Új privát üzeneted érkezett!

Azzal csak ártasz magadnak. Jobb ha kiadod, kibeszélsz mindent magadból. Nagyon rossz érzés lehet, elképzelni sem tudom. De talán idővel jobb lesz, tudom sablon szöveg, de hird el. Minden jót kívánok nektek és tudom h nektek össze fog jönni!! Kitartás <3
 


Nagyon kedvesek vagytok. Nem akarok mindenkit terhelni és elkeseríteni, szeretném, ha nektek minden rendben lenne! Szerencsére a párom sokat segít, tegnap kitakarított lakással és forró húslevessel (ő főzte) várt. Nem hagyja, hogy depibe süllyedjek. Ez egy szerencsétlen és borzasztó véletlen. Az orvos is azt mondta, hogy rendkívül ritka, hogy egyszerre a hasfal és a mellkas is nyitott. Ha csak az egyik lett volna talán lehetett volna rajta segíteni. A barátok/kollégák (el kellett mondanom, miért megyek táppénzre) is nagyon sokat segítenek. Előbb-utóbb túl leszek rajta. Most csak nagyon hiányzik. Már éreztem a kis dudort, ahogy simiztem a pocim és most nagyon rossz, hogy nincs ott. Köszönöm a kedvességetek és minden jót nektek!
 
 


@arhe:


Nagyon sajnálom.  Nem tudok neked most semmi olyat mondani ami kicsit is jobb kedvre derít. Le a kalappal, hogy így viseled én biztos összeomlottam volna.


 
 

 
 

Beszámolót ígértem nektek de így arhe híre után padlót fogtam
Hálát adok az égnek de nálunk minden rendben van. Két órát kellett várnunk a vizsgálatra az nagyon szenvedős volt mert én már nagyon izgatott voltam. Az UHn minden rendben talált a doki sajnos én nem láttam belőle semmit mert a monitor hátát láttam csak de kaptunk képet és a férjem végignézte az egésszet. Azt hittem szegény nagyon bugizhat bent ha én ilyen izgatott vagyok de lányok aludt . Annyira nyugiska volt hogy a dokinak meg kellett kérnie hogy köhögjek hogy attól felébredjen . Már most a férjemre hasonlít ő ilyen kis nyugis természet. Alig várom hogy megtudjam a nemét. Én nagyon kisfiút érzek és a férjem szerint is az. 
A vérvétel tegnap volt azt hálisten gyorsabban lezavarták most várom az eredményt. 
Pocakom szépen nő már egyértelműen látszik hogy növöget bent valaki.  Már tudja az egész család nem is tudnám már takargatni mert az ismerősök is már egyből kiszúrják a pocakom. 
 
 


Jajj de jó! :) nagyon örülök nektek! Én a visszaszámlálást már elkezdtem... jövőhét csütörtökön megyek egy találkára a dokival és utána UH. Nagyon izgulok! Remélem nálunk is minden rendben lesz. Nálunk apusnak eljárt a szája úgyhogy most már a férjem egész családja tudja, pedig megkértük őket h még ne mondják el... Na mindegy ilyen ez. Remélhetőleg minden rendben lesz :)
 


Sziasztok!

Nektek megvannak már az első trimeszteri általános vérvétel eredményei? Vasat nektek néztek? Az az érdekes, hogy nekem nem. (Oké, vörösvértestből meg hemoglobinból is lehet következtetni a vérszegénységre, de külön olyan sor, hogy "vas" nincs) Csak két hét múlva jutok dokihoz az eredménnyel, ezért gondoltam titeket is megkérdezlek, nálatok ez hogy volt? Ráadásul valamiért a vérvétli eredménynek csak az egyik felét kaptam kézhez a terhesgondozóban, a másik felét állítólag a házidokinak küldik meg, ahol az asszisztens azt mondta nekem telefonon, h lehet, hogy csak hetek, hónapok múlva jön meg. Ez azért elég vicces...
Szerdán genetikai!! Szurkoljatok!

Kakas Bea
 
 


Nekem itt angliaban csak annyit mondtak h ha nem keresnek akkor minden rendben. Úgyhogy én igazából csak ennyit tudok az eredményeimről, mert nem kerestek. Csütörtökön megyek egy dokis megbeszélésre, nem tudom mire számítsak, és utána lesz a genetikai UH.
Lujza holnap írj h mi volt! Én már nagyon izgulok!!
Am ami most elgondolkodtatott az a megfázás. Eléggé meg vagyok most fázva, gyógyszert nem akarok bevenni, de vödörszámra iszom a gyümölcs teát mezzel és citrommal. Sajnos a gyömbért ki nem állhatom, de ma reggel azt is ittam h jobb legyen. Esetleg van valami jó tanácsotok?
 


Értem Melinda! Hát végül is így is lehet, z csak akkor szólnak ha baj van, mi sokszor úgyis hiába nézzük az eredményeket, úgysem értjük a felét :)
Megvolt tegnap a genetikai! Láttam, hallottam a kicsit és az uh alapján mindene megvan és normális! :) A véreredményt kicsit később küldik, de azt mondták, h szinte biztos, h nem lesz ott sem gond. Legközelebb a 20. héten lesz ilyen jellegű vizsgálat.. Természetesen nagyon boldogok vagyunk a férjemmel, és részemről nagy megnyugvást hozott ez! Már majdnem 7 cm es és 85%, h fiúcska :)
Viszont a héten sz.rabbul vagyok, mint valaha. Sokkal jobban gyötör a hányinger (legalább fél napon át), és gyenge is vagyok. Ezt tetézi, h én is megfáztam. Semmi extrát nem lehet tenni. Pihi,meleg, sok folyadék,tea, méz, citrom, c vitamin,forró húsleves :),

Kakas Bea
 
 


Jajj de orulok nektek, Lujza!! Es milyen izgi h ilyen nagy esélyre meg tudták mondani a nemét! Gratulalook!!
Énis túl vagyok a genetikain! Ügy néz ki nálunk is minden rendben. A végeredményt nekem is kb jövőhéten küldik. A ferjem eddig is nyugodt volt, de en most nyugodtam meg csak igazán és hiper szuper boldog vagyok :)
Amúgy az UH egy kicsit vicces volt. Mindent sikerült megnéznünk, megszámoltuk és megvan az összes ujjacskája és még integetett is nekünk. Láttuk ahogy az arca elé rakja a kis kezecskéjét, nagyon jó volt látni. De az arcát nem akarta megmutatni oldalról h a nyaki redőt megmérjék.. :D össze kellett ráznom magam vagy 3x és dobálnom kellett magam az ágyon h átforduljon. Vegig a hátát mutatta, nagyon kis szégyenlős volt. De végül az is meglett. Ugyhogy pontosan 13+1 hetes(1 nappal lett több), 70.3mm, a nyaki redő pedig 2.2.
Azt még nem tudjuk h fiú vagy lány, de kezdem egyre jobban úgy erezni h kisfiú lesz :)
A következő UH nekem is a 20.hét körül lesz, úgyhogy mi gyors be is jelentkeztünk magándokihoz a 16.hétre. nem tudunk olyan sokáig várni! :D
 


@lujza84:


Dejó hogy neked megmondták már most a nemét. nekünk nem mondták  mondjuk nem is kérdeztük. Nekem sem néztek vasat. Én kombináltat kértem azt le tudtam tölteni a czeizel oldaláról. A többit pedig az ügyfélkapummal van egy ilyen eeszt.gov.hu oldal ahova be tudsz lépni az ügyfélkapus kóddal meg tajszámot kér asszem és onnan le lehet tölteni az összes leletet meg véreredményt.
 
 


Ki hogy van?  Én még mindig kínlódok kicsit, nem túl jó a közérzetem, de pár napja mintha picit enyhülne a dolog. Most töltöttm ugye a 13. hetet. Én csütörtökön megyek a nődokimhoz minden eddigi leletemmel, aztán várom az utasításait.
A munkahelyemen megtörtént a nagy bejelentés! Legalább is a saját osztályomon belül. Mindenki kedvesen fogadta, örültek. Extra faggatás nem volt, mivel férfiakkal dolgozok együtt főleg  Szóval ők nem azok, akik bombázni fognak a kérdéseikkel.. Ti ezzel hogy álltok? Most már a családtagok bevonása fog következni (eddig egyedül anyukám tudja)
Annak is nagyon örülök, hogy nem kell minden nap azzal kínlódnom, hogy milyen ruhát vegyek fel, ami kellőképp takar, most már bátran megmutatom a pocakom

Kakas Bea
 
 


Sziasztok! Velem minden rendben :) a hétvégén fájt a bal petefészkem de valószínűleg csak a szalagok nyúlnak a méhemben:) elvégre előtte csütörtökön voltam uh-on csak látták volna ha vmi nincs rendben. Ma töltöttem a 14. hetet, az én munkatarsaim még nem tudják, meg akarom várni h együtt legyen a csapat, de tuti mindenfélét fognak kérdezni, csupa csaj csapat, vagyis van 1 srác is, de ő meg meleg :D pocakom meg nincs, inkább olyan mintha épp ettem volna egy jot :D szerencsére rosszul leteim se nagyon vannak, bár most mindent megadnék h ehessek egy kis sültkrumplit xD
 


Lányok mi a hètvègèn megjártuk a szülèszeten a sürgőssègit. Szombat reggel volt egy kisebb vèrzèsem. Hálistennek nem találtak semmi rendelleneset. Egy hèt ágynyugalom ès progeszteront kaptam. Nem gondoltam hogy a 12ik hèt után mèg lesz ilyen. Tegnap töltöttük a 15 hetet.
 
 


Melinda! Nagyon örülök h okés nálad is a helyzet! :)
Ewuss! Jobbulást, biztos nem lesz semmi baj! Voltak előjelei, vagy csináltál esetleg valami megterhelőt előtte? Görcsöltél is vagy csak vérzett? Progeszteront szedtél előtte? Azóta minden ok? Én hétfő körül töltöm a 14. hetem, és akkor kell bevennem az utolsó szem tabit (már alig várom..) A doki szerint nem lesz gond, ha minden igaz  a méhlepény már tutira átvette a progeszterontermelést. Reméljük...

Kakas Bea
 
 


@lujza84:
Hát sztem lelkileg erőltettem meg magam. Nem volt okès a munkahelyen meg volt 1-2 gond de fizikailag nem èreztem, inkább csak kimerültem. Èjjel èreztem vmi furát nem görcs volt inkább feszült a mèhem de mikor pisilni mentem èjjel nem volt vèr. Reggel sem mikor felkeltem ès nem is fájt nem is görcsölt. Reggeliztem kèszültem mert anyummal mentünk vna Siklósra. Fèrjemet hagytam aludni. Indulás előtt mèg elfutottam wcre ès akkor nèztem h piros...ès mikor töröltem láttam h vèr. Azonnal keltettem a fèrjem közbe raktam be egy betètet de hálisten fölösleges volt mert annál a pár cseppnèl nem volt már több. 20 perc alatt bent voltunk de nem találtak semmit nem tudni honnan jött az a pár csepp vèr. Azóta minden rendben mèg barnázás sem volt. Azt mondták kevès magnèziumot szedtem abból most kètszer annyit szedek. Nem kellett progit szednem eddig remèlem hogy ennèl a havi adagnál nem is kell már többet. 21èn megyek a dokimhoz kíváncsi vagyok h mit mond majd.
 
 


Jajj Ewuss, remélem már jobban érzed magad és az 1het pihi jót tesz :) biztos minden rendben lesz. Majd azért írj h mi volt a dokidnál!
Én furán túl jól érzem magam, mintha nem is növekedne épp egy baba bennem.. már inkább ezen szoktam néha parázni. De már kevesebb mint 2 hét és megyünk uh-ra. Úgy várom már! Elméletileg kiderül a neme is. Azt is várom már h megmozduljon, akkor talán végre felfognám h mi folyik, mert még mindig nem érzem h terhes lennék. Ti h vagytok ezzel?
 


Na sziasztok!

Ewuss hogy vagy? Nem vagy rosszul a progeszterontól?
Melinda! Szerintem nagyon örülj h szerencsésen alakul a terhességed, és nem érzed úgy meg! :) Nekem már egy-egy ilyen nap jut szerencsére és nagyon örülök olyankor :) Nagyon sokat számított, hogy letehettem a progeszteron tabit egy hete. Azóta teljesen elmúltak a szédülések és a hányinger. A hirtelen rámtörő (akár rosszullétig) éhség az maradt, de most már mindig van a táskámban keksz vagy ilyesmi. Most, ami gyötört az elmúlt napokban az az, hogy beállt a hasam, puffadok, szúrkál, de ez nem olyan, mikor a növekedéstől fáj. Rájöttem, hogy a napi 8 órás ülés nagyon nem tesz jót. Valójában a beleim hajlamosak beállni, sőt szinte azt érzem, mintha gyulladásban lenne az egész hasam, mozgásra fáj. Nos, amint jött a hétvége és tudtam mozogni és feküdni felváltva, ez az egész elmúlt. A dokimnak megírtam mit érzek, de kb semmit nem mondott, csak hogy pihenjek, meg h nem kóros, ne aggódjak. Az embernek sokszor magának kell kitalálnia, hogy lesz jobb.
Nálatok a vérképetekben minden rendben volt? Nálam sajnos a GPT (májfunkció) elég magas lett, kontrollvérvétel után még magasabb, de erre is csak azt írta a dokim, h ez önmagában nem jelent semmit ne aggódjak... neten meg olvasgat az ember mindenféle rémísztőt...

Kakas Bea
 
 


A hirtelen rámtörő éhség az nálam is jelen van, meg az is h érzem h éhes vagyok de egyszerűen nem kívánok semmit és csak muszájból eszek valamit ami nem esik jól...
Azt megkérdezhetem h mit dolgozol? Nem tudod esetleg megbeszélni a főnököddel h 1-2 óránként járj egy kicsit? Még ha nem is mész ki, de felállsz és járkálsz egy kicsit. Nekem a főnökömmel ki kellett töltenem egy papirt h milyen 'veszélyek' jelentkezhetnek a munkám során és abban benne volt h ha túl sokat ülök egy helyben akkor nyugodtan keljek fel és járjak egyet(én recepción dolgozok, úgyhogy ott a recepción sétálgatok egy kicsit).
 


Sziasztok! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a kis csoportot, olyan jó volt olvasgatni :)
Tegnap voltunk dokinál, már a kombinált teszt eredménye is megvan, eddig minden rendben
14 hetesen vagyunk és már 84mm a kis kincsünk és már kaptunk képet is
Látom a fiúk állnak eddig nyerésre, nekünk is fiút mondtak, de 4 hét múlva meri csak biztosra mondani.

Kicsit tanácstalan vagyok a baba dolgok vásárlásával. Ti mikor kezditek? Vagy ti még korainak találjátok? Mi megvettük már a babakocsit, de egyesek szerint elkapkodjuk.

A munkahelyen szeretnék tudni, hogy meddig tervezem, őszintén nem tudom. Ti meddig terveztek még dolgozni?
 
 


Üdv a csopiban Kecsa!
Nagyon örülök h minden rendben van veletek
A baba dolgok vásárlásával még énis gondban vagyok. 2 ismerősünk is ajánlott babakocsit, de végül egyiket se vettük meg, nekem korainak tűnt(és nem is tetszettek annyira ) meg volt egy kiságy ajánlatunk is, az nem volt rossz de ez is korainak tűnt.
Én április 8ra vagyok kiírva és február 14én tervezek lelépni (a szulesi szabadsag kezdese elott ki tudom venni az összes szabadságomat arra az évre) de az is lehet h egy héttel hamarabb. Kicsit rizikos nálunk a dolog mert a baba születése előtt el szeretnénk költözni angliabol skóciába úgyhogy attól is függ h mikorra találunk házat. Elég kalandos lesz az tuti!
És am hogy érzed magad? Vannak rosszulléteid?
 


Szia Melinda, köszönöm a válaszod.
Az biztos, hogy jó kaland lesz, kitartást és sok szerencsét hozzá :)
Április 20 ra vagyok kiírva és főnököm szerint januárban már ne menjek, koncentráljak a kicsi születésére, bár én még a januárt végig gondoltam dolgozni.
Akkor vásárlás kapcsán olyan vagyok mint mindenben, korán letudni és csak akkor vagyok nyugodt, de megpróbálok még várni :)
Nagyon jól érzem magam szerencsére, fáradékonyság volt de már kezd elmúlni. Progeszteront szedtem május óta, szóval az émelygés minden napos volt, szerencsére 2 hete lerakhattam, azóta még jobb :)
 
 


Akkor szerencsére jófej főnököd van igazából vásárolj, ha szeretnél. Gondolom ez mindenkinél máshogy van, de ha látsz valami jó akciót akkor sztem mindenképp vedd meg :) legalább nem egyszerre kell majd sokat költeni.
Örülök h jól érzed magad
Mi tegnap voltunk ultrahangon és kiderült hogy tényleg kisfiú lesz a megérzésem nem csalt és a férjemnek is igaza lett úgyhogy most nagy a boldogság
 


Sziasztok!

Rég adtam hírt magunkról. Növögetünk szépen. Múlt héten voltam dokinál még egy doboz progit kell ebszedjek. Hálisten nálam semmi mellékhatása nincs. Hüvelybe kell felhelyeznem nem lenyelnem lehet ezért? 
Nov 12re kaptam időpontot 20 hetes UHra. Már alig várom nagyon kíváncsi vagyok milyen nemű. AMúgy minden rendben növögetünk szépen. Egyre erősebb egyre több mocorgást érzek már. 
 
 


Sziasztok! Üdv mindenkinek, én egy kicsit később csatlakoztam mint az átlag, pont mától kezdődik a 17.hét. Hálistennek eddig minden rendben volt, első trimeszter is az enyhe émelygésen és a fáradságon kívül problémamentes volt. 12. héten a genetikai UH-val egybekötve mi nifty-tesztet kértünk, kicsit több genetikai eltérést vizsgál mint a kombinált teszt, 1 héten belül megvolt az eredmény is. A genetikai teszttel kicsit "csaltunk" és hamarabb megtudtuk, hogy kislányunk lesz. 
Én most már nagyon izgatott vagyok, vajon mikor érzem elöször a kicsit, néha olyan mintha valami simogatásszerűt éreznék belülről, de lehet csak bemagyarázom magamnak hogy ez az :D Van aki már határozottan érzi a mozgást? szép estét mindenkinek ;)
 


Sziasztok!

Hú de jó, gyarapodunk! :)
Én is jó sokáig nem jelentkeztem. Igazából az elmúlt heteim szerencsére panaszmentesek voltak. Emiatt úgy éreztem mindent csinálhatok úgy, ahogy azelőtt. Hiba volt. Tegnap a sürgősségis kötöttünk ki:( Szerencsére minden rendben, kicsi mocorog, méhszáj zárt, vérzés nem volt. Rendkívül erős görccsel vitt be a férjem. Ilyet még egyszer sem éreztem. Elvileg a második trimeszterben nem is nagyon kellene, ezért is ijedtem meg. Hétvégén "buliztam", elutaztam barátnőzni, hajnalig fent voltunk, azt hiszem igen keveset is hidratáltam, és a hazaúton lettem rosszul. Csajok! Nem tudom ki hogy bírja, de ha jól vagytok is fogjátok vissza magatkat, ha tudjátok! :) Nehogy úgy járjatok, mint én! Jelzett a kicsikém, lassítanom kell. A férjem ezennel "letiltott" a trx edzésről :P, most már csak kismamáknak való tornáktra fogok járni, igaza van.
Most kezdem a 18. hetem és egy hete én is érzek vmi mozgásszerűt odabent, ami mintha más lenne, mint a sima bélmozgás :), de még nem tudom egyértelműen megkülönböztetni. Képzeljétek, most már nálam is biztos, hogy fiú! :) Kislányt vártunk, de most már ennek is nagyon örülünk...
Mi még semmilyen konkrét babadolgot nem vásároltunk. Ellenben már aktívan nézegetek! :) Kicsit arra is várok, hátha kapok felajánlsokat (bár sajnos nem sok kisgyerekes ismerősöm van),ill. rokonok jelezték, hogy karácsonyra már szívesen vennének nekünk babaholmit :) Ezt is megvárjuk, és én aztán nagyrészét januárban szeretném ha meglenne.
Én februárban még szeretnék dolgozni, ha bírok, de márciusban már semmiképp. Április közepére vagyok kiírva.
Képzeljétek én időnként még mindig szédülök, azt hittem végleg elmúlt, de úgy látszik én extra érzékeny vagyok a hormonokra.
Nekem is fel kéne éllnom pár óránként sétálni! Biztosan nagyon jót tenne, de én erről még nem beszéltem a főnökömmel. Kicsit kellemetlennek érzem, de lehet le kéne tojnom és megmondani h az orvosom javasolta és kész.
Kérdés: Ti őssejtet vetettek majd le?

Mindenkinek minden jót! :)


Kakas Bea
 
 


@lujza84:


Szia!


Őssejt-levétellel kapcsolatban anno gyermekhematológia gyakorlaton mondták, hogy egyedül akkor lenne értelme a közösségi ősbankok lennének, mivel ha pl. valamilyen vérképzőrendszeri betegség kialakulna a gyermekben akkor az egy alap genetikai eltérés miatt van, tehát a saját őssejtjei nem lennének jók hiszen azokban is benne van ez a hiba. Ebben a cikkben részletesebben elmagyarázzák: https://qubit.hu/2018/04/04/sajat-reszr ... kzsinorver

Babacuccokat még mi sem vettünk-kivéve a kismama/szoptatós párnát (nagyon jó alvótárs ;) és az övterelő.  Azért listát elkezdtem írni, meg ha látok jó dolgokat gyorsan lementem. Szerencsére tesók által mi sok mindent öröklünk, de azért van pár dolog amit be kell majd szerezni. Én jan.-febr. környékét céloztam meg. :)

 


Sziasztok, kicsit el voltam veszve de mindig öröm olvasgatni, hogy veletek mi történt.
Szerencsére nagyon jól éreztem magam, csináltam mindent a megszokott ütemben, bár a karácsonyi nagytakarítást előbbre hoztam már csak 1 szoba maradt. Lujzával egyet értek, picit lassítani kell, hiábavaló a tervezés ki meddig akár dolgozni a kicsin múlik. Ülő munkát végzek és tegnapi napom egy szenvedés volt, 20 percenként fel kellett kellnem sétálgatni, meló után hívtam a dokit, aki mindenképp látni akart. Szerencsére a kicsi is és én is jól vagyunk csak csinálja magának a helyet és nagyon nyomja a vese vezetéket, ami ülés esetén még rosszabb, ezért ágy nyugalmat írt a dokim és rengeteg folyadék, mert ha nem múlik, akkor infúzió, amit mindenképpen el akarok kerülni. Szóval most azt teszem ami a picinek legjobb és hiába szeretnék aktív lenni mint mindig, inkább fekszem.
Sajnos a doki nem tudta megállapítani a nemét 100%-ra, ugyanis most fejjel lefelé volt és eltakarta magát :)
Baba dolgok vásárlása valószínű, hogy munkámból eredendő lehet, hogy mindent időben le akarok tudni és nagyon nehezen megy a halogatás. Karácsonyi ajándék listám nagy része már elvan intézve :)
 
 


Sziasztok!
Kicsit leült a beszélgetés, de remélem csak azért mert mindenkivel minden rendben :)
Mi múlt héten voltunk ultrahangon, igaz h én rosszul lettem vizsgálat közben (nagyon fülledt és rossz volt a levegő a kis vizsgáló szobában, de gyorsan jobban lettem) szerencsére a babukánkkal minden rendben a mérések szerint, szépen fejlődik. A pocakom is alakul most már, nekem csak most a 22. héttől látszik rendesen.
És azt is eldöntöttük h mégsem költözünk Skóciába, maradunk Londonban (Szerencsére nagyon jó környéken lakunk). Sajnos nem úgy alakult a ház keresés ahogy mi szerettük volna es nagyon sztresszes volt az egész. Ezért átgondoltunk mindent és maradunk :)
Veletek mi újság? :)
 


Sziasztok!

Szerintem is azért ült el kicsit a beszélgetés, mert ez a középidő talán a legkevésbé problémás időszak! :) Én legalább is fizikálisan most teljesen jól vagyok. Remélem Ti is! :)
Próbálok az évvégére és a karácsonyra hangolódni és pihenni amennyit csak lehet, mert a jövő év őrület lesz. Év elejétől úgyis felpörögnek majd az események. Ténylegesen be kell szerezni a babakelenygét. Ezen kívül kiderült, hogy egyik barátnőm és a párom huga is terhes! Lesz 3 esküvő is a baráti társaságunkban. Szóval lesz esemény bőven.
Más kérdés: tudom, nagyon intim, de talán ismeretlenül kicsit könnyebb megválaszolni. :)
Kinek hogy alakul az intim élete azóta mióta terhes? Konkrétan a szexre gondolok. Sajnos nálunk az utóbbi hónapokban kissé leépült a dolog. Nyilván nem segített a helyzeten a múltkori begörcsölésem és az sem , hogy még a 12. heti UH-n a doki óvainett minket a házas élettől, mondván nagyon mélyen tapadt meg a méhlepényem. Ez persze azóta rendben van, és a férjemmel megbeszéltem, hogy semmi akadálya az együttlétnek, de valahogy mégsem közeledik úgy. Olvasgattam erről, tudom, mások is jártak hasonlóan (bár jópáran azt írták, teljesen kegyensúlyozott volt a nem életük ekkor is, ami nem nyugtatott meg), sajnos én nehezen tudom ezt feldolgozni. Egyébként mindig biztosít a szerelméről, kedves, segítőkész, türelmes, simogat, azt mondja nagyon boldog mellettem..stb. Szóval nálam ez most kissé beárnyékolja ezt az egyébként nagyon szép időszakot...






Kakas Bea
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt (remélem nem gond, ha csatlakozom), de már korábban is olvasgattam az írásaitokat, csak most jutottam el odáig, hogy regisztráljak. Április 22-re vagyok kiírva és kislányt várunk. Nektek milyen nemű angyalka érkezik? Neve van már? A mi kis hercegnőnk a Laura nevet kapja, illetve már így nevezzük.  Én épp ma vagyok 20 hetes és már végre látszik a pocakom. 56kilóval kezdtem, most 57,5 kg vagyok. Egy hete érzem a mocorgást, de mivel első babámat várom lehet, hogy már hamarabb is éreztem, csak nem tudtam, hogy az az volt.  A 2. genetikai UH-on is túl vagyunk és olyan jó volt hallani, amikor a genetikus főorvos azt mondta minden adatra, hogy "tökéletes". Ezt olyan megnyugtató hallani!!!

... A szexuális életünk nekünk is egy kicsit háttérbe szorult, de azért nem szűnt meg, csak nálunk pl. én olyan fáradt vagyok már délután/estére, hogy sokszor örülök, ha élek... Így igyekszünk (leginkább hétvégén) reggel/délelőtt együtt lenni, amikor még van energiám. Ezt persze megbeszéltük, hogy most a 'spontán egymásnak esés' valószínűsége egyenlő a nullával  de azért mindketten igényeljük. Nem lehet az, hogy a párod azért ódzkodik az együttlétektől, mert félti a picurt és Téged is, de ugyanúgy kívánja Ő is, csak nem szeretne kárt okozni főleg, ahogy írod az elején azért ez gond is volt... Kezdeményezz most Te gyakrabban és, ha látja, nincs semmi gond, akkor szerintem Ő is visszatér kezdeményezőként... bár nem vagyok pszichológus  de talán így, ha most Te leszel a kezdeményező, bátrabb lesz majd Ő is, egy próbát megér!
 
 


Azta Lujza! Hát tényleg tele lesztek eseményekkel! :D kitartást!
Üdv a csopiban Manna! Örülök h minden tökéletes veletek is :)
Az együttlétek száma nálunk is jelentősen lecsökkent, kicsit engem is aggaszt a dolog.. estére én is nagyon elfáradok meg sztem mind2nkben benne van h nehogy valami baj legyen a kicsivel..
Én mostanság azt vettem észre h ahogy sétálok haza munkahelyről (kb 35-40perc) akkor elkezd szúrni a jobb oldali petém (vagyis csak sejtem h a petém). És néha ugyanezt szoktam érezni szex közben is, persze akkor rögtön váltunk. Lehet h túlerőltetem magam? De egy kis testmozgás nem árt..
ti szoktatok valamit sportolni? Gondolkodtam a kismama jógán.. ti mit gondoltok?
 


Sziasztok!
Lujza, tényleg esemény dús lesz :)
Szia Manna, üdv a csoportban és örülök, hogy újra van aki ír :)

Én tegnaptól abbahagytam a munkát, sajnos állandó alhasi fájdalmam van az ülésnél. Nagyon nehezen határoztam el, hogy vége, mert korainak tartottam. A férjem már mondogatta, hogy elég lesz mert látta rajtam, hogy nem lesz ez így jó, de a kicsi is jelezte, mivel egy egész éjszaka görcsöltem. Itt döntöttem el, hogy inkább itthon maradok, mert nagyon féltem, hogy baja lesz a kicsiknek.
Most keresem az itthoni elfoglaltság :)

21 hetesek vagyunk, szerencsére minden rendben van vele, kisfiú és már a neve is meg van, Benett lesz a kis kincsünk :)
Voltunk 4D ultrahangon, 18 hét vége felé és hihetetlen élmény volt nekem és a férjemnek is. Pár percre 5D-re kapcsoltak és hihetetlen amit mutatott. Eddig is körülötte járt a gondoltunk azóta nem bírunk a képekkel betelni :)
Ti voltatok?

Együtt létek nálunk is csökkentek, sajnos főként miattam. Nagyon félek, hogy baj lesz és távolság tartóbb vagyok :(

Melinda93, nekem az oldalam szúr és azt mondták, hogy rengeteg folyadék, mert a vesénél nyom vagy pedig csak a méhszalagok nyúlását érzem jobban. Én túlerőltettem magam, kicsi pihi után a múltkor is jobb lett. Kismama jógára nem járhatok már, mivel veszélyeztetett terhes státuszba vagyok, de aki bírja, szerintem az egyik legjobb dolog :)
 
 


Szia Kecsa! De jó h nálatok is minden rendben! :)
Szép név a Benett, nekünk Oliver lesz :) mindenkepp olyan nevet szerettünk volna ami itt londonban es otthon is ismert.
Nekünk 16hetesen volt 4d-s, de akkor még nagyon kis ufó alakja volt úgyhogy nekünk annyira nem jött be :D legközelebb majd januárban szeretnénk menni, akkor már biztos babásabban fog kinézni:D
Az 5d-s uh-ot h csinálták? Miben különbözik a 4d-tol?
Folyadékkal am nincs gond, mindig rengeteget iszok, de valahogy mindig beszúr.. :( másfél hét múlva megyek dokihoz és meg fogom kérdezni, ha marad ilyen és lehetőleg nem rosszabbodik. Valószínűleg csak a szalagok nyúlása lehet, csak azért nem kellemes érzés..
Én majd lehet kipróbálom a youtube-os kismama jógát :D
am ugye énis veszélyeztetett vagyok, de nekem persze ez más, nekem "csak" vérhigítót kell szúrnom magamba.
Én már várom h ne kelljen dolgoznom, napi 10 óra kicsit húzós, de azert hianyozni is fog. :D
 


Köszönöm Melinda és Kecsa! 

Mindkét név nagyon szép!!!! 

Én erre tornázom néha: https://www.libri.hu/film/tapaine_bajnay_marta.terhessegi-torna-dvd.html
A szakmai közreműködő egy vezető nőgyógyász és bár elég régi a felvétel, szerintem ma is megállja a helyét, mivel a mai napig is sok szülésfelkészítő tanfolyamon ezt használják, ez az alap (ezt olvastam róla). Nálam eleve kizárt volt a Rubint Réka vagy Béres Alexandra típusú kismama tornák, mert ezek azoknak ajánlottak, akik előtte is rendszeresen edzésre jártak vagy sportoltak és nekik igénylik is a szervezetük a kimerítőbb gyakorlatokat. De egyébként egy jó nagy séta is sokat jelent a friss levegőn és ebben a videóban is elmondják, hogy ha fáj a fejed vagy fáradt vagy, akkor nem is szabad tornázni csak, ha jól esik és addig, amíg jól esik. 

Melinda, a kismama jóga nagyon jó testnek és léleknek, viszont ott a gyakorlatoknak nagyon összhangban kell lennie a helyes légzéssel és ha előtte még nem jógáztál, akkor nincs olyan áldásos hatása, mintha szakemberrel tanulnád meg. Persze, ártani nem árt  de egy tanfolyamon érdemesebb a kismama jógát elsajátítani feltéve, ha van rá ideje az embernek.

Én olyan szívesen járnék ilyen tanfolyamokra pl. szülésfelkészítőre, de mivel dolgozom ilyenre se időm, se (őszintén) munka után kedvem nincs, ezért jó így, hogy otthon néha beteszem a DVD-t és mozgok rá vagy sétálok egyet. 

Szerintem Kecsa jól tetted, hogy abbahagytad a munkát én is csak addig dolgozom, amíg kényelmes lesz. Mindenkinek más a "berendezése"  másképp helyezkedik el a baba, mást nyom, máshogy érzékeljük, az a lényeg, hogy jól legyetek, nincs olyan, hogy "túl korán" és az olyan bezzeganyákat nem szeretem, akik ilyenkor betolják, hogy ők bizony végig bírták, egyik napon még dolgoztak, másnap már szültek... biztos ilyen is van, de nem vagyunk egyformák.

Nekem azt mondta a nőgyógyászom, 26-28. hét körül a legoptimálisabb a 4D-s UH, úgyhogy mi január közepe-vége felé fogunk majd menni, bár biztos most is nagyon nagy élmény lenne. 

Nekem néha olyan áramütésszerű érzésem van a hüvelyem környékén  de a doki szerint ez is normális... 


 
 


... Vezető gyógytornászt akartam írni és nem nőgyógyászt! Nevetés Kicsit fura egyébként a nő stílusa, de a torna nagyon jó!
 
 


Melinda, nagyon szép név az Oliver, nekünk is rajta volt a listán :)
5D-s még élethűbb, nehéz elmondani mert már a 4D is jó volt. Neten van róla a babaszoba oldalon magyarázat. Nekünk azt mondták, hogy jókor mentünk, mert már cuki volt és még 1 képbe belefér. (Szerencsénk volt mert nagyon aktív volt és jól lehetett látni).

10 óra azért szép teljesítmény, van terv, hogy meddig tervezed még a melót?

Manna, köszönöm, nagyon jól esett ez a pár szó. Nem vagyok egy nagyon itthon ülős és nehéz volt meghozni ezt a döntést, de most csak a kicsi a fontos, ameddig ő jól van addig minden szuper :)

Kelengyelistát mikorra tervezitek? Én találtam pár listát és próbálom kiszűrni a felesleges dolgokat. Van tapasztalat vagy ismerőstől tanács, hogy mi az ami teljesen felesleges?
 
 


Februárban tudjuk majd a hercegnőnk szobáját festeni (addig mind a ketten melózunk ezerrel) és utána berendezni... szóval, nekünk még annyira messze van a kelengyelista, hogy el sem gondolkodtam rajta... 

Képzeljétek el, hogy olyan Piros Arany mániás vagyok, hogy már lassan mindenhez azt eszek.  Nektek van valami megkívánós ételetek? 
 
 
 


Sziasztok! :)

Hát képzeljétek, ahogy a múltkor leírtam, hogy teljesen jól vagyok fizikálisan, errre a hétre megint bejöttek kisebb görcsölgetéseim. Olyasmik, mint amivel egy bő hónapja ügyeleten is voltam, csak most talán enyhébb, és gyorsan bekapok magnéziumot és igyekszek pihenni, jah és próbálok nem parázni miatta.(mély levegő, no stressz -talán ez a legfontosabb) Eddig negyed órán belül elmúltak. Tegnap is volt, ma is... A mai sajnos a munkahelyen, úgyhogy ezt a wc padlón ülve kellett átvászelnem, ami kevésbé komfortos. (nem akartam, hogy lássanak) Látom nálatok is vannak ilyen olyan görcsök, húzódások... Azt olvastam, hogy így félidő után ezek egyre gyakoribbá válhatnak. Szóval teljesen normális, ha valaki már itt elmegy táppénzre. Egyelőre én sem szeretnék, ez igaz. Az jó, hogy jönnek az ünnepek, ami a mi cégünknél két hetes leállást jelent. Ez most nagyon kell :) Aztán januárt elkezdem és meglátom meddig birom. Mi február környékére terveztük a kis szoba kialakítását és főbb bútorok megvételét. Kelengyelistát már állítottam össze úgy, hogy egész egyszerűen megnéztem egy-két jó babaholmi webáruházat és az ottani termékkategóriákat és termékeket másoltam ki :) (Egy komoly webáruházban szinte minden kapható, ami a picinek kellhet)
Nekem is tetszenek a választott neveitek! :) A mi kisfiunk Zente lesz! :)
Mi 4 vagy 5D-s UH nem terveztünk. Minden alkalommal látom a picit, mikor nőgyógyászati kontrollon vagyok, fotót viszek haza a páromnak, nekünk ennyi elég. Bár nyilván nem pótolja a babamozit.
Én szoktam otthon néha Rubint Rákát betolni :), hetente egyszer kb. Korábban is sokat mozogtam, nehezen bírom, hogy nincsenek néha széthajtva az izmaim :) de kettős érzés van bennem, jól is esne, meg nem is.  Én most kétszer járok el egy héten edzeni, az egyik az RTM edzés (ez ilyen hasi és gátizomtorna szerűség, elég lightos), a másik gerinctorna, azt jobban szeretem, kicsit jóga szerű, erősít is, nyújt is, de nem izzaszt meg. Ezen kívül sokat gyaloglok, ritkán ülök kocsiba. Én így is 6 kg-ot híztam már. Tényleg, ki mennyit?
Mi tervezzük, hogy járunk majd a kórházi szülésfelkészítőre. A 10 alkalom 3000 Ft és biztosan mondanak hasznos dolgokat majd. Engem az a rész érdekel legjobban, mikor bemutatják magát a szülészetet. Jó lesz látni, hol zajlik majd a nagy esemény! :). Illetve megvettem egy online videósorozatot, amit ajánlok figyelmetekbe (bár még én sem kezdtem el nézni). Itt találjátok meg: https://katadula.hu/  . Ez inkább lélekben tud segíteni, a célja, hogy a szülést ne traumaként, hanem szép élményként élhesd meg, illetve praktikus tanácsokkal is tele van. Kecsa, neked különösen jó lenne, az otthon töltött időszakban lenne mit nézegetned!:)
Hát, én nem vagyok különösképpen kívánós...érdekes. Persze jobban odafigyelek, mit kívánok meg, de nem érzek olthatatlan vágyat egyik étel iránt sem. Amit bámikor tudnék enni: szőlő, grapefruit, narancs :) Illetve ami fura, hogy kb 10 éve nem iszok tejet, de mióta pocaklakóm van, rendszeresen megkívánom a kakakót. Ennyi... :)



Kakas Bea
 
 


Én a görcsölést még eddig nem tapasztaltam max. pár másodperceset (kopp-kopp), de a magnézium+pihi biztos sokat segíthet ilyenkor!
Kelengyelistához én a Brendon-félét nézegettem https://www.brendon.hu/kelengyelista de mivel első babás vagyok én is kíváncsi vagyok mi az, ami felesleges, mert tuti nem kell minden. 

Mennyi pasi  csak nekem lesz csajszikám?  Közhely, de igaz: mindegy, csak egészséges legyen!

Én 2 kilót híztam eddig, mert az első trimeszterben nekem nem volt abszolút étvágyam, hányinger stb. miatt alig tudtam 1-2 féle ételt magamba tuszkolni, aztán ez normalizálódott a régi kerékvágásba és az elmúlt 2 hétben pedig kezdek kettő helyett enni  és a pocak is napról-napra nagyobb, amit a hátam kezd estére érezni... 

Kívános - a Piros Aranyon kívül - én sem vagyok  de azt nagyon szeretem a szendicsemre kenegetni. A narancs nekem is nagyon jól esik és a kakaó is, bár ez előtte is így volt! Azt olvastam, hogy, ha pl. a tejet kívánod, akkor kálciumra van szüksége a szervezetnek, ha a savanyú dolgokat, akkor a C vitaminra... 

Én is találtam a youtube-on egy csatornát: https://www.youtube.com/channel/UCEtDfM ... b-iRP0wsJg 
szülés, szoptatás és újszülött-korról felkészítő... még én is csak bele-bele nézegettem, de nagyon jónak tűnik és ingyenes, csak a részek rövidek, így a keresőbe mindig beírod a következő részt, ha esetleg nem találod és már játsza is, vagy jó ötlet letöltögetni egyessével és utána egymás után a lejátszóhoz adni. 


 




 
 


Sziasztok!

Ti láttátok már mozogni a babukátokat?
Mi tegnap este épp szemlét tartottunk a férjemmel mert olvastam h most már lehet látni a mozgását. Hát láttuk is! Nemtudom ti h vagytok vele de nagyon brutál élmény! Sztem pont fordulhatott vagy nem tudom De nagyon nagyot mozdult :D kicsit olyan alienes volt :'D
És most már hivatalosan is kényelmetlen az egyenruhám :( már több mint 1 hónapja meg lett rendelve az új és még mindig nem kaptam meg! akkor még simán jó volt a mostani, de ma reggel már úgy éreztem h nagyon nyomja a hasamat. Ugyhogy holnapra lecserélem.
 


Ez a mozgás tényleg nagyon durva így kívülről figyelve    
Nektek is egyre többet mozog és egyre erősebben? Néha én úgy megijedek tőle  
 
 


Igen igen *-* olyan jó érzés :) néha amikor sikerül neki egy jó embereset rúgnia, meglepődöttségemben még azt is mondom h aú :D
 


Sziasztok! Ki h készül a Szilveszterre?
Őszintén, nekem eléggé rosszul esik h nem tudok majd inni. Nem mintha egy nagy ivó lennék, de azért Szilveszterkor csak illik kicsit becsiccsenteni legalább.
Vettünk nekem egy alkoholmentes rosé bort, de sajnos én nem az íze miatt szeretem a piát, lehet h most elítéltek de nekem azért ez idén hiányozni fog :(
 


Itthon leszünk kettecskén, nyugisan. Ahogy ismerem magam, éjfélig már fent sem bírok majd maradni. :-D
Én nem ítéllek el, nekem is néha eszembe jut egy nehezebb hét után, hogy milyen jó lenne egy kis alkohol, csak annyi, hogy ellazítson... Ez szerintem normális, persze vannak olyanok, akik a terhesség előtt sem ittak soha alkoholt, nekik ez nyilván nem is érthető, de ki kell bírni. Ha a babára gondolsz közben, hogy neki attól rossz lenne, akkor könnyebb. Egyél helyette valami különleges csokit vagy alkoholmentes bólét sok gyümölccsel. Persze még nehezebb, ha társaságban leszel és isznak körülötted, de a baba miatt ki fogsz tartani.
 
 


Koszi Manna a tippeket.
Szerencsesen tuleltem a szilvesztert, par barat atjott hozzank unnepelni, ok ittak, en neztem ahogy isznak (a boromat szurcsolgetve) de volt egy melypontom amikor mar egyre jobban a hulyesegekrol beszeltek akkor kicsit kiakadtam h basszus en ezt nem birom jozanul hallgatni :D xD eleg nyugisra sikerult az egesz, de szerencsere senki nem vagyott egy orult bulira :) en pedig inkabb csak orultem magamnak hogy a pogacsam milyen finomra sikerult :D


es a rugasokkal hogy alltok? nem tudom ma milyen karate versenyt tartanak a pocakomban, de egesz nap keni vagja :D reggel 6kor kezdodott, azota nem sokszor volt piheno :D

az alvas nektek hogy megy? en csak mostanaban tapasztaltam, hogy alvasnal megfajdul a hatam es semmilyen pozicioban sem kenyelmes...eddig jo volt az oldalamon aludni, a hatamon is jo volt eddig (sokszor keltem fel ugy h a hatamon aludtam, de mar ez egyre kenyelmetlenebb mert nagyon feszul a pocak). es most kezdett el a hatam fajdogalni, de csak alvas kozben. lehet ki kene probalnom a kismama parnat vagy mi a neve :D nektek van olyan es hasznaljatok is?

 


Sziasztok, boldog újévet mindenkinek :)

Én is így voltam az ünnepek alatt, hogy vágytam egy pohár borra, egy kis kikapcsolódás ként, de mindig a picire gondolok, hogy neki ez nagyon rossz lenne és boldog koccintottam a gyerek pezsgőmmel Terhesség előtt cigiztem és nagyon féltem, hogy nehéz lesz lerakni, de itt is győzött az, hogy mindent a kisbabák egészségéért. (Szerencsére nem is hiányzik :) )

Remélem mindenkinél minden rendben, mi hétfőn voltunk dokinál és mindent rendben talált, egy picivel nagyobb mint írva van a könyvekben :) már 24. hét

Mozgás nálunk is egyre aktívabb, nagy bulikat tart Van amikor kevesebbet mozog és megijedtem, ezért gyorsan beszereztem egy magzati szívhang figyelőt, bár egyre kevesebbet használom már most is :)

Nekem van kismama párna, én nagyon nagyon szeretem, csak ezzel alszom :)
Sok féle képen lehet használni :)
 
 


Sziasztok, BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!! 

Nekem nincs kismama párnám, bár sok jót hallottam róla, de én mostanában nem tudok aludni és nem azért, mert kényelmetlen vagy mert fáj bármim, hanem valamiért óránként/félóránként felkelek  és utána nehezen alszom vissza, mire alszok, ismét felébredek... Mostanság az orrom is vérzik, ha kifújom és az ínyem gyulladtabb, pedig nincs rossz fogam és a fogkő is leszedésre került, de a doki szerint ez így normális. Mondjuk a Corsodyl szájöblögető egészen rendbe is hozta már. (Ennyi bajom legyen, ne több.)

Ezt leszámítva nálunk is minden oké, egy héttel az én kisasszonykám is nagyobb, mint amilyennek lennie kellene, a doki ezért is gondolja úgy, hogy bár menstr. szerint 04.22-én kellene szülnöm, de szerinte ez április eleje max közepe lesz, hamarabb fog érkezni a Hercegnő...  

01.09-én megyünk terheléses vércukorvizsgálatra. Ti voltatok már? Majd megírom a tapasztalatomat, ha érdekelne esetleg valakit. 

 
 


Uhh hat pont gondolkodtam azon is h aki cigizik annak milyen rossz lehet, de nagyon örülök h neked ilyen jól megy! Nekem a kávé volt a kihívás, de én sem kívánom annyira mint ezelőtt. :)
Ó sajnálom Manna, h nálad ezek a tünetek vannak, de szerencsére ez csak kisebb gond bár alvás nélkül rossz lehet. Nekem tegnap a bordám fájt de angol csoportban olvastam h másnak is fáj. Elég furi

Én 13án megyek a vércukorvizsgálatra! Mindenképp írd meg h mi volt. Kíváncsi vagyok h mennyire különbözik az ittenitől, bár alapból itt is több fajta van.
Engem először nem akartak elküldeni erre a vizsgálatra de úgy tudom Magyarországon kötelező, úgyhogy én kértem. Ártani nem árt és egy kis biztonság érzetet ad ha nincs semmi, vagy kiderül h pont van!
 


Sziasztok,

Alvással most én is kicsit hadilábon állok, hajnalban rúgdos és fészkelődik, de remélem csak átmeneti. Kitartást Manna! :)

Én voltam terheléses cukor, már az eredmények is megvannak, minden szuper :)
Én nem mertem egyedül menni, nehogy rosszul legyek, de semmi.
Vérvétel előtt igyatok nagyon nagyon sok vizet, mert utána nem lehet!
Megvolt az első vérvétel éhgyomorra és utána 20 perc múlva meg volt a cukor eredménye, ezután behívtak meginni a cukrot. Vigyetek citromlevet, mert imádom az édességet, de ez durva mix :D és utána nem ihatsz, nekem a víz hiányzott legjobb, nagyon nagyon szomjaztam. Ezután 120 perc unalom, majd levették a következő ampulla vért. Remélem nektek is jók lesznek az eredmények :)

Én is úgy gondolom, hogy előbb jön, ha ilyen gyorsan fejlődik, de már majdnem mindent megtettünk :)
Még a listán van egy két dolog amin tanakodunk, ti hogy álltok?
 
 


Nekem olyan lesz a teszt h reggel felkelek, megvan adva h nem ehetek vagy ihatok, max pár korty vizet. Aztán magamnak kell megcsinálnom a cukros lötyit, meginni, utána egy pohár sima víz. És utána menni az időpontomra a kórházba.
Olyan verziót is olvastam amin te voltál, Kecsa. De én vmiért ezt kaptam.. Na majd kiderül, remélem nem leszek rosszul..

Mi eddig nagyon kevés dolgot vettünk (kicsit parázok is emiatt) de még várjuk amíg a lakódásaink kiköltöznek(legkésőbb február első hete), azután ki szeretnénk festeni és csak utána vásárolgatni... végtelenségnek érződik, de a terhesség meg olyan gyorsan robog! Én ma töltöttem be a 27. hetet
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: