Új privát üzeneted érkezett!

Férjem az előre kijelentette, hogy számítsak erre, és ez van fogadjam el. Inkább mint egy koraszülés vagy ne adj isten nem éli túl a baba.
Most a lányok kénytelenek az oviba aludni. Ugye csak délisek voltak. Férjem most kénytelen 1 órával később menni és 1 órával előbb jönni a munkából,hogy tudja intézni őket.

Én lelkileg kivagyok. A héten 2 percre tudtam gyors megölelgetni a lányaim mikor elvitte férjem a szennyest, azt is úgy, hogy kiosontam a portára. Minden nap beszélünk többször.. De hát az nem ugyan az.
Eseménytelen amúgy hétfő este óta. Nincs vérzés csak néha szúr meg tompán fáj a méhszájam. Nem vizsgálgatnak mert nem mernek hozzám nyúlni nehogy beinduljon.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Szia!Hogy vagy?Rendeződött a vérnyomásod?Milyen a szobatársad?
 
 


Egyedül vagyok. Az egyiket ma császározták majd áttolták a másik szobába,a másikat ma engedték haza.
Most nagyon kevesen vannak az osztályon.
A főorvosnak covid kontaktja volt.. Most az ápolók beszartak.. A szobából ma déltől csak maszkban mehetünk ki, ebédet vacsit már a szobába kaptuk. Az udvarra nem mehetünk le.. Szóval most még annyit se találkozhatok a férjemmel a gyerekeimmel,hogy csomagot cserélünk. Tegnap a portára kimentem kivinni a szennyest, a portás egyből jött mint a grizzly medve de így: Ne basszak már ki vele, hogy itt ölelgetem a gyerekeimet,mert veszi a kamera..

Szóval lelkileg eléggé kivagyok.. Fizikailag változatlan. Nem vérzek, maradt 3110 a méhszáj, a vérnyomásom hullámzik, most spec 2 napja hogy nincs front jó alacsony.
Most annyi van még, hogy ha bármi van megindul nem Pécsre tudnak vinni hanem 150km odébb. Pécs fullon van. Tegnap egy 28 hetes ikrek kiskorú anyukát Szegere kellett küldeniük mert Pécs nem tudta fogadni..

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 

 
 

@gina9:
Ez az amúgy sem könnyű helyzet most még inkább megnehezedett mindenki számára.Ma kaptuk mi is a hírt,hogy az öregek otthonában élő dédi is covidos.Azt mondja jól van,de aggódunk érte nagyon.Hónapok óta nem láttuk őt,mert látogatwsi tilalkm van.Kiskorú ikres anyuka??Nem semmi...Elképzelhető amúgy,hogy ha a köverkező napokban sem vérzel és nincs változás,akkor haza engednek?
 
 


@deiss:
Jobbulást a dédinek
Nem, semmit nem mondanak. Mikor megkérdem meddig kell még itt lennem a válasz amíg a koraszülés veszélye fenáll,meg amíg van hely.
Ma néznek egy labort. Amúgy csak vagyok mint a penész virág

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok lányok,hogy vagytok? @deiss,dédid hogy van?@gina, a kórházat hogy viseled?Valami hír a hazaengedésről?Milyenek a kórházi körülmények?

Nálunk minden ok!A babák szépen növögetnek(1,5 és 1,8 kg-k),bár már kezdenek lemaradni az egyke társaiktól.Legközelebb 20.-án kell mennem,akkor fogjuk megbeszélni a szülest(36.héttől tovább nem nagyon viszik az egypetéjű ikreket)
Ti hogy készültök a nagy napra? Én egyre jobban f*sok, mivel ez az első,nem igazán tudom mire számítsak


Sziasztok!

Tegnap hazaengedtek
Nos. Mióta nem az orvosom vezeti az osztályt káosz uralkodik,fejetlenség. Az új főorvos bár elhivatott természetes szülés párti, nem nagyon szimpatikus.
Maga az osztály épp felújítás alatt, most a férfi belgyógyászat helyén van addig. Modern ezzel nincs baj. Mohács nagyon bababarát.

Kedden megyek a saját dokimhoz. Ő valószínűleg ír majd fel tüdőérlelőt.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@szanimanika:
Köszönöm kérdésed,sajnos ma dédit kórházba vitték és légzés támogatást kap.Többet nem tudunk.
Hanyadik hétben vagy hogy ilyen nagyok már a babák?

Gina,örülök hogy hazaengedtek!Gondolom nálatok jobban senki nem örül!Csak pihenj sokat!Maradjon bent minél tovább ez a csöppség.Ezek szerint most jól is vagy.
 
 


@deiss:
Ez azért elég elkeserítő és felháborító, hogy nem kaptok rendes tájékoztatástba dédiről! Kitartást!

Bevallom itthon nehéz vissza fogni magam. Most 2 napig rohangáltunk ügyeket intézni, mivel bele vágtunk a babaváróba és a falusi csokba is. Ugye van saját házunk amit csokra vettünk, egy bár jó állapotban lévő de öreg parasztházat amit elkezstünk átépíteni felújítani. Viszont nagyon lassan haladunk. Szóval ha minden jó és sikerül minden, akkor szeretnénk jövöre már a sajátban lenni.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a saját dokimnál uh-n.
Ő szokásosan 1 héttel mérte csak kisebbnek és 1200g körül saccolta. Azt mo dta a buksi egy icipicit kisebb az átlagn@l ez viheti félre a mérést (pl Mohácson a kórházban ahol folyton 2 héttel kissebre mérték)
Írt fel tüdőérlelő tablettát, mert 2100 a méhszáj értékem. 3 hét múlva kontroll.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Nem tudom hanyadik hétben vagy,de én holnap kezdem a 29.hetet és ma 1187g-ra mérték a picit.A többi lányaidnak mekkora volt a buksija?Sikerült mindent elintézni,amit szerettetek volna?Én a héten szabin vagyok.Ma rászántam magam,hogy elkezdem levasalni a baba cuccait,de a kis hölgy talppal úgy betámasztott a bal bordáimhoz,hogy azóta a fekvésem sem találom,mert egyfolytában fáj.Így csak a pelusokat vasaltam ki.
A dédivel sikerült ma beszélni 2 mondatot,mert sajnos nincs jól szegény.Tüdőgyulladása lett,infúziót kap és légzés rásegítést.Hallhatóan alig tudott beszélni,nem kap rendesen levegőt.Először mondta azt,hogy beteg.
 
 


@gina9:
Ez tök jó hír! Kikerültél a veszelyzónából:)


@deiss:
Jobbulást a dédinek! Milyen jó lenne, ha még ismernék egymást a picivel!
Hogy vagytok ezen felül? Hogy bírod a munkát egyáltalán?


@szanimanika:
Igen,jó lenne ha még láthatná a dédunokáját.
A héten szabadságon vagyok.Szívesen dolgozom,mert nem telnek unalmasan a napjaim,meg ha az ember unatkozik,hajlamos hülyeségeken agyalni meg mások idegeire menni.Csak fizikálisan kezdem érezni hogy már nehezebben bírom.Nem kényelmes ennyit ülni a gép előtt,viszont most nem is tudok eljönni,mert úgy néz ki hogy a férjem elveszíti az állását megint emiatt a vacak vírus miatt.Így az én munkám jelenleg az egyetlen biztos pont,szóval bírnom kell.Még nincs meg minden,amire szükség van a babához,úgyhogy most túlórát is sokat vállalok,de nem panaszkodom,mert biztos vannak rosszabb helyzetben lévő családok is.Együtt megoldunk mindent!Még mindig nem írtad meg, hogy hanyadik hétben vagy.Neked már kezd izgalmassá válni a dolog,hiszen ha jól gondolom novemberben már babázni fogsz.Elképzelni sem tudom milyen lehet két babóval a pocakban.
 
 


@szanimanika:
Hát azt nem mondanám. Ha úgy lenne nem írta volna fel a dokim a tüdőérlelőt..

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@deiss:
Sajnálom a dédit! Mielőbbi gyógyulást és kitartást Nektek minden téren. Borzalmas lehet ez az egész.


Nekem a lányok eleve nem voltak nagyok, szóval ez amolyan genetika.
Lilien a toxémia miatt ugyan de 2240 g. 45 cm volt 37+4hétre.
Lorina 39.hétre 2920 g 51 cm.
Én 37 hétre voltam 47 cm 2600g. Férjem sem volt nagy gyerek.. Szóval én nem fogok 4 kg vagy afeletti gyereket növeszteni
Most 29+4 járok

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@deiss:
Én 33+ hetes vagyok:) pontosan nem tudom, mert lenne egy dátum mensi szerint,egy leszívás szerint,egy babák mérete szerint..szóval 33-34 között vagyok valahol. Mivel az MCDA ikreket nem hagyják bent 36 hétnél tovább ezért igen,lassan szülök(2-3 hét), ez majd 20.-án derül ki ,hogy mikor! Pocakban a két gyerek állandóan mozog,de nem tudnám megmondani,kinek milye hol van èpp :p fogalmam sincs mil a külombseg egy babahoz képest.

Uhh az kemény ,hogy még mindig dolgozol és még túlórázol is! Kitartás neketek,biztosan együtt mindent meg fogtok oldani.Amúgy mi hianyzik még,hogy teljes legyen a baba “csomag”?


@gina9:
A tüdő érlelő az a “biztos ami biztos” dolog.Én is kaptam pedig 3,4 cm hosszan zárt a méhszájam.Nem lesz baj:)


@szanimanika:
Igen csak nálad 2 vannak és ikreknél ritka mikor 36.hét felett várnak.
Nekem meg ugye már eleve volt 2 nagyon komplikált veszélyeztetett terhességem,és mivel a semmiből kezdtem el nyílni + rövidülni 0 görcs és keményedés nélkül vérzéssel, így igencsak aggódik a dokim is.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@szanimanika:
Matrac hiányzik a kiságyba,ágynemű.Gindolkodom babafészken.Nekrm hiányoznak dolgok a kórházi csomagba mint bimbókrém,betét,bugyi,fürdőkádhoz állvány,ilyesmi.A nagyja szerencsére már meg van.Egyszer volt egy nőgyógyász,aki azt mondta,hogy ha elsőre születnek ikrei vlkinek,az előnyösebb,mert az lesz természetes.Fordítva jobban megérzi a nehézségeket az ember.
Gina,ha ilyen pindurik voltak a lányaid,akkor miért csodálkoznak hogy most sem nagy a pocaklakód?
 
 


@deiss:
Már tényleg nem sok hiányzik neked!Ezek szerencsére már nem egetverőén drága tételek. Vége lehetne már ennek a vírus-mizériának,mert rendesen megkeseríti az emberek életét.

Én a furdőkádhoz nem állványt vettem hanem egy asztalt,ami megy a baba szobához és a későbbiekben jó lesz majd rajzolni a fiúknak, meg a pihenő széket és mérleget is rá tudom rakni:p
AÁgyneműt én nem vettem csakRácsvédőt,matracvédőt meg 2-2 lepedőt(a svéd bútorüzletben),mert azt olvastam nem javasolt semmit berakni az elején a kis-ágyba,hogy a levegő áramlás jó legyen a baba körül.
Aztán meglátjuk ,hogy fognak beválni ezek.
Én is gondolkodom a babafészken mèg:)




@deiss:
Azért mert míg a saját dokim ezzel tisztában van, a kórházban hiába mondtam egyszerűen oda sem figyeltek. Nekem amúgy kezd úgy festeni hogy akinek nincs 3.5kg feletti a gyerek az már nem is gyerek..
Folyamatosan azzal jöttek mert miért nem szűrettem magam toxémiára. Minek? Csak pénz lehúzás.. Megelőzni nem lehet, innen meg vagy kialakul vagy nem. Dokim is mondta teljesen felesleges, így is úgy is kell nézni az előzmények miatt máj és egyéb labort. És úgy átlagban eléggé ki volt akadva az egyik doki, hogy miért az a dokim aki.. A vicc csak az, hogy ezt a dokit még anno az én dokim hozta az osztályra amíg ő volt az osztályvezető.. Egy az egyben nekem szegezte a kérdést ki a dokim nekem, hogy ennyire ragaszkodom hozzá. Én meg mondtam, hogy a volt szomszédom, család barát, orvos akinek a lányaimat meg az életünket köszönhetem.. És hopp máris befogta a száját..
A bélgyulladásomra is nagy ívben szartak, ha nincs nálam a saját gyógyszerem így jártam. Így is leakarták sporólni a magnéziumot, hogy szedjem a sajátom..

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@szanimanika:
Klassz lett a baaszoba!Külön fognak aludni a picik,vagy eleinte egy ágyban?Mivel várhatóan sokat leszek egyedül a picivel,a fürdetést egyedül kell majd megoldanom.Tapasztalataim pedig azt igazolják,hogy egy kád vizet,mégha az mem is sok,sem szülés után,sem később nem esik jól cipelni.Ezért állványt rakok a fürdőkád mellé,így a zuhannyal fel tudom tölteni és könnyen ki is tudom borítani.Hősugárzóval befűtöm majd picit a fürdőt.Rácsvédőt én sem veszek,mert szeretek belátni az ágyba,de a fészekben azért gondolkodom,mert úgy látom elég jól ki lehet benne támasztani a picit meg az ágyrais biztonságosan át tudom rakni.
Gina,a bélgyulladásod most hogy van?Az legalább rendben van most?Emlékszem hogy mennyire félvállról kezelték végig a betegséged is.Nem is hallottam még ilyet,akinek egy évek óta fennálló betegségét ennyire nem vették volna fogyelelmbe.
 
 


@deiss:
Mikor bekerültem akkor ugye már 1 hete volt megint bélgyulladásom, túl voltam 1 antibiotikum kúrán, mellette a gyulladácsökkentő amit végig szedtem míg bent voltam. Az első labor még mindig 50 értékű crp-t mutatott. . 0-5ig a normál tartomány. 10 nap múlva még mindig 8 volt. Most megint kezdem érezni

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@deiss:
Úgy néz ki te rutinosabb vagy mint én!

2 Baba-ágyunk van és attól függően, hogy megnyugtatják vagy idegesítik majd egymást kerülnek elszálásolásraElőbb utóbb úgy is külön kell őket rakni mert már mocorgósak lesznek


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Szanimanika van már csp időpontod?
Deiss, hogy van a dédi?

Ma voltam uhn, minden rendben, baba jól van, növöget. Én sem nyíltam tovább szerencsére annak ellenére,hogy mostanában sokat fáj a méhszájam megint.
32+3 tartok.

24.én megyek laborra köv uhra. Akkor fixáljuk hogy akkor most hol is szüljek
Egyre jobban hajlok Pécs felé, bár az se jobb csak ott van a Pic meg Nic ha bármi van.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Szanimanika van már csp időpontod?
Deiss, hogy van a dédi?

Ma voltam uhn, minden rendben, baba jól van, növöget. Én sem nyíltam tovább szerencsére annak ellenére,hogy mostanában sokat fáj a méhszájam megint.
32+3 tartok.

24.én megyek laborra köv uhra. Akkor fixáljuk hogy akkor most hol is szüljek
Egyre jobban hajlok Pécs felé, bár az se jobb csak ott van a Pic meg Nic ha bármi van.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!Örülök,hogy rendben vagytok gina!
Dédi szerencsére túl van a víruson,úgy néz ki.Felépült a tüdőgyulladásból.Azzal kecsegtetnek,hogy hamarosan haza mehet.Most apósomnak és a párjának lett pozitív a tesztje,bár tüneteik nincsenek annak ellenére,hogy apósom rákos.Fura dolog ez a vírus...
Most próbálom beszerezni a kórházi cuccokat és akkor elvileg készen állok mindenre.Bár amilyen ocsmány ez az év,örülnék ha nem is szülnék meg idén.kondjuk erre van kevesebb esély.
Csütörtökön megyek orvoshoz,eddig teljesen zárt voltam.December 12-ig dolgozom.
Lassan elkezdenek érkezni a babók.Ez mindig olyan izgi,hogy van kiért izgulni.
Többiekkel mi újság?
 
 


@deiss:
Juj de szuper hírek a dédiről! Nagyon drukkoktam!

Hát én egyáltalán nem hiszek ebben a napi x meg xx számú fertőzöttek számában.. Képzeljétek. Nővérem egyik ismerősét felhívták 1 hete, hogy jelenjen meg a gyerekkel mert korona vírusos. A csaj kiakadt, hogy miről beszél a nő a gyerek 2 éves és nem teszteltek senkit a családból! Erre közölte a nő, hogy akkor téves..

Ma mondja férjem, hogy a a héten az alvállalkozó brigádját kérték teszeljék le. Nem lettek letesztelve, ennek ellenére mindenki megkapta a pozitiv értesítést.. Na ilyenkor mi van?!

Férjem munkatársának a feleségének a munkahelyén van covidos. Kérték a háziorvost teszteltesse. Ennek 1, 5 hete. Azóta is hívják tesztelésre.. Ugye ez ingyenes lenne..


Mi kedden vettük meg a kiságyat,de majd csak akkor lesz össze szerelve ha bent vagyok a kórházban.

A babavárót megkaptuk, most a falusi csokra adtuk be a papirokat. Elég durva, hogy 2.hónap az elbírálás, de természetesen ma a 70 e ft szépen leemelték rá..

Nekem még 1 új alakformáló bugyi kell a csomagba meg még csomag betét aztán megvagyok azthiszem.

Tegnap voltam fogorvosnál,leszedte a fogkövet majd oda tojtam sajnos hosszú évek piercing mániája jó odatett a fogzomámcomnak..

Én még mindig csak 5 kg tartok,és nem igazán szándékozom az utolsó pár hétben hajrázni a kilókkal

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Kórházban vagyok
35+3 helyett 32 hetesnek felel meg. A magzatvízem is kevesebb, a hegem is elkezdett vékonyodni.
Még nem tudom meddig maradok. Csak megfigyelnek vagy császároznak is mostanság.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Biztos nem leszel már bent sokáig,hiszen már lassan a végén jársz.Mekkora most a pici?Gondolom kapsz tüdőérlelőt is.Hogy kerültél amúgy be?Vizsgálatra mentél?
 
 


Tüdőérlelőt már a 29.héten kaptam.
Menten a dokimhoz vizsgálatra meg laborra. Már napok óta éreztem, hogy csomaggal kell mennem.
A dokim 2279g saccolta 35 hét helyett 33 hétre.
Az ambuláns 2400g - ő fel se akart venni.
De elküldött még 1 uh-ra.
Ott a szonográfus 2060g mérte.
Mind3 annyiban megegyezett hogy kevesebb a magzatvíz.
Tegnap aznügyeletes 2300g saccolt.

Lassan úgy érzem mint egy parizer lenne szegény. Maradhat?

Jóslóim vannak, a hegem már egy két hete ég.. Az is 4mm csak.
A tegnapi doki szerint nem fogom sokáig húzni, dr jó lenne még 1 hét legalább.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Tüdőérlelőt már a 29.héten kaptam.
Menten a dokimhoz vizsgálatra meg laborra. Már napok óta éreztem, hogy csomaggal kell mennem.
A dokim 2279g saccolta 35 hét helyett 33 hétre.
Az ambuláns 2400g - ő fel se akart venni.
De elküldött még 1 uh-ra.
Ott a szonográfus 2060g mérte.
Mind3 annyiban megegyezett hogy kevesebb a magzatvíz.
Tegnap aznügyeletes 2300g saccolt.

Lassan úgy érzem mint egy parizer lenne szegény. Maradhat?

Jóslóim vannak, a hegem már egy két hete ég.. Az is 4mm csak.
A tegnapi doki szerint nem fogom sokáig húzni, dr jó lenne még 1 hét legalább.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Az egy hét sztm még meg is lehet.2kg fölött van,az azért nem olyan rossz.A heghez nem tudok hozzászólni,mert nem tudom milyen vastagság meg meddig normális.Most bent maradsz szülésig,jól értem?
 
 


Igen. Innen már egyben elvileg nem engednek haza

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!

Azóta is kórházban vagyok.
Pénteken császároznak. 1 hete mérték Liórát akkor semmit nem gyarapodott az előző héthez képest mikor felvettek az osztályra. Kaptam egy enyhe bélgyulladást, péntek óta azért "harcoltam" hogy adjanak végre antibiotikumot, mert így császárra vagy után nagyon begyulladok és nem szeretnék még 1 hetet ráhúzni. Ma kaptam végre mikor már igencsak elkezdett emelkedni a crp. Férjemet ma tesztelték, aggódom mert a torok gyors teszt sokszor mutat fals eredményt. Ezt közölték is elég bármilyen gyulladás a szervezetben má pozitívat mutathat. Szóval még nem tudom férjem itt tud e lenni pénteken.
Remélem ti jól vagytok.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Szia Gina!Hogy vagytok?Megcsászároztak végül?Férjed végül ott tudott lenni?
 
 


Igen. Péntek reggel 3/4 9kor megszületett Lióra 2790g 45cm. Voltak összenővések de nem vészesek. 1 óra alatt kint voltam a műtőből.
Liórának kellett oxigén, utána nem tudta tartani a hőt,leesett a cukra. Azóta is nagyon aluszékony. Nehezen cicizik. Sokat fogyott még tápszeres hozzátáplálás mellett is. Nem tudom holnap haza mehetünk e így vagy kedden netalán tovább kell maradni. Tegnap nagyon szarul voltam. Éjjel nem is hozták be, sikerült átaludnom az éjszakát. Nagyon sokat segitett. Apa végül itt lehetett de csak egy fotót készíthetett nem foghatta meg Liórát.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Szerintem egész szép súlyban van a kis hölgy.Gratulálok nektek!Gyors felépülést kívánok nektek!Remélem Lióra hamarosan erőre kap.Légzése azóta rendeződött már?
 
 


14.én nagy nehezen haza engedtek minket. Azért nehezen mert bent tápszeres hozzátáplálás mellett is majdnem 10% alá csúszott a fogyásban. De továbbra is gond a súlygyarapodás,hiába van elég tej. Kibukott 1 hét után, hogy konkrétan semmit nem hízott helyette még fogyott is picit. Úgy fest mire a zsírosabb tejhez érne ő már elfárad és alszik. Szóval most felesbe kell táplálni.

Én még nem vagyok 100%

Kellemes ünnepeket kívánunk. Lassan mindenki babázik.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: