Új privát üzeneted érkezett!

Szia Noémi!

Megvolt a méredkedés 7650 gramm és 71 cm Jázmin. Megnőtt rendesen. A védőnő meg is jegyezte amikor meglátta, hogy Jól nézel ki Jázmin. Hát igen, már nyoma sincs a kis vézna kislánynak.
És képzeld ma reggel vettem észre, hogy kinőtt két fogunk, egy lent a bal oldali 1. és fent a jobb oldali 2-es. Hogy miért pont a második foga nőtt ki azt nem értem, de gondolom később kinől az egyes foga is. Olyan kis éles a pereme. De már van fogunk és egyből kettő.

A vállalkozásról annyit, hogy most indítjuk be, üvegtárgyak homokfúvását, valamit matricázást vállalunk, bármilyen pohár feliratozását, tükrök díszítését, egyedi kivitelezéssel vállaljuk, illetve bármilyen felületre készítünk matricákat, feliratokat (autó, reklámfeliratok, stb.) Majd rakok fel képeket és akkor megnézheted, nekem nagyon tetszik.

Jázmint minden érdekli és pakol ezerrel, de nagyon édes, és annyit dumál.

Kint iszonyú hülye idő van, csak úgy fújja a szél az ablakainkat, azt hiszem a mai séta elmarad, mert ilyen időben ki nem viszem Jázmint.

Majd még jelentkezem, de Jázmin engem igényel.

Ti jól vagytok? Málna, hogy bírja ezt az iszonyatos, változékony időt?

Szia: Andrea és Jázmin
 


Szia!!!

Na itt vagyok, mert mostmár feltelepítettem a gépemet, mert ez a vacak állandóan izél...na mindegy.

Tényleg jó nagy baba lett. :D Gratula nektek, ja és a fogacskákhoz is!!! Tudod nekem is furcs hogy micsoda nagy kislányom lett abból a kis...nem is tudom minek nevezzem amikor még egy tenyérkényi volt...
Elég rossz passzban van főleg hogy ugye jön 4foga egyszerre, a 4szemfog, ha mindenigaz akkor ez a neve.

Pénteken megyünk kontrollra a schöpf méreibe majd meglátjuk ott is mit mondanak- furcsa lesz nagyon mert az utolsó kontroll lesz...többet nem menni oda-komolyan mondom hiányozni fog-hiszen annyi mindent köszönhetek nekik-a kórháznak, a dolgozóknak...huuu-furcsa már most. Főleg hogy ugye be is akarják zárni.. :cry: :cry: :cry:

És honnan tudtok ti ilyen dolgokat csinálni??? homokfúvás, matricázás? És ezt valakinek csináljátok, tehát egy másik vállalkozónak, vagy már a felhasználónak? Csak azért kérdezem, mert például egy szekrény tükrébe tudnál írni egy két szót? Vagy ez hogyan működik?

Na lassan alszok-szio

Vigyázzatok magatokra. Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Ismét egy mozgalmas napunk volt, Jázmin mindenhol feláll, sokszor a hajam az égnek áll, mert olyan lehetetlen helyeket talál. Na és persze kapaszkodni nem hajlandó, mert úgy gondolja, hogy megy az neki anélkül is. És persze jön az esés. Majd az üvöltés, aztán megnyugtatom, és megy és kezdi az egészet előlről. Ma egész nap azzal szórakozott, hogy secperc alatt felmászott az ágyra és csavar rajta ezerrel, de van, hogy felmászik és az ágy szélén gondol egyet és felcsücsül, ami azért baj, mert az ágy széle 5 cmre van a popojától és úgy áll neki ugrálni. Hát nagyon észnél kell lennem. Sokszor megesik, hogy ha feláll valahol csak egy kézzel kapaszkodik néz rám és vigyorog, a szemei pedig azt mondják: "Anya, látod, milyen ügyes vagyok? Megy ez nekem már így is, minek kapaszkodni."

Ma felhívtam azt a hölgyet aki itt a városban tart babaúszást (nem lemerülőset) és kifaggattam, majd megbeszéltem vele, hogy jövő héten kedden délután lemegyünk és megnézhetjük a csoportot. Már tiszta lázban égek, nagyon kiváncsi vagyok rá. Ez a fajta úszás inkább mozgásfejlesztő jellegű.

Ismerős nekem is az érzés kontroll ügyben. Nekem is olyan furcsa volt amikor azt mondták minden rendben van Jázminnal úgyhogy legközelebb akkor kell mennünk ha már jár. De hát ez van örülök, hogy minden rendben van vele és hát ez a lényeg. Hát ezek szerint ti is megnőttetek és már kinőtétek a korházat. Szerencsére.

A párom ötlete volt a homokfúvás, mi készítjük saját kezüleg az elejétől a végéig, egyenlőre egyedi megrendelésre. Bármilyen ajándéktárgy (üveg), poharak, tükrök, stb. Tudunk bárszekrény üvegbe is írni, ha kivehető. Küldök képet e-mailbe ha érdekel.

Szia: Andrea és Jázmin
 

 
 

Szia!

Ma jöttünk haza párom családjától vidékről! Az első éjszaka hogy Zsebi nem itthon aludt de elég jól bírta, egyszerűen a nyakamba lógott végig és így nem volt gond... :oops: :D

Homokfúvás és egyebek érdekelnek az email címem benne a profilomba, örülnék ha küldenél, mert érdekel, ha összehoznánk akkor kellene, gardrób tükörbe meg bártükörbe és érdekel minden ha valami megtetszik...üvegbe-vagy te tudod mit hogyan lehet "dekorálni" és az ötleteid alapján. Tehát a párod kitalálta, elkezdtétek csinálni és most csináljátok, de akkor már közvetlen a végső felhasználónak ugye? Tehát rajtatok már nem keres senki? Mert az nektek nem jó-gondolom. És lehet hogy majd "csak" ebből éljetek??? Ezt otthon csináljátok ugye?

Uszás:mi is voltunk, megnéztük tavalymájus körül, olyan fél évesek voltunk, de 2hét múlva kezdődött a nyáriszünet és szeptemberben kezdtek újra-akkor meg már nem akartam elkezdeni, viszont októberben meg már azért nem mert itt a tél, a hideg, nagyobb a megfázás esélye...de hogy mostanság miért nem kezdem el vinni???nem tudom, pedig akartam-rám is rám férne egy kis úszás, szauna a felesleg miatt legfőképp...

Hááát. Jázmin nagyon leköt akkor. Én is rettegek amikor akrobatizál- valami félelmetesek tudnak lenni, de én már rájöttem, hogy nem esenk akkorát, mint ahogy mi látjuk, mert ugye tök picik, közel vannak a földhöz és nem is fáj nekik (annyira). Igyekszem kemény csajt csinálni Zsebiből, nem valami kis latymatag nőcit :)
De nagyon ügyes akkor Jázmin, de nem korai még hogy feláll? Bár neki kell a tempót diktálni...

Képzeld vidéken a párom utcájában van egy anyuka 3gyereke van 2lány egy fiú. Nevük: Norman, Fatima és Napsugár-és ezek nagyon szép nevek-főleg a Napsugár nagyin megtetszett-szép nagyon...

Jó éjszakát nektek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Andi!!!

Remélem jól vagytok és csak azért nem jössz, mert nagyon elfoglalt vagy, például leköt a munka...?!

Mi jól vagyunk, bár én beteg vagyok. Voltunk kontrollon, minden rendben Zsebivel, legközelebb akkor kell mennie, ha panasz van, amúgy nem, főleg most hogy bezárják a schöpf-méreit...mert ugy néz ki nagyon, és a szívem megszakad... :cry: :cry: :cry:
Tehetetlenek vagyunk ebbe a demokratikus országba-és ez borzasztó...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Andi!!!

Remélem jól vagytok és csak azért nem jössz, mert nagyon elfoglalt vagy, például leköt a munka...?!

Mi jól vagyunk, bár én beteg vagyok. Voltunk kontrollon, minden rendben Zsebivel, legközelebb akkor kell mennie, ha panasz van, amúgy nem, főleg most hogy bezárják a schöpf-méreit...mert ugy néz ki nagyon, és a szívem megszakad... :cry: :cry: :cry:
Tehetetlenek vagyunk ebbe a demokratikus országba-és ez borzasztó...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Bocsánat de lefagyott a gép, azért duplázott... :oops:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Bocsánat de lefagyott a gép, azért duplázott... :oops:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Na jobban járok ha befejezem :wink: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Eléggé rohangálós hétvége volt. Szombatra volt két pohár megrendelésünk, apa azt csinálta, én főztem, délután Ferihegyi reptér, utána elmentünk megvenni Jázminnak az etetőszéket, még bevásárlás, este fél 10-re értünk haza, még fürdetés, etetés, pakolás. Vasárnap 8-ra nagymamához, fabehordás, délután másik nagymama bevásárlás, este fürcsi, vacsi, pakolás. 10-kor már nem bírtam fenn lenni és bealudtam. Közben Jázmin lebetegedett belázasodott és nagyon folyik az orra. Mára pedig már nekem is fáj a torkom, nem éreztem magam igazán jól. Most jöttünk meg a sétából és nemsokára fürdetés.
Holnapra pedig jó lenne kicsit jobban lenni, mert mennénk megnézni a babaúszást.

Tudunk csinálni feliratot bármilyen tükörre, még azt kell kitalálnunk, hogy távmunkában, azaz nem helybeni munkával ezt hogy tudjuk megoldani, mert egy poharat nem nehéz az országban bárhova elküldeni, no de azért a tükör az más. Pedig nagyon szép dolgokat lehet vele művelni. Most valentin napra csináltunk poharat, nekem nagyon tetszik. Most már tényleg küldök e-mailben neked képeket. Egyenlőre még csak mi csináljuk ha szól valaki, hogy kell neki, remélem hamarosan arról számolhatok be, hogy már nem bírjuk a megrendeléseket és esetleg egy rendes vállalkozást be lehet belőle indítani. Jó lenne ha ebből meg tudnánk élni.

Örülök, hogy Málna jól van és már nem kell mennetek vele, persze valahol hiányzik az embernek, de az sokkal fontosabb, hogy a kislányod egészséges.

Jázmin a korához képest szerencsére nagyon jól fejlett baba, pedig milyen pici volt amikor született, hát hamar behozta a lemaradását. Nem erőltetek neki semmit, mindent a saját tempója szerint csinál. Mostanában már azt csinálja, hogy feláll és elengedi az ágyat, nem kapaszkodik, még az a jó, hogy mellette vagyok, mert lenne zuhéj. Persze szerencsére csak akkkor csinálja, produkálja magát.

Üdv: Andrea és Jázmin
 


Szia Andi!

Köszönöm az email-t, azt már megnéztem. Szuper jók a képek. Olyan kérdésem van hogy ezeket valami géppel csináljátok? Sablonnal vagy hogy? Már csak ugy érdeklődöm, nem ötletet akarok lopni...
A másik, csinálj egy honlapot(ha még nincs)dobd fel egy két helyre, illeszd be a babaneten aláírásodnak, meg ilyesmi-az is jó, szerintem.

Kár hogy ilyen betegek vagytok, mert ilyenkor óvatosan a babaúszással, már ha majd ti is úsztok. Amúgy meg nálunk is meg van fázva mindenki, de én szenvedek a legjobban. Voltam pénteken is meg ma is orvosnál, de annyian vannak, hogy azt nem várom ki. Egyszerűen nincs időm 4-5órát ott csücsükélni.

Hát Jázmin nagyszerű és ügyes. Képeket nem akarsz felrakni? Vagy emailbe? Iwiwen esetleg fent vagy? MErt ott még megtalálhatjuk egymást.
A hétvégétek sem volt kutya...sőt-én kivagyok az ilyen dús napoktól, próbálok mindig úgy tervezni, hogy ne legyen torlódás és inkább lemondani valamit...
Mi a hétvégén inkább semmittevők voltunk... :oops:
Pihentünk, sétáltunk, nem emlékszem olyanra ami említésreméltó lenne. Szeretnék már piknikezni, túrázni, de azért ehhez még hideg van...lehetne jó meleg végre, remélem már hideg nem nagyon lesz... :roll:

No megyek lassan. Jó éjt nektek!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Már mi is gondolkodtunk, hogy fel kellene rakni a netre, de gondolhatod mennyi időm van. Még csak addig jutottam, hogy lefényképeztem az elkészült tárgyakat, pedig még ki kellene válogatnom a jobb képeket, aztán beárazni, stb. De hát mikor van nekem erre időm???!!!
Kézzel csinálunk egyenlőre mindent, de már alakul a technika. Sok időt igényel még az, hogy mindent megcsináljunk ezzel kapcsolatban, de remélem majd ha beindul akkor már pik-pak és megcsináljuk.

Szerencsére Jázmin már kifele lábal, most én vagyok benne nyakig a megfázásban. Olyan édes állandóan mászik rám és bujik. De nagyon kell rá figyelnem, mert az előbb is átment a másik szobába és felmászott az ágyra, ez nem is lenne baj, de nem tud lejönni csak fejjel lefele. Életveszélyes egy kiscsaj. Lassan vinnem kell altatni.

Küldök neked e-mailben Jázminról képeket.

Sajna nekünk a hétvégéink általában ilyen futkározósak, mert hétközben nem nagyon érünk rá semmire mivel párom dolgozik, mire hazaér már este van és fürcsi meg vacsi és a kislánya már alszik is, így a fürdés előtti időt kell kihasználnia játszásra.

Gyógyuljatok meg ti is. Jobbulást nektek.

Puszi: Andrea és Jázmin
 


Szia Noémi!

Tegnap voltunk megnézni az úszást, nagyon tetszett nekem is és apának is, Jázminnak kevésbbé elég sokszor sírva fakadt és nagyo bújt hozzám. Pedig jó lesz ha megszokja, mert a jövő héten már mi is a medencében leszünk. Persze még a társaságot is szoknia kell, furcsa volt neki, hogy annyi baba van egyhelyen. És persze amikor ők is sírtak Jázmin sem maradhatott ki, de elmondták, hogy egyátalán nem baj ha a baba sír. Remélem megszokja a vizet és nem lesz gond vele.
Nagyon ügyesek a babák én csak ámultam. Már csak azért van bennem a para, mert az anyukák is nagyon ügyesen bánnak a babáikkal, remélem mi is megtanuljuk majd a feladatokat.

Szia: Andrea és Jázmin
 


Szia!!!

Gyönyörű gyermeked van!!! És ezt az egész családom nevében mondom. Megnézte a férjem és anyukám, meg mamám a kis Jázmint és elámultak. Mondtam nagyjából, hogy mi hogyan veletek, és arra jutottunk, hogy ez a kislány kárpótol téged és férjedet is mindenért, az eddig elszenvedettekért...
Viszont azt néztük milyen ügyes ahogy állt, te jó ég-igazi stramm kiscsaj...GRATULÁLOK HOZZÁ!!!

Úszás!!! De jó hogy már mentek is...mennyibe kerül, milyen időnként...stb??? Nálunk minden szombaton van, óránként új csoport, mindig 10perccel előbb bent kell lenni s max 20perc a távozás. 3csoport van. a kezdő, haladó és profik. Ilyen 2-3éves gyerköcök ugrálnak tök magasról, meg csúszdáról mennek, meg hajítják be őket ugy hogy meg sem nyikkannak és mindez havi 6000ftért. Nálatok?
Bizti hogy megtanuljátok és kétlem hogy a vizben rosszabb kezekben lenne mint a szárazföldön az anyukája mellett. :wink: :D

A csoportos sírás-az babaszolidaritás :P

Málna szereti a gyerekeket, ha másik babát lát majd kiugrik a bőréből annyira örül.
JA alartam kérdezni a múltkor, hogy etetőszéket keresel??? Mert láttam másik topicban. Milyet?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Nagyon szépen köszönjük a dícséretet, mi is nagyon imádjuk ezt a kis vacakot, a szemünkfénye. Tudod úgy tartja a mondás az embernek mindig a saját gyereke a legszebb. Ezzel mi is így vagyunk. :D
Egyébként tényleg így van, nagyon sok mindenen mentem keresztül, de az hogy ő egészséges, az mindent megért. A fájdalmunkat enyhíti, de azért Mátét nem helyettesíti. De lelekiekben nagyon nagy segítség, hogy ő van nekünk. És amilyen picike volt, hát nagyon behozta a lemaradását. Igazi kis sajtkukac.

Úszás:
Minden kedden van délután fél 5-től negyed 6-ig, egy alkalom 800 forint, de minden eszközt megkapunk ott, csa az úszopelust kell megvenni. Az utánunk levő csoportban vannak a nagyobb babák, de őket most nem néztük meg. Remélem tényleg megszokja majd Jázmin a vizet, mert ugyebár az hogy itthon imád pancsizni és a fürdőszoba állandóan tőle úszik az nem jelenti azt, hogy a nagy vízben is ugyanígy el lesz. De nem adjuk fel elsőre. Meg kell szoknia. Nyáron megyünk nyaralni és nem a tengerparton akarok ülni vele, hanem pancsizni. Remélem olyan lesz mint az anyja, én imádom a vizet.
Én is gondoltam arra, hogy a sírás csak azért volt, mert nagyon együtt érzett a medencében levő babákkal. De volt ott egy kislány, aki talán még Jázminnál is kisebb volt, hát ő úgy élvezte a vizet, amig a többi gyerek sírt ő csak nevetett. Nagyon édes volt.

Sikerült közben etetőszéket találnunk, már meg is vettük és használjuk ezerrel, nagyon jó. Sokkal jobban el van a konyhában velem, bár egy idő után megunja, de én is nyugodtabb vagyok, hogy ne ma járólapon ücsörög. És mégis ott van velem.

Most mennem kell, mert úgy látszik kissé nyügibb napunk lesz, de ilyen idő mellett nem csodálom.

Málna jól van? Nem kapta el az influenzát? Küldjél róla képeket.

Szia: Andrea és Jázmin
 


Talán semmi sem szebb az életben, mint találni egy emberi lényt, akinek szavai megnyugtatnak, s akinek egyszerű jelenléte elég ahhoz, hogy boldogok és vidámak legyünk.

BOLDOG VALENTINT MINDENKINEK!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Mi van veletek? Hogy van Málna?

Voltunk kedden úszni, Jázmin végig üvöltötte az egészet, bár volt olyan pillanata amikor azt nézte, hogy mit csinál a többi gyerek. Remélem idővel megszokja, holnap megint megyünk kiváncsi leszek mi lesz, hogy bírja manócskám.
Végre kikeveredtünk a megfázásból, jó lenne ha mostanában nem esnénk vissza.

Jázmin egy örökmozgó, de imádni való baba. Annyi érdekes dolgot csinál már, olyan furcsa nemrég még ott feküdt az ágyban most meg már ha lerakom egy másodperc és már megy is. Állandóan állna, kapaszkodik mindenhova fel és áll.

Üdv: Andrea és Jázmin
 


Szia Andi!

Háát szurkolok nektek az úszáshoz. Előbb utóbb ugyis megszokja. 1-2-3 alkalom és már tetszeni fog neki szerintem. Jó hogy viszitek úszni.

Most intéztem a felvételimet, meg az autót szeretnénk lecserélni a héten, szerdán Zsebit is vinnem kell a 15hós oltásra..jó beteg lesz majd a szúri után. Pedig az eddigi betegségeket szerencsésen megúsztuk.
Zsebi jön megy, szinte teljesen egyedül majdnem stabilan jár mostmár. Néha a kezét meg kell fogni, mivel ugye amikor elesik bárhova beverheti bármijét ezért annyira féltem.

Jó hogy itt a jóidő, mert állandóan csavargunk, megyünk mindenfelé már csak programokból kezdünk kifulladni-nem tudom hova kéne menni-ötlet van???

Közben szórólapozok. Egy kis plusz pénz. Mindig szórólapoztam általában. Ugyhogy nem újdonság mostmeg GYED mellett más munkára nem igazán van lehetőség.

Veletek mi van? Megy az "üzlet"? Vagy még nem lehet ennyire biztosat mondani? Valentin napot ünneplitek, hogy ha igen?
Mi nem igazán, csak valami apróságot adunk egymásnak. Bár most vettem férjnek egy aranyláncot, egy kicsit vastagot, férfiasat, mindig ilyenre vágyott...sporóltam rá rendesen...

No megyek!!!
Puszi nektek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Ma ismét voltunk úszni, most már sokkal jobb volt, Jázmin már csak a felét sírta végig. És már egyedül mászott a polifomon. Nagyon ügyi volt. El is fáradtunk rendesen, alig ültünk be az autóba elaludt a kezembe, azóta pedig alszik. Már két órája. Szegénykém jól elfáradt. Bár én is alig látok. Most meg apa ájult be a lányka mellé, pedig lassan fel kell keltenem mert fürcsiznie kell és még vacsi sem volt. Remélem éjszaka is rendesen fog aludni.
Holnap megyünk méreckedni, már nagyon kiváncsi vagyok mennyit hízott, mert olyan nehéz. Van súlya rendesen.
Szerencsére a betegség most elkerül minket, de hát voltunk már eleget betegek.
Ha minden igaz hamarosan gyarapodunk egy újabb fogacskával, az alsó bal egyes már rendesen átlátszik egy-két nap és kibújik, ez lesz a harmadik fogacskánk. De már így is olyan ügyesen eszi a kenyeret, meg a hasonló finomságokat, tegnap a csülökpöris krumplit ette, amit kiszedtem magamnak a felét bevágta. Mindig az kell neki amit anya eszik.

Még jelentkezem, de már fürdetnem kellene. Képeket e-mailben küldök majd.

Jó éjszakát nektek: Andrea és Jázmin
 


Ok!
A képeket várom!
Amúgy pedig SZIA!
Mondtam én hogy előbb-utóbb megszokja majd az úszást, csak két alkalom között ne maradjon ki sok idő mert ugye "hamar felednek" még, olyan kis picik ezek a babák.

Holnap én is tudok infókat mondani mer tugye megyünk a 15hós oltásra, már előre félek, mert azt mondta a dokinéni hogy tök beteg lesz tőle!!! :cry:
De csak egy hét múlva.

Ma voltunk autót venni, elindult a hitel, remélem meg is adják...végre lesz egy szép új autónk, úgy örülnék neki, a régi egy tragacs ehhez képest. Egy skoda fábia combit veszünk, mert bár vettünk volna jobbat is, de ennyi a pénzünk, mármint a kezdőhöz meg amit be tudunk vállalni havonta...csak fekete legyen s legyen benne cd, ez a lényeg... :oops: :lol:

Zsebi már teljesen egyedül és napról napra többet megy-jó nagyon,de sokkal jobban féltjük is. Anyukámék alig bírnak vele ha itthon hagyom nekik. Novembertől pedig mennék dolgozni, ezért mondtam nekik még most gondolják meg, hogy akkor tényleg vigyáznak e rá vagy vigyem bölcsibe, mert kiakadnak tőle két perc alatt...hiszis és borzasztó rossz gyerek, de az enyém és én így szeretem mégha csibész is :wink: :D

Jó éjszakát nektek lányok és Apának is!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Emailben átküldtem a képeket, mi nagyon jól éreztük magunkat a fürdésen. Bár nekem ismét amikor kijöttem a vízből majd leszakadtak a lábaim, ami egyátalán nem baj.

Bízom benne, hogy Málnát nem viseli meg az oltás. A lényeg, hogy a szervezete jól reagáljon, ha be is lázasodik semmi baj, az azt jelenti dolgozik a pici szervezete. Amikor Jázmin kapta az oltásokat szerencsére nem csomósodott be neki sose és lázas sem volt tőle.

De jó, új autó. Biztosan jobb, mint a régi, te is a sötét színű autókat szereted? A miénk most egy Audi A6-os, sötétzöld, szeretem nagyon, de lassan a mienket is le kell cserélni. Nézegettük mi is, eddig a Ford Mondeo tetszett, akár kombiban is, bár én kimondottan nem szeretem a kombikat, de amit néztünk arra még azt mondtam, hogy tetszik. Kombiban a Peugeot 307-es tetszik, de olyat nem veszünk. Egyébként én nagyon Audi párti vagyok, előtte is Audink volt és nagyon imádtam, csak nagyon drágák. Hát majd meglátjuk apa azt mondta még várunk egy kicsit. Mondjuk amit néztünk az ezüst szinű, mert a sötét nem tetszett belőle. Sok örömöt az új autótokhoz. :lol:

Olyan rossz, hogy vissza kell menned dolgozni, én úgy élvezem, hogy itthon lehetek Jázminnal, olyan jó lenne ha a gyed 3 éves koráig járna. Mert akkor még ráérnénk a tesó tervezéssel, de így ha eléri a másfél éves kort akkor indul a tesó projekt. Pedig még olyan kicsi Jázmin, én még egyenlőre az ő társaságát akarom élvezni, lehet, hogy hülyén hangzik, de így úgy érzem kevesebb szeretetet adok neki, nagyon szeretem és ha lesz egy tesója, akkor már két felé kell osztanom ezt a szeretetet, ami normális, csak mivel Jázmin még ilyen kicsi ezt neki szeretném minde adni. Nem tudom ez így érthető-e, mert leírni nagyon nem tudom ezt a fura érzést. :cry:

Üdv: Andrea és Jázmin

Hát próbáltam a vonalzónkat feltölteni, de nem megy. Hogyan kell csinálni?
 


Szia Andi!

Nagyon aranyosak a képek és Jázmin ügyes és gyönyörű baba, nekem nagyon szép...
Én is küldök neked holnap, csak összeszedem magam.

Egyenlőre nincs nagy gond az oltás miatt, bár azt mondta a dokinéni, hogy pötyös lesz meg orra fog folyni és lázas lesz. Hát lázat kell csillapítani, meg orrot szívni, ennyi...viszont annyira üvöltött az orvosnál az első perctől, hogy zengett a ház. 10200gr. és 79cm, 15hónapos. Furcsa ennek a tizedével született.

Voltam ma bölcsibe-érdeklődni, mert attól hogy én megyek dolgozni anyuék azt mondták hagyjam itthon, ők vigyáznak rá, de azért érdeklődtem. Májusban van felvételi, be kell adni jel.lapot és majd döntenek. Ennyi. Viszont van minden nap játszóház, ahova 434ft-ért lehet vinni óránként a gyereket, és kedd-szerda-csütörtök-ott is lehet hagyni, de fizetni kell ezt az óránkénti díjjat. Ez tök jó, én még ilyesmiről nem is hallottam. Kivéve az auchanban, meg bevásárlóhelyeken...talán egyszer egyszer el kéne vinnem egy kicsit az elválasztódás miatt. Nem tudom mi lenne jó?! Mert annyira anyás.

Kocsi: opel merivát szerettünk volna, vagy valami nagyobb autót, mint vw touran, ilyesmi, de ezek 6-8milliók kb, az opel nem de oda több induló kellett volna 2-300ezerrel, de annyink meg nem volt már, így maradtunk a skoda fábia kombinál, elég nagy és az ára is jó. A lényeg megvan fekete, cd-s és kikapcsolható légzsákja van.
Hát igen az audik nagyon szépek jók, de azok is rohadt drágák.

Ezt a tesókérdést értem. Bár nekem most nem igazán aktuális, de én is mindig attól rettegtem, hogy mi lesz ha lesz és nem szeretem, vagy őt jobban szeretem, elvégre nekem ő az első és még nem "éltem ki" magam vele...meg hogy ugye Zsebi nem egyszerűen született, s mi van ha a második simán ezért nem lenne annyira fontos mint Zsebi akiért pedig küzdeni kellett...hááát nem tudom, de gondolom itt van szerepe az anyai ösztönnek...biztos hogy az ilyen kérdéseket megoldják az ösztöneink.

Vonalzó: ha már megcsináltad pl.baba...(nem jut eszembe mi az oldal neve) :oops: , szóval ha kész és tudod az URL kódot akkor azt kell bemásolni a profilodba az aláírás helyére, s már működik is, ha be van jelölve itt az írás alatt hogy: Aláírás hozzáadása (az aláírás megváltoztatható a profilban) és a BBcode be van kapcsolva, akkor működik is.

Na megyek mert apa beteg őt ápolgatom, meg már nekem is fáj a fejem.

Jó éjszakát nektek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Remélem berakja a vonalzót.

Andrea

Kép
 


Köszönöm, sikerült!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
 


Szió!!!

Látom a vonalzót sikerült megcsinálni. Nagyszerű!!!
Így legalább nem kell számolgatnom Jázmin mennyi idős is és mindig látom... :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

A hétvége megint sikeresen zsúfolt volt, a névnapi party igen jól sikeredett, bár kissebb csúszás azért akadt. 3-kor jöttek a vendégek, mi viszont fél 3-ra értünk haza, és még szendvicseket kellett csinálnom. Szerencsére a sütemények már készen voltak és vettünk egy tortát is. Ja és persze anyukám felhívott, hogy berendelték délutánra dolgozni és sajna nem tud jönni de a többiek itt lesznek. A gond ott kezdődött, hogy ahogy hazajöttünk Jázminon kitört az anyaláz és csak a kezemben volt el egyébként üvöltött, nos így viszont elég nehéz szendvicseket gyártani. Megjöttek az öcsémék és ők segítettek megcsinálni a kajcsit. Mire mindenki megérkezett készen is lettünk. És azért a végére Jázmin is megnyugodott és kezdett hanyagolni, mert a kishugom jó társaságnak bizonyult nála. Később pedig megérkeztek a barátaink is és a barátnőmék kislányával már nagyon jól érezte magát, nem is aludt délután semmit, de délelőtt sem vitte tulzásba az alvást. Fél nyolckor megfürdettük mindkét leányzót aztán bevacsizott és el is aludt, majd egy fél óra múlva felkelt és kb. 10 fele el is aludt. Kifáradt rendesen. Nem csak ő én is tiszta hulla voltam estére. Mi fél 1-kor feküdtünk le.
Vasárnap meg segíteni voltunk anyosoméknál, lehet, hogy ez ilyen alvós nap volt, mert Jázmin délelőtt 2 és fél órát aludt, aztán fél 3-kor amikor jöttünk haza bealudt az autóba, majd este fél 7-kor megint aludt egyet fél 9-ig, aztán pancsi, vacsi és megint alvás. Lehet a szombati napot pihente ő is.
Képzeljétek kibujt a 3. fogacskánk is.
Jázmin legujabb próbálkozása, hogy feláll a lábamba kapaszkodva gondol egyet és elengedi, próbál kapaszkodás nélkül állni, aztán totyyy segre.

Hát a tegnapi idő az nem semmi volt, nálunk egész nap szakadt az eső, így Jázminnal szobafogságra voltunk ítélve, de majd ma, most olyan szépen süt a nap, bár hideg van. A tvben már mondják a tavaszt, csak azt sajnálom, hogy Jázminnak meg sem tudtuk mutatni mi az a hó, és szánkóra sem kellett áldozni egy fillért sem, remélem majd jövőre, vagyis az idén karácsonykor már mehetünk együtt szánkózni. Sétáltunk is egy jót, annyira szép idő van, bár azért a szél az fújt, de amikor olyan helyen mentünk ahol sütött a nap, melegített rendesen, végre van ereje is.

Igen, végre sikerült betennem a vonalzót, köszönöm a segítséget. És annak is örültem, hogy tudtam rakni mellé egy képet is.

Meg van már az új autó? Ha igen, hogy tetszik? Bár hülye kérdés, gondolom nagyon tetszik.

Málna is szépen összeszedte magát méretileg, érdekes, hogy milyen picike lehetett, bár nekem a kisfiam után már nem furcsa, de olyan ügyes, hogy így növekszik, Jázmin is hihetetlen, hogy mennyire nől, meg sem lehet mondani róla, hogy koraszülött volt. És annyi mindent csinál már, nagyon kell rá figyelnem, mert hihetetlen, hogy egyik pillanatban még mellettem van, aztán meg már sehol, kereshetem mert pillanatok alatt eltűnik. :)
Hogy viseltétek végül is az oltást, lett még más baja is, vagy sikeresen átvészelte?

Ma elmaradt az úszásunk így majd csütörtökön lesz bepótolva, pedig már nagyon vártam.

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
 


Szia Noémi!

Tegnap voltunk úszni, nem ismertem a kislányomra, képzeljétek nem sírt és olyan ügyesen csinálta a feladatokat. Amikor a polifomon kellett mászni végigmászott rajta, nem is egyszer megcsinálta, aztán volt amikor úgy gondolta ő eljátszik rajta, volt nála egy kis labda beült a polifom közepére és ott játszadozott vele. Pont most nem volt velünk apája így ő sem láthatt milyen ügyes is volt a kislánya. Annyira örültem neki, meg is lett dicsérve. Remélem most már kezdi megszokni a vizet és a babákat is. Egyfolytában nézelődött, hogy mennyi baba van még rajta kívül. Kedden megint megyünk, most azért volt csütörtökön mert a keddi elmaradt. Megint annyira kifárasztotta, hogy 7-kor bealudt észre sem vette amikor átöltöztettem és vacsiját is félálomban ette meg aztán alvás tovább. Reggel 5-kor kelt legközelebb teázott, de nem volt neki elég így evett is, 6:15-kor pedig már fenn kukorékolt, de hát mit akarok ha már 7-kor aludt előző nap. Biztos jót tesz neki ez a mozgás.

Ma meg egész nap pörgök, mosás, főzés, takarítás, közben tegnap vettünk 5 db csirkét amit ma szedtem szét, és még a hűtőt is le kellett engednem és kitakarítani. Rendesen el vagyok fáradva, sétálni még nem is voltunk, bár esik az eső. Tegnap viszont olyan jó idő volt, jó nagyot sétáltunk Jázminnal. Remélem holnap már kevesebb itthoni munkám lesz és egy kicsit tudok pihenni. Ráadásul ugye Jázminnal ugyanúgy kellett foglalkoznom, sőt mindenhova jön utánam és nagyon ígényli, hogy játszak vele. Az előbb is egy jót hancúroztunk az ágyban, élvezte rendesen.

Hogy van Málna? Ugye nem vagytok betegek!
Küldesz nekem Málnáról képeket?

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
 


Sziasztok!

Végigolvastam ezt a 4 oldalt és szerintem nagyon jó ez a topik. Én 27 hetes múltam és tanácsadáson most először mondták hogy a fehérje opalizál /csíkkal is nézték de az nem mutatta ki/ de azért gyanus hogy van benne. A vérnyomásom rendben, nem vizesedek de jól megilyedtem. Tudtok valami tanácsot adni? Álljak mérlegre minden nap? Ha bekövetkezne a legrosszabb akkor nem tudom mi lesz mert a baba még nagyon fiatal úgy gondolom. Ez toxámia kezdete lenne?

Kép
 
 


Szia Rena!

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, de azért nem árt ha odafigyelsz. A mérlegelés jó dolog és szerintem a vérnyomásodat is mérjed napnta. Ártani nem árt ha meg gond van az egyből feltünik és akkor irány az orvos. A folyadékbevitelt nem szabad csökkkentened, ha vizesedsz akkor is azt mondják, hogy a folyadék az kell. Viszont étkezz sószegényen, mert így a szervezeted nem köti meg a vizet, és pihenj és nem idegeskedj. Egyenlőre ennyit tudok neked javasolni, a babának is az a legjobb minél tovább van a pocakodban.

Sok sikert a babádhoz és vigyázz magatokra.

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
 


Rena!

És még valami a vizeletedet nézesd meg ha lehet hetente, mert a vizeletben jelentkeznek először a problémák. Ha van benne fehérje az nem jelent toxémiát, de egy bizonyos határ felett, nekem ez 0,3 volt, már jó odafigyelni. Minden kismamánál jelentkezik előbb-utóbb a fehérje, de ha magas akkor az már nem jó.

Szia

Kép
 


Sziasztok!

Kedves Rena!

Tényleg ne pánikolj rögtön az elején, de légy óvatos én is nagy virgonc voltam és utána szenvedtem röpke kemény 2hónapot. Vagyis leginkább a kislányom szenvedett, de én vele együtt.
Szóval tényleg sokat igyál napi 2-3litárt, lehetőleg ásv.vizet és bugyborék nélkül vagy a csendes vizet, és vérnyomás megelőzésre javaslok sok sok fokhagymát pirítóssal például. Bőven eheted. Én sajna marékra ettem a fokhagymát vérnyomás csökkentő gyógyszer mellett, meg gyógyteákat ittam, de már későn...szóval nyugodj meg, pihenj, ne hajszold magad és főleg ne idegekedj.
Kisfiú, kislány? Hol fogsz szülni? Apás szülés?

Andi!
Ne haragudj hogy eddig nem írtam, de olyan nehezen jutok el idáig, hogy szinte hihetetlen. Ahogy beköszönt a jóidő egésznap az utcán vagyunk, a kis csavargót nem tudom behozni, ha meg mégis akkor az ajtó előtt toporzékol. Már úgy hívom "utcagyerek" :wink:
Meg mostmár tanulnom is kell és a könyveimet is igyekszem beszerezni, főleg olykor 1-1 könyv majdnem hetekbe telik. Szóval zajlik az élet. Bölcsit keresek, meg érdeklődöm a szabályok miatt, meg a munkába állással kapcsolatosan. Az autó sajnos még nincs meg. Már két hete ugy dolgozik a férjem, hogy egyszerűen nem bír 5-6nál előbb hazajönni, az autós meg 5ig van nyitva.
Jázmin nagyon ügyes az úszással akkor már?!
Iwiwen fent vagy?
Hogy megy a vállakozás? Sikerül?
Mit csinál Jázmin? Mert ugye a felállással nagyon kis bátor... :P

Jó éjt nektek!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Andi remélem jól vagytok! Mi most elkaptuk a hányós fosós vírust sajna, de már lábadozunk.
Az autó ha minden jól megy 2hét és benne ülünk csak a hitelt adják meg...ha nekünk nem megy legfeljebbmegprobáljuk anyu nevére. De mostmár nagyon akarjuk!

Zsebi már 17hónapos lesz, és teljesen kis önálló, bár nagyon elkényeztetett, bár nem vészes! Imádom nagyon!

Majd jelentkezz ha tudsz!

Puszi!

Rena mi a helyzet?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Hétfőn volt a születésnapom, képzeld azzal jött haza a párom, hogy elvinne vacsorázni és oda ahova én akarom. És hát milyen vagyok én????? A MC Donalds-ra szavaztam. A hét végén a barátokkal úgyis étterembe megyünk, mert most sok a névnapos és így majd együtt megünnepeljük. Szóval Mekire vágytam és Jázmin is nagyon élvezte, persze milyenek vagyunk, mielőtt mentünk előtte 2 órával jól bekajcsiztunk itthon, mert a kakaspörit mégsem lehetett kihagyni, szóval nem sokat ettünk, de nagyon jó volt. Ez volt manócskám első mekije, megkóstolta a hamburgert és a fagyit is, persze utóbbi nagyon bejött neki. Este meg apával pezsgőztünk egy kicsit mikor már Jázmin elaludt, mert a páromnak meg a névnapja volt tegnap. Hát így telt a napunk, és persze mindenki hívogatott, hogy boldog születésnapot kívánjon.

Tegnap voltunk úszni, bár az idő elég trutyi volt, sétálni sem akartam vele nagyon, de azért egy órácskára leugrottunk, sikerült az esőt kifognunk, így nem tartott sokáig. Az úszás nagyon jól sikerült, de most egy kicsit hidegebb volt a víz, mint szokott, Jázminnak járt is a szája, úgy didergett szegénykém, de aztán bemelegedett. Csúzdázott, én meg a vízben kaptam el amikor már behuppant és egy kicsit elmerült. Nagyon élvezte, semmi sírás, pedig én féltettem, hogy majd jön a nagy üvöltés.

Annyi változás történt nálunk, hogy Jázminnak kibújt az 5. fogacskája. :)
Elkezdte nyitogatni a szekrényajtókat, rájött a taktikára és már pakol kifele belőle, oda kell figyelnem rá, mert sokszor van, hogy az ujjacskáját is odacsukja. Most már fogja a kezemet és úgy sétálunk, van, hogy el is engedi az egyiket, de úgy még elég bizonytalan.

A vállalkozásunk megyeget, de elég döcögősen, kicsit több időt kellene rá fordítanunk, de az meg nem nagyon van. :(

Málnának jobbulást kívánunk, gyógyuljon meg mihamarabb. Mennek neki a gyógyítópuszik. :lol: Nálatok is hogy elment már az idő, Jázmin is elmúlt már 10 hónapos, hihetetlen most született és már ekkora. Nem csodálom, hogy imádod Málnát, annyira lehet őket szeretni. Én is szerelmes vagyok a lányomba.
Remélem az autós dolog összejön nektek, mi is nézegetjük őket, de a párom mindig meggondolja magát, egyszer cserélni akar máskor meg nem. Mire kinézünk egy autót meggondolja magát. :roll:

Ha van időd írj majd.

Szia: Andrea és Jázmin

Kép
 


Szia! Bár csak olvasni jöttem már mert nagyon fáradt vagyok, de az első mondatod után muszáj írjak!!!

Nekem is hétfőn volt a szülinapom!!!!!!!

Márc.19! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Iwiwen nem vagy fent?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Micsoda véletlen! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Akkor neked is BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!
Vagyok iwiwen, de nem szoktam felmenni beszélgetni, nem nagyon van rá időm, sajna, este már én is nagyon fáradt szoktam lenni.

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
 


Noémi!

Azt még megkérdezhetem melyik évjárat? Én 73-as vagyok.

Kép
 


Én 11 évvel későbbi vagyok! :oops: :lol:
84-es! :P

Ja és tényleg BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT neked is, csak az este már kókadt voltam.

Csak mert megkeresnélek iwiwen, de te is megteheted: Heinrich Noémi néven vagyok! Mivel ez a nevem. :lol:

Most megyek majd igyekszem írni.

Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia!

Jó régen jelentkeztünk, de állandóan lóti-futi van. És persze itt van ez a szép idő, de most van időm írni, mert Manócska bealudt, bár én is alig látok.

A hétvégéink általában zsúfoltak, mindig megyünk valahova. Voltunk autót nézni, de a párom úgy döntött inkább most marad a mostani és lehet inkább majd lakást cserélünk. Hát meglátjuk. Nektek megvan már az új autótok?

Régen hallottunk mi is rólatok. Hogy van Málna? Minden rendben van vele? Remélem a betegségek elkerülik. Nekünk sikerült beleesni, de szerencsére már túl vagyunk rajta.

Jázminnak az úszás egyre jobban megy. Ma is voltunk úszni, hát Jázmin már egyátalán nem hasonlít arra a babára aki az elején még végig üvöltötte az úszást. Keze-lába jár a vízben, állandóan tiszta víz vagyok, mert annyira fröcsköl. És látszik rajta, hogy élvezi a vizet. A feladatokat nem nagyon akarja csinálni, mert ő a vízben akar lubickolni, engedi el a kezemet és indul a víznek. Pedig nem tud úszni. Ma is a polifomról simán beugrott a vízbe, úgy szedtem össze a víz alól, ő meg csak vigyorgott és mászott vissza a vízbe. Csúszdázott is 3x úgy hogy megvártam míg elmerül és csak utána szedtem ki, annyira tetszett neki. Meg is lett dícsérve, a medence szélén lévő kapaszkodóba is egyedül kapaszkodik, már csak akkor halászom ki ha elsüllyed. Egyszóval az én kislányom imádja most már a vizet.
El is fáradt rendesen, 7-kor megvacsizott és bevágta a szunyát. Teljesen kiütötte magát. Én meg már összepakoltam, elmosogattam, bár elég fáradt vagyok, de már csak a pancsi van hátra.

Az iwiwen ritkán vagyok fent, mert elég sokszor nagyon lassú.

Majd ha van egy kis időd írj, hogy mi van veletek.

Szép álmokat nektek: Andrea és Jázmin

Kép
 


Szia Linda!

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, de azért figyelj oda a vizesedésre. A lábadat pihentesd sokat és az elfogyasztott só mennyiségét csökkentsd minimálisra, de ha nem muszály el is hagyhatód, szóval sómentes diéta.

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
 


Szia Linda!

Nagyon együtt tudok veled érezni, az első terhességemnél toxémiás voltam, sajna a legrosszabb verzióból (Hellp szindróma), így a kisfiam a 26. hétre születtett. A második babánál én is nagyon féltem, mert akkor már tudtam mi is ez valójában, ráadásul a hajlamfaktorom egy ujabb toxémiára elég magas volt. Az egész terhességet végigizgultam, de szerencsére nem jött elő és a 35. hétig húztuk.

Hiába mondom, hogy ne izgulj, ez úgysem segít, viszont az odafigyelésed, sokban hozzájárulhat ahhoz, hogy minél tovább bent legyen a baba a pocakodban. Ha a vizeleted rendben van és a vérnyomásoddal sincs gond, akkor szerintem nem lesz probléma, de nem árt rendeszeresen ellenőrzini őket, ha meg gond lesz akkor szólni kell az orvosodnak és majd ők segítenek neked, hogy minden rendben legyen. Nagyon szorítok értetek, miért mondták, hogy hajlamos vagy a toxémiára?

Üdv: Andra és Jázmin

Kép
 


Szia Linda!

Hűha, hát nem semmi amit leírtál, de én nagyon bízom benne, hogy a sok "komplikáció" mellett a kislányod egészésgesen és könnyen fog megszületni.

Sajnos nálam a toxémia az első terhességnél pillanatok alatt lejátszódott, először felment a vérnyomásom és fehérje volt a vizeletembe, bementem a vérnyomásommal a kórházba ahol azt mondták beállítják gyógyszeresen, ez volt délután 4-kor, aztán nagyon rosszúl lettem a gyógyszerek és az infúzió ellenére, este 8-kor már mentővel vittek Bp-re a SOTE I-re. Ott még próbáltak tartani minket, de annyira rosszak lettek a leleteim, hogy azonnali császár mellett döntöttek, mert velem is gond lett volna, így viszont a kisfiam nagyon korán született és nagyon kis súllyal. Így is voltak még utána komplikációk.
Utána voltam hematológusnál aki megállapította, hogy öröklött trombózis hajlamom van, ami nincs ugyan összefüggésben a toxémiával, de ezzel magyarázható, hogy Máté miért született ilyen kis súllyak, nem tudott rendesen fejlődni, mert a méhemben elzáródtak az erek.
Jázminnál már erre is odafigyeltek, vitamint és folsavat szedtem a teherbeesés előtt, hogy jól megtapadjon , aztán mikor kiderült, hogy várandós vagyok injekciót is kellett naponta adnom magamnak, a cél azt volt, hogy minél tovább húzzuk. Jázmin hüvelyi fertőzés miatt született, beindult a szülés, de szerencsére a toxémia nem jelentkezett, pedig azt mondták nagy az esélyem, mert az előző terhesség idején nagyon korán jelentkezett. De megúsztuk szerncsére. Jázminnál a terhességi cukorbetegség jött ki rajtam, úgyhogy keményen diétáztam, így a terhesség alatt összesen 8 kg-t híztam. Szülés után a magas cukor el is múlt.

Jó hosszúra sikeredtem. Hova valósi vagy? Hol fogsz szülni?

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Várandós kismama vagyok, van már egy kislányom aki Budapesten az I-es számú női klinikán született. Választott orvosom volt, aki most nem rendel már a klinikán csak magánrendelése van.

Azt szeretném megkérdeni, hogy azért lehet még nála szülni a klinikán, vagy keressek másik orvost?

Azért vagyok nehéz helyzetben, mert az első babámmal HELLP szindrómás voltam, így olyan orvosra van szükségem aki ott van a klinikán. Van valakinek infója Dr. Rigó Jánosról? Úgy tudom ő foglalkozik HELLP-esekkel. Lehet hozzá menni, vagy ő nem vállalhat beteget, ha körzetileg nem hozzá tartozok?

SOS

Üdv: Andrea

Kép
 


sziasztok

Találtam a neten egy névtervező programot :lol: gondoltam megosztom veletek is, hátha valakinek segít a névválasztásban :lol:

Itt találjátok:
http://digiscience.rufftech.hu/calc/calculator_06.html


Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Most találtam a neten, a mért adatok alapján kiszámítja a terhesség pontos korát.
Nézzétek meg

http://www.kismamablog.hu/egyeb/kiszamolo.html

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
 


Hi

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!

Jó lenne, ha jelentkeznétek akiknek van tapasztalatuk, vagy most is terhesek, illetve ismerik a problémát. Jó lenne megbeszélni, kibeszélni, mint régen.

Jó éjt.

Be fogok gyakran nézni ide, hátha beindul újra a topic. :wink: :D

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Látom még senki nem jött, de nem adom fel a reményt, mert sajnos gondolom idén sem csak engem nem került el a toxémia :wink: :oops:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia!
Én 2002-ben szültem a kislányomat, sürgősségi császárral, toxémia miatt. Gyorsan mentek a dolgok, hiszen pénteki napon fedezték fel, vasárnap már megvolt ababa. Most ismét terhes vagyok, így nyolc év elteltével, most 24 hetes....elejétől fogva attól félek, hogy ismétlődni fog...az orvosom nem mondott se jót, se rosszat. Az esély hogy ismétlődik, 50%
 


Minden nap mérem a vérnyomásom, átlag 115 körül van. Persze a védőnő mér 120 feletti értékeket, volt hogy 138-at mutatott nála a műszer....de már ha tudom, hogy mérni fognak, akkor megy is fölfelé....otthon meg szédeleghetek, előfordult már 87/54-es érték is... Csak azért szurkolok, hogy eljussak legalább a 30. hétig, onnantól már azért biztonságosabban világra segíthető egy babóca. A lányomnál szerencsére már 36 hetes voltam, így "csak" kicsi lett 2100 g, 45 cm.
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: