Új privát üzeneted érkezett!

Ne aggódj és nyugodj meg! Attól megnyugszol!
 
 


Csak tegnap volt, mára már semmi. Akkor azt hiszem megnyugodhatok. :) De tényleg úgy vagyok, hogy egyik percben érzem, hogy minden rendben van, mosolygok, mint a tejbetök, a másikban meg totál bepánikolok, befordulok, kedvetlen vagyok. :D Már én ki vagyok magamtól, gondoljatok bele, mit érezhet a párom... :D Szegéééény! :D Árilis 28-án 10 órára kaptam időpontot. Telefonos tanácsadás??? Mire időpontot kaptam is kb 10-15 percet zenehallgatással (mire kapcsolták a nőgyógyászatot) töltöttem...

Reni
 
 


Nektek mi a keresztnevetek? :) És "honnan jött" a felhasználó nevetek? Hol laktok?

Reni
 
 

 
 

@nutita: Megnyugodhatsz.
Ugyanígy érzek én is, bár a mai nap jobb egy fokkal. Mivel rátok találtam és így nem érzem olyan egyedül magam a sok kérdésemmel..
Aham telefonos tanácsadás.. Már annyira el vagyok szokva az otthoni dolgoktól. Évek alatt elfelejtettem már, mi van meg mi hogy van otthon. Itt olyan, hogy bármi gondod van, felhívod az 111-et és ott segítenek szakértők, vagy eligazítanak, merre indulj, vagy megnyugtatnak, hogy nyugi, semmi bajod. Én Judit vagyok egyébként és Angliában élek a felhasználó nevem a nokedliből van. Rövidítve.
 
 


Én kerülöm a párom most kicsit. Mert csak kiakasztom.. Éjjel 1-kor a gazdasági recesszió miatti pánikolásom nyugtatgatott Most hagyom pihenjen..
 
 


Nekem is jobb a kedvem, hogy itt vagytok... Én az első lányomnál voltam itt tag. (14 évvel ezelőtt) Gondoltam, belépek újra, de elfelejtettem a jelszót, így újra kellett regisztrálnom. :D Nézegettem a topikokat, de egyet sem találtam, amiben hozzám hasonlók lennének, ezért csináltam egyet. :) És tök jó, hogy egyre többen vannak/vagyunk, akik egy cipőben járnak velem. :) 

Itt nincs sajnos semmilyen tanácsadás, nemhogy telefonos. A védőnővel is majd messengeren kell kommunikálnom, a kialakult helyzet miatt. Ráadásul itt most csak helyettes van, mert a rendes védőnő gyesen van. 

Az én felhasználónevem: Nuti (Nyuszi a párom) és Tita (Cica-én) :D :D :D
Én Veszprém megyében lakom.

Reni
 
 


Na valahogy kitörlődött, amit írtam..Szóval azt gondoltam, hogy a nutita=nyuszika. De akkor majdnem jól gondoltam. 2 napig keresgéltem angol nyelvű forumokon. Nulla sikerrel. Mielőtt rátok találtam. Nekem egyébként nagyon jól esett, mikor ránéztem a védőnő oldalára, ugyanis egy nagyon szívhez szóló és megnyugtató üzenet van feltéve minden!! várandósnak! Annyi a lényege, hogy ugyanúgy ellátnak mindenkit és tudják, hogy a kismamáknak most nem egyszerű és biztos sok dolgon aggódnak! Van éjjel nappal hívható telefonszám is. Szerintem leszünk még itt többen is.
 
 


@nutita: mi Győrben éltünk évekig egyébként!
 
 


Ez tök szép gesztus. :) Itt sajnos nincs ilyen. :( Írtam a védőnőnek, basszus, 3 nap múlva válaszolt... Hogyhogy kinn éltek? Szoktatok azért hazajönni?

Reni
 
 


@nutita:
Hát azért kíváncsi leszek, amikor felhívom őket az időponért, akkor is ilyen kedvesek lesznek e.. És lesz e időpont..
Röviden betelt a pohár, azért költöztünk el. Nemhogy egyhelyben topogtunk évekig, hanem visszafele sajnos. Itt is van sokolyan dolog, amit nem szeretünk, de legalább élünk. :) Ritkán megyünk haza, inkább a szülők jönnek. Az nekik nyaralás.
 
 


Lehet, hogy furcsa amit írok és még nagyon korai, de Ti nem tapasztaljátok, hogy a nadrág nyomja a hasatokat? Mondjuk aki otthoni cuccban nyomja az könnyebb helyzetben van.  Hízni biztos nem híztam, nincs különösebb étvágynövekedésem, mondjuk a hasamat sem merem "behúzogatni". Azért még korai lenne kismamaruhákat vásárolni. 
 


Én is érzem, hogy nem olyan kényelmes a farmerom, mint eddig, pedig imádom. Úgyhogy nem vagy egyedül. :) Ez a hasbehúzásos dolog ismerős. Nem vagyok egy vékony testalkat, és már totál hozzászoktam, hogy ha megyünk valahova, akkor behúzom a hasam! :D Most nem merem! :D :D :D Nyilván semmi baja nem lenne a babának tőle, hisz ki van párnázva, de mégis a gondolat, hogy szegény... Én már nézegettem kismama nadrágokat, de én is úgy érzem, hogy még korai. Meg tudjátok mit? Csak én nézegetek kiságyat, meg babakocsit meg az ilyen babacuccokat? Észre sem veszem magam, csak jön keresgélek, ami tetszik lementem, aztán nézegetem. -tök szánalmas nem????

Reni
 
 


Én még nem merek nézegetni, de legszívesebben nézegetném a babacuccokat is.  most azután nyomozok, hogy mit tudnék nasizni napközben, mert egyszerre kevesebbet tudok enni a folyamatos émelygés miatt, de ezért gyakrabban meg is éhezek. 
 


Nekem a zabkekszet mondta az uncsitesóm. Én napok óta szotyizok, 1000 éve nem ettem most meg zacskószám tolom befele. :D

Reni
 
 


Én még nem érzem. (nekem egyébként is mindig szorít a gatya.. ) Viszont émelygek egesz nap. És éhes is vagyok. Kekszet rágcsálok, meg mandulát. Nektek mikortól jelentkezett émelygés? (ha jelentkezett?) Én kicsit korainak érzem, még csak most maradt ki nekem..
 
 


Az émelygés nagyon változó, kb egy hete érzem, tehát olyan 5 hetes kortól, de nem is igazán tudom meghatározni ezt az érzést, inkább undornak mondanám, de nem konkrétan valamitől, hanem úgy az ételek nagy részétől. Folyamatosan éhes vagyok, de nem tudom mit tudnék szívesen megenni.  A zabkeksz jó ötlet, azt venni is fogok, most korpovit kekszet rágcsálok, az is egész jó. Jó lenne valami kevésbé szénhidrátdús nasi. 
 


Értem. Nekem is olyan érzés, hogy éhes vagyok, egész nap korog a gyomrom, viszont mikor ott a kaja előttem, nem ízlik, nem esik jól. Ez egész nap. Ha valami hozzáér a nyakamhoz, meg olyan hányós érzésem van. Minden irritálja. A korpovit az jó szerintem! Nem vagyok nagy szakértő, de abban lassan felszívódó szénhidrát van talán. (azt hiszem)
 
 


Ezzel én is így vagyok, csak én nem émelygek. Mondjuk, mikor tényleg annyira nem kívánok semmit, hogy nem is eszek, akkor meg már annyira éhes leszek, hogy attól van hányingerem. :D Meg amúgy egy egy gyümit letolok. Banán, alma...

Reni
 
 


Csajok en kicsit elkeseredtem..
Kedden voltam.ugye dokinál,ott kaptam.progeszteron gyógyszert,amit már aznap el is kezdtem szedni,szerdan tok jo volt minden,még ma reggel is, reggel 7kor bevettem a gyogyszert,felhelyeztem a tabit,10kor meg elkezdtem vérezni..nem nagyon,és nem görcsöltem,de piros volt
Vettem be 2 szem magnerotot es azota fekszem,mintha azota kicsit barnásabb lenne es kevesebb is...Lehet nem.marad a babó?
 


Oh, nem mááár. :( Nyugi! Nem mész vissza dokihoz? Vagy mondott valamit, hogy ilyenkor mi van? Én nagyon szorítok Neked!!! <3


Reni
 
 


Csak nem lesz semmi gond!!! Szerintem egy telefont megérne a doki felé, hátha meg tudna nyugtatni, vagy megvizsgálna. Nem értek hozzá, de lehet, hogy teljesen normális mellékhatás ez. Minden rendben lesz, szorítunk Neked!
 


@lispa1217: Szerintem is hívd fel, mit mond! Tudom, hogy ijesztő, de próbálj meg pihenni kicsit. Reméljük, csak egyszeri dolog volt. Az nem lehet hogy a kúp okozott esetleg egy pici vérzést? Nincs a leírásában semmi ilyen, hogy előfurdul ilyen?
 
 


Ese 8ig van rendelése,addig kizárt hogy felveszi
 


Elmenni nem igazan tudok hozzá mert nem itt van a szomszédban Nem tudom a progi gyógyszer mikor fejti ki hatását,lehet még nem hatott.Nem tudom,de nagyon aggódom
 


@nokli:

Olvastam már erről a kúpról,és írták hogy volt hogy kimarta a hüvely falát..De én még csak 2 napja használom..Ilyen hamar irritálná?
 


8 után hívd fel mindenképp, kérdezd meg, mitől lehet. Nem tudom igazából, csak lehetőségként vetettem fel, de nem használtam még ilyet, úgyhogy csak tippeltem igazából.
Addig is pihenjél sokat!
 
 


@lispa1217:
Hogy vagy? Van valami változás?

Reni
 
 


@nutita:
Kezdett csökkenni,mikor felraktam a következő kapszulát,nem volt véres az ujjam( mar bocsi a kifejezésért)
Aztan lefekudtem fél órára hogy felszívódjon,utana nagyon kelllett pisilnem,elmentem wcre,es megint pirosas barnas volt tisztasagim..Ez volt kb 8 orakor..Azota nagyon minimalis van..görcsölni nem görcsolok,szedem a magnerotot,csak attol meg félek ,nehogy túladagoljam,mert 1 szem 500 mg..bar olvastam olyat hog valaki 3×2 szemet szed
 


Sziasztok, jó reggelt mindenkinek. :)

@lispa1217: Az orvos nem mondta mennyit lehet bevenni? Nem sikerült felhívnod tegnap este?

Csajok! Nem tudom, nálatok jelentkezett e ilyesmi jellegű tünet, de konkrétan úgy érzem magam, mint egy tini. :D Tiszta pattanás a fejem. :( Évekig nem volt még mitesszerem sem, Mostmeg a lányom tonikjával kenegetem magam. :D :D :D Állítólag az első trimeszter végére elmúlik, de van olyan, hogy megmarad végig... Ti tapasztaltok ilyet?

A másik a mell "feszülés"... Ez nem feszül baszki, hanem frankón leszakad!!! :D

Reni
 
 


Szia! Ne is mondd a mellfeszülést, két hete otthon is csak sportmelltartóban tudok meglenni, pedig otthon soha nem hordtam. Este mikor leveszem és felveszem a pizsit és ki kell mennem, szinte fognom kell őket, hogy ne fájjon :D :D :D  Nagyon gáz. A pattanások rajtam is jövögetnek, de nem vészesen, mondjuk rajtam szokott lenni menstruáció előtt is. Nekem a legnagyobb gond az undor, éhes vagyok és nem tudok beleharapni a kajába annyira undorodom mindentől. Az első falat után lesz mindig jobb. :D :D
 


Jó reggelt! Nekem eddig nincsenek extra pattanások. Csak amik amúgy is szoktak néha. A melleim sem feszülnek még, picit érzékenyek. Viszont kétszer is babával álmodtam, ami ezelőtt soha nem volt. Tegnap délután elszunyókáltam és egy újszülöttel álmodtam. Kis pufika volt. Éjjel meg egy kis 1-2 év körüli kisfiúval labdáztam. Teljesen bolond vagyok.
 
 


Jó reggelt Csajok
Én egyáltalán nem.vagyok pattanásos,de beágyazódas kornyeken tele voltam,momdta is tesom,hogy itt valami készul kb 2 napig tartott utana eltunt es azota sem jott ki.
En egesz.nap.sportmelltartoba vagyok,úgy elvagyok..de este mikor.leveszem,olyan mintha mázsás kő lenne..vagy ha ejszaka sokaig fekszem egy pozicioba,és utana megfordulok,na az sem kellemes
Nalam a hányinger van olyan nap hogy elojon,van hogy nincs..most pl ugy fekszem itt mint valami.zombi..Bevettem reggel a peogi gyogyszert,de ugy szedulok tole mint aki megivott 1 liter pálinkat..Közben fázok,is,hányingerem is van..alig bírtam letuszkolni 1 szelet kenyeret..Azt is csak azert hogy be tudjam venni a vitaminokat
 


Azt mondta tesom,aki pattamasos terhesseg idejen,annak lanya lesz,mert a lányok.elveszik a szépseget az anyjuktól,a fiúk pedig megszépítik őket
 


@lispa1217:


Oh, de jó lenne, ha ez a "jóslat" bejönne. Mint írtam, nekem már van két nagy lányom, de a párom kislányt szeretne (neki az első gyermeke lesz). Én úgy vagyok vele, hogy mindegy, csak egészséges legyen. :) 

Ma hogy vagy? Tök furi, mert így ismeretlenül is aggódok Értetek! :) Este is arra gondoltam, hogy: Jaj, remélem, holnapra jobban leszel és minden rendben lesz Veletek! :)

Már azt is elképzeltem, hogy szépen itt végigkísérjük egymás terhességét és decemberben meg küldözgetjük egymásnak a lurkókról a képeket! :) 

@kismano20:

Ugyanezt érzem én is a melleimen, egyik nap mondtam a páromnak (jaaaaaa, nem is meséltem.... tegnaptól a vőlegényem! :) ), hogy fogd csak meg, mostmár cipelhetnéd te is egy kicsit őket. :D :D :D

Reni
 
 


Gratulálok a menyasszonynak! 
Titkon én azt remélem, hogy kisfiú lesz, de természetesen ha kislány lesz akkor is nagyon boldog leszek! 
 


@nutita:
De aranyos vagy
Én már kivagyok..Tegnap elsirtam magam,hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen,hogy ennyi "gond" van,hogy verezgetek,hogy fekudnom kell,hogy nem tudok ugy kihordani egy normalis terhesseget. Utana felidegeltem magam,es bevettem a "leszarom" tablettát..Hogy akkor nem.erdekek legyen ahogy lennie kell..Na utana lecsendesedtem..Mondta is a párom hogy tipikus terhessegi hangulatingadozásokNéha ugy szólok szegényhez,rámordulok..Ma.még idáig feküdtem,fel sem merek kelni,csak pisilni

Egyébként en is kislányt szeretnékDe mostmár azt mondom hogy teljesen mindegy,csak egészseges legyen,ne legyen semmi gond,és hogy itt maradjon velünk
 


@kismano20:


Köszi a gratulációt. :) 

@lispa1217:

Nem gondolom, hogy bármiben is hibás lennél ezzel a dologgal kapcsolatban. Te se ostorozd magad és ne idegeskedj ezen. Az főleg nem tesz jót, sem Neked, sem a babának. Gondolom, a párod sem hallgatja szívesen a kis kirohanásaidat :P Nekik ez még furább, szerintem. Ők még annyit sem éreznek az egészből, mint mi. 

Ahogy nokli írta nekem nemrég: "Ne aggódj és nyugodj meg! Attól megnyugszol! :) "


Reni
 
 


Én jelenleg nagyon nyugodt vagyok! A páromnak van egy olyan tulajdonsága, hogy 2 perc alatt helyre tesz, ha meghülyülnék. A nyugodtság mintapéldánya..
Engem még szerencsére elkerült a pecsétlés, de azért nagyon lesem. Ugye írtam, hogy itt nem adnak progeszteront (csak nagyon ritka esetekben) mivel nem tartják hasznosnak a terhesség megtartásában. Van itthon tiszta progeszteron krémem, jobb híján azt használnám, ha bármi lenne, de bízom benne, hogy nem kell.
 
 


Egyébként hozzáteszem, én vagyok az egyetlen ember, aki valahogy ki tudom akasztani a párom. Nem tudom, hogy csinálom. Legalább valamiben tehetséges vagyok. Tegnap megbeszéltük, hogy bármi lesz, tudjon róla, hogy kizárólag a hormonok miatt vagyok bolond.
 
 


Én kislányt szeretnék titkon, de nem fogom visszaküldeni, akkor sem ha fiú.
 
 


@nokli:


Az én párom hasonló. 4 éve vagyunk együtt, de nem nagyon láttam még idegesnek. Nem tudom, hogy csinálja.

Mivel foglaljátok el magatokat a felszabadult szabadidőtökben (aki mondjuk most nem dolgozik)

Reni
 
 


J
 


Na hát az én parom.egyaltalán nem az a nyugodt típus Mindketten lobbanékonyok vagyunk,és a saját igazunkat mondjuk
Én a semmin kìvül fekszem Van 2 kutyusom,akiket már furdetni kellene,de így nem merek.hajolgatni hogy véreztem.Illetve tesom 1.5 éves kislányát pesztralom
Már amikor nem.vet szét az ideg,mert most nyűgös időszakában van, én meg az idegbeteg korszakombaÉs neha.már idegesít,olyankor elvonulok szépen,hogy ne ártsak senkinek
Amúgy tündéri, agyon szeretem,most kezd el beszelni,utánozza a szavakat amit mondunk,imadom❤
 


Én sorozatokat nézek, vagy ha rá tudom venni magam, hogy valami olyat csináljak, amire eddig nem volt időm, akkor azt. De már azt is unom. Próbálom felkészíteni magam az első munkanapomra... Nagyon nem szeretnék visszamenni, elég stresszes a környezet.. Egyébként ma rosszalkodtunk, mert miután elmentünk boltba, körbe autóztuk 3x a várost. Olyan jól esett. Nincs kertünk, a négy fal meg nagyon monoton másfél hónap után.
 
 


Képzeljétek... utánaolvastam a dokinak, akihez (elvileg) kedden megyek. Hááát, semmi bíztató... :( Sőt, nagyon nem ajánlják. Állítólag nagyon paraszt stílusa van, lekezelő és bunkó... meg van egy videó a youtube-on, hogy abban a kórházban illegálisan csináltak egy csomó abortuszt és úgy állították be, mintha spontán vetélés lenne... Most nagyon elbizonytalanodtam.   Írtam az egyik ismerősömnak, aki pár hónapja szült, hogy kihez járt. (körzetileg Ő is oda tartozik, ahova én) Azt a dokit mondta, akinél a kisebbik lányom született. Már néztem én is a napokban a weboldalát, de én drágának találtam. Minden alkalom, vizsgálatoktól függetlenül is 20.000 ft. Amikor a lányom megszületett és hozzá mentem vissza a 6 hetes kontrollra, csak 6000ft volt. Szóval, nem is a 20 ezret sajnálom (mert nyílván, minden pénzt megér), hanem felháborít, hogy ennyit elkérnek egy kismamától, aki monjuk jó esetben tud még dolgozni pár hónapot, de azért már ugye gyűjtögetne a babholmikra is, meg a későbbi időkre, amikor majd nem tud menni dolgozni, stb... Szóval ez a fickó egy rendelés alatt letol monduk 10 kismamát, de számoljunk csak 5-tel, az 100.000 ft neki naponta... Elképesztő!!! Mindettől függetlenül, hétfőn felhívom, hogy tud e vállalni, tud e időpontot adni. :)  Nem akarok ahhoz a másikhoz menni.  Azugy mizu Veletek? Hogy vagytok?

Reni
 
 


@nokli:


Milyen sorozatot nézel/néztél? Már én is kivégeztem párat, de mosz nem találok olyat, ami lekötne.

Reni
 
 


Megkérdezhetem melyik városban élsz,ahol a dokit kivalasztottad?

Én Debrecenben voltam egy magandokinál.Ott egy vizsgálat 8-10000 ft.
Nekem megcsinálták plusszba a rákszurest is,azzal egyutt fizettem 15 ezret.Jovohet Pentekre van megint idopontom akkor leszek 6+4 hetes.Picit kesobb akartam menni, dd ugy vagyok vele,hogy mar akkor latszodnia kell hogy fejlodik e a terhesség vagy sem..Csak mert hogy verezgettem meg barnázgattam.Jnkább derüljon ki hamarabb ,ha van valami.
En is feltem a vizsgalattol mert olvastam a dokirol ilyet is,olyat is..De halisten velem normalis volt
 


Na, megpróbálom röviden::)

A lányaimat Veszprémben szültem, nem.volt fogadott orvosom.

2 éve kiköltöztünk Ösküre, veszprém mellé 15 km-re. Így viszont már Várpalotához tartozom körzetileg, oda kellene mennem kedden. A 20 ezres doki veszprémben rendel. www.Vincze doktor.hu

Reni
 
 


Na, megpróbálom röviden::)

A lányaimat Veszprémben szültem, nem.volt fogadott orvosom.

2 éve kiköltöztünk Ösküre, veszprém mellé 15 km-re. Így viszont már Várpalotához tartozom körzetileg, oda kellene mennem kedden. A 20 ezres doki veszprémben rendel. www.vinczedoktor.hu

Reni
 
 


Amúgy a párom eredetileg Hajdúböszörmény-i. Az közel van Debrecenhez. :)

Reni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron