Új privát üzeneted érkezett!

2019 augusztusára babát várók, gyertek, beszélgessünk! :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers

Sziaaaa!
Jujj,de jo,hogy végre van ilyen csopi!
Most jöttünk ultrahangrol. Van szivhang. 3,7 mm az embrio 6+4 vagyok naptár szerint,de azt mondta, h.pontosan 6 hetesnek felel meg. Nov.13 volt az utolso menszi. És voltam 20-án is,akkor még csak 7x12 üres petezsák látszodott. Olyan boldogok vagyunk

@aletheia:
Te hanyadik hétben vagy? Mikorra várod? Mesélj! :-)

Szia Csilla :) Gratulálok!
Ma voltam egy félhivatalos ultrahangon, mert az előzőn csak üres petezsák volt. Most 12 mm-es embrió, szívműködéssel. :) 7 hét 2 napnak felel meg. Semmi köze nincs a ciklusomhoz meg ilyenekhez... ha ez alapján az uh alapján számolok, akkor augusztus 15-e a céldátum.
A két lányom és az épp ma 3 éves fiam mellé várjuk a 4. gyermeket. :) Nálatok hanyadik baba?

@aletheia:
Első babóca,és így is nagyon nehezen akart jönni,volt műtétem is,de mostmár jó úton vagyunk :-) Nekem augusztus legvége,de majd kiderül :-) Gratulálok a 4.gyerkőchöz!

Gyertek,csatlakozzatok minnél többen!

Sziasztok! Gratulálok nektek! Mi ma vagyunk 8+5. Nekünk is elsõ, nekünk sem ment könnyen. Augusztusban még azt mondták 1 az 1millióhoz, hogy természetesen összejöjjön. Lombikot ajánlottak. Igazi kis csoda. :-)

Sziasztok!
Ma töltöm be az 5. hetet, egész éjjel nem aludtam, mert most kezdődik a rosszullét nálam... :?
Előző terhességem idén alig valamivel a 8. hét előtt spontán vetéléssel szűnt meg, ami lelkileg padlóra küldött. Akkor nem is voltam rosszul, meg semmi, most örülök, hogy más és bizakodó vagyok.
Ha minden jól megy, augusztus legvége a várt időpont. :)
Remélem, ha itt olvasgatok Veletek, abból is erőt és hitet meríthetek! Köszönöm!

Picnicky

És persze gratulálok és drukkolok minden sorstársnak! :)

Picnicky

@picnicky:
Szia! Örülünk.hogy itt vagy! Most minden rendben lesz.majd meglátod! A rosszullét sajnos velejároja,de persze,kinek jobban,kinek kevésbé. Engem az elején teljesen elkerült,6.hét fele viszont beköszöntött. Mostmár elkezdett feszülni a pocim. Dokinál voltál? Meddig tervezed.meddig fogsz dolgozni?

Jó reggelt!
zitacska, üdv itt, gratulálok a kis 1/1000000-hoz :) 
picnicky, szia! Ez a 2019. augusztusi babák topikja, minden rendben lesz :) Tünetek tök jók, az ember utálja, de mégis nagyon örül, hogy vannak. :D mikor mész dokihoz?
Csilla, te hogy állsz a tünetekkel?

Nekem semmi bajom, egy-két nap volt némi émelygés, de azon kívül nuku. Jó, hát az álomkór, de az 9 éve állandó... 
Tegnap a 3 éves szülinapot ünnepeltük. Ma meg pulled porkot főzünk a holnapi szilveszteri murira :) Hogy fogtok szilveszterezni?

@aletheia:
Én jol vagyok,bár vannak azért olyan hányinger hullámaim,h csak na. Ez nem olyan kellemes,de örülök minden egyes tünetnek Már nagyon vágytunk erre a kis Picikére :-) És van,h sürün pisilek,de ez sem igaz minden napra.
Szilvesztert barátnál töltjük,betáraztam alkoholmentes pezsgövel :-)

Egy olyan kérdésem lenne,hogy mikor érdemes genetikai uh-ra idöpontot kérni,h biztosan legyen tb-sen? Ismerősöm ugy járt,h nem volt már időpont,csak később,de ugye az meg van határozva,pontosan mikor kell,és magánba kellett elmennie 20 ezerért. Mi a tapasztalat nektek? Mihez számolják ott a 12.hetet? Utolso menszi?

csilla, hát ez fura, még ilyenről nem hallottam. Nálunk a kórházban kell időpontot kérni (Bajcsy), de ha nincs semmi arra az 1-2 hetes időintervallumra, akkor is odamész, csak többet kell várni. Szóval nem tudom, hogy ez hol történt. Én megvárom a két hét múlva esedékes dokilátogatást, és utána kérek időpontot. Szerintem olyan nincsen, hogy nem látnak el TB-vel. Hol laksz? Hova mennél szülni?
Mikor mész legközelebb dokihoz? Mert akkor ő úgyis fogja mondani.

@aletheia:
Szegeden vagyok,ésnitt törrént a fent emlitett eset,amit leirtam.
Legközelebb majdnem 3hét mulva megyek dokihoz,akkor már 9-10 hetes leszek,gondolomöakkor mondja majd a védönöt is.

Sziasztok!
Csilla, köszönöm! nos...nekem a puffadástól feszül csak, azt hiszem. :-/
Január 7-re van időpontom, akkor lesz az 1., vagy inkább 0. UH. Ezúttal kicsit később megyek először. Nem is tudom, egy minimum fél év munkával azért még számolnék. De szerencsére valamennyire nálunk is működik az otthoni munka, csak úgy nem lehet mindent elvégezni. Majd meglátjuk.

aletheia, az álmosság, fáradékonyság napközben működik, de éjjel meg nincs az a jó alvás. A mostani rosszullét előtt sem aludtam már jól egy ideje.
Szilveszterezni mi is baráti társaságba megyünk, ahol még senki nem tud az állapotomról semmit, úgyhogy most kénytelen leszek beavatni őket, már csak azért is, mert halálra szekálnak, hogy miért nem iszunk alkoholt (eddig a férjem sem ivott már jó ideje), és már nagyon bosszantanak. Talán ettől megnyugszanak és békén hagynak. Egy kicsit azért tartok az egész buli-dologtól, meg hogy hogy leszek..

Nálatok mi újság ilyen téren? Ki miről tud a környezetetekben, munkában?
Én most karácsonykor mondtam el a családban, hogy minél többen

Picnicky

bocsánat, véletlenül hamarabb elküldtem...
Tehát, hogy minel többen szurkoljanak! :)
A genetikai UH-hoz egyelőre nem tudok hozzászólni, ha oda jutok, megírom mit tapasztaltam.

Picnicky

Haho. Boldog Ùj Èvet nektek!
Mi is karácsonykor mondtuk el a csaladnak. Igazi ajandek volt, mindenki konnyezett. :-D. A csaladon kivul meg 2 baratnom tudja, majd 12 het utan tervezzuk beavatni a nagykozonsegnek. Munkaban probalom rejtegetni ameddig tudom :-) Eddig meg egyet sem hanytam, ugyhogy nem olyan nehez, de hiztam picit, igy lehet sokaig nem tudom majd huzni.

Sziasztok!
Boldog új évet :) (Az lesz :D Legalábbis bizonyos pillanatai biztosan :D )

csilla, húha, kemény. Kérdezz rá mindenképp, de nekem nagyon hihetetlen. Vagy nem tudsz beutaló nélkül időpontot foglalni?

picnicky, na, túlélted a bulit? :) Nekem mindig az a szempont az elmondjam / ne mondjam kérdésben, hogy az adott emberrel azt is megosztanám-e, ha baj történik a 12. hét előtt. Akarnám-e, hogy tudja. Ha igen, akkor elmondom neki, ha nem, akkor várnia kell a 12. hétig :) Munkahelyen ezért nem mondom el, szüleim tudják, meg néhány közeli barát, illetve random régi ismerős, akivel az utcán összefutottam, de az nem volt szándékos, csak kicsúszott a számom :D

zitacska, haha, el kell hitetni velük, hogy egyszerűen csak telezabáltad magad karácsonykor, és hát hupsz, nem férsz be a nadrágba :D 

Ma már háromból két gyerek ment az intézményébe, csak az iskolás van itthon, így tudok dolgozni. Vasárnap megyek Észtországba, egy konferenciára, szerda éjjel jövök haza. :)

Boldog Új Évet mindenkinek!

Nagyon vártam, hogy véget érjen végre a borzalmas év, életem legrosszabb éve! Most a jó dolgok ideje jött el, nagyon optimista vagyok!

A szilveszter meglepően jól telt, jól éreztem magam, jó volt a társaság. Annak a néhány jelen lévő barátnőmnek és egyben kolléganőmnek elmondtam mindent, amitől én megkönnyebbültem, ők meg megígérték, hogy nem szólnak senkinek a munkában.
Nektek hogy telt, minden oké volt?

Fura, hogy aznap szinte semmit sem éreztem - kivéve a szédülést, az állandó -, újévre meg ismét elővett az émelygés. De nem vészes egyelőre, nem igazán bánnám, ha csak így maradna.
Én még szerencsére ezen a héten nem dolgzom, mert szabin vagyok.

aletheia, de jó neked, hogy utazol! Észtország nagyon szép hely, úgy tudom. Autóval vagy repülővel utazol?
Engem a férjem úgy óv, mint a hímes tojást, nem engedne repülőre ülni, pedig annyira szeretek utazni, minél messzebb, annál jobb... Hosszú buszos útra meg magamtól sem szívesen vállalkoznék, már csak az állandó pisilés miatt sem. Tegnap meg azt vettem észre, hogy autózás közben a kanyargást megéreztem és jobban elővett az émelygés. Mert egyébként nem vagyok rá érzékeny.

Picnicky

Sziasztok!
Csatlakoznék, bár nekem még hivatalos papírom nincs róla, csak a pozitív tesztek.
Kb. 5 hetes vagyok. 
Második gyerkőc lesz, lánykánk 4,5 éves. Nehezen jött a második. December 6-án jártam utoljára dokinál a második hormonvizsgálatos vérvételre adta át a beutalót, mivel az első szerint kifutottam az időből, és nagyjából 1 % az esély a kistesóra. Erre nem jutottam már el a vérvételre, mivel nem jött meg. :)

Lilypie Maternity tickers

Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, bár egyelőre még én se jártam orvosnál, csak a pozitív tesztekkel büszkélkedhetek. Első baba lesz, és nagyjából már egy éve próbálkoztunk a párommal. Bennem nagyon sok a bizonytalanság, nem is tudom, hogy elhihetem-e, hogy ez történik... Kb. az ötödik hétben járhatok, orvoshoz csak 10.-re van időpontom, és úgy érzem, hogy nagyon lassan telik az idő.  Ti hogy vagytok ezzel? Mikortól mertétek elhinni a dolgot, nem izgultatok? Vagy csak én vagyok ilyen kis félős? 

Szia Macaron!
Szerintem első babánál a legtöbben így voltunk, főleg, ha már régóta próbálkoztatok.
Nekünk az első hamar összejött, így inkább amiatt nem akartam egyből elhinni, hogy ilyen gyorsan?
Most, bár már a második jön, a korai petefészek kimerülés miatt nem mertem elhinni, hogy emiatt késik a vérzésem. 7 nap késés után csináltam az első tesztet, ami akkor még negatív volt. Azt gondoltam, hogy na akkor itt a vég, és már a vérzésem eltűnik az életemből. Aztán 10.napon csináltam újabb tesztet, az már pozitív. Az ünnepek miatt én is csak 8.-ra kaptam időpontot dokihoz, szóval majd akkor kiderül hogy is állunk pontosan. :)

Sziasztok noja82 és macaron!

Én is 5 hetes (és 5 napos) vagyok jelenleg. 7-én megyek először dokihoz, valóban lassan telik! Most még pár hétig aggodalmaskodok, mert idén az első terhességem a 8. hét előtt néhány nappal sajnos megszűnt... Akkor alig voltak tüneteim, most viszont miden nagyon más. Az émelygés már egy hete csaknem állandó, stb. Úgy érzem, most nem lesz baj.
Amikor elkezded érezni az egyértelmű tüneteket, el fogod hinni, macaron! Sajnos az első 10-12 hét bizonytalan, érzékeny időszak, így is kell hozzáállni. De hogy nem lehet nem egyből beleélni magát az embernek, az is biztos...

noja82, gratulálok, akkor az az 1% jól bejött!

Picnicky

Sziasztok!

Hú, én lebetegedtem, tegnap este lázas is voltam. Ma se mentem be dolgozni, itthon, a paplan alól igyekszem haladni a dolgaimmal, de nagyon szenvedek... 

picnicky, örülök, hogy megkönnyebbültél az elmondástól :) Jó volt a szilveszterünk, 31-én kirándultunk a másik 3 gyerekes családdal, aztán átmentünk hozzájuk, és ott ettünk, társasoztunk, ittunk, azaz ittak :D 1-jén is ott voltunk még, jó volt. 1-jén mondjuk egy hárpia voltam a gyerekeimmel, meg mindenkivel, kiütött a terhesség... :D
Észtországba repülővel megyek. Hát én még májusban is megyek elvileg egy konfira, és a családi nyaralásunk meg tuti csak július elején tud lenni, szóval én még sokáig utazgatok :D De élvezem.

noja82, üdv itt! Lehet, hogy ugyanaz a keresztnevünk? Noémi vagyok. :) Gratulálok az 1 %-hoz.. Mindjárt itt a 8-a!

macaron, neked is üdv! Szerintem sose múlik el teljesen a para.... Mindig lesz min streszelni :) Az sokat segít, ha az ember még dolgozik, és elvonódik a figyelme. Meg többedik gyereknél is jó, hogy szinte időm sincs gondolni az aktuális terhességre. :D

@aletheia:

Köszi az üdvözlést! Igen, Noémi vagyok!
Remélem hamar meggyógyulsz! A betegség sosem jó!
Utazgatást mi most hosszút nem terveztünk, csak hosszú hétvégéket. Nyaralás általában ovi szünet miatt augusztusban szokott lenni, de azt gondolom, hogy ez most kimarad, max mi is inkább június-júliusban megyünk. :)
Mesélj nekem hogyan mondjuk el lánykánknak, hogy jön a kistesó? Hogyan tudom biztosítani arról, hogy ettől függetlenül még ugyanúgy fogjuk őt is szeretni? Valahogy én ettől tartok nagyon! :(
Munkát én nem szeretném abba hagyni, csinálom amíg bírom, bár nekem kicsit más, mivel vállalkozó vagyok, de ugye pont emiatt nehezebb is, mert hát ebből jön pénz. Szval egyenlőre csinálom!
Nekem tüneteim egyenlőre  puffadáson kívül semmi, de az nagyon! Kb 2 számmal nagyobb nadrágokat tudok csak felvenni, akkora a pocakom. Lánykámnál is így volt, csak akkor még hozzá jött egy borzalmas gyomorégés is. Meglátjuk most ez hogyan alakul! :D

@macaron:

Szia macaron,
nálam ugyanez a helyzet, 5. hét és 10-ére van időpontom, minden nap hosszú és olyan messze van a 10-e :). Mindenki azt mondja nekem, hogy most még ne éljem bele magam, főleg hogy nehezen jött össze, de hiszem, hogy minden rendben lesz, és neked is ezt kívánom. Egyébként persze érzelmileg nem egy hmogén időszak ez nekem sem, hol úgy érzem, hogy jóég, mi történik velem, hol boldog vagyok, és nem segít, hogy még terhességi tüneteim sincsenek, a derékfájást leszámítva. De a szokásos viselkedésemmel ellentétben most nem próbálok mindenáron valami rossz végkifejletet vizionálni, még csak az 5. hét, de már neveket nézegetek...

Főleg azért jöttem ebbe a topikba,hogy találjak hozzám hasonlóan olyanokat, akik vegyesen élik meg ezt a helyzetet, és nem csupa cukormáz a terhesség és a babavárás. Nekem az első gyerekem, és már picit koros is vagyok (35 év), rólunk is lemondtak már a Kaáliban is, kisebb csoda, hogy terhes vagyok, talán ezért olyan hihetetlen az egész.

natasa83, amíg én itt vagyok, ne félj :D sem a terhesség, sem a babázás, sem az ovisgyereknevelés, sem az iskolásgyereknevelés nem cukormáz :D 35 évesen ne tekintsd magad korosnak! Jó, hogy itt vagy. :)

noja, szerintem nem kell túldimenzionálni ezt. El kell mondani, aztán beszélgetni róla, főleg, ha kérdése van, de szerintem pont az a lényeg, hogy ha túltoljuk ennek a tárgyalását, akkor fogja őt stresszelni, hogy jaj, most valami nagy változás jön. Azt meg, hogy ugyanúgy fogjátok szeretni stb., hiába mondanád el százszor, évekig nem fogja elhinni :D Mondjuk ő már elég nagy, szerintem 5 év korkülönbségnél nem kell rettegni semmi testvérféltékenységesditől. Szerintem ő nagyon fogja élvezni, hogy lesz egy kistesója, egy kisbabája! Hogy hívják a lányod? Most van preferenciátok? :) 

Ma még a hányinger és a szagérzékenység is gyötör, kinyitom a hűtőt, és azonnal hányhatnékom van a szagoktól....

@aletheia:

Pont ez az, hogy az egyik barátainknál is 5 év a különbség a két fiú között, és hatalmas balhék vannak, pedig már a kicsi is 3 éves.
Lánykámat Csengének hívják. Régóta mondogatja, hogy szeretne kistesót, reméljük továbbra is ezt a véleményt vallja. Nagyon szeretnénk, ha most fiú jönne, de ha lány lesz ő is, akkor sincs semmi. :D
Sztem megvárjuk nagyjából a 12.hetet, és utána mondjuk meg neki, bár lehet ezt nem tudjuk kivitelezni. Nálunk még csak a szülők tudják, 2 barátnőm, és persze a könyvelőm, aki a férjével a család barátja és neki van a két fia. :)

Sziasztok,

Remelem lehet hozzatok meg csatlakozni. Timi vagyok, 26 eves, es elso babankat varjuk. Ma vagyok 10+1, igy a szules varhato ideje atcsuszott aug. 1-re. 

Nagyon orulnek, ha johetnek, nagyon vartam hogy legyen vegre egy ilyen csoport is.

Mindenkinek boldog es konnyu babavarast kivanok!
ui: bocsi az ekezetek miatt, de munkahelyrol irok, es eleg rossz ez a gep.

Timi

Sziasztok!

Jol telt a szilveszter,csak a közeli barátok voltak,igy nekik elmomdtuk,de nahyon örültek,aranyosak voltak.
Munkában senki nem tudja, azzal kivárom a 12.hetet,de a felettesemnek 10.hét körül jelezni fogom.
Genetikai uh-ra kértem idöpontot,majd a beutalot intézem a dokival a kövi alkalommal.
Védönöt is felkerestem,nagyon aranyos.
A tünetek az elején derékfájás,fáradtságérzés.
De a 6.hlt körül elkezdett erősödni a hányinger,most van a csucson, most 7+3 vagyok,borzalmas,alig birok enni,teljesen legyengit.
Még 2hét mire megyek a kövi uh-ra,alig birok magammal.legszivesebben minden héten mennék,h halljam a kicsi szivecskéjét,olyan hihetetlen még.
Gratula mindenkinek! Ti hogy vagytok? Dokihoz mikor mentek?

Sziasztok!
Először is gratulálol mindenkinek!!!
Hát én még félve írok.. Tavasszal 7 és fél hetesen sajnos elment a baba, azóta próbálkoztunk.
Az orvos már írt fel bogyókat, h feltúrbózzuk a szervezeteket és könnyebb legyen a teherbe esés.
DE!! Még ez előtt szerencsére összejött a baba úgy tűnik :) December közepén voltam, akkor meg csak petezsák volt, de a doki adott Utrogestant, hogy megelőzzük az esetleges bajt. Azóta egyszer barnáztam (szex után... Köhömmm-köhömmmmm :D úgyhogy azóta megvonás van). Próbálok pihenni, szerencsére dolgozni csak jövőheten kezdünk, uh meg van pár napom. 10-én megyek vissza a dokihoz és nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz.
Tünetek: derék fájás, gyakori pisilés, mellfeszülés :)
Jelenleg 7 hét 6 nap!
Ennyi eddig a kis történetünk, de remélem veletek maradunk augusztus 17-ig ;) +- 1-2 hét

Sziasztok! Akkor látom, nem vagyok ezzel az izgulással egyedül... Csak olyan jó lenne már valamit tudni. Szerintem egy ideig nem is fogom senkinek mondani, csak a férjem tudja, meg a legjobb barátnőm, aki rögtön gyanút fogott szilveszterkor. Szülőknek sem szeretnénk még szólni egyhamar, mert biztos nem bírnák magukban tartani...

Nektek mikor kezdődtek a tünetek egyébként? Nekem egyelőre nem sok van, csak néha szurkál és görcsölget a hasam, mintha meg akarna jönni, és a mellem fájdogál. Egyébként ennek ellenére volt egy megérzésem már a tesztelés előtt, hogy most sikerült. Szerintem nekem egy gyógyszer segített (metformin hatóanyagú, ha vki így ismeri) , amit december elején kezdtem el szedni, PCO miatt írta fel egy endokrinológus. Először nem is akartam szedni, mert nincs inzulinrezisztenciám, és ezt arra szokták adni, de miután hallottam, hogy rendbe szokta rakni a ciklust is, gondoltam adok neki egy esélyt. És lám... :-D

Sziasztok!

Üdv az újaknak! :)
noja, hát én akármerre nézek, 5 év korkülönbségnél még nem láttam nagy bajokat. :( Nálatok sem lesz. :) 
Mikor a másodikkal voltam terhes, és volt egy lányom, úgy éreztem, ennek fiúnak kell lennie. Mert ha lány, akkor te jó ég, sose lesz fiam? Csak két lányom? De gáz! Aztán a terhesség közepe táján (még nem tudtuk, lány vagy fiú), mikor már a sokadik ember mondta, hogy "na, reméljük, ez fiú lesz", akkor bepöccentem. Hogy ne bántsák az én kislányomat! Aztán kiderült, hogy lány, akkor picit elgyászoltam a fiút, de csak pár percig. :) 

mat, szia! Akkor te vagy egyelőre a "legidősebb terhes" :) 

csilla, minden jobb lesz,ha már érezni fogjuk a mozgást, mert akkor nem csak a vizsgálatok során találkozunk velük. :) Nagyon nehéz addig kibírni ezeket a két uh közötti hosszú időket...

fanni, Isten hozott itt! Akkor többen is mentek 10-én dokihoz. :) 

macaron, de érdekes, hogy pont a szülőknek nem mondjátok el :) Közel vannak hozzátok, és akkor terjedne a hír olyan helyen is, ahol nem akarjátok?

Én nagyon szenvedek, egész napra állandósult az émelygés, és a szagoktól kiborulok. De közben meg ennem kell, mert úgy is érzem,h ogy azért vagyok rosszul, mert nem eszem. De aztán meg nem esik ám jól. 
Holnap repülök, szerda éjjel jövök haza. Nem tudom, hogy mivel magyarázom majd, hogy nem iszom vodkát vagy nemtommit a social dinneren :D

Ki hova jár dokihoz? Melyik város, melyik kórház?

Én Bajcsys vagyok, mint már egyszer írtam. Kicsike, barátságos, modern, tök mama- és bababarát. Apuka nem csak az üvegen keresztül nézheti a gyerekét, bejöhet. Persze ezzel az is jár, hogy ha 4-5 ágyas szobában vagy, nagy a forgalom. Alapítványi szobában 1-2 ágy, ott jó. 

Sziasztok újak és mindenki!

Már csak hétfőig kell kibírnom, akkor megyek először dokihoz. Aztán megbeszélem a dokival, hogy mi legyen, ugyanis ő csak a nőgyógyászom, szülést nem vállal. De nagyon rendes volt legutóbb is, végig foglalkozott velem, míg a vizsgálatok tartottak és akkor is, amikor jött a baj, öntötte belém a lelket... Most az a tervem, hogy amíg elérem a 10. hetet, vele szeretnék konzultálni és ha már kisebb a valószínűség a vetélésre, akkor kezdek szülészt/szülésznőt keresni. Előzőleg is a Szent Imrébe (Bp.) mentem ilyen céllal, de pont akkor kezdett megszűnni a szívhang, amikor oda látogattam, így nem jók az emlékeim. Gondoltam, majd elmegyek az előadásaikra, ahol bemutatkoznak a szülésznők és orvosok, és majd akkor fogok valaki szimpatikusat választani. Én elsősorban jó szülésznőt keresek, majd ő hoz egy jó orvost is magával, akire remélhetőleg nem is nagyon lesz szükség.
Az én tüneteim 1 hete kezdődtek (most vagyok 6 hetes), azóta folyamatosan émelygek, szédülök, és ugyanúgy, mint Te, aletheia, érzem, hogy egy kis kajától jobb, de közben baromira nem kívánok semmit. Szerintem már most is fogyhattam, de szerintem fogok is még. Ezek mellett légszomjam van, időnként az orrom is vérzik, mellefeszülés egyre jobban, puffadás, néha alhasi szurkálás. Úgyhogy széles a repertoár! De mindennek nagyon örülök, mert csupa remény vagyok, hogy most ezúttal minden oké lesz.
Azt figyeltem meg, hogy a séta a friss levegőn, a nagy levegővételek egészen sokat segítenek. Meg a mozgás, a könnyű torna is nagyon jól esik! El sem tudnám képzelni, hogy ne mozogjak, attól csak rosszabbul érezném magam.

Picnicky

Sziasztok :)
Csatlakozom én is :) 6+3naposak vagyunk hivatalosan, de a doki azt mondta 5 hetesnek számoljuk inkább. 3-án voltunk az ultrahangon, volt szívhang Viszont itthon néztem a papírt, 1,8mm-es embriót ír. Az nem túl pici szerintetek? Ilyenkor már nem többnek kéne lenni? Mondjuk a doki úgy engedett el, hogy minden rendben, csak hát na... :D Az ember ilyenkor mindenen aggódik, remélem ok nélkül.

Sziasztok lányok Csatlakoznék hozzátok, aug. 2-re vagyok kiírva.
A júliusi csopiba voltam, de titkos lett fb-on és lemaradtam

Sziasztok! 

picnicky, ezekre a szülésfelkészítőkre tök jó elmenni, jó ötlet.

Üdv, vikegratulálok! Ha 5 hetes, akkor tök oké, hogy kis 2 mm-es :) Csoda, hogy volt szívhang, olyankor még sok gép ki se mutatja. :) 

charadine, szia :D Lekésted a vonatot, és jössz a későbbivel? :) Üdv itt. Akkor te már jó előre jársz, 10. hét körül? Hogy vagy? Tünetek? Első baba?

Én már a reptéren vagyok, szétrobban a fejem a fájdalomtól. Émelygés ma viszonylag enyhe. Direkt nem ablak mellé foglaltam a helyet, hogy gyakran tudjak kényelmeseb a wc-re rohangálni :D

Szép napot nektek, majd küldök még havat Észtországból 

Szerintem tök bús, hogy egy oldalt élnek meg a topikok, és már húznak át az emberek fb-ra. Az tök oké, hogy itt egy idő után zárttá kell tenni, meg sokszor eljön az a pont, hogy irány a fb, de hogy rögtön a legelején? :( Hol vannak már az 500 oldalt megélt régi topikjaink :D

Sziasztok!
Kitartás mindenkinek az izgulás miatt én néha napról napra élek.. Jó ezzel megvolnánk, jöhet a kövi

Aletheia: én is Bajcsys leszek, 17. Kerületben lakunk, és Dr. Kardos Gáborhoz járok most magánrendelésre(választott nem biztos h lesz szüléshez, majd még kiderül)

Véletlen elküldtem hamarabb..
Nah tehát, te kihez jársz? Kíváncsi vagyok majd a tapasztalatokra!
Remélem mindenki változatlanul jól van, szép estét mindenkinek :)

fanni, nahát! Végre egy bajcsys :) Az első gyeremet Kardosnál szültem, vagyis ő volt az orvosom, és ő császározott meg. Nagyon rossz élmény volt az egész, ezért a 2.-tól változttam, és azóta Palczert Miklóshoz járok.

És én is 17. kerületben lakom, Ligeten. :)

Sziasztok!

Nahát, Charadine, akkor mi szinte egyidősek vagyunk, én 10+3 ma, aug. 1-re vagyok kiírva. Amikor dokinál voltam, akkor 4 nappal kisebbnek mérte, de azt mondta a kövi uh-n már tuti nagyobb lesz, úgyhogy ez igazából sokat változik. Én a mensi alapján számolom.
Sajnos a júliusi csopiból én is kimaradtam, vagyis 1x írtam oda, de aztán senki sem volt túl barátságos, nem is mentem vissza.

Én amúgy erdélyi vagyok, úgyhogy a kórházas-dokis sztorihoz nem igazán tudok hozzászólni.

Jan. 23-án megyek 12 hetes (bár akkor már szinte 13) uh-ra, akkor lesz a Down-szűrés stb. Voltam már védőnőnél, elkészült a kiskönyv, voltam általános vérképet nézni, meg vizeletet, és szinte minden érték oké, kivéve a vas, brutál alacsony. Remélem a héten kapok rá gyógyszert, mert amúgy a terhesség alatt nagyon fázós lettem, 23 fokban is sokszor vacogok.

Nekünk júniusban volt az esküvőnk, de már előtte is próbálkoztunk a babával, összesen 7 hónapot, a 8-ik hónapban jött össze. Közben kiderült, hogy IR-m van, illetve a TSH értékem sem a legjobb, arra most szedem az Euthyrox-ot. A nődoki meg adott progeszteront, hogy tutira maradjon a babszem. 

Bocsi, kicsit hosszú lett a levelem, de úgy örülök, hogy végre találtam egy szuper kis csapatot. :)

Szép estét, Timi

Csináltam unalmamban egy kis összegzést 

1. mat92 – aug. 1

2. charadine – aug. 2

3. zitacska – aug. 6

4. aletheia – aug. 15

5. fanni89 – aug. 17

6. csilla0124 – aug. 20

7. vike1 – aug. 28

8. noja82 – aug. 30

9. picnicky – szept. 1

10. macaron - ?

11. natasa83 - ?

Köszönöm h itt lehetek Úgy látom ez jó kis csapat lesz
Aletheia igen 10+3 hetes vagyok, holnap megyek a fogadott dokimhoz uh-ra, eddig csak sztk-ba jártam szívhangot nézet i, mert 4éve volt 8 hetesen egy miss ab-om
Nekem már van 2nagy babám

Elküldtem véletlenül
20 és 21évesek
Tüneteim:igazából mindenből pici, fejfájás, émelygés,cicifeszülés, néha szédülés,aluszékonyság

Mat90 igen egyidősek vagyunk
Én még csak pénteken jutottam el a védőnőhöz, szerdán megyek vérvételre.
A kombinált tesztet Debrecenben csináltatom, ott azt mondta a védőnő az uh gép szuper, és a dokik is bárkihez kerülök. Ha esetleg gond lenne(de nem lesz) akkor ugyanott csináltatom a magzatvíz vételt.

@aletheia:
Ohh bakker.. Nekem eddig a doki szimpatikus, nekem a magán dokinál való szülés anyagi vonzataival van problémám..

Aletheia, a császár indokolt volt? Miért volt rossz élmény? :)

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

X
EZT MÁR OLVASTAD?