Új privát üzeneted érkezett!

Nekem is sokkal jobb ez a 20fok körüli idő.

Én holnap megyek a szemészetre kontrollra, a szülés miatt.
 
 


Mindenkinek kell menni szemészetre? Nekem eddig nem mondták és a kiskonyvben sem látom.

Eddig összesen 1,9 kilót híztam, de tudjátok hogy 16 hétig fogytam a hányás miatt. 4 én megyek védőnőhöz, kíváncsi vagyok mennyit szedtem fel mert a tejberizs és tejbegriz folyamatosan szerepel a napi menüben :-D. Annacska az a 1,5 soknak számít? Nem vizesedsz a meleg miatt? Az sokat csal...
 
 


Egyáltalán nem vizesedek, de már kezdem azt hinni h rossz a mérleg... Egyre többet mutat. Hetente mérem kb...vagy mikor eszembe jut, de a napló szerint az utolsó 2 hónapban hiztam nagyon sokat. Múlthéten a védőnőnél megmèrtem magam, mig kiment... És ott 52 voltam...
 

 
 

Knegm!
Engem a szemüveg miatt küldött a doki.

Én nem mérekeztem mostanában, úgyh nem tudom ment e fel vmennyi kg.
Hétfőn megyek a védőnőhöz.
 
 


Én is szemüveges vagyok, vagyis kontaktlencsét hordok, de ugye ezt a védőnő feljegyzte. Esetleg tudjátok, hogy Egerben kiszúrják-e majd a fülecskéjét a kislányoknak? Elvileg bababarát kórházban már nem csinálják, de hátha tud valaki valamit :-)
 
 


Knegm!
Bnőm márciusban szült, kislánya van.
Ők három napig voltak bent.
Nem szúrták ki a baba fülét.

Nem tudom hol lehetne megcsináltatni, talán a védőnő tud segíteni.
 
 


Rendben, sejtettem. Köszönöm az infót :-)
 
 


Knegm!
Azért a nőgyógynál kérdezz rá a kontaktlencsére ill. a szemüvegre.
Biztos ami biztos...
 
 


Sziasztok! Csak most találtam rátok. Én is szeptemberre várom a kisfiam, ő lesz a második csemetém. Már igazán eltelhetne ez a kis idő, ami még hátra van. Ti elkezdtétek már összepakolni a kórházi csomagot? Én már nagyon pakolnám :lol:


@timcsimimcsi:


Szia!  Üdvözöllek! Bár nem én vagyok itt a legaktívabb tag, csak pont erre jártam. :)
Hűha, kórházi csomag? :) Én szeptember 6-ra vagyok kiírva, első babámmal (kisfiú), de nekem még semmim nincs néhány babaruhán kívűl. Mondjuk ez a felújításnak köszönhető...
Igaz, tegnap megrendeltem a mellszívót és jövő héten megrendeljük a kiságyat, meg úgy júliusban próbálunk nagyjából mindnet beszerezni. :)
Te mikorra vagy kiírva? Első gyermeked fiú vagy lány?



@mutymurutty:
Köszönöm. Szeptember 13-ra vagyok kiírva. Ezek szerint hasonló cipőben járunk. Mi egy bővítés kellős közepén tartunk. 4 kis szobával toldjuk meg a házat. Férjem előző házasságából él velünk két fiú, az első közös gyerkőc is fiú és nem meglepő hogy újabb fiúval bővül a családunk. Persze én nagyon lányt szerettem volna, mikor kiderült volt is sírás :lol: persze lélekben tudtam hogy fiú lesz, de reménykedtem. Szinte én is a nullàról kezdek, a ruhákon kívül még semmi nincs meg. Most nézelődök bútor után.


@timcsimimcsi:
Szia!
Én szept 9re vagyok kiírva.
Nekünk első baba, szintén kisfiú.
Mi májustól apránként veszegettük a ruhákat, illetve a többi dolgot.
Én úgy tervezem hogy a 32.hetes uh után már összepakolok, biztos ami biztos.
 
 


Üdv itt! Mi szeptember végiek vagyunk picilánnyal :-). Csajok, ti vesztek 50-es ruhát? Én és a párom is a nagyobb babák közé tartoztunk, mindketten 4 kilóhoz közel és 52 cm-rel. Arra gondoltam hogy 56-tól kezdünk. Szerintetek?
 
 


@knegm:
Én beszereztem pár dbot, de nem sokat...
Igyekeztem minden méretből venni.
Aztán ha kell még hozzá majd beszerezzük.
Ha gondolod a 32 hetes uh után (ott már lesz súlybecslés hogy kb mekkora lesz a baba) is elég lesz megvenni amekkora kell.
 
 


@knegm:
Nem nagyon van olyan picurk, de még 56-os is alig. Ki tudja...inkább nagy legyen a ruha mint kicsi.


 
 


Sziasztok!
Üdv.itt timcsimimcsi! Mi Aug.29-re vagyunk kiírva, 2.baba. Kisfiúnk lesz, van egy 2.5 éves kislányunk. Kórházi csomag nálunk már régóta készen van, a terhesség eleji problémák miatt. Nem árt összekészíteni de ne siessen csak az a fiúcska. Gratulálok egyébként!


Knegm, én veszek 50-es bodyt mert sosem tudni. Legalább párat. Anno kislányomat 3100 g rá becsülték, aztán hamarabb jött 2 héttel. Így kezdésnek simán jó/jobb lett volna rá egy 50-es body.
Nem kellett mennem szemészetre.
Majd számoljuk be az 5D babamoziról. Biztos szuper élmény lesz.

Mutymurutty, örülök, hogy jelentkeztél. Mi is a 32.hét után, vagyis Júliusban kezdünk el vásárolni.


Kispuszedli, de jóóó, hogy megoldódott az albérlet probléma! Simán jó a közös szoba, sokkal könnyebb úgy a picit ellátni.


Annácska, Nyuszmusz, Cherrybomb, hogy vagytok?

Nekem kifejezetten jó ez a lehülés, jobban tudok pihenni. Emlegettük a jóslókat...na tessék vannak már. A napokban ezért többet is pihentem. A kislánnyal sosem volt.


Jövőhéten nőgyógyász, 4D babamozi. Izgi lesz, már alig várom!
 


Jav. Knegm, majd számolj be az 5D babamoziról. Ez akart lenni.
 


Köszönöm a tippeket!!! Mindenképp jövök beszámolni, alig várjuk már napsugar22 akkor ti is hamarosan mentek, olyan izgi ez nekem :-D én ma nem vagyok olyan nagyon jól. Reggelente mindig alig várom hogy egyek, ma étvágyam sem volt eddig. Visszafeküdtem pihenni, gyenge hányingerem van. Este sajnos lefekvés előtt belaktunk melegszendviccsel, remélem csak ez áll a háttérben és nem jön vissza a hányás :-D nekem meg nincsenek josloim, holnap leszünk 27 hetesek. Valamiért van bennem egy pici félsz, hogy túl korán jön a baba, igyekszem elhesegetni a buta gondolatokat, és pozitív lenni és nem parázni feleslegesen, végülis eddig nem volt semmi, ami indokolná :-)
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt pár nap iszonyú rossz volt. Nagyon melegem van, aludni nem tudok rendesen. Korán kelek, de napközben alszok a nagylányommal. Tegnapelőtt min 4 órát aludtam napközben, este meg olyan meleg volt, h majd megfulladtam. Valamit elnyomott a gyerek, mert a pisilés is fájt, tegnap már. Előtte meg a hasam fájt. Most reggel arra keltem, h a baba szét rúg... Hajnalban ment a párom dolgozni... Csengett az ébresztő...a hasamban a baba felkelt rá. Azóta persze vissza aludt, de már mindketten fent vannak.
Egyre nehezebben viselem...nyűgös vagyok tőle. Valahogy beèr a lába vagy nem tom mi a bordàm alá... És feszítő érzés, alig kapok tőle levegőt. Nagyon durván mozog, az elmúlt egy hétben, sokszor nagyon kellemetlen.
Nekem babaruhak úgy vannak amik a lányról megmaradtak jó állapot tiny baby ( szerintem ez az a méret amiről beszéltek) 10 db body 15 rugi csak új babàra. 0-3 as nagyon kevés maradt meg. Úgyhogy venni kell, de nem baj, nem akarom ugyanabba "jaratni" a két gyereket. Ki kell még mosni mindent, megrendelésre csinálnak szekrényt, de csak sacc/kb egy hónap mire megis kapjuk, úgyhogy szépen lassan elkezdem mosni a sokat. Nem mostam még ki a babakocsi huzaton kívül semmit. Kórházi táska sehogy se áll. Szoba nincs berendezve csak egy nagy halomban van minden az ágy tetején... Még ágynemüt kell venni... Úgyhogy mi is elvagyunk...
Nekem azóta joslóm nem volt, csak sima haskemenyedes. Dehát még rá ér josolgatni :-)
Megnyugtató hogy másnàl sincs még kész minden. Az első gyereknél már ilyenkor minden kész volt, táska kész volt... Már 3 hónapra előre bevàsàroltam a pelenkàt is... Most meg kb jó ha van egy 0-ás cs pelus. XD
 


Sziasztok!
Voltam a szemészeten, minden ok, szülhetek rendesen.
Csak épp nem mondták hogy szemcseppes szemvizsgálat lesz, nem jött velem senki, jó hogy tudtam szólni apukámnak hogy vigyen haza, mert kicsit szédülök, meg még kellemetlen a szemcsepp hatása.

Én tegnap voltam nagyon nyűgös, egyszerűen semmi nem volt jó...
Babóca nagyon aktív volt tegnap este, hol az egyik hol a másik oldalra vándorolt a pociban, hullámzott dudorodott a hasam rendesen. :-D
Vicces volt látni :-D
Ráadásul olyan csikisen mozgott :lol:
 
 


Sziasztok! Nekem egy szóval se mondták, hogy menjek szemészetre, pedig szemüveges vagyok.. a meleg engem is megvisel már nagyon, este csak forgolódom, hiába párnázom ki magam elől-hátul, csak nagyon nehezen megy az elalvás. Én még dolgozom 8 órában, de ha minden úgy megy, ahogy szeretném, már csak 18-at kell jönnöm. :) már várom a végét. Hétfőn voltam dokinál, és mondta, hogy még mindig popsival lefelé csücsül az én kis hercegnőm.. remélem azért befordul hamarosan. A 30. hét közepén járok. Ti éreztétek, mikor befordult?


@kispuszedli:
Szia!
Nekem kezdettől fogva fejvégiben van, legutóbb is így látták.
Állítólag ha négykézláb vagy, akkor könnyebben megfordul(hat) a baba a pocakban.
 
 


Sziasztok! Ez az idő nagyon kellemetlen nekem is Annacska 15. A nyűgösség is stimmel. Nekem sem maradt nagytesóról szinte semmi. Talán 2 éves kortól tudom majd ráadni kistesóra az örökölt ruhákat.

Nyuszmusz82 nekem sem kellett szemészetre mennem, én is szemcsis vagyok és eléggé rossz a szemem sajnos.

Ma gondolkodtam nagyon, hogy vajon érezhető mikor megfordul? Én eddig mindig a köldököm alatt éreztem mozgolódni és inkább a bal oldalamon. Ma a pocakom tetején dugta ki valamilyét, de nagyon kidugta :-D és lent a szeméremcsontnál érzek néha nyomást. Eddig ilyet nem tapasztaltam. Lehet hogy megfordult?


Én azt nem éreztem mikor kifordult... Mert már nem fejvegű. Amikor be, akkor azt éreztem mert majd ki szakadt a pxxxim . Mondtam a paromnak, de nem hitte el. Másnap mentem ultrahangra... Az a bizonyos 20.-heti horrorra....
 


Ledöltem, délután aludni lányommal, ö el is aludt. Engem meg felhivtak a kórházból h mikor tudok bemenni, mert az orvos látni akar, beszélni akar a 28.-ultrahang eredményeről. Nekik charton kicsit alul van az 1200g. Ami azt jelenti h nem jól fejlődik. ( szerintük többnek kéne lennie ) úgyhogy kedden megyek be... Letettem a telefont és síró görcsöt kaptam. :( :(
 


Nem tudom otthon hogy van, de itt BMI szerint van egy táblázat amiben 3 csík van. És a három csík közül a középső vonalon kell haladni a terhességnek ... Ami az felett és alatt van az nem normális, koros, beteg, kicsi nagy.... Nem jó baba. És nekem nem csikon van, hanem a középső vonal alatt egy picivel. Tehát nem jó baba :(
 


@annacska15:
Ne idegeskedj!
Minden rendben lesz!
Szerintem itt is megvan hogy korához képest mekkorának "kell" lenni a babának, de nem tudom a határérték mennyi...
Pl bnőm a 40.hétre szült, a baba 2800g volt.
Neki sem lett nagy, mégsem volt semmi baj.
Sőt mivel az uh is csal, nagyobbnak mérték a babát a pociban.
Ők is nagyobb babára számítottak.

Ott ennyire
 
 


Folyt.
Ott ennyire szigorúan veszik ha már kicsit eltér az érték?
De ahogy írtad te is vékonyabb típus vagy, nem értem miért várnak akkor eleve nagy babát?
 
 


És még hízhat a pociban a babó annyit hogy utólérje magát.
Itt kb +/- 70got kell számolni az uh eredményre, ez is csak egy becsült érték.
A szülők adottságait is figyelembe vehetnék...
 
 


@annacska15:
Szerintem nyugodj meg! Bízz a babádban. Az ultrahangon becsült súly nem igazán szokott pontos lenni. És ha stresszelsz azzal okozol bajt neki. Én a második ultrahangomról megtörve jöttem el. Azt mondták lyukas a szíve a picinek. Elküldtek magzati szív uh-ra, persze időpontot szerezni nem tudtam oda ahova küldtek. Végül a Szent Jánosba fogadtak. Szerencsére egészséges a szive és nincs semmi baj. Úgy rá tudnak ilyeszteni a kismamákra :-(


@timcsimimcsi:
Igen, nem gondolnak bele hogy amit és ahogyan közölnek a kismamában hogy zajlik le...
Itt ahol lakom a Down szűrés eredménnyel szokták beparáztatni a a kismamákat.
Én legalábbis úgy vettem észre.
 
 


Timcsi!
Örülök hogy nálatok is "vaklárma" volt ez az egész a babával és hogy jól vagytok!
 
 


A midwife mondta másnap h kicsi... De mondtam neki h miért lenne, nagyobb mint a lányom volt. Itt ezeknek ez a màniàja. És tudjátok h mitol félek? Hogy azt fogják mondani hogy meg kell szülni 36 hétre. :( mert ezeknek ez a mánia hogy meginditjak ha nem a csikon van....
 


Annaval ugyanez volt, de nem mentem el az időpontra. Se a másodikra amit a midwife csinált volna... De rá 2 napra megvolt a baba.
 


@nyuszmusz82:
Igen sajnos eléggé lekezelően.. nekem is csak odabüfögték, hogy ez van. Én nem fogadtam orvost, se szülésznőt, elvből. Ez a munkájuk és tegyenek eleget neki. De így eléggé kellemetlen egy-egy vizsgálat. Mikor kiderült hogy baba lesz, elmentem a körzeti nőgyógyászhoz, aki közölte velem, hogy ha nem tetszik valami ő hazamegy én meg csináljak azt, amit akarok.

Úgyhogy ennyit a magyar egészségügyről...


Annácska!
Ha kicsinek gondolják a babát, akkor nem az lenne a lényeg hogy minnél tovább maradjon a pociban?
Minek megindítani a szülést a 36. Héten?

Timcsi!
Mi is igyekeztünk olyan orvost találni aki szereti a munkáját, azért dolgozik, és nem a borítékra megy!
De sajnos sok helyen igen lekezelően bánnak az emberrel és semmibe veszik ha nem dugdossa a pénzt a zsebbe!
Tisztelet a ritka kivételnek.
 
 


Knegm!
Most hallottam hogy itt Egerben mégis megcsinálják a fülbelövést még a kórházban.
Mikor odabent leszel, kérdezz majd rá.
 
 


@annacska15:
Nekem 27.héten 1140 g volt a baba. És így egy picit nagyobb a koránál, elvileg pár nappal.
Nem is értem mi a baj a 28 hetes, 1200 g-al?
Remélem, ez is csak vaklárma, megvizsgál ak újra és minden ok lesz.


Azt mondta a nő, hogy orvos lesz. Nem ultrahangos vizsg
 


UH- nélkül nem tud a jelen állapotról semmit mondani
 


Sziasztok! Voltunk 5D-s babamozin. Hihetetlen milyen jó volt látni, gyönyörű kereken 27 hetes voltam pénteken, 1296g a súlya a becslés szerint, így 1 hét, 3 nappal nagyobb, mint a kora. Szóval én sem tudom, hogy mi a gong nálatok annacska, mert a te babád ezekszerint a méretének megfelelő!
Egyébként minden rendben vele, 2 hónapja láttam utoljára, most megint megnyugodtam egy időre :-D
Nyuszmusz, jaj de jó hír! Ha megyek a szülésznőhöz, meg is kérdezem! Nagyon jó lenne ha megcsinálnák :-D
 
 


Egyébként az elmúlt 3 napban valamiért vizszerű hasmenésem van, naponta kb 3x. És hangos morgás előzi meg. Se görcs, se fájdalom hála az égnek. Hétfőn megyek amúgy is dokihoz, megemlítem majd neki, semmit nem csinálok másképp mint eddig, nagyon sok folyadék és gyümölcs eddig is volt. Ittam házi meggy szörpöt, az jó rostos volt, lehet attól!? Már a második napja hogy nem fogyasztottam belőle... Szerintetek aggódnom kellene?
 
 


@knegm:
Nem tudom mi okozhatja a hasmenést, kérdezz rá.

Én az éjszaka szó szerint semmit se aludtam csak forgolódtam összevissza.
Ha a bal oldalamon feküdtem az az oldal zsibbadt vagy görcsölt, másik oldalt szintén.
Hanyatt sem volt jó.
Úgy félig ülő helyzetben bóbiskolgattam...
Szivacs párnám van, elég magas, az is idegesített, zizegett csörgött zörgött, úgyh az éjszaka közepén v hajnalban elővettem a tollpárnát, na utána aludtam valamennyit.
A szoptatós párna sem segített hiába raktam a térdem közé ill a pocakom mellé.
Ja mire talán elaludtam volna nagy nehezen párom akkor horkolt persze...
Jó hogy tegnap megcsináltam a házimunkát így nyugodtan pihenhetek ma.

Remélem nektek jobb éjszakátok volt.
 
 


Knegm!
Örülök hogy láttátok a kis gyönyörűt :-D
Mi is megnyugodtunk mikor voltunk :-D
Én a mai nappal léptem a 30. hétbe :-D
 
 


Sziasztok. Tegnap előtt nekem is éjjel begörcsölt mindkét lábam, szinte egyszerre. Mire az egyiket megcsináltam, addigra a másik úgy begörcsölt... Hogy majd be pisiltem úgy fájt. Felkeltettem paromat, mert muszáj volt rá allnom.

Kedden majd kiderül h mit akar az orvos, úgy döntöttem addig nem idegeskedek.

Van más amitől elszáll az agyam... :/

Itt nagyon meleg van, semmi étvágyam nincs. Szinte este tudok csak enni... Remélem nem lesz gond.

Puszilok mindenkit.
 


Tegnap hajnalban nekem is begörcsölt mind a két lábam egyszerre, fú, nagyon rossz volt. Ma is érzem még...
Úgy tűnik ez most egy ilyen görcsös időszak mindannyiunknak... :(
Mi szerdán leszünk 31 hetesek és megyünk ultrahangra. :)
Nagyon várom, mert tudjátok én terhességi cukros vagyok és amióta diétázom, csak fogytam, de a baba elvileg ugye nőtt. Nagyon remélem, hogy minden rendben van vele.
Két hónapja 70 kg voltam, hetekig ezt a súlyt tartottam, ma meg már csak 67 vagyok.
Így lényegében 5 kg-ot híztam összesen, még 2 hónap van hátra elvileg.



Sziasztok!

Knegm, hú biztos nagyon szuper lehetett az 5D. Az tuti, hogy gyönyörűek már ekkor. Jobban vagy már? Hasmenés elmúlt? Nem lehet, hogy több magnéziumot vettél be a kelleténél? Vagy pedig a meggy szörp okozhatta.


Annácska, szerintem is normális a súlya a babátoknak. Én pont 28 hetesen voltam és 1200 g-ra saccolták. 32 hetesen megyek legközelebb (jövő héten) megírom majd mennyi, hogy tudj viszonyítani. A helyedben nem aggódnék mert pont korának megfelelően fejlődik. Lábgörcs jobb azóta?

Mutymurutty, sajnálom a láb görcsöket. Javult már? Az a lényeg, hogy a baba fejlődjön és ha ez megvan akkor mindegy mennyit hízol.

Nyuszmusz, hátha ma jobban tudsz aludni. Nekem is voltak ilyen forgolódó
 


Sziasztok!

Knegm, hú biztos nagyon szuper lehetett az 5D. Az tuti, hogy gyönyörűek már ekkor. Jobban vagy már? Hasmenés elmúlt? Nem lehet, hogy több magnéziumot vettél be a kelleténél? Vagy pedig a meggy szörp okozhatta.


Annácska, szerintem is normális a súlya a babátoknak. Én pont 28 hetesen voltam és 1200 g-ra saccolták. 32 hetesen megyek legközelebb (jövő héten) megírom majd mennyi, hogy tudj viszonyítani. A helyedben nem aggódnék mert pont korának megfelelően fejlődik. Lábgörcs jobb azóta?

Mutymurutty, sajnálom a láb görcsöket. Javult már? Az a lényeg, hogy a baba fejlődjön és ha ez megvan akkor mindegy mennyit hízol.

Nyuszmusz, hátha ma jobban tudsz aludni. Nekem is voltak ilyen forgolódós éjszakáim de általában akkor amikor nagy meleg van.
 


Amúgy nem tudom miért baj nekik, mert én is úgy láttam az összes oldalon h 1000-1200g között normál. Mert ha 900g lenne akkor értem h kicsi. De így nem tudom, mi bajuk van vele. Mert mondta a védőnő hogy nekem 3200g-os gyereket kell szülni. És már most nem úgy nő hogy ebből legyen akkora. Ultrahang nem lesz most kedden.
A láb görcs az most oké, akkor volt, el is múlt éjjel. Utánna vagyis azóta nem volt. Viszont a hajam az nagyon hullik... Iszonyatosan sok hullik ki... És terhesség után rosszabb lesz... Majd kihullik az összes.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron