Új privát üzeneted érkezett!

Üdvözlök mindenkit!

Vasárnap leszek 10 hetes terhes, és - természetesen - még dolgozok, de egyre inkább úgy érzem, hogy fáraszt a munka, ami mostanában egy kissé besûrûsödött a munkahelyemen.
Szóval annak szeretném szentelni ezt a témát, hogy az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat megosszuk egymással.
Aki most terhes - mikortól kíván otthon maradni?
Aki már otthon babázik - mikortól maradt otthon, mik voltak a tapasztalatai? Hogyan telnek napjai? Ki az, aki a nagymamára/kispapára bízta a gyest?
Szóval ilyesmikrõl. Én most még döntés elõtt vagyok, de nem szeretném túlterhelni magamat, mert az se nekem, se a babának nem tesz jót.
Várom véleményeiteket! Kép
ági79
 


Szia!

Nekem már három gyermekem van, így a második és harmadik babával már végig otthon töltöttem a terhességeket, mivel kb. három évenként szültem. Az elsõ babával a 22. hétig dolgoztam. Sajnos ekkor kiderítette a dokim, hogy nyitva van a méhszájam, ezért befektetett a kórházba. Egy hónapig voltam ott és utána már kiírtak betegállományba. Mondjuk ez attól is függ, hogy ki milyen mukát végez. Én irodában számítógépnél dolgoztam, így ez nem egy megerõltetõ fizikai munka. Bár a sok ülés sem valami jó. Van olyan ismerõsöm aki pl. gyógyszergyárban dolgozott, labóros volt. Õ már a várandósság elején elment betegállományba, mert sok vegyianyaggal volt kapcsolatban a munkahelyén.

Szia

Andi
Andi
 


Szia Ági79!
Én most várom a 2.babámat,így most itthon vagyok,de az elsõvel szülés elött 2héttel jöttem el a melóhelyemrõl,hát elég fárasztó voltKép
Ha nem kellett volna annyira a pénz,biztos már az elején kiírattam volna magam.
Ráadásul még fizikai munkát is végeztem,és mondhatni hogy csak a vége felé "kíméltek".
Az elején majdnem elaludtam munka közben,a végén meg hulla voltam az álmosságtól,mert éjszaka alig tudtam aludni.
Szerintem ha megteheted,inkább irasd ki magad,mert ez az idõszak lesz az utolsó lehetõséged hogy kipihend magadKép
Boldog babavárást kívánok!Kép
 

 
 

Sziasztok!

En a 3.dik honap vegen dontottem ugy, hogy a karacsonyi nagytakaritasra melo mellett mar nem marad energiam /se kedvem/, s itthonmaradtam tappenzen. En nagyon elveztemKép Egyaltalan nem unatkoztam, jottem-mentem, ugyinteztem, konyvtarba jartam, babacuccokat nezegettem allandoan skispapa legnagyobb remuletereKép, soha ennyi kiallitason nem voltam. Legalabb nem hagytam el magam, a kilok sem jottek annyira, mintha ulomunkat folytattam volna, a kedvem is jo volt. Es ami meg nagyon fontos: volt idom a babara. Sokat beszeltem hozza, csak fekudtem, es figyeltem a rugdosasat, simogattam ot pocin keresztul.. szoval fizikailag es lelekben is volt idom keszulni az AnyasagraKép
Hat ennyi.
Afonya
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy válaszoltatok! Sokat segítenek a válaszaitok a döntésemben, megerõsítést kapok, mert egyre inkább úgy érzem, minél hamarabb el kell jönnöm táppénzre. Szeretem a munkámat, bár nem fizetnek túl, és nem fizikai munka, de elég stresszes, és ezt ilyen állapotban nem lehet végezni. Szerencsére az elejétõl kezdve nem volt probléma, nem volt hányinger és más hasonló, klasszikus tünet, csak egy kicsit fáradtabb voltam a szokásosnál és néha szédültem. De ez mostanra (tegnap voltam 10 hetes) gyakorlatilag már elmúlt, szóval ezektõl még tudtam/tudom végezni a napi teendõimet.
A munkám nehézsége a tegnapi napon az egeket verte - okt.20- választás! Kép - de kibírtam, és a kollégák is sokat segítettek. Kép A legnehezebb dolog, amit tegnap felemelhettem, egy golyóstoll volt Kép)) De ettõl függetlenül azért sok volt az idegeskedés, és azt vettem észre, mintha "bekeményedett" volna a hafalam! Nem tudom ez miért lehetett, de amikor észrevettem, és "lazításra" kényszerítettem magam a munka közben, akkor jobb lett. Volt egy ismerõsöm, akinek a terhessége elején rendszeresen bekeményedett a hasa és az orvos magnéziumlabdacsokat írt fel neki, attól jobb lett. Hát, nem tudom. Ha valakinek volt ilyen tapasztalata, írja meg! Elég aggasztó...

Andi! Gratula a három gyerkõchöz! Kép Én még a 22. hetet sem várom meg, nem merek kockáztatni - pont a fentiek miatt!
És igazad van, a sok ülés sem jó, nekem pl. aranyerem lett tõle, és úgy hallottam, ez a szülés után csak rosszabb lesz. Most még kezelni se nagyon merem a régi kenõccsel, majd inkább kikérem az orvos tanácsát...

Zmariann! Elég durva lehetett szülés elõttig dolgozni, ezt semmiképpen nem akarnám... A pénz tényleg nagyon fontos, nekem is, de bízom abban, hogy találok valami itthon végezhetõt! Az elsõ babával nem volt semmi gond a fizikai munka miatt? Mennyi kilóval született? És a másodikkal mikortól maradtál otthon?

Áfonya! Az általad leírtak foglalkoztatnak most a leginkább! Kép A karácsonyi nagytakarítás meg ilyesmi. Ráadásul a szülinapom is mostanában lesz, arra is kellene készülnöm. Elhatároztam, ha itthon leszek, sokkal többet figyelek magamra, többet olvasok - bár arra most is szánok elég idõt, még akkor is, ha csak éjfél felé kerülök ágyba Kép
Még olvasnom kell a babával való kapcsolatról - mármint amíg még belül van - , ez a simogatás, beszélgetés, zenehallgatás engem is foglalkoztat. Több szakirodalmat is szeretnék beszerezni. És végre kiélhetem kreativitásomat! Kép De elõbb még megtanulok vezetni ... Kép

Azt nem írtad, hogy mit dolgoztál? Szellemi vagy fizikai munka?

Köszi, hogy írtatok! Továbbra is várom a hozzászólásaitokat - és persze másokét is! Kép

Sziasztok!
ági79
 


Szia Ági79!
Az elsõnél nem volt semmi gond,a második még csak útban van (18hetes)így még gyed alatt vagyokKép,és még egy jó darabig vissza sem megyekKép
De ha dolgoztam volna,el kellett volna jönnöm mert 10hetesen bekerültem 2 hétreKép vérzéssel.
Persze úgy engedtek haza hogy pihenjek,de hát egy 19hónapos baba mellett ez lehetetlen.Ja,Õ 3660gr.-mal született.
A képét látod a profilombaKép
Pusz,
 


Ági,
én pénteken még dolgoztam, és vasárnap megszületett a fiam. Ha nem tette volna, én még a következõ héten is dolgoztam volna.
Pedig keményedtem a 15. héttõl rendesen, végig magnéziumon éltem.
Én úgy voltam vele, hogy amíg bírom, dolgozom. Az elsõ harmadban azért nem mentem táppénzre, mert féltem, hogyha nem marad meg a baba, hogy megyek vissza (volt 2 sikertelen terhességem korábban), pedig a 20. hétig hánytam, mint a lakodalmas kutya. Aztán meg úgy gondolta, hogy most már jobban vagyok, ezért akár dolgozhatok is, pedig mellette jogi egyetemre is járok. A végén meg egyre jobban élveztem a terhességet és az aktív életet, így minden héten úgy mentem be dolgozni, hogy na majd a jövõ héttõl otthon maradok, csak még el kell intéznem pár dolgot. Kép

Szóval: ha nem érzed jól magad munka közben, akkor maradj otthon. De ne úgy dönts, hogy volt egy-két rossz napod. Ha tartósan rosszul érzed magad, vagy fáraszt a munka. Volt olyan barátnõm, aki a 30 hét körül otthonmaradt, aztán visszament dolgozni a 32. héten mert nem bírta otthon, aztán 36. héttõl megint otthon maradt, és 2 hétig, amíg meg nem született a kisfia a falat kaparta az idegességtõl.

Én úgy csináltam, hogy amikor besokalltam, otthon maradtam pár napot, így a dolgok egyensúlyban maradtak.

Ha az orvos mondja, hogy maradj otthon: akor feltétlenül fogadd meg a tanácsát.

Azt is tartsd észben a döntéskor, hogy utána nagyon sokáig otthon leszel, és elszakadsz a korábbi életedtõl, a barátoktól, munkatársaktól. Amíg nincs ott a baba, hiányozhatnak, babával valószínüleg kevésbé. Vannak, akik nagyon jól el tudják foglalni magukat, de vannak, akik nem. Neked kell tudni, te melyik típus vagy. És most ne arra gondolj, hogy ha van egy-két napod otthon, akkor milyen jól elvagy egyedül. Nem véletlenül létezõ fogalom a GYES betegség.

Azt hiszem a nagy többség akkor teszi a legjobban, ha a szülés várható ideje elõtt 4-6 héttel marad otthon. Ez elég arra, hogy egy kicsit lazíts (pihenni már valószínüleg nem lehet, a nagy pocaktól, aludni meg pláne), meg elintézd az elintéznivalókat, beszerezd a beszerezni valókat.

De mint mindenben, különösen a babaügyekben, nincs egyetlen igazság. Rugalmasan állj hozzá a dolgokhoz, és ne szégyelj változtatni a döntéseden. Kép

Jó pocakosodást! Kép Kép Kép

Lola, akinek a szeme fényét a profiljában megtalálod. Kép
 
 


Sziasztok!

Zmariann! Köszi a választ! Elhiszem, hogy nem könnyû pihenni a pici gyerek mellett, de nagyon aranyos, megnéztem a képet róla! Kép És, várja már a testvérkét? Kép

Lola!
Köszönöm a véleményedet! Igazán csodálom, hogy az utolsó pillanatig dolgoztál, én erre biztos nem leszek képes, már most érzem! És még tanulsz is!
Igazából szeretem a munkámat, de még a fõnököm is úgy gondolja, hogy ez nem nekem való... persze szeretné, hogy maradjak, de maximálisan megérti, hogy nekem most ez a legfontosabb (hiszen õs is nõ és vagy egy lánya is). Mindig mondja, hogy ne idegeskedjek - mert bizony az én munkám sajnos elég sok stresszel jár -, most az a legfontosabb, hogy mindketten egészségesek legyünk.
Amikor elsõ alkalommal elmondtam az orvosomnak, hogy mit dolgozok (és ráadásul még több munkám is van, amolyan második mûszak féle, valamint éppen elkezdtem az autóvezetést tanulni), rögtön azt mondta, hogy ez nem maradhat sokáig így. És valóban: az õ szavára hallgatnom kell, mert most õ diktál, nem lehetek teljesen a "magam ura", vigyáznom kell a kicsire. Ja, és a férjem szerint is túlhajszolom magam, leginkább õ szeretné, hogy itthon maradjak.
Tényleg nagyon sajnálni fogom, hogy csak ritkán találkozom majd a munkatársaimmal, õk nagyon kedvesek velem és próbálnak kímélni. Jó volna megoldani úgy, hogy Te is: pár napot kihagyni, ha már végképp elfáradtam, de sajnos nem lehet... mert senki nem tud beugrani helyettem. Kép
Attól nem igazán félek, hogy nem lesz itthon mit tenni, mert most már egyre több megbízást kapok, így itthon is dolgozhatok. És ameddig lehet, a "második mûszakjaimai" is szeretném folytatni, mert az annyira nem fáraszt...
Végül úgy határoztam, hogy december 1-tõl nem dolgozok, van még egy egész hónapnyi szabim, azt kiveszem, így januártól ketyeg a táppénz.
Legutóbb október közepén voltam a dokinál, remélem, a novembert kihagyhatom - bár még nem beszéltem vele - , mert ebben a hónapban tényleg nem volna alkalmas, hogy egyetlen napot is kihagyjak. :S Ráadásul még csak most kezdtem intézni a kiskönyvet. Hogy ez milyen macerás! - legalábbis nálunk. Kép
Most vasárnap fejezzük be az elsõ trimesztert, és úgy érzem - egyelõre - , hogy nem döntök rosszul, ha decembertõl itthon maradok.
Szemed fénye nagyon édes Kép megnéztem az összes képet, amit a honlapon találtam Kép szerintem mindenkinek érdemes! Legjobban a mosolygós képek tetszettek, meg a nyaralósak! Kép

Várom a további véleményeket, hozzászólásokat!
Sziasztok!
ági79
 


Köszi a bókot a fiam nevében is. Kép
 
 


Sziasztok!

Én 7 és fél hónapos terhesen hagytam abba a munkát, ami elég stresszes és fárasztó volt (reggel 9-tõl este 6-ig), csak hát a csúnya anyagiak miatt muszály volt Kép. A mostani eszemmel lehet, hogy nem tenném, mert a kisfiam az elsõ 6 hónapban állandóan pörgött, nappal 30 percnél nem aludt többet. Valahogy az a sejtésem, hogy ennek talán az az oka, hogy én is tepertem egész nap. Decemberben már elég sokat keményedett a pocakom (februárban szültem), így elkezdtem szedni a Magne B6-ot, ez sokat segített, bár kétségtelen, hogy a pihenés lett volna az igazi gyógymód.
Ettõl függetlenül azt gondolom, hogy tényleg egyéni a dolog. Ha nem olyan strapás a munka és a kismama jól bírja, akkor szerintem végig dolgozhat.

További kellemes pocakosodást kívánok minden kismamának!

Igika
 
 


Sziasztok!

Pontosan nem tudom, hogy meddig fogok dolgozni, de van néhány dolog, ami befolyásolja majd a döntésemet.
Ami a munka mellett dönt:
-nem vagyok egy otthon ülõ típus
-szeretem amit csinálok (nem fizikai munka)
-helyettest leghamarabb januártól tudnak felvenni, akit ugye be is kell tanítani
Ellene:
-bármilyen orvosi javaslat
-közérzet tartós romlása

Az elsõ harmadban szerencsére csak enyhe émelygésem volt. A legrosszabb, hogy nagyon hamar elfáradtam. Akkor néha én is úgy éreztem nem fogom sokáig bírni.

Hát, sokat nem sagítettem. Én is kíváncsi vagyok a folytatásra (elsõ baba lesz).

Maci_2
17
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltatok erre a topicra, és hogy érdekel benneteket! Kép
Igika! Én is hallottam már hasonlót, mint a Te gyanúd, hogy a túl sok munkavégzést (pláne, ha stresszes, vagy rohangálással jár) késõbb megsínyli a baba. Ezt semmiképpen nem szeretném én sem! Például a testvérem (bátyám) elég ideges gyerek volt, még felnõttként is az, nagyon meglátszik rajta, hogy anyu nem sokat pihent vele - ráadásul õt még idegesítették is, az anyósa nem igazán volt tekintettel az állapotára :/. Szerintem ez mindenképpen közrejátszott a késõbbi viselkedésében, a felnõttkoriban is - mert egyébként senki nem volt ilyen a családban.
Maci2! Ami a munka mellett szól, az nálam is így van, mert én is szívesebben dolgozok, mint itthon vagyok. Nem aggódok -egyelõre- amitt, hogy itthon esetleg unatkozni fogok, több "mellékes" is van a munkám mellett, ami szintén elég fárasztó, és azokat a késõbbiekben sem szeretném feladni. Ráadásul decembertõl kezdek autót vezetni Kép
A helyettes miatt én is aggódok egy kicsit, mert én már dec. 1-tõl nem dolgozok, és még mindig nincs helyettem senki! Nekem annyival könnyebb, hogy ketten vagyunk ugyanarra a munkára, de nem helyettesítjük egymást, hanem "vállvetve" dolgozunk, ezért sajnálom egy kicsit az ott maradó kolléganõt, mert ez nem egy egyemberes munka! Ráadásul kellene mellénk egy harmadik, és az sincs!
Szóval van némi létszámhiány, de a fõnököm nõ, és az elsõ pillanattól azt hangoztatja: nem számít, hogy mikortól maradok otthon, velük ne törõdjek az a lényeg, hogy a baba egészséges legyen Kép - és ezért nagyon hálás vagyok neki! A kollégák is nagyon aranyosak, el vagyok látva tanácsokkal Kép
Mindezek ellenére úgy érzem, hogy egyre inkább fáradok, többet kell végezni és rohangálni, és szeretném befejezni a munkáimat a hó végéig, hogy ne hagyjak magam után még plusz munkát.
Szóval most még jobban rá kell hajtanom, hogy mindennel végezzek!

Várom a véleményeket! Kép
Sziasztok!
ági79
 


Sziasztok,
en eppen tegnap hagytam abba a munkat, a 29. het vegen. Kozepvezetoi beosztasom van/volt, szamitogep elotti munka es emberekkel kellett kapcsolatban lennem. Nem fizikailag, hanem lelkileg volt nehez es stresszes. En eddig birtam, de ez szerintem teljesen ember- es munkafuggo.

Helyettest nem vesznek fel (letszamstopp) helyettem, hanem egy masik vezeto vette at a munkaimat es az embereimet. Telefonon es email-ben tovabbra is elerheto leszek, igy ha elakadnanak valamiben, megbeszeltuk, hogy felhivhatnak nyugodtan. Kép

Sziasztok,
Gombóc
29+0, azaz a 30. hetet kezdem ma Kép
 
 


Sziasztok!

Csak egy észrevételt szeretnék megosztani Veletek: második babámmal 14 hetes korom óta itthon vagyok, nem én kértem a táppénzt, két orvos is ezen a véleményen volt, okuk volt rá. Természetesen az ilyesmit az ember nem szívesen köti mások (pl. kollégák, szomszédok) orrára. Én úgy gondoltam a fõnöknek elmondom azt amit elkerülhetetlen - jószndékú és megértõ volt -, de a többiekre nem tartozik a szülészeti leleteim tartalma. Az eredmény: jó néhány "kedves" ismerõs beszólt, hogy attól még hogy terhes vagyok, nem kellene nyafogni és otthon növeszteni a hátsó felemet. (Nem ilyen finoman mondták.) Általában nem érdekel mások véleménye, most azonban rosszul esett.
Nektek nem volt ilen tapasztalatotok? Egyébként pedig a tanácsokat betartva békésen és boldogan várom a kicsit, és a naggyal is végre-valahára van idõm foglalkozni.

Titi
28+1
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Köszi, hogy írtatok, örülök, hogy továbbra is érdekes a téma! Kép
Én éppen ma búcsúztam el a munkahelyemen, hát, mit mondjak, elég rossz volt. Nagyon fognak hiányozni. Most 16 hetes vagyok, éppen holnap megyek AFP-re meg vércsoport meghatározásra, egyébként még holnap is dolgoztam volna.
Szóval nagyon rossz volt elbúcsúzni, de a legrosszabb az volt, mikor a nap végén kikapcsoltam a számítógépemet! Kép Kaptam a kollégáktól egy hatalmas mikulásvirágot, tényleg igazán gyönyörû, biztos, hogy vigyázni fogok rá, és mindig eszembe jutnak, ha ránézek. Én is mondtam nekik, hogy hívjanak nyugodtan, ha valamiben elakadnak. De azért végeztem minden munkámmal, remélem nem lesz semmi gond... Már 4-kor itthon voltam, de még csak most szedtem össze magam, mert egy kicsit elfogott a depresszió. Most még lesz egy pár dolgom, amivel egyelõre - úgy tûnik - el tudom foglalni magamat, aztán meglátom, mi lesz... Végül is én nem akartam tovább hajtani. Az utóbbi hónapok elég stresszesek voltak és nem szerettem volna magamat ennek továbbra is kitenni.
A férjem nagyon örül, hogy itthon leszek, és végsõ soron én is, mert jön a karácsony, legalább lesz idõm rendbekapni a lakást meg magamat - az utóbbi idõben sikerült eléggé elhanyagolnom mindkettõt :S
Gombóc: igazad van, mert ez tényleg teljesen ember- és munkafüggõ dolog.
Titi: neked is igazad van, hogy otthon maradtál, mert mégiscsak az orvos tudja, hogy mit szabad és mit nem. Én is sokszor úgy éreztem, hogy oh, én mindent birok, de mikorra hazaértem már csak arra volt erõm, hogy beleájuljak az ágyba. Márpedig nem szabad ennyire leterhelni magunkat terhesen.
Tényleg ezt mondták az ismerõseid? Hát, ez hihetetlen! Nekem mindenki azt mondta, hogy csak addig dolgozzak, amíg bírom, meg hogy - mivel tudják, hogy milyen a munkahelyem - vigyázzak magunkra és ha lehet, minél hamarabb menjek táppénzre. De ne törõdj vele, hogy mit mondanak, az a lényeg, hogy betarsd, amit az orvos mond és hogy a pocaklakó egészséges legyen!
Gombóc, Titi:
Lehet tudni, hogy fiú vagy lány a picur? És mi lesz a neve? Mi a párommal közösen választottunk nevet, szeretjük az egyszerû neveket, ezért ha fiú lesz Péter, ha lány lesz, akkor pedig Melinda. Vagy Melinda Anna. Kép
Na, máris jobb kedvem van egy kicsit. Kép Jó egészséget kívánok mindenkinek, írjatok!
Sziasztok! Ági
ági79
 


Sziasztok!
Én még nem vagyok terhes, de ahogy az leszek egybõl ki fogom magam íratni!!!!! Lehet, hogy lustaság, de halálra idegesítenek a munkahelyemen és ezt egy percig sem kívánom a leendõ gyermekemnek!!! Dolgozhatok úgyis még eleget amikor letelt az a 2-3 év. Persze aki szereti a munkáját az biztos nem így gondolkodik. Bocs, de ezt csak név nélkül.......
Egy munkaundoros csaj.
Névtelen
 


Szia Munkaundoros!!! Kép)
Valóban nem jó a babának, ha Te ideges vagy, vagy ha a munka stresszes. Amikor elõször jártam a dokinál, és elmeséltem neki, hogy mit dolgozok, egybõl ki is akart írni, de én kértem, hogy még ne, még akkor egy nagy munka állt elõttem, amit nem akartam otthagyni. Én szerettem a munkámat, de a legvégén már én is nagyon el voltam fáradva, pedig ülõmunka volt! Nálam is a stressz döntötte el a dolgot, elég is volt. Most itthon vagyok 1 egész napja!!! Kép És ezen az egy egész napon többet lótottam-futottam mint eddig bármelyiken Kép(( Reggel 8-tól 11-ig ültem a Belgyógyászaton... kiolvastam ezalatt egy 100 oldalas könyvet Kép Jobb, mint ülni és nézni a csempézett falat, nem? Kép))
Na, mostantól igazán figyelek magamra, azt fõzök, amit csak megkívánok és pihenek! Növesztem a hasam Kép))
Sziasztok!
ági79
 


Ja, nem írtam, hogy nem az volt a lótás-futás, hogy a Belgyógyon ültem, hanem utána rohantam Bp-re, aztán meg rohantam haza Kép Aztán rohantam boltba és rohantam elkészülni az ebéddel, mert egész nap egy szendvicset ettem. :S
Pá!
ági79
 


Sziasztok!

Nekem február végén született a kislányom, rendes dolgozó nõhöz méltóan pénteken már hatkor elindultam haza a munkahelyemrõl, mert nem voltam biztos benne, hogy a dugóban hazaérek:-) Szombaton éjjel született meg, a kiírt idõpont elõtt 2 nappal. Közép/Felsõ vezetõ beosztásom van, a munkámat végig el tudtam látni, a terhesség alatt utolsó elõtti napig megdöbbentõen aktív volt a kislány. Az értekezleteken a férfi munkatársaim azon szórakoztak, hogy szemmel láthatóan hancúrozik a lányom a hasamban. Rengeteg bizalmas vállalati titkot ismer:-) Megszületése után tökéletesen kiegyensúlyozott, jó alvó, nem sírós, egyszerûen tökéletes. Nálunk úgy tûnik nincs összefüggés a terhesség alatti munkavégzés és a baba viselkedése között.

Valóban mindenki döntse el magának, csinálja úgy a terhességet, ahogy tetszik, dolgozzon addig ameddig jól esik. DE: ha valakinek van ideje magával foglalkozni, annak megsokszorozódnak a bajai, egészen apró jelekbõl komoly problémákat generál.

Érdekes: a titkárnõm egyszerre volt velem terhes, õ otthon maradt az utolsó hónapra. Na akkor szenvedett a legtöbbet.

Egyébként a munkáltatónak kötelessége kiadni a szülési szabadságot legalább 1 hónappal a szülés várható idõpontja elõtt, munkaidõ kedvezményt kell adnia, felmondási tilalom van, át kell helyezni másik munkakörbe a terhes nõt ha veszélyes a munkája stb. Szóval van még ezer más megoldás is, mint táppénzre kiíratni magad. Feltéve, ha akarsz dolgozni.
Névtelen
 


Sziasztok!
Jól esett, hogy nem tartotok lustának! Igaz, még mindig nem vagyok terhes,de most elárulom: már régóta várom, hogy megtörténjen a csoda újból!
Errõl a munkaidõ kedvezményrõl még nem hallottam.
Kedves Névtelen társam, tudsz valami konkrétumot? Nekem annnnnnnyi munkát adnak naponta, hogy este 8-ig is ott ülhetnék, ha mind lelkiismeretesen be akarnám fejezni. Emiatt van a sok stressz, hogy nem érek haza idõben és nem is akarok napi 8 óránál többet dolgozni.
Csak az a baj, hogy jól fizetnek... Persze azért vannak jobb napok is elvétve.
Munkaundis
Névtelen
 


Sziasztok!
Kedves Névtelen! Én mindig csodálattal hallgattam azokat a történeteket, amelyek arról szóltak, hogy a kismama elõzõ nap még dolgozott, aztán másnap meglett a baba Kép A fõnököm is így szült. Nem semmi teljesítmény, fõleg, ha magamhoz képest nézem. De nem vagyunk egyformák, én eddig bírtam. Örülök, hogy nem hatott ki a babádra a munka (pedig gondolom elég stresszes lehetett), viszont több olyan anyát is ismerek, akinél sajnos kihatott a babára is az idegesség. És valóban a babán/kisgyereken is látni, hogy sokkal idegesebb, és valahogy olyan "zaklatott"...
Az otthonmaradásról azt gondolom: mindig van mivel elfoglalnia magát az embernek (pláne ha jön a karácsony Kép - hú!), nekem pl. ugyanúgy csak délután jut idõm magamra, annyit "ügyintézek" Kép
A munkaidõ kedvezményrõl mi is megegyeztünk a fõnökömmel, mégsem lett belõle semmi, mert arra az idõre sem tudott senkit biztosítani helyettem, így aztán továbbra is bejártam. De nem volt semmi gond, csak fáradtabb voltam.
Nálam ezt a kedvezmény egyébként csak szóbeli megállapodás volt, de én se tudom, hogy tulajdonképpen mennyi kedvezmény jár. Kérlek írd meg! Tudom, hogy most már mindegy, de majd legközelebb ;)
Kedves Munkaundis! Kívánom, hogy minél hamarabb összejöjjön a csoda! Jó, ha már most tájékozódsz, és rákészülsz Kép
Sziasztok!
ági79
 


Mt:
85. § (1) A nõt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelõ munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévõ munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelõen módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.
(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetõleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nõ munkabére nem lehet kevesebb elõzõ átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelõ munkakört biztosítani, akkor a nõt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az idõre részére az állásidõre járó munkabért kell folyósítani.
(4) Az (1)-(2) bekezdésben foglalt rendelkezésektõl érvényesen eltérni nem lehet.


Már babával (ez is Mt):
(6) A nõnek a szoptatás elsõ hat hónapjában naponta kétszer egy óra ezt követõen a kilencedik hónap végéig egy óra munkaidõ-kedvezmény jár. Ikrek esetében a munkaidõ-kedvezmény az ikrek számának megfelelõ mértékben jár.

Remélem segítettem, habár én rendszerint a "másik" oldalon ülök:-)

Névtelen
Névtelen
 


Halihó!
Mindenkinek köszi a biztatást és az infókat is! Pihenjetek sokat Kismamik!
Üdv.
Munkaundis
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem aki nem hajlamos depressziora, nem unja magat otthon, hanem csavarog, lekoti magat, aki megengedheti maganak anyagilag, hogy ne dolgozzon, az maradjon otthon, amikortol tud es figyeljen a babaraKép
En epp azon morfondirozom, hogy lassan eljon a masodik baba-project ideje, es mar elore sajnalom, hogy nem fogok tudni ugy odafigyelni szegeny pottomre, mert ugye a testverkeje minden idomet le fogja kotni, gyanitom. En az otthonmaradas mellett szavazok, bar teny, hogy sokkal jobban elfaradtam nap vegere a sok joves-menesben, mintha dolgoztam volnaKép
-Afonya
 
 


Sziasztok!
Köszi a jogszabályt Névtelen! Legközelebb majd figyelek jobban Kép
Áfonya! Igazad van, nap végére jobban elfáradok, mintha dolgoznék! Sosem gondoltam volna! Kép
Hál' Istennek depressziós se vagyok, jól érzem magam itthon, készülök a karácsonyra, rohangálok, vezetni tanulok, szóval jól elfoglalom magamat...
És csak nagyon ritkán gondolok a kollégákra, persze hiányoznak, én is nekik, így aztán néha telefonálunk egymásnak. Jó érzés, hogy hiányzom nekik... Kép
ági79
 


Kellemes ünnepeket, boldog új évet kívánok minannyiótoknak! Kép
Ági
ági79
 


Kedves Ági és Mindenki!
Azt hiszem megérte nem elkiabálni és remélem, hogy egy POZITIV terhességi tesz birtokában már nem elkiabálás! Köszi mindenkinek a drukkolást!
Nektek is kellemes ünnepeket, így kicsit elkésve is!
Egyelõre bármit is írtam, úgy tervezem hogy márciusig legalább dolgozom. Talán most egy kicsit könnyebb idõszak jön a melóhelyemen. Majd meglátjuk.... Most még el sem tudom hinni!!!!!
Sziasztok!
Munkaundis (maradok)
Andi
 


Sziasztok!
Munkaundis! Kép Naaaagyon-naaaaaaaagyon gratulálok, azt hiszem, nagyon boldog a karácsonyod!!! Kép Elõször én se tudtam elhinni, igazából még most se, talán azért, mert már 20 hetes vagyok és még mindig nem gömbölyödök. Se alakra, se kilóra nincs változás...
Mindegy, az a lényeg, hogy addig dolgozz, amíg tényleg úgy érzed, hogy bírod!
Jó egészséget kívánok Neked, és mindenkinek, valamint még egyszer boldog új évet! (Most már biztos boldog lesz! Kép )
Ági
ági79
 


Kedves Ági és a Többiek!
Én is kívánok, ha kicsit megkésve is nagyon boldog Új Évet!!!!!!Mindenkinek!!!!!Köszi a gratulációt !
Munkaundis Andi
Andi
 


Sziasztok!

Nekem egy kislányom van. 2002. dec.18-án született. November 15-ig dolgoztam, és akkor is csak azért hagytam abba, mert a baba ráfeküdt a vesevezetékemre, és kórházba kellett mennem. Szerintem a munka nem árt a terhesség alatt, persze, ha nem fizikai. Addig dolgozzatok, amíg kedvetek van, és bírjátok erõvel. De azért arra is gondoljatok, hogy vásárolni, takarítani kell a baba megérkezése elõtt!

Ivoni
Névtelen
 


Sziasztok!

én már a 36. hetem taposom így nagy hassal, de még mindig dolgozom. Persze ez nagyban köszönhetõ a munkahelyemnek és fõleg a kollegáimnak, akik a terheket szinte teljesen levették már néhány hete a vállamról.
Teljesen igazat adok Ivoninak.
Mindenkinek jó munkát vagy pihenést, ki hogyan választ (vagy adódik)

üdv
Szilvamag
Szilvamag
 


Sziasztok!

A munkámhoz tartozik az autó vezetés. Ha valaki köztetek aki álapotosan autót vezetett, hogy bírta? Most 15 hetes vagyok, de a hasam olyan mintha lenyeltem volna egy görögdinnyét. Az elsö babámnál is nagy hasam volt, milyen következmény lett a vezetésböl, Napi 2-3 óra lenne a többi séta és a munka is 2-3 körül befejezödik. Nem folyamatos vezetés, vezetés- kiszállás -séta, nem lehet-e sok a kiszállás? Megterhelö?

Walkiria
 


Szia Walkiria!

Én végig vezettem (talán csak az utolsó héten nem) bár soha nem órákon át. Nekem semmilyen gondom nem volt, leszámítva azt a furcsa érzést, hogy a térdemig ért a hasam.
Szerintem egyébként nem a kiszállással lesz gond, hanem az üléssel, mert az hosszú távon kényelmetlen lehet, persze ez is egyéntől függ. Szerintem addig vezess, amíg nem esik rosszul és oda tudsz figyelni rá.

Milla
 
 


Az első babánkat várjuk, 25 hetes terhes vagyok.
Nem rég vagyok táppénzen.
Kb 5 hónapos lehettem, amikor kérésemre nagy nehezen táppénzre írtak, melyet meg kellett indokolni az orvosomnak.
Természetesen mindenféle okot talált, melynek fel sem volt igaz :-)
Viszont felháborítónak tartom, hogy még mindig nem kaptam az államtól pénzt.
A terhes kismamáknak otthon lenne a helye a legelejétől fogva.
Védeni, óvni kellene őket, és a magzatukat, mert amikor történik valamilyen baleset, akkor kit hibáztathatok?
 
 


Én végig dolgoztam. Pénteken még bent voltam, és hétfőn született Bálint. Ehhez hozzátartozik, hogy saját cégünk van, és annyit dolgoztam, amennyit jónak láttam. A férjemmel lehettem, és nem voltam egyedül. Jól éreztem így magam, nem volt megeröltető, de szerintem ez is mint sokminden más személy függő.

Edina

 


Sziasztok!

Tudja valaki pontosan, hogy szülés előtt kivehető e az egész évre járó rendes szabi? pl. én jövő márciusban szülök, remélem:o) és szerintetek ki lehet venni mondjuk az egész januárt előtte?
Aki tud HIVATALOS választ, vagy tapaszttalatból beszél annak várom a véleményét!
Nagyon köszi
Csibe26

Kép

Kép
 
 


Szia CSibe!
Én áprilisban szültem, ki szerettem volna venni az egész évi szabimat, de a főnököm nem adta ki, csak az időarányos részt Kép Azzal érvelt, hogy milyen jól fog az jönni, amikor majd lejár a gyed és még otthon maradhatok a felgyülemlett szabikkal.
Egyébként belegondoltam, ha kiadja az összeset és ne adj Isten történik valami, és mégis vissza kell menni dolgozni, akkor nem marad arra az évre szabi... ezt is érdemes figyelembe venni

Ez csak az én tapasztalatom, a hivatalos választ nem tudom

Andi
 
 


Szia Andi!

Köszi a választ. Azért arra remélem nem kerül sor, hogy vissza kelljen menni még abban az évben dolgozni!! Amúgy arról tudsz, hogy elvileg ugye kötelesek visszavenni szülés után, de ugyanazzal a fizuval is?? Vagy kijelenthetik, hogy kevesebbért csak?

Amúgy Neked milyen a bébivel? És mikor szándékozol visszamenni?
Különben a céged az magyar/magán/multi??

Bocs a sok kérdésért!Kép (Ja olyan színes fejeket nem tudom, hogy kell....)
Csibe

Kép

Kép
 
 


Ja, de mostmár látom, hogy tudomKép)

Kép

Kép
 
 


Csibe

Kevesebb fizut nem adhatnak. Sőt, nálunk (állami cég) szintbe szokták hozni a többiekével, tehát magasabb fizut kapok majd, beleszámolják majd az elmaradt emeléseket is.
Dani most 14 hós, lassan (gyorsan Kép) szeretnénk kistesót, úgyhogy még itthon maradok egy darabig. Ha mégsem jön össze, akkor is 1 évig még biztos itthon maradok vele, aztán majd meglátjuk.

Jó babavárást Neked Kép
Andi
 
 


Andi,
Köszi...Akkor jó kistesó-gyártást!Kép
És Te mikor mondtad meg hogy terhes vagy? Megvártad a 3 hónapot, vagy még később?
Azért úgy érzem nem lesz kellemes betanítani az utódomat...de mindey, ha már fog nőni a pocim, akkor tuti, hogy csak a babus fog érdekelni..és nem ezek a földhözragadt dolgokKép)
Csibe

Kép

Kép
 
 


Csibe
12 hetesen mondtam meg a főnökömnek, és már akkor elmondtam neki, hogy meddig tervezek dolgozni, hogy tudja ő is, mire számítson.
Egyébként ápr. 28-án szültem, január végéig dolgoztam, utána még kivettem úgy 2 hét szabit és onnantól betegácsi.
Te meddig tervezel dolgozni?
Azt ugye tudod, hogy a betegállományt és majd a gyást, gyedet is az előző naptári év átlagjövedelméből számítják, így jobban megéri, ha még januárban dolgozol akár csak 1-2 napot.

Andi
 
 


Andi,
Most kattintottam a profilodra, nagyon édi a gyerkőc!!Kép) Meg látom, hogy egy évben születtünk, tök jó!!Kép
Én is kb 12 hetesen tervezem elmondani, és mondjuk december 31-ig terveztem a munkát, aztán kivenném az összes szabimat januárban, utána meg már jöhetne a terhes szabi. Vagy megéri inkább egy hónap táppénz, és utána teljes 6 hónap terhesszabi?? Most nem értem miért kéne még januárban dolgoznom, ha dec 31-ig dolgozom, az egy teljes év, nem??
Csibe

Kép

Kép
 
 


Csibe
köszi Kép
most már én sem értem Kép igazából asszem arra gondoltam, hogy ha már idén táppénzezel, akkor azt a tavalyi béredből számolják, de ha csak januártól vagy táppénzen, akkor az ideiből. Igen, nekem is zavaros Kép
A terhességi és gyermekágyi segélyt viszont leghamarabb csak szülés előtt 1 hónappal kezdheted meg, addig mindenképp sima táppénz.
Ja, és majd a betöltött 91.naptól már kapsz családi adókedvezményt is (3000.-), ezt majd nem felejtsd el igényelni

Andi
 
 


Sziasztok!

Andi, Csibe!

Hogy is van ezzel a táppénzzel és terhesszabival? A táppénz ugye a szülésig jár és a fizu 70%-a. És a terhesszabi? Szülés után rögtön? Azt hogy számolják? Fontos lenne, mert most töltöttem be a 4. hónapot és augusztusba kivenném a szabimat szeptembertől meg táppénzen akarok lenni. Jan. 3-ra vagyok kiírva. Előre is nagyon köszi a választ!!!!
Réka
 
 


Kucus,
Nos ahogy én tudom:
Táppénz az nem jár magától, hanem ha kiíratod magad a dokival mert rosszul vagy stb. akkor azt kapod, és igen a fizu 70%-a.
Terhesszabi 6 hónapra jár amiből egyet kivehetsz a szülés előtt és utána a többi 5-öt. Ez szintén a fizu 70%-a, de nincs felső korlát. Utána jön a gyerek 2 éves koráig a GYES ami szintén 70%a a fizunak, de van felső korlát, úgy tudom most kb havi BRUTTÓ 80 000 körül van, és 2 éves kor után jön a GYED ami meg siralmas 20000 ft körül van.

Azt szokták javasolni, hogy a legjobban járj vedd ki a szabikat+ szülésig végig legyél táppénzen és akkor szülés után még 6 hónapig kapod a nem limitált 70%-ot.

Na remélem azért valamennyire érthető, ha valamit rosszul tudok akkor szóljatok!!

Kép

Kép
 
 


Szia Réka!
Igen, a terhesszabi is 70%, kivehető szülés előtt 1 hónappal, de azt javasolják, hogy csak szüléstől vegyük ki, azért, amit Csibe is írt.
2 éves korig van a GYED, ami max tán 82 e bruttó, és 3 évesig a GYES, ami tényleg siralmas.

Andi
 
 


Nagyon Köszi! Kép

Mostmár legalább értem hogy van! Azt hiszem kiveszem a szabim és elmegyek táppénzre, mert nagyon fáradékony vagyok.

Csibe!
Te mikorra várod a babát?

Andi! Te GYES-en vagy otthon vagy már dolgozol?

Réka
 
 


GYED jelenleg 83 ezer bruttó a plafonja. A TGYS (ez a terhességi gyermekágyi segély, amit ti terhesszabinak hivtok) 24 hét, ebből csak adót vonnak, más járulékot nem, a GYEDből viszont vonják a nyugdij, egbizt járulékot is, meg adót is.
Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Csak adót vonnak, de mi az alap amiből vonják? A GYED-nél még abból a 70%-ból vonják le ezeket, vagy miből??? Most már megint nem értem! Kép

Eddíg tiszta volt, hogy mindegyik a fizu 70%-a.
Ajajjj! Kép Kép

Réka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron