Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lehet, hogy túl elöl fekszik a méhlepényem, ha esetleg van errõl valakinek tapasztalata, kérlek írjátok le!
Köszönöm, Szandra
szandra
 


Szia!
Hanyadik hetes kismama vagy?Kezdetben nekem is elöl tapadt a méhlepény, de a második harmadban, ahogy növekedett a méh, úgy vándorolt fokozatosan jó helyre a lepény. Szóval ha még nem az utolsó harmadban vagy, szerintem nincs miért aggódni! Kép
helga
 
 


Sziasztok!
Nekem is ilyen volt, kb 2 1/2 hónapos terhes koromban, 2 hét ágyban fekvés után ujabb UH, majd minden ok volt, elvándorolt a megfelelõhelyre. Ugye, az elõl fekvõ lepénynél az a gond, h. arrafele kevés az izom, s méhösszehuzódáskor nem ruganyos felületen beágyazódva, könnyen leválhat (ha nem jól mondtam, légyszi javitsatok ki) Nálam a pihenés tényleg segitett!
Kép
Kati
nimaat
 
 

 
 

Szandra,
ahogy a lányok irják, feljebb vándorolhat még a szülésig. (Ha esetleg a szülés beindulásakor is a méhszájon lenne, akkor császároznak.)
Nekem a lányommal volt elölfevõ lepényem, a 2. harmad elejétõl feküdtem, mert elkezdett leválni, de sokat pihentem, visszanõtt és fel is vándorolt valamikor a 30. hét elõtt jó helyre. Figyelj a hasgörcsökre és ne erõltesd meg magad! Nem lesz semmi baja a babádnak, legfeljebb neked lesz több uh. vizsgálatod, hogy lássák, feljebb ment-e már.

szia:
ildikó
ld
 


Sziasztok, köszönöm az eddigieket! Konkrétan a 17. héten vagyok, és tudom hogy feljebbvándorolhat. Tudom azt is hogy ez az egész mit jelent szakmailag, csak nem tudom, hogy mit jelent ez életmódilag, pl. hogy kíméljem magam. Van egy 2 éves lányom, mellette ez elég nehéz. Kell-e feküdni, mennyit emelhetek, kórház, szexuális élet, stb...
Nagyon beszarjak???
Szandra
szandra
 


Szandra,
gondolom a dokid csak mondott valami konkrétat? Mindenesetre pihenj amennyit birsz, ne cipekedj, ne eröltesd meg magad, engem a szex-tõl annakidején eltiltottak ami érthetõ is. Legjobb ilyenkor mindent megtenni. Párod vagy valaki tud segiteni a háztartásban- bevásárlás stb tekintetében?
Üdv,
kati
nimaat
 
 


Szia Szandra!
Nekem is mélyen fekvõ lepényem volt a második terhességemmel. Olyannyira mélyen feküdt, hogy teljesen elfedte a méhszájat. Én ezt az elején nem tudtam, vígan emelgettem a 10 kilós lányomat, majd a doki jól rámijesztett, hogy ezt nagyon nem kellene, mert ha leválik a lepény elvesztem a babát és én is nagyon kritikus helyzetbe kerülhetek a vérveszteség miatt. Nem sok esélyt adtak neki, hogy a megfelelõ helyre vándorolhat, annyira lent volt. Szigorú ágybanfevés, napi 6 szem magnézium és 3-szor 1 Seduxen volt elõírva, és nem erõltetthettem magam, nem emelhettem. Az ágybanfekvést eleve nem tudtam betartani egy 8 hónapos baba mellett, emelgetni is kellett néha, és a nyugtatókat sem tudtam beszedni, hiszen a kislány folyamatos odafigyelés igényelt, ráadásul még szopizott is. Azért megpróbáltam sokat pihenni, mindig lefeküdtem én is délben a kislányommal és szedtem a magnéziumot. A házimunkába (porszívózás stb), a férjem besegített. A szexet szüneteltettük. És – lehet, hogy ez hülyeség – de minden este beszéltem a méhlepényhez Kép Kép, hogy ugyan vándoroljon már feljebb, nagyon nem akartam a császárt. Lehet, hogy ennek hatására is, de fokozatosan feljebb került, a 18 hetes kontrollon már csak placenta marginalis volt (elérte a méhszájat, de nem fedte). Kb. 23-24 hetesen pedig tökéletes helyre került, senki nem mondta volna meg, hogy korábban gond volt vele. Hát nagyon örültem neki a dokival együtt. Aki egyébként azt mondta, hogy ha nem változik a helyzet a 30. héttõl be kell feküdnöm a kórházba. Igy is háromhetente járta UH-ra ellenõrzésre. Szerencsére a kórházat elkerültük, a 40. hét után sima hüvelyi szüléssel kibújt a kisfiam.
Szia!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Szia Szandra!

Leírom elrettentõ példaként az én történetemet, és nagyon remélem, hogy veled neked hasnonlót nem kell átélned.
Nekem is elõl feküdt a méhlepényem. szólt az orvos, hogy vigyázzak, de nem vettem komolyan. Az elsõ terheségemmel minden szuperül ment, gondoltam, hogy a másodiknál is így kell legyen. Szóval emelgettem a 1,5 éves lányomat, kertészkedtem, nagybevásárlás a Metro-ban.... A 26. héten hajnalban elkezdtem vérezni, irány a kórház. 10 napig bennt fedüdtem, úgy hogy a Prof. az elsõ 24 órában WC-re sem engedett ki. A második napon már felálhattam egyszer zuhanyozni. Erõs szteroid injekciót kaptam, hogy ha a gyerek esetleg megszületik, akkor ne essen össze a tüdeje.
El tudod képzelni milyen érzés volt. Lányom otthon, minden nap bejöttek és sírva ment haza. 10 nap után hazaengedtek, mert mondtam a dokinak, hogy nemsokára bedilizek, és a babának sem tesz jót, ha éjjel-nappal sírok. Megígértette velem, hogy 24 órát fekszem. Megoldottam az anyukám és egy néni segtségével, hogy felváltva nállam voltak amig a férjem dolgozott. A lányom felhozta az összes játékát az ágyamba, és olvastunk, játszottunk. Este a férjem vette át a teendõket. Én csak feküdtem és híztam. Szex természetesen nem volt. Amikor már 1 hétig nem véreztem, úgy gondoltam, hogy kimehetnék a kertbe. Kb 10 percig sétáltam a kertbe, és estére már megint ömlött a vér. Újra kürház, de szerencsére hazaengedtek. Ezek után már meg sem mertem mozdulni. Minden reggel úgy keltem, hogy köszönetet mondtam a Jó Istennek, hogy adott még egy napot a babának. Minden eges pisilésnél a szívem majd kiugrott a hjelyérõl, hogy véres lesz -e a WC papír. A végén már tényleg majdnem begolyóztam. Az is nagyon rossz volt, hogy semmi sem fájt, nem éreztem magam betegnek, és mégis ágyhoz voltam kötve.
A doki azt mondta amikor megkérdeztük, hogy mit tegyünk, hogy imádkozzunk és reménykedjünk, és fõleg tartsuk be az utasításait. A 36. héten du. újra elöntött a vér, de ilyen erõs még sosem volt. Hála Istennek aznbap a férjem "véletlen" elöbb jött haza, így rögtön be tudott vinni a kórházba. Az autóból telefonûáltunk, hogy mi történt, így már a kórház bejáratánál tolókocsival vártak. A liftbe már vetkõztettek, ahogy felértünk ott várt rám 4-5 ember, akik olyan összehangoltan dolgoztak, hogy kb 1 perc alatt fel voltam készítve az altatásra és a mûtétre. A mûtõben 2 bemosakodott doki várt, ahogy megkaptam a maszot az egyik vágott, a másik vette ki a fiamat. (a férjem beszámolója szerint, aki egy üvegkalitkából figyelt minket)
Szóval ennyire sürgõs volt, hogy a baba kijusson. Ezalatt az idõ alatt kb 10 évet öregedtünk a férjemmel együtt. Borzasztó volt. Láttuk a dokikon, hogy valami nagy baj van, de nem mondott senki semmit csak tették a dolgukat. Minden jó ha jó a vége. A fiam teljesen egészséges. Kiderült, hogy a fejével szétnyomta a méhlepény nagy részét, ezért volt a nagy vérzés. A szûlés után mondta el a doki, hogy õk a legrosszabbra is el voltak készülve, de szinte biztosak voltak abban, hogy ki kell mosni a baba gyomrát, mert hogy vért nyeolt. De még ez sem történt meg. Pici volt, de túlélte, és most már egy 12 kg-os 14 hónapos nagylegény.
Szerencsére, de lehetett volna rosszabb is.
Szóval én azt ajánlom, hogy PIHENJ és FEKÜDJ!!!!!

Sophi
sophi
 


Kedves Sophi, nagyon köszönöm a történetet,szerintem mindenkinek tanulságos hogy néha bizony állati keményen be kell tartani az utasításokat,szerencse hogy jól végzõdtek a dolgok!
Ma voltam UH-on (18 hetes),és képzeljétek, feljebb ment!!! Jó,persze hogy nem a placenta ment, hanem csak feljebb görbült az a rész, ahol tapadt, a méh növekedése miatt. Már nem fedi a méhszájat, bármég kissé lent van.
Nimaat, Orsi, Nektek is köszönöm!
Nem tudjátok elképzelni hogy mekkora a megkönnyebbülés, ma végre olyan felszabadult voltam,mint már jó ideje nem... Végre vége minden kötöttségnek, kislányomat is emelgethetem, persze csak módjával.
Mostérzem csak át igazán,hogy milyen rossz lehet egy terhességet végig feküdni...
Szandra
Szandra
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek az elöl fekvõ méhlepénynél is nagyon kell kímélnie magát az embernek, vagy csak a mélyen fekvõnél? Mert nekem elöl fekszik, de a doki nem mondta, hogy pihennem kéne/kímélni magam.
Nektek volt olyan, hogy fájt az alhasatok tüsszentés, köhögés, pisilés, ilyesmi közben? Amikor egy picit be kell feszíteni a hasat. Én most a 16. héten járok, a dokim persze szabin...

Miszike
Miszike
 


Sziasztok!
Sajnos megint aktuális a téma, mert tényleg a méhszájon tapad, és már nincs túl sok remény a feljebbkúszásra...
Szóval kímélet, és kímélet...
Ha van még hozzáfûznivalótok, kérlek írjatok,mindent tudni akarok!
Szandra
Szandra
 


Szia Szandra,

bár a topic már viszonylag régi, úgy számolom, hogy mostanság szülhettél. Remélem minden rendben volt a terhesség és a szülés körül. Én is hasonló cipõben járok, most vagyok a 19. héten és mellesleg 2 hét múlvától van egy befizetett Amerikai utam, amit nem tudok már lemondani. Nagyon tanácstalan vagyok az utazással kapcsolatban. Érdekelne, hogy hogyan zajlott a terhességed és a szülés. Voltak-e komplikációk stb.

Köszi elõre is
zjuc
 
 


Judit!

Hová utaztok? Ugy értem, hogy a keleti vagy a nyugati partra mentek-e. Tapasztalatbol mondom, hogy piszok faraszto mondjuk egyben lerepulni pl. Los Angelesig.Sokkal jobb, ha el van osztva az ut tobb kisebb tavra.Persze hacsaknem elso osztalyon utaztok. Turistaosztalyon eleg szar az 10-12 ora.De ha latjak, hogy babat varsz, akkor mindenkeppen keritenek majd neked kenyelmesebb helyet, ahol esetleg van par szabad ulohely es kinyujtozkodhatsz.


bb
bb
 


Kedves bb!

Hát Budapest-Frankfurt-San Francisco az elsõ körben, a többi jól el van osztva. Az egész útból ez a Frankfurt-San Francisco a leg húzósabb, és mivel nem mi intézzük a repjegyet, így képtelenek voltak a turista osztály elsõ sorában helyet foglaltatni, de még csak egymás mellettit sem sikerült. Állítólag a nagyobb lábhelyû helyek a check-in-nél foglalhatóak le, hát majd jól kirakom a hasam, és ha kell szimulálok a repülõn egy kis szédülést is. El vagyok szánva rendesen.
Voltam tegnap 3d UH-n és ott azt mondták, hogy a belsõ méhszáj és a placenta széle között 16 mm van. Persze azért kíméletesen élek, és megpróbálok kényelmes helyet kapni.

ZJuc
zjuc
 
 


Hetfön a doki azt mondta, hogy a mehlepeny fele kb. a mehszajon van, es 1-5% az eselyem, hogy ez valtozik es meguszom a csaszart. A 12. hetben vagyok, de nem adott semmi tanacsot azt illetöen, hogy tudok-e tenni valamit azert, hogy ne kerüljön csaszarra sor, elnöljön a mehlepeny ill. ne legyen baja a babanak v. nekem. Van egy 19 honapos kislanyom, haztartas - ezt gondolom Nektek nem kell reszletezni -, igy nyugibol keves jut. Raadasul a nagy rossz alvo, igy nekem abbol is kb. 6-7 ora jut min. 3-4 megszakitassal. Kinek van hasonlo tapasztalata? Irjatok, akar ijesztö akar batorito a tapasztalatotok, mert szeretnek tisztaban lenni a tenyekkel es nem bizonytalansagban lebegni es minden nap attol felni, hogy baj lesz. Eddig nem vereztem, nem vettem eszre görcsöt.
Elöre is köszönöm a valaszokat!
napsugar
 


napsugar, nézz be a "Friss kismamákhoz", [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/721.html?1045067713" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/721.html?1045067713[/url], biztos van közöttük, aki hasonló cipõben jár.
Névtelen
 


Szia Napsugár!
A terhességem elején nekem azt állapították meg, hogy melsõ falon tapad a placenta. A dokim azt mondta ne aggódjak miatta, mert a terhesség elõrehaladtával az esetek nagyrészében ez szépen fentebb kerül és semmiféle császárra nem lesz szükség. Most vagyok a 40. héten és az elmúlt 3 UH-n már a magasan a fundusban volt. Kép A 12. héten még ne aggódj szerintem e miatt, ha a 30-34. hét után is ott marad, amit kétlek Kép, akkor már kicsit aggódhatsz. De ha mégsem kerülne messzebb a méhszájtól sem lehet baj, ha a baba egészséges. Csak kicsit jobban kell figyelned arra, hogy ne emelgess stb...

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Napsugar!

Nekem a genetikai UH-mat nem a sajat dokim csinalta, es kaptam egy leletet, hogy az elol tapado placenta reszben raterjed a mehszajra. 2 het mulva megnezett a dokim is, es o ugy talalta, hogy nincs rajta, de melyen tapad es tenyleg nagyon kozel van. Kozben igyekeztem alaposan utanajarni a temanak, leirom Neked, amit megtudtam.

Ket problema vetodik itt fel. Ami most aktualis Neked, az, hogy a mehszajon nem tud olyan fixen megtapadni a lepeny, mint a meh tobbi reszen. Olyan ez, mintha egy lufin belul a lufi szajanal tapadna, ahol ossze van kotve. Ezert ajanlott a minel tobb pihenes, es hogy ne emelgess, ne nyujtozkodj magasra, ne eroltesd meg magad - nehogy levaljon a mehlepeny.
Tudom, hogy ez kisgyerek mellett nagyon nehez lehet. Szerintem probald legalabb a haztartasi munkat redukalni. Ha lehet, kerj segitseget szulotol, barattol, es ne most legy igenyes. A baba megeri azt is, ha most egy kicsit szalad a haz. Magyarazd el a parodnak is a helyzetet, biztos szamithatsz a megertesere. Gondolj arra, hogy a mehed rohamosan noni fog ("felfujjak a lufit"), es akkor viheti magaval a lepenyt is, le a mehszajrol. Vagyis lehet, hogy csak most, az elejen van szukseg erre a kimelo uzemmodra.
Az en dokim azt mondta, az mar nagyon jo jel, hogyha semmi tunet nincs. Siman lehet, hogy ez igy is marad. De ha barmi gyanusat tapasztalsz (gorcs, verzes), azonnal fekudj le es hivd a dokit!

Tudom, hogy ez most rosszul hangzik. En is el voltam keseredve, pedig csak annyi bajom volt, hogy esetleg nem dolgozhatok, hanem agyba dugnak. De meggyoztem magam, hogy ha kell, kibirom. Es ket het mulva mar mas volt a helyzet (mondjuk en a 18. heten tudtam meg). Ugyhogy minden pici otlet, konnyebbseg jo lehet: ha nem Te cipeled haza a szatyrot, nem a fenti fogodzon kapaszkodsz a buszon, nem magas fregolira teregetsz stb.

A masik problema meg nagyon messze van: az, hogy termeszetesen fogsz szulni vagy csaszarral. Ebben teljes mertekben csatlakoznek Myssniahoz: meg barmi lehet. Rengeteg ideje van a mehednek a novekedesre. Konkret teendoket azert nem mondtak Neked, mert nincs. Esetleg megprobalhatsz pozitiv sugallatokat adni magadnak, a mehednek, illetve elkepzelni magadban a latvanyt, ahogy no a lufi es megy a lepeny felfele. Vegul is a lelek sokkal jobban tudja befolyasolni a testi folyamatokat, mint gondolnank. Azt is szuggeralhatod, hogy jo erosen tapad a lepeny, de ez azert nem helyettesiti a kimeletet.

Drukkolok Neked, hogy maradj is tunetmentes es minel hamarabb megoldodjon a problemad! Es orizd meg magadban azt az oromet, ahogy erzed, hogy a picur naprol napra fejlodik a pocakodban!

Kaska
kaska
 
 


Köszönöm a batoritast, es a reszletes valaszt Kaskanak! Megprobalok pozitivan hozzaallni a dologhoz, de keves idöm marad foglalkozni a terhessegemmel, es hab a torta tetejen, hogy a kislanyom ket napja lazas beteg, s csak az anyaval van meg. Ezalatt erteni kell a karon cipelest is, miast az emeleten van dolgom. (A lakasunk sajnos ket szintes.) Anyosomekat (szomszedaink, aranyosak de kicsit szük latokörüek) nem merem segitsegül hivni, mert tulzasnak hinnek, meg kinos is lenne, baratnöm egy van itt, az is a 6. honapban terhes a 3. babajaval. Igy marad a "szalad a lakas, akinek nem tetszik, hunyja be a szemet vagy maradjon kivül". Ezalatt gyakran a parom is ertendö, aki ujra meg ujra nyekereg, hogy milyen rendetlen ez a lakas. Pedig most vegkepp nem marad idöm semmire, tusolni is akkor tudok, ha a lazas babam vegre rövid idöre elalszik. Tegnap nap közben meg enni se tudtam rendesen. Estenkent meg hulla vagyok, pedig meg a hazimunkan kivül az allamvizsgamra is keszülni kellene, de mikor??? Hja es 3-4 het mulva renovalasba kezdünk, hogy aprilisban uj otthonunkba költözhessünk, aminek azert örülök. Szep az elet, param, param... Pihenes...???...
Napsugar
 


Üdv!
Nekem kb 4-5 hónaposan derült ki, hogy a méhszájat fedi a lepény.
Az orvosom nem ejtett pánikba, azt mondta, hogy ez még vándorolhat- főleg, kellő pihenéssel, de anélkül is.
Legrosszabb esetben alkalmaznak császármetszést szülésnél :-) de nem kell pánikolni!
epi26
 
 


Sziasztok! Lenne egy kérdéssem. Most a 15.hétben vagyok. És barnás folyásom van( kis mennyiségű) szinte mindennap. Valaki tudja, hogy mittől lehet ez? Világítson már fel valaki. Az orvos azt mondta, hogy előfordulhat.
Ildi
ildi23
 
 


36 hetes vagyok.Sajna a lepényem meg se moccant.Így már biztos a császármetszés.A kisbabám nem tud fejre fordulni :-(
de legalább egybe van, ez is haladás.
Egy ismerősömnek leszakadt a fele, vérezget, már kórházba van.
Szóval, ennél azért sokkal jobb helyzetben vagyok.
Ildinek meg üzenem,hogy ez elég gázos tészta.
A barna folyás egyelő lehet vérezgetéssel.
Az orvosa túl könnyelmű.Járjon utánna.
Pusz
epi26
 
 


Sziasztok!
nekem most 17 hetesen derult ki, hogy a mehlepeny fedi a mehszajat, hatul tapad.

Latom jokat irtatok...en biztos pihenni fogok, nem kockaztatok!
2 het mulva megyek megint uh-ra, akkor kiderul, hogy tenyleg mi van, most csak 4D-s uh volt, es csak mellekesen derult ki, hogy ez a helyzet. A baba jol van szerencsere.
Igazabol bizom benne, hogy ahogy a no a meh ez valtozhat, es remelem nem lesz vegig fekves belole.

Kép
babarozsa
 
 


na, senki?

Kép
babarozsa
 
 


Szvsz ha csak a 4D látta, akkor nem lehet annyira a méhszájon, biztos egy kis része lóg rá... ez még bővel "felvándorolhat " ha nő a babus és a méh Kép
Mostanában mész a rendes kórházi UH-ra, ugye? kiváncsi vagyok ott mit mondanak!
hajrá, a pihenés senkinek sem árthat, az bizti !
csicser
 
 


Szia Csicser!
nemcsak 4D volt, hanem sima is egyben, es azon latta

de ma voltam korhazban, es ott azt mondtak, hogy lent tapad, de nem eri el, ugyhogy most 2 het pihi, es ujra uh
es akkor meglatjukKép
nagyon remelem, hogy semmi gond nincs
annal is inkabb mert nem volt mostanaban semmi verzes

Kép
babarozsa
 
 


na, nem lettem okosabb!

most elöl lent tapad egy része, a másik része hátul lent...
20. héten
nem is érem ez mit jelentKép

jár errefelé valaki?

Kép
babarozsa
 
 


Szia Babarózsa!

Nem úgy van, hogy az elülső és a hátsó falon is tapad és fedi teljesen a méhszájat? Nekem olyan volt.
Különben a Te lepényednek még bőven van ideje vándorolni.

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Szia Betti!
nem tudom, azt nem írtak ra sajnosKép
de holnap megyek eg ymasik orvoshoz akit kikerdezek rendesen!
persze van idom, csak jobb lenne, ha mar most tudnam biztosan!
Es mi lett a vege? csaszar? vagy hogy alakult a Te esetedben?

Kép
babarozsa
 
 


Szia Babarózsa!

Igen császár lett, de az én lepényem teljesen szabálytalanul viselkedett. Az elején jó helyen tapadt, aztán egyre lentebb vándorolt, a végére ment át a hátsó falra. 19 hetesen még csak mélyen volt. Ezért írtam, hogy a Tiédnek még bőven van ideje menni.
Akkor ma már többet fogsz tudni! Majd gyere elmondani!

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


persze, majd beszamolok, remelem jo hirekkel!

de mas gond nem volt?
hihetetlen, hogy mik elo nem fordulnak...jobb, ha nem olvas utana az emberKép

Kép
babarozsa
 
 


na, ugy nez ki nem fedi mehszajat, lent tapad, de hatul, es talan epphogy eleri a mehszaj szelet, de azt mondta ettol lehet siman termeszetes modon szulni
azert nem szabad megeroltetni magam, de amugy minden ok

Kép
babarozsa
 
 


Akkor jó, csak tényleg ne nagyon erőltesd magad, mert ha lent tapad könnyebben leválhat. Nekem különben semmi problémám nem volt, vérzés sem soha. Persze nem nagyon ugráltam, de ágyban sem feküdtem.
Majd meglátod szépen el fog vándorolni egy pár hét alatt a méhszáj közeléből is a helyére.
B.

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


gondolom ez a vege fele lesz egy kicsit veszelyes

Kép
babarozsa
 
 


Babarózsa!

Nekem is a 20.heti UH-n a méhlepény elérte a méhszájat. Persze borzasztóan megijedtem, de a doki megnyugtatott, hogy nem lesz semmi gond, ez az esetek 95 %-ban felvándorol.
Most a 32. hetet kezdtem és teljesen jó helyen van már a méhlepény. Már a 24.heti UH-n is a baba feje lentebb volt, mint a méhlepény széle.
Nekünk is annyit tanácsoltak, hogy ne erőltessem magam, nyugdíjas szex és akkor minden rendben lesz.
Remélem a vége felé sem fog már gondot okozni.

Barbara
babar
 
 


Babar, hat igen nekem is ezt mondtak, aztan most a 32. heten-placenta praevia marginalis
vereztem is, korhaz, de szerencsere semmi komoly gond, most elvileg fekves
ki kene meg huzni ezt a 8 hetet verzes stb. nelkul

Kép
babarozsa
 
 


sziasztok!
13 hetes kismama vagyok, második terjhesség. És eléri a méhlepény a méhsztájat.Doki nagyon rendi volt nyugtatott, hogy nem lesz gond még feljebb vándorolhat, de azért pihenjek. Védőnő is ezt mondta. Most végigolvastalak titeket, megnyugodtam meg nem is. Van egy 11,5 hónapos lányom, próbálom, amilyen keveset lehet emelgetni.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Szia!
Ha a lepény "csak" eléri a méhszájat nem kell aggódnod. Később, ahogy a méh növekszik "elvándorol" vagyis felhúzódik és elhagyja a méhszáj területét. Nekem 2x volt ilyen semmi utóhatása nem volt.
ráhel
 
 


Sziasztok!
Nekem a leletre azt írták: méhlepény hátul taapd, placenta previa centralis. tudja valaki, hogy ez pontosan mit jelent?
Köszi Tünde

mtunde
 
 


Szia Tünde!
A placenta praevia centrális azt jelenti, hogy a lepény teljesen fedi a méhszájat. Valószínűleg a nagy része hátul tapad és egy része átnyúlik az elülső falra. (Persze a méhszájon át.)
Ilyenkor fokozott a vérzésveszély. Ágynyugalmat szoktak javasolni.
Hány hetes vagy? Vérezgettél?
Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Köszi Betti!

Ágynyugalmat nem mondtak, de amúgy más okokból itthon vagyok, bár nem ágyban Kép A fórumot olvasva a megerőltetésekkel felhagytam, de hát amúgy pedagógus lennék, és van 2 éretségiző osztályom, akiket még júniusban le kéne érettségiztetni, és a betegállomány ellenére néha betévedek Kép a suliba.

Egyébként most 21 hetes vagyok, az ultrahang a 19. héten történt. Semmi vérzés nem volt.
A doki csak annyit mondott, vigyázzak, és ha vérzek, rohanjak a kórházba. Mást nem mondott.
Nos, ha tudsz még valamit, az jó lenne, 1 hét múlva kell visszamennem, bár nem ultrahang lesz, csak azt mondta a doki, gyakrabban akar látni.

Tünde

mtunde
 
 


Szia Tünde!
Mire gondolsz? Én se véreztem soha, sőt nem is akart leválni a lepényem akkor se, amikor már kellett volna.
Mi volt a dokinál? Mit néz rajtad?
Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Betti!

ultrahang volt megint, a lepény nem mozdult, teljes egészében fedi a méhszájat. Most azért megnyugtatóbb volt a doki. Másképpen nem vizsgált. Azt modnta, semmi gond nem lesz, legfeljebb császár a végén. Persze továbbra is betegállomány, érettségit felejtsem el, és vigyázzak. de sétálni, stb lehet.

Nálad néztek még valamit?

tünde

mtunde
 
 


Szia Tünde!
Placenta praeviánál nem is szabad vizsgálgatni, csak ha nagyon muszáj, akkor is műtéti készenlét mellett. Ultrahangozni szoktak, ezért csodálkoztam, hogy azt írtad, hogy az nem lesz. Engem 19 hetesen vizsgált meg utoljára (akkor még csak mélyen tapadt), aztán csak az ügyeletes éjszaka, amikor beindult a szülés (38 hetesen). Viszont 4 hetente vagy talán még gyakrabban volt ultrahang. Mást nem nagyon lehet tenni. Egyébként én semmit nem változtattam a korábbiakhoz képest (már előtte is táppénzen voltam), csak attól kezdve nem jártam terhestornára.
Mikor mész legközelebb? Melyik kórházban fogsz szülni?
Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Köszi Betti!

Végre valaki ugyanabban a cipőben, ráadásul túl mindenen. Most engem is 4 hetente ultrahangoznak, a múltkor csak én hittem, hogy nem ultrahang lesz Kép Én is táppénzen vagyok, de már előtte is voltam más miatt. Igyekszem nem emelni és cipelni, de amúgy nagyokat sétálok, stb.
A Kútvölgyibe járok, és 3 hét múlva aktuális a következő ultrahang. (26-27.hét) De legalább gyakrabban látom a bébit Kép

Köszi az infót. Akkor neked méhszájat nem is néztek? azt hittem, azt azért a 30. héttől fogják majd, de nyilván jobb az elővigyázatosság. Úgyis vérezgetnék, ha kinyílna, gondolom én laikus fejjel.

Tünde
Ui. és egyébként mekkora már a bébi?

mtunde
 
 


Szia Tünde!
Igen, ha nyílik a méhszáj, akkor leválik a lepény és vérzik. Így hát sok értelme nincs a vizsgálatnak, ráadásul még ha óvatosan csinálják, akkor is leválaszthatják. (Ezért a házasélet tilalom, ezt mondta a doki?)

Nekem már nem bébiKép! Lassan négy éves lesz. Sőt, azóta van egy kislányom, Õ is már 16 hónapos.
Neked első baba?

Betti

Betti
KépKép
KépKép
kbetti
 
 


Szia Betti!

Igen, első baba Kép H amindne igaz, kislány. Húha, akkor már nagyon tapasztalt vagy, két nagy gyerkekel Kép. Igen a házasélet, bicikli stb tiltásokat még az ultrahangos mondta. (a dokim már nem, de mindegy, addigra már tudtam, meg ők is konzultáltak)

és te kibírtad méhszájnyílás nélkül végig? Bár vaalmi tmondott a védőnő, hoyg első terhességnél nem egyszerre nyílik akülső és belső méhszáj, és emiatt is hosszabb ideig kibírja bent a baba. De akkor ezzel neked sem volt gond, ugye?

Meg úgy tuodm,ilyen esetben befektetnek, és bevarrják pár hétre, amikor már jöhet a baba. Kép

Tünde

mtunde
 
 


Sziasztok!
En a 14. hetben vagyok es a tegnap mondta az orvosom, hogy elol fekszik a mehlepeny es ez meg gondot fog okozni a jovoben. Es kerdezte, hogy nem verezgettem eddig? De egyaltalan nem. Miert fogok? Szerintetek?
Agyban kell fekudnom, vagy hogy viselkedjem ezentul?
Koszonom a valaszokat!
encica
 
 


Encica!

Nekem is pont a 14. héten az uh szerint elérte a méhlepény a méhszájat. A 18. heti kontrollon már eltávolodott onnan. Én vérezgettem az elején, valszeg emiatt. 39+2 napon született meg a kisbabám, és nem volt többé gon a méhlepénnyel.
Azt nem mondta az orvosod, hogy ahogy növekszik a méhed, a méhlepény távolodik a méhszájtól? Általábanígy szokott lenni.
Pihenj sokat, és még véletlenül se emelj nehezet!

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Encica!
Nekem ugyan nem mozdult el a méhlepényem, de jó hír, hogy már a 37. hétben vagyok, egy csepp vérzés és minden nélkül megúsztam. Sajnos császárral kell szülnöm, és persze óvatosan kellett élnem (semmi házasálet, bicikli, ugárálás, erőltetés), de nem kellett feküdnöm. Azt csak akkor kell, ha bevéreznél.
A pihenés mindenképpen ajánlott, általában betegállományba is kiírják az embert. De az előttünk levők is mind pozitívan átvészelték a dolgot. És a 14. hét után még tényleg van ideje elmozdulni, nekem csak a 18. héten vették észre. Sőt, a 13 héten még nem volt ott. Szóval vándorol Kép
Tünde

mtunde
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: