Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Várok mindenkit, akik 2019 márciusára várják babájukat.Érkezzenek hát azok a pozi tesztek
 


Februar vege, marcius eleje, ha minden igaz Dokinal meg nem voltam, juli 25re kaptam idopontot ahhoz, akinel majdan szulni szeretnék.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok! Nekem is március eleje, február vége. Nekem sajna most márciusban volt egy vetélésem 8 hetesen. Múlt pénteken teszteltem pozitívat, dokihoz majd július végén tervezek menni.
bogoca
Debrecen
 
 

 
 

Sziiasztok!Orulok nektek nagyon!! nagyon drukkolok Bogoca Termeszetesen Neked is Anami
 


Sziasztok! Jó egészséget Nektek! Ma nem bírtam magammal és csak kértem egy időpontot. Július 19-én megyek UH-ra. Nektek vannak tüneteitek? És milyenek?
bogoca
Debrecen
 
 


@krisztynna:
Szia!En is marius elejere varom a babocat marcius 6korul.2het mulva megyek nogyogyaszhoz akkor leszek 7hetes.Egyebkent 25eves vagyok es a 3.honapban sikerult be a babocank.
Ejszaka van h felkelek ra h szurkal a hasam aztan ra par percre vissza is alszom.ez elofordul napkozben is.nektek van hasonlo tapasztalatotok?
 
 


Ezen kivul mas tunetem nincsen.hanyinger ilyesmi semmi,az etvagyam sem nagyobb sooot...az alvasigenyem viszont megnott rendesen,es mellem az erzekeny elegge .
 
 


Ezen kivul mas tunetem nincsen.hanyinger ilyesmi semmi,az etvagyam sem nagyobb sooot...az alvasigenyem viszont megnott rendesen,es mellem az erzekeny elegge .
 
 


Nekem az egegyadta vilagon semmi tunetem nincs :D Erzem a mehem,de ennyi..A hasszurka normalis,nyulnak a mehtarto szalagok,minden valtozik odabent.Magneziumot erdemes szedni,egyenlore alacsony dozisban igy az elejen. :)
 


Ti szedtetek mar elotte is terhesvitamint?
 
 


Inofolicot szedegettem,aztan elkaptam kislanyomtol egy virust,ami utan azt mondtam,h nah ebben a honapban tuti nem lehetek terhes ,igy abban az egy hetben nem szedtem ezt sem.A pozi teszt ota szedem a Femibiont. :-)
 


Én még nem szedek semmit, csak progreszteron hormont a vetélés miatt, ja meg folsavat. A lányom 10 éves, vele nem voltak tüneteim. 8.héten vettem észre vele hogy terhes vagyok. A 2. terhességem nem sikerült. 6. héten vérezni kezdtem és 10 hetesen már nem volt szívhang. Egyébként ebben a nem sikerült terhességben nagyon erős tüneteim voltak. Hányinger éhség stb. Most hasonló mint a lányommal volt. Nem vagyok éhes, csak kicsit álmos. Hányingerem sincs. Sűrűn járok WC-re.
bogoca
Debrecen
 
 


Én még nem szedek semmit, csak progreszteron hormont a vetélés miatt, ja meg folsavat. A lányom 10 éves, vele nem voltak tüneteim. 8.héten vettem észre vele hogy terhes vagyok. A 2. terhességem nem sikerült. 6. héten vérezni kezdtem és 10 hetesen már nem volt szívhang. Egyébként ebben a nem sikerült terhességben nagyon erős tüneteim voltak. Hányinger éhség stb. Most hasonló mint a lányommal volt. Nem vagyok éhes, csak kicsit álmos. Hányingerem sincs. Sűrűn járok WC-re.
bogoca
Debrecen
 
 


Sziasztok! :-) Nekem május 30-án volt az utolsó menstruációm. Júni 24-én pedig az eslő pozitív tesztem :-) Első baba lesz, bár sajnos februárban elveszítettem egy picit. :-( Ugyhogy picit féltünk és nem tudtunk várni, már voltunk ultrahangra, hasi uh-án már látszott a pici kis pöttyöm. Örülök, hogy ebben a csoportban beszélgethetek olyanokkal akik (nagyjából) azt élik át amit én. :-)
 


Szia Gabibabo? Gratulálok! Kívánom, hogy minden rendben legyen veled! Nekem május 28-án volt meg utoljára. Én is hasi UH-ra megyek július 19-én. Akkor már lennie kell szívhangnak. Nagyon izgulok. Olyan sok idő van még addig. Neked kell szedned valamit?
bogoca
Debrecen
 
 


Köszönöm szépen, én is gratulálok neked( és minden friss kismaminak).Viszont kívánom, hogy minden rendben legyen veletek!És igen, kell. :-) Nem magyar gyógyszer(vagy vitamin), mert én kárpátalján élek, a neve Folio, folsav+jód. Az uh-ás doki írta fel. Egyébként én is femibiont akartam venni, de egyenlőre szedem ezt, aztán amikor vissza jön az orvosom szabadságról majd megkérdezem hogy ezután mit szedjek. :-)
 


Én is nagyon várom már, hogy hallhassam a pici szívét és jobban láthassuk! :-) A párom már most képet szeretett volna kérni.:-D Nagyon nehéz kivárni azt a két hetet. Egyébként a vetélés miatt még nem írt fel semmit a dokim, mert szabadságon van. De szerencsére eddig minden rendben van. A tüneteim a farkas étvágy, mindig éhes vagyok :-D fájnak a melleim, főleg este és reggel és hogy fáradékony vagyok.
 


@gabibabo: Huuu az allando zabalhatnek itt is megvan :D En jovo het csutortokon megyek uh-ra,addig tart ki ugyanis a progibogyom,s ha mar megyek dokimhoz akkor benezunk babahoz is.Akkor leszek 5+6hetes,sztem korai lesz még szivhanghoz,folyamatosan agyalok,hogy tolni kéne legalabb egy hettel ezt az idopontot,ugyanakkor esz a kivancsisag is
 


Megértelek benneteket!! Olyan ólomlábakon megy ilyenkor az idő. krysztynna te mennyi progibogyót szedsz naponta?
bogoca
Debrecen
 
 


@bogoca:
2x1-et . Es te?
 


Mèg 1*1- et, de növelem Én is 2*1- re. Megkérdezhetem Neked miért kell szedned?
bogoca
Debrecen
 
 


Nincsenek tunetek, azaz, nem a klasszikus. Erzekeny alul a hasam, bizonyos dolgoktol,szagoktol undorosodom, a mellem hatalmasra duzzadt es faj. Neha mintha fura mozgolodas lenne odabent, simogatas, motoszkalas- de ez fura, mert elvileg ilyet nem szabadna ereznem.
Vam egy 10 eves lanyom, IRes vagyok (2eve kezelnek), uh kicsit nehezebben jott ossze, de ezek szerint nincs baj a hormonokkal.
Extrem faradt vagyok, rosszul alszom, fel vagyok puffadva. Elvileg 6 hetesnek kellene lennem, gyakorlatilag az utolso elotti mensim mar nem volt normalis- rovid volt, keves verzessel, szoval akar idosebb is lehet a terhesseg.
Azon gondolkodom, nem varom ki a juli25-ot, hanem keresek egy maganrendelest a jovo heten. Szeretn tudni, hogy minden rendben van.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@unitek:
Én is éreztem szúrkálásokat, bár nem sokszor, én inkább menstruációs görcshöz hasonló, csak sokkal enyhébb fájdalmat éreztem akkor amikor NEM kellett volna jönni
 


Akkor pár napig. Mostmár elmúlt az is szinte teljesen. :-)
 


@anami6:
A puffadás nálam is megvan, eddig bármit megehettem akár este 10-kor is és nem volt semmi bajom. Most ha olyasmit eszem este akkor alig alszok éjszaka. De van, hogy arra kelek fel, hogy éhes vagyok. A páromat valamelyik éjszaka azzal ébresztettem fel, hogy ültem az ágyon és egy banánon nyammogtam. :-D Rám nézett, kérdeztem, hogy mi az? Éhes vagyok. :D
 


@gabibabo:
Azok nekem is voltak, neha meg vannak is. De az elozo terhességem is olyan volt, h vegig voltak kisebb görcsök- szuleskor is csak a hasam fajt lent, csak erosebb volt mint mensikor.
Az ehseg :) az van :) de vagy valami fozeleket ennek vagy valami gyorskajat, zsirban tocsogosat, kolaval :) inkabb a fozelek.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Kolaval :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@bogoca: Huuu,osszetett leszek.Engem bélendoval mutottek 2015januarjaban,utana lombik volt javasolt.Elsore sikerultek a fiuk,s mint lombikos,utrogestant kellett alkalmaznom.Ezt a terhesseget mehszajelegtelenseg miatt elveszitettem a 22.heten.Kislanyom az ikreim utan fogant a 3.honapban spontan,s miutan lombikra keszultunk,igy a lombikorvosomhoz mentem akkor,hogy nem jott meg a menzeszem,s van egy pozi tesztem(azt hittem az elozoleg ultrahangon latott cisztam okozza ezeket).Hat kiderult baba van a pocoban,lombikos dokim meg a szokasos rutint alkalmazta:utrgogestan...Most hogy ismet babat varok,nem volt kerdes,hogy ennel a terhessegemnel is rasegitunk,bar nem talalkoztam még az orvosommal mert pont akkor nem dolgozott mikor teszeltem es mentem volna hozza be,igy az ugyeletes orvossal irattattam ki.O is kerdezte,hogy miert kell,mondtam,hogy idaig mindig kaptam.Tuti alapon rakerdeztem az endometriozis orvosomnal e-mailben,o is azt irta,h szedjem,ugyhogy szedem :) De amugy utalom.Amikor kifolyik,mindig megilyedek,h ugye nem ver folyik...Szoval bleeee,varom hogy elhagyhassam.De az majd kb csak 14.het korul lesz...Aztan proluton depot inkectio lesz heti 1x.Allitolag jo a magas progeszteron dozis a mehszajnak.Kislanyommal is szurtak mar vele :) Nyilvan mindent megteszunk hogy ne tortenjen meg ismet az ami anno.Kislanyommal is osszevarrtak a mehszajam,mostaninal is ez lesz a protokoll majd a 18heten.
 


Sziasztok, és gratula mindenkinek!!!:)) Nekem elsö terhesség, a spirált 4 hónapja vetettem le, május 28-án volt az utólsó menszi. Eddig semmi rosszullét vagy hányinger. Csak a fáradékonyság, mellfeszülés, és ami az egyedüli idegesitö tünet az az állandó pisilési inger Egy nap elmegyek vagy 20x wc-re, minden nap 4-5 óra körül kelek arra hogy feszít a hólyagom, és onnantl kezdve fél óránként... szúrkálàst én is érzek néha, àllitolag normális, nyúlnak az inszalagok ahogy tâgul a méh. De örülök hogy megtaláltam ezt a fórumot! :)
 
 


@krisztynna! Köszi, hogy leírtad a történeted. Igazából Én most azt a progit szedem, amit korábban, az előző terhességemnél felírt a doki. Csak sajna nem kellett sokáig szednem, mert nem maradt meg. Igazából nem derült ki, hogy mi lehet a probléma. Lehet nem is progihiány, csak beteg lett volna, vagy nem jól tapadt meg. Most viszont még nem voltam dokinál, de a gyógyszert szedem. Ezt szájon át kell (progresteron exelist). Eddig 1-et szedtem, de növelni fogom 2-re. Szerintem bajt nem csinálok vele. 19-én meg úgyis megyek dokihoz, de szerintem azt fogja javasolni, hogy szedjem. Én 34 éves vagyok, 24 voltam a lányommal. Akkor minden olyan simán ment, nem is gondoltam, hogy ilyen bonyolult is tud lenni egy babavárás. Jó egészséget kívánok mindenkinek!
bogoca
Debrecen
 
 


Nem ismertek véletlenül valami jo telefonra letölthetö terhes alkalmazást? Ahol mindig nyomon lehet követni a babó fejlödését...?
 
 


@monique:
Én ma töltöttem le egy alkalmazást, WomenLogPregnancy a neve. Még nem volt időm megnézni, csak nagyjából. Rövid leírást ad arról, hogy mi történik az adott héten be lehet jelölni a tüneteket is erősség szerint, megmutatja mikor töltöd be a heteket. Pontosabban még nem tudtam átnézni. :-)
 


@gabibabo
Szuper köszi, megnézem! Én egy magyar nyelvűt is találtam (baba-mama), de az szinte használhatatlan, nem működik jól nálam az alkalmazás
 
 


Sziasztok! Gratu mindenkinek! Július 3-án lett pozitív a tesztem. Aug. 8-ra kaptam időpontot a dokihoz. (Ez már a 10. hét, ha jól számolom) Addig meg szedem a vitaminokat, meg izgulok, h minden ok legyen. Rosszullét nem nagyon van. Remélem nem is nagyon lesz. A szagokra érzékenyebb vagyok. Ma egész nap a krémemmel kengettem az orrom (az legalább nem büdös), mert zavart a klíma szaga. Éhség csak esténként tör rám, de az sem vészes. Szerintem megyek is, és eszek egy kis aszalt paradicsomot. Folyamatosan szomjas vagyok és pisilni járok. Ami azért fura, mert korábban baromi keveset ittam. És a hasam nekem is szokott szúrni, de akkor ezek szerint ez normális. Első baba lesz, még most nem nagyon tudom felfogni. Tényleg egy élet növekedne a hasamban?! Ti hogy vagytok ezzel?
 
 


Ma mar annyira borzasztoan fel vagyok puffadva...hihetetlen.vettem magneziumot azt el is kezdtem ma szedni mert szamomra ilyesztoen szurkalt a hasam egesz nap...most nap vegere mar valamivel azert jobb.nem tudom mit befolyasol az hogy mennyire elem meg intenziven ezeket a dolgokat , de aki azt mondja hogy eszre sem vette h terhes hetekig azt en el sem tudom hinni.
 
 


Igen a puffadás tényleg elég durva nálam is. Tegnap már olyan hatalmas kőkemény hasam volt, mintha már most lennék vagy 5 hónapos. Mégsem úszom meg hogy ezen a nyáron még jól mutassak a bikiniben? :-D
 
 


@monique:
Van olyan alkalmazas is, hogy 9honap ;)
 


@dorya:
Szio.Udv itt :) Gratu Neked is!
 


@krisztynna
Köszi!! Töltöm! ;-)
 
 


@dorya:
Szia, én is gratulálok neked! :-) Nekem is első baba lesz. Én sem tudom még felfogni, el sem hiszem. Én 23 éves vagyok, a vőlegényemmel úgy gondoltuk, hogy mostmár elkezdünk próbálkozni és hát nagyon meglepődtünk, mikor első probálkozás után pozitívat teszteltem, de persze nagyon örültünk és örülünk, csak egyszerűen annyira hihetetlen és félelmetes, hogy mosttantól minden megváltozik és mostmár Őérte is
 


Jaj véletlenül elküldtem. Szóval, hogy mostmár Ő érte is felelős vagyok és nemsokára velünk lesz :-) Talán mikor majd nőni fog a pocakom és mocorogni fog moszatka akkor már teljesen elhiszem, hogy bizony ott van a pocakomban. :-)
 


Nagyon szurkolok nekunk, hogy minden rendben legyen az apróságokkal!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Sziasztok! 
Csatlakoznék. :) utolsó mensi: május 26.
Volt három vetélésem és van egy fiam, ő volt a második lakóm. Utrogestánt kell használnom és vérhígító injekciót is kell szúrnom. Bizom benne, hogy ő már idebent marad. :) tünetek: sok pisilés, most kétoldalt szurkál, mellfeszülés, álmosság. Ultrahangon tegnap már pici lüktetés volt, még csak két mm. :)
 


@actinidia:
Szia! Gratulálok! :-) Remélem, hogy minden rendben lesz veletek ( és mindannyiunkal) és egészséges, édes kis csöppségeket hozunk majd a világra!
 


@actinidia:
Üdv a clubban és gratulálok! Remélem minden simán fog menni és 1,5 hónap múlva mindannyian fellélegezhetünk.
 
 


Sziaasztok?Ti mit gondoltok a varandosag alatti hajfestesrol?ammonia mentessel megoldhato meg?
 
 


@unitek:
Szia! Erre én is kíváncsi lennék. :-( Sokat olvastam már a témáról, van aki azt mondja nyugodtan lehet, csak közben szellőztetni kell és hogy nincs rá bizonyíték, hogy káros lenne a babának. Volt olyan fodrász aki festett terhes nőket is, vagy épp ő a terhessége alatt is végig festette a hajakat. Aztán a másik oldal akik azt mondják, hogy nem kockáztatnak, mert káros. Olvastam egy kommentet amiben egy nő azt írta, hogy ő külföldön szeretett volna terhesen hajat festetni, de egyetlen fodrász sem vállalta. Szóval van aki így, van aki úgy gondolja. Nekem mindíg sötétbarnára volt festve a hajam, az igazi színe világos barna. Már most nagyon be kellene festeni, de azt hiszem inkább kibírom. Az a biztos, én is azon az állásponton vagyok, hogy nem akarok kockáztatni. Sajna nem leszek csini frizurás kismami. :-D
 


@unitek:
Szia! Ezzel Most én is gondba vagyok, föleg hogy agusztusban még megyek nyaralni, hát addigra pont jo csúnya lesz a lenövésem. A henna ilyenkor állitolag egyáltalán nem ártalmas. Viszont idövel visszatérsz a hagyományos hajfestékhez, ha ráfestel a korábban hennázott hajra, a haj ott legyszerüen le fog törni
Valami más alternativa nagyon jo lenne...
 
 


Egyébként en fodrász vagyok:)) de mi halistennek nem dolgozunk vegszerrel.az hogy a henna utan letorne azt nem hinnem:) ha sotet szin a haj annal nagyobb benne a mergezo anyag,szoke hajnal pedig magasabb oxival kell dolgozni ott pedig az a bibi.
Enis ahogy olvasgattam elegge megoszlanak a velemenyek.en elsore ugy gondolom hogy egy hennaval nem arthatunk amivel a problema van az az oxi es az ammonia:
 
 


3. tévhit “Terhesség alatt tilos a hajfestés”
Akik ezt állítják, azok azzal indokolják a felvetésüket, hogy a hajfestékben található anyagok felszívódnak a fejbőrön keresztül. Nos a hír igaz. Valóban felszívódnak. Azonban olyan kis mennyiségben és olyan kevés káros anyagot tartalmazva, ami nem károsítja a magzatot. Valamivel veszélyesebbek azok a gázok, amik hajfestéskor keletkeznek, ezek belélegzése biztosan nem egészséges, de a babát ez sem károsítja.
Aki nagyon aggódik, válassza a melírozást vagy természetes alapanyagú hajfestékeket.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: