsülik meg a súlyát.
Én is mindenhol érzem már, bár a védőnő ma azt mondta hogy lent van a baba.
Én is érzem a combom, meg ma a derekam jobban.
 
 


Sziasztok! Ma megjött a matrac is a kisàgyhoz, úgyhogy már csak az ágynemű kell.
Vettem fürdetőket, fültisztitót, vatta pamacsot, egy csomag 0-ás pleust, meg 3 body-t. Majd még jövőhéten veszek 1 csomag 1 es pelust, hátha 3 kiló felett lenne, bár nem hiszem, később jó lesz. :D kis pöttöm volt a nagylány is, úgyhogy nem számolok nagy babàra. Új dobozt kellett nyitnom, mert a nagy már tele van. :D de már nem kell sokmindent venni, 1-2 ruhaneműt, csak az a baj, h nyár van, és az összes babaruha ami 0 ás az mind nyári. Nekem valami vastag mittomen kéne... Tán majd augusztusban lesznek télire jobban cuccok.

Ti hogy álltok a ruhàkkal?
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron