Új privát üzeneted érkezett!

@babszi24:
Nyugi ne idegeskedj. Az semmiképpen se jó. 5+3 naposan nekem csak egy üres zsákot lehetett látni. Szívhang a 6-7. hét körül van. Kinek előbb kinek később. Mikor nézi meg újra?

 


@babybumm:
Szerdán megyek újra. Próbálok nem idegeskedni, köszi, hogy vígasztalsz! De valahogy bennem motoszkál a gondolat. Már felkészültem a legrosszabbra is.
 


Én Győr környékéről vagyok.
Babszi! Nagyon szorítok hogy holnap minden rendben legyen!
Mi majd csak jövő héten szerdán megyünk ultrahangra.
Ma töltöttem a 9.hetet és nagyon messzinek tűnik a 12
 
 

 
 

Sziasztok! Vegre voltam orvosnal. 7 hetes, es lattam a szivveteset. Javasolta a folsav melle a femibion 400-at szedni. Harom her mulva megyek ujra ultrahangra.
 


Magin én is Győrből vagyok!:)
 


Köszi, hogy szorítottatok, lett foganatja!!! Repesek a boldogságtól minden rendben, volt szívhang, a hematóma pedig eltűnt. Ezennel beléptem a boldog babavárós időszakba :) majd csak decemberben kell mennem kontrollra, meg genetikai uh-ra.

Magin! Nem baj, ha lassan telik, annál tovább maradunk fiatalok Miért várod a 12. hetet?

Mandarin! Gratulálok, az egyik legcsodálatosabb dolog, amikor látszik már a szívverés, akkor már a miénk!

Babybumm! Múlnak már a rosszullétek? Te merről írsz?
 


Babszi, Nagyon orulok, gondoltam ratok! Nekem azt mondta a doki, hogy December elejen megnezzuk a szive Es ha minden rendben akkor beszeljuk meg a tobbit. Akkor lesz 10 hetes. Ti szedtek vitamint?
 


Valamiert kimaradnak betuk az irasombol. Bocsanat
 


@mandarin:
Én Femibiont szedek, meg Duphastont. A Femibiont azért, mert folátot tartalmaz, nekem MTHFR mutációm van, nemrég derült ki, és ez miatt nem tudom hasznosítani a folsavat... a Duphaston meg az Inszemes protokoll része. Aztóbbi időben annyi vitamint szedtem, hogy most már teljesen fel vagyok töltve, lehet 200 évre előre :D
 


Nekem is a femibiont mondtak. Es Hogy vagytok a faradsaggal? Enmar dolgozni sem tudok mert csak aludnek.
 


@mari0828:De szupiii,örülök hogy nem vagyunk messze egymástól :)
Babszi!Szoritottam és jó hallani,hogy minden szuper.
A 12.hetet azért várom,mert elvileg az ilyen “vízválasztó”
Nekem csak a szűk család tudja a babót és alig várom,hogy “nyilvános” legyen.-amihez ugye legtöbbször a 12.hetet szoktak javasolni
 
 


Sziasztok :)

Első babát váró kismama lennék és június 4-re várjuk a picit. Most épp egy kis ijedelem közepén vagyunk (aprócska hematoma, ágyban fekvés stb.) de nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz. Hétfőn megyünk genetikai UH-ra, reméljük csak jót fognak mondani.
Savanyúkáposztát kívánj valaki? Én nagy mennyiségben fogyasztom pedig nem voltam soha nagy rajongója :D
 


@mkitty85:
Szia! Gratulálok a babàdhoz! :)
Én is jövőhéten megyek ultrahangra, betöltöm a 12. Hetet. Màr nagyon vàrom :)
Nàlam még nem jött el, hogy valamit nagyon kívànjak.
 
 


Sziasztok, kinek mi volt a 12.heti ultrahangon aki most volt? Én csütörtökön megyek, már nagyon várjuk.
Hogy van mindenki? Nálatok is szűnik a folytonos álmosság? Napról napra jobban pörgök :D


Sziasztok! Én ma voltam a 12. Heti ultrahangon.
Nagyon jò volt, làttam ahogy mocorog :) Szépen fejlődik. 6,5 cm .
Én is jobban érzem màr magam.
Többiek? :)
 
 


Nekem meg csak a 8. het, de jo olvasni hogy ti mar kezdtek jobban lenni. En egesz nap csak aludnek. Es a hanyinger is csak pár napig enyhul Aztan jon vissza.
 


Sziasztok! Most találtam rá a csoportra és nagyon megörültem. Én éppen ma töltöttem be a 9. hetet, június 26. a várt időpont. Több, mint 1 év után sikerült a babánk, bár még mindig nagyon félek a legrosszabbtól. Júliusban volt egy vetélésem. Progeszteronhiányom van, amiről már tudok egy ideje. A baba is csak gyógyszer segítségével sikerült, illetve még jelenleg is a fenyegető vetélés kategóriában vagyunk. Duphastont szedek én is még a 12. hétig. Az elejétől kezdve volt puffadás és olyan fura gyomorfájdalom, mint ha folyamatosan üres lenne a gyomrom, és valóban ettől az érzéstől nem is nagyon tudtam enni. Szagokra én is érzékeny vagyok. A legrosszabb a 6.-7.-8. hét volt, de most egy pár napja jól vagyok, bár én jelenleg emiatt is aggódok... Hátha azért vagyok jól, mert valami baj van a babával. Legközelebb dec. 14-én megyek. Ha minden rendben lesz, karácsonykor szeretnénk elmondani a családnak. Ja és zalai vagyok.
 
 


No megvolt nálunk is a 12hetes Uh 5,7cm az ülőmagassága. Úgy mocorgott a doki alig tudott szívhangot nézni... :D meg látszódtak a kis kezecskéi is ahogy kalimpált. Legszivesebben minden nap mennék ultrahangra :D


Jelentkezem! 5 hetes és 5 naposak vagyunk! :)
 


Most nézem, elnéztem egy hónapot! :)
 


Sziasztok. Jó régen írtam. Ma töltöm a 8. hetet. Reggeltől estig piszok rosszul vagyok, minden este hányok. Alig várom,hogy vége legyen ennek az időszaknak. Igaz a mondás,hogy minden terhesség más.Ez most sokkal nehezebb, és semmi se használ a rosszullétekre. Vmi extra tipp?

csokifej szerintem senkit se zavar a dolog. De majd a többiek megmondják. Én is július elején szülök elvileg.

 


Sziasztok! Genetikai vizsgálattal hogy álltok? Aki jártas ebben, tudna róla pár sort írni? Első anyuka leszek és nem tudom mihez kezdjek ezzel a témával kapcsolatban. Köszönöm
 


Én kedden megyek genetikai vizsgàlatra. Vérvétel+ Ultrahang lesz.
Ezt ugye magunknak kell fizetni, nem kötelező vizsgàlat, de ajànlott.
 
 


@akire39:
Ez a kombinált, ami valószínűséget számol az életkor alapján?
 


Sziasztok!
Én holnap leszek 10. hetes és örülök, hogy rátok talaltam
Szerdán megyek az életkor miatt ajánlott NIPT tesztre es december 14-én a 12. hetes UH vizsgálatra
A rosséteket én is megélem, de hányás nincs Puffadás és székrekedés van
A munkahelyeteken már elmondtátok , hogy babátok lesz?
Jó éjt


“Rosszulléteket” akartam írni


@melinda1326:
Az NIPT mit takar? Anno a kislányommal nem volt ilyen.
Még nem mondtam el a munkahelyemen, illetve a főnökasszony tudja(egy irodába vagyunk) ,de a vezetőség még nem ,és a kollégák sem.
Ma megyek dokihoz este. Alig várom már.
Közben tp-n vagyok a "naggyal"

 


@babszi24:
Pontosan még én sem tudom, mi lesz pontosan. De holnap írok, ha túl leszek rajta :)
 
 


@babybumm:
Itt talalod a vizsgálat pontos leírását, de szerdán este már többet tudok, de annyi biztosnak tűnik, hogy az életkorom miatt a szúrásos mintavétel elkerülhető.
Nekem is csak 1 kolléganőm tudja és majd a 12 hetes UH után mondom el főnökömnek.
Mi volt a dokinál?


2 cm tömör gyönyör, dolgozó kis motorral.Mehetek a védőnőhöz, házi orvoshoz.

 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok! :) Június 28-ra vagyok kiírva,jelenleg 10 hetes a pocaklakó.Harmadik gyernekem,de hatalmas izgalommal várjuk,ugyanis ő meglepi baba az első kettővel ellentétben.Túl vagyok az első nőgyógyászati vizsgálaton,védőnőn,laborvizgálatokon.Már várom a jövő hetet,akkor van jelenésünk újra az orvosomnál.
Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én állandóan eszem.Nem mindig a legegészségesebb dolgokat...ez eddig nem volt jellemző,baromi bűntudatom van sokszor emiatt,mégsincs önuralmam.
Nekem már tudja a főnököm,nagyon örül,de persze sajnálja,hogy majd elveszít.Azért szóltam nekik a lehető leghamarabb,hogy fel tudjon készülni majd a helyettesítésemre és nem mellesleg azóta jobban figyel rám.Virágkötő vagyok és azóta a nehezebb munkákhoz,napokhoz bejön segíteni kérés nélkül.


Gratula mindenkinek!Örülök,hogy bővül a kis csoportunk.
Kéne egy táblázatot készíteni,hogy hányan,kik,mikorra vagyunk stb.
Nekem jövő heten lesz a genetikai UH.
Ma töltöttem a 11.hetet
 
 


Sziasztok!

Én május 14re várom a 2. babámat, ha nem bánjátok csatlakoznék hozzátok, mert a májusi csoport nem aktív.
 
 


@akire39:
Mi volt a dokinál? Remélem minden oké!

De jó egyre többen vagyunk! :)
 


@babszi24:
Minden rendben volt. Annyira cuki volt a babàm. Reggel 9kor kellett mennem és ő még akkor aludt :D nem nagyon akart megfordulni, hogy megmutassa magàt, hàtat fordított, néha megfordult, de utàna egyből vissza. A doki elküldött, hogy sétàljak 10 percet, hàtha felkel. Sikerült :)
Az ultrahangon minden rendben volt, a véreredménnyel hívnak majd.
 
 


@akire39:
De jó olvasni, ezt az édi történetet! Gratulálok a bébihez, örülök, hogy egészséges és mindent rendben találtak.
 


Sziasztok.
Lehet még csatlakozni? Igaz július elejére vagyok kiirva, de mivel ikrek lesznek szerintem június vége lesz belőle.
3.baba lett volna. De vmi csoda folytán 2 lett belőle. Egyenlőre még sokk hatása alatt vagyunk.
Van egy 5 éves fiam és egy 2 éves lányom. 37 éves vagyok. A dokim a korom plusz az ikerterhesseg mellett az amniocentézist javasolja. Eléggé parázok tőle, de be fogjuk vállalni, mert a 2 egészséges gyerek mellé nem szeretnénk beteget. És az ad 100%-os eredményt.
Csinálnak még vkinek amniot ? Esetleg vkinek tapasztalata esetleg?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


@mokucica:
Hűha. Szép nagy család lesztek a 4 gyerkőccel.
Amnioval kapcsolatban nincs tapasztalatom, amit olvastam róla, hogy az utána való pihenés nagyon fontos a vetélés elkerülése miatt.
 
 


Sziasztok! Most találtam ezt a csoportot, és nagyon megörültem nekiVigyor Egy ismerősöm osztott meg facebook-on egy PregnaScan navű programot, megnéztem a honlapjukat, és nagyon tetszik. Viszont (gondolom, mivel most indult) nem találtam róla véleményeket. Kiírtam már NLCafe-ra is, de még sajnos nem érkezett rá válasz, pedig tényleg nagyon érdekelne Tudtok esetleg segíteni, van valakinek tapasztalata vele? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
 


Ne is mond.
A pláne az egészbe hogy a éveken át küzdöttünk, hogy legyen 2 gyerekünk. A fiam 2.inszeminációval jött össze. Majd mikor a lányomat terveztük volt 4 sikertelen inszemináció 1 sikertelen lombik és utána spontán estem teherbe.
Terveztünk egy harmadikat, de úgy hogy ha sikerül ok, ha nem akkor is már van 2 egészséges gyerekünk. Úgy terveztük, hogy idén próbálkozunk. Először leesett az állunk, hogy pozitív lett a teszt. Majd az uhon bőgtem mikor a doki mondta hogy van itt még egy petezsak. Nem oromkonnyek voltak először. Teljes kétségbe esés van még mindig itthon hogy ezt hogyan fogjuk megoldani. Mi Pesten lakunk, nagyszülők vidéken, semmi segítségünk nincs. Próbálom felfogni, hogy mi van, de egyszerűen azt se értem hogy sikerült teherbe esnem. Életmódot váltottam és futni jártam. Előtte vagy 5 évig orvostól orvosig jártunk mire a fiammal sikerült teherbe esni.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! Örülök, hogy rátaláltam a fórumra és hogy aktív. Én június 4-re vagyok kiírva, remélem csatlakozhatok hozzátok. Első baba, nagyon várjuk. Ki hogy van mióta letelt/lassan letelik az első trimeszter? Nekem minden elképzelhető tünetem kijött, a hányás szerencsére ritkán, de a folyamatos hányinger, a gyomorégés és az extrém fáradtság volt a legrosszabb. Most mintha a 13. Hétre javulnék. Voltunk genetikai kombinált teszten, amit javasoltak (bár eletkorom
 


Jajj félrenyomtam. Szóval nem volt indokolt, de megcsináltattuk. Jól meg is ijedtem amikor 5 napon belül jött az eredmény, de szerencsére rendben van. Azért aggódok kicsit, mert pajzsmirigy alulműködésem van alapból. Az orvosom szerint ez csak a teherbeesést befolyásolta volna, de a baba annyira szeretett volna jönni, hogy szerencsénkre azonnal sikerült. Van valakinek szintén pajzsmirigy problémája?
 


@akire39:
Mi ugyanígy jártunk. :) Este 7re mentünk, zenészek vagyunk én is, a férjem is, reggel 9-től este 6ig zenét hallott a picike, szerintem örült, hogy végre csend és nyugalom van. :) úgy aludt, sehogy nem bírtuk felébreszteni. Már mindent csináltunk, köhögnöm kellett, hasat kinyomni, felülést csinálni, jobb-, bal oldalra fordulnom, levette a vért, hogy majd attól megijed... de őt semmi nem zavarta, mindig csak arrébb helyezkedett és aludt tovább.. :) 45 perc után azt mondta a doktornő, hogy akkor most fáradjak ki, egyek vmi édeset és járkáljak, 10perc múlva újra próbálkozunk. Annyit járkáltam, szinte izomlázam lett, visszamentünk, ugyanúgy aludt csak átfeküdt a másik oldalra, így le tudta mérni a hiányzó részeket. Mondjuk mi nagyon élveztük, hogy ilyen sokáig láthattuk. :)
 


@judit3510i:
De jò :D akkor nektek is hasonló volt a helyzet. Nagyon édesek. :) Alig vàrom menjek legközelebb.
Nekem eddig soha nem volt baj a pajzsmirigyemmel, de ahogy teherbe estem a maximâlis értêk 2,5-ig jó. Nekem 2,51 volt ezért az orvos màr gyógyszert akart felírni. De én nem kezdtem el szedni. Neked mennyi az értékes a TSH-nâl?
 
 


@bogi0612:
@bogi0612:
Szia!Én már 3 hónapja csinálok méréseket az Oximéterrel,amit a Pregnascan-nél használnak.Tök jó,hogy követnek így is,mert 1-es cukros vagyok egy mióma műtéten túl,és a 9-12. hétig vérzéseim voltak egy haematóma miatt. Most màr a 18. hétben vagyok és minden rendben :) Folyton néz a diabetológus,dietetikus,de a PregnaScan méréseknél ha egy-egy értékem kiugrik,rögtön felhív az orvos,hogy történt-e valami. Napi pár percet kell a méréssel töltenem,de jó tudni,hogy így is figyelnek rám. :)(szívműködés,stressz,keringés)A problémás terheseknek nagyon ajánlom,de ha valaki szeretné,hogy jobban odafigyeljenek rá,akkor is megéri. ;)
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék a csoporthoz, amire most találtam rá. Jó látni, milyen aktív és mások öröméről olvasni.
Mi most töltöttük be a 14. hetet. Legutóbbi nagy UH leletén júni 9re lett rakva a szülés várható ideje. (Ami nálunk azért vicces, mert párom 3.án, én 4.én születtem.)
Az első trimesztert én nagyon könnyen megúsztam. 1,5 hónapig enyhe szédüléseim voltak, mint amikor vkinek lemegy hirtelen a vérnyomása vagy vércukorszintje. A 7. héttől meg 3-4 óránként éhes vagyok.  Nincs konkrétan kívánt étel, csak farkaséhség. Meg is lepődtem, hogy a védőnő mérése szerint csak fél kg-t híztam két hónap alatt. Amit nehezen hiszek el, de örülök neki. Jön a Karácsony, pótolom. 
Kb. egy hete érzem fizikálisan is, hogy van vmi bennem, annak ellenére, hogy a nadrágszíjat már egy ideje két lyukkal arrébb használom. Meg már nem jó hasizomból felkelni az ágyból. Lehet jövő héten be is szerzek kismama-nadrágot párat. 
Nekem mindegyik UH nagyon nagy élmény volt. A 0.on megdöbbentő volt látni a verdeső kis gömböt. Még kétszer voltam, mert a biológiai kora kisebb, mint a naptári számított. De nem bánom. Én is minden nap tudnék nézegetni élő UH-ot.  A 3.ra (ami a 12-13. heti volt) párom is jöhetett. Azóta sokkal jobban átérzi, hogy tényleg apa lesz.
Terhesgondozáson volt már valaki? Én jövő pénteken megyek először. Mi van ilyenkor?
Mindenkinek jó egészséget ebben a változékony időben!
 
 


Sziasztok. Jó régen jelentkeztem. Próbáltam túlélni a napokat. Brutál időszakon vagyok túl. A kislányom is beteg hetek óta, felülfertőztèk az oviban.A rosszullétek kezdenek elmúlni , vagyis inkább a hányások száma.A munkahelyemen a főnökasszony tudja,de a vezetőség felé még nem jeleztem. Pedig tagadni se tudom már. A kollégák már rákérdeztek.Hètfőn megyünk a 12 hetes uh-ra meg a kombinált tesztre. Várom az első labor eredményeket, remélem a cukrom most jó lesz.Annyira jó, hogy egyre többen vagyunk. Bár lenne picit aktívabb a társaság. Anno amikor a Csengèmet vártuk ugyanitt beléptem egy csoportba. A mai napig napi szinten beszélünk páran messengeren, többiekkel

 


Véletlenül küldtem el

Többükkel találkoztunk személyesen. Igazi barátságok alakultak ki.
Várjátok a karácsonyt? Nálatok is nagy hó van?
Végül küldök egy pocak fotót,ha engedi feltölteni. Esetleg ha a csapat benne van csinálhatnánk fb zárt csoportot is. Vélemény?

 



 


Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok. Első inszeminációval sikerült teherbe esnem. 12-13. Hetes várandós vagyok. Dátum alapján 13 hetes, a babák mérete alapján 12 hetes vagyok. Ikreket várok. Van egy kis hematoma is. Jelenleg még dolgozom. Jövőhéten megyünk szűrésre. Várom hogy azon túl legyünk hogy kicsit nyugodtabb lehessek minden rendben van.

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: