Új privát üzeneted érkezett!

@annacska15:
Nekem is egyenlőre vegyesen vannak kisebbek nagyobbak, javarészt bodyk.
De van egy pár tipegő is.
Múlt héten válogattam babaruha csomagot mtársamtól, abban lesznek vastagabb téli ruhák, bundazsák, vastagabb tipegők, sapkák.
 
 


Úgyh alakul a kis ruhatár, az ágynemű még nekem is hiányzik.
Meg még baba pipere cuccokat kell venni.
 
 


Én most vastagabb egyberészest kutatok, de nem találtam még...
 

 
 

Pipere csak krémek kellenek, bephanten meg sudocream. De azok vannak itthon
 


Sziasztok!
Nagy nehezen géphez kerültem. Telefonról nem szeretek írni, mert mindig mindent kijavít és kétszer annyi ideig tart megírni valamit. Da mindig olvaslak titeket :-) 
Én ma voltam a cukorterheléses vérvételen. Nekem ízlett a lötyi amit meg kellett írni. csodálkozott is az asszisztens.  :-D
Látom, mindenki nagyon benne van festésben, vásárlásban. Mi még nem vettünk semmit. Majd most a hónap végén kezdjük megvenni a kiságyat, babakocsit stb. 
Mi is festjük majd azt a szobát, ahol a Babu lesz...kék, zöld, bézs... egyelőre konkrét színt még nem választottuk ki. 
Szerencsére hát-, derékfájás még nem ért utól. Viszont ma egésznap jobb oldalt nyomja a bordám. 
Múlthéten voltam ultrahangon. Ott mondta a doki hogy feje van alul középen, a gerince jobb oldalt, popsija fent és a lábaival bal oldalra rúgkapál. Valahogy így is érzem. jobb oldalam szétnyomja a bal oldalamat rúgdossa. De imádom, amikor érzem. :-) Megnyugtató, még ha nem is mindig kellemes.
A meleget mi sem bírjuk. Viszont amit megfigyeltem, hogy alapesetben este nagyon aktív lefekvéskor, illetve reggel is elég intenzíven bejelentkezik. Nappal kevésbé mocorog, néha kérem, hogy na jelezz nekem egyet, és olyankor mindig vagy rúg, vagy moccan egyet. És ami ma tudatosult bennem, hogy ha jön az eső, akkor előtte egy órával olyan bulit csap odabenn, hogy csuda, a nap bármely szakaszában is esik :-)
Na most így gyorsan ennyi.


további kellemes babavárást mindenkinek!

 


Baabzsak!
Jó hogy írtál! :-D
 
 


Ja, jó hogy előkerültél :) mert már nyuszmusszal beszélgetünk itt egymással :D
 


:-) 
Ti nem szenvedtek éjszaka melyik oldalatokra forduljatok, mi a kényelmesebb?
Az hogy nem alszom végig az éjszakát, megszokott, mert a babavárás előtt is mindig felébredtem, de az alváspozíció nem volt gond. Most aztán tudok helyezkedni összevissza sehogysem jó :-)

 


Nekem ha oldalt fekszek, bármelyik oldalt akkor szétrúg a kislány :-D ha hanyatt, akkor egy kis helyezkedés után abbahagyja, de nem ajánlott én úgy tudom. Úgyhogy kitekert póz maradt :-D
 
 


Sziasztok!
Én is forgolódok össze vissza.
Nekem úgy jó az oldalamon ha kispárnát teszek a combom közé.

Van vmi ötlet hogy csoportosítsam a kisruhákat?
Még elég összevissza vannak.
Méret szerint, típus szerint?
Kicsit tanácstalan vagyok.
 
 


Sziasztok!
Nekem az alvás azóta is csak a szoptatós párnával megy. Áldom az eszem, hogy mèg az eljèn beruháztam rá. :) Nekem is mindig azon az oldalon akar kitörni amelyiken fekszem, szóval egy 10 percig eltart mire megtaláljuk azt a pózt, mi mindkettőnknek megfelel. Èn csak az oldalamon tudok aludni, háton mèg csak feküdni sem jó.

Nyuszmusz!
Nekünk is van már jópár babaruhánk. Pont valamelyik nap csoportosítottam őket mèret szerint, hogy lássam milyen mèretből mit kell vennünk mèg. A komódba pedig úgy pakoltam be hogy egymás mellè a mèreteket, mèreteken belül pedig külön stócba a bodykat, nadrágokat, rugikat. Külön fiókba tettem az overált, kabátot, hálózsákot, sapikat, meg a zoknikat.
Megrendeltem èn is az ágynemű garnitúrát, lepedőt, huzatot, plèdeket, azt szerintem a kiságy ágyneműtartó rèszèben fogom tárolni, amíg nem kell felhúzni őket.
 


Nekem is megjött a terhelèses eredmènyem szerencsère minden rendben van vele. Jövőhèt hètfőn ortopèdia, kedden ultrahang, amit alig várok. <3
 


Na igen, egy vizsgálatra megy szívesen az ember.... az ultrahangra :-)
Azt én is mindig alig várom.
 


Köszi a tanácsot, akkor ha ki lesznek mosva vasalva (még vár rám) akkor rendszerezek.
Most hozta át bnőm a szoptatós párnát, lehet bevetem este :-)
 
 


Cherrybomb!
Örülök hogy jó lett az eredmény :-)
 
 


Én is úgy csoportositom, h body rugi egy fiók, nadrág harisnya zokni egy fiók, pulcsik kabát egy fiók, még régen a nagylányèt úgy csináltam, h az alsóban volt az ágynemű is, de az 4 fiokos volt. A mostani 3 fiokos. Úgyhogy majd a többi ágyneművel együtt lesz az övé is.

Vasalni nem vasaltam a nagynak se, most se fogok - idő pocséklàs nálunk nem divat a buborékba tartott gyerek. Egyedül a kádra és a wc re vagyok allergiás az fertőtlenített.
 


Nyuszmusz!
Mèg èn is ezután fogom őket mosni, vasalni, csak annyira jól esett rendezgetni a kis ruháit. :)

Gratulálok a párnához! Nekem a legjobb barátom! :'D
 


Jó reggelt csajok! Hogy vagytok?
 


Sziasztok!
Én most kicsit fejfájósan, meg olyan nyomi vagyok...
Szerintem ma pihenős napot tartok.
 
 


Mi ma akartuk a nappalit kipakolni h holnap tudjak glettelni, meg tapétàt leszedni. De hajnalban fájt a hasam... Úgyhogy még nem csináltunk semmit.
 


@annacska15:
Pihenj te is!
Fene egye meg azt a felújítást, akkor később lesz kész.
 
 


Tegnap tegnap előtt pihentem. Tegnap még 3 órát aludtam délután ( jaj de jó volt)
Nem akarom nagyon húzni, mert már igyis túl csuszunk a 30.-héten. És akarok pihenni is...
 


Sziasztok!
Nekem is nagyon nyomi napom van, itt mindjárt esik az eső.
Picurka ezzel szemben reggel óta bulizik odabent. :)
Nyuszmusz!
Kipróbáltad a párnát? Segített?
Annacska!
Le a kalappal előtted mèg mindig azt mondom. Magnèzium nem segített a hasjfájáson?
Talán jobb ha biztos ami biztos alapon pihensz egy kicsit, aztán holnap újult erővel láthatsz neki. :)
 


Sziasztok Csajok!



Voltunk babamozin, nagyon szuper volt! Végre láthattuk a kis picurit, és olyan gyönyörű........ <3 
Egyből be is terpesztett és mutatta a kukiját. 

Nekem alvásnál csak az segít ha a hasam alá teszek egy puha párnát és úgy nem húzódik. Amúgy meg húz lefelé a pocak az ágyra oldalt fekvésben. 

Annácska, pihenj csak kicsit!

Nyuszmusz, enyhült a fejfájás? 

Cherrybomb, nálunk is megy a buli éjjel nappal, napsütésben esőben egyaránt. 

 


Cherrybomb!
Igen kényelmesen megtámasztott a párna :-D

Napsugár!
Én kicsivel jobb de nem az igazi.


Tegnap párom hozott finom meggyet, isteni jól esett :-D
Nem az a nagyon fanyar, kicsit édeskés :-D
 
 


Napsugár
Szuper lehetett a babamozi :-D
 
 


Cherrybomb, éjszaka, hajnal valahogy lehetett a hasfàjàs, de hol elmúlt hol előjött... 2x ébredtem fel h nagyon feszít a hasam. Reggel kicsit fájt csak. Kb 10 re teljesen elmúlt minden.

Lányok, levakartam azt a gusztustalan tapétàt, párom festette a plafont a nappaliba, meg az előtérbe. Holnap ha jól érzem magam kezdhetem a színt felvinni. Ha jól haladnék vele, 2 nap múlva kész is lenne a festés az egész házra... Utánna szőnyeg tisztítás, padlózàs a konyhában és kész. Belehúztunk ma nagyon, ne csusszunk át nagyon a 30.-hét fölé.

Apróbb munkák maradnak, polcok felfuràsa, meg ilyenek, de az nem én melom. Nagytakarítás... A végére, és rendezhetem be a babaszoba részleget. Felvittem mindent egy kupacba a szobába.
Alig várom már...
 


Annácska!
De jó lesz ha rendben lesz minden!
:-D
 
 


3/4-e kész a festésnek. Tönkrement a hengerem... Úgyhogy nem tudom ma befejezni a nappalit. :(
 


Sajnálom hogy nem sikerült befejezni...
Pedig nem sok lett volna hátra.
 
 


Majd holnap... Viszont megjött a kristály csillár a konyhába :-)
 


Sziasztok. Nagyon régen voltam már, visszaolvsgatok és írok pár sort.
Nálam kiderült, hogy terhességi cukros vagyok, 8,08 lett az eredményem. Szigorúan tartom a diétát, minden nap mérem 7 alatt kell lennie, eddig úgy tűnik, jól megy.

Csütörtökön voltunk ultrahangon. Akkor voltunk 27+1 hetesek és már 1140 g a baba.
Hízni nem híztam a diéta óta, így most kb. 6-7 kg van rajtam.
Ja, most a gép a méretek alapján szept.2-re írta a szülést, a házassági évfordulónk.
És már befordult, fejvégű.

Amúgy babának még nem vettünk semmit mert még tart a felújítás, de ebben a hónapban elkezdjük a vásárlást, mert most màr bem dolgozom és a felújításra sem kell már költenünk, csak a babára.


Mutymurutty!

De jó hogy írtál! :-D
A diétához kitartás!
De jó lehetett hogy láttad a picikédet! :-D

Szept. 2a nálunk apukámnak a születêsnapja :-D
 
 


Mutymurutty : Jó hogy irtàl, sajnálom h cuki lettél. Szurkàlni is kell? :/ Éreztél valami változást ??
6-7 kiló... Hmm az nem is sok, én mààr 9 kilónàl tartok, legalábbis a múltheti mérés szerint. Ezen a héten még nem mértem.
A hasam olyan mint a jo-jo, hol fent van, hol lent. Most az előbb bordàn rúgott. Először... Mert eddig nem érte el.

Kész lett ma a festés teljesen! Gyönyörű lett a szürke zöld festés... Nem azért, mert jaj én csináltam, de tényleg büszke vagyok magamra! Párom is mondta h tényleg nagyon szép.
Úgyhogy kezdődik a nagytakarítás. Most épp használhatatlan vagyok, mert hányingerem van... És fájt a fejem egész nap, úgyhogy csak az előszoba festését csináltam meg, máshogy nincs velem kisegitve a párom. És még a gyerek is rajta lóg.
 


Annácska!
Örülök hogy ennyire haladtatok :-)
Én ma kimostam a bodykat rugikat.
Egyenlőre még száradnak.
 
 


Sziasztok! Mutymurutty sajnálom, hogy rossz lett az eredmény, nem tudom mennyire nehéz lehet betartani a diétát, de ügyes vagy hogy csinálod. Én meg nem vagyok túl rajta, szerdán megyek és tartok tőle. Eddig 2 kg-ot híztam 24+2 vagyok.

Nyuszmusz, de jó, hogy már mosod őket. Ha jól emlékszem pár héttel előrébb jártok nálam, mi vagyunk a legkisebbek. Nekem még nincsenek rucik, csak kiságy, babakocsi, bébiőr, meg egy két kisebb kellék. Hol sikerült őket beszerezni? Milyen méretek vannak benne?

Annácska ti pedig nagyon ügyesek vagytok, pikkpakk készen lettetek hozzánk képest. Nálunk a férjem csinálta a festést, de 2 szoba 4 napba került mert nagyon nehéz volt eltakarni az előző szint. Nem tudom ott milyen idő van, de itt döglesztő...
 
 


Köszi lányok.
Hogy őszinte legyek, az elején kétségbe voltam esve, hogy most mi lesz és persze sikerült elolvasnom a legrosszabb cikket, mi baja lehet a babának a terhességi cukor miatt. Mikor diabetológushoz jutottam szintén kibuktam, hogy mindent grammra pontosan kell mérni és kiszámolni mennyi szénhidrát van benne... De lassan már eltelik egy hét, kedden megyek vissza. Viszonylag bele jöttem a számolgatásokba, meg így, hogy holnaptól nem dolgozom, könnyebb lesz minden.
Szerencsére inzulin nem kell, nem olyan veszett magas. Kedden megyek vissza, majd kiderül, mit mondanak, azt mondta a dokinő 7 alatt kell lennie a cukornak, ezt eddig sikerült elérnem uh. gondolom az inzulint így megúszom. És lassan már csak 2,5 hónap és remélem nem kell többet diétáznom.
Sokan megnyugtattak az elején, hogy ez nem olyan magas és minden rendben lesz. Na meg a jó oldala, a diéta miatt lehet olyan lesz a súlyom, alakom, mint még szülés előtt sem.
Hogy érzek e valami változást? Elején még furi volt, hogy időre kell enni, volt hogy éhes voltam hamar. De már hozzá szoktam. Annyi rossz még benne, hogy nem ehetek azt és akkor amikor szeretnék.
Egyébként meg végül is jobban érzem magam, mert nem zabálok feleslegesen, sajnos jellemző volt.
Ja, amúgy átlag heti egyszer járok kismama tornára is, nagyon szeretem. Jó esetben sikerül eljutnom 2x egy héten.


@annacska15:
Ügyes vagy, biztos gyönyörű a szoba.

knegm:
Bízom benne, hogy rendben lesz a cukrod. Drukkolok.

nyuszmusz82:
Bizony jó volt látni. Áttette a doki 4D-be és láttuk a kis pofiját, igaz épp a szája előtt volt a keze, láttuk a kis ujjacskáit. Kis csoda.
Pont uh.előtt mondtam barátnőmnek, hogy ő legkésőbb 5. vagy 6-án fog megszületni, mert biztos vagyok a fogantatás dátumában. De leghamarabb 2-án mert akkor van az évfordulónk.


Sziasztok lányok!

Annácska, gratulálok a munkálatokhoz a festéshez! Nagyon ügyes vagy! Szép lehet a lakás!

Mutymurutty, de jó, hogy jöttél! Sajnálom a cukrot és a diétát. Ügyesen csinálod, biztos nem egyszerű. Kitartást!

Knegm, tudom, hogy ügyi leszel a szerdai cukorterhelésen! Nem tudom én mennyit híztam, szerdán megyek a védőnőhöz, holnap pedig az orvosomhoz.

Nyuszmusz, megszáradtak a picuri ruhák?

Én tegnap pakoltam ki a kislányom szekrényéből a kinőtt ruhákat, bedobozoltam majd ami a kisfiúnak is jó lesz, amolyan unisex azokat kimostam. Tegnap meg is száradtak és behajtogattam őket.
Még mindig nem vettünk semmit, nem sietjük el így a 28+4-en.

A melegtől viszont szenvedek.
 


Knegm!
Részben angol minőségi turiból szedtem össze (szépek és újak),
Részben volt munkatársam lánya adogatja el a babaruhákat, onnan válogattam.
Javarészt bodyk (hosszú és rövid ujjú), rugdalózók vannak benne, meg vagy öt db vastag téli ruha.
A legtöbb 56-60-62es méret.
 
 


Holnapra megszáradnak :-)

De még vár bennünket egy ismerős házaspár, ők is adogatják el a babaruhákat.

A bébiőrt szeretnénk mi is megvenni ebben a hónapban.
 
 


@napsugar22:
Nyugi, még mi sem vettünk semmit. Csak néhány ruha van. De most már neki kezdünk hamarosan a vásárlásnak.
A hónapban vége lesz nálunk is a felújításnak.


Knegm!
Itt Egerben én a legtöbb babaruhát a Cseboxban vettem, a Penny mellett van a Best turi, vagy pedig a Hádából.
A héten megyek a Pepcoba szétnézni.
 
 


Nyuszmusz, köszönöm a tippet! Jó kis vihar volt az este, ugye!? A baba majd kimászott a pocibol, pedig nem szokott kelteni esténként.
 
 


@knegm:
Igen, szegénykém is felébredt rá, mocorgott nagyon. De nekem hajnalban.
 
 


Knegm!
Illetve a nagybuszmegállónál a babamuriban is vannak babaruhák.
Most jutott eszembe.
 
 


Igen, azt tudom bár nem jártam még ott. Szerintem júliusban elkezdjük a ruhát és a sok sok apróságot is megvásárolni, egyenlőre olyan mintha még ezernyi dolgot kellene. Vagyis lehet olyan sok mindent kell a valóságban is, de még nem látom a végét
 
 


@knegm:
Majd ha haladtok a vásárlással, letisztul minden :-D
Hogy mi hiányzik még :-D
 
 


Sziasztok!
Èn ma voltam ortopèdián. Elèg elkeserítő volt. Holnap eldől, hogy császárosak leszünk-e vagy sem...
 


@cherrybomb:
Ne keseredj el!
Tudom hogy a császár csak műtét, de a cél egészséges anyuka és kisbaba.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: