Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vivi, átérzem ezt a gyerek mellett semmire sincs idő dolgot én is akkor netezek amikor alszik kb.. hány éves a gyerkőc nálatok? Akkor belevágtok a projektbe? Mi is szerintem ebben a ciklusban startolunk.. pont most van mensim, de megint 39 napra jött meg szval ki tudja mikor lesz a peteérés
Miért mondod amúgy a vbac-ot? El szeretnéd kerülni a második császárt?

Lettie, hát gratulálok tipikus hogy akkor rúg be az ember amikor terhes egyik barátnőmnél uyganez volt kb, sőt ő még cigizett is, de nem lett semmi baj. A pajzsmirigyre csak te gondolsz, vagy látott doki és mondta hogy van vmi vele? 
Mikor tervezel menni nőgyógyászhoz? Hányadik hét körül?
 
 


@agi90:
Örülök, hogy ti is startoltok a projekttel! Hajrá!
A pajzsmirigyemről egyelőre egy 4,68-as TSH értéket tudok, ami viszonylag friss, terhesség előtt sajnos nem nézzettem, pedig ezer éve terveztem már. Szóval tanulság: ne halogassatok...
Nőgyógyásznál ma voltam először, aki egy 8 mm-es szabályos petezsákot látott, benne szikhólyaggal. Szívhang még nem volt hallható. Elvileg 5+5 hetes terhes vagyok most, de a doki szerint fiatalabb ez baba. Mivel 31-45 nap közt ingadozik a ciklusom, simán benne van.
Június 7-én megyek majd vissza, akkor már kellene dobogó szívecskét hallanom.
Nem tudom, hogy bírom ki addig.. :D Endokrinológust is vadászni kellene mihamarabb, nem szeretném, hogy emiatt elmenjen a baba.
Szóval ha van a tarsolyotokban egy jó budapesti endokrinológus, aki hamar vállal és ügyes is, ne kíméljetek!
Puszi
Lettie
 
 


@lettie:


Köszi
Akkor ez jó hír hogy ott a petezsák és a szikhólyag, szerintem ilyen korán nincs még szívhang. A következő ultrahangon biztos lesz már! Neki nem mondtad esetleg a TSH értékedet? Biztos ő is ért hozzá azért.
Én sajnos nem vagyok nagyon jártas a témában, de úgy tudom hogy a teherbeesés nehezebb ha a pajzsmiriggyel gondok vannak. Vagy el is mehet tőle a baba? 
Nincs semmi tippem endokrinológusra sajnos

 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Lettie jesszusom! Hát nagyon örülök! Micsoda hírek! :) :) Gratulálok Nektek! Biztos minden rendben lesz, és legközelebb lesz szívhangocska is :) <3  És köszönöm, hát igen, elég megrázó élmény volt a baleset, néha még most is kiráz a hideg annál a kanyarnál, de olyan jó, hogy minden rendben van a picivel odabent! Mert persze ez volt benne a legrosszabb, a többi csak mellékes! Azt ki lehet bírni. De ha valami baja lett volna, vagy elment volna emiatt, hát nem tudom mit csináltam volna. :( Szerencsére nem így lett :) Szóval június 7.. Hát nem is tudom hogy lehet kibírni addig! :D De legalább most örömteli a várakozás! :) 

Ági, örülök, hogy Ti is kezditek a projektet! Nagyon szurkolok Nektek! Csók Ha ez megnyugtat, nekem is nagyon rendszertelen volt a ciklusom és tessék, mégis összejött! :D Amit a mai napig nehezen hiszek el egyébként! :D De egész biztos, hogy Nektek is össze fog jönni szépen, főleg úgy, hogy már van Nálatok Picúr. :) Ez már bizonyítja, hogy képesek vagytok rá! :D ;) 

Vivi, köszönöm szépen! :) :) Megy a drukk Nektek is a sikeres babaváráshoz! Csók

Tegnap voltam egyébként a Nőgyógyinál, megnézte a Picit, azt mondta kb 10 centi, de eléggé össze volt kuporodva, szóval csak saccra mondta. :D Ma vagyunk 17+3 :) Persze Ő sok mindent nem tudott mondani róla, de a szívecske dobog, picit integetett is. szóval nagy baj csak nincs! :) Május 31-én megyünk a genetikai ultrahangra, és végül a fehérvári Czeizel Intézet mellett döntöttünk, mert oda bejöhet velem majd a Férjem is, hogy láthassa végre a Babót! Mindig csak fotón látta, még a Nőgyógyi se engedte be sose, és hiába mondta, hogy nem bánja, a lényeg, hogy rendben van minden és hogy fotót kapunk, persze láttam rajta, hogy igen is szeretné Ő is látni, ahogy mocorog odabent a kis Lakó! :) Úgyhogy nagy az öröm, és rettenetesen várjuk azt a 31-et! :) :) :) Remélem ott is mindent rendben fognak találni, egyre izgalmasabb már ez az egész. Elhatároztuk, hogy júniusban elkezdünk vásárolgatni már, még ezt a genetikait meg akartam várni, hogy tuti minden oké legyen, de hát biztos az lesz és kész! :) Egyébként 31-re szabit is veszünk ki, vizsgálatra csak fél 6-ra megyünk, de előtte benézünk egy ottani bababoltba (ez lesz az első ilyen jellegű boltozásunk :D ), mert Tatabánya környékén lakunk egyébként, szóval nem minden nap járunk Fehérváron. Hátha épp ott találunk valami kihagyhatatlant! :)
 
 


Sziasztok! 

Ági: Köszönöm szépen a biztatást! :) Szerencsére tb alapon sikerült eljutnom végül, mert előre vettek a terhesség miatt és kaptam gyógyszert is, ami helyreteszi a dolgokat. Úgyhogy remélhetőleg ez a probléma megoldódott. Na és ti hogy álltok a dologgal? Mikor kell majd szorítani, hogy ne jöjjön meg? :) 

Sugi: Jaj, nagyon örülök, hogy jól vagytok! :) Hatalmas élmény lehet az első babás bevásárló körút! :) 
Ez a genetikai vizsgálat jól értem, hogy akkor magán alapon történik, ugye? Te miket nézetsz meg? Néztem néhány csomagot, de annyira nem mond nekem semmit, hogy mi a különbség, pedig az ár alapján azért biztos van... :D 

Nálunk az elmúlt időszak az érzelmi hullámvasút lejtője volt... Miután megállapították a terhességet, egy hétre rá elkezdtem megint pecsételgetni, majd elmentem nőgyogyihoz, aki egy üres lapos petezsákot talált, megkaptam a leletemet a fenyegető vetélésről és mehettem haza. Hát hadd ne mondjam, mennyire kész voltam... Egy hétre rá kellett volna visszamennem, ma jutottam el, és felkészültünk a legrosszabbra. De szerencsére úgy tűnik, hogy csak a bolondját járatta velünk a kis töpörtyű, mert most megmutatta magát és vert a kis szíve is. Oké, a petezsák még mindig nem tökéletesen körformájú, de látszik, hogy szépen csinált magának helyet a kisbogyó. :) Most alig nagyobb, mint 1 cm, ami megfelel elvileg annak, hogy 7 hetes vagyok. Szóóóóval most van öröm rendesen! :) 

Szép hétvégét nektek! 
Puszi
Letti
 
 


Sziasztok Lányok!

Ki hogy van?
Sugi, mi volt a genetikai vizsgálaton? Minden rendben? Gondolom megerősítették hogy kislány lesz?
Ja, és vettetek ezt-azt a bababoltban?

Letti, most olvasom hogy te meg ma voltál vizsgálaton! Mi volt, mesélj te is!
Nekem is volt pecsételés az elején, és ugyanezzel riogattak, hogy benne van a pakliban hogy leválik a petezsák.. 

Mi végülis majd csak a következő ciklusban startolunk, mert kislányom hazahozott egy jó kis hasmenős-hányós vírust kb pont az ovuláció környékén, szóval gondolhatjátok hogy nem volt sok kedv az akcióhoz

Meséljetek majd!!

 
 


Sziasztok ! Lenne egy kérdésem remélem tudtok segíteni.9 napja késik. Csináltam egy tesztet és negatív lett.

Gabriella


@barbibaba89:


Szia Barbi,
Hát nem tudom... általában hány napos a ciklusod? És melyik napon csináltad a tesztet? 
Szerintem 9 napos késésnél ha terhes vagy akkor már talán pozitív lenne a teszt.. de persze ez mindenkinél más lehet. 
Régóta próbálkoztok?
Ági

 
 


Halihó!
Ági: Sajnálom, teljesen átérzem, elég kellemetlen lehet a helyzet... A kistesó még nem akart jönni, ezért intézett egy kis bacit a családba úgy tűnik. :D Azért a kövi hónap már bízzunk benne, szimpi lesz neki! ;)
Nálam nem sok újdonság van. Azóta nem voltam dokinál, jövő héten kell mennem terhesgondozásra a nőgyógyászhoz. Remélem, hogy akkor megnézi, mert eléggé aggódom. Kb. két napja elmúltak a tüneteim, nem feszülnek a melleim és az enyhe esti émelygés sincs.
Szóóval ez van. Jó lenne már tudni, hogy minden rendben van.


Barbi annak elég sok oka lehet, hogy késik. Akár a COVID vagy maga az oltás (saját tapasztalat). De ha bármi nőgyógyászati problémád van, az is (inzulinrezisztencia, PCO, pajzsmirigy, endometriózis... és a többi...).
A teszt ilyenkorra már kimutatja, ha baba van a dologban.

Szép hétvégét Nektek!
Puszi
Letti
 
 


Sziasztok Lányok !

Régóta olvasgatlak titeket, remelem nem gond ha becsatlakozom :)
21+6 hetes terhes vagyok, viszonylag sokat kellett várnunk a kisbabánkra.
Első babánk ezért bizonytalan vagyok, mi normális és mi nem :) A napokban esténként elkezdett feszülni a hasam. Megijedtem, hogy ezt hívják haskeményedesnek és most kinyílik a méhszájam :p
Aztán kicsit átgondoltam a dolgokat és nekem nem a hasam alja feszül hanem inkább felül, a gyonromnál. Lehetséges hogy ez puffadas csak a gyomromnak már kisebb a helye , mint korábban, ezért érzem, hogy feszül ?Néha kicsit szúr is. Nőgyógyászhoz kedden megyek . Volt már valakivel hasonló ?


@lettie:
Szia :)

Én ugyanígy voltam az elején. Nem voltak erős tuneteim, de azok is elmúltak. Pl a mellfeszules...eléggé megijedtem, elmentem dokihoz, aki mondta , hogy nem előírás, hogy folyamatosan feszülnie kell :p minden rendben volt a babával. Aztán 9-11 hét között jött egy enyhébb emelygos idoszakom, néha néha hánytam. De pl én fáradt sem voltam. Minden lehet normális a terhesseg alatt, mindenki teste máshogy reagál :) Ne parázd túl ;)


@agi90
9 dík napon néztem egy tesztet. A cikluson változó mert valamikor 4 nap valamikor 5 de van olyan mikor 7 vagy 8 napos. 1 éve próbálkozunk. Ma 11 nap és még jött úgy hogy még nem baba :(

Gabriella


@lettie:


Szia Lettie! 
Most kezdődik a projekt hivatalosan  bár ugye kicsit nehéz kiszámolni h mikor lehet a peteérés így az összevissza ciklusommal..
Így hogy halasztottunk egy hónapot, elmentem gyorsan egy vérvételre, és a fránya TSH megint 3 volt, szval a nőgyógyászom javasolta hogy kezdjek el egy kis gyógyszeres kezelést, a legkisebb adagot, mert az lenne az ideális a terhesség alatt ha 1-2 között lenne. 
Neked is volt a TSH-val gondod ugye? 

A tünetekkel kapcs, hát sztem simán lehet hogy egyszer van, egyszer nincs, nekem a melleim kb sosem feszültek szerintem, és az émelygés sem volt minden egyes nap, szerencsére  
Nem úgy volt hogy 7-ikén mész vizsgálatra? Most akkor hány hetes vagy amúgy? 

Boldogságfelhő,
üdv itt  
Szerintem 22 hetesen már simán nyomhajta a gyomrodat a baba, szval lehet h nem mindig túl kellemes, sőt sajnos egyre kényelmetlenebb lesz. 
Mennyi idő alatt jött össze a baba nálatok, ha megkérdezhetem? 
És már tudjátok hogy kisfiú vagy kislány?
 
 


@agi90:
Szia :) 1 év és két hónap, de ki számolja Nekem is volt kis gondom a TSH-mal, 3,4 volt. Kaptam rá gyógyszert és szépen helyre àllt :) Miután rendbe jött próbálkoztunk tovább, sikertelenül. A sikert az atjarhatosagi vizsgálat hozta meg, abban a ciklusban össze jött a baba, amikor megcsinálták . Pedig elvileg nem volt semmi gond, átjárható volt :)

Voltam azóta nőgyógyásznál, mehszaj zárt, emelnek kell a magneziumot és óránként felállni mozogni :) most azon aggódom kicsit, hogy a vizsgálat miatt nyílik ki a méhszáj :p havonta jarok de ez most egy köztes vizsgálat volt. Legközelebb két hét múlva megyek a havi kontrollra az eredeti dokimhoz. Okozhat gondot ha túl sokszor vizsgálnak ? Bár ez is bekerült a kis könyvembe, ha gond nem vizsgál majd meg talán. Túlagyalom a dolgokat sajnos :)

Szorítok, hogy hamar összejöjjön a kisbabócátok


@boldogsagfelho:


uh igen az jó hosszú, már megérdemeltétek nagyon hogy összejöjjön 
Én most hétfőn kezdtem el szedni a gyógyszert, remélem rendbe teszi, 4-6 hét múlva kell egy kontroll vérvételt csinálni, de közben próbálkozunk majd már ebben a hónapban. 

Szerintem tudják a dokik mit csinálnak, ha ártana a sok vizsgálat akkor nem csinálnák. Ilyen korán még nem nagyon nyílhat ki a méhszáj. Nekem is havonta volt anno vizsgálat, és nem volt semmi a méhszájjal, 39+4-re született a kislányom. Vele a második hónapban összejött, remélem most sem kell majd nagyon sokat várni 
Köszi a drukkot!

Nem írtad, tudjátok a baba nemét? 

Letti, Sugi, ti hogy vagytok??
 
 


@agi90:

Bocsi, arról megfeledkeztem :) Kislanyunk lesz, Prena tesztet csináltattunk szóval elég hamar kiderült, a 13. Heten . Előtte a 12. Heti genetikai Uh-n is latszodottt már valami, amiből a doki lányra tippelt:)

Akkor nektek nem kellett sokat várni, biztos most is hamar összejön majd :) A TSH nem feltétlenül fog bekavarni, így meg hogy kaptál hormon pótlást tuti nem lesz gond :)


Sziasztok!
Nem rég találtam "rátok"!
Olyan jó itt olvasgatni,mi is babaprojektben vagyunk,bár elég nehézkes dolog ez az egész.Tavaly decemberben elment a baba kb. 8 hetes volt,kicsit kibuktam,aztán mostanában startolnánk rá,de a TSH értékem nem a legjobb...8,9 szóval most nem is tudom szabad e próbálkozni,vagy nem,mert úgyis elmegy? Vagy hogy van ez?na, de majd Július 15én megyek endokrinologushoz újra,aztán onnan majd 2 hét múlva kb. Lesz eredmény....es ha minden oké,belevágunk :)


Sziasztok Lányok,

Új vagyok még itt, de végig olvastam amiket írtatok! :) Én szeptemberben hagytam el a fogamzásgátlót, de nem igazán akart beindulni a szervezetem, nem volt peteérésem... úgyhogy áprilisban elmentem dokihoz, ezt megerősítette Ő is, méhpempőt, barátcserjét + clostilbegytet kellett szednem. Hasonló tüneteim voltak, mint Suginak, kiegészülve nagyon erős szédüléssel és hangulatingadozással + olyan erősen fájtak a melleim, hogy alig bírtam hozzájuk érni Én két nappal a nem várt mensi előtt teszteltem, nagyon egyértelműen pozitív lett! Aztán a doki is megerősítette, most vagyok 7 hét +6 napos nagyon durva hányingerrel... Szombaton mondjuk kicsit jobb volt a helyzet, meg is ijedtem, hiányzott ez a rosszullét, de aztán vasárnapra újra bedurvult a dolog , szóval megnyugodtam Tiszta hülye vagyok tudom, de nagyon vártuk a Kicsit és szeretném, ha minden rendben lenne Vele... Csak hajlamos vagyok mindent túl aggódni

Én is Vas megyei vagyok egyébkéntVigyor Sajnos nem sok jót hallottam én sem a szombathelyi kórházról...

Tudom, hogy nálam még nem aktuális, de Nálatok mi az, amit mindenképp beszereztek a Picinek? Illetve jó tanácsok, hogy ne izguljam szét magam a 12. hét végére? :D
 


Sziasztok!
Tök jó hogy vannak új tagok
Boldogságfelhő: hogy vagy? Voltál azóta UH-n?
Moncsika: ilyen értékkel jól teszed hogy elmész, nekem a 3ra mondták hogy teherbeeséshez magas. Majd írj hogy mit mondott a doki!
Adri: gratulálok Már voltál akkor ultrahangon? Látszott már a bébi? Uh igen, a hányinger az nagyon rossz tud lenni, nekem is egész nap volt kb az elején... Hát szerintem a vásárlással még ráérsz bőven, a második trimeszterben jobb lesz a közérzeted, én azt javaslom h akkor vedd meg a dolgokat. Az izgulás ellen nincs tippem, de biztos minden rendben lesz!

Én most a 36. napon, vagyok egyelőre nem jött meg. De ugye teljesen rendszertelenek a ciklusaim szval nem tudom hogy ez jelent-e valamit
 
 


Sziasztok,
Ági: Csináltál tesztet? Szorítok, hogy ne jöjön meg a nemvárt!Vigyor

Igen igen, voltunk ultrahangon. Az első (vagy nulladik :D ) július 2-án volt, sajnos a Férjem nem jöhetett be az elején, de aztán a doki rendes volt, amikor megállította az ultrahangot, akkor behívta egy percre, hogy legalább lássa! De hát akkor még olyan pici volt, de jó volt hallani, hogy ver a kis szíve.Vigyor Aztán most mentem vérvételre a kombinált ultrahanghoz, itt a doki a 8-10. hét között veszi le a vért, aztán a 11-13. hét között lesz az UH. De azért ránézett megint, hogy hogy van a Bébi, nagyon jó érzés volt újra látni.Vigyor Szerintem még soha az életben nem vártam ennyire, hogy mehessek vérvételre:D Rettegek tőle, pedig minden évben elmegyek, de a tűtől rosszul vagyok. Na mindegy, mindent kibírunk a cél érdekében. Legközelebb meg 08.11-én kell mennünk, na azt a napot várom most nagyon nagyon!! Ha szerencsénk lesz, a baba nemét is megtudjuk!Vigyor
Mondtam a dokinak, mielőtt befeküdtem az ágyba, hogy eléggé izgulok. Erre megkérdezte, hogy mit olvastam a neten? :DFelnevettem, mondtam, hogy hagyjuk inkább.:D
A rosszullétek kezdenek normalizálódni, mostmár vannak jobb napok is, meg napközben sem vagyok állandóan rosszul, végre nem csak az ágyat nyomom vagy a porcelánbuszt vezetem :D
Vigyázzatok Magatokra,
Adri
 


@adri0522:
Szia Adri,
Igen, csináltam tesztet és pozitív lett először nagyon nagyon halvány, de aztán erősödött. Viszont sztem kb a 20ik napon lehetett peteérésem, mert a 30ik napon teszteltem egy full negatívat is
Voltam tegnap vérvételen, és ma mondta a doki hogy a hcg alapján bizony baba van.
Ultrahangra majd csak aug 9én kell mennem, akkor leszek kb 8 hetes, azt mondta h legalább akkor már biztos lesz szívhang.
Te hány hetesen voltál legelőször?
Sztem most ilyen 6+1/2 napos lehetek és egyelőre nincs semmi émelygés. Nem emlékszem h a kislányommal mikor kezdődött, de az elején durva volt neked mikortól van a hányinger?
Aug 11-én akkor már a 12 hetesre mész?
Ja igen neten nem érdemes olvasgatni, de persze én is csinálom

Többiek hogy vagytok? Sugi, Letti nagyon régen írtatok már!

Puszi,
Ági
 
 


Sziasztok! 

Aztamindenit, hát ebben a topicban baba-bomba robbant! :) Hatalmas öröm volt olvasni a hozzászólásaitokat. <3

@boldogsagfelho
:


Sziaa! Először is, gratulálok a pincurkához! :) Én jelenleg (17. hét) hasonló tünetekkel "küzdök", bár én inkább ahhoz hasonlítanám, amikor tudod, hogy meg akar jönni, de még nem úgy görcsöl, mint a mensi... Ezek állítólag teljesen normális "görcsök", amit okozhatnak a szalagok is, ahogy nyúlnak, de ha a pocakban érzed, simán lehet, hogy tényleg azt (vagy a beleidet) nyomja feljebb a méhed. Szóval addig amíg ez nem jár erős görccsel, esetleg pecsételéssel, nem lehet gond. :)


@agi90
:


Hát írtam először neked egy hosszú monológot a TSH-ról aztán láttam, hogy bizony ez már nem aktuális. Aztamindenit! Gratulálok! Ez nagyon szuper hír! Jaj, teljesen feldobódtam, nagyon megörültem nektek. :) 
A rosszullét miatt ne aggódj, az nekem is viszonylag későn jött, kb. 9-13-14. hét környékén voltak érezhetőek és csak este. 


@moncsikaaaa:


Üdv köztünk Moncsi! :) Ez a magas TSH tényleg nem túl szerencsés. Ha nagyon rövid határidőn belül kapsz gyógyszert rá (márpedig biztosan kapsz), akkor én a helyedben nem erőltetném addig, mert sajnos nagyon érzékeny a terhesség első néhány hete a pajzsmirigy alulmúködésre és jó eséllyel elmehet a baba sajnos... :( 
Viszont jó hír, hogy a gyógyszer hatása viszonylag gyorsan, néhány hét alatt szemmel láthatóan javítja az értékeidet. Szóval én amint elkezded a thyroxint, simán próbálkoznék :)


@adri0522
:


Üdv köztünk és gratulálok a Picurkához! :) Ez nagyon szuper dolog! Sajnos jó tanácsot nem tudok mondani, én azt mantrázgattam magamnak, amit az egyik legjobb barátnőm mondott nekem: a természet úgy találta kis a babócákat, hogy szívósak legyenek és bármilyen körülmények között ott akarjanak maradni. Ha Ő egészséges (mármint genetikailag), akkor arra már elég kicsi az esély, hogy Te bármit úgy elronts, hogy elmenjen. Én a statisztika embere vagyok és folyamatosan néztem, hogy hétről hétre mennyivel csökken a vetélés esélye. A 12. heti ultrahang fogja elhozni a megnyugvást, az pedig már nagyon közel van. ;)
Biztosan minden rendben lesz! :) Szorítok! :) 
Ja és a vásárlás... Nem javaslom... :D Jelöljetek ki egy hetet, amikortól elkezdhettek vásárolni. Mert addig ki fog készíteni. Meg hát a babona... Szerintem kb. amikor megtudjátok a baba nemét (ez általában 18-20. hét), az azért már biztonságosabb lehet. De ha babonás vagy, a 30. hétig illik várni. (Nyilván a szobafestéssel mi se várunk addig :D ). De pl. ilyenek, hogy lakásfelújítás, babaváró hitel intézése, stb., azok már időszerűek lehetnek a 12. héttől. Ja és ne feleljtsétek el megigényelni a munkahelyeteken a családi adókedvezményt. :)


Tudom, picit eltűntem, elnézéseteket kérem. Nálunk azt hiszem, minden rendben. Mivel még nem érzem a babóca mozgását (17. hét), azért ezt nem merem tutira mondani, merthogy amúgy a tünetek már elmúltak, pocak viszont már van, de ezen kívül nem árulkodik semmi arról, hogy hogy van a kisfiunk. :) 
Mi egyébként voltunk 4D UH-n, ahol már a 15. héten megmondták a kicsi nemét és hatalmas élmény volt nézni, ahogy mozgolódik, játszik a köldökzsinórral. Egy tünemény, már most imádom. :) 
Tervben van, hogy augusztusban is megyünk, szimplán azért, mert nem bírom ki, hogy ne lássam... :D 
Többiek, mi újság? Hogy vannak a kisbabák? :) 

Puszi Mindenkinek, 
Letti
 
 


Sziasztok!
Olyan jó titeket olvasgatni :)
Adri: olvastam mit írtál, hát biztos nem voltak kellemesek azok a hányingeres napok, de elhiszed nekem én még a te helyzetedben is lennék már, csak jöjjön már össze a baba. :)
Eygébként a doki is azt mondta, hogy egyenlőre várjunk, míg a TSH lejjebb megy, 1-2 közé, és csak utánna "merjünk" próbálkozni, meglátjuk :)



Sziasztok!

Örülök hogy írtál Letti! Én is azt hiszem csak ilyen 18-20. héten éreztem rendesen a mozgásokat. Biztos minden rendben!
Na és mi a baba neme? Mikor lesz neked kövi UH? És mikorra vagy kiírva amúgy?

Moncsika, mikor mész felíratni gyógyszert a pajzsmirigyre? Nekem is úgy volt hogy kb pár hete szedtem csak amikor összejött a baba, és szinte egyből javultak az értékeim.
 
 


Sziasztok!

Képzeljátek az értékem most 0,6 lett mármint a TSH -m. hát ez már sokkal jobb mint a múltkori 8,9 úgy örülök ennek a kis apróságnak :)
Most 2 hétig felváltva kell szedjem a 125 és 150 tyhroxint, aztán utánna megint vérvétel és ha már jó lesz akkor Augusztusi mensi után bele kezdünk újra  a baba projektbe, juj de izgi. :)
Bár eléggé össze vssza jön meg, valószínű most is késéssel fog megjönni...na de csak pozitívan.

Ági: én már 10 éve szedem a gyógyszert, csak sosem áll be, egyszer felül működik aztán egyszer lent, pedig minden reggel beszedem és betartom azt a nyavalyás fél órát és mégsem...jó mondjuk elég stresszelős vagyok...azt mondják az is befolyásolja. na de most hátha jó lesz :)
Te hogy vagy?Neked egyénként mikor derült ki, hogy pajzsmirigy problémád van?




Sziasztok! 

Moncsika: Örülök, hogy jók lettek az eredményeid! :) Nem is gondoltam, hogy ez már ennyire régi probléma nálad, bár sajnos tudom, hogy ez nem egy olyan dolog, hogy egyszer beállítod és akkor úgy jó lesz... Viszont így, hogy folyamatosan monitorozzátok, azért szerintem könnyebb lesz az egészséges határértékek között tartani és könnyebben összejöhet a babszika is. :) Szorítok, hogy mihamarabb elkezdhessétek! :)

Ági: Köszönöm a biztatást! :) Annyira furi, hogy ilyen tök hullámzó amúgy (persze biztos a hormonok is közrejátszanak), hogy van, amikor teljesen elönt a kétségbeesés, hogy ugye nincs semmi baj, máskor meg tök természetes és teljesen nyugodt vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy mikor fogom terhesnek érezni magam; azért azt hittem, a 17. héten már így lesz... :D 
A kövi ultrahang majd szeptemberben lesz, ez már a 20. heti genetikai. Addig megbolondulok... xD 
Nektek mi a véleményetek egyébként az otthoni szívhang figyelő kütyükről? Lehet értelme beszerezni egy ilyet? Vagy ne pesztráljam már szegény gyereket...? :D
Egyébként kisfiú lakik idebent, nagyon cuki volt és megmutatta nekünk a legutóbb magát. Ha minden igaz, január közepén érkezik. :) 
Jaj, nagyon izgi, augusztus 9. már mindjárt itt van! (Persze ilyenkor telik a leglassabban az idő... :D ) És vannak egyébként tüneteid? Hogy viseled eddig? :)
 
 


Moncsi: ez jó hír, a 0,6 tök jó! Szorítok hogy jók legyenek az eredmények a vérvételen Nekem igazából sosem volt nagy gondom a pajzsmiriggyel, az általános vérvételeken mondta a házidokim hogy sokszor 3-4 körül van, ami normál esetben még pont belefér, de terhesség előtt/alatt nem a legjobb. Szval én csak a terhesség alatt szedtem eddig gyógyszert, és most is csak a próbálkozáskor kezdtem el.

Letti, sztem tök normális ez az ingadozás, a hormonok mindenre képesek ahh igen, szeptember még kicsit messze van, de hamar el fog telni az idő meglátod!
Volt vmi preferencia amúgy: kislány/kisfiú?
Én is januári vagyok, jó hónap
Hát, én is nézegettem ezt a monitort de aztán nem vettem, mert olvastam hogy csomószor, ha nem úgy helyezkedik a baba akkor nem hallasz semmit (pedig minden rendben), szval sztem egy plusz stresszforrás lehet De persze lehet h neked bejönne. Én magamról tudom hogy kb óránként csekkolnám, úgyhogy szerintem nem nekem való
Hm tünetek nem igazán, szval kicsit izgulok is hogy minden okés-e. Van minimális émelygés de nem mindig, meg a melleim érzékenyebbek egy nagyon picit. De szerintem ilyenkor a kislányommal már bőven émelyegtem álló nap
 
 


Sziasztok!
El vagyok keseredve...3éve próbálkozunk a párommal..de semmi.
Elmentem dokihoz csinalt vérvetelt..
Proaktin szintem nem jó,így kell szedjem a bronocriptint..napi 1.
Megnezte petefészkem...kiderült hogy nincs petérésem.
Adta Clostilbegytet..menstruacio 2.napjátol 5napig... Aztan volt peteérésem..de semmi.
Azta. Gyógyszer nélkül is megnézte van e.. Volt vmi... De csak jobb oldaliba... Masik nem nagyon akar dolgozni...
Újra felirta a Clostilbegyt...ugyúgy... Semmi.megjött.. De csak 2napig volt meg...ami fura.


Sziasztok! 

@agi90
: Hát, a tünetek hiánya - mindamellett, hogy idegesítő; persze ilyenkor minden az - azért egészen kellemes dolog. :) Teljesen egyetértek Veled ezzel a házi-méricskélős, csekkolgatós dologgal kapcsolatban. Én is úgy érzem, hogy ha lenne ilyen kütyüm, folyton azzal zaklatnám szegény gyereket. :D Úgyhogy igazad lehet, jobb a nyugi. :D 
Mi volt az ultrahangon? :) Mesélj! Mekkora? És hallottad a kis szívét? Jujj de izgi! :) :)


@anita212576: Gondolkoztatok már esetleg egy kis külső segítségen? Ha a peteéréssel van baj, akkor azt stimulációval fel tudják turbózni és ha olyan jól sikerül minden, akkor akár több babóca is mehet fagyasztóba, az első meg beültetik. Persze, a lombik hosszú és gyötrelmes. De ha tényleg "csak" a peteérés a probléma, akkor ilyen "csalással" hamar összejöhet a babszi. Ráadásul teljesen ingyenes már a program (azt hiszem 5 beültetésig és 45 éves korig). Bárhogy is döntesz, szorítok. :) 


 

 
 


Sziasztok Lányok,

NA túl vagyunk a 12 hetes genetikain, meg egy jó nagy adag idegeskedésen. 
Nem tudom, hogy Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban, de leírom, Mi hogyan jártunk.
Nagyon sokat gondolkoztunk azon, hogy felmenjünk-e Pestre a genetikai szűrésre (Szombathelyen élünk), de végülis meggyőzött az orvosom, hogy felesleges, Szombathelyen is van egy nagyon jó orvos, nagyon modern ultrahanggal és mindenki Hozzá van irányítva a 12. heti vizsgálatra. 
Itt úgy működött a kombinált teszt, hogy a 9. héten levették a vért, majd én úgy kaptam időpontot, hogy 12. hét + 4 napos volt a Pici. Mentem is - természetesen beparázva - és bár a véreredménynél ott volt, hogy ismételt vizsgálat, elmondták, hogy ezt akkor írják oda, ha többször is lefuttatják a vért. A doki megnézte a babát, direkt szénhidrátot sem ettem aznap, nehogy nagyon mocorogjon, 6 méréséből mind a 6ra külön értékek jöttek ki : 6,21 cm; 6,10 cm, stb.... A tarkóredőt egyszer mérte, 2,7 lett, közölte, hogy hát ez elég magas, na de nézzük a többit. Minden rendben volt, mindene megvolt, de hát ugye az a fránya tarkóredő..... Na ki is jött szépen, hogy köztes kockázatú vagyok (1:900), el kellene mennem egy másik fajta tesztre is, de előtte a genetikus megnézne (gondolom + 30 000-ért) és majd Ő ajánlana nekem alternatívákat..... Közben már a kezembe is nyomta az előre összekészített prospektusokat a választható vérvételekről ( Panoráma, Nifty, Prena), de szóba került az amniocentézis is...... Persze meghallgattam azt is, hogy mennyire felelőtlen az olyan szülő, aki nem megy el ezekre a tesztekre, erre mindenkinek kell, hogy legyen 200 000 forintja. Ha nincs, akkor ne egyen egy hónapig, de a gyerek egészsége megér ennyit, nem?! 
Sírva jöttem ki a dokitól, amúgy is elé para mami vagyok, ezek után meg teljesen kikészültem. Felhívtam az Istenhegyi Géndiagnosztikát, elmondtam mi a problémám és, hogy szeretnék egy kombinált tesztre időpontot kérni Hozzájuk, de már nem lehetett. Viszont visszahívtak a laborból, úgy, hogy semmilyen kapcsolatom nem volt Velük, 30 percen keresztül beszéltem a laborossal, aki elmondott minden fontos dolgot a tesztekről, értelmezte az én eredményeimet, nagyon korrektül és emberségesen állt Hozzám. 
Másnap Pestre kellett mennem, reggel felhívtam az Istenhegyiseket úra, kértem időpontot NIFTY tesztre, adtak is aznapra.
Ma csörgött a telefon ( 6 munkanap telt el), minden negatív, kisfiúnk lesz Nyelvöltés 

Nem vagyok orvos, nem értek ehhez, de azt érzem, hogy nagyon védik magukat az orvosok, és kicsit rámennek a pénzre is.....
Nektek volt bármilyen tapasztalatotok ?
 


Sziasztok Csajok!


Hát ne haragudjatok, hogy ilyen sokáig nem írtam, jesszusom, májusban utoljára! Most aztán biztos egy litániát fogok írni, előre is bocsi érte! :D Emellett viszont folyamatosan olvastalak Titeket, mert nagyon jó látni, hogy milyen rengeteg Kisbaba érkezik szépen a topicba! Próbálok majd többször aktívkodni, de azért azt tudnotok kell, hogy a háttérben mindig itt vagyok! :D :D Üdv a rengeteg új tagnak (bár igazából már annyira nem is vagytok újak, de na, én még nem köszöntem Nektek! :D ) És hatalmas gratula minden Kismamának a Picikhez! Ki mikorra van kiírva?? Olyan jó, hogy ilyen boldog kis csoport lett itt, telis-tele Pocaklakókkal! <3 A még próbálkozóknak, várakozóknak nagyon sok sikert, itt Mindenki szorít Nektek!


Lettie, bár már gondolom nem épp aktuális a kérdés, de igen, magán úton mentünk május 31 is, meg aztán a következő, 30. heti uh-ra is, ami nemrég volt (péntek 13-án :D ), ugyanoda, Fehérvárra mert nagyon rendesek voltak és mindkétszer bejöhetett a Férjem, aminek rettentően örültünk! Az utóbbinál nagyon cuki volt a Pici, mert a kis lába végig a fejecskéje mellett volt, mozgatta a lábujjait, meg kellett zabálni :D Még a doki is jókat szórakozott rajta, kaptunk is csodás fotót róla! Hát nagyon durva, de tegnap töltöttük a 32. hetet, október 20-ra vagyunk kiírva. Rettenetesen közel van basszus :D És nálam is a hangulatingadozás az alap dolog, de igazából a Férjem is ezt csinálja :D Persze várni mindig várjuk a kis Jövevényt, ez alap, hát első baba, persze hogy! De van, amikor sokkal erősebb a para része. Egyáltalán hogy fogjuk meg azt a kis emberét majd? :D Mit fogunk kezdeni vele ebben vagy abban az esetben? Még a pelenkázástól is tartunk, vagy egy sima büfiztetéstől! :D Máskor meg, amikor 500 féle weboldalon, könyvben, meg facebook csoportban mindenfélét összeolvastam, olvastunk, akkor meg aztán elönt a magabiztosság, hogy ohh, ugyan, menni fog ez nekünk, minden fasza lesz, csak jöjjön már el az az október, hogy itt lehessen végre! <3 De mindig visszatérünk a paráskodáshoz. Abból azért több van :D :D Ja, és visszatérve a vizsgálatra, én nem is válogattam csomagok közül, csak szóltam, hogy erre meg arra a heti ultrahangra mennénk, aztán kész. Szóval nem is tudom, lehet csak én nem voltam elég figyelmes, de nem is találtam csomagokat :D Bár én elég sokszor lemaradok ilyesmikről, mert nem vagyok ezek szerint elég alapos, pedig mindig úgy érzem, hogy az vagyok :D :D Ja, a Baba mocorgásáról annyit, hogy én a 19. hét óta érzem biztosan, hogy ott van a kis drága és helyezkedik! De akkor is csak fekve, nagyon nyugiban, nagyon odafigyelve éreztem! Azóta már érzed Őt?  A szívhang figyelő kütyün meg én is sokat agyaltam ám így első babásként, de aztán letettem róla, pontosan emiatt amit írtatok Ti is. Tuti csak egy plusz stresszfaktor lenne belőle. Még most is teljesen ki tudok készülni amikor sokáig nem érzem mocorogni, pedig hát nem lehet állandóan ébren az a szegény gyerek! :D De aztán mindig jön a megnyugvás, amikor rúg egy akkorát, hogy keresztbe állnak még a szemeim is sokszor. :D  Jaj, és Nálad pedig pár nap múlva már itt a szeptember! Mikor mész pontosan a vizsgálatra?  


Ági, nem is tudom mit mondjak! Fantasztikus hogy ilyen gyorsan pozitívat teszteltél! Annyira örülök Nektek! Remélem, hogy azóta is minden rendben van! Bár úgy látom, Te is elég régen írtál.. Remélem csak azért, mert nagy az öröm és az izgalom és nem azért, mert valami baj van! ☹ Mi volt az augusztus 9-i vizsgálaton? Mit láttál, hallottál? <3 Egyébként Neked is a jó ezer éves kérdésedre válaszolva, azóta is minden vizsgálaton kislánynak látták!!! A legutóbbi nőgyógyászati vizsgálaton (múlt héten) akkora terpeszt dobott, hogy ott már én is úgy láttam, ez semmi más nem lehet, csak bizony egy kicsi lány!!!! :D Annyira imádni való kis Picurka, egyszerűen megőrülök már ettől az egésztől!


Adri, nagyon örülök, hogy végül minden rendben lett a vizsgálatokkal! Hát el is hiszem, hogy jó sok ideget megettetek! ☹ Nálunk eddig nem voltak ilyen félelmetes helyzetek, minden vizsgálaton elsőre minden jó lett hála az égnek, ezért a kérdéseddel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. De abban biztos vagyok, hogy (már bocsánat) nagyon sok orvos pénzéhes. Hát magán nőgyógyihoz járok, egy alkalomért elkér 16 ezret, aztán kb 5-10 percet vagyok bent és az ultrahangon kívül nem sok mindent csinál… De mindegy, igazából én azért magánba kezdtem járni, mert februárban még nagyon covid volt, és nem igazán akartam havonta bejárni a kórházba és várni a sok ember között órákat.. Így egyszerűbb volt, ha már megtehetjük. Nem vet fel a pénz, de szerencsére van azért megtakarításunk, úgy döntöttünk, mire költenénk, ha nem az egészséggel kapcsolatosan elővigyázatosságra? Bocsi, elkanyarodtam kicsit.. Szóval a lényeg, hogy sajnos az biztos, hogy a pénzre mennek sok eseteben. ☹ És úgy gondolom, hogy ennek érdekében sokszor nem félnek a betegüket kétségek közé sodorni sem, és jó pár álmatlan éjszakát okozni nekik. Persze sok kivétel van, egészen biztos sok a jó, lelkiismeretes orvos, aki sose tenne ilyet, de sajnos biztos, hogy a másik verzió is él, mert bár nem babás, de más témában már jártam hasonló módon, inkább rám hozták a szívbajt, hogy még többet költsek.. Na mindegy, egy kis vidámabb téma, ha jól emlékszem Te hoztad fel a vásárlást! Mi a 20-21. hét körül kezdtünk el vásárolgatni, de nekem aztán hiába mondták, hogy kislány, mindenből, de tényleg mindenből unisexet vettem. Bézs, fehér, zöld, szürke, sárga színeket.. Úgyis csak pár ruhácskát vettünk az első hetekre, a többi majd lehet rózsaszín vagy bármilyen csajosabb cucc De én csak akkor leszek biztos benne, hogy kislány, amikor a saját szememmel megnézem a kezemben tartva! <3 De már mindenünk megvan, igazából akár holnap is megszülethetne. (Pesze azért még maradjon csak szépen odabent pár hétig :P )

 
 


Sziasztok!

Na voltam ugye aug 9én az ultrahangon, én akkor azt hittem h már a 8. hét közepefelé vagyok, de a méretek alapján 6+5-öt mondott a doki, ami mondjuk a 35-40 napos ciklusaim mellett érthető is
Volt szívhang, csak kicsit megijedtem hogy kisebb mint kellene, de igazából ez tök hülyeség mert nem is biztos hogy az, csak valószínű később fogant
Legközelebb majd csak a 12. hetesre kell mennem, szeptember közepén. Tünetekkel kapcs úgy érzem h kevesebb mint a kislányomnál, vagyis normálisabban tudok enni mint akkor. Most inkább az van hogy kb egész nap aludni tudnék, de szó szerint, nagyon durva Remélem minden rendben van azért h nem olyan erősek a tüneteim.

Lettie: neked már mindjárt itt a 20. heti uh!! Mikor mész pontosan?

Adri: Örülök hogy a végén minden jól alakult Itt úgy van, hogy a 12.heti vizsgálat mellett alapból megcsinálják ezt a prena tesztet, a TB állja kb. Úgyhogy nem volt ilyen tapasztalatom nekem sem, a tarkóredő azt hiszem 1,3 lett. De jól döntöttél hogy elmentél Pestre, legalább megnyugodtál. Gratu a kisfiúhoz Akkor eddig 2-1 az arány a kisfiúknak Neked mikor kell menned legközelebb uh-ra?

Sugi: huhh nagyon durva hogy már kevesebb mint 2 hónap!! Hogy telik az idő.. nevet már találtatok? Majd meglátod, minden jönni fog természetesen, pár bénázással megspékelve amúgy hogy bírod? Emlékszem hogy a vége felé a nagy pocival én marha rosszul aludtam..

Írjatok majd, olyan jó amikor pörög a topik
 
 


@adri0522:
Gratulálok a kisfiúhoz és nagyon örülök, hogy végül minden rendben van!
Sajnos ezek a tesztek csak a rizikó mértékét tudják meghatározni, ezért bizony benne van a pakliban, hogy feleslegesen küldenek tovább drágább vizsgálatokra. :( Tény, hogy durván ne van biztosítva az egész rendszer, nehogy támadható legyen, ezen mi is "jót nevettünk" (kínunkban legalábbis...) a férjemmel. Gyakorlatilag hiába van ráírva a papírra bármi az alján közlik, hogy attól még lehet, hogy van genetikai rendellenesség, de az is lehet, hogy rizikó van, de van végül nem lesz. A lényeg, hogy őket nem terheli felelősség. (Bár azt hiszem, pont a Prenatest vállal olyat, hogy ha falsch negatív eredményt produkált a teszt, kártérítés gyanánt visszafizetését az árát).
Lényeg a lényeg, hogy inkább legyen egy kis ijedelem és utána kellemes csalódás, mint fordítva. Most már lehet ünnepelni, hogy a babszi jól van és lehet gondolkozni a szoba színén is lassan

Sugi: De jó hallani rólad! Gratulálok a pici lányhoz! Aztamindenit, el se hiszem, hogy nemsokára szülsz. Teljesen megértem és átérzem az aggodalmaitokat, ez szerintem tök természetes érzés. Biztos brutál cuki lehetett az UH-n, mostanra már azért ő jó nagy baba. :)
Milyen érdekes, hogy írtad, hogy a 19. hét környékén kezdted érezni s hogy csak enyhén, hát nálunk ugyanez volt a helyzet! Azóta minden nap bejelentkezik és tök fura megélni, hogy napról napra újabb helyeket ér el odabent. Már van, hogy az oldalamban érzem. Bár nagyon megtalálta a kedvenc helyét, mert mindig jobb oldalon kopogtat
valahol. Ott biztos jobb neki na... :D
A szülésre készültök már? Valami tanfolyamon voltatok esetleg? Nekünk nagyon ajánlották, hát kíváncsi leszek... És a kórházat már kiválasztottátok?

Ági: A tünetek miatt ne aggódj, tök független attól, hogy a baba hogy van, hogy el hánysz-e vagy sem. Azért a fáradtság is elég zavaró tud lenni, főleg, ha dolgoznod kellene s nem tudsz délután ledőlni picit. Nekem muszáj volt anno, egyszerűen használhatatlan voltam különben. :D Örülök, hogy a picivel rendben van minden. A fontos egyelőre az, hogy lett szívhang. :) Aztán idő közben úgyis látni fogja a doki a méretei alapján, hogy valójában mikorra várható (és ehhez képest még majd a babszi eldönti, hogy ő mikor akar jönni... )
Nemsokára Neked is meglesz az első genetikai akkor. Van már megérzésed, hogy kisfiú vagy kislány lesz? :)

Nekünk a következő genetikai pont a héten lesz, izgulok is ezerrel, jó lesz végre látni a kisfiunkat. :)
Nagyon durva egyébként ahogy változik a pocak. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én úgy érzem és látom, hogy gyakorlatilag 3-4 nap alatt nőtt annyit a hasam, mint egyébként hetek alatt. Olyan mintha egyik pillanatról a másikra lennék terhes. :D (Így a második trimeszter közepén már asszem ideje is volt, hogy terhesnek érezzem magam... )
Szóval azt hiszem itt jön a buli része a dolognak. De ezt Sugi Te biztosan jobban tudod, meg hát Ági, Nálatok is van már tapasztalat.
Hogy babszi mikor jön, azt nagyon ő fogja eldönteni, mert lassan két hét különbség van a mensi és a méret szerinti időpontja között. De nagyon szorítunk, hogy legalább januárig húzza ki a dolgot és újévi baba legyen.

Boldog babavárást, babásodást mindenkinek!
Puszi
Letti
 
 


@lettie:


Igen, a fáradtság is bőven elég, főleg hogy dolgozok, utána pedig megyek a kislányomért a bölcsibe és kezdődik a második műszak  éjszakánként meg valamiért már hetek óta tök rosszul alszom, nem tudom mi lehet, biztos a hormonok.... nektek is volt ilyen az első trimeszterben??

Hm a megérzések, nem is tudom, talán mégegy kislány. Vagyis inkább remélem  már úgy megszoktam, biztos kicsit fura lenne egy kisfiú. Neked fiú volt a megérzésed? Ti amúgy hogy álltok a névvel? Vannak már opciók? 
Mesélj, mi volt a vizsgálaton? Ma voltál? 

Anno nekünk volt egy ilyen szülésfelkészítő, de pont akkor robbant be a covid és két alkalom után le lett fújva De biztos hasznos amúgy, főleg ha végig meg van tartva.
 
 


Nagyon kíváncsi leszek Ági!
Mi mindenféle népi praktika alapján fiúra tippeltünk és végül be is jött. :) Az volt leginkább gyanús, hogy az élső trimeszterben semmi édességet nem kívántam (iszonyatosan édesszájú vagyok amúgy). Csak a kuki meg a sajtkrém volt a menő. :D

Nálunk volt már 20. heti UH (a 22. héten), ott minden szupi volt, akkor a praclijai voltak lent (nem tudom milyen végű fekvés az). A 24. hetünkön éreztem és láttam is ahogy átfordult, és most hogy be kellett menni soron kívül, mondta is a doki, hogy már fejvégű. Sajnos megint volt egy kis vérzésünk és a papíromon az van, hogy megrövidült portio ujjkúpnyi külső méhszáj. Emiatt kicsit beparáztam, még úgy 14 hetet maradnia kellene bent... :(
A doki ki akart írni táppénzre, de egyelőre megpróbálok home office - t kérni. Ha nem megy, akkor táppénz lesz belőle, ez még játék, a picurka az első. :(
Remélem Ti jól vagytok! :) Majd mesélj, mi újság a kicsivel!

Puszi,
Letti
24w2d
 
 


Szia Letti!

Jajj már tök régen akartam írni, csak mindig van valami.. munka, beteg volt a kislányom ilyenek..
Hogy vagytok? Mi van azóta a vérzéssel? Remélem elmúlt. Írtad hogy megint. Mikor volt először? Bocsi de nem emlékszem
Végülis táppénz lett vagy home office?

Na hát ennyit a megérzésekről, nekünk is fiú lesz Ez vicces, a sajtkrém az nálam is nyerő volt az elején, sőt még mindig. Egyébként a gyomrom még mindig nem a legjobb, csomó minden nem esik jól, remélem ez már elmúlik nemsokára…
Nekem majd október 21én lesz legközelebb ultrahang, a nagy 22 hetes meg valamikor november közepén.

Remélem jól vagytok azóta, majd írj!
Puszi
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt. Szeretném megkérdezni, hogy van-e köztetek olyan, aki moderna vagy pfizer után esett teherbe? Minden rendben volt?
Most tervezzük a babát párommal.
Válaszotokat előre is köszönöm!
 


@agi90:


Sziaa! :) Hú de elrepült az idő! Gratulálok a kiskukacoshoz! :) És hogy fogadtátok a hírt? Ezek szerint minden okés a picúrral, ugye? 
A vérzés akkor elmúlt, most hétvégén megint volt. Gőzöm nincs, hogy mitől, a dokik se látnak soha semmit (ez már a 4. alkalom). Most legutóbb végre teljesen kivizsgáltak mindent és szerencsére mindent rendben találtak, úgyhogy a jövőben már nem görcsölök rá erre a dologra, ha nem lesz intenzív mensi-szerű a vérzés. A mi kisfiunk már több, mint egy kiló és szépen növekszik. Meg vele én is.. :D Mint egy dömper, úgy érzem magam és csak rosszabb lesz :D


@barbi1026:


Jelen! :) Az én kisfiam gyakorlatilag az első adag mellékhatásai alatt fogant meg (a beágyazódás alatt 38 fokos lázzal feküdtem) és (kop-kop-kop) jól vagyunk. :) Indokolatlan pecsételő vérzéseim voltak eddig 4x a terhesség alatt, de ez az én szervezetem sajátossága, hiszen a terhesség előtt kaotikusak voltak a ciklusaim és eleve sokat és sokáig véreztem. Az oltáshoz ennek nem sok köze lehet úgy gondolom. Annyi, hogy én átestem 3 hónappal az oltás előtt a COVID-on, ezért valószínűleg rengeteg ellenagyag volt még a szervezetemben, így még ez az mRNS alapú cucc is eléggé ledöntött a lábamról. De ha nálad nem egy meglévő védettségre megy az oltás, elvileg nem nagyon fog bazavarni. Az olltás előtt egyébként fél éve nem szedtem már a fogamzásgátló gyógyszert, és pont az oltás hónapjában döntöttük el, hogy akkor még várjunk a próbálkozással, mert a munkahelyi körülmények nem voltak optimálisak. Aztán az egyébként nem szabályosan működő ciklusom hirtelen úgy döntött, hogy a 14. napon peteérést produkál. Én szinte biztos vagyok benne, hogy ez viszont az oltás eredménye volt. Míg másnak felborítja, nekem helyrerakta a dolgokat odalent. :D 
Gyors babásodást kívánok Nektek, ne aggódj, minden rendben lesz! :) 

Puszi,
Letti
28w5d

 
 


Sziasztok!
Én tavaly decemberben estem át a víruson, júniusban kaptam a 2. pfizer oltásomat.
Jelenleg van egy 7+3 hetes várandósságom. Az 5. Héten barnáztam, ami 3 nap múlva piros lett. Rögtön doki. Akkor 2 petezsák volt látható, az egyikben szikhólyag sejthető. Kaptam progeszteront, magnéziumot. Okt. 11.-én voltam kontrollon, az egyik petezsák felszívódóban, a másikban 3.34 mmes élő embrió. Lüktetett a kicsi szivecskéje. A gyógyszereket továbbra is szednem kell, 25.-én lesz újabb kontroll. Most màr enyhült a barnázás, van hogy épp csak egy pici elszíneződést látok a wc papíron.
Nem gondolnám, hogy az oltásnak köze lenne a vérzéshez. Habár az igaz, hogy májusban, amikor az 1. oltást kaptam, akkor rövidebb volt egy ciklusom. Utána 2 hónapig napra pontosan 27.-én jött meg 2 hónapig. Szeptemberben 26.-án úgy tűnt, megjött, de aztán el is múlt.
Elképzelhetőnek tartom, hogy nem a ciklus közepén fogant a kicsike.
Már nagyon várom a hétfőt, remélem, sokat nőtt azóta.
 


Letti, Sugi, Ági, nagyon jó volt olvasni a történeteiteket, reményt adott azokban a napokban, amikor kétségbe voltam esve
 


Letti, Sugi, Ági, nagyon jó volt olvasni a történeteiteket, reményt adott azokban a napokban, amikor kétségbe voltam esve
 


Sziasztok! Én is jól eltűntem. most jelenleg 8 hetes terhes vagyok, de sajons 6napja elkezdtem "barnázni" elég halvány volt, de volt!Na irány a sürgősségi, ott megnézték a pici szíve ezerrel vert, olyan szép látvány volt. Aztán azóta sem múlt el, tegnap előtt azért csak behívott a nőgyogyászom és ő is megnézett, mikor kihúzta belőlem azt a vizsgáló műszert fekete volt a vége. Azt mondta egyenlőre várjunk, szedjem a magnéziumot és ágynyugalom. Hát bakker szét vet az ideg,mindennap, mikor meglátom azt a halvány ugyan,de barnás foltokat a tisztasági betéten....várnom kell nov. 11-ig akkor lennék=leszek 10 hetes....akkor többet tud mondani, most egyenlőre annyit mondott várnunk kell,nem tehet többet. Volt valakinek ilyen hasonló tapasztalata? annyira félek, tavaly volt egy vetélésem 8 hetesen ment el, de akkor már úgy mentem a dokihoz , hogy már a szívhangot sem a petezsákot nem lehetett látni.....most legalább van szív hang a picinek.....ja mellékesen a TSH szintem 2 héttel ezelőtt volt 8,35 biztos hogy ez is bezavar. Folyamatosan ellenőriztetem a pajzsmirigy szintememet, de sosem áll be, nincs olyan hónap mikor stagnálna. Hihetelen.


Sziasztok!

2 éve próbálkozunk babával,csinálatam egy tesztet,de még 4 nap van a menzeszig.

Mennyire mutat biztos eredményt a Predicator?Még sohasem volt kétcsíkos.

Köszönöm,ha válaszoltok.

https://kepkuldes.com/image/uAN9VQ
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. Már két napja titeket olvaslak. Az lenne a kérdésem, hogy harmadik COVID oltással kapcsolatban ki, milyen információt kapott? Én ellentmondásos információkat kaptam, hogy a terhesség hanyadik hete környékén érdemes felvenni a vakcinát.

A válaszaitokat előre is köszönöm!

De hogy adjak is és ne csak kérjek, remélem ti is olyan jól fogtok szórakozni mint én
Ezt olvastam a napokban: 21 dolog, amit kötelező megtenned mielőtt megszületne a babád

 
 


Sziasztok!
Engem Vikinek hívnak. Jelenleg 6 hetes vagyok, nov.1-én (5.hét) 8.3 mm-es petezsák, benne szikhólyag volt látható. Nov.9-én megyek következő uh-ra. 1 héttel ezelőttig még enyhe gyomorégést éreztem, hányingerem nem volt. Mára csak a mellfeszülés maradt. Amilyen tüneteket olvasok másoknál, már-már aggódok, hogy vajon minden rendben van-e nálam?! Szeretném, hogy velem maradjon!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: