Új privát üzeneted érkezett!

@gerieni:
Nagyon örülök
 


Sziasztok!
Örülök, hogy mindenki rendben van! :)
Én 27 éves vagyok, Budapesten élek és az első babákat várjuk (egypetéjű ikerfiúk). Ma vagyok 13+1 hetes.
Szép estét nektek! :)
 
 


Sziasztok, mindenkinek muloban van mar a rosszullete? Nekem valamivel mar jobb de ha nem eszek 2 orankent hanyingerem van ez meg nem akar valtozni.
Fogtok hasznalni pocak kremet? Ki milyet? Vagy aki mar hasznalt mit ajanlotok? :)
 
 

 
 

Tudjatok mar a babatok nemét? Bar ilyenkor meg ritka. Megneztem a kinai fogantatasi naptart. Az elozo terhessegemnel bejott hogy fiu lett volna. O sajnos beteg volt :(
most is fiut mutat :) kivancsi vagyok. Megnezitek ti is? Aztan aki meg tudja irja mar meg jot josolt e neki!
 
 


@gerieni:
Nekem lányt írt és mindketten fiúk :)
 
 


Sziasztok!

Én nem tudom még a nemét, majd talán 2 hét múlva, mikor legközelebb megyek uh-ra, látszódni fog valami. Bár a 12 hetes uh óta nagyon lányt érzek, ahogy ránéztem a monitorra, rögtön ez ugrott be, nem tudom, honnan jött. Amúgy teljesen mindegy, mi lesz.
Elkezdtem használni egy olajat a hasamra, nagyon ajánlották (Bio Oil) bár még szinte felesleges, mert alig nőtt a hasam, talán annyi, hogy már nem tudom behúzni, és csak a gumis derekú nadrág kényelmes. De látványra nincs nagy változás, legalábbis én nem látom. Nektek nőtt már? Bár első baba, azt mondják, akkor még jobban tartanak a szalagok.
A rosszullétek majdnem teljesen elmúltak, néha reggel émelygek még egy kicsit, de csak amíg nem eszek valamit (leginkább friss meleg kakaóscsigát, attól azonnal jobban leszek)
 


Sziasztok!
Én is jobban vagyok :-D

Nekem egy kisfiam van, a kínai naptár eltalálta :-D
Most kislányt jósol...

A 12 hetes ultrahangon nem tudtuk megnézni, összezárta a lábát babóka.
Egyre szűkebb nekem is a nadrág, a derekamnál érzem hogy feszes.
 
 


A stria szerintem genetika, anyumnak is volt, nővéremnek is.
A nivea testápoló tejet ajánlották, hát nem sokat segített.
 
 


En ma vettem ket kismama nadragot, mar egyik sem kenyelmes, pedig meg nem nőa pocakom de biztos alakul at.
Igen valoszinuleg genetika, nekem tobbet is ajanlottak a dm es et vettem meg, meglatjuk. Jo is a kakaoscaiga :) nem szoktam peksutiket enni de most eleg sok lecsuszik.. :) nekem az estek rosszabbak nem tudom miert de nekem egesz nap jellemzo ha nem eszek idoben jon a hanyinger
 
 


Sziasztok! Nekem a 3 gyermekemnél bejött a kínai naptár. Most lányt jósol, de a 12 hetes uh-n fiút sejtett az orvos. Nekem jó nagy pocakom van már, akárki kiszúrja hogy babával van töltve :-D De nekem ez már a 6. Terhesség... A szalagok kissé lazák :-)
 


Én a csokira cuppanntam rá... :roll:
Egész mogyorós vagy oreo kekszes milkára :-D
 
 


Irigyellek titeket, hogy csak most kellett kismama nacikat vennetek. Én már 1 hónapja csak azt tudok hordani az ikrekkel :D
Egyébként az utóbbi 2 hétben éjszakánként voltam rosszul, de most 3 napja mintha elvágták volna. Remélem már nyoma se marad a rosszulléteknek :D
 
 


Sziasztok!

Nekem most fura, mert az első gyerekkel nagyon rosszul voltam, rengeteget hánytam és alig tudtam valamit megenni, a másodiknál már nem hánytam, de szinte folyamatosan hányingerem volt, most meg kb. semmi...néha egy egy enyhe hányinger és minimális kívánósság. Kívánás szempontjából mondjuk hasonló, sós dolgok és narancs :) Volt, hogy 10 perc alatt megittam 1 liter paradicsom levet :) Viszont még most is van 1-1 nagyon halvány hányingerem.

Hasam brutálul látszik, de nekem mindkét fiúval iszonyú hordó hasam volt. Szóval én már nem tudom letagadni, de ugye nekem is ez már bizonyíthatóan 5. terhességem, de amúgy szerintem a 6. ....

Kismamam gatyám egfy van még meg az előzőekből, de még cic naci is jó rám és kényelmes meg a herisnyák és a sima nadrágjaimat meg úgy hordom, hogy hajgumis megoldással :D 

Viszont sajnos fogíny gyulladással kűzdök...a fogorvosom jó kaki, kb semmit nem mondott rá, ajánlot fogkrémet, szájvizet és viszlát...nem mondom, valamit segít, de nagyon fáj :( és rettegek a 20-án esedékes fogkő leszedéstől, emrt gyulladt ínnyel az piszok fájdalmas :(

Még én a nemét nem tudom...fogantatás alapján 50-50% most, az eddigieknél én számoltam, hogy fiúk legyenek nagy eséllyel és bejött, a kínai naptár viszont nem :D Megérzésben lány, de ugyanakkor meg tök fiús formája van a hasamnak, így ez mosat tényleg meglepi lesz :) 18-án megyek a kövi uh-ra, remélem ott kiderül, mert a 12. hetin nem látta még a doki. Mindenesetre ha lány, 2 fiú után marha frucsa lesz :d Főleg, hogy mindig is fiús anyának tartottam magam, de most valahogy lehet mégsem bánnám, ha lány, de szólok előre, ha lány, nektek fogok itt pánikolni :)

A rosszul levőknek egy kis erőgyűjtésnek: én már érzem őt mosozgni :) Még nem minden nap és nem is kiszámíthatóan rendzseresen, de már mocorog :) sőt, elsőre mikor tényleg 100%ban biztos voltam benne, hogy mozog, a kisebbik fiam ült sírva  az ölembe és éreztem, ahogy odabújik hozzá, majd nagyon nyomott a fiam, áthúztam  ahasam másik oldalára és belül a bébi is átkúszott, hogy megint a fiamhoz bújhasson :) <3 szóval lányok kitartást, nemsoká már arról beszélgetünk a rosszullétek helyett, hogy mennyit és mikor mozognak odabnet :) Amúgy a narancsot ő is szereti, ezt az előző kettő is egyértelműen jelezte :)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Néha én is érzem már pindurkámat, nekem olyan mintha buborék pattogna szét a méhemben :-D
Kisfiamnál (Bálintnak hívják) a 14.-15. Héten éreztem először.
 
 


@lilllus:
Nekem egyedul a Lacalut fogkrem segitett. Probald ki esetleg hatha.. :)
 
 


Ugy latom tobbsegben vannak a tobb gyerekes kismamak. Akkor en sokat kerdezo leszek :) elso babankat varjuk. De masodik terhesseg :( Biztos lesz sok kerdesem :)!
Varom mar hogy erezzem őt. Sajnos a narancsal en bajban vagyok pedig nagyon enném de iszonyat ég tole a gyomrom meg mindig.
 
 


A Lacalut fogkrém is jó tényleg!
A Senzodynében meg van fájdalomcsillapító is (nekem a fogérzékenységre szuper volt)
 
 


Lacalutot használok most, a fogorvos is azt javasolta, meg Corsodyl és Listerine szájvizeket felváltva. A Listerinnek találtam egy kifejezetten ínygyulladásra való verzióját, ezt már az orcos előtt megvettem, a Corsodylt meg a doki ajánlotta. Igazából javulgat, a fájdalom már lényegesen csökkent, de csóri gyerek, bele sem gondolok mekkora mennyiségű sót és fűszert tolok most le neki, mert a corsodyltól nem érzek ízeket rendesen :D

Gerieni, tök oké, ha kérdezel, mi meg majd jól válaszolunk és fogod látni, hogy mi is tele leszünk kérdésekkel meg egyébként azt is látod majd, hogy egy-egy kérdésre mennyi féle válasz fog érkezni :) Szóval van egy jó hírem, bármit is fogsz csinálni, mident jól csinálsz majd és rájössz, hogy jó vagy és elég vagy és tökéletes vagy úgy, ahogy vagy, mert a maximumost fogod hozni a legjobb tudásod és szándékod szerint és a gyerekednek ez fogja megadni azt, hogy neki Te leszel a legjobb :) <3


Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


@lilllus:
Köszönöm!! hat el is pityeredtem Pedig nem vagyok még érzelgős
 
 


Így igaz :-D
Hallgas az ösztöneidre, valahogy muszáj, rá jössz mi a jó nektek.
Nekem eleinte a sok tanácstól zúgott a fejem szó szerint.


Nem is néztem meg az utolsó uh papírt rendesen, most láttam hogy a baba mérete miatt átrakták a szülés időpontját augusztus 18ra.
 
 


Sziasztok, hú megfeledkeztem a fórumról, mennyit írtatok!
Én 35 leszek nyáron, nálunk is 2. gyerek lesz. Pénzügyi területen dolgozom egy építőipari cégnél, de még itthon vagyok, mert a kisfiam csak májusban lesz 2 éves. Ő ha minden igaz tavasszal megy bölcsibe, de egyelőre csak heti 3x fél napra. Remélem élvezni fogja :)

Egyébkènt most fogom tölteni a 15. hetet, és mèg mindig néha hányingerem van :/ Az előző terhességemnél ilyenkorra elmúlt teljesen... lehet hogy most kislány lesz? :D A hasam még nem túl
nagy, de a farmereimet nem tudom hordani, leggingsben meg harisnyában járok.
 


 


Kedves Kismamák!

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Táplálkozástudományi mesterképzésének végzős hallgatója vagyok. Kismamákat keresek akik a táplálkozásukkal kapcsolatos kérdőív kitöltésével segítenék a tudományos munkámat, ami nem jár semmilyen egyéb kötelezettséggel!
A kapott adatokat más célra nem használom fel, illetéktelen személyek kezébe nem kerül. A kérdőívek kitöltése név nélkül történik, önkéntes alapon, kb. 10 percet vesz igénybe.
Köszönöm, hogy válaszaival hozzájárul munkám sikeréhez!
Tisztelettel,
Murray Adrienne



https://drive.google.com/open?id=1WsCX8 ... Wzmb5Svv5Q


 


Kedves Kismamák!

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Táplálkozástudományi mesterképzésének végzős hallgatója vagyok. Kismamákat keresek akik a táplálkozásukkal kapcsolatos kérdőív kitöltésével segítenék a tudományos munkámat, ami nem jár semmilyen egyéb kötelezettséggel!
A kapott adatokat más célra nem használom fel, illetéktelen személyek kezébe nem kerül. A kérdőívek kitöltése név nélkül történik, önkéntes alapon, kb. 10 percet vesz igénybe.
Köszönöm, hogy válaszaival hozzájárul munkám sikeréhez!
Tisztelettel,
Murray Adrienne



https://drive.google.com/open?id=1WsCX8 ... Wzmb5Svv5Q


Sziasztok, kepzeljetek mar tegnap reggel hivtak a Nifty eremennyel. 1 het alatt elkeszult. Minden rendben es kislanyunk lesz A 14.hetben vagyok de meg a rosszul letek nem akarnak mulni.
 
 


@gerieni:
De jó, gratulálok!
Nálam sem múltak még el a rosszullétek...
 


@gerieni:
Gratulálok :-)
 
 


Én már jól lennék, csak mikor beveszem a kismama vitamint, akkor lesz utána hányingerem...
Hiába próbálom mindenhogy, étkezés előtt után v közben :roll:
 
 


@nyuszmusz82:
Azt hallottam, hogy ez vitamin függő. Sokan írták, hogy pl. az Elevit után rosszul vannak. Én femibiont szedek a babatervezés óta, ebéd vagy vacsora közben veszem be és semmi problémám nincs. Próbálj meg váltani.
 
 


@malna27:
Jutavitetszedek
 
 


@nyuszmusz82:
En is rosszul voltam a Gravidatol. A Femibiontol semmi bajom. Szerintem valts!
 
 


Rendben köszönöm lányok! :-)
 
 


Én DMes vitamint szedek, de ugyanez volt a kisfiamnál is, és akkor 2. trimeszterben teljesen elmúlt a hányinger... Meg nincs is igazán összefüggés, mert főleg reggel émelygek amikor még be se vettem semmit.
 


Sziasztok!
Ma délután megvolt az első hivatalos fodrászkodás, kisfiam nagyon ügyes volt.

Pár napja elég rosszul alszik, de úgy vettem észre hogy jön a foga...
 
 


Sziasztok!
Tegnap ismét ultrahangon jártam (14+4 vagyok ma). A fiúk szuperül vannak, nagyon mozgékonyak, ment a birkózás :) Szépen nőnek, minden méretük rendben van.
Hoztam képeket is:
"A" baba:
https://kepkuldes.com/image/3bMBw2
Mindketten (ne kérdezzétek miért, de a doki odavolt ezért a képért:D)
https://kepkuldes.com/image/3bMD2P
"B" baba (nagyon cuki volt, szopizta az ujját aztán dörzsölte a szemeit, pont sikerült elkapni a pillanatot) :
https://kepkuldes.com/image/3bMTWH

Szép estét mindenkinek!
 
 


@malna27:
Szia!
Nagyon édesek!
Látom ám a kis kukót :-D
 
 


Sziasztok! A kínai naptár megbukott... Igen konkrétan fiunk lesz.
 


@bmeulles:
Nem baj, csak egészséges legyen ;-)
 
 


Persze hogy nem baj, de össze kell szednünk magunkat a lányommal, mert így már 4:2 a hímek javára :-D
 


@bmeulles:
Oh az igen :-D
Hajrá csajok ;-)

"A férfiak hordják a nadrágot, csak a nők mondják meg milyet vegyenek fel" ;-)
 
 


Sziasztok.
Én 34eves leszek áprilisban. Második baba, fiam 15,5honapos.
Ma vagyok 12+6, szóval augusztus végi babo lesz. A mai uh-n közölte a doki hogy elől mélyen van a méhlepényem, ne nagyon emelgesek 3-6kgnal többet, mondtam 14kg körül van a fiam, és őt még többször fel kell vennem, éjjel is mert küszködik a fogaival, plusz emeletes házban lakunk és még lefelé nem tud lépcsőzni csak felfelé...
Szóval kicsit parázok, de bízom benne hogy minden rendben lesz...
Hogy kisfiú vagy kislány még nem tudni, fiúra tippelt.... Anno a fiamnal kislányt tippeltek a dokik a 22hetig, akkor mutatta meg magát
 
 


Sziasztok.
Én 34eves leszek áprilisban. Második baba, fiam 15,5honapos.
Ma vagyok 12+6, szóval augusztus végi babo lesz. A mai uh-n közölte a doki hogy elől mélyen van a méhlepényem, ne nagyon emelgesek 3-6kgnal többet, mondtam 14kg körül van a fiam, és őt még többször fel kell vennem, éjjel is mert küszködik a fogaival, plusz emeletes házban lakunk és még lefelé nem tud lépcsőzni csak felfelé...
Szóval kicsit parázok, de bízom benne hogy minden rendben lesz...
Hogy kisfiú vagy kislány még nem tudni, fiúra tippelt.... Anno a fiamnal kislányt tippeltek a dokik a 22hetig, akkor mutatta meg magát
 
 


@gigip:
Bízzunk benne hogy nem lesz semmi baj.
Az én kisfiam is tapad rám...
Próbálom nem sokat felvenni, de nem mindig sikerül :oops:
Nagyon akaratos és hisztis lett kb két hete.
 
 


@nyuszmusz82:
Ez tetszik :-)
 


@bmeulles:
Mármint a nadrágos idézeted
 


@gigip:
Gratulálok, és szurkolok, remélem nem lesz gond! Nem semmi súlya van a kisfiadnak Az enyém 21 hónapos, de csak 11 kiló. Az emelgetést persze nem úszom meg...
 


Az én kisfiam 17hónapos és 10kg.
Megőrülök mire eltalálom mikor mit enne szívesen...
Sajnos nem adhatok neki mindent mert allergiás a tojásfehérjére, meg a tejtől is van mikor kipirosodik a bőre.
Remélem idővel kinövi.
 
 


Szerintem ez alkat kérdése is, nálunk amúgy sokat eszik, szerencsére nem is allergiás semmire, csak lemozogja :D Egy percre nem
marad egy helyben.
 


Hát igen, a fiam eszik is de sokat mozog mégis ilyen jó bőrben van. Hozzá 85cm, szóval azért aranyos csak nehéz
 
 


Na az enyém is kb akkor van egyhelyben mikor eszik v alszik.
Kis örökmozgó :lol:
De hát ez az igazi :-D
Mindig akad valami felfedezni való vagy "dolga van"
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál, a babával szerencsére minden rendben, szépen fejlődik, de a nemét még nem tudta megmondani.
Viszont kiírt veszélyeztetettnek, mert a méhnyak nagyon rövid, 3 cm helyett csak 1,5 cm, és a külső méhszáj kissé nyitott, a belső zárt. Azt mondta, hogy feküdnöm kell, amennyit csak lehet, a sok állás és ülés is veszélyes, mert így terhelés alatt van a méhszáj.
Nekem sem kellett több, már szóltam is a munkahelyen, itthon vagyok.
Kicsit ijesztő dolgokat olvasgattam ezzel kapcsolatban, mert így 15 hetesen még nagyon korai, hogy táguljon a méhszáj, de elvileg sok fekvéssel és magnéziummal ki lehet húzni a végéig. Én megteszek mindent, még pár hónapot ki lehet így bírni, csak ne legyen nagyobb gond... Nektek van ezzel kapcsolatban hasonló tapasztalatotok?
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron