Új privát üzeneted érkezett!

@unitek: Es akkor mi is volt a kerdes,ha fodrasz vagy? :D sziooooo kolllega :) En is fodrasz vagyok. :D En amellett voksolok,hogy elso 3honapban ne.Gyakorlatilag az elso 3honapban alapozodik meg minden a babanal,ezidoben a legjobb mindenfele vegyszert leredukalni a legminimalisabbra. :) En ettol fuggetlen egesz terhesseg alatt nem fogok festetni.Nekem ombre a hajam,aranylag szepen fog lenoni.Ha szoke lennek,akkor meliroztatnek.Amugy a tobbieknek is 3honap elteltevel a melirt javasolnam ;)
 


Ha megtehetnem nem festenem hajat, egyaltalan, de sajnosat eleg kozel vagyok a 40hez, és elég sokaz osz hajam :(
A barna hajam egy hasonlo barnara van festve, ammóniamentes hajfestekkel. Akkor festettem utoljara amikor meg nem tustam hogy mi a helyzet, 2 hete, szoval egy darabig nem kell. Masfel havonta szoktam festeni, bar nagyon gyorsan no a hajam- csak utalok szórakozni vele. A fodrász-festeket sajnos ledibtak az osz hajak.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Egyebkent Unitekkel egyet ertek.Ha fel is szivodik valami,nem art a babanak.Plussz a vegyszer belelegzeset kell mellozni.Nekem is megoszlanak a vendegeim koreben.Van aki festet 3honap utan,van aki inkabb kibirja.Tenyleg nagyon megoszlik. :) En csak hyper-beszari vagyok Igy is eleg,hogy masok hajat festegetem,bar nem gyakran,mert csak heti2 napot dolgozom kislanykam miatt.
(Ja,es Unitek,az a kerdes viccesen akart hangzani,remelem nem ertetted felre,visszaolvastam,huu mondom ezt lehet mas hangsullyal is olvasni.)
 

 
 

Amikor a kisfiamat hordtam a hasamban egyszer satíroztattam. Persze csak amikor már védte a magzatburok és mikor megszületett volt egy szőke tincs a barna hajában. :) Lehet, hogy nem ezért, de azért vicces volt. :)
Két kérdésem lenne:
1, Ti mertek- e még hason aludni?
2, Ti is ilyen mániákusan méregetitek a testhőmérsékleteteket mint én? :) Ha 36,5 fölött van, akkor megnyugszom. Ha 35- tel kezdődne, tudnám, hogy vége.
 


@actinidia:
En felhason alszom.Kislanyom ugye még szopizik,s a cicik miatt inkabb,plussz nekem mar elkezdett enyhen alakulni a pocak Szoval mar amiatt se.
En nem homerozom,en tesztelgettem sokaig.Erosodest neztem.Mostmar azt is csak 1x-1x csinalom,a masodik csik mostmar pikk-pakk kint van,igy abszolut nyugizom :) Csutortokon meg megyek uh-ra.Jajjjjjjjjdevaaaarooooommmmmmmaaaaaar
 


@actinidia:
Én eddig szerettem hason aludni, de nemrég feltűnt, hogy egyáltalán nem alszom már hason, nem csak azért mert fáj a mellem, hanem egyszerűen már ösztönösen sem fordulok úgy, csak oldallal és ez, ha belegondolok, már a pozi tesztem előtt kezdődött. Nekem hanyatt fekve, kinyújtott lábakkal is kényelmetlen néha, mintha húzódna a hasam.
 


Egyébként, hogy vagytok mostanában? Én ma elég ramatyul vagyok, ma reggel meglátogatott róka koma, de azóta sem múlt a hányinger. És borzasztóan álmosnak érzem magam. Valamint az a kérdésem lenne, hogy azt olvastam, hogy ilyenkor inkább nehezebb a wc téma a kismamiknak, nekem meg pont ellenkezőleg. Nem elég a hányinger, még a hasam is megy(bocsi) minden reggel. Van még valaki aki velem jár egy cipőben? :-(
 


Sziasztok! Én vettem egy Clair Blue tesztet, ami elég drága volt, de mutatja a heteket. . Ezzel megnyugtattam magam. Ma reggel már minden bajom volt. Haspuffadás, kemény gyomor. Szorulás, aranyér probléma. Meg majd leesik a fejem olyan álmos vagyok. Jövő csüt. UH, már nagyon várom.
bogoca
Debrecen
 
 


Titeket orvos latott mar? El vagyok kicsit kenodve, mert 3 helyre tudnek menni legalabb, julius 25 a legkorabbi idopont (8,5hetes leszej kb). Aug kozepe, szeptember... nem pest, de nagyvaros.
A lanyommal anno azonnal adtak progeszteronpótlást, nem tudom most szukseg lenne e ra, mar csak azert is, mivel meg mindig eleg kozel vagyok a 40hez es nagyon nem szeretnem ha gond lenne :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@actinidia:
Hason nem tudok aludni miota elkezdett megnoni a mellem az elozo terhessegkor. Illetve a 8. hettol nagyon erzekeny volt a hasam. B75rol D85re, tejjel teli inkabb DD volt.
Testho 37... Fazom is hetek ota rendesen :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Tesztet is csinaltam tegnap, a masodik csik hamarabb latszodott, mint az elso :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Engem már látott, nem bírtam volna ki ha nem lát orvos, de még nem döntöttem hogy az első ultrahang után kinél folytassam. A régi orvosomban nagyon bizonytalan vagyok, mert előző vetélésnél nem írt fel semmit és mikor véreztem, rám bízta, hogy befejezzük e műtétileg, azóta sem látott. Akiket meg ajánlanak, nincs magánrendelésük, úgy kell őket keresgélni a kórházban.

bagoca! Hol tudtad beállítani, hogy Debrecen a városod? Nem találom.

Nem is tudtam, hogy létezik olyan teszt, ami mutatja a heteket is. Gondolom azért ez is csak egyszer használható ugye?

 


@gabibabo:
Nekem eloszor szorulasom volt,az tunt fel menzesz elott,hogy hmmmm...itt valami mas.Mostanra meg bealltam “normalra”.Szerintem siman van,h valakinek megy a pocakja babasan ;)
 


@anami6: Engem nem latott még az orvosom,csutortokon fog.Viszont mult heten becsattogtam a korhazba,es az ugyeletessel irattattam fel utrogestan golyokat.Kerdezte,h miert kell,mondtam hogy mert elozo terhessegeimnel is kaptam progi potlast.Ugyhogy felirta.Endometriozis orvosomra emailben rairtam addig is,hogy szedjem/ne szedjem,o meddosegis orvos is,ugyhogy egyertelmu igen volt a valasz.Szoval esetleg egy ugyeletes orvost elkaphatnal,hogy felirjon neked is potlast,persze ugy,hogy azert megbeszeled vele,ne csak en mondjam igy neten keresztul laikuskent ;)
 


@actinidia:
Huu az en orvosomban sincs nagy bizalmam.Azaz van,mert a mehszajvarrast jol meg tudja csinalni,meg kedves,meg aranyos,es minden.De terhesseggel gond ne legyen,mert o inkabb akkor szuper,ha gondtalan terhesseget visz vegig. :D Megcsinalja az ultrahangokat,meg amit kell,s h nincs gond komolyan imadatos orvos.Hat engem mar komolyan vesz az tuti :) Teny,hogy minden kismama pocakja feszul/huz/szurkal,nehez megkulonboztetni,hogy most ez “csak” szimpla terhessegi tunet,vagy mar gond kategoria.Na mindegy,Pannimmal mar szoros megfigyelest tartottunk,bar ott is voltak erdekessegeink(pl mutet elott fertozesmentesnek kellett volna lennem,dokim mondta,h raerunk még ezzel a bacival szules elott foglalkozni,aztan a delelotti orvosi megbeszeles utan meg megiscsak bejott,hogy hat csak levesszuk a kenetet es ha még mindg baci van,akkor napolodik a mutet.Vegul nyilvan volt baci,hisz elotte par 1-2hettel neztuk,igy nem tehette be a cerclage-t(varratot),egy hetig antibiot kaptam venasan mig azt a szart (sztreptot)kiirtottuk belolem.Erre max mar csak emlekeztetnem kell,de szerintem magatol is menni fog neki remelem.De azert ebbe igy belegondolnom ketsegbeejto...Még jo,h a tobbiek felulbiraltak anno.Teny,h a streptococcus bacteruummal terhesseg vege kornyeken kell jobban foglalkozni,plane huvelyi szules eseteben.De ha a cerclaget fertozesmentesen kell elvegezni,akkor ugy kell(en is olvastam elotte neten).Szoval a valtas gondolata bennem is felmerult,pedig a szemelyisege tenyleg annyira kedves.Plussz muteteket kivaloan vegzi,es a korhaz is szimpatikus nekem.Barmikor bemegyunk ugyeletre,nem felek tole,h ki fog megvizsgalni,mert mindegyik orvos ismerem(a bentlevo idoszakomban volt hozzajuk szerencsem).Es ez nekem mind mind szornyen fontos.En a varratbol kifolyolag ugyanis ugyelet latogato voltam anno is,es most mar mantrazom magamnak,hogy most visszafogom magam,de ezt majd meglatjuk :D
 


@krisztynna:


Lehet, hogy nincs tökéletes orvos, hisz ők is emberek. Nem tudom, teljesen bizonytalan vagyok.
 


@anami nekem volt itthonnprogreszteronom, a márciusi vetélésemből maradt, ami akkor sajna mégsem kellett, mert megállt a fejlődésben. Én jobbnak látom 6-7. hétben menni UH-ra, mert akkor már van szívhang. Ha elmennék hamarabb azon forognék, hogy vajon lesz szívhang vagy sem. Hetente csak nem vizsgálgathatnak . Én most hasi UH-ra fogok menni, azt mondták már látszódni fog, aminek kell. Hüvelyire most nem akarok olyan korán, rossz emlékem van a vetélés miatt. Félek tőle.
bogoca
Debrecen
 
 


@actinidia egyszer használatos a Clair Blue teszt. 2008 óta vagyok Babaneten regisztrálva, még a 10 éves lányommal regisztráltam, aki szintén hasonló időszakban fogant. ( február végén született) . Szóval már nem rudom hol állítottam be a Debrecent , rég volt.
bogoca
Debrecen
 
 


Ma egesz nap gorcsolok, uh nogyogy ambulancia...
Nezzenek meg. Sajnos rossz emlekeim vannak pont errol az időszakról, 11 eve ilyenkor veteltem el kb, az orvos nem vett komolyan. Par nam mulva megindult az egesz, végül mentot hivtunk amikor mar nagyon vereztem.
Persze 2 honap mulva ujra terhes voltam es azota 10 eves a lanyom

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@anami6:
Remélem minden rendben lesz! Rendben lesz a baba és te is! :-)
 


Latott doki, nospat szedjek, meg vitamint. 2,5mm es dobog a szive . Sokat pihenjek, tappenz.
Eddig rendben van .

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@gabibabo:
Köszönöm

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@anami6:


Jajj de jó! Féltem milyen hírrel jössz vissza, de örömmel és az nagyon jó! :)
 


@anami6:
Nagyon örülök, hogy jól vagytok! :-)
De jó, hogy hallhattad a pici szívét, én is alig várom már, hogy hallhassam.
 


Sziasztok! Nekünk is márciusi babánk lesz, az első Kedden megyek orvoshoz, már nagyon várjuk, akkor leszek a 6. hétben ha minden igaz. Ti mikor voltatok először orvosnál? Milyen vitamint szedtek ? Én elevit1et. Örülök Nektek, örulok, hogy itt lehetek
 


@marcius01:


Szia! Én is azt szedem, plusz D vitamint. Utrogestant, vérhígító injekciót. De első babánál azt nem kell. :) Én 5 hét 6 naposan voltam ultrahangon először. Akkor volt 2 mm. :)
 


Köszönöm szépen, akkor szerintem jókor megyek én is :)
Még annyit szeretnék kerdezni, hogy melyek azok az ételek amelyeket a terhesség alatt nem ajánlatos fogyasztani ? Már annyi mindent olvastam erről, most a ti véleményetekre lennék kíváncsi :)
 


@anami6

De jó, örülök, hogy jól vagytok és hogy már láttak szívhangot

@marcius01
nekem Angliában az első terhességemnél a májat tiltották. Nyers húsok, tengeri herkenytűk sem jók.
bogoca
Debrecen
 
 


Sziasztok! Visszaolvastam a beszélgetéseket, csatlakoznék hozzátok :) Június 4.-én volt meg utoljára, rövid 25 napos ciklusom van, 24.-én már pozitívat teszteltem, elvileg március 10. körül erkezik a baba. Dokihoz 18.-àn megyek, bár tudnék most csütörtökön menni, nem tudom melyik lenne a jobb... Nyilván minél hamarabb annál megnyugtatóbb, csak nem vagyok benne biztos hogy már làtszódna-e a szívhang. Tünetem nem nagyon van szerencsére, néha megszédülök.
 


@millie21:
Szia! Üdv a klubban :) Szerintem jó lesz a 18-a. Nekem június 8-án jött meg utoljára, én se megyek a héten dokihoz, hanem 17-én, a szívhang miatt. Izgulok már nagyon :)
 


@actinidia:
Jujjjj en is akkor megyek.Nalatok lattak mar szivcsopulzalast aznap?
 


Udv az ujonnan erkezoknek :) Anami,orulok,hogy nincs semmi baj
 


Sziasztok! Ma vagyok Pont 6 hetes, ultrahangom csütörtökön lesz. A mai napom iszonyú volt. Szombat vasárnap voltak már kisebb rosszullétek. Ma viszont már arra ébredtem hogy liftezik a gyomrom. Csak sóhajtoztam úton melóba, mikor meg beértem és megrohamoztak a kollégák jobbról balról vért izzadtam hogy nehogy kitaccsoljak mindenki előtt. A hányinger szinte az egész napom végigkísérte. Ha eszegettem akkor minden ok volt, úhgyhogy csipegettem és eszegettem egész nap. Remélem ez nem fog így maradni nálam!
 
 


@marcius01:
Puffaszto dolgokat mondja, brokkoli, kaposzta, bab, kel stb nehogy gorcsot okozzon.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@krisztynna:


Igen. Azt mondta a doki, hogy ha " nagyon akarom már látok kis pulzálást is". Én mondtam, persze, akarjuk már... és akkor mutatta, de a papírra azért még nem írta rá.

Két órát kell feküdni reggel az utrogestan mistt. Először örültem a hivatalos két óra lazsálásnak, de már kezdek unatkozni egész nap. Ti mit csináltok nap közben? Van aki még dolgozik?
 


@actinidia:
Nekem szerencsere nyari szabadsagom van, tanar vagyok, de a papiromra rakerult tegnap h veszelyeztetett, uh lehet szeptembertől sem fogok dolgozni.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


@actinidia:
2orat?En felhelyezem,aztan csók.Amennyi kell felszivodik igy is.Nem egybol jon ki,legalabbis nalam kesobb tavozik a felesleg(amit borzasztoan utalok,mert mindig megijedek)
 


En is 5+6napon megyek.Kesobb szerettem volna,de az utrogestanom pont el fog fogyni a heten,ezert kell mennem :( Pedig rahuznek meg egy hetet legszivesebben.Marmint persze rettenetese varom a most csutortoki uh-t ha mar igy alakult hogy most megyek :D
 


Tudom,hogy még raernenk vele,mert meg hatha lennenk tobben is.De egy ido utan,lenne kedvetek majd atbutorozni facebookra? Olyan jo lenne majd kepeket megosztani.Nekem kislanyommal volt egy 21fős csoport,megismertuk egymast,tudtuk mar hogy ki kicsoda,nemcsak nevek voltak,hanem netes baratnokke valtunk.Ott a posztokat is jobban tudtuk kovetni,azonnal megkaptuk az ertesitest ha uj hozzaszolas erkezett(itt allandoan frissitgetem,akkor ha azt latom hogy sokaig senki nem irt,elfelejtem vegul en is es joval kesobb ugrik be,hogy na megnezem irt-e vki.Mindenfelekepp kis kozosseget szeretnek,mert az ilyen szemelytelen nagy csoportok szamomra nem olyan jok.Véleményt mondjatok legysziiiiiiiiiii
 


Nyugodtan johetnek az ellenvelemenyek is,nem harapok :)
 


Èn jó ötletnek tartom, de majd csak később, mikor már betöltöttük kb. a 16. hetet. Addig név nélkül szeretnék maradni.
bogoca
Debrecen
 
 


 


Krisztynna mikor mondta a doki, hogy lát kis pulzálást? Hány hetes voltál? Én is jó ötletnek tartom a facebookos csoportot, picit későbbre :) Én dolgozok de alig várom a szabit, reggelente nagyon hanyingerem van , főleg parfümöktől amit a kollegák, ugyfelek magukra fújnak. 6. Hét végén megyünk nyaralni, 900 km-t autóval. Szerintetek ki fogom bírni ? tök csúnya lenövésem van, de nem merem befestetni a hajam, most vagyok az 5.hét elején. Szerintetek? Más bajom nincs jelenleg :)
 


@marcius01:
Nem nekem volt szivpulzalas hanem Actinidianak :) En csak rakerdeztem nala,mert en csutortokon megyek es akkor leszek 5+6hetes,pont mint Ők voltak aznap :)
 


@krisztynna:
Jo otlet a facebook :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
 
 


Szerintem is jó ötletet a facebook csoport, kicsit később, amikor már egyébként is publikus lesz. :-)
 


Amugy mar megcsinaltam mikor ezt a csopit is is :D 3an vagyunk tagok benne.Amugy titkossa is tudom tenni,akkor nem is talalni ra a csoportra.De majd jottok amikor ugy erzitek ;)
 


@krisztynna:


A facebookkal én is úgy vagyok, hogy nem szeretném egyelőre, hogy mindenki lássa, hogy csatlakozom a babavárós face csoporthoz. Pedagógus vagyok és a szülőknek még nem szóltam, hogy a következő tanévben már nem én leszek a kicsikkel, előbb szeretnék túl lenni a kritikus időszakon, ami nálam 12- 13 hét.
Persze ha titkos a csoport és nem látszik kik a tagjai, akkor oké. :)
 


Egyenlore nem titkos,csak szimplan zart.Ebben az esetben latszik kik a tagok.Vajunk még egy picit,neha 1-1 emberke betalal mashonnan is,a 15-20 fő kornyeki letszam lenne a cél.Aztan titkossa teszem majd ;)
 


Jó ötlet a face csoport, én jövök, ha titkos lesz :)
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: