Új privát üzeneted érkezett!

@szmartina:
Szia! Üdv itt!
Akkor nemsokára túl vagy az első trimeszteren, ez szuper! Pocid látszik már?
 


Sziasztok!
@nesjulia:
Nah orulok, hogy minden rendben! Amugy felelmetes, hogy 3 nap kulonbseggel 3mm nőtt, nagyon gyorsan nőnek:D.
Nálam még esténként mindig rosszul lét van, remelém lassan elmúlik már.

@szmartina:
Gratulálok! ^^ azta akkor mi kb egy időben járunk. Nekem az app május 3-ra írja. Nekem 22-én lesz a genetikai uh nagyon várom már. Állandóan nézegetem az uh képet amit kaptam :D... jó lenne mostmár hosszabb ideig is látni.
 
 


Mizu csajok? Ne tűnjünk mar el! Én épp buszon tartok haza fele, azért most feszül az alhasam nap végére... Olyan etvagytalan vagyok, a sztrapacskát kívánom csak meg a pizzát. Minden mást olyan élvezet nélkül eszem.... Csütörtökön lépünk a 9.hétbe de ugye lehet idosebb picivel a méretei miatt
 

 
 

@nesjulia:


:D hmm pizza azt én is tudom enni minden mennyiségben. Én ma vagy elrontottam a rendelt ebédemmel a gyomrom, vagy nem tudom mi van velem. Eddig megúsztam a munkában rosszul létet, de most mindenhol minden kijött belőlem... :( el is kellett jönnöm hamarabb. Azóta már jól vagyok csak a főtt krumplin kívül nem kívánok mást, így épp azt készítek. Jó lenne ha én főznék abban tudom is mi van :(, csak tényleg fáradt vagyok este ilyesmihez. Ráadásul most a fűtés sem jó a társasházban:D... nem tudom nekem ez a nap katasztrófa. :D

Hétvégén elárultuk a család nagyrészének, hogy babót várunk. Az jó volt nagyon. Bár nekem anyumék még nem tudják, mert szegényt karantéba tették múlthéten, de ma megjött a teszt, hogy nem koronás, így majd valamikor átmegyünk hozzájuk is. Inkább személyesen akartuk elmondani. 
Amúgy azóta nem voltam depis, szóval tuti a hormonok játszanak velem. A szagok továbbra is zavarnak. Pocim már látszik:D. Ez az alhasi feszülés nekem is megvolt, de most a 11. hétben már annyira nem érzem.
Közben már lassan úgy elkezdenék vásárolgatni cuccokat:D, pedig az a terv, hogy max januárban kezdjuk el.
Hétvégén végre kicsit kikapcsolódás, megyünk Siófokra wellnesselni. Ami nekem leginkább evésből és olvasásból fog állni jelen állapotomban:D. Szóval azt várom már, csak addig még sok a teendő.
 
 


@zsuka27:
Hát most irigyellek nagyon! A wellness miatt, én is vágynék valami ilyesmire, de picit parás vagyok és nem akarok messze lenni a dokimtól... Pedig jó lenne egy kis pihenés, ez a napi 8 óra munka plusz majdnem 2 óra utazás tomegkozlekedve rendesen leszív... Egyre fáradtabb és nyűgősebb vagyok. Hétvégén csak a kanapén feküdni van kedvem, nagyon minimálon működöm. Pedig rólam tudni kell, hogy képes voltam anno szerda este 7kor felporszívozni, felmosni, péntek este is és hétvégén mind a két nap, szerettem takarítani, rendet tenni. Most majdnem minden a férjemre marad, aki egy angyal. Rettenetesen szerencsés vagyok. Főz, mos, takarít és bevasarol. Jó, tegyük azért hozzá, hogy ő home officeban v
 


@zsuka27:
Hát most irigyellek nagyon! A wellness miatt, én is vágynék valami ilyesmire, de picit parás vagyok és nem akarok messze lenni a dokimtól... Pedig jó lenne egy kis pihenés, ez a napi 8 óra munka plusz majdnem 2 óra utazás tomegkozlekedve rendesen leszív... Egyre fáradtabb és nyűgősebb vagyok. Hétvégén csak a kanapén feküdni van kedvem, nagyon minimálon működöm. Pedig rólam tudni kell, hogy képes voltam anno szerda este 7kor felporszívozni, felmosni, péntek este is és hétvégén mind a két nap, szerettem takarítani, rendet tenni. Most majdnem minden a férjemre marad, aki egy angyal. Rettenetesen szerencsés vagyok. Főz, mos, takarít és bevasarol. Jó, tegyük azért hozzá, hogy ő home officeban van... De akkor is szerencsés vagyok. Milyen vitaninokat szedsz? Én femibiont, magnerotot, kalciumot, d vitamint, c vitamint es omega3at.. Reggel alig bírom őket benn tartani, napkozben folyamatosan lapkodom be a magneziumot ugye. Ja, meg képzeld olyan van velem, hogy megyeK az utcán és hirtelen öklendezem egyet minden előjel nélkül... Tiszta ciki...
 


Bocsi buszról írtam mobilról aztán bénáztam
 


@nesjulia:


Igen, főleg oldalról látszik, a farmereket már csak bővítővel tudom felvenni :D

Mostanában és is nagyon étvégytalan vagyok, pedig az evéssel aztán sose volt bajom. A sztrapacska bármikor bármilyen mennyiségben jöhet.


@zsuka27:



Igen, nagyon egy időben vagyunk. :) várom én is a genetikai vizsgálatot, már csak 2 nap. Nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen. Mostanában amúgy is tiszta depi vagyok, ez az időjárás sem sokat segít. Neked látszik már a pocak?
 


@szmartina:


Neeee ezt nem hiszem el, nálam is a sztrapacska a NON PLUS ULTRA KAJA reggel, délben és este bármikor meg tudom enni!   Pedig az étvágyam elég rossz volt mostanság, a napokban mintha kezdene visszatérni! Most sztapacskát akarok enni!!!! Oldalról már nekem is kezd látszani, de inkább estére, ami lehet, hogy csak a beleim! :D
 


@nesjulia:


Én is nagyon fáradékony vagyok. 
Femibiont, magnerot meg vettem calciumot de azt csak hébehóba szedem. 

@szmartina:

nekem is inkább csak este látszódik a pocim jobban:D
 
 


Most voltam a genetikai vizsgálaton, kombinált tesztet kértem. Azt inkább nem részletezném, hogy éreztem magam, amikor fél 8 helyett 11kor hívtak be :D Jó volt újra látni a kis drágámat, 5,3 cm most 11 hét 3 naposan. Rendben találtak mindent, szépen fejlődnek a végtagjai, a nyaki redő érték is tökéletes, orrcsont is kialakult. Most a vérvétel eredményét várom, remélem az is rendben lesz. :)
Már be is írtak a következő 18-20 heti genetikai ultrahangra, dec. 8.

Én is Femibiont szedek és magnéziumot, most a doki felírta heti 3 nap a vasat is (annak ellenére, hogy a laborom rendben volt).

Nektek mikor lesz a következő vizsgálat? :)
 


@szmartina:
Jaj de örülök, hogy rendben van a kis Kincsed! Hol is voltál a genetikain?
Én nov. 5.én megyek az Istenhegyibe kombinált genetikaira. Illetve addig is, jövő hét csütörtökön okt. 22.én 10 hetes ultrahangra a nőgyógyászomhoz, mert látnom kell 2 hetente...
Nekem már csak enyhe hányinger hullámok vannak ritkán, meg fáj alul a hasam, ha hapcizom-vedőnőm szerint ez normális, cicik érzékenyek és a mellbimbók továbbra us, illetve estére azért picit feszül és sokan mondják, hogy már látszik a pocim... Én csak este látom, igaz még csak 9hetes 2napos.

Ti mindig biztosak vagytok benne, biztosan érzitek, hog, jól van odabenn a Babó? Én rám néha rám jön ez a mi van ha nincs jól, mi van ha baj és fogalmam sincs róla érzés, mondjuk elég para mami vagyok. Viszont egyre jobb a kedvem.

Ti használtok már valamit a hasatokra stria megelőzés céljából? Azon tünődöm már el kellene kezdeni, hogy megfelelően előkészüljek ez ügyben, hátha megelőzhetem. Iszom nutriversumos kollagént, de kellene valami krém is...
 


@nesjulia:


Köszönöm :) akkor öröm látni mindne egyes alkalommal. Hamarosan már te is láthatod újra akkor a Babócát.
XX. kerületi sztk-ba járok egyelőre, ott csinálták a kombinált tesztet is. 

Nekem jó ideig nem volt hányinger, az utóbbi 2 hétben tért vissza és az étvégytalanság is. Talán este tudok enni bőségesen enni. A hasam elég sokat feszül, napról napra érzem, hogy egyre jobban növekszik. Lassan el kell engednem a farmereket :D a mellbimbók nagyon érzékenyek nekem is. sokszor a melltartó viselés is kellemetlen.

Én elkezdtem kenni kakaóvajas testápolóval, egyelőre megteszi az is. Viszont ha jobban elkezd nőni, szeretném kipróbálni a Bio Oilt, több helyen olvastam, hogy ez nagyon jó megelőzésre és már meglévő stria kezelésére is.
 


@szmartina:
Én a dm-es kismamáknak való Alverde naturkoznetikum testvajat meg olajat néztem, a Palmer's nek a pocak krémjét, állítólag amúgy a sima natúr shea vaj a legjobb, meg a Babe gyógyszertári striak elleni krémet néztem.... Nem tudok dönteni... Bio Oilin is filóztam....

Ti napi hány szem magneziumot szedtek be? Én úgy eszem, mint a cukorkát, napi 4 v 5 szem magnerotot simán megeszem... Sok?
 


A Palmerst és a she a vajat én is hallottam. Szerintem maradok a Bio Oilnál, a shea vaj annyira sűrű szerintem nem lehet elkenni normálisan, hogy be is szívja..

Általában 2t szoktam, ha nagyon húzódik a hasam 3-at. Szerintem annyi belefér, az orvos azt mondta 6 db a max. Most kaptam vasat is heti 3 alkalommal kell bevennem, kiváncsi leszek éhgyomorra mi lesz az eredmény
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket a terhességi csíkokkal kapcsolatban. Én eddig csak testápólóztam magam.
Úh nagyon izgulok már a holnapi ultrahang miatt. Jó későn lesz 17:00. 
Én csak 1 szem magnerotot szedek minden nap :O. Lehet kevés?
Ti hogy vagytok a rosszullétekkel? Én kevesebbet vagyok rosszul de azért tegnap még sikerült hánynom. :( 
Jelenleg home officeban nyomulok, mert nem a közvetlen de az egyik főnököm koronás lett... Szóval szupi.

Ti hogy vagytok? Mi újság veletek?

 
 


@zsuka27:


Szia! :) végre láthatod újra a babyt Te is. Majd írd meg, milyen volt a vizsgálat. A magnéziumból nekem kettőt javasoltak, ha nagyon húzódik a hasam, akkor max. 6/nap. Rosszulléteim nincsenek, végre van étvágyam újra. Próbálj sokszor kevesebbet enni, talán segít a hányingerrel kapcsoaltban. 

Legközelebb nov. 13-án megyek terhesgondozásra, akkor már 16 hetes lesz a babám, jó lenne megtudni a nemét, folyton ezen jár az agyam :D
 


@szmartina:
Szia!
Hát kabaré volt. Még vissza kell mennem. :D Tornáztattak, pisiltettek, ugráltattak. Csak hogy kicsit forduljon már, mert a fejének egy részét az istenért nem mutatta meg, hogy az orrcsontott megtudják nézni. Istenért nem akart és a legvégén odabökték, hogy nagyon makacs egy lányunk lesz :D végén már sokat nevettünk. Kedden pedig újra láthatom legalább.
Durva hogy kis ujjacskái meg csontja is vannak már meg hogy majdnem 7 cm.
Közben tegnap délben letörött az egyik gyökérkezelt fogamból egy darab. Így most fogorvoshoz is kell mászkálnom.:D

Őszintén a környezetem annyit tolta, hogy fiúnk lesz, meg hogy inkább fiús anyuka vagyok tipikusan,:D hogy el sem kepzeltem, hogy lanyunk lesz. Persze teljesen mindegy volt, mindkettőnknek. De annyira ledöbbenés és izgalom kavarog bennem, hogy aludni sem bírol tovább. :D persze aztán lehet a végén még fiú lesz de aki nézte arra azt szoktak mondani, hogy ha ő azt mondta, hogy kislány akkor az is lesz. :D
 
 


Sziasztok!
Bejelentkezem én is már, tegnap voltam pont 10 hetesen ultrahangon a nőgyógyászomná! Megint nagyot nőtt, és megint nagyobb 3 nappal. 3,3cm a crl. Képzeljétek még táncolt is! Pont amikor kérdeztem a dokit, hogy nem kellene már mozognia? Erre lenyomott egy bugit. Telefonomat a másik székben hagytam, nem részletezem mennyire volt komikus a telefonom odateleportálása a kezembe miközben bennem volt az uh izé, de a dokival megoldottuk, hogy felvegyem az apjának de mire a felvételt elindítottam nyilván abbahagyta. Mókás gyermek. Olyan büszke voltam, amikor kimentem mondták kinn a váróban a szív verésétől dübörgött az egész váró. Olyan erős volt. Doki is nagyon elégedett volt. Nov 5.én megyek az Istenhegyibe genetikaira, megint 2 hetet kell várnom, hogy újra lássam étvágyam nekem is sokkal jobb bár ma reggel volt egy kis émelygés, fura is volt, mert jó ideje nem éreztem már. Szóval minden szuper :)
Én napi 3db magneziumot szedek, magnerotot.
 


@zsuka27:


Gratulálok a kislányodhoz! Biztos azért nem mutatta meg magát, hogy hamarabb újra láthasd. :) Én még sajnos nem tudom a nemét, de annyira kiváncsi vagyok már. A következő vizsgálaton már remélem megmutatja magát. Mindig úgy gondoltam, hogy fiam lesz először, de most az első perctől fogva kislányt érzek, úgyhogy biztos megviccel és fiú lesz :D A kombinált tesztes vérvétel eredménye amúgy már 2 nap múlva elkészült, alacsony kockázatú besorolást kaptam, 1:20000 aránnyal. 

@nesjulia:


Csodás érzés hallani a kis szívdobogást. Olyan gyorsan ver szegényke nem is értem, hogy bírja :D
Nekem még 2,5 hét a következő vizsgálatig.
 


@szmartina:


Köszönöm! :) Kövi alkalomnál már volt orrcsont meg minden, de szívultrahangot javasoltak, mert valami határértékhez kozel volt. Ülőmagassághoz van köze. Nekem van szívritmus zavarom, így elmegyünk arra is. Valószínű magánba megyek a 20. hetire is, bár kicsit húzósnak találom a kettőt együtt, mármint a szívultrahanggal. De amúgy nekem is alacsony kockázatúa kombinált teszt eredménye.
De olyan jó volt látni, és most kaptam 3d-s képet is róla nagyon cukika. :D
Hát igazából én nem éreztem semmit, hogy fiú vagy lány:D.  De másodjára is lánynak mondták:D
Örülök, hogy nálatok is minden rendben.

@nesjulia:
Nagyon izgalmas látni őket. ^^ :D Már nincs is messze nov 5. én akkor védőnhöz megyek.
Szerintem az pici hányinger is el fog tűnnik. Nekem kb egyik napról a másikra. Bár nem mondom, hogy a fáradtság is teljesen elmúlt, de azért sokkal jobb a helyzet. Majd mesélj!

Amúgy hogy vagytok, történt valami azóta?
Én kicsit elveszettnek érzem most magam, hogy hogyan tovább:D mit kellene venni meg mikor meg nem tudom. Lehet korai, hogy ezen agyalok, de olyan gyorsan január lesz, hogy csak nah. 
Másik, hogy nem férek bele a nadrágjaimba és harisnyáimba... és ettől tiszta nyűgös vagyok. :D Én vagyok a földön az egyedüli lány aki nem szeret ruhát venni, és nincs kedvem kismamaruhát venni. :D Úgy döntöttem, majd veszek pár Orsayes sima ruhát ami nyúlik, meg jó kismamaharisnyát muszáj lesz aztán ez lesz a módi. :D Egy darabid kihúzom így. Persze tudtam, hogy ez lesz de olyan hamar eljött, úgy, hogy szinte elenyésző amit híztam eddig. 

 
 
 


@zsuka27:


Nálam egyelőre üres járat van, 13-án megyek és olyan lassan telik az idő.. A ruhavásárlással nem vagy egyedül, utálok vásárolni, de múltkor kénytelen voltam rávenni magam. a H&M-ben találtam kismama harinyát és nagyon jó, abszolút kényelmes egyáltalán nem szorít sehol és még fér bele pocak bőven. Pár egyszerű kisruhát vettem, 1 mérettel nagyobbakat, mint amit amúgy hordani szoktam, tél végéig talán elég lesz, utána úgyis maradnak a bálna ruhák. Gyönyörűen fogok kinézni a kis vékony testemmel :D nagy pocak meg pálcika kezek lábak. De hát a kicsimért bármit :) eddig amúgy semmit nem híztam még, de 2 napja nagyon feszül a hasam, úgyhogy hamarosan biztos felszalad pár kiló, elég gyorsan nő.
 


Sziasztok!
Úgy tűnik beütött mindenkinél a nem kényelmes a nadrág korszak és nincs mit felvennem dilemma! Nálam szint úgy, gatyáim nem jönnek rám, kabátomon sem tudom a cipzárt felhúzni-ami bosszant mert a Wellenstein kabimat imádom, csak abban nem fázom télen. Nálam tetézi a problémát,hogy 150cm vagyok, 48kgról indultam, ergo kb gyerekruhákat hordok - hol is lennék a Zara gyerek osztály nélkül... - no de kismama ruhákat gyerek méretben nem hordanak! Oldd meg
Vettem egy ilyen megkötős kabátot, abban gyarapodhat kenyelmesen a pocak. Illetve azt találtam ki, hogy ilyen garbós pulcsi ruhákban - vkinek lehet sima pulcsi, de nekem pulcsi ruha - fogom átvészelni a telet és cica naci harisnya kombóban.

Én amúgy teljesen jól vagyok. Tegnap meg ma álomkóros voltam, de ezt leszámítva semmi bajom. Se hányinger, se pocak fájdalom, semmi csak néha a derekam fáj alul. Nagyon várom a nov. 5.-ét,majd mesélek. Drukkoljatok!

Ti hogy vagytok? Meddig terveztek dolgozni? Mennyire féltek attól, hogy elkaptok valami nyavaját? Nem csak a covidtól félek hanem egy sima influenzától is, mert rettegek, hogy lázas leszek... Ti is bejártok a munkahelyre? Nálunk a homeoffice sajnos ördögtől való...
 


*nem gyártanak
 


@szmartina:


Én kb 1 kg-ot híztam, még nem vagyok 50kg x). Hétvégén én is rendeltem h&m-ből kismama harisnyát 2 félét, meg thermo leggingst, meg kismama farmert. Kicsit amúgy ki vagyok akadva. 163cm vagyok kb meg tök vékony alkat, 47,7kg-ról indultam kb. Alapvetően xs-es ruhákat hordok, nah mondom akkor az S-es harisnya biztos jó lesz.  Hát :D most még jó, de kicsit hízok combra és ott szűk lesz... szóval szomorú vagyok. Farmerben meg xs-et vettem, és hát most jó, még comban és fenékben is tudnék hízni de félek a felső ruha része kicsi lesz a pocakomnak egy idő után. Legalább a thermo leggings teljesen jó. S-es pizsit is rendeltem, mert nem volt xs, hát azt vissza is fogom küldeni annyira nagy rám. :D...

Voltam orsayben, hogy veszek akkor nyúlós anyagú egyberuhát. Tök jók, de nekem az xs kicsi az s meg nagy...:D tiszta vicc. 
Gondoltam megosztom veletek hátha segítség. :D

@nesjulia:
Drukkolok, majd mesélj. Örülök, hogy jól vagy. 
Hát nekem, 2 hétig home office volt, mert volt 1 igazolt koronás, most van 2... de nem lehetünk home officeban, mert nekünk is ördögtől való. Az a legrosszabb, hogy én elkezdtem betegnek érezni magam, szerintem amúgy csak megfáztam. Holnap megyek védőnőhöz, kikérem a véleményét, aztán remélem javasolja, hogy inkább home officeban legyek, aztán megmondom a főnökömnek, hogy legalább velem tegyen kivételt. Mert am szeretek bent lenni, nekem is jobb... de hát nah. Párom tanár amúgy így bármikor hazahozhat bármit, szóval duplán jó. Összefoglalva félek, hogy beteg leszek, de amennyire most mindent szabadjára engedtek nem érzem azt, hogy kitudnám védeni. :( Lázra meg panadol legyen otthon, hogy legyen mihez azonnal nyúlni. Amúgy én eddig kibírtam, hogy ne szedjek semmit és nem is szeretnék. De mostmár talán, hogy túlvagyok az első trimeszteren... a láz veszélyesebb, mint a panadol. 



 
 


Sziasztok! :)
Túl vagyunk a 12 hetes genetikai ultrahangon, pont 12+0naposan mentem.
Azt hiszem minden rendben.
Orr csontja van.
Végtagjai is rendben.
CRL:56mm
Szíve is rendben, azt is ultrahangozták.
Tarkó redő értékünk 2mm lett. Emiatt picit beparáztam... Mert tudom, hogy 2,5mm felett nem jó az eredmény, de általában a doki szerint 1,5mm körüli érték szokott lenni, de ne parázzak a 2mm miatt. De azért elmondja, hogy általában 1,5mm... Hát beparáztam.
Aztán mivel kombinált, hívott a biológus, hogy mindenből a legalacsonyabb a kockázat 1:20.000-hez. Szóval akkor minden oke.
De én azért továbbra is aggódom a 2mm-es tarkóredő miatt 12+0-an.

Nyugtassatok már meg kérlek
Nektek mennyi a nyaki redő??
 


@nesjulia:


Szerintem ne aggódj, azzal többet ártasz. Ha az orvos nem javasolt további vizsgálatot, tuti rendben talált mindent. Én egyébként úgy tudtam , hogy 3mm-től nem jó az eredmény. Illetve ha a vérvétel is ennyire alacsony kockázatot mutatott, biztosan minden rendben van a babáddal :) Én 11 hét+3 napon voltam, 53 mm volt a CRL, a tarkóredő 1 mm.

Az előző kommentekkel kapcsolatban én is bejárok dolgozni, úgy látszik a home office ismeretlen fogalom mindenkinél :D Bár szerintem én megőrülnék a hónapokon keresztül tartó otthonléttől. A vírus miatt nem aggódom jobban, mint egy átlag influenzától, szerencsére sosem voltam beteges, szedem a rengeteg vitamint. Ennél jobban nem parázok rá, bár én amúgy sem vagyok ilyen fajta, igyekszem minél kevesebb stressznek kitenni a babám.
Viszont még mindig nem híztam egy dekát sem, sőt szerintem vékonyabbak lettek a lábaim, 168 cm vagyok és 53 kiló vagyok, mint a várandósság előtt. Xs-S méretet szoktam hordani, most M-et vettem mindenből. Úgy belassult az idő ebben az üres járatban, nagyon várom a jövő pénteket.
Nem tudom, nálatok változott-e, de az eddigi fáradtság, főleg esténként teljesen eltűnt. Úgy érzem tele vagyok energiával, visszatért a viccelődős énem a munkában is, el sem hiszem :D
 


@nesjulia:
Ne aggodj, én is a 3mm-t tudom. Nalunk 2.5mm volt. Munkatarsameknak 3.3 es megis egeszseges a babo.

Ma voltam vedononel. Kikértem a véleményét szerinte menjek táppénzre vagy ha engedik home officeba. Hát én kikértem magam home officeba. Valószínű én is meg fogok kattanni otthon, mert most tél is lesz... :( De barátnőm nővére is kb 13. Hétben van és folyamatosan nyomasztott, hogy miért veszem ennyire félválról. Aztán a védő is de tökre kedvesen, hisz én kértem a véleményét. Aztán bejöttem a melóba és idióta munkatarsammal ebedkor összevesztem, mert hétvégén hőemelkedése volt, de tegnap nem jött be mert megint, de ma ismét bejött... hát kiborultam, hogy ezt miért kell. Maradjon otthon még meggyógyul. Aztán ez volt az i-re a pont nálam. :( Lehet túl reagálom bár kollégáim szerint nem. De most úgy éreztem ez a helyes, még ha nekem nem is a legjobb. Amúgy azota kb sírok, mert hianyozni fognak. De hát jövőre is ez lett volna...:D csak marciusban. Persze elonye is van, legalabb tudok asztalost intezni és fogadni.
Amúgy én is tök energikus vagyok, jo ez a masodik trimeszter ^.^
 
 


Csajok nem megyünk át messenger csopiba? Már csak 3an vagyunk itt, olyan idegesítő, hogy mindig be kell jelentkeznem itt mobilról, meg lenne valami amit elmesélnék, de nem így ezen a fórumon... Ha nem, nem baj csak gondoltam megkérdem

Valamelyest megnyugodtam amúgy, én is jobban utána olvastam es tényleg 3mmtől nem jó az NT. Illetve tényleg jó lett a vér tesztem, szóval megnyugodtam.
 


Én benne vagyok. :)
 
 


Próbáltam írni Nektek privit de béna vagyok holnap laptopról megprobalom, es akkor bejeloljuk egymást! :)
 


Én is gondoltam már a külön csopira :)
 


Sziasztok!

Először is gratulálok mindenkinek!:)
Eddig csak olvasgattam unamas napjaimban itt, mivel veszélyeztetettnek ítélt az orvos a munkaköröm miatt, de mostmár gondoltam írok hátha vannak tapasztalatok, mert kezdem hülyén érezni magam. :D 


Igazából az orvosok össze-vissza mondják, hogy hányadik hétben vagyok, még a kiskönyvembe se került a szülési dátum.
Az első genetikai vizsgálaton november 4-n voltam, akkor azt mondták, hogy 13+5 napos vagyok, ami reális mivel az utolsó menstruációs napom augusztus 7-n volt, viszont múlt héten meg azt mondta a nőgyógyász, hogy 14 hetes vagyok és őszintén ezt nem igazán tudom hova tenni, mert kicsit azért furcsállom, mert ha tényleg most hirtelen igaza lenne genetikain tévedtek volna ekkorát vagy valami rosszul lett számolva?
Kicsit nekem ez magas, első babócát várjuk , úgyhogy amúgyis tapasztalatlanok vagyunk ilyen téren, olvasgattunk sokat, hogy hogyan számolják stb. csak már így kicsit rossz, hogy pontos választ nem kapunk.
Eddig maszek orvosom volt, ő állapította meg a terhességet, sok jó tanáccsal ellátott, viszont költözés miatt orvost kellett váltani, rendes kórházi nőgyógyászhoz járok most, és igazából semmi választ nem kapok amit kérdezek, mindenre az a válasz : sok mindentől előfordulhat.. 
Tapasztaltatok Ti hasonlót?  Most kinek hidjek, a naptári napoknak amikor utoljára volt meg? :\ 

Köszönöm előre is és mindenkinek kitartást! :)
 
 


Sziasztok!


Új vagyok a fórumon. Én is 2021 májusra várom a második babám érkezését.  Már van egy kétéves lányom, aki nagyon szereti a pocakom.  

Megalakult az a Messenger csoport végül?

@viviien
Jól tudod, hogy az utolsó menstruáció első napjától kell számítani a heteket. Viszont egy ultrahang vizsgálat során a baba fejlettségi szintjétől függően korrigálható egy becsült szülési dátum, lehet nálad is ez történt. Jó lenne, ha ezt szóban is elmondaná az orvosod mondjuk.

Üdv,
Eszter


 


Gyermekek: 2 éves lány, most pedig fiút várok

Oldalam a kismamajógáról: http://yoga.kallai.net
 
 


@jogamom:


Sziasztok!
Igen van messenger csopi. Én most a 21. hétben járok. Pocak szépen nőldögél. Babával elvileg minden ok az ultrahangok alapján. Már egy jó ideje érzem a mocorgását:D 
Mi mondjuk első babásak vagyunk. 


@viviien:


Hát úgyis Uh alapján írják be szerintem. Nekem mondjuk egyetett a uh meg a mensis kora a babának. 
Sikerült azóta normálisabb orvost találnod? 


 
 


Szia Zsuka27!



De jó, akkor kb. ugyanolyan idősek a babáink 


Még jó hogy már érzed a mocorgást, jó is az. Én érzek sokszor olyat mintha forogna a pocakomban és erre nem emlékszem hogy, lett volna ilyen az első terhességem alatt is.
Ha egy ideig nem jelentkezik, vagyis nem érzem hogy mozog, tudom hogy csak alszik :)

Minden jót!


Gyermekek: 2 éves lány, most pedig fiút várok

Oldalam a kismamajógáról: http://yoga.kallai.net
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: