Új privát üzeneted érkezett!

Bakker, inkább ne vezess. Én is hobbi fotós vagyok :D Van itthon minden ami kell egy fotózáshoz. A Nappaliba csináltam kismama fotókat egy csajnak, egybekötött karácsonyi fotozassal decemberben. Persze, háttérrel, ahogy azt kell. :-) Már megvan nekik a baba, majd jönnek elvileg fotoztatni. Azóta már kicsit fejlesztettem a felszerelést :D
 


Sziasztok!

Fülledt idő, rólam szakad a víz.
A héten picur úgy mocorgott hogy a talpacskáját éreztem legtöbbször a bordám alatt.

Mi még nem beszéltünk a babafotózásról, valahogy kimaradt eddig.
Majd pocakfotót szeretnénk, szabadtérben, bnőm elvállalta a fotós szerepét.
 
 


Meg már nagyon hamar elfáradok, akár házimunkáról akár egy kis jövés menésről van szó.
De elhagyni sem szeretném magam.
Muszáj többet pihenni...
 
 

 
 

@nyuszmusz82:
Igen, ismerős, én is attól fuldoklok,hogy a tüdőmet nyomja, bordàm alatt mozog vmije.

Én is képes vagyok elfàradni egy kis házimunka alatt.
 


Sziasztok Lányok!

Ti hogy vagytok a pisiléssel? Megőrülök. Annyira érzem hogy kell, majd szét durran a hólyagom és nem megy. Ott ülök, koncentrálok, énekelek, psssssssss hangokat adok ki, de nem megy. Már jóideje szenvedek a pisivel, inni sem merek. Egyszerűen borzalom.


@timcsimimcsi:
Már nekem is kezdi, de azért még csurran cseppen :-D
Viszont ha be kell mennem a városba minden bajom van, igyekszem minnél hamarabb elintézni a dolgaimat mert a nyilvánosba amúgy is utálok bemenni, most meg pláne nem.
Viszont inni meg kell...
 
 


@nyuszmusz82:
Tudom hogy kell inni, de ez kiborító. Órákig szenvedek míg sikerül. Persze vannak zavaró tényezők is. Már majdnem sikerül, mire beront az 5 évesem, hogy anyuka pisilnem kell :lol:
Igen a nyilvános wc-k.. hát pocak előtt még megoldja az ember, de ekkora pocakkal lehetetlen megtartanod magad :lol:


@timcsimimcsi:
Nekem nincs probléma a pisilessel, közelébe sincs a baba. Most is keresztbe bulizik a gyomrom alatt.
Nekem a derekam fáj állandóan...
 


@annacska15:
Derékfájásra nekem nagyon jó az a fából készült gurulászós masszírozó izé :lol:


Sziasztok!
Ma volt nálunk a védőnő látogatáson, minden rendben volt.
De hétfőn megint találkozunk a státusz vizsgálaton.
 
 


@timcsimimcsi:
Ja, tudom miről beszélsz, de nekem nincs itthon olyan.

Tegnap megint rosszul voltam, vérnyomásom megint a béka segge alatt se volt. :(
Baba most megfordult az éjjel. Reggel már a jobb oldalon rugdosott, este meg a baloldalt. De még mindig nincs menetiranyba.:/
 


@annacska15:
Majd csak megtalálja a helyes irányt :-)
Ennyire alacsony a vérnyomásod?
 
 


Úgy tűnik igen, csak azt nem értem h mi befolyásolja azt h egyik nap nincs semmi bajom, másik nap meg... Mitől esik le a vérnyomásom. A derék fajasom is ugyanez a tészta. Egyik nap úgy fáj h felülni se tudok, másik nap meg semmi...
 


Ma tök jól vagyok, már kitakaritottam, porszívóztam, felmostam, tegnap meg egy palacsinta tésztát alig volt életerőm megcsinálni. Kihasznalom, h jól vagyok, emeletet is kitakaritom, meg a fürdőszobàt is. Aztán Főzök...
 


@annacska15:
Azért szusszanj is a sok munka közben.
Tudom tudom engem is bele tud vinni a lendület a házimunkába :-)
Csak mèg ezt megcsinálom, csak még azt stb :-D
 
 


Már végeztem. Kaja is mindjárt kész, úgyhogy ennyi volt mára. Szerintem később lemerulok egy kád vízben... Aztán majd olvasok... Ez a terv :-)
 


Sziasztok. Voltam ma védőnőnél, minden rendben van. 92/60 volt a vérnyomásom. Nekem is elég alacsony, de eddig ez volt a legalacsonyabb érték amit mért. Ma elmondta, hogy ha nem fordul be a 37-ik hétig, akkor kiírnak császárra. Jövőhét szerdán jön ki felmérni a terepet. Valahogy félek ettől a látogatástól. Nincsenek rossz körülményeink, de 3 éve egyfolytában felújítás alatt van a ház. Ugye most fogunk tetőt cserélni augusztusban, így kerül majd be tető alá a plusz épületrész ahol a gyerekszobák lesznek, addig viszont álmennyezetet nem akartunk csinálni, mert óhatatlanul mozogni fognak a falak, míg nincs új tető. A ház minden pontjában el van kezdve a renoválás, de még nincs befejezve. Engem ez zavar nagyon és nem tudom elfogadni. Férjem azt mondja, hogy hülye vagyok, mert vannak családok akik szó szerint egy düledező putriba viszik haza a gyereket a kórházból és nem veszi el tőlük az állam. Ezt értem, de engem feszéjez a látogatása akkor is.


@timcsimimcsi:
Igaza van a férjednek! De én azért megértelek téged is. Én is csak most nyugodtam meg, h kész lett a ház. Nálunk is voltak kint,( írtam is korábban) engem is zavart... Bár védőnő még nem jött, csak kérdezgeti a kórházban a szülésznő... Hogy miujsag... Kész van e a baba szoba, stb.
 


Timcsi!
Reméljük nem köt bele a védőnő.
Legalább látja hogy felújítás alatt vagytok.
Legfeljebb időnként rákérdez hogy haladtok.
 
 


@annacska15:
Egy nő mindig másképp közelít a dolgokhoz. Ezt a látogatást én akadályként élem meg. Ha kész lenne a ház, vagyis legalább a gyerekszoba, sokkal nyugodtabb lennék, de most szégyenkezni fogok. Nem tudom mit fog majd nézni, Gondolom víz, villany, rend, tisztaság. Passz


De látni fogja h építkezés van. Nemtom otthon mit néznek ilyenkor. De abból kiindulva h sok nagyon szegény család van, gondolom a követelmény sem olyan nagy. Figyelj, van olyan hely ahol aludni fog a baba, fűtött, van tiszta ruha, van mit enni... Eltudod vhol látni... Ha igen, akkor nem fognak beléd kötni.
 


Sziasztok.
Valaki fog inni málna levél teát? Én most kezdtem el. 34.-héttől ajànljàk. Nagylánynàl nem ittam, remélem most nem fogok 3 napig szülni...
 


Szia! Nővérem itta és az első baba 4 óra alatt meglett. Elvileg nagyon jól puhitja a méhszájat így gyorsítja a vajúdást. Én fogom inni, veszteni nem vesztek semmit vele, viszont itt a 36. héttől ajánlják én úgy tudom.
 
 


Valahol 34, valahol 35, de 36 is van.
Én 34 elkezdtem. Koraszülést nem okoz.
 


Sziasztok!
Én is gondoltam hogy fogok inni, de még nem fogtam hozzá.

Hogy vagytok?
Erre a melegre egész nap fájt a fejem, ráadásul alattunk fúrtak egész nap.
Kimerültem hogy nem tudtam pihenni rendesen.
Remélem holnap jobb napom lesz.
 
 


Àh, nekem amilyen jó napom volt tegnap, olyan borzalmas éjszaka következett. Nem vagyok egy ijedős fajta, de azt hittem kórház lesz a vége. Este tv-nézés után elkezdett keményedni a hasam, de az abba is maradt 1-2 óra alatt, az is rendszertelen volt. Elaludtam, arra ébredtem h nagyon fáj a hasam, görcsöl, és a gyomorsavam mar. Ittam tejet, attól jobb lett... 1:30 volt amikor a görcsök erősödtek, nem tudtam hogy mi fáj, meg hol... Hányingerem lett, kimentem éjszaka a levegőre, hátha jobb lesz. Kanapén lehevertem, gyerek alig mozgott. A görcsök nem múltak. Felmentem wc-re. Kb 1:50 lehetett max... Na ott ültem 3:30 kb olyan hasmenésem volt...pfff nem részletezem... Mire jobban lettem szerintem 2 kilót vesztettem. Reggel szóltam a paromnak kb 5 felé h nem vagyok jól és mi történt.( ment dolgozni) Lányom 6:15 kor kelt, de energiám sem volt megse mozdulni, nemhogy kikelni. Kb egy fél óra után felkeltem, átmentem hozzá, közöltem h anya most rosszul van, ő meg mondta h akkor felveszi a cipőt és menjünk a doktornénihez. ( nagyon okos. ) vissza kísért a szobába, hozta a tisztàt, még elintéztem, és mint akit agyonvertek, vissza aludtam...valamikor 9 felé jött megint kelteni h kakilnia kell... Azt is elintéztünk, levanszorogtam reggelit adni, meg tejet neki, és vissza feküdtem. Kb 2 felé lett annyi erőm h elmosogattam. De azt is nagyon nehezen. Nagyon szomjas voltam egész reggel, és délután. Még most is...
Nem tudom mi lehetett... De szerencsére elmúlt .... Nincs energiàm abszolút... Ülök és fekszek egész nap...
 


@annacska15:
Az erős hasmenés amúgy is kimerítő, főleg terhesen.
Pihenj amennyit tudsz és igyál.
Mielőbbi jobbulást!
 
 


Hát az egyértelmű, szó szerint nem tudtam felkelni. Mosogatás közben remegtek a làbaim alig tudtam állni...
 


Jó reggelt mindenkinek!

Annácska, jobbulást kívánok! Remélem már teljesen jól vagy azóta!

Nyuszmusz, engem is megvisel a meleg, bármit csinálok szakad rólam a víz.
Fejfájás elmúlt?

Knegm, az 1.bébi nálam is megvolt 4 óra alatt, úgy, hogy semmiféle teát nem ittam. Hallottam róla, hogy a málnalevél segíthet, bár nem tudom, hogy ki merem e majd próbálni.
Annácska, nem korai a 34.héten kezdened?

Olvasgattam utána, de vegyesek a vélemények.

Egy orvos ezt írta:

https://orvosvalaszol.hazipatika.com/ke ... 1388309949

A lábdagadás jelent meg nálam nemrég. Este polcolom így rendszerint elmúlik reggelre. Na meg a derékfájás is megkínoz éjszakánként.

Jövőhéten védőnő és kezdődik az NST is.
 


Na, itt egy teljesen más..... melyiknek higgyek???

https://www.google.hu/amp/s/femina.hu/g ... -alatt/amp
 


Szerintem az a tiszta ha megkérdezzük a szülésznőt és a dokit.

Napsugár!
A fejem még nem az igazi, de mára nem terveztem semmit, pihenés lesz.
Már Nst? Izgi! :-D
Az heti egyszer van, jól tudom?
 
 


Ez csak egy tea. Nem gyógyszer. Gondolom pont annyira hatásos amennyire hisznek neki.
 


Viszont A B C D E és foszfort is tartalmaz, azon felül egy csomó más jótékony hatása is van. Én amúgy se szeretek bevenni gyógyszereket, ha nem muszáj. Nem tudom h mennyire hatásos, bár én inkább gyógynövény párti vagyok, egy egész szekrény van tele a különböző gyógynövény teàimmal. ( fűben fában az orvosság)
Nekem 8 éves korom óta gondom van a vesémmel, meg a hugyhólyagommal, gyenge a méhem, és az immunrendszerem nem túl jó. Ezekre mindenféle teak vannak itthon sok nagyon rossz izű. Ez a málna levél se a legfinomabb, de jobb mint a nyír mert az keserű... De jót tesz a veséknek. Kamilla virág egy egész zsakkal van. Mindenki hozzám jön keregetni ha beteg... XD
 


Pl a vesém ha fáj, a nyírfalevél+csalánt szoktam inni. 1-2 óra után csökken a fájdalom, és másnap már semmi bajom. Írtak múltkor antibiotikumot mert találtak a vizeletemben vmi bacit. Ittam otthon teát, 2 nap múlva már nem volt semmi a vizeletemben. Az antibiotikumot meg ehettem volna egy hétig...
 


Nyuszmusz, jobbulást akkor. Pihenj sokat!
Igen, minden héten menni kell a 36.héttől.

Annácska, az jó ha gyógynövény párti vagy, és ha segítenek akkor miért is ne?!
Én nem vagyok a témában profi, hogy mi mire való.

Tejszaporító teát melyiket fogjátok inni?
Valami javaslat erre Annácska?
 


A málnalevélről megkérdezem majd a szülésznőt, de amúgy is csak 37.héttől merném inni amikor már nincs gond ha korábban érkezik is a baba.
 


@napsugar22:
Hát, az nekem nem vált be... Sőt én azt vettem észre h jobban fájt a hasa tőle a lányomnak. Ha tej szaporítás akkor inkább a barna sört ajànlom. Na az kemény cucc. Csak egy dl kell este és reggelre eluszol a tejben. Nekem úgy volt... :-)
 


Nem indukál szülést, ez egy baromság. Ha nem érett a méhszàj és panaszmentes a terhesség akkor nincs semmilyen negatív hatása. 34.-héttől ajànlott, de 36.- hétig érdemes elkezdeni. Nyilván olyan ne igya akinek már lóg a lába... Nyitott méhszàj stb. Lehet h azoknak nem tesz jót egy simaizom összehúzodàs.
 


Ja, az a másik, hogy egyik ilyen tea se hatásos, ha nem kúra szerűen iszod. És idő kell neki mire felpuhítja a méhszàjat. Egyes hatások hamarabb jelentkeznek, egyesek később. Nem mindegy h mire iszod. Egy fertőtlenítő tea pl vizeletre 1-2 óra és több adag vizeletet kiválaszt a szervezet, azaz hamarabb hat. De nem hiszem h egy hét múlva megszül aki issza, ha igen, megszült volna tea nélkül is. Azért nem ekkora csodaszer... Ha az lenne akkor teát itatna az orvos nem intravénàs oxitocint kötne...
 


@annacska15:
De jó hogy leírtad ezeket. :-D
Én is inkább a gyógynövények mellett vagyok mint a gyógyszerek mellet, bár én sem vagyok szakértő.
Páromnak van egy természetgyógyász ismerőse, neki szoktam szólni ha vmire kell egy kis segítség, és hozza is :-D
Kenőcs, tea, tinktúra bármit megcsinál.
 
 


Jó reggelt lányok!
Hogy vagytok?
 


Sziasztok!
Én végre jól ébredtem :-)
A meleg is elviselhető per pillanat ha be van húzva a függöny ès megy a ventillátor.

Jövő héten már Augusztus! :shock:
 
 


Ja, ne is mondd... Augusztus... Most fizettem a kötelezőt...lehet h már egy hónap múlva babàzunk... Nekem még nincs kész a táska... Elsején megyek védőnőhöz...
Kíváncsi vagyok, hogy befordult e már a baba, vagy még nem... Kb minden nap máshol rugdos... Valószínűleg meg forog mindenfelé... Jobb lenne ha már menne szépen a helyére...
 


@annacska15:
Bízzunk benne hogy megfordul.
Én Hétfőn megyek a védőnőhöz, meg a körzeti gyerekorvost akarom megkeresni hogy találkozzunk legalább egyszer személyesen, és írja meg a köldökcsonkhoz a receptet.
Meg lázkúpot is íratok.
 
 


@nyuszmusz82:
Neked már befordult? Hol érzed az éles mozgàst, és hol a tompàkat?
 


Most néztem a szivhangjat, a medence csontom felett van 3-4 ujjal, jobb oldalon.
 


@annacska15:
Az uh papírok szerint végig fejvégi fekvésben van a baba.
A hólyagomnál érzek mocorgást,gyengébben,
Erősebben pedig a jobb bordám alatt.
 
 


Jobb bordám alatt, illetve néha még a köldökömtől balra.
De legtöbbször jobboldalt.
 
 


Én baloldalt nagyon a derekam felé, ott szokott lenni olyan pici púp, amit jobbra-balra mozgat, a köldököm körül tompàbb, illetve nem olyan éles mozgás, a jobb bordàm alatt 2 ujnyival nagyon tompa nagyobb púp ami végig megy lentig jobb oldalon, és a bal medence csontomnàl érzek megint tompa nyomàst. De nem érzem h a hólyagomnàl lenne, meg semmit ott lent. Anna ilyenkor már egy hónapja fejvégű volt, már lentebb volt a hasam is... De most szerintem nincs ott ahol kéne... Egyre jobban aggódok, h nem tud majd bemenni a helyére, és császár lesz. :'(
 


@annacska15:
Elhiszem, hogyne aggódnál...
Nincs semmi "praktika" amitől befordulna esetleg?
Ott kint nem próbálja meg a szülésznő megfordítani a pocakban a babát?
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron