Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok újak! :) bogoca! Ha azóta elmúlt a folyás, szerintem ne izgulj, minden rendben lesz! gabelila, edith, boeske, timi! Kitartást nektek, nemsokára talán elmúlnak a rosszullétek! Nekem nincsenek tüneteim (illetve nagyon enyhék), a kisfiammal annakidején még egy kósza hányingerem se volt....Lehet, még egy kisfiunk lesz.... Én azért aggódom kicsit, mert azzal egyidőben, hogy nem jött meg a menzeszem, elkapott az influenza.... lázas is voltam, és szörnyen begyulladt a mandulám. Gyógyszert persze nem akartam beszedni, ezért elég nehezen kecmeregtem ki belőle, kicsit még mindig köhögök. Mondtam ezt a dokinak, mikor voltam az első ultrahangon, de ő nem izgult különösebben, mondta igyak sok citromos teát :) Március 8-án megyek vissza, remélem, minden rendben lesz! Azt szeretném kérdezni, hogy ti terveztek a kötelező vizsgálatokon kívül más szűrővizsgálatot is? Milyet? (Főleg azokat kérdezem, akik kb. annyi idősek, mint én. Én 37 vagyok  ) Annakidején a kisfiammal fel sem merült bennem, hogy kéne, de azóta eltelt egy kis idő....)
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, igaz, még csak pár napja lett pozitív a tesztem. A terheskalkulátorok november 1re írják a várható időpontot, ugye nem baj, ha mégis jövök hozzátok? Orvoshoz csak március 7-én megyünk,remélem, minden rendben lesz majd.
Második babámat várom, már van egy 28hónapos kislányom.
Mi megyünk szűrővizsgálatra, úgy tudom, a 12.hét előtt kell mindenképpen menni rá, sok helyen érdemes is gyorsan bejelentkezni.
A kislányomat a SoteII klinikán szültem, most a Jánosban tervezem. :)
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok mindenkinek :)

Én csak émelygek de azt a nap teljesen különböző időszakában is. A kisfiamnál nem volt ilyen. Az viszont biztos, hogy a para ugyanaz .. Ti hogy vagytok ezzel? Én azt hittem a második terhességnél nyugodtabb leszek, de ugyanúgy izgulok, hogy minden rendben legyen.

Mi a Maternityben szültünk, ez a Kútvölgyi magánja és csak jókat tudok mondani. Férjem végig velünk volt, családi szobában aludtunk és mindenben segítettek, mindent megtanítottak. Szóval aki ilyenben gondolkodik, én csak ajánlani tudom.

Akiknek már többedik babó jön, mennyire volt nehéz az újszülött ellátása másik gyerek mellett? Kicsit félek, hogy hogy fogom megoldani, és hogy lesz időm mindkettőre.
 

 
 

Lillus!
Ne aggódj, lesz időd mindkettőre.
Nekem kedvenc időszakom volt, mikor 2 kicsivel voltam otthon.

Kice!
Én 38 vagyok. Minél kevesebb macerával szeretném megoldani a genetikai szűrést. Az biztos, hogy a hasba bökést nem vállalom, a korom miatt a kombinált teszt alapból nagyobb kockázatot adna, szóval most a Prenatest szimpatikusabb. Persze nagyon drága, de valamit valamiért.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


@lillus777:
Szia, megkérdezhetem, hogy ki volt az orvosod?
 
 


@felho1:


Persze, Dr Fazekas Anita, bár ő nem ott rendel, de a szüléseket ott vezeti. De igazából a szülésznő az, aki végig ott van és ő nekem nagyon sokat segített. :)

 


@lillus777:
De jó, voltam a Rózsakertben Csermely dr néhány vizsgálatán, de olyan drága nála minden, hogy emiatt a szülést nála a Maternityben ki is zártuk. De biztosan nagyon klassz lehetett ott. :)
 
 


@kice:
Mi is Prenatestet szeretnénk, mint boeske. Szintén 37 vagyok.
 
 


@boeske:
@felho1:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, nekem is a Prenatest a legszimpatikusabb.
 
 


 


Sziasztok!


Tegnap megvolt az első vizsgálatom. 10,7 mm jó szívműködéssel, szóval eddig minden szuper! :)


@lillus777: Nekem az első terhességem korai vetélés lett, azóta én "lazább" vagyok. Mármint próbálok nem aggódni az úgyse segít. A vizsgálatok előtt persze izgulok, de nem akarom, hogy az aggódás töltse ki a napjainkat. Most úgy érzem még kevésbé aggódom. Kíváncsi leszek mi lesz ha megszületik, mert a lányunkkal igazi paramami vagyok...


@nesoka25: Te eljutottál tegnap dokihoz?


 


Mi 31 évesek vagyunk és kombinált tesztet tervezünk.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Gabelila!
Szuper hírek! Örülök, hogy minden rendben!

Igazad van, nem szabad feleslegesen aggódni. Persze nem könnyű.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Lányok, mit tudtok, illetve mi a tapasztalatotok, van összefüggés a terhességi tünetek és a picik nemei között? Pl egyik terhességnél rosszullét van, és mondjuk fiú, a masiknál nincsen és akkor lány?
 
 


Szerintem semmi összefüggés nincs. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Egyébként most fiút szeretnétek?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Mindennek nagyon örülnénk. :) Koslányruhákkal jól állunk, és jó egy barátnő is, tudom, de egy kisfiú volt amúgy az álmom régebben. :)
Szóval tényleg mindkettő hatalmas boldogság lenne! :)
 
 


@felho1:


Hát szerintem hülyeség :)
Én most úgy érzem rosszabbul vagyok, mint a lányommal voltam. Ami új az az, hogy undorodom az édes dolgoktól. Inni alig birok egyedül a citromos víz, ami úgy ahogy lemegy. Egyébként napi minimum fél liter tejet/kakaót/tejeskávét iszom, most rágondolni se tudok... Ilyen a lányommal nem volt majd kiderül, hogy esetleg fiú lesz-e :)

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila:

Köszi a véleményeket! :)
 
 


@felho1:
Nekem annakidején a kisfiammal semmilyen tünetem nem volt, alig akartam elhinni, hogy babát várok. Most sincs különösebb, időnként érzek némi hányingert. Meglátjuk... Akinek mindkét nemű gyermeke van már, biztosan okosabb!
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok?
Én továbbra is pocsékul. Nem bírok rendesen enni-inni, két és fél kilót fogytam. Mondjuk ez nem baj. De az állandó rosszullét kiborít.

Közben beavattuk a nagyszülőket, meg a gyerekeket is. Összességében pozitív a fogadtatás.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. :) Második babánkat várjuk, pont ma 6 hetes. Tegnap voltunk elsőnek orvosnál 12,5 mm petezsák látható. Van egy kisfiam aki januárban volt 2 éves. 7 hónap próbálkozás után sikerült a kistesó kis hormon zavar nehezítette meg a dolgot. Oktober végére vagyok kiírva. :) ma kezdődtek a rosszul létek. Igazából zombi lettem! :)

Kellemes napot! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
<br />
<br /><a href=Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
 


Huha látom már majdnem mindenkinél javában zajlanak a rosszullétek... kitartás csajok! Nálam mellfájfalom és fáradtság van csak, a derekfájás eltűnt és a hasam sem feszül már annyira. Néha még fura elhinni, hogy terhes vagyok. Na de napközben már néha rámtör a hányinger nagyon korai érzése...azaz összefolyik a nyál a számban és picit émelygek de ez még nem az az igazi....attól félek az csak jövőhéten kezdődik, akkor leszek 6 hetes
Jövőhéten megyek az első vizsgálatra is, már nagyon nagyon várom. Látni akarom, hogy minden rendben
Visszatérve a vitaminokra,érdemes lenne szerintetek egy kimondott terhesvitaminra váltanom? (Femibionnal szemezgetek) folsavat, magneziumot(amiben D is van) es c vitamint szedek eddig.
Terhesnaplót vezet valaki amúgy? Én most akarom elkezdeni, már a pozitív tesztelésektől kezdve jegyzetelgettem, rögzítem az eseményeket. Biztos jó érzés lehet ezeket jó pár év múlva visszaolvasgatni.

Szép hétvégét mindenkinek!
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok. Kíváncsi vagyok van-e valakinek az enyémhez hasonló tapasztalata.
Ma léptem terhességem 6.hetébe. Tegnap voltam dokibácsinál,aki üres petezsákon kívül nem látott mást. A petezsák mérete alapján (1,1cm) 4 hetesnek felel meg. Két hét múlva kell visszamennem. Ami igazán aggaszt,hogy egy hete elmúlt minden tünetem (mellérzékenység, talán a bimbók környékén enyhe érzékenység van, nincs mellfeszülés,eltűntek a pattanásaim,nincs hányingerem,sem szagundorom). A mensi-szerű görcsök megmaradtak valamint a derékfájdalom. 3 napja és tegnap volt kis mennyiségű barnás-rózsaszínes maszatolásom. Természetesen elmondtam a dokimnak,aki magnéziumot és terhesvitamint ajánlott. :-(
Szerintetek lehet még belőle baba?
 
 


Szia Ancsi!

Nem lehet, hogy kicsit később volt peteérésed?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


@boeske:
Igazából nem tudom :-( Ebben bízom én is.
 
 


@boeske: de jó, hogy pozitív a fogadtatás! :)


@eperke0120: Hát nekem fogalmam sincs mi a jobb a dokim mindig csak a folsavat kérdezi szedek-e. Lányommal elkezdtem a naplót meg ugyanígy fórumoztam/fórumozok, ami kb naplóként működik :)


@ancsi11: Reméljük a legjobbakat! Én mikor a korai vetélésemkor elkezdtem maszatolni elég hamar erősödött. Próbálj pozitív maradni!


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


De nagy a csend!
Hogy vagytok?


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia!

Én azért nem írok,mert csak arról tudnék, hogy milyen rosszul vagyok. Nem túl jó téma.

Holnap viszont lesz UH. Végre kiderül, mi a helyzet odabenn.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


@boeske: Szurkolok! Majd mesélj mizu odabent! Esetleg ikrekhez mit szólnátok? 


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@boeske:
Drukkolok, én szerdán megyek majd. :)
 
 


@gabelila:
Hát vicces lenne
Nekünk nincs segítségünk, még 1büiztetésre sem...
 
 


Sziasztok! 
Csatlakoznék én is. Már nézegettem február elején, de akkor még nem volt ilyen topik, kivártam. :)
Jelenleg 8 hetes vagyok, október közepére várom a második babámat. A pozitív teszt előtt egy héttel elhagyott minket az apuka, úgyhogy egyedül vágtam bele a dolgokba. Júniusban volt egy vetélésem, emiatt most veszélyeztetett terhességgel itthon vagyok 2 hétig, a doki javaslatára. Szedek egy csomó bigyót: femibiont, vas+folsavat, d vitamint, magne B6-ot, plusz a doki írt fel utrogestan kúpot hogy ezzel is támogassuk a picit. 
A kisfiammal semmit nem éreztem a terhesség alatt (kivéve a baba mozgását), ahhoz képest most kicsit rosszul vagyok néha, émelygek vagy afféle, két hétig a melleim fájtak. Álmos vagyok, rettenetesen. Éjjel viszont óránként felébredek, hogy már reggel van?! Hát nem éppen. :) 
Febr. 23-án voltam először orvosnál, és ami számomra a legfontosabb: volt szívhangja! (májusban nem volt) Március 9-én megyek vissza dokihoz, alig várom, látni akarom hogy jól van! Nagyon sokat idegeskedem és a kisfiam sem egy könnyű eset (5 és fél éves). Még nem mondtam el neki a kistesót, fogalmam sincs hogyan kéne tálalni, hogy jön a kistesód bár apa már nincs itt...plusz nem akarom hogy esetleg átélje amit júniusban a baba elvesztésekor.
Első gyerkőccel terhességi cukrom volt, emiatt most már a legelejétől kell tartanom a diétát. Majd belepusztulok! Annyira ennék édességet, péksütit, kekszet! De nem lehet. :( És éhes vagyok, éhes vagyok! Fogytam 1 kilót, pedig eszem napi ötször, gondolom a cukormentesség...fiammal az elején egyfolytában ettem, reggelire kb 3 zsemle és egy óra múlva éhes voltam, híztam is 10. hétre 3 kilót vele. 
Néha arra gondolok, csak egy picikét csalok...így az elején. Csak egy falat csokit! :)

Gratulálok mindenkinek! 
Felho neked külön, mert már ismerjük egymást!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok lányok! Megpóbálok most gépről írni, mert eddig telefonról sajnos nem sikerült. Körülbelül 7 hetes vagyok most az első babánkkal, orvoshoz holnap megyek. Sajnos, nem sajnos?!, rosszulléteim nem nagyon vannak még. Egyszer-kétszer volt émelygés. A melleim egészen eddig iszonyatosan fájtak, alig tudtam hason aludni, most tegnap óta mérséklődött a dolog, ez gondolom így normális?! Viszont tegnap óta, nagyon halvány barnás folyásom van, enyhe alhasi fájdalmak mellett, ami eddig is, egész idő alatt jelen volt, olvastam ezt már nálatok is, hogy jellemző. Remélem semmi komoly, ezért is örülök, hogy holnap megyünk, nagyon szeretném tudni, hogy mi a helyzet. Különben lehetséges oknak a progeszteron hiányt gondolom, azon nem lennék meglepődve, na de majd a doki megmondja. Izgulok. :) Mindenkinek kellemes babavárást kívánok! :) 
 


Sziasztok!

Megjöttem.
CRL: 11 mm, jó szívműködés. És persze egyedül van.
:)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


@szifla: üdv! sajnálom a kialakult helyzetet! Biztos jól fogod tudni kezelni! Diétához kitartás!


@cskriszta: Szia! Várunk holnap a jó hírekkel!


@boeske: Szuper hírek!!! :)


 


Nekem továbbra is az a legnagyobb bajom, hogy alig birok inni egyszerűen mindentől undorodom.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila:
Na nekem is pont ez a bajom. Csomó mindent kipróbáltam már. Főztem leveseket, almakompótot, hátha az jobban csúszik. Vettem ízesített vizeket, gyömbéres üdítőt, még kólát is, de egyik sem jött be. Alig bírok magamba erőltetni másfél liter folyadékot naponta.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!

Semmi új hír?
Többen is voltatok orvosnál, nem?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Igen, voltam dokinál. Hát se boldog se szomorú nem vagyok, azaz egyszer ez egyszer az. Azt mondta az orvos, hogy normál korai terhességet lát, de a folyásom okát (ami azóta sajnos rosszabb lett, sötét és több) nem tudja megmondani és az aggasztó. Kiírt táppénzre és hétfőn kell visszamennem. Hozzátartozik a dologhoz, hogy Ausztriában vagyunk, így nem a legegyszerűbb a kommunikálás, de megértettem mindent, amit mondott és nagyon kedves. Jelenleg változó a folyás állapota, hol nagyon kevés nagyon barna hol kicsit több és kicsit vörösebb, mellé menstruációs fájdalmaim vannak. Remélem hétfőn többet tud mondani. Nagyon szeretném, hogy velünk maradjon, de tudom, ha nem így lesz, annak így kell lennie.
 


Hallhattam a szívverését is!
Ez olyan csodálatos!!!

 
 


@cskriszta:
Esetleg hematoma nem lehet?
 
 


@szifla:
Köszönöm! :) Honnan? A Próbálkozók csoportból?
 
 


@cskriszta:
Amíg normál terhesség látszik UH-n, addig jók az esélyek. Én több gyerekemmel hetekig is véreztem, és rendben megszületett mindegyik. Drukkolok!

Felhő!
Szuper hírek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Köszönöm az érdeklődést!! Hát sajnos nem tudott mondani semmit a doki, ő is azt mondta hogy vannak kismamái, akik végig "menstruálják a terhességet". Remélem hétfőn tényleg lesz valami konkrétabb. Ha kevésnek találom az "érdeklődését", akkor felkeresek egy másik orvostoat is.
 


@boeske: Nekem még a levesek meg a paradicsomlé megy a legjobban.


@felho1: Szuper!


@cskriszta: Nagyon szurkolok, próbálj pozitív lenni! Görcsölésre magnéziumot szedsz?


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Hát multivitamint szedek, amiben van magnézium, de külön nem. Ha hétfőn jó híreket mond az orvos, akkor veszek azt is. A legrosszabb a tudatlanság, hogy kell-e aggódnom, van-e még min stb.. Bár már hétfő lenne.
 


@cskriszta: az első terhességem korai vetéléssel végződött szóval teljesen átérzem! Tényleg próbálj meg pozitívan gondolkozni, amennyire csak lehet!
Nem tudsz már most beszerezni magnéziumot, hátha elmúlna a görcsölés. Én most magne b6-ot szedek, napi 2 szemet vagy ha nehezebb napunk van 3-at. Dokim azt mondta, ha nagyon görcsölök akár napi 3*2-re is fel lehet emelni az adagot, de vannak erősebb készítmények is.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila: hát nem olyan egyszerű, mert egy pici faluban vagyunk, itt nincs gyógyszertár. Az a gond, hogy maga a vérzés nem olyan vészes, tehát ha csak az lenne nem aggódnék ennyire, csak mellé társulnak a hasi és derék fájdalmak, ez így elég ijesztő. Olvastam, hogy lehet hormonális probléma, de nem tudom, hogy ahhoz is társulnak-e a fájások, mert vannak más jelek, amik hormonális gondra utalnak. Lehet furcsán hangzik, de nem akarok beleszólni a természet rendjébe, ha menni szeretne a baba akkor nem akarom foggal-körömmel megtartani,úgy hiszem, hogy aki nekünk lett rendelve az velünk is marad.
 


@cskriszta: Értem és megértem! Reméljük a legjobbakat!
A görcsölgetés meg derékfájdalom akár sima terhestünet is lehet.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 


@gabelila: Igen, próbálok én is erre gondolni. Nagyon köszönöm a "törődést", igazán jól esik és doki után jelentkezem.
 


Sziasztok! Múlt héten voltam dokinál, és minden szuper :) Ma pedig a védőnőt is megejtettem. Április 3.ra kaptam időpontot a 12 hetes uh-ra és vérvételre.
Én nem vagyok rosszul, sőt inkább állandóan ennék :/ édeset, sósat felváltva :D
 


@cskriszta: Majd mesélj mit mondott a doki! Remélem jó híreket kaptok!


@nesoka25: Szuper, hogy minden okés! Mi 4-én megyünk :)

Én 2 napja reggel leerőszakolok egy csésze tejes kávét és mintha jobb lenne kicsit napközben. Mondjuk estére így is annyira felpüffedek, hogy úgy nézek ki, mint aki túlvan a félidőn...


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: