Új privát üzeneted érkezett!

Nem tudok ma írni, bocsi a hibákért, ha valakinek zavarja a szemét.
 
 


Sziasztok lanyok!
Kivel mi újság?Hogy bírjátok a meleget?
Mi ma voltunk dokinál minden rendben és sikerült megbeszélnem vele, hogy szülhetek nála Debrecenben!:)





 
 

@szanimanika:
Még az uh képük is egyforma


Mi tegnap kipakoltunk mindent lomtalanításra. Mellettünk intézmény ház van. Megkértek minket had tegyék hozzánk a lomot mert félő intézmény elől nem viszik el. Hát szerintem előttünk volt a legtöbb szemét este az egész faluban. Szerencsére mindent elvittek. Bár aggódtam mert a guberálók ahelyett hogy kultúráltan átnézték volna helyette feltepték az összes zacskót volt akire rá is szóltam.. Tisztelje már meg más munkáját és legyen szíves ne csináljom disznóólat.

Amúgy medencézünk. Így bírjuk a meleget
Éjjel amúgy alig aludtam. 11 után feküdtem le. 2kor felébredtem és nem tudtam vissza aludni.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Akkor most igénybe vagy véve rendesen!

Miért nem tudsz aludni? Kényelmetlen vagy csak nem vagy almos?


Fogalmam sincs. Csak forgolódtam. Mire elaludtam addigra reggel 8 volt és keltet a nagylány

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok
Én tegnap voltam itt Ausztriaban eloszor dokinal..Nagyon rendes,alapos a doki. Vettek vért,vizeletet kellett adnom
Kikerdezett tovirol hegyire mindenről..Amivel kicsit rámijesztett..Nezte a kombinalt tesztem eredmenyet,azt momdja a 2.3 mm picit vastag,merthogy Ausztriaban 2.5mm ig normál..hat mondom otthon 3mmig momdták jónak,es mar 13 hetes korban nézték,es alacsony kockazatu lettem. Aztan megnezett Uh-on,mondta hogy azota is nőtt picit,de aranyos a baba méreteihez,es szep,jol nez ki..Es szepen fejlodik a babó,meg van elégedve..De en azota ezen kattogok..Tudom,ha azt mondta a doki,hogy minden ok,akkor az ugy van..
Ja es valoszinu kisfiu lesz
3 het mulva kell megint menni,akkor leszek kb 18 hetes.
Izgulok,mert akkor lesz a masodik genetikai vizsgalat,gondolom akkor mar nezik a belso szerveket is
Tegnap iszonyuan fajt a fejem, sokat kellett intezkednunk, a tbmet meg kellett csinaltatni,mert tegnap amikor levették a vért,kozolte a dokim,hogy 500 euro egy vervetel..
 


Sziasztok!Ma voltam sztk-s nőgyógyásznál.Utrogestant azt mondta már 12 hetesen el kellett volna hagynom.Kombinált teszt eredményére meg azt mondta,hogy gondolkodjunk el az amniocentézisen,illetve menjünk el genetikai tanácsadásra.Oda keddre van időpontom.Most orvost keresgélek ezerrel.Már kinéztem egy szimpatikus orvost aki a körzetis kórházhoz tartozik.Úgy érzem ebben az idegen kórházban nyugodtabb lennék ha saját orvos fogadna.A home officenak is vége.Első munkanap fájt a hasam a sok ülestől.Remélem azért jobban fogom bírni a továbbiakban.Egyébként a közérzetem jó,jól elvagyok.Azt hiszem a csoportban én vagyok az egyik sereghajtó.Ugye a 12hetes uh után december 31 lett a nagy nap.
 
 


@deiss:
Hogy érted, hogy sereghajtó vagy?

Kitartást a munkához.
Ne aggódj minden rendben lesz a babával és veled is. Bevállalod az amniot?

Nekem 2 napja nagyon lent van a vérnyomásom a béka feneke alatt, így most ezért vagyok szarul.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Úgy értem a sereghajtót,hogy már legtöbben a 16-18.hétben jártok,én meg a 14.-ben.Hónap utolsó napjánál későbbi dátumos nem sok van.Rengeteget vívódok az amnioval kapcsolatban.Borzasztóan félek tőle!Nem attól,hogy fájni fog,az nem érdekel.Attól félek,hogy elveszíthetem a babám.Keddig még van időm,lehet ott jó hírrel szolgálnak majd.Nem érzem azt,hogy baj lenne a picivel.Nekem is alacsony a vérnyomásom,de terhesség ótanem bírja a gyomrom a kávét,viszont pici kávét sok tejjel délelőtt muszáj letolnom,különben végem van.Hogy bírod a munkát ebben a melegben?
 
 


@deiss:
Én is a 14 hétben vagyok. Nekem karácsony 26.a a dátum illetve a program császár miatt előbb lesz az időpontunk.

Bár nincs tapasztalatom az amnioval kapcsolatban, de ha jól tudom csak 1% esély van csak vetélésre. Nem lesz baj

Ma esős időnk van. 2 napja nem sok mindent rontottam el nem fogok bele semmi olyanba ami megerőltető mert fosul vagyok. Koválygok. A lomtalanítás volt a fő projekt de azon is túl vagyunk. Amúgy meg du a medencében ázunk, így kibírható a meleg

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


a href='#p5087818'>@deiss: Nem.lenne biztosagosabb mondjuk egy prena tesztet csinaltatni? Ha baj van,az is megmondjaVagy az amniocentezis jobb? Nem értek hozza
 


@gina9: Nekem.is Dec 26 a kiírt dátum Mensi szerint 14+6vagyok,baba merete alapjan 15+4..Most akkor nem tudom hany hetes vagyok
 


@lispa1217:
Na aggódj én is belezavarodtam.

Menzi szerint 15 hetes lennék meg a csuda kalkulátorok szerint. De nekem 31 napos ciklusaim vannak.
Az első uh-ra mikor mentem elvileg 7 hetesnek kellett volna lennem, de méret alapján 6 hetes voltam.
12.hetin 12hetes voltam az én számolásom szerint az első uh után. Doki szerint 12+1 mérés szerint 12+3.

Kalkulátorok meg menzi szerint dec 26,de az elvileg a 15 hetes számolásra jön ki. Szóval dokim fogalmam sincs hogy jelölte meg így a 26 nekem ha nem a mérés szerint nézte. Szóval a fene se tudja már

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Ha olyan kalkulátort nézek ahol nem 28 napos ciklussal számol akkor nekem is dec 31 lenne a dátumom.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok! Én is hasonlóan voltam a különböző dátumokkal, nekem is egy hét diffi van az UH-os és a ciklus szerinti között. Így hát megkérdeztem a dokit, hogy akkor most melyikkel számoljak. Azt mondta, hogy gyakorlatilag a ciklus szerinti értékkel megyünk tovább és a diffire (pl. ciklus különbség) számolunk +/- 1 hetet, mert az UH szerinti esetleges eltérés az csak a baba mérete miatt van. Aztán persze lehet különbség dokik és szakmai protokollok között, de gondoltam így legalább már nem veszek el a sajátomban
 
 


Egyébként a sereghajtó ezennel én lettem, mert az első dec. 31, a második dec. 28 után megvan a jelenlegi végső dátumom: január 5.
Annyi bibi van nálunk, hogy a méhlepény még elől mélyen helyezkedik el, de azt mondta a doki, hogy az esetek többségében a méh növekedésével fentebb vándorol. Remélem így lesz nálam is.
 
 


@lispa1217:
Én sem értek hozzá.Ezért hagyatkozom majd hozzá értő emberre.
bodza2,nekem egyszer sem számoltak ciklus szerint,csak a baba mérete alapján.Emlékszem régen úgy mondta meg az orvos a szülés várható dátumát,hogy volt egy papír alapú,kör alakú kalendárium féléje,amivel ha beáplította a mensi utolsó napját,megmutatta a várható dátumot a szülésre.Mint a netes kalkulátorok.Már ilyesmi nincs.Mensi alapján dec.24 lenne a dátumom.Először január 4-et mondtak és a 12hetes után lett dec.31.Egyébként a netes kalkulátoroknál is max 35napos ciklus idővel lehet számolni,de nekem sokszor ez több!Amikor először néztek uh-n,naptár szerint 8hetes lettem volna,de akkor még csak egy petezsáknak imponáló képletet láttak.
Pont a minap néztem,hogy nekem a 4terhességből háromszor hátsó fali volt a lepény,egyszer volt mellső fali,a harmadik gyereknél.Fogalmam sincs,hogy ezt is mi befolyásolja.Viszont végre nőttek egy kicsit a cickóim!
 
 


És mit befolyasol az hogy mellső vwgy hatso fali a méhlepény? Az enyemre azt mondta most a doki hogx hátul tapad es magasan van..A mellső falirol hallottam,hogy talán picit rosszabb,főleg ha lent van
Ó nekem a cickóim,már akkorák mint 2 sargadinnyeÉs borzasztóan fájnak..Napkozben még elvagyok,de ejszaka,amikor fordulok egyik oldalamrol a masikra,akkor le akar szakadni es faj..
 



@gina9:
Megkérdezhetem miért lesz programozott császárod? Nagyon szeretnèk én is, de az orvosom nem partner benne sajnos...


@zsuzsinnyoo:
Mert nekem a lányok sürgőségi császárosak voltak és sajnos 2 csm után nem engednek temészetesen szülni. Én a fél karomat odaadnám ha természetesen szülhetnék. Ez sajnos nagy szívfájdalmam. De természetesen mindkettőnk biztonsága mi t az én igényem az elsődleges.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Persze így érthető, hogy a ti kettőtök biztonsága az elsődleges! Mondjuk én pont ez miatt és nyilvàn a fàjdalomküszöböm miatt szeretnèk császàrt...
Hogy vagytok lányok? Ki megy a héten UHra? Nekem nagyon feszül a bokàm... polcolgatom, de szerintem vizesedik. Nyilván a költözés utàni állandó rámolás nem tesz jót neki :)


Nekem vacakol a vérnyomásom továbbra is hol magas hol nagyon alacsony. Vagy a cukrom esik le folyton.

Nekem majd csak 31.én lesz uh.
17.én lesz a cukorterhelésem.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok lányok!
én holnap (19.hét+x nap-már elvesztettem a fonalat,hogy kellene számolni) megyek genetikai Uh-ra a fiúkkal.
Nálam a “nehezlégzés” a tünet,ami 2 napja jött elő megint . Normál állapotban is úgy veszem a levegőt,mintha a 10.-re mentem volna fel
Már vagy másfél hete elkezdtem érezni őket

Gondolom ez a meleg visel meg mindenkitfőleg aki még rá is dolgozik
Meddig tervezitek a


...szóval elment...
a munkát aki még dolgozik?


@szanimanika:
Én is nehezen veszem a levegőt. Meg migrénem van minden nap mostmár lassan..
Én meg vissza sem mentem dolgozni.. Most akartnak vissza hívni, ha a cég végre engedi. Ha vissza tudnék menni kb a 35.hétig dolgoznék (plussz mínusz pár hét) aztán kivenném a kb 20 nap bennmaradt szabim). Itt 39 hét az itteni "gyes", utána van még 13 hét fizetetlen, valamint ki lehet venni az azévi szabit. Szóval kb egy év lehet itt, amit otthon tölt az ember, aztán elveszti a munkáját, ha nem tér vissza. Én nagyon gondolkodom, mi legyen, hogy lenne jobb..
 
 


Kimaradt:ha előbb megyek el szülési szabira, előbb is kell visszamenni. Nem tudom otthon ez hogy van.
 
 


Sziasztok! 

Ez a levegővétel nálam is így van, de azt gondoltam, biztos csak az én kondíciómmal van probléma 

Terveim szerint én dolgoznék, ameddig tudok/lehet. Az volt a tervem, hogy dolgozok végig, kivéve az utolsó hónapot, akkor kiveszem a szabijaimat és max. a többiben pedig táppézre megyek. Aztán meglátom hogy fogom bírni nagy pocakkal 
 
 


@szanimanika:


Én szeptemberig tervezek dolgozni, az utolsó trimesztert szeretném ráhangolódással, pihenéssel tölteni, nem a folytonos stressz stb...aztán meglátjuk hogyan alakul. 
Majd a cukorterhelésről számoljatok be légyszi, mert nekem véletlenül az első trimeszterben is csináltak és nem lett túl fényes az eredmény...Érdekelne, hogy ha rossz az eredmény akkor írnak-e föl cukorgyógyszert vagy ,,csak,, diétázni kell?



@zsuzsinnyoo:
Attól függ mennyire lett rossz az eredmény. Van akinek épp csak emelkedett annak elég a diéta de van aki automatikusan inzulint kap.
Volt osztálytársnőm kapásból kombinált inzulint kapott. Ha jól emlékszem 13.értéke lett éhgyomorra a cukra.. Meg is maradt sajnos neki szülés után is.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@zsuzsinnyoo:
Ha nem nagyon rossz az eredmény és diétával sikerül kordában tartani,akkor nem kell inzulin.Eddig mindig sikerült megúsznom inzulin nélkül.
Szanimanika,én is úgy tervezem,hogy dolgozom ameddig lehet.Már két embertől hallottam,hogy a 8.hónaptól nem dolgozhatok,de én nem tudok ilyesmiről hogy tíltva lenne.Valaki tud erről valamit?
Most hajnali 4óra van.Egy órája forgolódok.Nagyon izgulok.Ma megyünk genetikai tanácsadásra délután.Nem bírok aludni,kikapcsolni,pedig jó lenne kipihenten menni,hogy tiszta fejjel tudjak gondolkozni.Közben rám tört az éhség is...Eddig nagyon durván fújt a szél is,azt hallgattam.
Nekem már akkora hasam van,mint máskor félidősen.Most látom milyen sokat számít a súlyfelesleg.Ha nem lenne ez a háj rézeg,alig lenne vlmi pocim.
Mozgást még nem érzek odabent,bár még csak 14+6hétnél járok,szóval emiatt nem aggódom.De azért már várom,mert az egy megnyugtató visszajelzés számomra Tőle,hogy rendben van.Szorítsatok ma nekem kérlek!
 
 


@deiss:
Minden rendben lesz a babyvel!!! Majd írj hogy mit mondtak.
Nemsokára már érezni fogod, aztán megnyugszol majd!
Nem tudok róla hogy kötelezően elküldenének “szabira” bármikor, max ha olyan a munkaköröd.

Én már kacérkodok a táppénz gondolatával, egyre nehezebb fizikálisan és mentálisan is, csak összeraktam egy listát a babáknak abból, amit szeretnek és horribilis összeg jött ki, aztán “kellene a pénz”


@szanimanika:
No igen...nekem olyan,mintha első baba lenne.Mindent nulláról kell beszereznem.Pár biztos voltam benne,hogy nem vállalok több babát,de a férjem csak rádumált.A nyavajás covid miatt ráadásul februártól egyedüli kereső voltam a családban,feléltük minden tartalékunk.Most kezdett csak újra dolgozni a párom,úgyhogy van mit újra felépítenünk,ehhez pedig kell az én fizetésem is.Meg egyébként sem akarok itthon begolyózni az unalomtól szülésig.
 
 


Sziasztok,ma voltam dokinál a 19heti Uh-n és a babák jól vannak.Úgy össze voltak gabalyodva,hogy kb 40 percig vizsgált, hogy az összes babaalkatrészt lemérje.B (Alex) baba hozta a szokásos produkálós formáját:)




@deiss:


Nagyon szorítunk! Majd mindenképpen jelentkezz! Minden a legnagyobb rendben lesz. 
Ettől a szeles hidegfronttól szerintem többen is éber kómában voltunk éjszaka


@szanimanika:


Megkérdezhetem, hogy kb milyen összeg jött ki? Mi még nem mertünk matekozni...


@zsuzsinnyoo:
Hááát..mivel nekünk ők lesznek az elsők, és ikrek sem fordultak elő a közeli ismerősi körben,családban, ezért mindent meg kell vennünk,kezdve a bababútortól (ikeából néztem ki) a babakocsin (ebből egy kicsit jobbat néztem,hogy ha mást nem, tudjak majd futni velük,hogy visszajöjjön a Kondim) át , a baba textilig.A legdrágább a babakocsi,mivel ikreknek 2 kell baba hordóból és annak dokkolójából a kocsiba,mózesböl meg maga a váz is drágább, az egész kocsi mindenestől 566 e re jött ki-ezen még nagyon gondolkozom-a többi meg együtt kb.ugyan ennyi(2 kiságy, 1pelenkázó, 1szekrény két légzés figyelő,tárolók,ágyneműk,alaprucik az első 3 hónapra....)
Persze ezt meg lehetne oldani olcsóbban,bérelni néhány dolgot,vagy használtat nézni(bár ezekkel általában csalódok,aztán meg verem a fejem a falba,hogy mért nem vettem újat, amin ott a garancia..),de valahol szeretnék nekik egységes dolgokat.


@deiss,
Neked mi volt ma?


@szanimanika:
Most végeztem.Csütörtökön megyek méhlepényből mintavételre,de egyébként uh-n mindent rendben találtak.107g-os.Kell még mennem magzati kardiológiára is,csak arra most elfelejtettünk időpontot egyeztetni.Megcsináljuk a vizsgálatot,legalább nyugodtak leszünk.
 
 


Na lányok, megjöttek nekem is a genetikai vérteszt eredményei. 1:1000 000-nál kisebb az esélye mind a három vizsgált betegségnek. Ma madarat lehet forgatni velem! Azért nagy kő esett le a szívemről most..
 
 


Sziasztok!

Én a kórházból írok.
Ma brutál migrénem nagyon magas vérnyomás van. Amit semmivel nem tudok letolni. Sürgősségire mentem onnan a nőgyógyászati ügyeletre.
Most a szülészetin ülők. Tele tömtek gyógyszerrel injekcióval és várnom kell kicsit, utána mehetek haza.
Megnézte a doki a babát. Most 1 kisebb világ dőlt össze bennem mert 2 héttel kisebb mint kellene. Eredetileg 1 héttel volt kisebb - ezt betudtuk a késöbbi fogantatásnak. Félek megint ismétlődik minden mint nagyobbikomnál és sorvadt baba lesz

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Sajnálom Gina,mihamarabbi gyógyulást neked!kitartást és bízz benne, hogy minden rendben lesz!


Itt nem az az elsődleges baj ha kisebb lesz a baba. Hanme a lepény a toxémia miatt gyorsabban öregedik. Nagyon nagy a koraszülés kockázata és nem utolsó aorban rám nézve is veszélyes. Nagylányomnál nagyon nagy szerencsénk volt, hogy csak a vége felé jelent meg a fehérje és 37.hétig bent tudták tartani.
De nála 20.héttől kezdett el csak vacakolni fokozatosan a vérnyomásom.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:
Erre lehet kapni valami kezelést(toxémia) vagy csak a tünetekre?


Csak tünetkezelés.
Megelőzni nem lehet. Oda kell figyelni a sós fűszeres kajákra. - a belem miatt amúgy se fűszerezek nagyon.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:


Kitartást Neked! Bízzunk benne, hogy rendben lesz minden és a kis lurkó szépen behozza a lemaradást. Migrénre ilyenkor milyen gyógyszereket adnak?


Nekünk tegnap volt UH és igen nem volt szégyenlős a babuci:) 123 grammos és 15 hét 1 napos volt a méretei alapján.Legeslegnagyobb örömünkre kisfiú


@nokli:


Szuperjó eredmények

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: