Új privát üzeneted érkezett!

Annacska remélem már jobban vagy!

Nyuszmusz biztos szuper lehetett, gratulálok! Hány hetes vagy? Volt már kis husis pofi? Mi 27 hetesen megyünk 5D-re, kicsit tartok attól, hogy nem megyünk - e túl korán és várni kellene még pár hetet!?
 
 


@knegm:
28 hetes vagyok.
Már nem vékonyka, de még nem is az a nagyon husi.
Szerintem pont ideális.
5dben még szebb lesz! ;-)
 
 


5Dben. Javítás :roll:
 
 

 
 

Sziasztok!

Annácska, hogy vagy? Elmúlt a keményedés?

Nyuszmusz, elhiszem, hogy szuper volt a babamozi! Kis tökös! Mi is 28.hét
 


héten voltunk és 1200 g-ra saccolták, szóval jó ütemben fejlődnek a kicsikénk!

Knegm, 24-28. hét között érdemes elmenni babamozira, ha még egész alakos képet szeretnétek. A 28.héten ahogy írta Nyuszmusz is, szép baba formája van. Egyáltalán nem kis vékony csontos, hanem van kis husija is. Nem lehet leírni, csodaszépek már ekkor is!
 


Jó lesz az időzítés, nyugi!
 


Jav.: jó ütemben fejlődnek a kicsikéink, a hétnek megfelelően.
 


Nyuszmusz: Hány gramm pontosan? Csak kíváncsi vagyok mire számíthatok. :-)

Igazából akkor éjjel elmúlt...de azóta már megint keményedik, de a derekam nem fáj. Úgyhogy szó szó elvagyok. Lassan neki kell állnom főzni, mert szerintem este már nem lesz időm.
 


Anna volt 27 héten 1100g úgyhogy olyan 1200-1300 ra gondolok h talán lesz annyi :-)
Mi nem tervezünk 4D meg semmi ilyet. Elég ez a sok UH- így is. Mert elvileg még lesz 1...vagy kettő, bár én azt se bánnám, ha nem lenne több. Macerás gyerekkel menni, és sose offos a párom se.. mindig egyedül vagy bnommel megyek...mások meg a parjukkal ülnek ott...
 


Annácska, szerintem kb.1100-1200 g körülire számíts. Ez csak egy átlag, kb.érték, ettől el is térhet persze.
 


Nem lehet könnyű annacska neked, hogy ilyen sokszor vagy egyedül a csajszival és ilyen helyzeteket kell megoldani, valóban könnyű nekem úgy, hogy a párom mindig úgy van itthon, hogy a vizsgálatokra együtt tudunk menni.
Sikeresen megnyugtattatok, köszönöm, akkor biztos kis cuki lesz már. Mondjuk 16 hetesen is az volt, de vékonyka pofija volt nagyon :-) én "meg csak" 25+4 hetes vagyok, 19 hetesen voltunk utoljára. Aztán legközelebb ugye a kötelező 30-32 hét de olyan messze van, hogy beiktattunk egy ilyen kis mozit. :-)
 
 


Annácska!
Kb 1000-1100g körül mondták a súlyát.

Igen sokan azért mennek el még uhra, mert a 18. és a 30-32. Között nagyon sok az idő...
Bár én úgy emlékszem hogy régebben volt még egy uh a kettő időpont között, csak ugye megszüntették.
Jól ki lett találva ez a fizetős közte...
 
 


Anna a nagykönyv szerint hizott 36 hétig. Aztán ö azt mondta h ennyi volt, már csak malmozik bent. És nem hízott csak pár grammot. Erre meg ijesztgettek mindenféle faszsaggal. De már nem lehet megetetni olyan baromsagokkal...mint akkor. 38.-heten meg akarták indítani, merthogy nem nő.. de nem engedtem semmilyen külső beavatkozást. És jól tettem mert 400g al több lett mint ők uh-tàk, nem vesztett, sőt hizott a születési súlyhoz képest. Általában ledobnak 100-200g de van amelyik többet is.
 


Értem.
Igen tulajdonképpen az uhn is megbecsült súly van, és nem minden kisbaba egyforma súllyal születik.
Meg pl a szülők adottságai számítanak, vannak akik zömökebb testalkatúak, vannak akik vékonyabbak.
Nyilván ez is számít.
És azzal nincs semmi baj ha kisebb súllyal születnek egyes babák, a lényeg hogy egészségesen jöjjenek a világra.
 
 


Engem majdnem megköveztek 2700 g kiscsaj miatt. Dehát bmeg...2500g volt a párom én meg 2200g... Ebből ne varjanak már 4 kilós babát... Párom 50kg alacsony srác. Én 43 kg vagyok normális esetben... Most mértem magam, 52.5... Oh jeah...
 


@annacska15:
Persze.
A mienk sem lesz sztem nagy baba, de majd kiderül...
Mindegy milyen súllyal születik, elég nagy munka megszülni.
 
 


Annácska, az én kiscsajom is kicsi volt, igaz 2 héttel hamarabb született 2600g-mal. A lényeg, hogy egészséges legyen, idekint majd szépen megnő.
 


Sziasztok! Megjöttem az UH-ról.

Minden rendben van 1200g.
Keresztbe fekszik, amin meglepődtem. Tök fordítva mint ahogy előzőleg volt. Nagyon szép kis pofija van :-)
Azt mondta a nő, hogy nem meri 100% ra mondani h lány... Lehet h fiú... Azóta remegek...
 


@annacska15:
Akkor jó volt látni neked is a picurkádat :-D
Tényleg most derül ki hogy nem biztos hogy kislány?
Ó te jó ég... :-o
 
 


Jaj, olyan kis cuki pofija van, apja fejforma :-)

Hát most, erre h fiú lány, vagy mi... Nem tudta 100% ra... Majd ha megszületik majd megnézzük mi van a lába között.
 


Édes lehet :-D

Akkor meglepetés baba lesz?
 
 


Szerintem már nem lesz több ultrahang... Úgyhogy ha nem lesz, akkor meglepetés lesz. De remélem lány... Már beleéltem magam...
 


Sziasztok!

Annácska, nahát, ez aztán az újság! Azért csak unisex dolgokat vásároljatok, biztos ami biztos! Örülök, hogy minden rendben a babával! Cuki lehetett!
 


Amikor mentem a 20 hetesre, akkor azt mondta, vagyis úgy mondta " look likes a girl. " "úgy néz ki mint egy lány!" Nem azt mondta hogy ez Lány! Ebből bármi lehet...nem ugyanaz csinálta az UH-t szóval ez 2 különböző vélemény
 


Így igen, nem egyértelműen mondták hogy kislány.
 
 


Mindegy, megyek a védőnőhöz úgyhogy készülődök.
 


Sziasztok!
Kicsit elmaradtam az írással, sok volt a programunk a múlt héten, ráadásul nem is vagyok valami fényesen mostanában. Amilyen jól bírtam eddig a terhességet, most pont annyira nem.
Mára elég sok mindent terveztem, hogy megcsinálok itthon, de az előbb fésülködés közben olyan hányinger kapott el, hogy le kellett dőljek a ventillátor elé. Nem tudom mi van, de kegyetlen. Minden második napom így telik. Most bepótolom az első hónapokban kihagyott rosszulléteket.
Picurka egyébként jól van, és ez a legfontosabb. Nagyon sokat mocorog, forgolódik, mi pedig imádjuk nézni. :)
 


Cherrybomb!
Jó hogy írtál :-D
Jobbulást! Pihenj amikor jólesik.
 
 


Sziasztok. Én is megjöttem a védőnőtől. Mennem kell oltásra...nemsokára...valamelyik héten... De jó lesz megint.
Megint azt mondta kicsi a hasam... -.-" már tököm tele ezzel a hasmérettel... 1200g és kicsi...mindenhol azt írtàk h ez jó méretű baba a korához képest...
Nekik kicsi... Jó... Akkor kicsi...
Azt mondta a védő nő h 3200g kell lennie h jó legyen. Az alatt kicsi... -.-" 2700g kicsi.. csak annyira kicsi h beakadt a vàlla születéskor.
Amúgy semmit nem tudott a kérdéseim közül válaszolni.
Ja meg hallgatta trombitàval... Hát nehéz volt nem kivisitani...
 


Annácska!
Hát nem semmi ez a védőnő...
Nem mindenkinek egyforma a hasa...
Nemhogy azt nézné hogy minden rendben van.
Nem értem mikor kötözködnek mindenben.
Milyen oltásra kell menned?
 
 


Szamàrköhögés meg influenza.. de nem kaptam időpontot.
 


Délután lefeküdtem pihenni mig a nagylány aludt. El is aludtam. Nem tom mennyi idő múlva ébredtem fel, h keményedik a hasam. Néztem az időt 45 volt, elmúlt...aztán megint érzem 48 volt ...elmúlt ...megint érzem 51 volt ... Na mondom ez 3 perces... Jóslófàjàs... Ebből megint rögtön 3 perces fàjàs külömbséges szülés lesz...
Volt valamelyikőtöknek már jóslója? 28+5 napos vagyok... A nagylánynàl 31.héten volt először...
 


@annacska15:
Én még nem éreztem jóslófájást.
A haskeményedésen nekem a magnézium segít.
 
 


Sziasztok!

Annácska, nekem sem volt még eddig jósló. Most vagyunk a 30.hétben. A keményedésen sokat segít a magnézium, ha kell 1000 mg-ot is beveszek.

Remélem jobb azóta a helyzet.
 


Nem mindenki találkozik vele... Vagy fel se ismeri. Van akinek a jóslófàjàs -valóban fáj, van akinek nem. Úgy képzeld el, h nem az egész hasad keményedik hanem két oldalt, befeszül, majd 1 percen belül elmúlik. És többször egymás után. Nekem a szülés is így kezdődött. Csak akkor nem múlt el.. de az 16 órán keresztül ment... Nem 10 perc után elmúlt.
Nem veszek be rá semmit, nem fáj. Mire hatna... Addigra magától is elmúlik.
 


16 óra után ment el a nyàkdugó...egy része... 18 óra múlva már fájt. De addigra már kórházban voltam...arra rá 19 órára kb már 9 ujnyi volt a méhszàj... Végig 3 percesek az elejétől... És erre rá 8 és fél óra volt mire megszületett.
43 óra volt az első olyantól amit észre vettem. 40+0 kezdődött. Nagykönyv :-) 40+2 mire meglett. 22 óra volt ami 3 perces fàjdalmas fàjàs volt.
Remélem ennél nem fog ennyi időt tartani.
 


40 hét előtt, ha jól emlékszem 4-5 alkalommal volt joslóm a 31.-héttől. De abban volt olyan is 1x ami fájt is, de az is elmúlt. Arra pontosan nem emlékszem melyik héten volt... Csak arra h kàdban voltam, és locsoltuk a derekam vízzel, meg a párom etetett a kàdba :-)
Ja... Most meg, ne keltsem fel, csak ha kórházba kell menni... :D :D
 


Annácska!
Én ilyet hogy két oldalt húzódik csak, még nem éreztem.
De lassan majd jönnek a jóslók...
Ha itt lesz az ideje...
 
 


Nekem ha keményedik rendesen akkor mindenhol... Nem csak oldalt. Van akinek nincsen egyáltalán, van akinek fáj, van akinek egyáltalán. Terhesség se egyforma, gondolom ez se. A josló csak a hason van és nem fáj tőle a derekad. 29 hetesen még senkise szüljön. :-)
 


Sziasztok!
Itt nagy vihar volt hajnalban, és lehűlt a levegő...
De ez az idő nekem tökéletes, amennyire nem bírom a meleget mostanában.
Bár a vihar alatt picurkám nagyon mocorgott, még párom is felébredt rá.
 
 


Itt pont fordítva. Jön a melegfront. Baba nem tom mit csinál kb 1.5 oràja folyton mozog, feszeng... Párom szerint fordul meg, mert oldalt irányba ovális a hasam. Szét rugdos.. :-) Picit fáj.

Voltunk beiratkozni a nagylánnyal az iskolába, 3 éves kortól. Januárban kezdheti a fél időt. Vagy szeptemberben az előkészítőt.

31.-én kell mennem oltást kapni.
Elvileg ma fogjuk összeszerelni a baba ágyat.
A járgányt tegnap kimostam, mármint a huzatokat róla.
 


@annacska15:
Akkor mozgalmas napod volt :-D
Ki tudja, lehet forgolódik a baba...

Van még idő eldönteni hogy mikor kezdjen a nagylányod?
 
 


Hát most tesommal meg bnommel vitatkozunk h melyik fizetos melyik ingyenes...egyik szerint x fizetos másik szerint x nem fizetos.. nem tudom... Mert a 2 éves biztos h nem ingyenes nekünk. Hát szerintem 3 éves januárban és ha nem fizetos akkor oda megy, ha fizetos akkor meg nem.
 


Sziasztok! Na, úgy néz ki találtunk albérletet, és még azelőtt tudunk költözködni, rendezkedni, hogy ne tudjak megmoccanni a nagy pocakomtól. :D Múltkor párommal bementünk a Brendonba, és olyan cukiságokat találtunk... csak ne lenne minden ilyen drága. Másfél szobás kis albérlet... ezt akartam kérdezni is tőletek, hogy ki hogy van a picivel? Egy szobában, külön szobában? Mik a tapasztalattok? Nem "zavar", hogy mégsem csak ti vagytok a párotokkal a szobában...


@kispuszedli:
Szia!
Örülök hogy sikerült az albérlet. :-D
Nálunk az a terv hogy féléves koráig velünk lesz egy szobában, de utána megy a kis szobájába.
Nekünk első baba, tapasztalatot nem tudok mondani...

Hát igen a Brendon nem egy olcsó bolt, de tényleg nagyon szép holmik vannak benne :-D
 
 


Mi is úgy tervezzük, hogy egy szobában lesz velünk. Nekünk is másfél szobás albérletünk van, de mivel első baba, így tapasztalatot én sem tudok mondani.
 


Kispuszedli: Mi anno egyszoba konyha fürdőszobàs lakásba laktunk mikor az Anna megszületett 1 éves koráig. Simán el lehet férni ha nagy a szoba. Tapasztalatom szerint egyszerűbb. Mikor 2 szobàsba kerültünk akkor is nálam aludt.
Az elején közvetlen mellettem volt az ágya, így könnyebb volt azonnal reagàlni. Mikor pl külön szobába vagy, mire felkelsz, àtmész, addigra sokszor teljesen felébred. Akkor kiesik az àlomból és nehezebb vissza altatni. Mióta át tettük Annàt a másik szobába, azóta ö se alussza át az éjszakát, felsir, át kell menni, de hiába kelek rögtön, van mikor át kell hozni. Kicsivel szerintem nehezebb.
 


Sziasztok!
Nyomi idő nyomi hangulat...
Ezen kívül semmi különös.

Hétvégén lejátszottuk anyóséknak az uh dvdt, örültek neki, nagyon nagy élmény volt a számukra! :-D
 
 


Sziasztok! Mi is meg szoktuk mutatni, főleg akkor ha kérik és látjuk hogy érdekli is őket, de mindig óriási izgatottsággal várják. Pénteken megyünk 5d babamozira, ahova jön a 2 nagyi is. Alig várom, hogy lássuk, utoljára 8 hete láttuk és mérték, remélem továbbra is minden rendben :-) az idő nyomi, de én ezt jobban élvezem és bírom mint azokat az óriási hőségeket. Akkor mwgfulladni is képes lettem volna :-) :-D
 
 


Sziasztok. Most itt is olyan meleg van, meglehet pusztulni. 31 fok lesz ma..tegnap csak 28 volt de nem kaptam levegőt... Még most használható 15 fok van. Kellemes... De 9 re már 22 lesz... Kell mennem a postára 9 kor...

Elég szépen hizok... 1.5 kg egy hét alatt
:(
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: