Új privát üzeneted érkezett!

Orsi van elvileg ugyfelkapum, de elfelejtettem a bejelentkezesi nevem a papir meg anyukamnal van vhol, azt se tudom hol, o meg 70 eves, tobb alap betegseggel sajnos, igy nem latogatjuk ot :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers

Megvolt nekem is ma reggel a vérvétel, elég émelyítő az a cukros lötty, de ki lehet bírni. Bár 10 perccel utána egyszer majdnem visszajött. :-D
Ott adták a glükózt, nem kellett vennem. Hétfőn lesz eredmény nekem is a háziorvosnál. Jövő héten meg doki, védőnő, aztán egy pár hétre megint békén leszek hagyva. :-)

@szilvia009:
Remélem jó lesz az eredmény :)
Fura, nekem hányingerem egyáltalán nem volt tőle, csak nagyon szédültem. 2 éve el is ájultam

Sziasztok! Megkaptam az eredmenyt, 0' 4,3, 60' 10,3 es 120' 6,1 szerintetek ez jo? Csak kedden lesz a dokim, hogy egyeztessek vele. Viszont van cukor a vizeletemben, ehgyomriban es 120 percesben is... Ez gond?

@lilllus:
Az értékeket nem tudom, lehet egy kicsit diétáznod kell majd.
De ne ijedj meg, csak kicsit a szénhidrátra kell odafigyelni.

Esetleg ettél ittál vmi édesebbet v szénhidrát dúsat a vérvétel előtti napon?
Az is befolyásolhatja az eredményt.

Az eredményeid teljesen jók, a 0’ 6 alatt, a 120’ pedig 7,5 alatt kell, hogy legyen, neked az alatt van. Most néztem ki én is táblázatból.
Viszont azt nem értem, miért van cukor a vizeletedben, az elvileg csak 10 mmol/l felett szokott lenni. Majd kérdezd meg a dokid, addig meg max figyelj egy kicsit oda a kajára. De szerintem nem lesz gond.

Sziasztok!
Hogy vagytok?
Nekem picur épp úgy helyezkedik hogy nyomja a hólyagom, úgyhogy nem győzök pisilni járni... :roll:

Csajok egy hasznos info, mivel tobben irtatok h a vedono nem keres benneteket. A kiskonyv 15. oldalan a haziorvos adatait mindenkepp gyujtsetek be es toltsetek ki, az email cimet is, mert a korhazaknak mar kotelezo emailt kuldeni a szules utan az orvosnak! Ha ez a helyzet a szulesunkig fennall, akkor a vedono ki fog allitani egy papirt, miszerint megfelelo szamu gondozason vettunk reszt, mert ez kell az anyasagihoz. Ezt probaljatok kikerni a kezdocsomag receptekkel egyutt, mert a babaknak nem tudnak e receptet kiallitani, igy annak is jarjatok utana, hogy tudjatok majd megkapni a recepteket! Puszilok mindenkit es kitartast! En mar varom, hogy szulhessek... Illetve nem magat a szulest, csakhogy kint legyen vegre

@lilllus:
Köszi hogy írtad!
Én is várom hogy negszülessen picuri, nagyon kíváncsi vagyok már rá :)

Ha minden jól megy akkor jövő hónapban költözünk vidékre, lesz egy kis családi házunk :-)

Úgyh akkor háziorvos és, védőnő váltás...

@nyuszmusz82:
Jaj nekem is állandóan a hólyagomat nyomja, meg kapar valamit lefelé De már hetek óta...

Gratulálok a házhoz, költözéshez!

Lillus köszi az infókat! Bár én múlt héten voltam a védőnőnél, most pedig a nőgyógyászhoz is elmegyek... meg is lesz így a 4 pecsétem 2 hónap után ennyi belefér szerintem, azóta nem voltam dokinál. Azt átérzem hogy már szülni szeretnél. Én is szívesen lennék már ott, pedig alapvetően még nem kényelmetlen semmi

@orsolyka:
Köszönjük!

En a dokihoz eljartam, o igy kerte. A vedono viszont csak telefonos kontaktot tart. Marc 24en jott volna latogatni, de azt mar lemondta a karanten miatt, bar nem bantam ma beszeltem telefonon a dokival es jo a cukrom ennek oromere betoltam egy toblerone fagyit azonnal

@lilllus:
Az jó :lol:

Sziasztok!
Nagyon jó ez az eeszt, köszi orsolyka, már a vérvétel másnapján meg tudtam nézni rajta az eredményeimet. Nem kellett sehova mennem érte. :-) Minden jó szerencsére, nem magas a cukor, a többi érték is normális, talán a vasam alacsony egy kicsit.
Hétfőn voltam dokinál is, azt mondta, továbbra is pihenjek kitartóan, mert a méhszájam gyenge, de legalább nem nyílt ki jobban. A baba is rendben van, most épp farfekvéses még. Érzem is, hogy nagyon lent rugdos a lábaival, sokszor wc-re is úgy szaladok el, hogy egyik percben még semmi, aztán már rohanok. :-D
Lillus, ez a fagyi nagyon jó ötlet, tudtam, hogy valamit nagyon kívánok, csak azt nem, hogy mit.

@szilvia009:
Na majd ha bejön a meleg nyár...
Én a Vienetta jégkrémért és/vagy a pisztáciás dobozosért voltam oda :-D

@szilvia009:
Szívesen :)
Nekem a Lidl sóskaramellás fagyi a kedvencem. Már láttam is, csak most diétázok, mert nekem ugye nem lett olyan jó a 120 perces cukrom... De azért majd néha bűnözök kicsit :D

Na latom, elinditottam a fagyi lavinat, bocsi csajok a plusz kilok miatt vienettat imadom, ez a lidl sos karamellas meg nagyon beinditotta a fantaziam, szoval mindenkepp szemrevetelezem magamnak

Orsolyka mennyi lett a cukrod? En mikor az elozonel dietaztam igy potoltam nunozes nelkul a fagyit: novenyi tejszin (ha kokusz vagy mandula tejszint, az meg kis alapizt is sd neki), bele izesitonek szinte barmi: friss gyumolcs, vanilia aroma, etcsoki/diab csoki darabok, aprora tort magvak, kokuszreszelek, gullon keksz darabik es edesitonek eritrit, mert az nem szamolis. Ez igy full gyors ch, ha szamolos izesitot raksz bele, akkor arra figyelj, h szamold es en uzsira ettem, mert az lehet ugye telibe gyors ch

Jah, meg turo, mert az is vmennyi mennyissegig nem szamolis, igy turoval szinte mindig gazdagitottam a fagyit, igy nagyobb mennyiseget ehettem belole, meg izgazdagabb volt. Ha nem volt itthon tejszinem, akkor az alapja jogobella lught joghurt volt.

Köszi, majd kipróbálom :) Bár én a sóskaramellás ízre vágyom
8.14 lett a 120 perces. Védőnő szerint nem vészes, a dokimhoz még nem jutottam el, mert nincs aki vigyázzon a kisfiamra :/ Itthon méregetem azóta, nem volt egyszer sem magas, de egyelőre nem számolgatok, csak odafigyelek, nem nagyon eszem cukrot, fehérlisztet.

Sziasztok!
Túl vagyok a cukroslötyin.
Elfelejtettem milyen édes.... :shock:
Az éhgyomrim jó lett 5.2.

Sziasztok!
Hát kicsit nekem is magas lett a cukrom, de nem kell gyógyszer, csak oda kell figyelnem.
Igaz mondjuk hogy el is engedtem magam édesség terén :oops:

@nyuszmusz82:
Milyen magas lett? Én azóta méregetem itthon, szerencsére rendben van... de vannak csaló napok

@orsolyka:
A 120 perces lett magasabb 10.24

Jujj, az nem túl jó. Remélem elég lesz a diéta :)

Nyuszmusz az sajna tenyleg magas, remeljuk eleg lesz a dieta <3 voltal mar dietetikusnal? Dokid mit mondott?

Nyuszmusz az sajna tenyleg magas, remeljuk eleg lesz a dieta <3 voltal mar dietetikusnal? Dokid mit mondott?

Doki meg védőnő hogy diéta meg igyak sok vizet...
Nőgyógyászhoz nem jutok el, nincs orvos... :-(

@nyuszmusz82:
Én sem voltam azóta nőgyógyásznál, így nincs beutalóm diabetológiára, de szerintem a diétát kezdd el mindenképp! 160 CH diétára keress rá neten. És vegyél vagy kérj kölcsön egy vércukormérőt.

Rendben köszi

Sziasztok lanyok! Ki hogy van? Alvashoz kernek tippeket, nagyon nem megy... Pedig parnazom, tamasztom magam minden felol, de faj... A hatam es a baba nyom.. Vhogy befekszik olyan pontokra, h nagyon faj... Es azert ahoz meg sok ido van hatra, h ennyire be tudjak aludni :(

@lilllus:
Nekem az alvás mostanában pont megy, de kb egy héttel ezelőtt én is nagyon szenvedtem. A hátfájással lehet összefüggésben, mert most mivel napok óta nem fáj, így az alvás is jobb. Nem tudom, mitől függ, szerintem a baba pozíciójától, mert ahogy mocorog, attól függően kényelmes vagy kevésbé kényelmes nekem is.
A szoptatós párna nekem sokat segít, bár ha azzal alszom, akkor meg felkelek minden testhelyzet-változtatásra... mostanában inkább a mosdólátogatás miatt kelek többször. Azt sem tudom, mikor aludtam egyhuzamban legalább 5 órát. :-) Szerintem ez már jobb nem lesz, de én már megbékéltem a gondolattal. A matracod elég kényelmes? Mert mi kb egy hónapja cseréltük le a kanapét, és mióta azon töltöm a napjaim 70%-át, a hátam sem fáj annyira, meg úgy általában kipihentebbnek érzem magam.

Sziasztok!
Nekem is a párna segít...
Meg lehet hogy butaságnak gondoljátok, de én mondtam a picurnak a pociban hogy így nem jó anyának és helyezkedjen arrébb. És legtöbbször sikerült. Vagy simogattam a hasam a másik oldalon.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

XMi bántja a gyerek lelkét? - Teakiadó