Új privát üzeneted érkezett!

Hát az én véleményem nem biztos h segít rajtad... Pempers-el át ázott reggelre 2-es mérettel anno... Most 6 ossal elvan többnyire. Lara pelenkara mondták h olyan mint a pempers, de közelébe se lehet vinni, kidörgölte sebesre a derekàt a kislányomonak, úgyhogy én nem ajánlom. Itt kint Tescoba szoktam venni, Tesco szinest, az jó. De amit kint istenítettem mindig az a Asda saját termékes pelenka. Olcsó, és jó. De már pemperst vagy tescosat szoktam adni, Asda nincs a közelben.
 


Pelenka....?

Nekem a barátnőim azt tanácsolták hogy ki kell tapasztalni melyiket bírja a baba bőre, melyik vált be h nem ereszt.

Ennél többet én sem tudok.
A dmes babylove pelust sokan dicsérik. Árban is megfizethetőbb.

A lidlben is van a Lupilu márka, pl.

Még én sem tudom milyet fogok venni mert mindenki mást mondd. :-(
 
 


Sziasztok!

Nekünk csak a Papmers active baby dry a zöld jött be. Pisi, kaki nem jött ki, bevált, így nem is váltottunk. Mindig az aktuális súlyához igazítottuk a méretet, meg akkor mikor láttuk, hogy szorítja a combjánál
 

 
 

4-es méretig hordta, aztán 2 éves korától szobatiszta lett. Kistesónál is ugyanezt vesszük.
De igen amúgy, kinek melyik válik be. Ki kell tapasztalni.


Ma dél körül olyan álomkór jött rám, hogy alig bírtam fent lenni. Biztos ez az időjárás is teszi.
 


Én is bealudtam délben, 2.5 órát. Egész nap rugdos a gyerek, gondolom a szélvihar... Most voltunk boltba, már csillapodott a szél, de még mindig nagy.
 


Szintén kidőltem délután :-D
Így kimaradt az ebéd, éhesen is ébredtem fel, meg picurkám is ébresztett, ő is éhes lehetett már :-D
 
 


Nem babàs téma, de azon gondolkodtam hogy lehet tudtok ötletet adni, ahhoz hogy mik azok a kajàk amiket jól le lehet fagyasztani, és kiolvadàs után ugyanolyan jó marad... Már tököm tele már bocsánat a mindennapi főzéssel, meg kitalálni h mit főzzek. Plusz két gyerekkel nem lesz időm minden nap elmenni boltba, meg főzni. Pl a boltba menés sokszor kihivàs idegileg az Annàval, szetpakol a boltba, sikongat, eltűnik a sorok között. Ha be van ültetve a kocsiba akkor meg feszeng, sír stb.

Egyenlőre azt googleztam ki hogy a spagetti alapja jól fagyasztható, meg a fasírt, meg a főtt rizs.

Ilyen ötleteket várok, ha esetleg vki csinált már ilyet. Köszönöm
 


Annacska a töltött káposzta is nagyon jó, mi húslevest is(hús és zöldség nélkül csináltam) fagyasztottunk többször és az is jó volt. Pörkölt nekem nem vált be. A tejes, tejfölös cuccok sem mert kicsapodik belőle és darabos "túrós" jellegű lesz attól, hogy fogyasztható lenne. Ha meg eszembe jut valami, akkor írom
 
 


Oké. Köszi. Várom. Egyenlőre egy hétre előre lenne jó lefagyasztani, de olvastam most h amerikában egy hónapra előre főznek... Nekem mondjuk a 2 hét is megfelelő lenne, főleg szülés utáni hulla korszakra...
 


Tehát a húslevesnek a levét fagyasztottad? Az jó egy csomó más leves alapjának...
 


Eddig max húst fagyasztottam adagokban, rántottnak és pörköltnek valót... De arra gondoltam h pl előre megfőzni a pörköltet, lefagyasztani, és akkor csak 10 perc alatt Főzök ki tésztát, és kész a kaja...
 


Igen, csak a levesnek a levét fagyasztott, az teljesen jó volt. Én csirkemellm pörköltet fagyasztottam le, de nem engedtem ki, hanem egyből melegítettem és az nagyon rossz volt, szétesett a husi. Lehet ha normálisan engedi ki az ember, akkor nem így reagál,elvileg jó fagyasztani azt is. Amiket írtál, azt is jó.
 
 


Egyébként a huskvest5nem csak más alapjának, az tésztával is ugyanúgy fogyasztható és finom volt úgy is. Egyébként a pörkölt husi is jó ötlet mert sok féle kaja is lehet belőle, akár tokány, palócleves és társai is, ezekhez már csak 2 lépés és el is készülnek a variansai
 
 


Igen, én is erre gondoltam, hogy nagyobb adagot főzni, kissebb egy napi adagokban fagyasztani, és akkor akár egy gulyás, vagy rizseshus össze rakható 10 perc alatt. Pl míg a kicsi alszik,a nagy meg elvan már főzéskor...
 


Főzeléket is lehet fagyasztani.
Anyukám szokott eltenni.
Húsféléket lehet, a töltött káposzta töltött paprika is jó.
 
 


Nálunk csak a spenót és a borsó amit úgy ahogy megeszik a család, én imádom a káposztát, de párom nem eszi meg...a lányom meg nagyon válogatós...
 


Én is túl vagyok a cukorterhelesen. Jó volt, olyan gyomorsavam lett, csoda h nem jött vissza a motyo. Elvileg jó lett az eredmény... Reggel felkeltem meg mértem, 5.1 volt, ittam egy kv-t felment 6.0 ra...bementem a kórházba 5.1 volt megint. Terhelés után egy órával néztem 5.9 volt... Úgyhogy aligha hiszem h cukorbajos lennék. :-)
 


Anna csak egyszer sírt a vàróba mert elesett. A vérvételte bevittem mindkétszer... Nagyon érdekelte h mit csinálnak... Picit elpityeredett, de mondtam neki 300 x h nem fáj meg ilyen, de mikor leragasztotta a nő, na akkor ijedt meg. Másodikat letépte a kezemrol... Hát hülyét kaptam... XD ha nincs leragasztva akkor nem létezik a bibi nála. :-)
 


Sziasztok!

Annácska, örülök, hogy összességében jól viselted a cukorterhelést! Kislányod is nagyon ügyi volt, hogy kibírta az egészet. Az eredményed is szuper.
Nálunk nincs bibi ragasztás (még nem igazán kellett), de egy apró pici bogár is bibi ha a kezén van. Ilyenkor még jön az anya puszild meg. Aztán már meg is gyógyult.
A menü engem is érdekel mert nálunk sem lesz egyszerű a lány és a kicsi mellett a főzés.

Ma meg már túlteng bennem az energia. Reggel óta már jól ki is dolgoztam magam.

Ki hogy van?
 


Sziasztok!

Annácska!
Örülök hogy túl vagy a cukorterhelésen, és a kislányod is ügyes volt! :-D


Hát én nem mondanám energikusnak magam, inkább pihentem ma és olvastam.
Most épp Sziszi életéről olvasok egy könyvet, utána a Kincskereső kisködmönt gondoltam ki :-D
 
 


Fuh, én még emésztem a főzés témát... De eddig a pörkölt, a milánói, és a fasirt, rántott és pácolt hús a tuti... Marmint amit szeretnék össze állítani.

Anna frászt kap ettől a tapasztos dologtol...
Nekem semmi energiám nincs ma, még mindig ég a gyomrom... Pedig ettem ittam azóta.
Szerintem én ma lustàra veszem a figurát. Ki akartam tisztítani a kisszoba szonyeget, de nem visz rá a jó lélek. Dolgoztam eleget már ezen a héten. Úgyhogy pihi van...
 


@annacska15:
Jól teszed! :-D
 
 


Elaludtam, de olyan gyomorsavam van majd meg halok... Nem tudom mi van ebbe a cukorizébe, de mióta megittam ég a gyomrom.
 


Annácska :-( Jobbulást!

Nekem csak akkor lett jobb mikor a 2 órás vérvétel után meghánytattam magam. Tiszta megkönnyebbülés volt.
Ettél azóta már?
 


Hideg tej esetleg?

Nekem nem égett a gyomrom viszont émelyegtem töle még jó ideig aznap.
 
 


És utána hánytam.
Nekem is megkönnyebbülés volt...
 
 


Sziasztok! Ma nekem én sem voltam túl energikus. Pihentem inkább. Az eredményem megerkezett és jó lett a cukor része, hála a jó égnek. Egyedül annyi, hogy vashianyos vérszegény vagyok, arra írták vasat, azt kell szednem mától, minden más tökély. :-)
 
 


Knegm!
Ez jó hír!
A vastabletta meg semmi...
 
 


Persze, haza felé ettem egy szedvicset a buszon, de nem lett jobb. Itthon ittam egy tejeskávét, de akkor se lett jobb 6 óra felé főztem a vacsorát, úgy émelygett a gyomrom, legszívesebben nem főztem volna. Ettem 7 kor. Nem múlt el. Esti szokásos gyümölcs tál...na attól még jobb lett... Éjjel nem tudtam aludni, keményedett a hasam, most reggel is arra keltem, h kiszakad a hasam alja, meg fáj a derekam nagyon. Most a gyomrom szó szó... Kv-zom. Majd látom....

Ti hogy vagytok?

Tegnapi vérvétel során megcsinàltàk a 28 hetes rutint is, amibe nézik a vasat... Majd hivnak ha vmi nem jó.
 


Én jövő héten megyek a 28 hetes vérvételre.
 
 


Én is megyek 19.-kórházba, meg 20.-án midwifehoz.
 


Ultrahangra megyek, de nem várom, mert ugyanaz a nő fogja csinálni mint a 20 hetest, és már előre félek, h megint lesz valami. Mondjuk megfogadtam h kizavarom h hozzon másik orvost ha béna...
 


Annácska!
A történtek után kérj másik személyt ha lehet.
 
 


Csak csinálja normálisan. Csak a mozgàsból ítélve lent van a feje a babunak. Meg nagyon tompan érzem...
 


Nekem ma reggel úgy mocorgott, hogy így még nem éreztem...
Legtöbbször nekem is lent van, de most egészen fent éreztem a bordám alatt, és csiklandozott :-D
 
 


Nekem mikor, hogy, van amikor erősen mozog, de az esetek 90% ban csak tompa mozgàst érzek. Mint amikor be vagy zárva egy verembe és nem tudsz megfordulni sem...
Néha csuklàst, de többnyire inkább remegés félét érzek.
 


Sziasztok csajok!


Annácska, remélem, hogy az ultrahangos nőci sokkal de sokkal kíméletesebb lesz veletek, mint a múltkor.  Enyhült már a gyomorégés? Ma én is úgy keltem, hogy nagyon fájt a derekam. Egyből rosszra gondoltam. 


Nyuszmusz, 28 hetes vérvétel? Én nem voltam olyanon, vagyis nem akkor. Nálam a 24. héten nézték a vérképet amikor csinálták a cukorterhelést is. Senki (orvosom, védőnő) sem szólt, hogy mennem kell most, szóval nyugiban vagyok. 


Ti szoktatok olyat érezni mikor mozog a baba, hogy egész lent, mintha a "kijáratnál" nyomna egy picit? Én mostanában érzek ilyesmit, néha-néha előfordul. Gondolom a fejével nyom ahogy forgolódik. Eddig fejvégű, remélem így is marad a Drágánk. Orvosnál ugye a héten voltam, teljesen zárt vagyok, csak egy kicsit ijesztő mikor így érzem. 
Egész nap álmos vagyok, biztos ez az idő teszi. Olyan, mint az 1. trimeszterben. Állandóan aludhatnékom van, vagyis csak lenne a kicsilányom mellett. :D 


Többiek hogy vagytok?

Mibri, rég jelentkeztél. Minden rendben veletek?
 


Napsugár22 : amit érzel az normális. Én 19 hetesen mondtam a pàromnak, hogy ezt érzem... Ö meg nem hitte el ( utólag mondta ) mentem az uh-ra és ott lent volt befordulva.... Azt érzed h irányba van, de az nem jelent szerintem semmit. Legalábbis remélem, mert nekem azóta is ott tanyàzik. Mikor csuklik meg matat érzem...ott lent. Anyósom kàrogott h jaj, hát megszülök hamarabb, meg ilyenek, de szerintem ez hülyeség.
 


Napsugár!
Nekem mondta a védőnő hogy a 28 hetes vérvétel az az mikor mégegyszer ellenőrzik az rh ellenanyagot. Remélem jól írtam...
Beutaló köteles a háziorvos írja meg.

Nekem eddig akkor volt rosszabb helyen picur mikor vagy a hólyagom nyomta, vagy a derekam fájt.
Egyszer kétszer még a farokcsontomba is belenyillalt.
De legtöbbször jó helyen van, nem nyom.
Én is aluszékonyabb voltam a héten...
 
 


Sziasztok. Igen, engem is így küldenek. 24 hetesen vérkép plusz vizelet, 28 hetesen ellenanyagszűrés újra. UH nincs egy ideig majd mi megyünk mozizni 29-én. A derekam nekem is fájdogál, keményedek is ha kicsit, de csak egy kicsit aktívabb napom van. És én is szoktam érezni ilyen remegő érzést a határozott mozgások és rúgások mellett :-D. Annacska, ne hagyd magad ha megint olyan vad lesz....
 
 


Nem fogom. Az biztos. Előttem van a baba arca...jezusom...
 


Sziasztok. Ki hogy van? Én fejfàjàssal keltem... :( remélem elmúlik.
De végre nem csinálok semmit... Vagyis csak Főzök, meg takarítás, stb. Úgyhogy tudok sokat pihenni. :-)
Holnap délután megyek az Ultrahangra...
 


Halihó!

Mi holnap megyünk babamozira :-D

Alig várom!
Persze a hülye dvdt amit meg kellett venni hozzá alig kapni, bejártam a fél várost mire sikerült.
De végre megvan.

Mondjuk amennyibe kerül a babamozi simán benne lehetne a dvd is az árban.
 
 


Na, akkor holnap lesz élmény beszámoló. Mikor mész?
 


Kora reggel megyünk, még rendelés előtt.
Úgyh délelőtt majd jelentkezem :-D
 
 


Sziasztok!

Annácska, fejfájás enyhült azóta? Holnap akkor uh. Remélem most fájdalommentes lesz a vizsgálat.

Nyuszmusz, holnap nálatok is izgi nap lesz, babamozi...de jó lesz! Gondolom alig várjátok hogy láthassátok a babucit! Majd természetesen gyere a hírekkel!
 


Ja és beszéltem a védőnővel és azt mondta az ellenanyag szűrést azt már a 28 hetiből kivették, tehát legközelebb a 36.héten lesz csak. Előtte pedig a 11-13.héten csinálják és az nekem megvan.

Ma délelőtt is álmos voltam, azóta
 


takarítottam, már jobb. A telefon részletekben küldi.
 


Sziasztok! Éjjel megint szenvedtem...keményedett a hasam, nyillalt a derekam... Szerencsére 1 óra alatt elmúlt. Nagy nehezen eltudtam aludni.
 


Sziasztok!
Annácska, jobbulást! :-D

Sikerült a babamozi, csodálatos volt látni Bálintot!
Most már leírom, mert láttuk a bizonyítékot hogy tuti kisfiú lesz!
:-D
Csak szégyenlős volt, mert a kezecskéjét mindig az arca elé rakta.
Úgy látszik nem volt kedve szerepelni.
Most kicsivel több mint egy kg, úgyhogy pont jó ütemben nő és hízik.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron