Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok Picuralmos és Csepp!

TERHES VAGYOK :)

Jelenleg a 6. hetet töltöttük hétfőn. Képzeljétek, a Tsh-m: 0,01 az F4-em: 33,52
Most nem kell szednem egyáltalán Letroxot, majd csak akkor, ha 2 fölé megy az értékem.
Tényleg szerencsés hónap a július, Remélem, és bízom benne, h minden rendben lesz. A tünetek, a hányinger az elég rendesen toppon van, 2 óránként kell ennem valamit, még ha csak pár falatot is. Na és, h úton útfélen el tudnék aludni.... hihetetlen. Petrámmal voltam így. :)

Ti hogy vagytok lányok, hogy telt a nyár?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi hatalmas gratula! Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Azért gyere és mesélj, ha majd orvosnál jársz.
 
 


Köszönöm!!!!
Hétfőn megyek Nőgyógyàszhoz,du, utána írok!
Izgulok,h minden rendben legyen, és pelenkázhassuk :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

 
 

Óóóóóó, hát megmondtam!!!! Nagyon-nagyon örülök, és hatalmas gratula Andi! :) :) Várjuk a híreket hétfőn!

Köszönöm kérdésed, nálunk minden rendben, pm-kontrollra majd augusztus 20 után kell mennem, addig szabin van az endós dokim. Mini jól van, olyanokat ficánkol, hogy elképesztő, néha a szemem kiugrik... :D Picur nő, mint a gomba, lassan, de biztosan gyakoroljuk a járást, hát nem egyszerű órákat keringeni a kertben vele ezekben a 35 fokokban. :)

Csepp, tőled is várjuk a híreket! Te hogy vagy?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Andi mi volt az orvosnál? Remélem láttad pici babádat. Gyere mesélj!
 
 


Szia Csepp!
Igen, minden rendben van, 1 cm és nagyon szépen kalimpál a szíve. :)
A rosszullétek ma hatványozódtak, eddig csak hányingerem volt, ma már hánytam is :(
De tudod, úgy vagyok vele, h inkább hányok, csak minden rendben legyen és egészségesen megszülessen!!!
Összehasonlítottam az előző terhességi adatokat, a 6 hetes 'baba' volt 5 mm, most Ő 7 hetesen 1 cm. És Vele semmi bajom nem volt, ellenben most..... ;)
Jövő héten kell mennem laborba, vércsoport, ellenanyag, stb. Ráírták a papírokra, h "veszélyeztetett terhes" - hát lehet, h nem kell dolgoznom.... de még nem voltam háziorvosnál és védőnőnél sem.
Röviden ennyi :)
Veled mi újság, hogy vagy, eredmények, és tessék lövöldözni, h nehogy megússza :) :) :)
Nagyon drukkolok!!!!!!!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


De jó hírek Andi! Nagyon örülök, hogy rendben vagytok, a rosszullétek meg elmúlnak, csak még egy hónapot bírj ki kb. ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Andi még egyszer gratulálok a bébihez! Ezek nagyon jó hírek. Azért gyere gyakran kis beszámolókkal.

Picuralmos hogy bírod ezt az időt? Már nincs sok!


 
 


Köszi kérdésed Csepp, bírom, csak most már pihenésre ítélt az orvos, még ki kéne húznunk Minivel még minimum 3 hetet. Sajnos elkezdtem nyílni, sok már Picur 14 kilója. Úgyhogy most óvatosba vagyok állítva, sok pihenés, emelt Magnézium, ilyesmik. De amúgy közérzetre rendben van minden, főleg, hogy megjött a hűvös végre... :)

Nálatok mi újság?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuraloms remélem minden rendben lesz és nem siet Minikéd.

Nálunk is vannak hírek, ma töltöttem a 8. hetemet kismamiként. 

Andi mi újság? Hogy vagy?
 
 


És ezt csak így???? Csepp, ez óriási!!! Gratula nektek is! Látjátok, én megmondtam! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Basszus csajok, ez nagyon komoly!!!! Gratula Csepp ezerrel!!!!! Akkor most egy idősek vagyunk, nekem hétfőn van a forduló. De jóóóóóó!!!!!
Picuralmos, Te tudsz valamit!!! :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok. Bocsi, hogy betolakodok, de mi még most kezdtünk próbálkozni és most már kezdek izgulni nagyon, hogy összejött e vagy sem, de még várnom kell az eredményre. Kinek mennyi idő alatt jött össze a picike? Mennyit vártatok, hogy a csoda megfoganjon?

 


Hiába na, boszorkány vagyok! ;) :D :D Nagyon örülök nektek Csajok! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Szia Heni!

Nekünk, akik itt írogatunk, pajzsmirigy-problémák miatt voltak gondok, bár én jelen esetben kivétel vagyok, mert nekem már babásan derült ki, hogy alulműködik a pm-em. Kicsit olvass vissza, ha érdekel a téma.

Sok sikert a próbálkozáshoz!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Miről vettétek észre, hogy a pajzsmiriggyel gond van? Mik a jelei?

 


Szia Heni! Igazán utólag vettem észre a tüneteket amikor már kiderült, hogy mi a probléma, addig nem gondoltam volna, hogy a pajzsmirigyem miatt van. Elég ingerlékeny voltam, nagyon fáradékony, iszonyat álom kór kapott el egy pillanat alatt. Súlyom inkább felfelé ment mint lefelé, pedig odafigyeltem az étkezésre. Akkor mentem orvoshoz mikor a tsh-m 3,3 volt. Mivel babát szerettünk volna, 2,5 alatt kellett volna lennie. Endo-s orvos nézetet nekem antitestet, ekkor derült ki, hogy autoimmun pajzsmirigy betegségem van. A letroxot kaptam, nekem a babásodáshoz le kellett vinni 1 körülire. A pajzsmirigyem folyamatosan pusztul, ez ellen nem tudok semmit tenni, így a gyógyszert életem végégig szednem kell.

Bizony andi, lehet egyszerre születnek a lurkóink!
 
 


Nálunk meg csak az első trimeszteres labornál derült ki, hogy magasabb ez a TSH-érték, nekem fel sem tűnt, mert még mindig a ref. tartományon belül volt. Nálam se tünet, se előzmény nem volt, az első fiamnál ez az érték tökéletes volt, Mininél lett magasabb a kelleténél. Kaptam én is Letrox-ot, ezt lehet nyugodtan szedni terhesség alatt is, lényegében a pm-hormonját pótolja, semmi más hatóanyag nincs benne. Most töltöm a 35. hetet, Mini szépen fejlődik, az értékeink rendben vannak. :) :)

Andi, Csepp, hogy vagytok?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Jaj, de rossz ezt hallani, hogy babavárás csodás ideje alatt ilyennel küzdötök, de olyan pozitívak vagytok mindezek ellenére, jó ezt olvasni. Szurkolok nektek, hogy minden rendben legyen.

 


Picuralmos, köszi szépen, a szokásos rosszullétek megvannak:hányinger, szédülés, fáradékonyság. Ezeket leszámítva, jól vagyunk. Csütörtökön voltam laborban, levetettem a vért Tsh-ra és amit kiírt a nőgyógyász:vércsoport, ellenanyag, vérkép. Jövő héten pénteken megyek endos dokihoz, de azt mondta, ha bármi változás van az eredményemben, mindenképpen telefonál, h kell-e szedjek gyógyszert, v még mindig nem. Csütörtökön reggel megyek védőnőhöz, bár még nem akartem, de mivel 8-án megyek Nőgyógyászhoz, gondolom, h oda már illene vinni a kiskönyvet. Kicsit úgy vagyok most, h nem akarok elkapkodni semmit. A nagylányommal 14 hetesen mentem védőnőhöz, az mondjuk kicsit sokára volt. De remélem, ez a 10 hét megfelelő lesz. Azétt bennem van a félsz, h minden rendben van-e. Hiszen az előző már ilyenkor sajnos már nem élt. Igyekszem úgy hozzáállni, h 1. Minden rendben van, 2. Nincs két egyforma terhesség, 3. Ugyan abba a pocsolyába nem lépünk még egyszer!!!
Sokszor úgy megnézném a heti nézetet, h éppen most mekkora, mi fejlődik, alakul Nála. De ott van bennem a félsz... De csak pozitívan, ugye? :)

Henibaba85, Nekem az előző terhességem 11 és fél hetesen jelzett, h valami nincs rendben, maszatoltam és fájt a hasam. Mikor elmentem uh-ra ott derült ki, h nincs szívhangja, ami kb a 7. héttől nem volt. Két napra rá, h kiderült volt egy műszeres befejezésem. A nőgyógyásztól kértem egy genetikai kivizsgálást, mert 2 éve volt egy spontán vetélésem és a korom miatt is, nem szerettünk volna még egyszer pórul járni. Az eredményből tudtuk meg, h alulműködik a pajzsmirigyem. Elküldtek endokrinológushoz, aki először jód kúrát javasolt, az minimálisan ugyan, de jót tett. A következő labor után már jobb volt az eredmény, de én is kaptam Letroxot. Először 50mg -ot, aztán 25 mg-ot. Igazából durván 2 hónap után - a gyógyszer szedés kezdésétől - sikerült a baba. Most 9 hetes volt hétfőn.

Csepp, Te hogy vagy?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi holnap leszek pont 10 hetes. Szerdán voltam dokinál, minden rendben picurkámmal. Szegénykém szépen pihengetett, aludt, az orvos meg felébresztette, hogy lássuk, hogy mozog. Egyet-kettőt kalimpált nyugodtan a kis kezeivel. Biztos nem értette, miért is kell neki felébrednie. Különben hányni eddig nem sikerült, de a gyomorsav az már a legelejétől kínoz. Kaptam rá nilacidot, amit szét kell rágni. Olyan mentolos, de ha megérzem már attól is rosszul vagyok. Még szerencsére a lúgus víz ami segít. Liter számra iszom. Tejet nem bírom, meghajt. Elötte soha nem volt ilyen problémám. Ételekben nehezen tudok választani, nagyon sok ételt nem bírok, ha ránézek már rosszul leszek, undort érzek. Szóval szokásos terhességi tünetek, bár két lányommal együtt nem voltam ilyen rosszul, mint most. Bízom benne, hogy a 12. hétre elmúlik. Bár védőnénim azt mondta, hogy előfordulhat, hogy végig megmarad a sav, mivel menszesz elmaradás után 1 héttel már jelentkezett. Hát remélem nem így lesz. A letrox adagom meg lett emelve 75 mikrogrammra. Májusban még a tsh-m 0,2 volt, mikor terhes lettem felment 3,1-re. Azt mondta az endo-s doki, hogy még ez is bőven jó, de azért emelni kellett az adagon, majd három hónap múlva újabb ellenőrzés.  Azért gyere majd és írd meg mit mondott neked a dokid.

Elhiszem, hogy aggódsz, ez teljesen természetes, van elég rossz élményed, de a mostani bébiddel minden rendben és így is marad, míg meg nem születik a kiírt időpontban.

Picuralmos még egyben?

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Helló!

Igen, még egyben, én is voltam vérvételen a héten, és megvolt az első NST is, hihetetlen, hogy elrepült ez a 9 hónap. Jövő héten megyek az endós dokimhoz, hogy megnézze az eredményemet, remélem az elmúlt 8 hét alatt nem változott.

Mini rugdos rendesen, már csak három napot kell kibírnia odabent, hogy a nőgyógyászunk által előírt "3 hetet tartsuk még bent ezt a babát!" penzumot teljesítsük. Hétfőn már szeptember, akkor már jöhet! :)

Örülök, hogy veletek minden rendben, a szokásos tüneteket leszámítva. A gyomorégésre nekem a Salvus víz jött be, az íze borzalmas, de legalább azonnal hat. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Csepp,mi is holnap töltjük a 10. hetet. Én 8-án megyek Nőgyógyàszhoz,remélem,h minden rendben. A tüneteim ugyan azok,mint Neked,leszámítva a gyomorsavat,azzal nincs bajom. Nekem 5 hetenként kell mennem laborba a tsh miatt. Elvileg holnap hív a doktornő az eredmény miatt. Milyen időközönként kell menned uh-ra?

Picuralmos,hihetetlen,h elment az idő! Lassacskán utolérünk Cseppel :-)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Bizony, gyertek csak! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Tegnap voltam endokrinológusnál,minden rendben. A tsh-m maradt 0,01 az f4-em 14,32. Így még mindig nem kell szednem gyógyszert. Képzeljétek el,h a dokim annyira kíváncsi volt, - azért én is!!!!! - h megkérte a szomszéd szobában dolgozó kollégáját,h nézzen meg uh-on,h van-e szívhang címszóval. Így láthattuk a Babót,ficánkolt nagyon. :lol:
A Nőgyógyàszhoz hétfőn este megyünk,de így már nyugodtabbak vagyunk!
Szerintem én vagyok a kivétel,mert nemhogy jobb lenne az idő múlásával,hanem rosszabb. Egy hete minden reggel menetrend szerűen hánytam, két alkalommal kétszer is. De ez is csak jót jelent! A kicsi bántja a nagyot :lol:
Picuralmos,Ti még egyben? Hogy bírod?
Csepp,Ti hogy vagytok,tünetek? Remélem, jobban vagy mint én. :-)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Helló!

Igen, még mindig egyben, de már nagyon a végét járjuk. Voltam én is kontrollon, kicsit csökkentek az értékek, most 2,1 a TSH, és 14,30 az FT4. A szülésig kell szednem a bogyót, utána nem, csak a jódot a szoptatás végéig. Szülés után 2 hónappal kell majd mennem újabb vérvételre.

Mini nagyon aktív, járunk NST-re is már, és egyre szűkösebb a hely odabent. Egyszóval: terhes vagyok. :D :D

A rosszullétre próbálj meg többször keveset enni, csipegetni, és reggel, mielőtt felkelsz egyél 1-2 szem háztartási kekszet. Azt mondják ez segíthet az émelygés-hányásos időszak átvészelésében. Kitartást, elvileg a 12. hét után jobb lesz! ;) Rendes volt a dokid, hogy kaptál egy bónusz uh-t! :) Olyan jó érzés látni őt, ugye? Én mindig totál elérzékenyülök... :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Andi ezek szupi hírek, azért gyere majd este és mesélj mi újság.

Picuralmos várjuk ám a híreket, ha megszületik a babád!

Én türhetően vagyok. Fáradékonyan, sok gyomorsavval, amire csak a salvus víz (ami borzasztó) és a lúgos víz segít. Amúgy a rosszullétes tüneteim már szinte teljesen elmúlnak. Némely ételtől való undorom még megvan. Majd 17-én megyek genetikai uh-ra és a komb. tesztre.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Juhuhhúú Csepp, akkor már talán azt is megtudjátok, hogy ki lakik odabent! :) Salvus ehhhh, borzalmas... :D :D

Jövök majd, megígérem! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Tegnap este 9 után értünk haza a Nőgyógyásztól, több, mint 2 órás csúszás volt szülés miatt. Na a lényeg, h eszméletlenül ficánkolt és hihetetlen, h még nem érzem. Szinte az egész 'lakást' belakja. Nyújtózkodik, integet :) Ja, és 49 mm-es óriás :) :) :)

Csepp, én 18-án megyek uh-ra és kombi tesztre. Majd 17-én gyere és meséld el, h milyen volt, h felkészülten tudjak menni :)

A hányást sikerült visszafognom a kekszel, reggel, fekve eszem az ágyban, néha ha hajnalban rámjön a hányinger, akkor is ropogtatok. Az ételundor még mindig megvan, az illatoktól is émelygek. Magamon sem bírok semmi parfümöt, v illatos dezodort. Találtam olyan stiftet, ami aloe verás, azt tudom csak elviselni. A konyha is tabu - majdnem, a mosogatás sem megy, ha nem muszáj a hűtőt sem nagyon nyitogatom, max, veszek egy nagy levegőt :) Ne értsetek félre, nem vagyok koszos, de az illatok, szagok iszonyatosan zavarnak. Tenni-venni már egyre jobban bírok, de még nem 100 %-os. Igyekszem, sőt, lassan tornázni is szeretnék, mint a nagylányommal. Most ugyan azt vettem észre, h többet híztam hasra, mint az elsővel. Ugyan akkor lefogytam sokat, pedig nem hánytam és a tüneteim ugyan ezek voltak csak nem ilyen mértékben. Nyilván azért eltelt majdnem 10 év a két baba között és sajnos nem fiatalodom én sem.

Picuralmos, hogy vagytok, még egyben? Izgulunk :) Gyere és mesélj

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi, 49 mm az már döfi! :) Gratula az élményekhez, képet kaptatok? Én mániákus uh-kép gyűjtő vagyok... Minden uh-ról kértem, némelyiken csak egy homályos folt van, de én tudom, hogy az ott Ő. :)

Örülök, hogy bevált a kekszes megoldás, nemsokára átléptek mindketten Cseppel a második trimeszterbe, onnantól könnyebb lesz. Aztán a végén megint nehezebb, de nem lesz vészes akkor sem. ;)

Még egyben, de már csak 11 napig maximum. Meglátjuk, hogy meddig akar maradni még, de már nagyon várjuk. Picur egyfolytában simogatja, meg puszilgatja a hatalmas hasamat. Tudom, hogy ő még csak a méretén vigyorog, az tetszik neki ennyire, de azért mondjuk neki mindig, hogy ott van az Öcsi. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos,ez olyan édes! Nekem még ugyan nem nagy pocakom van,de minden nap megkapja a puszikat és simiket.

Igen,ebben bízom én is,h lassan de biztosan elmúlnak a rosszullétek. Kitartok,mert ez azt jelenti,h minden rendben! És az uh-n láttam is :-)
Mi lesz a hivatalos neve Mininek?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Én ma sütöttem zabpelyhes-csokis kekszet, mert égett a gyomrom... És elmúlt!!! Na így vigyázzon az ember a kilókkal a terhesség alatt... :D

Szabolcs lesz Mini hivatalos neve. A 4D-n láttuk az arcát, olyan Szabolcsos... Érted... ;) Nektek van már név a tarsolyban?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, nagyon jó és szép név. Persze, h értem :)
Nekünk még nincs név, nem gondolkodtunk még rajta, még ráérünk - szerintem.

Tényleg kezd kicsit jobb lenni, a tünetek enyhülnek, bár az ételundor még megvan. Most az allergiám tombol, csak, h ne unatkozzak :) Én többször eszem keveset, délelőtt az édes, utána sós, aztán megint édes, de ez változik.

Tegnap voltam háziorvosnál, kérdezte, h ugyan nem kötelező az AFP vizsgálat, én mégis szeretném megcsináltatni. Mivel elmúltam 38, ezért majd javasolják a magzatvíz vizsgálatot, de arra gondoltam, h nem szeretnék kockáztatni és inkább elmegyek 4D-s uh-ra, azért az alaposan megmutat mindent. De még addig úgyis beszélek orvossal. :)

Csepp, veled mi újság? Hogy vagy? Gyere és mesélj :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Köszi, óóóó, vannak favorit-nevek, nekem a kislány van meg évek óta. Talán majd egyszer... ;)

Allergia, nekem is volt, majd' megvesztem tőle júliusban, egyfolytában tüsszögtem, és be volt dugulva az orrom. Nekem az Avamys orrspray segített, és a Coryzalia nevű homeopátiás bogyó. Esetleg próbáld ki, reméljük ez is beválik, mint a kekszes ötlet. ;)

Az AFP-hez ne fűzz sok reményt, nagyon sokszor ad pontatlan eredményt, emiatt sokan bestresszelnek. Kombinált vagy integrált tesztet nem akartok csináltatni? Vagy van a Prena és a Nifty, de ezek horror drágák (az amnio helyett).


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Andi köszi az érdeklődést. Megvagyok. Végre múlnak a rosszullétek. Savam sem olyan durva, legalábbis ma már. Az elmúlt 3-4 napban keményen előjött, még az émelygéseim és a hányingerem is, de mára mintha elvágták volna. Pocakom nő, rá is csodálkoznak, hogy biztos nem kettő van-e bent? Várom már nagyon a jövőhét  szerdát. Végre láthatom picurkámat, és megcsinálják a kombi tesztet is.
Én még dolgozom, az évet szeretném végig vinni. Délután mikor hazaérek alig vagyok használható állapotban. Úgy elfáradok mintha leglább is brutál kemény fizikai munkát végeznék, holott csak gép elött ülök. Itthon viszont rendeznem kell a lányaimat meg a háztartást, úgyhogy nem tudok igazán délutáni pihit beiktatni. 
Az nem probléma, hogy ennyire lement a tsh-d? Mit mondott az orvos róla? Akkor átmentél túlmüködésbe, ugye?

Picuralmos szép nevet választottatok! Várjuk ám a híreket, mikor megszületik bébid!

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Csepp, szuper, hogy ti is jól vagytok! Köszi, igyekeztünk a névvel, jó sokáig rágódtunk rajta, illetve csak Apa, a fiúnevek az ő asztala, aztán csak nem jött az ihlet, aztán nekem meg beugrott, és végül is neki is megtetszett. Hát így választottunk a 32. héten... :D

Lányaid hány évesek? Nyugi, a 12. hét után már könnyebb lesz! Legalábbis ezzel vigasztaltam Andit is... :D

Elvileg az utolsó hetet kezdtük, jövő hét szombat a céldátum! :) :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok! Csepp, elvileg nem probléma, hiszen ez a második hónap, h ennyi az értékem. Ugyan a Nőgyógyász és a háziorvos is kiemelte, h mindenképpen legyen figyelve a tsh-m. Mondtam nekik, h 5 hetenként járok laborba. Az endokrinológus azt mondta, h nem kell szedjek gyógyszert, szerinte ez most teljesen jó így, hiszen minimálisan ugyan, de átestünk túlműködésbe. De az ft4-em is jó eredményt mutat. Azért én is aggódom, picit :)

Csepp,nekem furcsa, h egyre jobban érzem magam, mármint csak kicsit rossz a reggeli ébredés, de eszem pár szem kekszet, és utána semmi gond. Napközben is jobb már, többet bírok. Tegnap is voltunk sétálni a városban, és fel sem tűnt, h milyen sokat sétáltunk. Picuralmos, tényleg igazad volt :)

Már nekem is nőtt a pocakom, kaptam tesómtól egy kismamanadrágot, na abban igencsak van. Az én fejemben is megfordult valamelyik nap, h lehet, h 2 baba van bent???? ;) De csak egy, hiszen láttuk is. Azért is furcsa, mert az előzővel egyáltalán nem nőtt a hasam, a történtek miatt, de most minden rendben van!!!! :) Csütörtökön megyek az uh-ra, már izgulok és nagyon várom.

Én is dolgozom még, de már leredukáltam a munkát, az elején muszáj volt, hiszen nem is bírtam, meg állandóan fáradt, álmos voltam. Most nem akarok visszatérni a teljes munkamenethez, hiszen úgy érzem, jó így nekünk :) Az itthoni munka is néha jobban, néha kevésbé megy, de szokott segíteni a nagylányom ill. a férjem. Mondjuk Ő szokott porszívózni, én meg felmosok. A mosogatást is megosszák, hiszen amíg tombolt a hányingerem, és a szagok iránti undorom, ha nem volt elmosogatva azonnal, nekem már nem ment. De a vasalás az megvár.

De jó, Picuralmos, már nemsokára a karodban tarthatod Minikét! Nagy drukk van bennünk és várjuk. :) :) :)



Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Picuralmos nagyobbik lányom 11 éves, kisebbik 8 éves lesz novemberben. Szóval már elég nagyok ahhoz, hogy segítsenek. 

Andi jó, hogy múlnak a rosszullétek. Nálam sajnos nagyon hullámzó. Mostanában esténként jön rám erős hányinger. Még akkor is, ha nincs tele a pocakom. Savam úgy ahogy még van. Már a bevált dolgokat használom rá. A két lánnyal együtt nem voltam ilyen rosszul mint most ezzel a pöttömmel. Bízom, hogy már tényleg túl leszek rajta. 
Én is még dolgozom, az évet szeretném végig vinni. Melóval nincs gond, irodai munka, gép elött ülés, és szerencsére megszakadni sem kell. Egyedül a buszuzás húzósabb napi 2x 25 perc. 
Nagyon várom már a szerdát mikor végre láthatom, és megnyugodhatok, hogy minden rendben vele, makk egészséges. Téged is várunk ám a jó hírekkel csütörtökön!


ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Andi, örülök, hogy jobban vagy, gyere majd csütörtökön a hírekkel! :)

Csepp, akkor már tényleg tudnak segíteni, várják már a kistesót? Ez a buszozás ehhhh, én is utálok utazni, igaz én autóval közlekedek, de ezek a remek magyar utak nem túl kismama-barát állapotúak. Sokszor inkább összevárom az intézendő dolgokat, minthogy naponta kocsiba üljek.

Várunk szerdán a hírekkel! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Lányok!
Ma találtam rá erre a topikra. Nagyon örültem neki
Én is érintett vagyok, de már 16 hetes :))
Én szinte minden hónapban képes voltam pozi tesztet produkálni, de a vége nem lett sikeres :(
9 hetesen volt egy szívhangleállás, abból műtét.
Majd amikor rá pár hónapra 6. hétig jutottam, és elment a baba, orvost váltottam. Ami életem legjobb döntése volt. Kiderült, hogy IR-es vagyok és a nőgyógyász a 3.3 TSH-tól sem volt elragadtatva. Azt mondta 3 hó diéta, és mellette 50-es Eutirox, 3 hónap szünet, és utána jöhet a baba. ÉS!!! Jött is.
Nálam valamikor márciusban nézték a TSH-t, ami lement 0,6-ra. Azóta havonta T4 kontroll van, ill. jövő héten esedékes az újabb T4, és lesz TSH is. Idáig a T4 nem mozdult (20,5 körüli). Így a gyógyszer maradt.
Azonban engem egy dolog foglalkoztat és aggaszt
Ha én a babának szintetikus hormont adok, az ő szervezet nem fog leszokni a normális működésről??????????
Ez lesz a következő, amit a nőgyógyászomnak szegezek.
Ne nevessetek ki, csak hangosan gondolkozom: mi lenne, ha a 38. héttől fokozatosan csökkenteném a gyógyszeradagot. Így a baba is hozzászokna az elvonáshoz (persze ezt felvetem az orvosnak is)
Bocsi, ha hosszúra sikeredtem.
 


Szia!

Gratulálok a bébihez! :) Nem fog leszokni, nagyjából a 22. héttől már a saját pajzsmirigye veszi át a hormon termelését. Ezt az endós dokim mondta, de kíváncsi vagyok, hogy a te dokid mit fog mondani. A szülésig szedni kell a bogyót, aztán szünet, és 3 hónappal a szülés után kell TSH-kontrollra menni. Ez van nálam, de Csepp és Andi majd elmondják, hogy nekik mi lesz a protokoll, ugyanis ahányan vagyunk, annyiféle a pajzsmirigyünk (nekem szubklinikus, tehát elvileg a szüléssel rendeződni fog a helyzet, és nem lesz szükségem gyógyszerre, viszont Cseppnek meg autoimmun, ami folyamatos gyógyszert igényel).

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos köszönöm :)
Én is szubklinikus vagyok. Az uh-on a doktornő azt mondta, hogy szerinte 10-15 év múlva leszek folyamatos gyógyszerszedő. Jelentkezni fogok, ha beszéltem a dokival. Én értem, hogy a baba átveszi a hormon termelést. Azonban félek, az én szervezetemben keringő szintetikus nyavaja rá miként hat :(
Na, szóval most ez az én parám, mivel az integrált teszthez csak jövő héten vesznek vért. Ráérek utána azon parázni 
 


Dzsudzsa nekem folyamatosan kell szednem a letroxot. Hiába szintetikus, de azt a hormont pótolja a szervezeteben amit már a pajzsmirigyem nem tud. Ahogy Picuralmos írta, nekem autoimmun pajzsmirigy betegségem van. Ez azt jelenti, hogy a pajzsmirigyem meghal. Az orvos annyit mondott, hogy haldoklik és megszűnik létezni. 
Próbáld úgy felfogni, hogy ha nem szeded ezt a gyógyszert, akkor baj lehetne a babáddal is. Terhessen aktívabban kellene dolgoznia a pajzsmirigynek. Mivel az enyém engem sem tud ellátni, ezért tudom, hogy ha szedem a gyógyszert, akkor rendben lesz minden a babámmal és velem is. Nekem életem végéig szednem kell, már nem tehetem le.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Sziasztok csajok, megvolt a vizsgálat csütörtökön, mindent rendben talált a doki. És egy hét alatt 49 mm-ről 62,4 mm-re nőtt :) Igazi óriás :) :) :)
Jövő héten pénteken kapom meg a véreredményt. Nagyon várom! Felhívták a figyelmemet, h mivel elmúltam 38, ezért Pestre kell menni genetikai tanácsadásra. De mindenképpen megvárom a jövőheti eredényt. Legközelebb novemberben kell mennem ellenőrzésre a kórházba, októberben meg a Nőgyógyászhoz. Tényleg, azt szeretném kérdezni Tőletek, h Titeket megvizsgált a Nőgyógyász ilyen fiatal terhesség alatt? 15 hetes leszek akkor.

Dzsudzsa, nekem is hasonló esetem volt, januárban volt egy műtétem a 11. héten derült ki,h baj van. Kértem a genetikai kivizsgálást. Ott derült ki, h alulműködik a pajzsmirigyem,TSH 4,59 volt. Először jódkúrát javasolt az endokrinológus, aztán 3 hónap után kezdtem el szedni a Letroxot. Első hónapban 50 mg-ot, majd a másodikban már 25 mg-ot. Azután terhes lettem. Már két és fél hónapja nem szedem a gyógyszert, mert a TSH 0,01 lett. Ezt tartom is. Viszont az FT4-em az első hónapban 33,52 volt, a másodikban 14,56. Tehát teljesen jól beindult. Havonta járok vérvételre a TSH, FT4 miatt.

Picuralmos, mi újság? Már nincs sok hátra :) Drukkolok!!!!!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Andi!

Szupi, hogy ilyen szépen növögél babócád. Engem már az első alkalomkor megvizsgálat az orvosom. Jövő hét után megyek újra hozzá, szerintem akkor is megnéz, hogy zárt vagyok-e. 

Nekem szerdán volt meg a genetikai uh. Nálunk 69,6 mm picurkám és nt: 1,6, orrcsont: ábrázolódik. Ezen izgultam a legjobban, hogy minden rendben legyen vele. Mért kora 1 héttel nagyobb, mint a számított. Szóval jól tartom odabennt.  Én csak a kombi tesztet vetettem le, annyit mondtak, hogy 1,5-2 hét, kapok sms-t és a neten meg tudom nézni az eredményt. Ezen is van egy kicsi parázás, de bízom benne, hogy ott is minden rendben lesz. Ezt is a korom miatt javasolta az orvosom. Szerinte felesleges lenne az integrált.

Picuralmos én is izgulok ám értetek! Ha már megvan bébid, gyere ám!

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Sziasztok! :)

MiniMax megszületett 2014.09.18-án, 4120 grammal és 62 centivel. Fél óra alatt, 3 tolófájásra kint volt. Tökéletes szülés volt, se fájdalomcsillapító, se oxytocin, se hashajtó, se beöntés, és semmi komplikáció nem volt hála az égnek. Picit vágni kellett, az most kellemetlen, de egyáltlán nem vészes. Tegnap hazajöhettünk, tej van dögivel, Mini eszik rendesen. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos hatalmas gratula óriás babádhoz! Kicsit irigykedem, én is szeretnék ilyen gyors és szép szülést!

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Picuralmos, GRATULÁLOK!!!!! Gyönyörű adatok, nem semmi!!!! Ügyesek vagytok!
Én mindenképpen császárral szülhetek, nem választhatok. De Csepp ne aggódj, hamarosan eljön a MI időnk is :)
Ha időd engedi Picuralmos, gyere és mesélj, kíváncsin várjuk a fejleményeket! Addig is pihenj sokat!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Csepp, ha szeretnéd, akkor ajánlok egy könyvet, A szülés, ahol én irányítok a címe, olvasd el, nekem nagyon bejött. Egyszerűen át kell állni agyban arra, hogy a vajúdás nem fájdalom. Én annyira pozitívan álltam a szüléshez, itthon vajúdtam, sétáltam, ha jött az ÉRZÉS, lélegeztem, és beszéltem Minihez, hogy nagyon ügyesen csinálja. Nálunk a gondolat ereje működött... :) 5 perces fájásokkal indultunk el, 6.15-kor a doki burkot repesztett, 6.45kor felsírt Mini. Legalább ilyen szülést kívánok mindenkinek, vagy még jobbat! :)

Amúgy minden rendben, Mini ugyan picit besárgult, így kicsit belassult az evése, de végül is ráérünk. :) Picur megsimogatta már, vigyorog rá, és néha még keresi a pocakomat. A kórházban is kereste, majd megnézte az apja pólója alatt is... :D :D


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok Csajok! Nagyon eltűntünk :)

Csepp, hogy vagytok? Én a múlt héten voltam labor-endokrinológus, most megint szednem kell a Letroxot, 4,7-es lett a tsh-m, az ft4-em meg 9,88. Egyik jobb,mint a másik...
Most meg fáj a torkom, és a fejem is.... Vitaminozom magam ezerrel C vitaminnal, meg gyümölccsel. Remélem, h nem lesz semmi baja a Babónak. Hétfőn voltunk uh-n, ugyan csak tippelt a doktorbácsi, 'lehet', hogy kislányunk lesz :) de ez csak halvány tippje volt. Nálad, tudni valamit? Tényleg és a Kombinált teszted eredménye milyen lett? Az enyém alacsony kockázatú mind a két kórra.

Picuralmos, Hogy telnek a napjaitok Minivel? Eszik-alszik, jó kisbaba? Remélem, azért tudsz pihenni is! :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: