Új privát üzeneted érkezett!

Szia Hangyamami!!!

De "örülök" neked! Mármint ugye neked igen, csak a problémának nem!!!
Én 2005-ben szültem a lányomat szerdán kezdődött minden hétfőn megcsászároztak 1270gramm 40cm 28hét+1nap, preklampszia miatt.
Most én is 24 hetes vagyok :lol: Holnaptól hivatalosan 24hét, elvileg szept.8-án szülök.
Sajnos nekem a 15.héttől ismét magas vérnyomit mértek. És mostmár 8hete szedek gyógyszert Dopegytet 2*féllel kezdtem mostmár 3*1et mert egyre kúszik feljebb az alattomos. Magnesi citrit napi 3*1-et multivitamint,meg halolajat ma kezdtem, hátha segít a kis agyának, meg idegpályáknak okosodni :wink: Ja és jó pár homeopátiát az újdonsült orvosom révén, vizesedésre, vérnyomásra, meg a terhességre egyáltalán. Homeopátiával ismerkedem, régebben használtam de nem vagyok szakértője, meg semmi jónak az elrontója sem... :?
Jan,7.óta hetente, kéthetente jártam dokihoz, meg voltam 24órás vérnyomi mérésen, s 3hete beutaltak kórházba 160-as vérnyomi miatt. De azóta rendben van, legalábbis itthon, mert napi 3szor kell mérnem. A terheskönyvbe 140alatt nincs sajna :oops: ott én is izgulok. :cry:
Én is a 30-32.hétig durkkolok.
Simán szültél? Hol, hogyan, kinél...stb. amit megosztanál nagyon örülnék minden részletnek. Kérdezz nyugodtan, de ha van időd s kedved visszaolvasni akkor sok infot találsz rólunk.
Mindent megadnék már egy 36.hétért is...
Amúgy olvastam hogy sürgősségi császár, csak pici amnéziás tüneteim vannak :wink: De most császár, vagy milyen lehetőségeid vannak?

Remélem leszünk többen és drukkolhatunk, szoríthatunk egymásért illetve bármilyen tanácsot adhatunk kaphatunk, mert én nagyon örülnék, ha lenne kivel megosztani ezt az egészet, mert teljesen felőröl lassan.

Jó éjt s tényleg örülök, hogy jelentkeztél. Na meg hogy egyidősek vagyunk!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia!
Én aug.27-re volnék kiírva, Neked tényleg jó korán kezdődött ez az alattomos! Az elsőt Félegyházán szültem, Altorjay doktornál, most a másodiknál hogy tudom, fennáll az ismétlődés esélye nem mertem bevállalni csak itt helyben, Kecskeméten a szülészetet. Nem mintha nagy távolság lenne ide, kb. 40 km.,de akkor is, ha be kéne feküdnöm, ne kelljen a családnak rohangálni..Próbálok vigyázni az étkezéssel ( nem mintha bármit is számítana...) még hála Istennek víznek nyoma sincs. Nem is az a legfőbb baj, még a vérnyomásra is lenne gyógyi, de a fehérjém már 7-szeres volt mikor bekerültem. Azt mondták, hogy bármelyik pillanatban megállhatott volna a veseműködésem, a baba pedig már csak 1-2 napot bírt volna. Egyébként ezt a babókát nem terveztük, legfőképp azért mert az előző dokim 1-1,5 évet mondott max addig szüljek még egyet, utána már nagyon nem tanácsolja. És nem is tudtam, hogy van valaki a pocimban, csak a 12. héten! Semmi jele nem volt, szépen meglapult a kis hamis... Legalább az első trimesztert nem kellett végigaggódnom.
 


Tulajdonképpen még valami mensi félém is volt januárban, igaz, a decemberi kimaradt...de ez nálam nem jelent semmit, mert olyan mint a mesében...hol volt, hol nem.. rendszertelen. Az első gyereket terveztük, de bogyót kellett szednem, hogy teherbe essek. Jelentős súlyfeleslegem van, (mindig is dagi voltam, gyerekkorom óta küzdök vele) ősszel elkezdtem fogyózni, kb. 15 kiló lement, ezért sikerült valószínűleg teherbe esnem. Pedig még védekeztünk is, bár mindig lazán vettem ezt a dolgot, mondván úgyis nehezen esek teherbe :-) Hát mostmár tudom, nem így van:-DD
 

 
 

Ami talán hasznos lehet: tarts hetente egy napot, mikor csak almát eszel...állítólag nagyon jó, vízhajtó hatása van, és mivel sómentes, így lehet hogy hatással lesz a vérnyomidra.
 


Kérdésedre, hogy megint császár lesz-e hát még nem tudom, erről a dokival nem beszéltünk. Bár egyre jobban hajlok efelé a megoldás felé, mert ezt legalább már tudom milyen...az ismerőseimtől mostanában csupa rosszat hallottam, hogy szülés után nem győzték plasztikázni a méhszájat... meg fene tudja..."odalent" változatlan marad minden a császárral, és baba sem nyomódik össze.
Majd kedden délután kell mennem az orvoshoz, előhozakodok ezzel is...
 


Látom, Neked is kislányod van, most tudjátok ki lakik odabenn? Nekem még mindig nem látják, medencevégű, és gondolom a feneke van kifelé:-D Tulajdonképpen a közvéleményt jobban izgatja mint engem, mert nekem csak az a fontos, hogy rendben legyen minden. Olvastam, hogy 28 hétre született a leánykád, nem lett semmi maradandó károsodása?
 


Sziasztok!

Én május 30 ra vagyok kiírva,és nagyon aggódok,mert vizesedek és a vizeletemben is megtalálták a fehérjét,viszont volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő és az alapján nem írtak elő gyógyszert mivel az átlag nem volt magas.
A doki annyit mondott hogy mérjem napi 4-szer és ha 140 fölé megy akkor menjek vissza hozzá.
Itthon a max mérésem 140 volt,de az fölé nem ment még.
A védőnőnél és a dokinál mindig 140 fölött van.
Szerintetek visszamenjek hozzá akkor is ha csak 140-et mérek?
Ja és szerintetek helyes hogy nem küldött be a korházba?Vagy ezzel még nem kéne?Vagy csak én reagálom túl a dolgot?Nagyon félek,nehogy baja legyen a babának.
Várom válaszaitokat.
Előre is köszi a segítséget!
Sziasztok

Kép

KépKép
 


Szia!
A május 30 hamar itt van, szerintem ne aggódj.A vérnyomásodat mindenképp figyeld, és ha 140 fölé megy otthon is, mindenképp hívd az orvosodat! Nem feltétlenül fektet be, csak ha vészesen felmegy, a védőnőhöz nem kell hetente többször is menned vizelet vizsgálatra?
 


Sziasztok!

Olvastam amit írtatok, de válaszolni már csak holnap fogok, mert megyek alukálni.

NEm maradt semmilyen károsodása.

Torpilla
Valóban nem kell aggódj már szerintem, de nyilván jó lenne gyakran nézni a vizeleted, meg a súlyod, hogy mennyire vizesedsz. A 140 nem kevés, de ha tartósan emelkedik akkor valóban orvos.
Barátnőm 23-án szült, 4héttel előbb, simán. Ő is elkezdett durván vizesedni, meg a vérnyomija felment 140-150-re,nem fektették be, de mondjuk nem is volt fehérjéje.
Azért lenne jó résen lenni, mert a tünetek sajnos a baba nem megefelelő fejlődését okozzák. Mivel nem kap elegendő oxigént és a lepény áramlása, keringése nem megfelelő. Ha ez súlyosan fenn áll a fenti tünetek (egyike) miatt, akkor szülni kell, indítva, császárral...valahogy, de a te babádnak már semmi baja nem lehet!!!
MEgy a drukk ezerrel, hogy bírjátok még ameddig mindkettőtöknek jó és kell!!! Illetve hogy ne legyen semmi gond, egészséges babócát és szép szülést, s remélem jössz mindneképp dicsekedni!!! :D

Hangyamami neked pedig holnap részletesen írok.

Jó éjt, már tényleg hulla kezdek lenni. :oops: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

A védőnőhöz nem kell mennem heti több alkalommal(hetente egyszer)azt mondta.

Hát most két napja nagyon szép a vérnyomás eredményem,nincs 135 fölött,és ha ez így marad akkor szerintem nem kell aggódnom.Ugye?
A súllyom már másfél hete állandó,de utoljára hétfőn mértek úgyhogy nem tudom most mennyivel vagyok több,de a felpocolás tényleg jót tett neki,mert nagyon szépen visszament a bokám,olyan kis kecses lett hogy na
:lol: :wink:
Hétfőn megyek ultrahangra,laborba,védőnőhöz addig ha felmenne a vérnyomásom mit csináljak?
Csak azért kérdezem mert nincs fogadott dokim és nem tudom felhívni(mert nincs)Menjek be a kórházba?
Jaj most kezdek aggódni,megint,csak nem lesz baj hétfőig,ha ott meg látnak valamit az ultrahangon akkor úgyis csinálnak valamit,hogy ne legyen baja a babának.Csak addig bírjuk ki :lol:
Amúgy nagyon aktív és rengeteget mozog éjjel is és így legalább megnyugtat,hogy tudom nincs baja.
A fehérje miatt lehet baj?Esetleg az segít ha nem eszek annyi fehétjét?Vagy ez hülye kérdés volt?
Na azt hiszem most ennyi,
Köszi a segítséget!

Kép

KépKép
 


Szia!
Mindenek előtt azt tudnám mondani, hogy ne aggódj már annyit!
Attól fog felmenni a vérnyomásod. Hétfőig próbálj minél többet pihenni, a fehérje meg nem attól van, hogy sok fehérjét eszel., De próbálj olyanokat enni, ami abszolút nem tartalmaz sót...gyümölcs, saláta..stb. Ha pedig mégis úgy éreznéd hétvégén hogy nagyon felszalad a vérnyomásod, akkor az ügyeletre menj, ha nincs dokid, ha van. De mindenképpen: ne idegeskedj, pihizz!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Torpilla azt tudom mondani amit Hangyamami. Valóban ne görcsölj, mert attól kúszik feljebb a vérnyomid, próbálj pihenni, lazulni, és figyelni a babádat, ha bármi gondot észlelsz azonnal ügyelet, ott ellátnak,ha kell bent tartanak és várjátok a szülést. Apás szülés lesz?
Valóban kevés sót fogyassz, vagy inkább ne is, de állítólag teljesen elhagyni sem szabad, s hasonló kérdés a vízfogyasztás is. Sokak szerint ilyenkor napi 1,5liternél többet ne, más szerint pedig maradhat a 2-3 akár 4liter is... :shock: sajnos ebben még én sem tudok annyira állást foglalni, főleg hogy nagyon sokat iszom akár 5-6litert is naponta. De a normális 2-3liter tuti nem gond, mert állítólag a vízháztartás is úgy működik, mint az éhség, ha koplalunk (nem iszunk) akkor amint kap egy kis kaját, innivalót a szervezet rögtön raktározza... a kajától hízunk, az innivalótól vizesedünk. A só meg ugye vizeletmegtartó és sokat iszunk is rá, meg vérnyomit emel, ez egy amolyan körfolyamat.
Tényleg ne idegeskedj! Hol fogsz szülni?

Hangyamami
Hogy vagytok? Te mikorra vagy "kiírva"? Igen tudjuk, hogy kislány lesz én nagyon örülök, mert lányos vagyok nagyon, de igazából mindegy, a férjem fiút is szeretett volna, de az már nem lesz, ha ő valóban lány és hát 99,9%ra mondták. Nálunk is az a lényeg, hogy egészséges legyen.
Én is igencsak császárpárti lettem, ha lehet ezt így mondani. Kíváncsi leszek kedden mit mond a doki (császárra is), ő magánorvosod is egyben? Vagy sztk és ügyelet, vagy hogy lesz nálad?
Vízhajtónak mondták még: eper, dinnye, retek, zeller. Nyomom ezeket, főleg hogy kezd lejebb menni az eper ára. Képes vagyok 2kilót megenni egyhelyben :oops: De miért is ne, ha ártani nem árt, szeretem is, meg mondjuk van hogy ez a vacsim, vagy "tízórai" szerűség.
Nem gond ha megkérdezem a súlyodat, mármint a fogyás előtt, meg után meg terhesség előtt, meg stb...a lényegesebbeket. Hát mert sajnos én is küzdöttem, meg még fogok is ezzel a dologgal. Én sem voltam sosem topmodell, de most majd duplája vagyok mint amikor férj megismert. :oops: :? :shock: Ez van sajna. De most szülés után tervezek nagyot fogyni, csak induljon is meg, mert végülis szülni meg már nem tervezek többet. Csak azt nem tudom hova teszem azt a rengeteg bőrt, meg terhescsíkot, narancsbőrt vagy minek nevezzem(et)?! :oops: :D Feltéve ha sikerül fogyogatni.

Na megyek. Alukálni, mert elég fáradt vagyok. Voltunk egy jó pár bababoltba körülnézni kéne egy pár dolog még majd, csak árfelmérésen jártunk :wink: Szerencsére szinte minden megvan előzőről ha meg nincs akkor barátnőmtől. Így sokat nem kell költsünk babadologra.
Amúgy jól vagyok, vagyunk, 2hét múlva megyek dokihoz. Remélem addig sem lesz semmi gond. Illetve sajna egy kicsit emelkedett megint a vérnyomim. Inkább 120-130 körül van, eddig 120alatt volt úgyhogy hétfőn mondom háziorvosnak, valószínűleg megint emelünk 1-et a gyógyszeren. Csak sajna már 2szemet lehet emelni utána... :cry: De még lehet mellé felírni :D

Jó éjt nektek. Boldogságos babavárást kívánok. Mindenkinek szép hétvégét, de benézek ám a hétvégén is. :wink:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia!
Aug. 27-re vagyok kiírva, és magánrendelőbe járok, ha nem lett volna az előző terhességem gázos, akkor most lehet hogy sztk-ba járnék...(bár nem biztos, hogy megkockáztattam volna, ismerve a nemtörődömséget az orvosok részéről...) Az első terhességet naggggyon nagy súllyal kezdtem (kimondani is rémes: 123 kg-mal), akkor kb. 10 kilót híztam.....aztán folyamatos fogyás- hízás, ezzel küzdöttem mindig, sajnos az egész családom (szülők, tesóm) ezzel szenved. Hálistennek a párom normál alkat, így a lányom is tőle örökölte a formáját:-) Ősz környékén már 130 körül jártam, vagy inkább fölötte, azután mire észrevettük a terhességet, már "csak" 113 kg voltam...szóval én innen indultam. Eddig 2 kilót "gyűjtöttem" be. A végcél olyan 85-90 kiló lett volna, azzal egész jól néznék ki. (már voltam akkora is) Azon szoktam kuncogni, hogy mi minden okosat tanácsoltak nekem, hogy ilye, meg olyan krémmel kenjem a bőröm, hogy ne legyen csíkos:-D Én ezen nem aggódom, hiszen csíkjaim már gyerekkorom óta vannak:-) A vérnyomásom szerencsére "még" nem indult meg felfelé, tegnap is csak 106/65 volt

Kép
Kép
 


A túlsúly meg arra jó, hogy bármi bajod is van, a dokik egyből tudnak okot találni a miértjére:" Mert túlsúlyosnak tetszik lenni!"

Kép
Kép
 


SZiasztok!

Ma voltam védőnőnél,uh-n és a dokihoz is bementem,mert képzeljétek el hogy ma egész délelőtt magas volt a vérnyomásom(140 és 152 között volt)
A nődoki azt mondta hogy holnap menjek vissza tanácsadásra és a doki akihez szoktam járni majd ő eldönti hogy mi lesz (gyógyszer vagy korház)de azt mondta hogy"lehet hogy be fog fektetni" :cry: de ha ez kell akkor nem baj csak a babának ne legyen semmi baja na meg persze nekem se.

Az uh-n az orvos mondta hogy kb 3500 gramm körül van a kisfiam :lol: :wink: azt mondta hogy nem lesz óriásbébi,de kicsi se lesz :lol:

Nszoke nem apás szülés lesz,pedig én azt akartam,de a párom nagyon nem,nem is erőltetem mert az se jó.Tatabányán fogok szülni kb 20 km-re van Oroszlánytól.

Már nagyon izgatott vagyok,annyira szeretném ha már itt lenne velem.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

NAgyon le vagyok törve!!! Valami isteni szikra megnézette velem a pisim, ilyen medi kombi testem van a fehérjére leginkább, amivel hetente kellene néznem van hogy csak 2hetente, vagy amikor rámjön.

Na ma rámjött: fehérje(30mg/dl) van a vizeletemben még 25hetes sem vagyok!!!! Továbbá vér(5-10Ery/ul), urobilinogén (2mg/dl), billirubin(poziitív), egy színes kockával odébb a normáltól.
A vérnymásom is felment 141-re, gondolom felhúztam magam. Nem tudom mit csináljak ki kellene várnom, mire a dokihoz megyek, akkor 27hét+pár nap lennék, ha felhívom tuti befektet, berendel...stb. de lehet, hogy "csak" felfáztam??? Holnap reggel is csinálok egyet, reggeli vizeletből, talán ez a legjobb ötlet, s ha gáz van, utána keresem az orvost, na? !
Ha befektetnek, mit tudnak tenni a fehérje ellen??? Semmit, nem? Akkor meg tök mindegy, hogy itthon vagyok-e, nem?
Jajj nagyon kivagyok. Hogy a büdös pics@ba nem bírok egy gyereket sem kihordani még a 30.hétig sem??? Miért???????????????????

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Ezt bemásoltam most a másik topicból, ahova írok!

Torpilla sajnos nem jó hír ez sem, de szerintem már tuti befektetnek, mert a végét rúgod, kétlem,hogy gyógyszerrel küldenének haza... :? :shock:

Párod miért nem akart bemenni? És anyukád, barátnőd vagy valaki???? Egyedül??????? Szép mérete van a kisfiadnak. Valóban olyan átlagosnak mondható-szerintem.

Hangyamami: a csíkok csodájában én sem hiszek, mert nem segít rajta semmi. Zsebivel 65kiló voltam amikor először védőnőnél voltam, szülni kb.103-mal mentem és kijövetelkor 77voltam, majd februárban (nov.ben szültem) 115kiló voltam, az orvos szerint normális szoptatáskor (+40kiló) :shock: majd lemegy!!! Na nem ment. 127kiló voltam tavaly tavasszal és úgy döntöttem fogyózok. 106kilóig mentem le őszig, azután megállt (terhes is lettem) s nem tudom miért állt meg a terhességtől vagy amúgy is? Most 106,5vagyok, nem híztam még igazából semmit. De elvileg tudok fogyni, mert tavaly lement 21kiló. Remélem ez a mostani szülésem után is folytatódik. Nekem cél a 65-70 kiló, de kibékülök egy 75-85közöttivel is,azt a pár kilo pluszt meg majd lenyomom valahogy... :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia!
Törpilla, ne aggódj, hiszen Te már nagyon a végén jársz, nem lesz semmi baj, hidd el! Legfeljebb megszülsz picit hamarébb, de már szép nagy a babád, biztonságosabb lesz Neki idekint.
Nszoke, szerintem is csinálj egy tesztet a reggeli vizeletből, bár nem tudom, ezek a házi tesztek mennyire megbízhatók. Ha megint fehérjét látsz benne, biztos ami biztos menj a dokihoz! Nem tudom mit tudnak csinálni a fehérjével, de azt viszont meg tudják állapítani, hogy mitől van...lehet felfázás is. Nekem gyerekkoromban gyakran volt.
Azért látom, hogy Te is megszenvedsz ezekkel a rohadt kilókkal....az bosszant engem, hogy a "kákabélűek" ehetnek össze-vissza mindent, nekünk meg elég ha a kajára gondolunk...én pl. nem nassolok, nem eszek csokit, csipszet..stb. Csak úgy tudok fogyni, ha nem eszek.

Kép
Kép
 


Beszéltem azóta a védőnőmmel. ugyanolyan tesztem van mint nekik, az ő ajánlatára vettem. Nem 100%osak az igaz, de intő jelnek jó. Azt mondta kérjek holnap a háziorvostól egy laborbeutalót, s nézzen meg mindent amit kell. S ha gond van, akkor kell gondolkozni, addig nem, mert már volt neki is kismami akinél véletlenül tévedett egy ilyen teszt a csomagból.

Ja igen mondtam is neki a felfázást, szerinte is lehet az. Rám nem jellemző, de sosem lehet tudni.

Amióta megszültem szenvedek rendesen a kilókkal, pedig terhesség előtti években párommal colán, chipszen, gyorskaján, meg dvd-n éltünk :oops: Egyszerű volt, gyors, de persze pörögtünk mellette. Melóztunk, szórakoztunk bár nem sokat, és elég "vékony" voltam. Volt mit fogni rajtam, de nőisen csini voltam úgy, a magam szemében :oops: attól soványabb akkoriban sem akartam lenni. Nekem úgy jó volt, bár elvileg akkor is volt rajtam kb.10kiló plusz. Mert a 165cmhez 52-56kilónak kéne lenni :shock: persze van ilyen, de az nem én vagyok.

Tavaly amikor beindult a fogyásom nem ettem semmi édességet, cukrot, pékárut, reggelire, saláta, zöldségek, sajt, felvágott, tojás. Ebédre leves bőven(ellaktat) főzelék kenyér, zsír, lehetőleg rántás nélkül, de pici rántást kibírtam, illetve vacsira pedig gyümi, vagy valami párolt izé...ez nekem bejött, ha két étkezés között éhenhaltam volna akkor gyümi többnyire. Ezzel ment nekem a fogyi. Próbáltam már mindent, sehogy nem ment. Ja meg vizet ittam. Amúgy nagyon colás vagyok/voltam. Amióta terhes vagyok, tudom nem jó, de becsúszik 1-1hideg cola, olyan jól esik... :wink: :oops:

Mami holnap mész dokihoz ugye? Ez kontroll (uh) vagy van vmi konkrét oka is, pl.cukor vérvétel, vagy bármi kötelező szerű??? Akkor holnap kérdezed meg hogy császár, vagy mi lesz?
Készültetek most a babára, vagy becsúszott? Mit szeretnétek? Fiú, lány? Nevek?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Igen, holnap megyek. Magán nőgyogyihoz járok, de a terhestanácsadásra külön kell bejárni a kórházba, ott csak a védőnővel állok kapcsolatban, ő adja a beutalókat mindenféle vérvételre, ilyesmire. A dokimhoz havonta megyek, megnéz, csinál uh-t, stb... A vércukor vizsgálat jövő héten lesz esedékes, azt meg egy másik kórházban csinálják.
Nem készültünk csak 1 gyerekre, de nem bánom, hogy így alakult. Holnap talán megtudjuk hogy Levente lesz, vagy Boglárka...
Az én pillesúlyomhoz szerencsére 175 cm társul

Kép
Kép
 


Boglárka?! A férjem akart elsőre is Bogit, meg most is :D ami nagyon szép csak nekem voltak már olyan nevek amire azt mondtam ez kell! És mt szeretnétek? Fiút, lányt? Tudom mindegy, de mégis?
Szerencse az a +10cm magasság!
A vércukroson már túl vagyok szerencsére s nem is volt gázos mint elsőre, mert most egy erős cukros limonádét kellett innom.
De fura a védőnő adja a beutalókat? Nem a terhesgondozáson a doki asszisztense készíti a dokinak össze? Nálam ez így volt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Jelentem vagyok! :lol:
Kaptam vérnyomás csökkentőt!És már itthon megmértem 120 körül volt :lol:
na most mennem kell majd jövök és többet írok
puszika nektek

Kép

KépKép
 


Helló
látom még nem jártatok itt mióta írtam
Na szóval kaptam gyógyszert(dopegyt-et és 2x1-et kell szedni belőle)
Azt mondta a doki,hogy csak úgy maradhatam itthon,hogy folyamatosan mérem a vérnyomásom és ha 145/90 fölé megy egyszer is akkor:
-ha hétköznap van akkor vissza kell menni hozzá és ad beutalót és indulandusz a kórházba
-ha hétvégén menne fel akkor egyből korház :cry:

Szerintem azért így jobb hogy itthon vagyok
És ha addig minden oké és nem kell előbb befeküdnöm a vérnyomás miatt vagy nem indul meg a szülés előbb,akkor jövőhét pénteken kell bevonulni a korházba,mivel vasárnapra vagyok kiírva.

Jaj már alíg várom,hogy meglegyen a kisfiam illetve a nagyfiam :lol: Olyan hihetetlen,hogy már csak két hét ,jaj ha belegondolok olyan izgalomba jövök,hogy csak na!!!!! :lol: :wink:

Na most megyek
sziasztok!!

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Megjöttem a dokiól, úgy néz ki, megint kislányunk lesz. Legalábbis ő nem lát kukit:-) Persze ez még nem 100 %. Az is valószínű, hogy császár lesz, megkérdezte hogy szeretnék szülni...mondtam neki, hogy van-e esetleg egy harmadik csodamódszer, mert ha nincs, akkor mindegy melyikkel szenved az ember. Bár én nagyon a császár felé húzok, ő is ezt a vonalat forszírozta. Nekem az előző hosszában van vágva, azt mondta, hogy nem tudja miért, hiszen 20 éve nem csinálnak már ilyet....és hogy ő keresztben fogja vágni, mert sokkal jobban gyógyul, és kevesebb roncsolással jár. Az akkor tök jó lesz, mert végülis engem a hosszanti vágás sem viselt meg nagyon. Csak az érzéstelenítéstől félek, mert a többi műtétemnél (volt egy pár) mindig altattak. Az aneszteziológus őszintén megmondta, hogy nem akar össze-vissza szurkálni, mert vastag a hátam, nem fogja pontosan eltalálni a területet..és ami a legjobban aggaszt: a bénulás.. Tudom, a sablonszöveg, hogy á, ez nem jár bénulással...nekem mondhatják, élő példa van előttem, apukámat lebénították, átszúrták egy gerinc idegszálat, azóta nem működik térdtől lefelé a jobb lába. Szóval inkább altassanak..

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Torpilla szerencse hogy otthon maradhatsz és hogy már csak két hét van, de viszont kisfiad úgy is tudja mikor kell jönni s nem kizárt, hogy előbb kibújik.
Kérdeztem, hogy ha nem apás akkor egyedül szülsz? Barátnő, tesó, anyu, bárki? Nagyon bátor vagy, de drukkolok hogy ügyesek legyetek és simán menjen. Én is dopegytet szedek :wink:

Mami köszöntelek a csajszik klubbjában, ha mégsem nőne közben kuki :wink: :D
De jó, megkérdezte, hogy szeretnél szülni??? :shock: komolyan? És válaszhatsz, hogy altatás?
Amúgy én is rettegek az érzéstelenítéstől, tuti, hogy nekem közben gáz lesz, mert nem bírom elviselni azt a 20 vagy 40 vagy nem tudom hány percet amíg ébren vagyok és szabnak varrnak, nem a fájdalomtól (nyilván hat az az érzéstelenítő) hanem maga a tudat fog ledönteni... de állítólag azért van ugye az érzéstelenítés mert olcsóbb :twisted: :evil:
Sajna előttem simán szült anyukát vágtak haza, a mai napig nem tudja mikor kell pisilni, kakilni, mert ott rontottak el neki valamit eda közben, kérte a fájások miatt...hát megkapta szegénykém. :( Ez egy volt kolleganőm.
Nekem az előző is keresztbe van vágva, úgyhogy így sajna jobb nem lesz. :?
De majd én is még próbálok beszélni dokibácsival, hogy jobban bírnám az altatást, meg a császárt, bár valószínűleg császár lesz, csak szerintem azt hitte, hogy nekem nagyon fontos a sima szülés ezért is mondta 10-15% esély lehet a simára, ha minden tuti rendben... :shock:

Holnap megyek viszek a laborba pisikét. Délutánra megtudom, hogy rémisztgetett csak a teszt, vagy van alapja. Remélem nincs. ÉS még kibírok 10hetet. Az maga lenne a csoda :oops: :D

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia!
Itt nálunk Kecskeméten úgy tudom nem lehet kérni edát a sima szüléshez. Az orvosok szerint többet árthat, mint használ. Valahol igazuk van, én nagyon f@sok attól, hogy megszúrják a gerincem. Végülis nem kevés idegszál fut benne..De komolyan, azt kérdezte a doki: és gondolkodott már hogy szeretne szülni? :-))) Én meg mondtam Neki, hogy átgondoltam mindkét variációt, egyik sem hangzik túl jól...tudna egy harmadik alternatívát? Jót nevetett, és akkor mondtam Neki, hogy a császárt már ismerem személyesen, találkoznék vele újra:-) Nem is erőltette a sima utat...azt mondtam, ha beindul a dolog, és csak úgy kiesik a baba, akkor hagyjuk a maga útján menni, de azt mondta nem fog az csak úgy kiesni..az elsőnél is indítottak, de nem történt semmi, és a családomban sem szült senki normálisan, a nagynéném, sógornőm, anyukám, mind császárosak voltak. Viszont annyi szüléstörténete olvastam, hogy teljesen elrettentem a sima szüléstől.. Az a röhejes, hogy az elsőnél nem is gondoltam a szülésre, egyáltalán nem volt bennem félelem, igaz, akkor nem volt netem se, így nem tudtam sok infót a dologról...most meg 32 éves fejjel várom a ketteskét, és f@sok mint az üregi nyúl....már a terhesség tényét is úgy fogadtam, mintha egy 14 éves tini lennék, és hogy akkor most mi lesz, meg hogyan?? Szerintem öregszem:-DDDD

Kép
Kép
 


Szia!

Nagyon jó fej orvosod lehet mami! Nagyon szimpatikus azok alapján amit írsz róla.
Gondolom amúgy, hogy jócskán rosszabb a hosszában vágás. Abból felgyógyulni brutális lehetett. Ebből a kis keresztvágásból is szőrnyű volt...

Hát én nem tudom,egyáltalán nem rajongok az érzéstelenítésért. Olyan típus vagyok, hogy vagy elaltatnak vagy fát vághatnak a hátamon. De ha ébren érzés nélkül kell szenvedni azt nem bírom. Lehet kicsit szadista hajlamúnak tűnök, de nem vagyok az... :wink:

Van itt egy kis másolat ismét: :oops: :D
Nem tudom beleolvasgatsz e másik topicba,de nekem egyszerűbb átmásolni, mint újraírni. Remélem nem gond, hogy bizonyos részeket másolok. :)

MEgjött a laboreredmény: vizelet fehérvérsejt pozitív, vizelet hemoglobin (vér) pozitív, fehérvérsejt üledék automatával: 4-6, vörösvérsejt üledék automatával: 1-2, so 1hs és bakt. így néz ki...de nem tudom, hogy ez mit jelent... :oops: :shock: holnap megyek háziorvoshoz neki majd megmutatom.
a végén nem tudom abszolút, hogy mi az a so 1hs és bakt. Vagyis a baktériumot tudom és lehet is, hogy az az sztk-nak köszönhető. Mivel vittem szupertiszta reggeli pisit. De ott összetört... nagyon gáz volt, de zacsiba, így abba folyt, mindegy újra kellett pisilnem ott, és hát az a wc hagy némi kívánnivalót maga után :(



Zsebi hétfő óta itthon van, mandulagyulladása van, pénteken viszem vissza orvoshoz. Kedden balett záróbemutató lenne, az utolsó 3alkalmon nem volt szegény, mert előtte meg bárányhimlős volt. Meg kirándulás is lenne. Meg sem mertem neki mondani, mert ha nem engedi a doki akkor szomorú lesz, hogy nem kirándulhat. És júni.4ig van ovi augusztus utolsó hetéig szünet van. Úgyhogy már csak 2hét "szabim" van.

Mesélj Bettiről!? Milyen egy ilyan nagylánnyal, már kész felnőtt. Meg ha úgy vesszük te is elég korán vállaltad a babát?

Puszi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia!
Nem olyan nagyon korán szültem, hiszen már 24 voltam. Az viszont jó, hogy már ilyen nagy, mert nem lesz olyan, hogy egyik jobban ordít, mint a másik:-) Viszont pont sulikezdéskor szülni...ez kicsit necces lesz, hogy hordom majd isibe...majd lesz vhogy

Kép
Kép
 


sziasztok!

Nszoke bocsi hogy nem válaszoltam :roll: Ha természetes szülés lesz a barátnőm jön be velem,de ez még abszolút nem biztos,mivel van egy gerincsérvem a derekamnál,úgyhogy ez majd ott válik el a korházba.
Mostmár jó a vérnyomásom :lol: max 137 volt eddig,de az is akkor mikor tegnap dokinál voltam.Itthon max 130/90,de ez a max sőt a második érték nem is volt 85 fölött mióta szedem a dilibogyót :lol:

Ne is mondjátok ezt a szülési félelmet!
Egyszer félek egyszer meg nem,de igazán inkább a sérvem miatt aggódok,nem is a fájdalomtól.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Végülis nekem a 21 sem korai a szüléshez és mégis azt mondják egy csomóan. Pedig régen 16-18 között szültek a nők. És ez volt a természetes, bár manapság a nagyja 30és afölött ha jól tudom. De ez érthető is ha a dolgok anyagi oldalát nézzük. MA nagyon nehéz alapok nélkül gyereket, családot alapítani. :(
Amúgy nem bánod, hogy nagy korkülönbség lesz a két gyerek között? Engem magam részéről zavar. Pedig itt 5év lesz, de pont nem tudnak majd egymással játszani, foglalkozni, stb. Egy határ pont ez az 5év különbség.

Torpilla köszönöm a választ, csupán a kíváncsiságom nem hagyott :oops: meg hát gondoltam ha egyedül vágsz bele, bátor vagy, ugye a mai világban mindenki visz magával egy "segítő kezet" Ha simán szülsz irigylem a barátnődet. Mindig is be akartam menni egy szülésre...akár a sajátoméval is beértem volna...de az már nem valószínű hogy lesz. :oops: :D
A gerincsérvre nem mondtak semmit? Miért ott válik el? Baj lehet belőle vagy nem? Vagy mitől függ, mert ezt most nem teljesen értem.
Más: a vonalzóddal kapcsolatan kérdeznék, a nagyonbaba.hu ról. MEnnyi idő alatt csinálták meg? Illetve olyan képet küldtél amit nem kell forgatni, vagy te beállítottad, hogy így legyen? De ami tán a legfontosabb, hogy választottál hátteret és ki dönti el a nagyonbabás vonalzókon, hogy milyen legyen az írás? Kicsi, nagy, dőlt, stb? Mert számomra ez nem egyértelmű! :oops: :oops: :oops: Köszönöm.
Jó pocakosodást nektek.
Puszi.
Ja torpilla ha 2napja nem írsz mindig azt gondolom, hogy már szülsz :) de szorítok is neked, hogy szép, könnyű és gyors szülés legyen.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Na ismét itt vagyok,még várat magára a babó!!!! :lol: Pedig nem bánnám ha már kinnt lenne :roll: :lol:
A sérv miatt,elvileg lehetna szülni vele simán,ha könnyű szülés lenne,de mivel ezt nem tudjuk ugyebár,nem tudom mi lesz.Az a doki dönti el akinél épp szülni fogok,mert ugye nincs fogadott orvosom és ezért mondta,hogy majd ott dől el,mert gondolom nem biztos hogy ő lesz ott(akihez most járok).

A vonalzó:A vonalzót kb 2 hét alatt küldték ki de lehet még annyi sem volt.Ez a kép így volt lefényképezve nem kellett forgatni,csak az a lényeg hogy a te saját feltöltött képed legyen.
A hátteret nem lehetett választani,de szerintem ez nagyon jó lett :lol:
A szöveget te írod rá,de nem te döntöd el azt hiszem hogy az írás milyen legyen.csak simán beírod és elküldöd.
Aztán mikor megérkezik akkor írod be a nevét,születési dátumát,meg választod ki hogy milyen figura mutassa a további időt.
Na azt hiszem ennyi.

Jaj már csak 9 nap ami lehet,hogy már nem is 9,de olyan mintha ez lenne a leghosszabb idő az egész terhesség alatt.

Már nagyon szeretnék babázni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :lol:

Nszoke téged császározni fognak?

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Mivel nem is terveztünk tesót, ezért lett ekkora a korkülönbség. Ha szándékos lett volna a babaprojekt, akkor én kb 3-4 évet hagytam volna köztük. De így sem lesz gond, szerintem a nagy "húzza" felfelé a kicsit:-)
Én a vonalzómat a mamaneten csináltam, nem nehéz, csak regisztrálni kell, és már készítheted is. Nagyon sokféle sablon van, és saját képet is lehet feltenni.

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Mivel én az előzőt is (sürgősségi) császárral szültem nem tudom milyen várakozni az utolsó napokban, de gondolom egyben jó is meg rossz is, mert izglommal teli, de félő hogy mikor jön el az a félelmetes nap ami ugyan a legszebb. Bár nekem is nap mint nap várni kell, hogy vajon mikor, de én valószínűleg most sem tudom meg milyen az utolsó 2hét, bár mindegy nem ezen múlik csak egészségesek legyünk.
Azt hiszem császár lesz, bár ez csak attól függ mennyire bírja a toxémiám. Ha jól elvileg 10-15%esélyem van simán szülni, de megmondom őszintén annyira már nem vágyom a sima szülésre. :oops: :)
Köszönöm a vonalzós instrukciókat, kár hogy nem lehet a hátteret választani. :shock: milyen hülyeség. De amúgy azt néztem eddig hogy valóban nagyon jól néznek ki. Volt nekem is ilyen amikor még nem egyedit kellett emailbe rendelni.
Azóta keresek másikat.

MAmi ez a mamanetes nem rossz, regisztráltam is tegnap, csak én nem tudom a képet oda kicsinyíteni, meg amikor kijelöli a területet nem tudom mozgatni :shock: lehet hogy velem van a baj, pedig nem vagyok egy számítógép analfabéta de ez most valahogy nem akar menni. Mindegy is, mert eltűntek a bescannelt uh képek a gépemről :shock: viszont a scan meg elromlott, így még ráér. Bár fényképezővel is meg lehet csinálni. Na talán holnap ráveszem magam.

Hát igen én is kisebb korkülönbséget szerettem volna, de ha belegondolok valóban könnyebb minél nagyobb a különbség, azért két vagy három 3-2-1- vagy 4-3-2 évessel rohadt nehéz lehet...nem irigylem az ilyen anyukákat, de talán könyebb is mert egymással is elvan a két gyerek...mindegy ezt én már nem tudom meg. :wink:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Még egybe vagyok!!!
Már nagyon türelmetlenül várom,hogy a karomban legyen a kisfiam!!!!
DE még elvan odabent!
Holnap megyek NST-re,dokihoz,majd hozom a híreket,ha pedig nem jönnék...... :lol:
Ti hogy vagytok?

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Jól vagyunk, jót kirándultunk a hét végén. Nyíregyházán jártunk, nagyon jó hely az állatpark, csupa jó élménnyel jöttünk haza.
Azt hiszem, minden évben beiktatjuk a programok közé.
Ti hogy vagytok?
Törpilla, én sem tudom milyen lehet végighordani, és várni a terhesség végén, de szorítok Neked, hogy minél könnyebb legyen!

Kép
Kép
 


Sziasztok!!!
Na még mindig itthon :lol:
DE már nagyon bíztató jelekkel jövök a dokitól. :lol: :roll:
Azt mondta,hogy már 2 újjnyira teljesen nyitva vagyok úgyhogy bármikor jöhet a babó és lehet meg sem várja a pénteket.
(igaz nagyon de nagyon kellemetlen volt ahogy megvizsgált)
Ha viszont addig nem lesz semmi akkor péntek reggel 7-re megyek a korházba :cry: és majd várunk ott.

Na most csak ennyit,mert megyek feküdni,fürdeni

Remélem mind a ketten jól vagytok,hogy bírjátok ezt a hülye időjárást?

Sziasztok!!!

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Hogy vagytok? Törpilla, egyben vagy még?

Kép
Kép
 


Helló helló!
Még egyben,de már nem szándékozom sokáig így maradni :lol:
Remélem mostmár unja odabent a dolgokat és hamar kijön,mert már nem bírom!!!
Na most megyek!
Ti hogy vagytok?

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Mi van Veletek?
Nszoke, nem látlak napok óta! Remélem nincs baj!
Törpilla, egyben még?

Kép
Kép
 


Sziasztok,

első babámat várom, 34. hétbe léptem,
sajnos a vérnyomásom rendesen kúszik felfelé - most 145 körül járok (kifejezetten alacsonyról indultam 105-110-ről), a vérnyomáscsökkentő nem nagyon viszi le, és csak 1 hét múlva megyek dokihoz.

Ja, vizesedem is pár hete, amióta ilyen meleg lett, és az a fránya tesztcsík egy picit nekem is bejelzett (a múltkor is, de a labor szerint negatív lett, nem tudom mennyire hihetek a tesztcsíknak - tisztálkodás után néztem, elvileg minden szennyeződést kiszűrtem).
Úgy tervezem kérek a háziorvosomtól vér/vizeletvizsgálatra beutalót, nem baj, hogy 2 hete nézték?

Parázok!

Nem tudtok valami csoda(bio)szert, ami kicsit helyre teszi a vese- és májműködésemet?
Olyan jó lenne, ha legalább még 4 hétig maradna az én kicsikém pocakban!

Genetikai ultrahangon a 31. héten minden ok volt (nagyon alaposan megnéztek mindent az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban), gyermekem korának megfelelő, a méhlepény ok, a köldökzsinórban az áramlás is jó ...
Ha valami gond lenne, már látták volna?
Vagy ez a fránya toxémia hirtelen is okozhat gondot?

Ma ittam algát (állítólag méregtelenít és leviszi a vérnyomást, vitalizálja a sejteket), 3 napja iszom gránátalmát, ami szintén kiváló antioxidáns hatású és csökkenti a vérnyomást ...
Várjak türelmesen és hatni kezdenek ezek a szerek?
Mellette szedem a vérnyomi csökketnőt, de mint írtam, még nem látom a pozitív jeleket, sőt, amióta felírták 135-ről felment 145 re ...

Az mit jelent, ha a jobb oldalamra fordulok, 115-ös vérnyomit mérek (ugyanúgy a bal karomon) ? Azóta így alszom, hátha kisebb nyomás nehezedik a szívemre ...

JA, és nehezen megy az alvás, nem csak a pipi-járatok miatt ... teljesen stresszesen élem meg ezt "lehet, hogy koraszülés lesz, lehet, hogy toxémia fenyeget ..." állapotot ... tudom, lazítanom kellene, igyekszem, de ha lepihenek, csak erre gondolok és érzem, hogy felmegy a pulzusom, megmérem a vérnyomit és az egekben van ... ha lefoglalom magam, talán kevesebbszer jut eszembe ...

Remélem még aktív a topik, jó lenne nem egyedül maradni ezzel a problémámmal ....

nszoke,
neked mit mondott a dokid az utolsó laborra?
torpilla,
te, hogy húztad ki ilyen sokáig?
hangyamami,
te, hogy vagy?

Kép
 


Sziasztok!
Mi van Veletek, Nszoke? A másik topicban sem látlak. Remélem nincs baj!
Törpilla szerintem már megszült, hiszen itt volt az ideje.
Én jól vagyok, remélem ez így is marad.
Anyamaci, a méregtelenítéssel vigyázz, én úgy tudom, hogy terhesség alatt nem javasolt, mert a méreganyagból, amit kihajtani készül a szervezet, a babának is bőven jut. Azzal viszont egyetértek, hogy nem tesz jót a stressz, meg a toxémiától való rettegés mert attól méginkább felmegy a vérnyomás. Ez egy ördögi kör.

Kép
Kép
 


Szia Hangyamami,

az algás méregtelenítés nem olyan méregtelenítés, mint a böjt, csak olyan normál mértékű regenerálódásnak hívnám :)
De képzeld, maióta iszom - a harmadik adag után, nem jött elő ez a "roham", nem éreztem azt a rettenetes feszült, feszítő érzést ...
Kifejezetten jól vagyok, így folytatom!!!
Plusz, mint írtam, odafigyelek rá, hogy főleg a jobb oldalamon pihizzek, hanyatt gyorsan elfogy a levegőm (szerintem kislányom nyomja a belső szerveimet) és mint írtam, bal oldalon és hanyatt a vérnyomásom is magasabb, szerintem ennek is köze van a benti állapotokhoz :)
Plusz, mivel ez a két változás jobb közérzetet hozott, sokkal nyugodtabb vagyok :)
Csütörtökön jön a védőnő, addig nem is nézem a vérnyomásomat, mert ha meglátom a gépet, már felszalad az érték, remélem ő visszaigazolja a jó dolgokat!
Kitartást neked is, azért, ha valami szuper ötlet nálad is beválik, csak szólj :)

Ü

Anyamaci

Kép
 


Sziasztok!

Bocsánat hogy így eltűntem, csak sokat voltunk apával, meg tennivaló, meg Zsebinek vége az ovinak és 3szor volt beteg is...szóval volt minden. Meg az én lustaságom is.

Amúgy minden rendben 840gramm volt 1-jén, császár lesz, 100%ék. szept.6 ra vagyok kiírva. 38.hét után bármelyik nap lehet szó a műtétről. Elintézzük egyben a sterilizációt is. Örülök neki. Minden rendben, bár a dokinál 169/133as vérnyomit produkáltam, majd kis humorizálás uán 140/103-at a másik karon. :oops: :)
Egy bajom van, hogy nagyon feszít, fáj odalent, mintha szét akarna robbanni a szeméremdombom, a hüvelynél a csontjaim, porcaim... de kiderült, hogy a baba lent térdel, a bal oldalamon a popsija és a feje kb. a bal mell alatti tájékon, s mivel a lábai folyamatosan járnak az feszít szét. Ha ülök meg mégjobban mert én is nyomom őt, ő engem... szóval így megy ez nálunk.

Torpilla tuti szült. Jajjj nagyon várom, hogy gyere, jelentkezz és írj, hogy mi volt, hogy volt, és nagyon remélem, hogy minden rendben van veletek és egészségesek vagytok!!!!!

Anyamaci üdv közöttünk. (sajnos) Szerencse a szerencsétlenségben, hogy elég jó időben vagy már. Én sok mindent megadnék azért, ha ott tarthatnék ahol te. Tudom ez nem vigasztal, de gondoltam megosztom veled :wink: :) Drukkolok neked, hogy kibírd még, mert azért mindkettőtöknek az lenne a jó és normális. Simán szülsz, vagy császár esetleg valami miatt? Hol szülsz?
Amúgy a jobb oldali alvás állítólag tényleg jó. És probálj sokat pihenni, lazítani, valóban nem jó a stressz, és tudom, hogy a vérnyomásmérő milyen idegesítő tud ilyenkor lenni.
Illetve azt akartam még, hogy ha nagyon felmegy, vagy kiugrál az eredmény, akkor ne várj egy hetet míg dokihoz mész, jelentkezz, mert a babára nézve káros lehet, rád is, de neki nem lesz megfelelő áramlás, kevés oxigén...stb. nem játék!!!

Nálam a fehérje negatívlett, a többivel meg nem kell foglalkozzak. Állítólag belefér. A cukorterhelésem is jó lett. Meg minden máslaboreredmény amellett. Bár ezt tudtam, hogy jó de csak most kaptam meg, kedden.

Na most megyek. Meséljen mindenki, hogy ki hogy van, hogy érzitek magatokat?

Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!

Na itt vagyok!!

Látom izgultatok értünk :D nagyon köszönöm

Szóval úgy volt hogy 27-én (csütörtökön) elmentem védőnőhöz és ott megmérte a vérnyomásom az egyik kezemen 167/110 volt a másikon 155/100 szóval azt mondta hogy még aznap be kell mennem a korházba,mert ezzel nem lehet játszani.
Még aznap bementem a korházba és vártunk,ott bent igazából nem csináltak semmit csak napi 3x vérnyomást mértek,de azt itthon is tudtam volna,aztán a vizeletemben ugye volt már fehérje de csak 1 keresztes volt(ezt így mondta a nővér)a szombati első vizeletem viszont már 2 keresztes volt.Így mondták,hogy gyűjtsek 24 órás vizeletet.
Annak az eredménye nagyon rossz lett(300-ig jó nekem pedig 1000 felett volt)
Hétfőn(31-én)mondta a szülésznő aki hozta a vizelet eredményt,hogy nagyon valószínű,hogy másnap befejeződik a terhességem,mert meg kell indítani.
Kedd reggel volt egy főorvosi vizsgálatom,ahol mondta a doki,hogy akkor ma szülésindítás lesz.

ÉS 2010.06.01-én megszületett a kisfiam Márk,3220 g.52 cm,nagyon szép kisbaba
(csináltam új vonalzót,majd meglátjátok,hogy milyen kis formás :D) sima szülés volt,és végül is az apa jött be velem,és rengeteget segített már csak a puszta jelenlétével is.
A szülés nem volt egy leányálom,de túléltem :D és mind a ketten jól vagyunk :lol: és ez az ami fontos

Na most ennyi

A napok elég jól telnek,viszont az éjszakák még egy kicsit húzósak.
Majd még jövök,most megyek tusolni

Ti hogy vagytok?????
Remélem jól,hogy viselitek ezt a borzasztó meleget?
Hát én lekopogom,hogy nem nyáron voltam terhes
Na jól van megyek

Kép

KépKép
 


Torpilla: amikor megláttam, hogy írtál már tudtam, hogy szültél. Gratulálok!!!!! Nagyon ügyesek vagytok és örülök, hogy simán meg Apával, gondolom egy élmény!!!
Majd szeretném ha írnál azért egy kimerítőbb szüléstörténetet, ha ráérsz. Hogy volt mint volt, maga a szülés. Köszönöm előre is.

Én megvagyok. A lábaim nem vizesek most, hanem mint a beton, leszakadnak. Fura érzés de nem tudom mi ez. Szerencsére nálunk elég hűs a lakás. Kimenni nem is merünk napközben, nem szeretném ha ájulnánk. :D De hogy mi lesz majd egész nyáron, azt még nem tudom.
Reggel gyorsan vásárolok, Zsebivel meg fürdés előtt kimegyünk játszóra, parkba 1órácskát kb.


Többiek, ti hol vagytok, hogy vagytok? Anyamaci, Hangyamami...

Jó éjt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Na végre, hogy megvan Mindenki!:-)
Törpilla gratulálok a babához, szorítottam Értetek. Mi jól vagyunk, szerencsére a meleget jól bírom, a zsíromból sülhetne ki egy kicsi, nem bánnám:-D Hála Istennek, vizesedésnek, vérnyomás emelkedésnek nyoma sincs, pénteken már 29 hetesek leszünk...mostanában nem is foglalkoztam a toxémia témával, úgy érzem, nem érdekel, mert nem fog előjönni, és kész...(ezt eldöntötem fejben, remélem így is lesz) Csak mostanában nem tudom hogy fekszik a picúr, néha úgy érzem, szétfeszül a hasam, vagy le akar esni..szerintem valahogy kinyomja magát, attól van. Azt gondolom, hogy ez a baba nagyobb lesz talán, mint az első volt, mert mostmár olyan nagynak érzem a pocakomat, Bettivel 36 hetesen sem volt ekkora. Bár akkor volt még rajtam plusz 15 kiló, lehet hogy abban jobbna el tudott bújni...:-))))

Kép
Kép
 


Torpilla, így ismeretlenül is gratulálok :)
Szép nagy babókád született, és az, hogy végülis terhességi toxémiával természetes úton szültél, ez külön szuper, nem is értem, mindig a császárral riogatnak, ha ez szóba kerül, de ezek szerint így is lehet, ügyes voltál :)

Nszoke,
megértem, hogy neked az én 35. hetem már szuperül hangzik, de ne feledd, én is izgultam már a 28. héttől :) valóban hálás vagyok minden napért, ami békésen eltelik! Aztán látod, csak eltelik, veled is így lesz!
Jött múlt héten a védőnő, 140 felettit vérnyomit mért :roll:
Bevallottam, hogy jól érzem magam, így nem is szedem a vérnyomicsökkentő tablettákat. Bátorított, hogy csak szedjem, a 140 engem is meggyőzött, így újra rendszeres CORDAFLEX fogyasztó lettem (3x1 / nap).
Hétfőn voltam nőgyógyásznál, mondtam a vérnyomit, különösebben nem izgult, csütörtökre behívott vér és vizeletvizsgálatra a kórházba, most megyek az első ctg-re is :)
Írt egy más típusú vérnyomi csökkentőt (DOPEGYT), ha felmenne magasabbra az érték, majd mondta, hogy ő 2 hétre nyaralni megy, júni 28.-án találkozunk ...
Végülis megnyugtató, hogy szerinte simán kibírom addig!

Közben az algát abba hagytam, jól voltam tőle, de nem lett 120 a vérnyomim, márpedig azért szedtem.
Most propoliszt eszem - sok mézben elkeverem.
Valahol azt olvastam, hogy terheseknek nem ajánlott, mert van benne alkohol, de megkérdeztem egy orvost, aki azt mondta, nyugodtan szedhetem (30 csepp naponta), így tényleg sok mézben elkeverem és bőségesen iszom rá folyadékot!
Remélem használ!

A propolisz már ismert tulajdonságai:

- Erősíti az immunrendszert;
- természetes antibiotikum (szerű) és gyulladáscsökkentő hatású;
- használható légcsőhurut és allergikus jellegű asztma esetében.
- Vírus, baktérium és gombaölő, - használatos például influenza, herpesz és egyes bőrbetegségek ellen;
- növeli az erek rugalmasságát;
- segít megfázásos megbetegedések esetében;
- vérnyomáscsökkentő hatású, valamint
- használják még fekélyek, vérkeringési és szívbetegségek kiegészítő kezelésére is, valamint
- sebgyógyításra, reumatikus bántalmakra, ízületi, derék -és gerincfájdalmakra.


Én hiszek a "fűben, fában orvosság" elvben ...
Meglátjuk ... ha még Júliusban is a pocimban lesz épen, egészségesen az én kis tündérem, akkor megérte :)

Torpilla, belegondolva irigykedem egy kicsit, hogy időben és rendesen szülted meg csöpp gyermekedet :) Hogy vitték le a vérnyomidat a szülésre?
Én még egy kicsit "küzdök", Nszoke még kicsit többet, de a nyomodban leszünk :)
És még egy kérdés: azóta mi a helyzet a vérnyomásoddal, fehérjével a vizeletedben? Vizesedtél is előtte?
Egyszóval: hogy vagy?
Írj babókádról is!

Ü

Anyamaci

Kép
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megvagyunk, és már NÉGYESBEN nyomjuk!!! Bár ami miatt összekerültünk annak nem örülök, de talán valóban könnyebb így nekünk is.

Torpilla remélem jössz amint tudsz és mesélsz...nagyon várom, hogy írj, milyen babázni, hogy érzed az anyaságot és mindent ami eszedbe jut. És valóban hogy hogy simán szülhettél vérnyomi+fehérje+volt még valami(talán a gerinc, vagy a sérveddel...elfelejtettem hogy mivel pontosan :oops: )
De gratulálok.

Anyamaci
Én is van hogy hiszek a humbukknak mondott gyógymódoknak, bár van amiben nem hiszek, nem tudom hangulat függő ez a dolog nálam. Pl. gyógyteákat szoktam inni, a bio dolgok idegesítenek,nem bízom abban sem, homeópátiával régebben is próbálkoztam, mostanában újra aktív használója lettem. De nyitott vagyok minden újdonságra.
Anyamaci s valóban a fejem sem fájna ha már ott tartanék ahol te.
Holnap lesz a "Zsebifordulóm" ő ennyi idős terhesen született ahol majd holnap tartok. Számomra egy ismeretlen dolog kezdődik, mert innentől én sem tudom mi hogy van, milyen vizsgálatok, változások...stb. pl. ha nem olvastam volna róla, azt sem tudnám mi az a ctg, nst, várom, izgalmas lesz. Én is Dopegytet szedek úgy a 15.héttől kb. 2*féllel kezdtem, most napi 4et szedek. Remélem bírjuk még Júliusig legalább. Minden nap újabb boldogság innentől, s remélem a történelem nem ismétli önmagát. :shock: :)
Még mennem kell kozmetikushoz, meg vásárolnom kell jó pár dolgot, olyat is többet is ami a kórházba kell. Meg még csak most jön a babaágy, festés előtt állunk...szóval még nem jöhet. S ezt neki is tudni kell!!! :wink: :lol:
A cordaflexet is lehet babásan szedni? Gondolom mondjuk igen ha felírták, csak még ezt nem hallottam senkitől.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Hangyamami!

Gratulálok a tünetmentességhez!!!!!!!!!! És tényleg így van hogy biztos sokat közrejátszik, hogy eldöntötted nem leszel toxémiás, akkor nem is leszel. Nagyon kell akarnod, s talán sikerül is,én drukkolok hozzá.

A has szétfeszülésedet megértem, nekem is szétszakad mindenem odalent. S néha a hasam nagyon feszít. Mint hasmenés előtt :oops: csikar keményedik, de nincs köze a nagywczéshez. :? :)

Kinézet!!! HAHAHAHAHa Zsebivel ilyenkor már rég látszott hogy terhes vagyok, sőt már a főnököm kérdezte, amikor még nem is teszteltem. Úgy meghíztam nem vagyok terhes, mondom neki áááá, aztán mégis :D
Szóval akkor 2-3hónaposan már kismamásodtam. Most meg 28hetes leszek és úgy nézek ki mint egy kövér disznó!!! pl. az egyik szomszéd ma kérdezte meg: te terhes vagy? :oops: :lol: mondom igen. Szóval nem eldönthető az esetemben, de fogok csinálni képet a hasamról és felrakom, már a barátaim is kérték, megmutatom nektek is :oops: :oops: :oops:

Na de ha megszültünk!!! Mami fogyózunk majd,ugye??? Muszáj, hódító bódítóknak kell lennünk!

Na puszi, húzok.

Anyamaci nem emlékszem,hogy írtad e hogy sima, vagy császár, apás vagy milyen szülés lesz. illetve te mit szeretnél?

Csajok nektek meg van már minden? Ami a kórházba kell? Ami a babának kell? Vagy mit vesztek mit nem? Tehát amire tuti azt mondjátok kell, vagy amire tuti nem kell, vannak ilyenek? Gyűjtöm az infót. Zsebinél egy csomó pénzt kidobtunk szerintem. De most is úgy érzem kell, kell, kell, mert egyszerűen úgy érzem, hogy biztonságos ha megvan minden csaka szekrénybe kell benyúlni, pedig sok esetben sosem használok egy adott dolgot... :shock:
Na ezt most jól megmagyaráztam :oops:

Puszi nektek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Megvan már minden, ami kell, mostmár itt a kiságy is, de mi is festés, és ablakcsere előtt állunk, úgyhogy nem állítottuk össze az ágyat. Már javában áll itthon a kupi, hétvégén fogunk hozzá a munkálatokhoz.(illetve ami még nincs, az a fürdető, törlőkendő, hintőporA kórházi csomagot már aznap elkezdtem összeállítani, mikor megtudtam hogy terhes vagyok. Úgy voltam vele, hogy biztos, ami biztos.. Persze, Nszoke, majd fogyózunk intenzíven, én is teszek fel képet, ha lesz egy kis rend itthon:-)
Amit biztos hogy nem fogok venni: járóka, bébikomp, cumi,pelenkakuka....na ezt aztán nem tudom minek találták ki....nem tartogatom a rendes kukát sem napokig, szinte minden nap kiviszem.

Kép
Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron