Új privát üzeneted érkezett!

@wendy90:
Sziasztok.
Mi még semmit nem vettünk meg. Én úgy gondoltam majd valamikor november vége felé kezdünk el bevásárolni. Az első gyerkőc óta eltelt nyolc év úgyhogy mindent meg kell vennünk előről. Persze a ruhák úgysem lettek volna jó...egy csajszi mégse lehet fiú ruhákbaMár alig várom hogy elkezdjük megvenni a dolgokat. Jó lesz újra babázni.
Nekünk már van nevünk.
 
 


Sziasztok!

A 10 éves fiam baba ágya a szüleim házának padlásán van, azt csak januárban gondoltuk lehozni, újra összerakni. Jobb ötlet hijján az ebédlő, elötérben fogjuk összeszerelni, mert 2 m hosszú pelenkázó ággyal együtt. De első évben a szülői hálóban fog aludni bölcsőben, szoptatás könnyebb legyen.

Marcell lesz a neve. ☺

Ruhákat ígértek ismerősök, így jó lenne megúszni költekezés nélkül az első éveket.
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy minden baba jól van anyukáknak meg kitartást, még csak most kezdődik a java, amikor nem fogunk 2 órát sem aludni éjjel
Én holnap leszek félidős brutál gyorsan megy az idő. Kisfiú lesz megint, úgyhogy tiszta pasi uralomban fogok élni név megvan. Anno a Zsombor, és a Barnabás volt, Zsombort választottuk, most pedig a Barnabás, Marcell között vacilláltunk, de nem tudtam elengedni az első megérzést, azért Barnabás lesz
Nekem az elalvás nehézkes csak egyenlőre, nagyon sokat forgolódok, pedig van babamama párnám, de sehogy sem jó. És még tényleg csak most lesz a java, amikor minden fordulásra fel fogok kelni. Előző terhességnél nem viselt meg, nem vagyok egy nagy alvó, de most, hogy van mellette egy 2 évesem, plusz felújításba is vagyunk lehet élő halott leszek. De nembaj, megéri nálunk a babaszoba kész van, már csak dekorálni kell. Babának is megvan már minden, pár body kell még, egy pihenőszék, meg egy hordozó kendő. Nem is bírtam magammal, meg a felújítás miatt ezekkel nem akartam megcsúszni, meg igazából fiamnál megfogadtam, hogy többet nem csinálom azt, hogy a 20.hét után kezdek csak el vásárolni, mert ott majdnem elmaradt sokminden. Az utolsó pillanatba vettem még sok dolgot, meg a kórházból küldtem mindenkit vásárolni, hogy a maradékokat vegyék meg. Úgyhogy most így csináltam, és a mosást, vasalást, kipakolást, dekorálást hagyom későbbre, de nyugodt vagyok, hogy megvan minden.
 
 

 
 

Sziasztok! Hogy vagytok? Nálunk az a gond, hogy egyelőre fogalmam sincs, a baba majd hova fog kerülni, mikor nagyobb lesz. Kicsit sokan vagyunk, pedig 4 szoba plusz nappalis a házunk...és babuci már abszolút nem volt tervben. A legkisebb gyermekem is már elmúlott 9 éves. Bár most úgy tűnik, a nagy elköltözik otthonról. Amit én most nagyon rosszul élek meg, ezért sem volt kedvem írni. Nekem mindent újra meg kell venni, mindent elajandekoztam annak idején, vagy eladtam. Nevünk sajna még nincs, mert egyszerűen egy fiú név sem tetszik igazán, annak idején ellőttem, ami tetszett.
 


@*pillango: szia Pillangó! Hogy hogy a fiad elköltözött? Mi történt? Én fiam is 10 éves és mi is lakás elosztási problémával küzdünk. Egyenlőre fél évig a hálóban lesz betéve egy bölcsőágy, aztán jobb híján az előszaba-étekző részen állítjuk fel a kiságyát, pelenkázóval. Majd pár év múlva kezdünk el gondolkodni, hogy nagyobb lakásba költözzünk.
 
 


@tm2811:


én is alvási problémákkal szenvedek, hajnali 2-3 óra környékén felébredek és vége is az éjszakának, már csak forgolódom. :(  
Én majd csak januártól készülődöm babaholmikat, akkor kezdem csak begyűjteni. Igaz, az ágy+pelenkázóval  és hintaszék padláson szüleimél, egyedül a babakocsit és babaruhákat kell majd beszerezni, de azt is lehet kapni mindenhol.

 
 


@orsmok:
A nagyfiam az első házasságomból született, már 16 éves elmúlott. Sok gond van vele, mióta kamasz és mostanában borzasztó összetűzéseink vannak... és most így gondolta, az apjához költözik...totál kikészít.
Nálunk is a hálóban lesz amíg szopizik, de utána nem tudom hogy kéne megoldani. Mivel nagy a házunk, nem fogunk nagyobba menni, de nem a legjobb az elosztás. A két fiam külön szobában van egy fürdővel az alsó szinten, a második szinten van az amerikai konyhás nappal, fürdő, mi hálónk és a lányom szobája. A fiam ha tényleg nem jön már haza, akkor sem jó, mert a picit nem fogom a ház másik végébe majd rakni. Persze, valahogy majd meg lesz oldva, nem is agyalok annyira rajta, így is totál magam alatt vagyok most. Addig jó tényleg, míg picik a gyerekek, kezdek rájönni.

Nekem olyan durva gyomorsavam van mostanában, már mindent kipróbáltam. Meg ma a fejem fáj és gyenge vagyok. Remélem, nem corona, mert már a környezetemben van egy pár. Nővérem is ma lett pozitív és tanár... szerencsére nem találkoztam vele mostanában. Csak nem hiányozna most a karantén nekem sem, mert októberben még dolgozni akarok.
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?
Én továbbra is rossz alvó vagyok, csak akkor tudom átaludni az éjszakát, ha fizikálisan lefárasztom magam pl: 15 000 lépés kirándulás alatt. Most már itt a csúnya ősz, egyre többet leszünk itthon, munkábajárás is lassan megszűnik. Ki kell találni valami stresszoldodót!

Babócák szépen fejlődnek? Mozgolódnak egyre többet?
Már alig van kötelező vizsgálat, terheléses cukor a 24.héten, 30.héten UH. Aztán már a szülésre kell készülni. ☺
 
 


@orsmok:
Sziasztok!
Az alvással nekem is vannak gondjaim. Egy éjszakát sem tudok végig aludni.
Hihetetlen hogy már túl vagyunk a felén. Olyan gyorsan telik az idő.
Még ti is dolgoztok?
 
 


Sziasztok!
Huh, jó régen írtam már én is ide. Mi is jól vagyunk, az alvás nehézkes, ugyan végre tudok mind a két oldalamon aludni, a zsibbadás alábbhagyott, viszont mindig elalszom minden porcikámat, fáj,akkor meg kell fordulnom, ami már nem olyan egyszerű és lényegében ez megy egész éjszakah, hol erre, hol arra
Én már szeptember óta nem dolgozom, de csak azért, mert nekünk anyagilag így jön majd ki jobban a csed-gyed elszámolásban. Nem mondom, hogy nem élvezem az itthonlétet, örülök, hogy kimaradok a benti vírus őrületből.
Hétvégén gondoltunk egyet, elmentünk Pestre és megvettük a maradék bútorokat a babaszobába, össze is szereltük, azóta minden nap beülök kicsit, olyan jó hangulata van, már csak a lakója hiányzik
Botond, merthogy így fogják hívni, minden nap megörvendeztet az egyszemélyes bemutatójával, hol dobol, hol pedig a lábaival rúgja ki a hasfalamat, nagyon szeretem, hogy így tudom én is, hogy jól van odabent.
 
 


Egyébként tényleg hihetetlen, hogy túl vagyunk a felén, egyre erősebbek és életrevalóbbak a babáink. Jövő héten nekem is cukorterhelés, nagyon tartok tőle, de valahogy kibírjuk
Kitartást mindenkinek!
 
 


Sziasztok!
Énis pont ezen agyaltam, hogy jövő héten cukorterhelés, labor, aztán 30. heti, és semmi más. Bár lehet, hogy uh-ra nem kell majd mennem, mert jelenleg az egész nőgyógyászat le van zárva a kórházba, ahova járok, de nem baj, mert akkor akarok menni 4d-re is, és akkor már úgyis csak a méreteket nézik, azt meg 4d-n is megtudom. Én most kifejezetten jókat alszok, most akkora a hasam, hogy forogni még tudok, és a babamama párna pont tökéletes, mert nem nyomja el tőlem a hasam, úgyhogy átölelem, berakom a lábam közé, és úgy alszok, mint a bunda nagyon szeret ficánkolni az úrfi, de örülök neki, tudom, hogy jól van amit nem tudok, hogy vagy befordult már, és azért, vagy csak a lábaival szeret játszani, de csak lent érzem. Ez furcsa nekem, mert a kisnagy fiam mindig fent mocorgott. Ő ilyenkor fordult kb be, attól viszont tattok, hogy amikor befordul jön a buli a csontokkal. Na az borzalom volt az előző terhességnél, mintha kb el lett volna törve az egész medencém. Remélem most jobb lesz, hogy egyszer már lezajlott ez a folyamat.
Mindenkinek kitartást, próbáljatok kísérletezni a párnákkal, lehet, hogy 10-15 darabbal fogtok jót aludni
 
 


@tm2811:
Pont tegnap délután kezdtem el érezni, hogy valami nem komfortos odalent, mintha fájna a szeméremcsontom, amikor fel szeretném emelni az egyik lábam, na estére az egész altájam olyan szinten fájt, mintha ketté akarna nyílni,menni is alig bírtam. Mivel első terhességem, engem minden tünet váratlanul ér, elkezdtem olvasgatni, illetve átgondoltam józan ésszel is, hogy valószínűleg tágulnak a szalagok, csontok, hiszen a dokim is azt mondta, hogy kb a 27. hétig befordulnak már a babók. De azért ijesztő volt, hogy hirtelen minden mozgás megterhelő és fáj. Jelenleg csak pihenek, iszom a magnéziumot és remélem, hogy kicsit jobb lesz.
 
 


@tm2811:
Nekem is lent mocorog a szeméremcsontom környékén, most egy pár napja alul a jobb oldalamon is érzem rugdosni.
Két héttel ezelőtt amikor voltam uh-n mondtam a dokinak hogy lent érzem mozogni többnyire. Mondta hogy nem csodálja mivel medencevégű fekvésben fekszik a kiscsaj színek. Remélem azért megfordul majd.
A fiamat mindig fent éreztem mozogni ő elég hamar befordult.
 
 


@wendy90:
Engem is váratlanul ért az előző terhességnél. Nekem valahogy ez az infó kimaradt, pedig rengeteget olvasgattam a terhességről az elején még elviselhető volt, aztán egyre erősebb lett, és volt 3 nap pokol..harmadik nap feküdtem csak és sírtam. Szerintem ott nyomott a fejével is, kezdett beékelődni. Aztán szerencsére másnapra az állandó fájdalom elmúlott, de az megmaradt szülésig, hogy lábemelésre kellemetlen volt. A végére annyira be volt már ékelődve, hogy bugyi nélkül tudtak csak ulttahangozni, mert nem látták a fejét. Úgyhogy volt pingvin járás rendesen

Drerka
Ohh, remélem nem marad úgy, meg remélem hogy az én kispasim se, ha én is azért érzem őt ott lennt. Azt mondják második baba később fordul be, vagy be sem fordul reménykedjünk, hogy tudják mi a dolguk vagy rásegítenek majd a vége felé, hogy megforduljanak
 
 


Sziasztok!

Én is lent érzem babócámat, és még a frászt is rámhozta mikor csuklani is rákezdett, ezt utólag tudtam meg, azt hittem indulna kifelé.

Aztán volt még izgalom, mikor magzati szívulrtahangon voltam és nem vert jól a kicsi szíve, miközben háton feküdtem és én is rosszul lettem a véna elnyomása miatt. . Visszarendelt a dokinéni, nem értette ezt ő sem.
Azóta beszereztem szívhangfigyelőt, vérnyomás és cukorszint mérőt is. Szerencsére minden rendben van. Jövő héten nézni meg újra a szívverést.
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?
Gondoltam írok nektek pár sort.
Mi jól vagyunk túl vagyunk a cukorterhelésen hál Istennek jó lett az eredménye. Aztán azóta már voltunk egy uh-n is a 25.héten.és már koponyavégű fekvésben volt a kiscsajszi.
Most gondolkodom rajta hogy be kellene jelentkezni 5d babamozira.
Van valakinek tapasztalata erről?
 
 


Sziasztok!
Mi jól vagyunk kontrollra kell visszamennem holnap, mert múltkor látszott, hogy van egy kis vesetágulat. Ez az előző terhességemnél is volt, akkor a 30.hétre teljesen megszűnt, reméljük most sem lesz probléma.
Még mindig lent mocorog, egy nap volt, amikor olyan volt, mintha harántba feküdne, aztán megint lent éreztem. Nemtudom, hogy kézzel vagy lábbal gyepál, de ha még nem fordult be remélhetőleg be fog.
Kedden megyek 4d-re babamozi+genetika. Nagyon várom már, csak sajnos nem jöhet be senki, úgyhogy a család majd a pendrive-ról nézheti csak meg itthon. Nagyfiammal 2x voltam, 19, és 33 hetesen. Hatalmas élmény volt. Gyönyörűen látszott minden, rágcsálta a lábujját a 33 hetesen, aztán megböködte a szonográfus, hogy legyen kép a teljes arcáról is, utánna a kezét rakta vissza a szájába cuki volt. A képek meg nagyon szépek lettek, a mai napig ha odarakom mellé még egy idegen is megmondaná, hogy ő a fiam. Most 28+0 leszek, amikor megyek, ilyenkor még jobban belefér a képbe, mint pl 33 hetesen.
Terhesgondozáson múlt héten voltam, sajnos az orvosom nem fogja aláírni az új szerződést, ha maradnak ezek a feltételek de valahogy nem érzek félelmet, pedig nagyon rossz orvosok vannak rajta kívül a kórházban, ahol szülni fogok.
Voltam cukorterhelésen, az is, és a laborom is tökéletes lett hálistennek.

Remélem Ti is, és a gyerkőcök is jól vannak
 
 


Sziasztok!
Mi is jól vagyunk szerencsére most jobban érzem magam, az a nagyon durva szeméremcsontfájdalom elmúlt, legalábbis tudok menni, de azért érzem még, hogy valami rendeződik odalent
Legtöbbször még én is lent érzem rugdosni a bébit, néha mintha keresztben feküdne, aztán éreztem már fent is, de utána valahogy mindig visszatér az alsó részre.
Jövőhéten megyek ultrahangra, kíváncsi vagyok, hogy milyen, mekkorát nőtt már. A cukorterhelésem és a laborom is tökéletes lett.
Mostanában iszonyatosan kívánom az édeset, nehéz nem összeenni mindent. Ti mennyire tudtok figyelni a normális étkezésre?

Vigyázzatok magatokra, kitartást mindenkinek!
 
 


@tm2811:
Annyira megkavartak most mindent, mi is azon gondokozunk, hogy hogyan fogjuk megoldani, ha minden rendben lesz a szülésnél és szeretnénk odaadni azt az összeget, amit gondoltunk? Vagy hogy egyáltalán marad-e az orvosom... egyelőre nem mondta, hogy ne számítsak rá, de sosem lehet tudni. Jót akartak ezzel a rendelkezéssel, de egyelőre hatalmas összevisszaságok lesznek belőle szerintem.
 
 


@wendy90:
Szia. Sajnos nem jót akartak ezzel, legalábbis nem nekünk és az orvosoknak, hanem a kormány magának. Az a cél, hogy leépüljenek a kórházak, és magánosítsák..de nem szeretnék politizálni. Pénzt max úgy próbálj majd adni, ha 1000%ra tudod, hogy senki sem hall, és senki sem lát, mert te 1 év, a doki 5 év börtönt kaphattok. Én ezt már elengedtem, megmarad az a pénz a gyerkőcökre, valaki így akarta, aki vigyáz ránk, és ennyi. Így jobb helye lesz

Egyszer énis éreztem már fent, de biztos az csak a lába volt. A mai uh-on biztos nem tudok meg semmit, mert ez a doki egy t*rpák, de a keddet már nagyon várom
Én az evéssel úgy vagyok, hogy eszek, amit kívánok, előző terhességnél 27 kilót hiztam (tiszta ödéma voltam), az is lement, akkor majd most is le fog. A bőrömet cseszhetem amúgy is, nagyon meglógott a hasam, azzal majd kezdek valamit, ha más nem kés alá fekszek, de ez most nem fog meggátolni abba, hogy ne egyek azt, amit kívánok. Egy csokit évek óta eszek minden nap, ez most is megvan, hétvégente ha ráérek sütök sütit is, én ilyen vagyok gyümölcsöket is kívánom állandóan, azt is képes vagyok kiló számra enni. Majd lefogyok gyerkőc legyen ellátva amire figyelek, de arra előtte is figyeltem, hogy olajban sült dolgot max évente 2x eszek/csinálok, meg pékárukat hanyagolom, vagy valami magvasat eszek. Meg nem sózok annyira, mint terhesség előtt, hogy ne kösse meg a vízet. Inni csak a csapvizet, meg az almalevet kívánom, szénsavasat előtte sem ittam, most se, kivéve uh előtt szoktam kólát, mert a majom doki hazaküld ha alszik a kicsi. Eddig 12 kilónál tartok, előző terhességnél ilyenkor már 16 volt. Hízékony vagyok, ilyen vagyok, sajnálom, de ez van baba legyen jól, ez számít.
 
 


Bocsi, elírtam, szóval biztos a kezecskéjét éreztem fent egyszer
 
 


Sziasztok!
Voltam uh-n, nagyon szépen fejlődik Boti, egy héttel még nagyobbak is a méretei nagyon igyekszik a kispasi, viszont bejött a sejtésem, még nem fordult meg, azt mondta az orvosom, ha így marad, akkor első gyerek lévén császár lenne.
Mostanában nagyon jól érzi magát a köldökömnél, folyton odanyomja magát, vicces, hogy a bal oldalon puha a hasam, a jobb oldalon meg tisztán kivehető, hogy nekifeszül a hasafalamnak.
A nagyobb szeméremcsont fájdalmak alább hagytak, az alvással küszködöm egyre jobban, éjjel nézem a plafont, nappal meg zombiként ténfergek.
Bízom benne, hogy azért még meggondolja magát és befordul, nem leszek csalódott akkor sem, ha végül császár lesz, de azért az csak egy műtét, hosszabb gyógyulási folyamat, stb...
Ti hogy vagytok?
Nagyon közeledünk...
 
 


Sziasztok.
Az alvással nekem is gondjaim vannak.
Sehogy se kényelmes. 20-30 perceket talán tudok aludni aztán felébredek és fenn vagyok egy órát. Próbálok olvasgatni, hogy vissza tudjakaludni. Ha éppen elalszom fél óra múlva megint kelek mert mondjuk meg kell látogatom a mellékhelyiséget. És így tovább...
Szóval készülök hogy 3 hónap múlva ígyse úgyse fogok tudni aludni...főleg ha a kiscsajszink is olyan lesz mint az első gyerkőc volt. Tőle se sokat tudtunk aludni. Na de sebaj, ez az időszak ezzel jár. A gyerkőcök mindenért kárpótolnak minket.
Kitartást mindenkinek. Már lassan a finishben vagyunk.
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok? Gondolom már mindenki babázik
Nálunk végül a 41. hét után császármetszés lett, nagyon nem akart még jönni a fiúcska, viszont a
 
 


(hupsz véletlenül elküldtem)
Szóval be kellett feküdnöm, kaptam oxi terhelést, de magas értékeket mutatott a ctg, így az orvosom úgy látta biztonságosabbnak, ha császár lesz, mert a vajúdás még nagyon sokáig tartott volna.
Már két hetes nagyfiú, mi pedig szerelemben vagyunk, hihetetlenül édes, jó baba,csak az önálló alvással küzdünk kicsit, de dolgozunk rajta
Remélem mindenki jól van, boldog babázást Nektek!
 
 


@wendy90:
Sziasztok!
Már azt hittem senki nem jár erre.
Mi végül januári babák lettünk. 37 hét +3 napra a kiscsajszink úgy gondolta megérkezik közénk. Úgyhogy január 30 án megszületett. Pont ma vagyunk 4 hetesek.jó baba, sokat alszik. Bár a héten már napközben többet fennt volt. Ismerkedik a világgal.jó babázást kívánok én is mindenkinek.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: