Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kedves leendő anyukák!

Jelenleg 15 hetes terhes, 29 éves nő vagyok, aki két hete pénteken átesett a kombinált genetikai teszten.
Az ultrahangon mindent rendben találtak. Az orrcsont 0,21mm, míg a tarkóredő 1,70mm volt, semmi eltérést nem tapasztaltak. 
A véreredmény megjöttekor felhívott az orvosom a rendelőből, ahol a tesztet csináltattam, hogy kijött egy közepes kockázati esély, mely 1:905 a Down szindrómára.
Első reakcióm: kiborulás, sírás megfulladásig és pánik. Figyelni sem tudtam, hogy mit mond az orvos, de ő türelemsen nyugtatgatott, hogy ez azt jelenti, hogy az én esetemben 905-ből 1 gyermek Down szindrómásan szülteik. Azt javasolta, hogy csináltassam meg a Prenatesztet, amely konkrétan a kisbaba DNS-ét nézi és 99,44%-os eredméynt mutat majd. 75 000 Ft-ba került a vizsgálat, ami nem érdekelt és másnapra kaptam is időpontot. Vért vettek és jelezték, hogy 7-10 nap a várakozás, most tartok a 2. napnál.

Szeretném, ha leírnátok ti is a véleményeteket vagy a tapasztalataitokat. Sok jó emberrel vagyok körülvéve, akik nyugtatnak és a szívem mélyén én is érzem, hogy minden rendben van és lesz.
Próbálok nyugodt maradni, mert az nem tesz jót sem nekem, sem a kisbabámnak, de nagyon nehéz.

Ti mit tudnátok mondani erről?

Folyamatosan az jár az agyamban, hogy az is egy vérvétel és ha ugyanazt az eredméynt hozza ki?

Előre is köszönöm leveleiteket!

Üdv,


Szilvi



Kedves Szilvi!

Teljesen érthető, hogy megrémített a dolog, de így is icipici az esélye, hogy baja legyen a babádnak. Gondolj csak bele: 904 egészséges gyerkőcre jut egy beteg a közepes kockázati besoroolásod szerint! Szinte lehetetlen. Az orvosoknak ilyen esetben muszáj biztosra menni, és te is jobban megnyugszol, ha látod majd a negatív eredményt (az UH eredmények is mind erre mutatnak, amit írtál).

Nem lesz semmi baj, tessék mantrázni, és így is lesz, ne aggódj!
Boldog, gondoltalan babavárást kívánok!


 
 


Kedves chixy!

Nagyon szépen köszönöm, tegnap meg is kaptuk a leletet az évfordulónk alkalmából és negatív lett, nagyon boldogok vagyunk és végre nyugalomban várhatom az egészséges kisbabánkat.

Köszönöm mégegyszer, remélem a történetem segít másoknak is a "megnyugodásban".

Üdvözlettel,
Szilvi

 
 

Kedves Szilvi!

Hát ez csodálatos hír, nagyon örülök nektek!
Még egyszer boldog (és pozitív gondolatokban gazdag :) )babavárást!

Üdv,
Chixy


 
 


Kedves Chixy!

Nagyon köszönöm, és lányt várunk, aminek nagyon-nagyon örülünk, így a karácsonyi ajándék is biztosított! :)

Üdv,
Szilvi

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: