Új privát üzeneted érkezett!

Szia Andi!

Köszi a kérdést. Háááááááááááát, drága babucim végre megkíméli a gyomromat és már tudok normálisan enni, sőt még a savam is elmúlt. Viszont, hogy azért ne érezzem magam annyira jól, úgy döntött, hogy a vesémet használja párnának. Pár napja nyomja és eléggé fáj. Igyekszem úgy ülni, feküdni, hogy inkább a bal oldalam felé tudjam elmozdítani. Nőgyógyászom szerint tipikus terhességi tünet. Sok baba nyomja anyukája jobb veséjét. Hát én is így jártam. Még szerencsére pangást nem láttak, reménykedem, hogy azért elmozdul onnan. Egyedül No-spát lehet szedni rá. Eddig hatásos volt, de ha tovább romlik nem tudom mi lesz. Endos dokihoz nov. elején megyek, elötte nézetem majd a tsh-mat. 28-án kell mennem 20 hetes genetikai uh-ra, ott talán végre majd megmutatja mi is van a lába között.  A kombi tesztem nekem is alacsony kockázatot hozott ki, megjegyzés nélkül. Védőnéni azt mondta, hogy tökéletes. 

Halkan gratula a kislányhoz!

Picuralmos?

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Szia Csepp!

Örülök, hogy leszámítva ezt a remélem kicsi problémát, jól vagytok! És persze, hogy jók az eredményeid, mert milyenek is lennének, csak jók. Fontos a pozitív hozzáállás.

Nekem még mindig megvan az ételundorom, nem sok mindent eszem meg, és nem tudom, hogy ez fog-e változni... de talán idővel :)
Én November 10-én megyek a 20 hetes ultrahangra, akkor talán már meg is fogja erősíteni a tippjét a doki :) Te mikorra vagy kiírva? Én Március 30-ra, de azt mondta, hogy 25-26-án kiveszi. Mondjuk én nem bánnám, ha még egy héttel előbb is kivenné. De ez nyilván nem tőlem és a kívánságaimtól függ, ez nem az a műsor ;)
Szerencsére nincs ilyen 'kispárnás' problémánk, én inkább sokáig ülni nem tudok, mert kirugdalja magát, gondolom, kényelmetlen Neki. Ilyenkor igyekszem egy kicsit másképp ülni, vagy mintha törökülésbe ülnék, úgy teszem a lábaimat. De komolyan, ezek legyenek a legnagyobb problémáink, nemigaz?

Picuralmos szerintem élvezi a babázás minden örörmét :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok,lenne egy fontos kérdésem,aki tud segítsen.A megyében hepatitis a virusu járvány van,és az lenne a kérdésem,hogy kismamaként lehet e baja a babának ha esetleg én is elkapom a vírust?Köszönöm.
moncsy81
nyiregyháza
 
 

 
 

Sziasztok,lenne egy fontos kérdésem,aki tud segítsen.A megyében hepatitis a virusu járvány van,és az lenne a kérdésem,hogy kismamaként lehet e baja a babának ha esetleg én is elkapom a vírust?Köszönöm.
moncsy81
nyiregyháza
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszi a kérdést, jól vagyunk, Mini már 3 hetes és nagyjából 4,5 kiló, szopizik, mint a gép. :) Éjjel egyszer kel olyan 3 óra körül (+/- fél óra), meg reggel 6 körül. Eszik és viszaalszik. :) Picur imádja, osztja a puszikat neki, simogatja, vigyorog rá. Sajna tejkiütéses lett Mini arca, így most kicsit csufi, de azért megtartjuk... ;) Kicsit küzdöttünk a hasfájással, de úgy tűnik a masszázs és a Colief cseppek (ezt írjátok fel, jól fog jönni!) segítettek.

Andi, mitől szállt így el a TSH-d?? Halk gratula a kicsi lányhoz!

Örülök, hogy a kombi-teszt mindkettőtöknél jó eredményt hozott!

Csepp, nem lehet kellemes, és még hol a vége? :)

Moncsy, lehet baja, nem véletlenül csinálnak két hepa-szűrést is egy terhesség alatt. Ha rákeresel a neten, rengeteg cikk foglalkozik ezzel. Pl. itt: http://piszenpisze.hu/terhessegi-problemak/fertozesek-betegsegek/hepatits-b-es-a-terhesseg/

Vigyázz magadra!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Ja, Andi, Picur is március 25-én született, jó kis nap!!! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, foggalmam sincs, hogy mitől ugrott ekkorát a tsh-m. Az endokrinológus azt mondta, hogy mivel átléptünk a második trimeszterbe, itt már teljesen másképpen dolgozik a pajzsmirigy. A következő vizsgálatkor Anti-Tpo-t is kért, kíváncsi arra is. De remélem, hogy ott sincs semmi gond.

Mondjuk azon nagyon meglepődtem, hogy a barátnőm aki idén áprilisban szült, szintén alulműködő pajzsmirigy problémával, semmi megfigyelésen nem esett át a terhesség alatt. Egyszer sem néztek neki tsh-t és ft4-et. Most, 5 hónap után nézték neki, a tsh: 9,043 lett!!!! És csak 25 mg Letroxal indították. Ez nekem azért volt furcsa, mert nekem a 4,7-re 50 mg-ot kaptam. Lehet, lassabban akarják neki letolni...

Jelenleg gyűröm a náthát,torokfájást, de már sokkal jobban vagyok. Minden este meghallgattam a Babika szívhangját egy dopler készülékkel, mert aggódom, nehogy baja legyen.

Jövőre kiderül, hogy melyik nap lesz a NAGY NAP :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi, az Anti-TPO szintjéből tudják az endósok megállapítani, hogy milyen gondja van a pm-nek. Szubklinikus vagy autoimmun.

Érdekes, mert nekem a 3,x-nél emelték 75 mkgramm-ra 50-ről a bogyót. Mikor kell visszamenned?

Náthától nem lehet baja a bébikének, nyugi! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, November 3-án megyek laborba, akkor jár le az 5 hét az előző vérvétel időpontjától. Utána valamelyik nap megyek az endokrinológushoz. Aznap mindig felhívom, mikor levetettem a vért, és megbeszéljük az időpontot. Miért? Szerinted sok az 50 mkgr?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi nekem is néztek anti-TPO-t. Így derült ki az autoimmun pm betegség. 
Neked valószínüleg azért adta az orvos a nagyobb dózist, mert már ismeri a szervezeted a gyógyszert. Aki még soha nem szedett azoknak mindig 25 mikrogrammal kezdnek, aztán fokozatosan emelik az adagot, azért, hogy hozzá tudjon szokni a szervezet. Van aki rosszul lesz a gyógyszertől.

Március 29-re vagyok kiírva. Megbeszéltem picurkámmal, hogy a 38. hétig mindenképp akarjon bent maradni, utána már bármikor jöhet. Nagyobbik lányom 37. hétre, kisebbik 36. hétre jött.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Na Csepp meg is mondta, hogy miért így adagolják. :)

Olvassátok el a könyvet, amit ajánlottam (Szülés, ahol én irányítok), nekem minden úgy történt, ahogy szerettem volna (kivéve Mini kulcscsonttörését).

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos mi történt, hogy eltört csöpségednek a kulcscsontja? Utána nézek majd a könyvnek. Sajna lehet, hogy csak császárral szülhetek (pedig nem szeretnék), ez az urológuson múlik. 4 évvel ezelőtt volt egy komolyabb veseműtétem, és hát szakvéleményt kell adnia, hogy megpróbálhatom-e egyáltalán a sima szülést. 

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Jajj Csepp, remélem, hogy engedélyezik a sima szülést!

Törés: Mini nagy súllyal született, 4120 grammal, és hát a nagy babák "velejárója" a kulcscsonttörés, sajna elég gyakori. Szerencsére nyom nélkül gyógyul, csak vigyázni kell rá (öltözésnél a törött kézzel kell kezdeni, nem szabad oldalra fektetni, és szoptatáskor vigyázni kell, hogy feszüljön meg a karja), de se kötést, se kezelést nem igényel. Már mozgatja a kezét, ugyanúgy szerencsére, mint az egészségeset. A törés helyén ilyenkor keletkezik egy csomó, ha az is felszívódik, akkor mondják gyógyultnak. Ez kb. 1-2 hónap, de maga a törés 1-2 héten belül összeforr.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Csepp, igazad lehet ebben a gyógyszeradagolásban, bár én egyből az 50-est kaptam, mert azt mondta a dokinő, hamar szeretnénk eredményt két okból is - jó pm érték, baba. Na, ez sikerült is :)
Képzeld, ahogy bevette a Barátnőm az első gyógyszert, kb két óra múlva hívott, hogy mennyire veri a víz. Megnyugtattam, hogy ez normális, dolgozik a gyógyszer. Azóta nincs ilyen problémája, viszont már egyre kevesebbes szopik a baba. Persze ettől függetlenül. A szüléssel kapcsolatban, a Barátnőmnek 2012-ben volt egy gerincsérve, amit akkor meg is műtöttek. Idén áprilisban szült, császárral, mert nem merték vállalni a kockázatot, mivel van még egy sérv a volt másik alatt. Elvileg altatták volna, de kapott érzéstelenítőt gerincbe. Ne legyél elkeseredve, nem veszélyes a császár. Csak nekünk utána rosszabb. Aki simán szül, annak előtte. Nekem most rosszabb lesz, mivel a második lesz, az tovább gyógyul, és állítólag jobban fáj. De MI NŐK erősek vagyunk, és a gyerekekért mindent kibírunk :) Szóval, fel a fejjel!!!!!

Picuralmos, én CSAK császárral szülhetek, nekem sajnos nincs választásom.
Nem unatkozol akkor egy cseppet sem. Nagyon ügyesen vigyázol Minikére :) Mielőbbi gyógyulást kívánok! :)



Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!
Balya Boglárka vagyok, 4. éves dietetikus hallgató, és szeretném a segítségeteket kérni kérdőívem kitöltésében! A toxémiás anyukák/kismamák táplálkozási szokásait vizsgálom. Nagy segítség lenne, ha kitöltené az, akit érint/érintett ez a kór! Lehet várandós és anyuka is, a lényeg az információszerzés! Köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... w/viewform
 
 


Picuralmos szegény kisfiad. Még jó, hogy gyorsan gyógyul.

Andi nekem első lányom simán, második császárral született. Iszonyat rossz élményként maradt meg a császár bennem. Gerincérzéstelenítés nem sikerült, altatás lett belőle. Műtét után felpuffadtam, nem volt bélmozgás. Szélcsövet, szenna teát, koffeines injekciót, beöntést kaptam. Az orvosom éjszaka közepén maszírozta a pocakom. Szóval én ezért rettegek a császártól, pedig sajnos nagyobb az esélyem rá.  Ez van, igyekszem elfogadni, és még ugye vissza van az urológusi szakvélemény is. Oda dec. elejére kaptam időpontot.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Andi, nálad mi az ok a kziárólagos császárra?

Csepp, ezek után én sem tapsolnék, ha nem engedélyeznék a sima szülést... Szegény, biztos cefet volt a műtét utáni masszázs...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, 21 évvel ezelőtt volt egy autóbalesetem, utas voltam. 6 helyen eltörött a medencecsontom: combnyaktörés, a 2 medencelapát majdnem áttört - ők lépcsősen vannak összeforrva - ezáltal a bal felem 4-5 mm-el feljebb csúszott, de nem sántikálok -,és a szeméremcsontom - ami az elcsúszás miatt nem jól forrt össze. Ezért a tágulási szakaszban biztosan befonnám nemcsak a saját, de a környezetemben lévők haját, és sérülhet a baba és én is. Már megszoktam, hogy fáj, észere sem veszem, csak néha, ha megeröltetem magam, akkor jólesik lefeküdni. Akkor olyan, mintha egy vákum szívná a csontomat kifelé. De hamar elmúlik. :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Ótejóég!!!!! Csoda, hogy megmaradtál!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, dehogy csoda, én inkább úgy fogom fel, hogy még dolgom van!!! Igaz, a törések miatt tervezett császárom volt és lesz is, mivel nem ékelődhet be a buksija. Emiatt a tej később indul meg.

Csepp, hú, komoly dolgok történtek Veled, de ezt végül is megtudtad, hogy miért? Engem 4x szúrtak gerincbe, mire sikerült eltalálni, pedig nagyon ügyesen macskásítottam a hátam. Hívni kellett egy másik altatóorvost, Ő egyből tudta, hogy hová kell szúrni. Utána kicsit volt hányingerem, de azt is orvosolta gyorsan. Óráknak tűnt, mire kihalászták a gyerkőcöt, meg mire összevartak... Na nekem azután volt rossz, mikor kiment az értéstelenítő. Mikor levittek a császáros szobába a műtét után, nem kértem fájdalomcsillapítót, nem éreztem, hogy kéne. Na aztán pár perc után elkezdődött a műsor. Először kaptam egy algópirin-demalgon mix-et, nem hatott. Kb, egy óra múlva kaptam egy másik félét. Azt sem hatott. Már csendben szenvedtem, mikor a szobában az egyik anyuka szólt a nővérnek, hogy adjanak valamit, mert ugyan tényleg hallkan, suttogva szenvedtem - nem tartom normálisnak, aki hangosan, kiabálva kínlódik, attól nem, hogy jobb nem lesz, de még a szobatársakat is idegesíti - nem hatott ez előző 2 fájdalomcsillapító. Ekkor kaptam egy - én általam lórúgásnak nevezett gyógyszert - olyan fájdalomcsillapítót, hogy tényleg kifeküdtem és kialudtam a 24 órát. A gyerkőcöt csak 3x hozták ki miután megszületett, mert utána átvitték a koraszülött osztályra. Nyelt vizet és 4x hányt emiatt. Nekem még nem volt tejem, csak az 5. napra lett. Úgyhogy eleinte fecskendőből etették, 2ml-t kapott. Aztán egyre többet. Addig míg nem volt tejem, azért odaadták és én etethettem meg. Az is nagyon jó volt. Aztán mikor beindult a tej, onnét már nem volt megállás. Evett, hízott. Csak besárgult, ezért 13 napot voltunk bent. Fura is volt, mikor hazamentünk,hogy mit is kell csinálni, mert addig én semmit nem csináltam vele, csak etettem. De mikor kivettem a pólyából és megetettem és minden jött magától. :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Nagyon jó felfogás Andi!!! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Voltunk ma mérésen, 4,9 kiló a Csöppségem... :) 1 hónap alatt 1,1 kiló, nem semmi. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos szép méretekkel bír Mini. Gratula hozzá! 

Andi akkor neked sem volt egyszerű. Még jó, hogy legalább ennyire össze tudtak rakni. 

Nekem a császár szerint a gyereket 12 óra 23 perckor emelték ki. Délután a 3 órás szopira odahozták hozzám. Úgy ébresztett a nővérke, hogy hozta a lányom, de ha gondolom visszaviszi. Ha már egyszer kihozta rátettük cicire. Az biztos, hogy műtét után 2-3 nap volt nehéz. Főleg az első felkelés, mozogni nem bírtam. Nekem is nyomatták az infúzióba a fájdalomcsillapítot, de nem igazán hatott.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Köszi Csepp!

Minden elismerésem a császáros anyukáké, brutál lehet max. 6 órával a műtét után lábra állni... Többen mondták, hogy utána van, hogy egy évig is érzéketlen a heg. Nektek is volt ilyen?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, nekem szerencsére semmi problémám a hegemmel, őszintén mondhatom, hogy gyönyörűen megcsinálta a doki. Remélem, most is így lesz, bár most másik dokinál fogok szülni. Kifeküdtem a 24 órát, és most is ki akarom, szerencsére van ismeretségem a szülészeten, mert egyáltalán nem volt fejfájásom. Ehhez én ragaszkodom. Szerintem ez nagyon fontos. Csak ugye a nővérkék olyan böszmék tudnak lenni. Persze tiszelet a kivételnek.
Az igen, szépen alakul Minike, már lassan nem is lesz olyan Mini

Mikor nekem kihozták anno a leánykát, rátettük cicire, de a meleg levegőn kívül más nem jött

Képzeljétek, ma elmentem Nőgyógyászhoz, mert pár napja fájdigál a hasam alja, meg oldalt. Gondoltam, hogy jobb, ha megnézetem, mert azért csak eltelt 10 év az előző terhességtől. Szerencsére semmi probléma, semmi folyadékot nem látott, megvizsgált kézzel is, teljesen zárt a méhszáj is. Mondta, hogy ez teljesen normális a 16. héten, ahogy nő a baba, alakul a méh és a szalagok is. Úgyhogy megnyugodtam. Most kettesével eszem a magnéziumot. Azt is beszéltük, hogy mivel kb szombat óta köhögök elég rendesen, az is közrejátszik az enyhe hasfájásra...

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Picuralmos nekem sem volt érzékeny a hegem. Nálam is szép munkát végzett az orvosom. Egy hajszálvékony csík van csak, nem igazán lehet észrevenni, bugyi vonalban. Az tényleg kegyetlen volt, mikor elöszőr kellett felkelni, de túl lehet élni. Meghát a lényeg, hogy lánykámnak így nem lett semmi baja. Ha nem figyel ránk rendesen a dokim, akkor könnyen előfordulhatott volna probléma. 

Andi jó, hogy minden rendben van, és így is marad a megadott időpontig!



ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Óóóó, meleg levegő ismerős... :D Mindkét fiam vérhólyagot szívott a cickómra az első héten... "Jó" volt, fényes nappal is láttam a csillagokat. :D

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Jelentem kislány lakik a pocimban!  Apa teljes elnyomásban. Mindene megvan, szépen fejlődik. Súlya 238 g. Olyan jó volt látni, nagyon kis édes picurkám. Lánykáim bent voltak velem uh-n, ők is nagyon élvezték.

Andi, Picuralmos mi újság?

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Csepp,DE ÖRÜLÖK!!!!! Mi még nem tudjuk pontosan, - amit írtam is - de én kislánynak érzem, és a doki is lánynak tippelte. Ugyan ilyen érzések voltak bennem,mikor a nagylányomat vártam. Beszélgettünk már nevekről is,de eddig semmi érdembelit nem találtunk. Még van idő,csak azért jó eljátszani a gondolattal,és az sem utolsó szempont,hogy szokja a nevét a picike
Én jövő héten hétfőn megyek laborba, Tsh-FT4-AntiTpo szokásosra. Kedden meg uh-ra a kórházba.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


De jó Csepp, totális nőuralom lesz otthon! :-) Örülök, hogy minden rendben nálatok és Andiéknál is. Mini újabb dekákat gyúrt magára, már 5,7 kiló a "kis" feneke. Éjjel egyszer kel 3 óra körül, aztán reggel 7 körül a bátyjával együtt. Napközben is egyszerre alszanak szerencsére. Picur imádja Minit, puszilgatja, simogatja, szóval egy tündér. Mindkettő az. :-) Andi, gyere majd az eredményekkel!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok Csajok!!! Megvolt a mai ultrahang. 46 mm a buksija, és 37 mm a combja.  Ennyit tudtunk meg azon kívül, hogy minden rendben van!!! Okosabbak nem lettünk a nemét illetően, mert édes Babám úgy feküdt, h ne lássuk. Hétfőn megyünk a saját orvosomhoz, talán többet tudunk ez ügyben
Az endokrinológushoz is jövő héten megyek. Most nézik az Anti-Tpo-t is. Hááááát, kiváncsi vagyok...

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sza Andi!

Szupi, hogy minden rendben veletek is. 

Én kedden voltam a dokimnál. Ott nem mutogatta magát csajszikám. Összeszorította a lábait, nehogy valamit is lehessen látni. Méret ügyileg rendben van, 2 nappal látta nagyobbnak uh szerint. 
A héten nézettem TSH-t, szerencsére 1,57, tökéletes érték. Továbbra is szedjem 75 mikrogrammban a Letroxot. Majd a 30. héten kell újabb vérvétel. 

Szorítok, hogy ne legyen rossz az aTpo-d. Nekem ugye ez a rossz, ezért nem tehetm már le a gyógyit. 

Picuralmos mi újság veletek?

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Helló Csajok!

Nálunk minden ok, 18-án kell mennünk az első oltásra. Jövőhét szerdán meg kontroll lesz Mininek, mert vízsérv van a zacsijában. Ez fájdalommentes és 2-3 hét alatt felszívódik, de azért jó, ha látja orvos. Nekem jövő héten lesz a 6 hetes látogatás a nőgyógyinál, és a TSH-s vérvétel. Remélem többet nem kell bogyó szednem... :)

Örülök, hogy rendben vagytok!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Kétszer ment el ugyanaz, csak így enged törölni. Fura megoldás... :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!
Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem, kb. két hónapja voltam utoljára vérvételen, akkor 7 egész valamennyi volt a tsh-m. A 2. szülés után jött ez ki nálam, a doki mondta, hogy a további terhességek még csak ronthatnak a helyzeten.  Most úgy néz ki, ismét terhes vagyok, bár csak teszt alapján, a doki csak 1 hét múlva tud fogadni, viszont a 14 hónapos babám még szopik napi 2-3 alkalommal. Olvastam pár cikket, hogy problémamentes várandósság alatt lehet szoptatni, viszont pajzsmirigy rendellenességgel nem tudom, hogy ez nem okoz-e gondot a magzatnak. Sajnos nem egyszerű a szopiról való leszoktatás, eddig a reggeli cicitől vontam meg a lurkót, de egész délelőtt hisztis, míg elalvás előtt újra cicihez nem jut. Letrox 50-et szedek (napi 1-et). Még nem konzultáltam ez ügyben dokikkal, megvárom a nőgyogyi vizsgálatot.
Van valaki köztetek (vagy ismerősi körben), aki hasonló tapasztalatokkal rendelkezik?
Várom válaszotokat!
Köszi szépen, ha valaki tud segíteni!!!
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Sziasztok! Én 15 hónapja szültem. Előtte pajzsmirigytúlműködéssel küzködtem. A terhesség után viszont 97-es volt a TSH-m. Jelenleg 125-ös Letroxot szedek, amivel sikerült teherbe esnem. Az endokrinológus azt mondta, hogy a 8.terhességi héten kell mennem először vérvételre, az fogja eldönteni, hogy kell-e emelni az adagot vagy sem. Viszont a gyógyszertárban mondta a gyógyszerész, hogy ilyen esetben azonnal orvoshoz kell fordulni, ne várjak a 8. hétig. Kicsit elbizonytalanodtam. Nektek mi a véleményetek ill. tapasztalatotok?
 
 


Sziasztok!

Nixon, most hány hetes vagy? Én már terhes voltam, mikor kiderült az alulműködés, és kb. a 11. héttől kezdtem el szedni a Letroxot. Mini makk egészségesen született, tehát 1-2 hét ide vagy oda nem számít. És én inkább az endós dokira hallgatnék, mint egy gyógyszerészre. ;)

Andi, Csepp hogy vagytok?

Kismama, mi beszéltünk odaát a másik topikban. Te hogy vagy?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


6 hetes vagyok, de ma behívott a doki uh-ra. Azt mondta látja a szívverést, ne izguljak. Azért köszi Neked is picuralmos, most már kicsit megnyugodtam. 
 
 


Nixon: nekem a 2. fiam fél éves kora körül derült ki a pajzsmirigy rendellenesség, és mellette lettem terhes, de a nődoki azt mondta, hogy már egy pozitív terhességi teszt után meg kell jelenni az endokrinológusnál. 1-2 hét elvileg nem számít (pl. ha valaki nem szed gyógyszert, mert elfogyott vagy valami), mert ennyi idő alatt nem lesz nagy változás, de terhesség alatt fontos, szerintem inkább telefonálj be a pajzsmirigyesekhez, hogy mit csinálj. Nekem annak idején az endo doki mondta, hogy azonnal jelenjek meg, ha terhes leszek újra. Inkább előbb, mint később.

Piciuralmos: igen, én vagyok a másik topikból, érdeklődtem több helyről. :-) Köszönöm, jól vagyok, azóta már voltam az endokrinológusnál, örült, hogy sikerült teherbe esnem, főleg, hogy mondtam, szoptatás mellett. Azt mondta, akkor ezek szerint nincs baj a pajzsmirigyemmel (az esetemben ez autoimmun betegség). És nálad mi a helyzet?
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Na ennek örülök Kismama! :-)

Nixon, ez jó hír!

Én is voltam vérvételen, jövő héten megyek az eredményért. Kíváncsi vagyok az eredményre, mert a szülés óta nem szedem a gyógyszert.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Piciuralmos! Hogy-hogy nem szeded a gyógyszert? Saját elhatározás vagy orvosi javaslat? Én se szeretném sokáig szedni
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Doki mondta, mert nekem szubklinikus alulműködésem van (csak a terhesség alatt volt), tehát nagyon remélem, hogy a szülés után elmúlt. Emiatt nem szedem, hogy a gyógyszer kiürüljön a szervezetemből, és a labor megmutatja, hogy mit tud a pm-em "segítség" nélkül.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Aha, értem, akkor ez a jobbik eset! :-)
kismama28
Budapest XXIII. kerület
 
 


Picuralmos,Csepp! :)

Már jó ideje nem jelentkeztem. Szerencsére minden rendben, voltunk 4D-s ultrahangon, ott megtudtuk tutira, h kit is rejt a víz - kislányt :) Nagyon az arcát nem is tudtuk megnézni, mert annyira belebújt a placentába, mint egy kispárnába. Meg mindig eltakarta a kis kezével.

Tegnap voltam a terheléses cukron, pm vérvétel, toxoplazma, teljes labor. A fél leányságom a laborban töltöttem. De minden eredményem jó, kivétel a Tsh:2,98, az Ft4:11,valamennyi. Szóval holnap kiderül, de a nődokim azt mondta, tuti emelni kell az adagon. Most az 50-est szedem. Előzőleg mengéztük az Anti-tpo-t, az jó lett, úgyhogy a szoptatás után nem kell szednem gyógyszert.

Picuralmos, hogy viselte Mini a szurit? Remélem semmi gond nem volt :)

Csepp, Veled mi újság? Hogy vagytok, tudjátok-e már tutira, h tényleg kislányotok lesz-e?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Andi!

Jó, hogy jöttél, már hiányoltunk! :) Szuper eredmények, gratula a kislányhoz! Nevetek van már? A TSH-ra valószínűleg 75mg-os Letroxot fogsz kapni, én is ennyit szedtem.

Képzeljétek, Mini 7,5 kiló, 65 centi. Fütyijénél a vízsérv múlóban van, krémezni már nem kell (gyulladáscsökkentő krémet kapott rá). Kulcscsontja rendben összeforrt. Fél év múlva kontoll. Voltam endós dokinál is voltunk 1,98 a TSH-m, 13,66 az FT4-em. Gyógyszert nem kell szednem, csak a jódot a szoptatás végéig. Kontroll szintén fél év múlva. Ennek annyira örülök!!! :)

Oltásokat jól viselte Mini (2 hónaposan 2 szurit kapott), majd december 23-án megyünk a 3 hós oltásra. Remélem ugyanúgy észre sem fogja venni. :)

Csepp, hogy vagy?


Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Andi gratula a lánykához! Nekünk is lányunk lesz.  Örülök, hogy minden rendben és jók lettek  az eredményeid.

Picuralmos nem semmi méretei vannak Mininek. Szép nagy baba. De jó, hogy nem kell neked már a gyógyszer.

Nálam annyi van, hogy voltam urológusnál, vesém rendben szerencsére, bébim nem bántja, remélem nem is fogja. Viszont a cukor terhelésem siralmas lett. Az éhgyomri 4,7 terhelés után 1 órával 11,6, 2 órával 8,6. Nőgyógyászom egyből küldött is cukorgondozóba, így hétfőn megyek. Most elkezdtem a diétát, de mit mondjak, nem könnyű tartani. Igyekszem odafigyelni, hogy kevés szénhidrát tartalmú ételt vigyek be a szervezetembe. Valamennyire betartva a napi 5x étkezést is. Kicsi lánykám ennek ellenére jól érzi magát odabenn. Most már elég sokat ficereg is, annyira imádom ezeket a mozgásait.

ConnectedMoms.com Ticker
 
 


Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra. 8-án lett pozitív a teszt (4 hetesek vagyunk még csak), nőgyógyásznál még nem voltunk, hétfőn fogok időpontot kérni. Ami aggaszt és a kérdésem is egyben: van valaki, aki rajtam kívül 6-os tsh-val esett teherbe?  (TSH: 6,3 T4: 11 T3: 4,56 voltak az értékeim 11.17-én), Letroxot még csak nov. 26. óta szedek 25mg-ot, kb. pont aznap sikerülhetett a baba (első alkalom, hogy nem védekeztünk, nem is gondoltuk, hogy így összejöhet).  Az endo doki csak annyit mondott e-mailben, hogy dec. végén, egy hónap Letrox szedés után menjek vérvételre. Nagyon izgulunk...

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Vica, én is magas TSH értékkel estem teherbe, nekem később derült ki az alulműködés. Nyugi, ha már szeded a bogyót, be fog állni, max. emelni fog a doki a gyógyszer adagon. Gratulálok a teszthez! :-)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Vica
Nem gond az az időpont. Minden valószínűséggel emelni fognak az adagon és 5 hetente ellenőriznek. Ez a bevált szokás.
Nekem magas a mindenem. Most is 150-et szedek.
Terhesség alatt 200-at szedtem és hozzá 200 jódot és egészséges a gyermekem.
Mi a második gyerekre 8 évet vártunk, úgyhogy egyáltalán nem védekeztünk, úgyhogy nagyon szerencsés vagy, hogy sikerült. Örülj neki nem lesz baj.

Kép

Kép
 
 


Koszonom a megnyugtato szavakat, nagyon aranyosak vagytok! :)  Igyekszem nyugodtan varni a fejlemenyeket. :) Szepseges napot nektek!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron