Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, olyan nyugtalanító érzésem van... Mint a vihar előtti csend....nem tudom magam hova tenni, jarkalok, leülök... felállok... Mintha vmit elfelejtettem volna... Nem tudom... Tiszta hülye vagyok... Valami van... Nem tudom...
 


@annacska15:
Hát, érzed hogy közeledik az idő?
 
 


Nem tudom... Csaknem... Úgy semmi olyat nem érzek h én mindjárt szülök... Csak olyan fura... hirtelen jött... Mostmár kipakoltam a kórházi táskát, aztán vissza, h megvan e minden... Tettem bele pólót nadrágot pluszban... Fogkefemet feltöltöttem.... Irataim megvannak, baba táskája rendben van...
 

 
 

Baba szokásos fészkelődik... Érzem h ott a feje... De semmi haskeményedés, se josló... Se semmi.
 


Csak egyre nyugtalanabbak vagyunk hogy minden meglegyen és minden rendben legyen.
Próbáld elterelni a gondolataidat.

Mi is veszekszünk péntek óta a kialakult helyzet miatt, csak semmivel sem lesz jobb.
Ez nekem sem hiányzott.
 
 


Voltam ma védőnőnél, a vérnyomásom jó volt, bár rá voltam készülve h magasabb lesz.
Egy kgt híztam, illetve picur, három kg körül lehet most a súlya kb.
 
 


És maradjak nyugodt, mikor a párom is tök idegesen jön haza, itthon se tud lenyugodni?
Így nagyon lehet...
 
 


Hát igen, elhiszem, így nehéz... Én nem kimondottan ideges vagyok, hanem csak olyan fura érzésem van, h vmi nincs meg... De pedig megvan minden. Bnom szerint szülni fogok mert neki is ez volt. Ő másnap szült....
 


Csak szerintem még nem kéne... Korán van...
 


Igen, még jó lenne legalább két hét a pociban a kis drágának.
 
 


1 hete még tuti van.
 


Annacska!
Én is nagyon nyugtalan vagyok már napok óta, egyszerűen aludni sem tudok tőle. Nem tudom mitől lehet ez. Elalszom és 2 óra múlva felébredek arra, hogy olyan nyugtalanító érzésem van. Nagyon rossz.. :(
 


Szerintem itt már az van a háttérben h tudatalatt készülünk... H megyünk szülni. Nekem amúgy már elmúlt... Jol vagyok
 


Sziasztok!

Lányok, nekem nincsenek ilyen érzéseim, csak eljátszom a gondolattal közben közben, hogy milyen lesz ha már menni kell, hogy fog érkezni, milyen lesz ha meglesz. A napokban a 38.hetet kezdjük. Voltunk NST-n, jó volt minden. Legközelebb ismét 1 hét múlva. Holnap védőnő.

Nyuszmusz, mikor beszéltek a talajjal? Van valami újság?
 


Tulajjal
 


@napsugar22:
Én is holnap megyek a védőnőhöz... Csak alig van kedvem megmozdulni. Nagyon álmos vagyok... Párom holnap kezdi a 9 napot... Közbe hétfőn megyek ultrahangra... Akkor tudom meg h inditani akarják vagy nem...
 


Sziasztok Lányok! Nálam rettenetesen felpörögtek az események. Az építkezés jól halad, ma hozzák a tetőanyagot. Én kiborítom a családot a fészekrakásommal. Amennyire nem volt energiám eddig, most annál inkább. Napok óta vasalok megállás nélkül. A ház ragyog, amint meglátok valami nem odaillőt, rögtön nyúlok a takarítószeres eszközökért és suvickolok.

Tegnap óta érzek jóslókat, ma is egyfolytába. Hát meg kell valljam, nem valami kellemes érzés. A hasmenés is rámjött.
Ma többször is nyomott a baba feje ott lent, nagyon zavar. A pocakom hullámtengerré változik ha leülök egy kicsit. Ma vagyok pont 36 hetes és holnap lesz az első nst.

Nyuszmusz. Próbáljatok meg nyugodtabbak lenni egymással, ha vitatkoztok, azzal nem fog megoldódni a probléma. Remélem minden jól fog alakulni. A tulaj egy seggfej, hogy ezt megcsinálja veletek...

Annácska majd írj holnap mindenképp, hogy mi volt ultrahangon.

Napsugár. Neked már közel a cél. Jöhet egy front és úgy gondolja a picur, hogy ideje a tettek mezejére lépni


@timcsimimcsi:
Annácska. Most nézem, elírtam, hétfőn mész uh-ra.


A héten beszélünk vele, mondta h jòn vmelyik nap.

Én ma voltam a 36hetes vérvételen.
 
 


Ja, hétfőn lesz a nagy nap... De majd írok mi van... Nekem is csak a szokásos fészkelő érzés van, még mozog elég sokat... A védőnő úgyse csinál semmit... Gondolkodok h nem is megyek...nem csinál semmit ugyse... Aztán utánna úgyis megyek a dokihoz....
 


Lányok! Segítsetek nekem légyszi, mert eddig 2 könyvelővel beszéltem és egy család segítőssel, de a választ egyikőjüktől se kaptam meg.
A szülési szabadság idejére milyen pénzbeli ellátás jár? Táppénz vagy CSED?
Valahogy a kisvárosban, ahol én lakom még nem sikerült olyan embert találni aki ezekkel foglalkozik.
 


Cherrybomb, a CSED jár, amit már a baba születése előtt is meg lehet igényelni. 168 nap összesen.


Itt egy cikk, benne van minden.


https://szakszervezetek.hu/dokumentumok ... tudni-rola
 


Köszönöm! Akkor amikor viszem a papírt a szülési szabadsághoz a munkáltatómnak, akkor ezzel együtt vinnem kell a CSED igénylő lapot? Mert a táppénzhez csak a lila táppénzes papírt vittem be és ők küldték be az igénylést az OEP-hez. Ez ugyanúgy működik?
Bocsi, hogy itt kérdezősködök, de már teljesen összezavartak.
 


Igen, vinned kell a CSED igénylő lapot is. Gondolom a munkahelyed TB kifizetőhely, ugye? Mert akkor a munkahelyedre beviszed a papírt és a többit ők intézik.

28 nappal hamarabb szeretnéd megigényelni a CSED-et?
 


A CSED igénylő laphoz szükség lesz a baba születési anyakönyvi kivonatára és az adataira, úgyhogy ha hamarabb igényled akkor utólag ezeket be kell majd mutatni.
 


Jól írja Napsugár!
Hétfőtől én is cseden vagyok hivatalosan.
Nekem is az igénylő lapot kellett kitöltve leadni,az orvosi papìrt hozzá.

Mondjuk én úgy csináltam hogy januártól júli 1ig táppénzen voltam, júli 2-aug 12ig kivettem a bent maradt szabikat,ès tegnaptól cseden vagyok.
 
 


Igen előre szeretném kivenni, elméletileg 22.-től leszek szülési szabin. A munkahelyem nem kifizetőhely, de ők intézték a táppénzes papírokat is. Akkor viszont lehet keresek egy könyvelőt, aki kitölti nekem a CSED-es papírt, bár lehet mi is ki tudnánk itthon, még nem néztem meg. Mindegy, akkor a papírral együtt az igénylő papírt is beviszem a munkahelyre és ők továbbküldik.
Köszönöm szépen a segítséget! :*
 


Cherrybomb, nem kell hozzá könyvelő, nagyon egyszerű a kitöltése. Nézd csak meg. 

http://www.neak.gov.hu/data/cms1010810/PEO.09.K.pdf

A háziorvostól kell ugye a lila papír ami ugye a terhesállományba vételi igazolás, és a szülészorvostól egy igazolás a szülés várható időpontjáról. Meg ezek mellé a CSED igénylő papír, amit kitlöltve beviszel a munkahelyedre. 
Az enyém kifizetőhely, a Te esetedben, hogy nem az nem tudom, hogy hogy működik a papírok intézése.
 


Nyuszmusz, neked nem kértek a szülészorvostól igazolást? Ami annyi csak, hogy leírja benne, mikor fogsz szülni.
 


"CSED igénylésekor csatoltandó dokumentumok


 


Szülés előtt igényelt csecsemőgondozási díj esetén


Amennyiben a biztosított a csecsemőgondozási díjat a szülést megelőző időponttól kéri, a szülés várható időpontját a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolással, vagy ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, akkor a várandósgondozási könyv másolatával kell igazolni. A szülést megelőző időponttól való igénylés esetén, illetve ha a foglalkoztatónál kifizetőhely működik, a gyermek születésének tényét a szülést követően, a születési anyakönyvi kivonat másolatával igazolni kell. (A csecsemőgondozási díjra való jogosultság perinatális halottvizsgálati bizonyítvánnyal is igazolható.)"

A CSED-es papírt is a munkáltatónál kell leadni, most olvastam. 

 


Mármint neked is Cherrybomb.
 


@napsugar22:
Nekem a háziorvos írta a lila papírra a szülés várható időpontját, illetve lefénymásoltuk a kiskönyvem.
 
 


Értem, akkor a lefénymásolt kiskönyv miatt nem kellett szerintem a szülészorvosi igazolás.
 


Cherrybomb, jobb ha te is így készülsz és viszed a kiskönyvet.
 


Lányok!
Nálatok jelentkezik a terhességi orrdugulás?
Én kb két három napja nem győzöm fújni az orrom, kicsit nehezebben kapok levegőt.
A tengervizes orrspray szokott segìteni.
 
 


Nekem a terhesség elejétől ez van, sőt reggelre sokszor vérzik is. Ez is az elejétől. Kora terhes tüneteim között ezek jelennek meg először. Amúgy nem vagyok orrdugulós orr vérző típus. De az összes (5db) terhesség idején ezzel szenvedtem.
 


Sziasztok!

Hajnalban annyira beleállt a derekamba, hogy azt hittem érkezik a Bébi. Már jól vagyok, hamarosan megyek a védőnőhöz.

Ki hogy van?
 


Nekem beindult az orrfújkálás kicsit gyakrabban.
A jóslófájások változóak, van hogy egy nap többet érzem, utána napokig semmi.
Tegnap zivatar előtt keményedett a hasam.
Legközelebb két hét múlva kell mennem nstre, jövő héten semmi vizsgálat nem lesz szerencsére.
 
 


Sziasztok. Voltam a midwifenál, minden rendben, meséltem nekik mi történt, meg mit mondtak a kórházban. Azt momdta hogy meglepően intelligens vagyok, és nagyon jól tudok mindent, egészen pontosan. Beszéltünk az inditásról, azt mondta amit én is, hogy ne engedjem. Figyeljem mostantól még gyakrabban a magzat mozgást mert az elárulja hogy van. Hát kb kirugja a ház falát... Nincs még beékelődve a feje, de fejjel lefelé van. 2 hét múlva menni kell vissza, ha közbe megszületik... Akkor ő jön ki hozzám. :-) 100/60 volt a vérnyomásom. Co perfekt. Minden oké. :-)
 


Annácska, szuper, hogy minden rendben!

Nyuszmusz, kitartást!

Én is voltam a védőnőnél, minden ok. Jövőhéten NST és védőnő ismét, ha addig meg nem érkezik.
 


Nyuszmusz
Itt nálunk hányadik héttől van NST? Volt kenet vétel is?

Örülök, hogy kaptál. Jó híreket és szavakat annacska! Úgy tűnik jók a megérzéseid!
 
 


Most a saját midwifeom volt, nem a helyettesítő. Meséltem h mi volt multheten, aztán beragaszotta a telefonszámát a könyvbe...hogy ha vmi nem tetszik az ottani kórházzal, nyugodtan jöhetek emide hozzá.
Kislányommal mentünk, és az iskola udvarán volt sok sok sárga piros lehullott levél... Amiket össze is szedett a lányom.... Na mondom... Itt a szeptember lassan... hullanak a falevelek... Olyan jó illatúak :-)
 


Annácska!
De jó hírek! :-D

Knegm!
Nekem a kiskönyv a 38.hèttől ír nst vizsgálatot.
Kenetvétel eddig nekem nem volt, illetve egyszer de azt én kértem.
A streptococcus B szűrést lehet kèrni ilyenkor, ez nem kötelező, fizetős de nem drága 2-3000ft.
Hordozhatjuk a hüvelyben mert tünetmentes, de picurnál okozhat betegséget hüvelyi szülés esetén.
Én mindenképp megcsináltatom.
 
 


Nem tudok elindulni a gyerekorvoshoz olyan vihar van...
Villámlik szakad az eső és fúj a szél.
 
 


Igen, szépen neki kezdett az eső. Erre a vizsgálatra gondoltam, én is meg szeretném csináltatni mindenképpen! Én is a 38. héttől láttam, csak van ahol hamarabb kezdik :-)
 
 


Sziasztok!
Az albérlettel kapcsolatban az van, hogy azt mondta a tulaj hogy házat akar venni, és ha talál megfelelőt,akkor ezt amit mi bérlünk el fogja adni.
Csak nem tudja megmondani hogy mikor talál megfelelő ingatlant.
Úgyhogy nem lettünk okosabbak hogy mennyi időnk van.
Pár hónap esetleg egy év?
De mi a bizonytalanra nem maradunk itt keresünk más megoldást.
 
 


Nyuszmusz, szerintem is keressetek mást... Ami biztos. Így én se mernék alapozni semmit.
Amúgy hogy vagytok?
Én elkezdtem a nagytakarítást egyedül. Konyhába bútorokat mostam, csempét, megálltam szusszani, de ma kész akarok lenni a földszinten. Ajtókat is, ablakot is mosok ma... Mindent...
Ja és képzeljétek... 20.-i időpontot át rakták 21 re... Annyit varrialnak... És 21.- én státusz vizsgálat lesz az Annanál is. Jó nap lesz az...
 


@annacska15: Az elmúlt napok idegeskedését leszámítva jól vagyok/vagyunk.
Èn tök lusta lettem semmit sincs kedvem csinálni.
A lótifuti napokon túl vagyok, a jövő hét nyugis lesz nem kell mennem sehová.
Illetve csak pénteken délelőtt a védőnőhöz
 
 


Nekem csak 1x a kórházba + a státuszra jövőhéten.
Nehogy azt hidd nekem ehhez a nagytakarításhoz van kedvem. 20x kértem a párom h segítsen, de azt kell h mondjam hogy nem segít, sőt ha itthon van csak megnagyobb kupit csinálnak, aztán minden ott van hagyva....
 


Hát az enyém alapvetően szokott segìteni, de az utóbbi hetekben sokat túlórázott,tök fáradtan ért haza.
Kb annyi volt h vacsizott (ha vacsizott), tusolás és zuhant be az ágyba.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron