Új privát üzeneted érkezett!

@sugi91
Hát sajnos nekem sincs nagyon praktikám... az elején folyamatosan hányingerem volt, de összesen csak 2szer vagy 3szor hánytam.. Azt olvastam hogy a gyömbér jót tesz, nekem mondjuk nem vált be de kipróbálhatod, hátha neked segít. 

Lora, és egyébként neked azóta akkor megjött? Vagy hogy van ez ilyenkor? Bocsi nem akarok tapintatlan lenni, csak érdekel. 

 
 


@agi90

Szerda reggel elkezdtem barnázni, majd egyre jobban véreztem, ami fura volt hogy nem görcsöltem durván... a melleim is még feszültek aznap is és a tüneteim is megvoltak.. Úgyhogy reggel azonnal doki és mondta hogy ez sajnos spontán vetélés volt.
Nálam így zajlott, de mindenkinek más... Van, akinek nem indul meg... Nyilván attól is függ, mekkora a terhesség, alkat, mi az oka stb stb..
 
 


@agi90:
Köszönöm a tippet! Hát, a gyömbértől még rendes pocakkal is irtózom, úgyhogy azt hiszem az nem fog menni
Kíváncsi vagyok meddig fog tartani ez az állapot mert én már most kikészülök tőle Reggelizni esélytelen! Na jó, egy fél szelet vajas kenyér nagy nehezen sikeredett ma De legalább az ebéd lecsúszik. Vacsira meg valami savanykás gyümi vált be. Egyelőre csak inger van, nagyobb "baj" még nem történt..
Többiekkel mi a helyzet? Van valaki aki már izgul hogy ne jöjjön meg?
 
 

 
 

Lora: sajnálom hogy így alakult hogy vagy? majd legközelebb sikerül biztosan!

Sugi: igen akkor lehet hogy nem a legjobb ötlet bár terhesen fura az ember ízlése.. hogy vagy? Továbbra is émelyegsz? Mikor mész dokihoz?

Nekem tegnap megjött, 39. napra, szuper a ciklusom
 
 


@lora1:


Jaj, ne haragudj Lora, nem is láttam ezt a kérdésedet, annyira a csíkjaidra koncentráltam. Én a Mannavita oldaláról szoktam rendelni, de most picit elbizonytalanodtam. Te mióta szeded? Én olvastam olyat, hogy ösztrogén dominanciát okozhat, ami megnyújtja a ciklust. Nekem pedig épp amiatt kellett volna hogy baromi hosszú... Szóval nem tudom. De lehet hogy csak rosszul szedem. Te mikor és milyen időközönként szoktad enni?
A történtek óta azért jobban vagy? Ebben az új cikusban azért újra van esély duplázni aa csíkokat, nem?

Sugi: A rosszullétekre ugyan praktikám nincs, de nézd a jobbik oldalát : a kis babszemjankó jelez odabentről, hogy ő itt van, és bizony most 9 hónapra jól megváltoztat mindent odabent.

Ági : Sajnálom, hogy így megküzdesz a ciklosaddal. Ismerős a helyzet. A legrosszabb, amikor tudod, hogy csak a ciklusod szórakozik, de addig reménykedsz, amíg meg nem jön. Hátha. Mennyivel egyszerűbb lenne, ha minden úgy működne, ahogy a nagy könyvben meg van írva.
 
 


@lettie:
Egyébként nekem a szülés előtt nem volt ennyire gáz, annyi volt h mindig inkább 31-32 napra jött meg a nagykönyvi 28 helyett, de azt nagyjából mindig tartotta. A szülés óta van ez a teljesen káosz, de most még valamennyire normális szerintem, olvastam hogy előfordul. Még van egy kis idő májusig/júniusig szval reménykedem hogy addig javul
Te akkor továbbra is használod a méhpempőt?
 
 


@lettie:

Köszi aranyosak vagyok @agi is, jól vagyok, de most az oltást valszeg kérni fogjuk és picit szünetelünk a projekten amíg megkapom, mert még csak most regisztráltunk, ki tudja mikor kapjuk meg?!? A rokonok és ismerősök között egyre durvább covid esetek vannak és úgy döntöttünk mi nem kockáztatunk...van egy 36hetes kismama is köztük aki baromi rosszul van és egy 6hetes is aki egY hete 40fokos lázzal fekszik otthon és nem kecsegtetik túl sok jóval az orvosok... Nem riogatásképpen írom csak ezek miatt az oltásig mi szünetelünk.

A pempőt reggel 2grammnyit éhgyomorra a mensi végétől amíg megjön... Hanem jönne meg mert pozi a teszt, akkor a 3.honapig folytatni kell.

Miert te higy szeded lettie?
 
 


@lora1:
Megértelek. Hát igen, valószínű nem az elsők között lesztek beoltva, gondolom fiatalok vagytok ti is, nem a mi korosztályunkat oltják be első körben...

Sugi, már rég írtál! Mi van veled? Minden ok? Voltál már dokinál?
 
 


@agi90: Én most egy hónapot kihagyok, de lehet hogy kettőt. Aztán megpróbálom úgy szedni, hogy csak az ovuláció időpontjáig. Hátha úgy nem lesz hatással a ciklus hosszára.

Lora: Én is így szedtem a tájékoztató szerint, de olvastam már nagyon sokféle megoldást a neten. Ezért vagyok picit tanácstalan. :D Viszont az tény, hogy azokban a hónapokban, amikor szedtem, sokkal intenzívebben éreztem a peteérésemet. Most a legutóbbiban azért a teszt nélkül nem biztos, hogy tudtam volna, mi a helyzet. Az oltással kapcsolatban egyébként egyetértek veled abszolút! Eddig én is szkeptikus voltam, vagyok is. De ártani nem fog, és ha megelőzi, hogy én vagy a családom kórházba kerüljön, nekem megér egy tűszúrást (Amerikában egyébként már bátran ajánlják kismamáknak is az oltást és itthon is

Nilnarin: Örülök, hogy még az endokrinológus probléma is megoldódni látszik. :) Hátha ez a doki tényleg tud segíteni és legalább állandó nőgyógyászod is lesz. Az azért sokat jelent. :)
Ha túl leszek ezen a két hónapon munka szempontjából én is elmegyek végre a dokimhoz. Ideje lesz már.
 
 


Elküldtem véletlen korábban. Szóval az oltással kapcsolatban annyit akartam még hogy itthon is elővigyázatosságból nem javasolt terhesen vagy tervezett terhesség előtt 3 hónappal, mert nincsenek adatok az erre gyakorolt hatásáról.
Szóval why not?
 
 


@lettie: hááát igen, az oltás megosztó téma

Sugi, minden ok Veletek? Voltál dokinál?
 
 


@lettie: Azt hogy érted, hogy "intenzívebben" érezted a peteérésed amikor szedted a pempőt: a nyák több napig volt nyúlós és több volt,vagy helyileg jobban szurkált a petefészked?

Én több helyről azt az infót kaptam, higy a legjobb a ciklus elején kezdeni a mensi utolsó napjától a köv.mensiig. Te végig szedted vagy szünetet tartottál a mensi napjain?
 
 


Sziasztok!


Ezer bocsi, hogy így eltűntem, elég húzós volt a múlt hét.. Kedd óta döglődök valami orrfolyós, torokfájós, hőemelkedéses, picit köhögős valamivel. Az a tipikus érzés, mint amikor megfázik az ember, de nyilván most nem tudom eldönteni, mi lehet ez... Kb 2-3 éve nem voltam semmiféle beteg, de nyilván most, hogy a kis pocaklakó fejlődik odabent, rögtön gyorsan beteg lettem! :D Ez az én formám :D Ma megyek covid tesztre, mert nálunk a cégnél van 2-3 hetente... És egyébként a mút hét amúgy is húzós volt, jött egy új Kollegina, akit nekem kell betanítani, emiatt folyton 10 órákat dolgoztam, eléggé kimerültem... De most itt vagyok! :D 
Egyébként minden kb változatlan, azt leszámítva, hogy már jó ideje semmiféle barnázás nincsen, szóval megnyugodtam. Betegen nem akartam időpontot foglalni, és egyébként miután elmúlt a barnázás, újra telefonáltam, mondtam, hogy most van ez a nyavajám, csak szeretnék érdeklődni, hogy mikor menjek majd vizsgálatra, és azt mondták, hogy a 8. hét előtt igazából fölösleges így, hogy nincs különösebb panasz.
Szóval örülök, hogy nincs barnázás, így úgy gondolom nincs tünetem :) Kivárom a mai teszt eredményét (gyors teszt, szóval még ma megtudom), aztán annak függvényében, hogy mennyire leszek még göthös, majd bejelentkezek most már a dokihoz, mert igazából várom is, hogy végre megvizsgáljanak, de persze minden a lehető legrosszabbul alakul, nehogy simán menjen... :D 
Jó, persze tudom én hogy azért ez nem olyan nagy dolog, de természetesen lázban vagyok, és alig várom, hogy mehessek a dokihoz! (Ezt se gondoltam volna soha, hogy várni fogom a nőgyógyászati vizsgálatot :D )
És egyébként az oltásról is gondolkoztam én is még korábban, de alapból elvetettem a dolgot, mert autoimmun beteg vagyok, és csak egy ideje hallom azt, hogy elvileg biztonsággal be lehet adni nekünk is.. Ráadásul most itt ez a picike a pocimban, így most eléggé elzárkóztam az oltás gondolatától, pedig egyébként én úgy gondolom, nem lenne talán rossz gondolat. Szülőket, idősebbeket már rávettünk család szinten pl, hogy regisztráljanak. :)


 
 


@agi90:


Sajnálom az össze-vissza ciklust, együtt érzek Veled! :D :( Lettinek igaza van, az a legrosszabb, amikor várod a csodát, aztán kiderül, hogy csak megint vagy 10 napot késik a kis genyó! :D
De azért ahogy írtad, júniusra csak helyre áll már a dolog majd! :) Szorítok nagyon!! :) 

@lora1:


Nagyon hősiesen viseled ezt az egészet! :) Kíváncsi lennék, mikor kerülsz sorra az oltásnál majd tényleg.. 
Én egyébként rögtön rettegni kezdtem, amint két csíkos lett a teszt.. Emiatt az egész covid miatt. De hát csak nem fog kiszúrni velünk az élet.. :) 
 
 


Ja, és a hányinger persze teljesen megmaradt! :D Nem ám reggeli rosszullét! Mi az? :D Egész napos totális hányinger, alig van étvágyam, nehezen eszem, még vizet inni is nehezemre esik, de persze igyekszem eleget...
Egyébként Csajok, lenne is egy kérdésem... Most akkor honnan kell számolni, hogy hányadik hétnél járok? Az utolsó mensi első vagy utolsó napjától? Vagy egyáltalán nem is ehhez kell viszonítani? :D Mert én ilyeneket találtam a neten, de hol ezt, hol azt írják, már nem tudom eldönteni! :D Olyan hülye vagyok.. :D
 
 


@sugi91:

Olyan jó, hogy írtál!!!
Mégjobb, hogy jól vagytok, nsgyon dokat gondoltam rátok és továbbra is drukkolunk nektek, tök ügyes vagy, ahogy viseled az első heteket.
Kisfiamnál nekem is inkább napközben, estefele volt hányingerem, rwggel nem annyira.
A terhességi heteket az utolso mensi első napjátol kell számolni!
 
 


@lora1:
Köszönöm!!!
Nekem reggel rettenetes, alig tudok felkelni, aztán nap közben meg már elviselhető... Ebéd körül amikor megebédelek, utána egy darabig jobb, de max fél óráig, aztán megint... Este változó, van amikor szép nyugodtan álomra hajtom a fejem, de van amikor alig tudok olyan pózt felvenni, hogy kényelmes legyen és csökkentsem a hányingert.. Egy küzdelem ez!
Hát, ha az utolsó mensi első napjától számolok, akkor már bizony csütörtökön leszünk 8 hetesek!
 
 


@lora1: Kb. ez mind. :D A nyák egyértelműen sokkal szebb és több volt (most nem igazán van...) és a melleim is egyértelműen jelezték a dolgot (feszült, érzékeny volt). Most azért nagyon koncentrálnom kell, hogy bármit észrevegyek, úgyhogy talán nem butaság ez a pempő, csak valahogy jobban kell szedni. Én úgy ettem, hogy ahogy abbamaradt a mensi, minden reggel egy kanállal (1 g-os kiszerelés) reggeli előtt, azután kb. 20 percet vártam az evéssel. Szóval szerintem ha, pont így szedtem, ahogy leírtad. :D Még a következő ciklust kivárom és ha akkor is ilyen hosszú lesz, akkor belátom, hogy nem a pempő a hibás, a hiba az év készülékemben van.

Sugi:Sajnálom ezt a fránya hányingert, azért egész nap borzalom lehet. A picurka nem hagyja, hogy egy percre is elfelejtsd, hogy ott van.
 
 


@lettie:

Érdekes amit írsz, én is ezt vettem észre , amióta szedem a pempőt. Plusz nekem 25-26 napos ciklusaim voltak, amit 3hónap alatt kinyújtott 28 napra és kb pont a 14.en van a peteérésem. Nálam is kitolta a ciklust, mondjuk én 2grammnyit szedek ugyanúgy reggel éhgyomorra.
Arra kéne rájönni, hogy neked kb hányadik napon van a peteérésed mert ha eleve az van később, akkor fogalmam simcs mit kéne, de ha mondjuk az időben van hosszú ciklus mellwtt, akkor a ciklus második felében lehet csökkenteni kéne a pempőt.
 
 


@sugi91:

Igen, akkor bizony 8 de most már 9hetesek vagytok ha jol számolom. Izgiii.
 
 


Ja nem a héten írtunk akkor még 8
 
 


@sugi91:


Jó hogy jelentkeztél Sugi!
Mi lett a teszt eredménye? Jobban vagy azóta? 
Mikor mész dokihoz?
Nekem is egész napos volt a hányinger, de valamikor a második trimeszter elején javulni fog majd! 
Igen, remélem hogy júniusig rendeződnek a dolgok, majd meglátjuk

Lora: akkor ti most teljesen felfüggesztitek a babprojektet amíg nem leszel beoltva?
 
 


@lora1:
Nekem a 18. nap környékén szokott lenni a peteérésem, rá 14-15. napra megjön. Szóval az ovu előtti időszak hosszú picit. De még mindig bízom benne, hogy ez a fogamzásgátló utóhatása, bár október régen volt már...
 
 


@lettie:
Igen, egy percre se hagyja, hogy elfelejtsem, hogy odabent van! :) De jól is van ez így  Meg persze amúgy se felejteném, de így aztán végképp nem.. :D Egyébként Anyu pont egyik nap mondta: Nem adja könnyen magát ez a gyerek, biztos lány! :D Mondtam Neki, úgy legyen! :) :) 


@lora1:
Igen, ma lettünk 9 hetesek! 


@agi90:
Szerencsére negatív lett a covid teszt! És már el is múlt ez a kis valami, úgyhogy boldogság van! A dokit próbálom hívogatni, sajnos nem veszi fel, elhatároztam, hogy ha holnap se sikerül, akkor már másnál kopogtatok majd.. Tudom, jól elhúzódik ez az orvos látogatás, de hogy ez a fránya betegség-féle is vagy 2 hétig velem volt, ez is csak hátráltatta a dolgokat.. Na nem baj, majd meglátjuk mi lesz. Azóta szerencsére semmi bajom, se barnázás, se semmi olyan jel ami rossz dologra utalhat, úgyhogy azért nagyjából nyugodt vagyok, de néha persze azon kapom magam, hogy csak rástresszelek, hogy nehogy valami baj legyen! :) 

És most akkor kinek drukkolunk? Mert Lora, akkor Ti megvárjátok az oltást, én is úgy értelmezem, hogy akkor addig vártok inkább? 
Letti, Ti rajta vagytok az ügyön, vagy mi a helyet? :) 


 


 

 
 


@sugi91:


Hú, jó hogy negatív lett  
Igen azért a 9. héten már jó lenne megnézetni magad dokival, úgyhogy szerintem is keress mást. 
Akkor jól érzem hogy inkább kislányt szeretnél?
Még mindig annyira durva a háyninger, vagy javult egy kicsit? 

Ha jól emlékszem Letti is azt mondta hogy várnak most 1-2 hónapot. 

 
 


@agi90:
Még mindig nagyon durva ez a kis rohadék hányinger, igen... De nem baj, csak legyen minden oké
Igen, igen! Kislányt szeretnénk inkább! Persze ahogy mindenkinek, nekünk is csak az számít hogy egészséges legyen majd, de azért jobban húz a szívünk a kislány felé..
Végre sikerült bejelentkeznem, végül másik dokihoz, csütörtökön megyek!
Pont 10 hetesen
 
 


@sugi91:
Nekem a 16. hét körül múlt el a hányinger, remélem neked előbb fog mert nem nagy buli
Majd írj csütörtökön hogy mi volt a dokinál, szorítok

Lora, Letti, veletek mi a helyzet?
 
 


@sugi91:
Örülök, hogy rendbejöttél. Azért látod, csak tudsz a kiscsajszival (vagy kissráccal ) még azelőtt fotót készíteni, hogy odakint találkoznátok. Biztosan rendben van minden, de azért írj mindenképp a csütörtöki vizsgálat után! :) Kíváncsi vagyok,mit lehet már látni, tudni róla. Szorítok nagyon!
Mi most takarékon vagyunk férjemmel a babaprojektben. Megvárjuk az igazi tavaszt (május), amíg újra fejest ugrunk. Addig igyekszem nem kihullajtani az összes hajamat...

Ági: Nálatok mi újság? :) Mikor is, júniusban vagy májusban startoltok? :D
 
 


Jaj annyira kedvesek vagytok! Köszönöm szépen a sok szorítást és kedves szót! Nem is tudom mit mondjak
Én is drukkolok Nektek, hogy úgy legyen ahogy a legjobb, ahogy szeretnétek!
 
 


@lettie:


Valahogy így, május vagy június.. attól is függ, hogy hogyan alakulnak addig a dolgok, pl a ciklusommal mi lesz
 
 


@sugi91:


Mi volt a dokinál? Hogy vagy?
 
 


Sziasztok!


Én is csatlakozom hozzátok, ha nem bánjátok, bár még nagyon az elején járok a várandósságnak, már most minden percben izgulok :)


A férjemmel mi tavaly júniusban vágtunk bele a babaprojektbe, bár kétszer is megszakítottuk a munkálatokat, komolyabb(nak tűnő, de szerencsére nem az) betegségek miatt. Január 1-jén kezdtül el szedni mindketten a méhpempőt, 1-1 g-ot. Én is beszereztem egy csomó lh tesztet, mert őszintén szólva elég rendszertelen is volt a ciklus, meg hát tutira akartam menni  Igazából szerintem hasznos dolog, így teljes mértékben tisztában lettem a testemmel és a ciklusommal is, például most már azt is tudom, hogy az ovuláció után a 14. napon jön meg, így tudtam mindig, mikor kell tesztelni (néha a 15. nap volt, de m ivel előfordult két nap pozitív lh teszt is, ezt betudtam ennek). 
És végre, végre sok hónapnyi egy csíkos terhességi teszt után 03.23-án pozitív lett, bár igen haloványka, majd 25-én újra teszteltem, még mindig pozitív volt. Már alig várom, hogy mehessek a dokihoz, akihez 04.07-re kaptam időpontot. Üröm az örömben, hogy tegnap pozitív lett a covid tesztem is, így szerencsére nem komoly tünetekkel, de itthon kell maradnom.


Nagyon remélem, hogy a betegség nem okoz problémát majd, illetve hogy a vizsgálaton is jó hírekkel szolgál majd az orvos :)

 


@pukkaware:


Szia

Először is gratulálok a pozitív teszthez Első baba lesz? 
Milyen ovu tesztet használtál amúgy? Majd lehet hogy én is beszerzek, eddig még nem próbáltam. 

Ohh basszus, remélem nem lesz semmi komoly tüneted! Miért teszteltél, rosszul érezted magad? 

Majd írj miután megvizsgált a doki
 
 


@pukkaware: Üdv, köztünk! Gratulálok a pozitív teszthez! :) Majd írj mindenképp, hogy mi volt a dokinál! Szorítok nagyon, hogy minden rendben legyen a babóval! Gyógyulj meg mihamarabb! :)

 
 


Sziasztok!

Ki hogy van?

Sugi, nem jelentkeztél a doki óta, minden rendben? 
Lora, te már regisztráltál akkor az oltásra? Van vmi infó hogy mikor fogod kapni? 
Lettie, te amúgy hogy vagy ezzel? Mostanában tényleg annyi esetről lehet hallani, hogy kezdek elbizonytalanodni. Nem tudom, hogy nem kéne-e először oltatni, aztán csak utána próbálkozni? Persze az meg a másik oldala a dolognak, hogy nem tudjuk, hogy az oltás után meddig kéne várni pl, milyen hatásai lehetnek. 
Nem könnyű döntés.

Mindenkinek jó pihit a hosszú hétvégére


 
 


Sziasztok! 
Bocsi, hogy megint eltűntem, de annyi minden történtik, hogy nem is nagyon neteztem az utóbbi időben. :D 
Először is a nőgyógyásznál minden rendben volt, nagyon kedves volt, láttam a kis pocaklakóm, annyira jó érzés volt! Bár akinél már van baba, az tudja ezt, de hát én csak néztem könnybe lábadt szemekkel, valami fantasztikus érzés volt! :) Nagyon kedves, szimpatikus a nőgyógyász (sajnos azért kellett váltanom egyébként, mert akihez eddig jártam, tavaly jelentette be, hogy már nem vállal terhesgondozást, mert hamarosan leteszi a praxist..) szóval most volt az első találkozásunk, de azt hiszem jól döntöttem Mellette. :) Több helyről is kaptam Vele kapcsolatban pozitív visszajelzést, és hát egyelőre nem csalódtam! :)
Aztán elküldött genetikai ultrahangra. Mondta, hogy választhatok Győr és Pest között. Nekünk közelebb van Győr, úgyhogy oda mentünk, a Kyncs-be. Ott is nagyon kedvesek voltak, de előre szóltak, hogy ez még nem a genetikai uh lesz, hanem csak egy előzetes vizsgálat, ahol megnézik az ülőmagasságot és ez alapján fogják meghatározni a genetikai uh napját. Így is lett, egyébként itt is nagyon kedvesek voltak :) Szerdán megyünk erre a bizonyos uh-ra Győrbe, már alig várom, nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen a picikével! 03.31-én voltam egyébként ezen a vizsgálaton és aludt a kis drága :D Össze volt kuporodva és sziesztázott. Az egyik kis lába kiállt felfele, annyira aranyos volt :D (Bocsánat, de ez akkora élmény, nem hiszem el!! :D )
Ezért aztán amikor megmérték és azt mondták 3,5 centi a kis lakó, heccből megmérte a kis talpát is, és fél centit mért! :D Azt mondták, jó nagy lábon él! :D :) 
Viszont amiért nagyon aggódom a szerdai vizsgálat miatt, hogy Győrből hazafelé sikeresen fejre álltam az autóval. Szó szerint.. :/ 10 éve vezetek napi szinten, soha nem volt még balesetem.. Nyilván csak most tud lenni, amikor már lakik bennem valaki, akire mindennél jobban próbálok vigyázni! Települések között egy élesebb kanyarban történt a dolog. Én nagy ívben balra kanyarodtam (volna..), a szembejövő pedig megjelent teljesen az én sávomban, velem szemben! Elég gyorsan jött, és nem tudta bevenni kis ívben jobbra a kanyart.. Én persze elhúztam a kormányt, ott pedig végig szép nagy árkok vannak. És paff, mire észbe kaptam, már a feje tetején állt az autó. Ki tudtam mászni, és egyébként azon kívül, hogy mindenem meghúzódott és tele vagyok még mindig kék-zöld foltokkal, nagyobba bajom nem lett. Rögtön hívtam a nőgyógyászt, azt mondta hogy amíg nem görcsölök vagy nincs vérzés, addig biztosan nincs baj a picivel odabent.. Aztán olyan rendes volt, 2 nap múlva felhívott még egyszer, hogy jól vagyok-e, minden rendben? 
Na mindegy, szóval nagyon várom a szerdát, azt hiszem majd ott is elmondom, hogy fejre álltam, hátha jobban megvizsgálnak valamit... Vagy nem tudom.. Már rémálmaim is voltak persze, inkább le se írom ma éjjel is mit álmodtam a vizsgálatról.. Ahh.. Na szóval ennyi minden történt, azért tűntem el egy picit :) 
Egyébként szerencsére semmi ilyen baljós tünetem nem volt és nincs is, és a hányinger pedig azóta is megvan, ez is gondolom jó jel, akkor csak mocorog odabent valaki :) 
A Védőnőnek is elmondtam, hogy történt egy ilyen, Vele 1 héttel a baleset után találkoztam, Ő is azt mondta, hogy áhh, már eltelt 1 hét, ott már látszana valami, ha történt volna. Szóval meg vagyok nyugtatva, csak megnyugodva nem vagyok! :D De már csak eljön az a fránya szerda, alíg bírom kivárni!  

Bocsánat, hogy ilyen hosszasan meséltem, de annyi minden történt :D
Most Ti jöttök, ki hogy van, kinél mi újság? :) :) Lora, jó kérdés, regisztráltál már? :) 
Az oltásról egyébként én már elgondolkoztam, mert azt hallani, hogy a 2. trimeszterben oltják a kismamákat pfizerrel. És azt egyébként is kaphatnám, még az autoimmun betegségemmel is, szóval egész biztató. Illetve azt olvastam, hogy ha a kismama beoltatja magát, akkor a pici már úgy jön világra, hogy rendelkezik antitestekkel covid ellen. Szóval én már nagyon gondolkozom rajta. Kb ma léptem át a második trimeszterbe, szóval még van időm átgondolni :D 
Pukkaware, én is üdvözöllek a csoportban, így kicsit lemaradva a Többiektől :) Mi újság Veled? Mennyire lettél beteg? Mikor mész dokihoz? Mesélj :) :)
 
 


@sugi91:


szia Sugi!
Jó, hogy jelentkeztél
Én győri vagyok egyébként, mondjuk én nem otthon jártam terhesgondozásra de több barátnőm is meg volt elégedve a Kyncs-el. Akkor pont ma voltál vizsgálaton? Mi volt? Egyébként mikorra vagy kiírva? 
Durva hogy már a második trimeszterben vagy, gyorsan telik az idő Még mindig nem javult a hányinger??
Hú basszus, ez a az autós baleset... Jó, hogy nem lett semmi! Persze tipikus hogy ilyenkor történik minden... 

Ha lesz időd, majd írj gyakrabban, jó olvasni hogy minden rendben
 
 


@agi90:
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen!!!!!!! :) :) :) 
Igen, tegnap voltam a genetikain és hát meg kell mondjam, nem voltam megelégedve a Pocaklakóval! :D A lehető legrosszabbféleképpen feküdt odabent, legalább is az ultrahangot végző ezt mondta! :D Először bementem, el akarta kezdeni, azt mondja, oké, hogy telt hólyaggal kell érkezni, de most akkor menjek szépen és ürítsem ki a felét. :D Mondom okkéé... Visszamentem, megint elkezdi: hát, még mindig lehetne kicsit pisilni, de ami fontosabb, hogy menjek és sétáljak, táncoljak, tornázzak, vagy valami, hátha megfordul a Babó :D Háát, okéé :D Vagy 4x fel-le járkáltam az emeleten, tornáztam, táncoltam, mindent csináltam én :D Azt mondta kocogjak, még kocogtam is :D Mindent megtettem.. :D És nem. NEM!!! Makacs kis lurkó! Egészen pontosan ugyanúgy feküdt amikor visszamentem. Na ezen már nevetett a Nőci is, mondta, hogy hát jó, akkor most laza pocak, aztán jöhet a gyomrozás! :D Hát, volt hogy úgy éreztem az a masina a hatámon fog kijönni, de hát na.. :D Ki lehetett persze bírni (pont Nektek mondjam? :) ), de azért nem a legkellemesebb élményeim között tartom nyilván az érzést! :D Persze a vizsgálat során látott rengeteg kép a Piciről kárpótolt mindenért!!  Már 6 centis a Drága, ma 12 hét és 4 naposak vagyunk! :) Hála a jó égnek mindent rendben találtak, a down-szűréses vérvételem is negatív lett, szóval most nagy a boldogság! Ráadásul a végén rám néz, azt mondja: na.... mondjam mi lesz? Először nem is értettem, aztán leesett :D Mondom IGEEEEN!! :D És hát bizony azt mondta, amit annyira nagoyn szerettünk volna, hogy kislány lakik odabent! 
Nem tudom, hogy elhiggyem-e, vagy lehetséges-e, amit annyiszor hallottam már innen-onnan, hogy eltakarja a kisfiú a micsodáját és később kiderül, hogy mégiscsak kisfiú! Persze teljesen mindegy, egyértelmű, hogy akkor is ugyanígy kicsattannánk a boldogságtól, de azért nagyon szeretném, ha igaz lenne! <3 
Hát szóval röviden ennyi! :) Ja, és az autó is egyben hazaért :D :D 

És Te, a ciklusodról van már valami jó hír? Bár nem olyan sok idő telt el azóta, de hátha látod már, hogy alakul valami... 


Többiek??? :) :) 

 
 


@agi90:
Ja, igen... Köszönöm ezt a kérdést is! A hányinger az még mindig megvan minden nap minden percében. De már csak fele annyira érzem, és az étvágyam is jobb, és több mindent meg tudok eszegetni, szóval azért örülök! :) 

És tegnap írtak a Kyncsben először dátumot: 2021.10.24. :) 
Én már rögtön mondtam a Férjemnek hazafelé, mivel eléggé számbuzi vagyok :D hogy na, akkor csak 3 nappal kell előbb kibújnia, mint amit most Ők kiszámoltak, hogy 2021.10.21. legyen! Milyen szép lenne :)



Egyébként "vicces", hogy pont októberi Baba lesz, mert csináltattam kb 2 évvel ezelőtt öröknaptárat, amin a Család és a közelebbi Barátok szerepelnek, ilyen kis fából készítettet, amire lehet akasztagni mindig az újabb időpontokat, és az októberünk teljesen üres :D Én már akkor mondtam: na, akkor októberre kell szülni egy Babát! :D Persze akkor még inkább csak sokkot kapott Férjecske, és csak nevetettünk, de most hazafelé azért elég jól kibeszéltük a helyzetet, hogy és tessék! Itt van! :D Ha minden rendben alakul, bizony tényleg októberi lesz! :D :) :) És ezt is csak egyszer "kívántam" az élettől, és bejönni látszik, úgyhogy akkor mégegyszer mondom, kedves sors: 2021.10.21. :D Köszi! :D 

 
 


Huhh de régen voltam, bocsicsajok, csak hát a 4gyerkőc...Stb...
Sugi neked először is hatalmas gratula! Hányingerre én mindig colaztam, persze nagyon keveset, de bejött!
Nem nagyon vagyok aktív de olvasgatlak titeket és persze szorítok. Mi most azon az állásponton vagyunk, hogy a covid miatt jegeljük. Ha esetleg Szeptemberig elbillen a mérleg akkor belevágunk. Covid elején szültem, hát nem volt jó élmény. Mondjuk én Németországban lakom.
Egyikőtök írta korábban hogy külföldön szült. Ki és merre?
Mondenkinek gyors pocakosodást... Elég a folsav, vagy egy tervező vitamin!!!
 


@sugi91:
Igen előfordul hogy nem túl közreműködők a babók és pont úgy fordulnak hogy semmi sem látszik
Nekünk a 12. hét körül volt egy vérvétel ami biztosan megmondja a baba nemét, szval nem tudom hogy mennyire változhat még amikor ultrahangon nézik. Szorítok hogy kislány maradjon
Mikor mész legközelebb vizsgálatra?
A hányinger nekem a második trimeszter eleje felé gyengült aztán abba is maradt szerencsére!

Most legutóbb 35 napra jött meg, alakul előző hónapban 39 volt...

Szia Zsuzsu,
Jó hogy te is írtál én írtam hogy külföldön szültem, Belgiumban.
Kicsit mi is hezitálunk a covid miatt.. de talán nyáron belevágunk! Huhh a 4 gyerkőc kemény lehet, néha egy mellett sincs semmire idő mekkorák a gyerekek?
 
 


Ági!
Jaj de jó! Örülök hogy azért alakulni látszik a ciklusod! Nagyon szorítok én is Neked!
Vérvétel?? Hmm.. az a baj, hogy fogalmam sincs, hogy mi alapján mondták hogy kislány.. vérvétel alapján? Vagy a látottak alapján? Passz Mert volt vérvétel is, de úgy tudom, az csak a down szindrómás volt.. Hihetetlen milyen tudatlan tudok lenni
Holnap megyek nőgyógyászhoz,de ott semmi extra nem lesz szerintem.. a 18. heti genetikait várom.

Zsuzsu, köszönöm szépen!!! Igen, a múltkor én is kóláztam picit és milyen jó is volt! Csak én se akarom túlzásba vinni, de biztos lesz még rá ilyen óvatosan példa
 
 


Sziasztok!  Egy kicsit érdekes kérdéssel fordulok hozzátok: volt már köztetek valakinke olyan, hogy elkepta a covidot és utána késett/teljesen kimaradt abban a ciklusban a mensije? Én sajnos április 6án pozitv PCR-t teszteltem, és hát elég beteg is lettem, 1 hétig 39 fokos láz, nehézlégzés, köhögés.Aztán végül bevettem a favipiravirt-covid gyógyszer-, ami alatt 5 napig, és utána 7 napig csak védekezve lehet együtt lenni.Így pont nem voltunk együtt akkor, amikor általában peteérésem van, csak miután meggyógyultunk, és letelt ez a 13 nap, tehát a ciklus 23. napján. Nekem amúgy fixen a 29. napon szokott megjönni, és már a 32. nap van és még midnig semmi Se barna, se piros, se semmi. Szegény férjem reménykedik, de mondtam neki h erre 1% esély van, mert csak a ciklus végén voltunk együtt egyszer, és sokan írták is h a covid miatt késett vagy meg se jött nekik. Meg hát semmi tünetem nincsm, a mellem is yolan lágy és puha mint egy szivacs. Szóval ugye szerintetek se reménykedjek? :)
 
 


@sugi91:


Hát azért a 35 még messze van a normálistól, de alakul Köszi a drukkot!
Igen, létezik egy olyan vérvétel amiből meg lehet állapítani a baba nemét, nekem ugyanakkor csinálták amikor a Down-kórra is szűrtek, de úgy tudom hogy otthon ez fizetős. Valamiért itt ingyenes és így tuti az eredmény már a 12. héten Szerintem neked a látottak alapján mondták hogy kislány. 
Mikor lesz a 18. heti genetikai vizsgálat? Ott már tuti jól látszik, addigra sokat nő a bébi is majd.
Én is volt hogy kóláztam, jól esett nekem is. Próbáld meg esetleg a szénsavas ásványvizet, hátha az is segít

Zoéka, nem tudok neked segíteni, nem voltam még covidos. A 23. napi együttlét későnek tűnik a bébihez, de lehet hogy ez a gyógyszer bekavart a peteérésedben is és így az is csak később volt? Passz, várj még pár napot és kiderül. Esetleg tesztelj ha nem bírod a várakozást

Többiek, hogy vagytok? Letti, Lora, Pukkaware?
 
 


@agi90:
Igaz hogy még nem normális, de legalább normalizálódik
Azóta utána néztem, eléggé csillagászati ára van ennek a vérvételnek itthon, úgyhogy elhisszük amit a doki mond, és majd meglátjuk a születéskor hogy igaza volt-e A 18. hetire nincs még időpontom, május 18-án megyek a nőgyógyihoz és majd akkor megbeszéljük, mikorra jelentkezzek be rá. De már nagyon várom! Ma vagyunk 14+4
Zoé, én sem voltam covidos még, és akit ismerek, természetesen mind pasi aki már átesett rajta, nehogy meg tudjam kérdezni, Velük hogyan volt Mindenesetre ahogy Ági is írta, max tesztelj egyet (vagy kettőt vagy sokat ), azzal nem árthatsz.
 
 


@sugi91:


Igen, ez is vmi
Aha nagyon drága egyébként, itt nálunk valamiért a TB fizeti szval mindenkinek automatikusan megcsinálják. Ha fizetős lenne én sem csináltatnám meg ennyiért
És most 18-án a nőgyógyász csinál ultrahangot? Vagy milyen vizsgálat lesz? 
Durva hogy már 14+4!! Hogy megy az idő
 
 


@agi90:
Bizony nagyon rohan az idő! 18-án nem tudom lesz-e ultrahang, de úgy veszem észre, ez a doki mindig csinál Akkor megbeszéljük mikor menjek a 18-20 heti genetikaira, illetve hogy hova. Tatabánya a körzetem, a dokim ott is dolgozik. Ha jól tudom, van hogy Ő csinál genetikait, szóval lehet majd akkorra kéret velem időpontot, hogy Ő legyen bent, kíváncsi leszek..
Mindenesetre, én is úgy érzem, repül az idő, mégis néha olyan nehéz kivárni egy-egy vizsgálatot!
 
 


Sziasztok csajok.

Ne haragudjatok, eltűntem. Annyira nem egyszerű gyerek mellett beosztani az időt, jogsi, tortázás, házimunka, családiélet, a covid is csak nehezít mindent....
Nade, üev mindenkinek.

Sugi gratulálok

Mi elhqlasztottuk a babaprojektet februárról, de Ma... Ma mindent félretéve megeggyeztünk, hogy indulhat a projekt.
Most épp piros napok vannak, úgyhogy ahogyan vége belefogunk a babagyártásba.

Nekem viszont nagyon sok mindent végig ke gondolnom, mert a császáros előzménnyel itt vas megyében, covid időszak alatt, rossz élményekkel, orvosválasztás nélkül egy vbac nagyon durva vállalkozás a részemről.
 
 


@agi90: Megértem az aggodalmadat, én is bizonytalan vagyok picit az oltással kapcsolatban, de úgy voltam vele, hogy amit a kismamáknak isajánlanak, abból nagy baj nem lehet. Úgyhogy nagyon megörültem, amikor végre felajánlották és egyből be is adattam. Persze én még sok is
 
 


- attól is belázasodtam, de ez valószínűleg azért volt, mert covidos voltam korábban és voltak még antitestjeim.

Sugi: Borzalmas élmény lehetett a baleset. Még pocaklakó nélkül is ijesztő lehet egy ilyen élmény, nemhogy kisbabával... :( Örülök, hogy épségben megúsztátok. Hatalmas lelkierő kellhetett hozzá. Szorítok a genetikai vizsgálathoz!

Zoeka: Nem tudom, megnyugtató vagy sem, de én ugyanígy jártam. Decemberben estem át a covidon és majdnem egy egész ciklusom kimaradt. Állítólag ez "normális", na nem mintha a covid egy normális dolog volna...

Vivi: Örülök, hogy újra ringben vagytok. Minden egyéb már mellékes kérdés, hiszen ha a baba már ott van, választhattok olyan dokit és kórházat, amiben még tudtok bízni. Mert azért persze, nem mindegy... Szorítok! :)

Én is eltűntem picit, bocsánat, elég sok volt a munkám, ami picit maga alá temetett. A tervek szerint ebben a hónapban kezdtük volna újra a projektet, de úgy tűnik, a babóca jobban tudja, mikor kell kezdeni... Pedig mi aztán mindent megtettünk, úgy ne jöjjön össze. Férjem és én is oltást kaptunk, rá pont a valószínűleges beágyazódás környékén lázasodtam is be tőle, (férjem pedig három napig lázas volt az oltástól, a pé-m előtt). Ha és akkor egy nappal a pozitív teszt előtt még úgy rendesen be is abszintoztam május elseje alkalmából a barátaimmal...
Úgyhogy nem is gondoltam, hogy bármi esély van erre.
Picit most meg is vagyok ijedve, amellett, hogy még mindig nem hiszem el. Máskor ilyenkor még várom a mensimet... (36. ciklusnapomon vagyok).
A rendszertelen mensi, a sok pattanás (azóta hogy letettem a gyógyszert), a hajhullás és a hízás miatt eleve attól tartottam, hogy pajzsmirigy probléma miatt nem sikerül egy ideje, kaptam is beutalót, de javasolták, hogy oltás után két hetet várjak a vérvétellel.
Most viszont azon parázok, hogy nehogy elmenjen a baba amiatt, hogy eddig b@sztam elmenni kivizsgáltatni magam és esetleg kezeletlen gond lehet a háttérben. Szerintetek reális a félelmem?
Annyira jó lenne csak úgy szimplán elhinni, hogy végre sikerült és örülni neki. Olyan fura érzés... Közben tünetem alig van. Ugyanúgy kiragyásodtam, mintha meg akarna jönni, és a hajam is hullik még. Viszont nonstop álmos vagyok, rohangálok pisilni és most már a melleim is egyértelmű jeleit küldik, hogy baba lesz. :D
Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. Picit nehezen viselem a bizonytalanságot és asszem be vagyok parázva.
Szóval ha minden igaz, most vagyok 5 hetes és 1 napos. Remélem, hogy lesz az végül 40 is és egészséges kis bogyót nevelgetek.
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: