Új privát üzeneted érkezett!

Szia Hukmuk!
A pm alulműködés tényleg túlsúllyal jár (sajnos) Nálam még hízás előtt észrevették a terhességek miatt, de félek, hogy elhízom Kép De még mindig jobb, mint a túlműködés, ami ugyan fogyással jár, de sokkal több gond van vele. Na meg logikusan egyszerűbb hozzáadni valamihez, ami nincs, mint elvenni belőle, ha sok van. Nem is tudom mit csinálnak a túlműködésnél.
Szerintem ne izgulj e miatt, csak menj a 2 havi ellenőrzésre. Addig semmit nem kell csinálni. Azt nem tudom, hogy pánikbetegség és magas vérnyomás lehet e tünet, de fáradtság, feledékenység az lehet.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Kriszta,
ezek szerint akkor most rendben van a PM-ed, jol ertem? Akkor lehet dolgozni a kisteson?Kép

Hogy ne csak off legyek:
Tulmukodesnel tipustol fuggoen van gyogyszeres / Metothyrin vagy Propycil/, izotopos- es muteti kezeles.
Hizas: "Itt külön szólni kell arról a nem ritka tévhitről, mi szerint a pajzsmirigy-hormon készítmény hízást okozna. Ennek a tévhitnek az az alapja, hogy nagyon gyakran még mielőtt tünetet okozna, már kimutatja a laboratóriumi vizsgálat a csökkent pajzsmirigy-működést. Körülbelül arra az időszakra esik a korábban kialakult csökkent pajzsmirigy okozta hízás, amikor a gyógyszert erre elkezdi szedni a beteg. Ahogy a csökkent pajzsmirigy-működés tüneteinek kialakulásához is több hétre van szükség, úgy a gyógyszer hatásának kialakulásához is. Ennek következménye az, hogy épp akkor kezd el hízni valaki, amikor elkezdi szedni a gyógyszert. "

-Afonya
 
 


Szia Afonya!

Akkor most hízunk vagy sem? Kép Én azt gondoltam, hogy ha szedem a gyógyszert, akkor minden ok és úgy működöm, mint egy normális ember és nem hízom. Legalább is nem a pm-em miatt. De ezt sokan cáfolják. Lehet, hogy az amúgy is hízásra hajlamos pm betegek hajlamosak a hízást is a betegségre fogni? Az tuti, hogy nem a gyógyszer, hanem annak hiánya okozza a hízást. Még azt tudom elképzelni, hogy a féléves vizsgálatok között romlik az érték és ezért hízik v.ki, mert még nem emelték a gyógyszeradagot. De egyébként mi másért?
Az NLC pm-es topikját már nem is olvasgatom, mert nevetséges, mimindent fognak rá erre a betegségre. Ott mindenki a halálán van. Érdekes én meg még betegnek sem érzem magam Kép

Kriszta

ui: kistesón dolgozunk Kép

Kép

KépKép
 

 
 

Jár még erre valaki? Nem tudjátok szedhető e jodid a terhesség alatt. Egyik endokrinológus javasolta, a másik pedig ellenzi. Most mit tegyek? Kire hallgassak?

Kép

KépKép
 


Szia Nyanya!

Nem tudom, hogy szedhető e, én az L-Thiroxint szedem 125 mg-t.

Ági
35+6

Kép

Kép
 
 


Ági!

Én az euthyroxot 100 mg-ot (ez ugyan az mint az L-Thyroxin csak én megkértem a dokimat, hogy térjünk át erre, mert amikor még 75-öt szedtem a 100-asból kellett törögetni az euthyroxból meg van 75-ös is.
Ezekszerint neked nem is említette az endokrinológusod a jódpótlást?
Azóta több orvostól megkérdeztem és senki sem javasolja. Kezdek kételkedni a dokimban. Mindenesetre örülök, hogy nem kezdtem el szedni.

És neked milyen endokrinológiai vizsgálatok voltak a terhességed alatt? Miket néztek vérvételből és milyen sűrűn és ebből melyik adat mutatja a jód mennyiségét a szervezetedben?
Bocsi a sok kérdésért, de úgy megörültem, hogy végre jár erre valaki rajtam kívül Kép

Kriszta
6+3 Kép

Kép

KépKép
 


Szia Kriszta!
Babonabol nem mondok semmit, majd csak ugy szuk 2 honap mulvaKép

Jodpotlas: en azt olvastam rola, hogy csak akkor van ertelme, ha rendszeresen, kvazi egesz eletedben, minden nap rendszeresen beveszed, megiszod, stb... formaja valtogatja. Annak, hogy 1 honapig potolsz, annak semmi ertelme. Es még akkor sem garantalt a hatas. Nem ismerem az arakat, de gondolom, nem kis osszeg hosszutavon... lehet, hogy ezertn em ajanljak? De ez csak egy eszmefuttatas, regi emlekek alapjanKép

-Afonya
 
 


Áfonya!

Olvastam én is, de lehet, hogy épp Te mondtad régebben, hogy csak akkor van értelme, ha egész életemben szedem. Végül is minek szedném, ha a gyógyszerrel ideális a pm-em. De terhesség alatt kicsit más a helyzet, mivel a terhesség jelentős jódveszteséggel jár. A terhesség alatti jódpótlás a magzat pajzsmirigyhormontermelésének ideális viszonyait biztosítja. Más doki szerint viszont a magzat úgyis elveszi ami neki kell. Ez igaz, de ha már nincs miből elvenni akkor pótólni kell. Viszont ha szedem akkor az én pajzsmirigy működésem felborulhat és ez szintén nem túl ideális a magzatra nézve. Ha én nem vagyok jól, akkor Õ sem.
Terhes és szoptató anyánál napi 200 ug jodid javasolható.
Arról viszont sehol nem találtam cikket, vagy bármi apró kis szövegecskét infót, hogy mi a helyzet a pm alulműködő kismamákkal. Ebben a jódkérdésben eléggé megoszlanak a vélemények és itt csak a szakorvos véleményére gondolok. Mi meg filózhatunk, hogy melyik dokinak higyjünk.
Egyébként 800Ft egy doboz jodid, szerintem ennyit mindenki kifizet a saját egészségéért. Remélem, aki nem ajánlja az nem a pénztárcámra gondol Kép Ha esetleg találsz cikket a témában (terhesség pm alulműködéssel) akkor légyszi lepj meg vele.

"2 honap mulva" egyenlőre én sem élem bele magam. Csak legyek túl az első 3 hónapon, utána már nem idegesítem magam. Vagy máson Kép

Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta Kép

Nekem minden hónapban nézik most a pajzsmirigyet. Az elején nagyon fontos is, mert a babának még az elején nincs pajzsmirigye ezért a tiedet használja. Én 125-t szedek mindennap.
Nekem Nézik TSH, FT3, FT4, Koleszterin.

Én a jód bevitelét plusszban korlátoztam a jódozott sóra és olyan ásványvizet veszek, aminek van jódtartalma.

Ági
36+5

Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Én is rendszeresen járok vizsgálatra, egyre többet kell szednem az L-thyroxiiiiiiiiiiiiiiinból, már 150-nél tartok, és bőven a limit felett van még mindig a TSH-m, értsd ezalatt, hogy a max 150 helyett 235. Mondjuk két éve még 3600 volt. Akkor kételkedtek benn, hogy valaha is terhes leszek, hát csak sikerült... : ) Sajnos a dokim, aki eddig kezelt megszüntette a praxisát, és most kezdtem olyan orvosnál, akit nem ismerek még... kicsit félek, mert sok horror dolgot olvastam az alulműködő kismamákról és babákról! Nyugtassatok meg, hogy többen vagyunk, és lehet egészséges a bébi!
Dalma 11

Kép
Kép
 


Ági!

Ezt a jódozott ásványvizet a dokid ajánlotta? Szerinted ha még 2 hétig nem szedem a jodidot, az gond? Mert akkor megyek a dokihoz és még1x átbeszélnénk. Nekem azért a tabletta annyiban jobbnak tűnik, hogy jobban nyomonkövethető a mennyiség és így a beállítás jód mellett is egyszerűbb. Vagy Te mindig u.annyi vizet iszól/nap? Nálam a víz már azért se jönne be mert nagyon keveset iszom.

Dalminha!
Dokim szerint a babával nem lesz gond. A veszély a terhesség első harmadában van, mert könnyebben elmegy a baba, mint másnál. Szerintem ha rendszeresen (havonta) jársz az endokrinológushoz nem lehet gond. Arra azért számíts, hogy a gyógyszeradagod valószínű emelni kell a terhesség alatt.
"bőven a limit felett van még mindig a TSH-m, értsd ezalatt, hogy a max 150 helyett 235."
ezt nem értem. Nem az Anti-TPO-val kevered?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta Kép
Ha neked 75-t elég az euthyroxinból én nem látom indokoltnak jodid tabletta szedését. Szerintem ezzel többet ártasz a babának, mint használsz.
Ezek az ásványvizek nem tartalmaznak túl sok jódot, éppenhogy csak ezért teljesen mindegy, hogy naponta 2dl-t vagy másfél litert iszol meg belőle.
Inkább folsavat szedj, vagy valamilyen magzatvédő vitamint Elevitet vagy Maternát.
Nekem hétfőn nézték a kicsi agyában az áramlásokat és teljesen jó!
Összegezve: Én nem szedném a helyedben a jód tablettát!!!

Dalminha Kép
Bennem is nagyon sokszor felmerült az a kérdés ami benned most. Igen lehet egészséges gyermekünk! Szerintem is az anti Tpo-t írtad nézd csak meg a papírodon!
Az a lényeg, hogy szedd a gyógyszert. Én megkérdeztem a pm dokit erről és azt mondta, akkor lenne veszélyes, ha nem szednék semmit és nem kezelnének! Úgyhogy nyugi!
Azért ha gondolod írd meg a TSH, FT3 és FT4 eredményedet ide.

Lányok tudom furin hangzik de ezt komolyan kell venni. A pajzsmirigy alulműködés egy egyenes ágon örökölt betegség. Amikor a húgomnál kiderült ezt senki sem mondta és nem is gondoltuk volna, de az én dokim ezt mondta (amikor nálam is kiderült) és akkor szóltam anyuéknak. Elmentek ők is vizsgálatra kiderült anyunál van a bibi, tőle örököltük. Anyu szólt az anyukájának, hogy nézesse meg ő is és a testvéreinek. Szartak rá, már bocsássatok meg a kifejezésért.
A mama novemberben bekerült a kórházba, mert feldagadt a nyaka. Diagnosztizálták pajzsmirigy. Meg akarták műteni, de neki már el volt kövesedve. November 15.-én meghalt!
Kérlek legyetek erőszakosak a családtagjaitokkal és küldjétek el őket egy egyszerű vérvételre, hiszen abból már kimutatható és ha kezelik, nem lehet ilyen!!!!

Ági
36+6

Kép

Kép
 
 


Ági!
Én már 100-at szedek az euthyroxból. Elevitet kb 2 éve szedem kevés szünettel (amióta a babát tervezzük) Folsavat meg az első pozitív teszt óta. Ezt a jodid dolgot akkor majd 2 hét múlva még átbeszélem a dokimmal.
Én a tesómat rögtön elküldtem, de nála semmi, anyunál meg volt valami enyhe pm probléma, de már nincs. Ez még előttem kb fél évvel jött nála. Más nő családtagom nincs.
Neked a havi kontrollon kívűl volt valami speciális vizsgálat a terheség alatt? Vagy csak a szokásos vérvétel és ennek ismeretében a gyógyszermódosítás?

Dalminha!
Az Anti-TPO az autoimmunitásra utal és minél magasabb ez az érték, annál jobban pusztítja a pajzsmirigyet, ami ettől kevesebb hormont termel és nőhet a TSH érték. Nekem az Anti-TPO-m 8ezer.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Ági!
Az endokrinológián nézték a kicsi agyában az áramlásokat vagy a nődokinál? És ez egy síma UH?

Kép

KépKép
 


Kriszta Kép
A kicsi agyában az áramlást nőgyógyászaton nézték Uh-n, de nálad ezt még nem tudják, nálam is most 36 hetesen nézték először.
Semmi extra nem vlt a terhesség alatt, csak havonta vérvétel és gyógyszermódosítás ha kellett.

Nekünk is az anyunál nagyon gyenge ez a pm-s dolog, nálam közepes, a húgomnál nagy és a nagyim hát ő eddig tünetmentes volt........

Kép

Kép
 
 


Kriszta Kép
A kicsi agyában az áramlást nőgyógyászaton nézték Uh-n, de nálad ezt még nem tudják, nálam is most 36 hetesen nézték először.
Semmi extra nem vlt a terhesség alatt, csak havonta vérvétel és gyógyszermódosítás ha kellett.

Nekünk is az anyunál nagyon gyenge ez a pm-s dolog, nálam közepes, a húgomnál nagy és a nagyim hát ő eddig tünetmentes volt........

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,
nem kevertem, a TSH-m ennyi, anyukám sem érti, mert ő Sopronba jár kezelésre, ott máshogy vannak az értékek, Győrben így van. A TSH 10-150 között normális, fölötte alulműködök. Amikor 3600 volt 2 éve, a doki megkérdezte, hogy dobog-e még a szívem... most már mosolygok rajta, de akkor megijedtem. azóta 2 havonta járok dokihoz, de most havonta kell a bébi miatt. A másik értékeim normálisak. Anti TPO-ról nem ishallottam még. Van még köztetek győri?

Kép
Kép
 


Érdekes, engem a fodrász küldött el vizsgálatra, mert látta, mennyit híztam az utolsó találkozás óta. Én elküldtem anyukámat, ő az ő anyukáját, és szóltam még pár ismerősnek, és egy másik barátnőmnél is így szűrték ki. Ez tényleg egy alattomos lappangó betegség, amire fel kell hívni a nők figyelmét, mert sokan próbálkoznak hiába babával, nem sikerül, és nem is gondolnak a pm működésre. Kép

Kép
Kép
 


Dalminha!
Érdekes az a ref. határ amit írtál, ilyet még nem is hallottam. Az igaz, hogy minden kórházban más, de állt. 0,1-4-ig van. Így viszont fogalmam sincs az értékeidről, mert nincs mivel összehasonlítanom. Nekem 13,6 volt a TSH-m amikor kiderült a pm és 4 a felső határ. Nekem azóta csak javult. Az ANTI-TPO-t nem mindig nézik. Az elején egyszer és nekem azóta még 1x nézték az 1 év alatt.
Én is minden nő ismerősömnek mondom, hogy menjen el megnézetni.
Ha nem ismered ezt az oldalt, akkor nézz be: http://www.konzilium.hu/pajzsm.htm

Kép

KépKép
 


Sziaszok! A Picurka hasamban meghalt, szép csendesen, 12 hetes UH-n nem dobogott a pici szíve! Nem tudni mitől történt, de van egy olyan érzésem, hogy a nem megfelelő pm működésem miatt... Kép

Kép
Kép
 


Dalminha!
Nagyon sajnálom, remélem sikerül beállítani és akkor újra próbálod. Visszaolvastam és láttam azt írtad 150-et szedsz és még mindig magas a TSH értéked. Azt gondoltam, hogy akkor emelik. Miért nem emelték, ha még nem voltál a ref határok között? Terhesség alatt amúgy is emelni szoktak. Vagy emelték, de még így is kevés volt? De lehet, hogy nem is a pm volt az ok. Bár elég kézenfekvő, de azért nem 100%. Gondolom lesz szövettan, majd írd meg, hogy mi lett az eredménye. Remélem azért hamar túl leszel rajta lelkileg. Most pihengess sokat, majd idővel beköltözik egy másik baba. Nekem 2x halt el a terhességem, a második ugyan így karácson előtt 1 héttel. Õszintén átérzem, hogy min mész keresztül. Most reménykedünk, hogy megmarad, mert több próbálkozás nem lesz a korom miatt. Egyébkén ha 25 éves lennék többször is próbálkoznék.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Dalminha
Nagyon sajnálom én is. Az biztos, hogy engem a doki nem engedett próbálkozni amíg be nem állt a pajzsmirigyem. Lehet, hogy nem véletlenül.

Kép

Kép
 
 


Engem se engedett addig, míg nem állt be.

Dalminha!
Nem tudom mennyire van rá lehetőséged, de ha teheted válts enokrinológust.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Köszönöm az együttérzést! Most visszamegyek a régi dokimhoz, akihez 1 éve jártam, és elnézek valami természetgyógyászhoz is. Lehet, hogy nem segít, de legalább megpróbálom.
Kriszta, szövettant is csinálnak ilyenkor? a babán, vagy rajtam? Én azt hittem egyszerűen csak eltűntetik valahogy,(nem akarok belegondolni hogyan). Az jó lenne, ha valamit tudnék, hogy mi történhetett, ki akartam kérdezni a nőgyógyászomat, aki műtött, de mire felébredtem az altatásból, már nem volt ott, már szabin volt, csak bejött reggel megcsinálni nekem a dolgot. Állítólag utána bejött hozzám, beszéltünk is, csak nem emlékszem semmire. Annyit mondott állítólag, hogy sikerült, aludjak sokat. Azóta sem nézett rám orvos. Azt sem tudom, mennyit kell várni a következő terhességgel, vagy úgy általában a férjemmel mennyit kell várnunk (nem mintha rágondolni is bírnék) vagy mikor kell kontrollra mennem, mikor fürödhetek kádban feküdve (erre nagyon vágyom) Tudtok ezekről valamit? Köszi a segítséget előre is.
Dalma

Kép
Kép
 


Pkagi, lassan itt a Te időd! Mit vártok, kislányt, fiúcskát? Nagyon boldog karácsonyotok lesz biztosan!!! Kép

Kép
Kép
 


Dalminha Kép
3 hónap a kötelező pihi babagyártás területén. Nektek az együttléttel nem tudom mennyit kell várni, de pár hetet biztosan. Kriszta ezt jobban fogja tudni.
Én tényleg javaslom, hogy amíg a pajzsmirigyed nem jön rendbe ne próbálkozzatok! Utána is lehetnek ingadozások, de ha alapállapotban baba nélkül jó az eredmény, akkor babával is jó lesz egy kis gyógyszeremeéssel.
Ha pesti lennél ajánlanám, hogy keress fel egy meddőségi központot vagy egy olyan dokit , aki problémás terheségekkel foglalkozik, mert ők jobban odafigyelnek rád, mint egy sima nőgyógyász ( ezt saját bőrömön tapasztaltam).

Mi kisfiút várunk. Dominik lesz a neve. Elvileg már a finisben vagyok, de a mi kisfiunk irtóra jól érzi magát odabennt. Kedden elment a nyákdugóm és most jöttünk haza a dokitól, de még a méhszájam is zárt.
Hát megvárakoztat minket a kislegény. Kép


Ági
38+1

Kép

Kép
 
 


Dalminha!
Álltalában 3 hónapot szoktak javasolni a következő baba projectig, ha korai terhesség megy el mint nálunk. Nekem a dokim azonban azt monta, hogy amikor úgy érzem, hogy a szervezetem és én is felkészültem, nyugodtan próbálkozhatunk. Én már a következő hónapban úgy éreztem, de csak 3 hónap múlva jött össze megint, aminek szintén abortusz lett a vége, mivel ekkor még mindig nem derült ki a pajzsmirigy alulműködésem. Nem emlékszem, hogy 1 vagy 3 hét volt a javasolt sex pihi és zuhany, de van egy másik topik (Műszeres befejezés) ahol talán leírtam anno. Vagy ha nem én akkor más. Én elég hamar felépültem, sőt inkább az a helyesebb, hogy egyáltalán nem viselt meg fizikailag, lelkileg se nagyon, de azért nem volt jó érzés, de nekem a 9 és 7. héten halt el. Szinte fel se fogtam, hogy terhes vagyok és már el is ment. Nem volt időm szomorkodni, mert itthon várt a fiam Kép Majd meglátod hamarosan hozzátok is ellátogat a gólya. Időd még van, én 35 évesen szültem a fiamat és 39 leszek, mikor a kistesóját Kép
Szövettant autómatikusan csinálnak ilyen esetekben. Nálad is valószínű megcsinálták a műtét közben, mert akkor szokták. Kérdezz rá a dokidnál. Nagyon ritka, hogy szövettanból kiderítenek v.mit, de ha pl valami genetikai gebac volt, az kiderülhet.
Szerintem a természetgyógyász semmit nem tud segíteni a pajzsmirigy problémádon. Ha más miatt mész hozzá az más. www.konzilium.hu oldalon jártál? Ott van egy endokrinológus, akitől tudsz kérdezni, ha szükséges. Nekem már sokat segített.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Ági!
A fiúk már csak ilyen ráérősek Kép Jól érzi magát ott bent. Lehet, hogy szenteste szeretne meglepni.
Fiam a 40+1 héten jött és akkor is csak indításra.
Várom a babaképeket Kép ha kijöttetek a kórházból jelentkezz. Na persze addig is, de az már csak pár nap.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Köszi lányok, nagyon aranyosak vagytok, hogy informáltatok ilyen gyorsan. Azt hiszem ezt a műszeres befejezés topicot megkeresem, bekukkantok!
Ági,
Dominikbaba biztos jól érzi magát anyu pocijában, de te is addig alszol nyugodtan, amíg meg nem születik... vagy ilyenkor már nem is olyan nyugodt az ember... ?
Bennem egyébként az tartotta a lelket, hogy anyukám is elvetélt, rá 4 hónapra pedig teherbe esett velem, mindig azt mondja, de jó, hogy én születtem meg.... Kép
Dalma

Kép
Kép
 


Sziasztok! Ma van az első napom, amikor végigolvastam a topikokat.
Dalminha! Nagyon drukkolok Nektek! nekem pm gyulladást állapítottak meg, úgy hogy előtte 4 orvosnál is jártam és mindegyik azt mondta nem kell foglalkoznom azzal, hogy kicsit magasabb értéket mutatott a vérképem. Mi akkor már nagyon szerettünk volna kisbabát, de a sógornőm egyre csak azt hajtogatta, hogy az eredményeim pm rendellenességet mutatnak, nehogy teherbe essek. Persze meg is ijedtem, így vártunk. Végre jött egy orvos, aki szerintem fantasztikus tudású a Budai Iraglamasrendi Kórházban, és ő már tapintásra! mondta, hogy gyulladás áll fenn. Ez tavaly februárban volt, és azóta gyógyszert szedek, először letroxot, most pedig euthyroxot (50)-t és 20 hetes terhes vagyok. Persze a félelem még így is bennem volt (van), de próbálok nem gondolni ilyen dolgokra, úgyis van ezernyi más apróság amin izgathatom magam. Egyébként nov.-ben voltam kontroll vizsgálaton, és kifejezetten azt mondta az orvos, hogy az Eutyrox mellett ne szedjek semmilyen más jódtartalmú gyógyszert, mert ezzel a gyógyszerrel viszem be az elegendő jódmennyiséget! Én mellette csak Elevitet szedek, és hál Istennek abban nincs jód.
 
 


Londi!
Nekem meg szednem kell jodid200-ast. Nem értem miért mond minden doki mást.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Szia Kriszta! Hát tényleg ahány orvos, annyi vélemény és gyógyszerszedési metódus. Sokszor olyan kiszolgáltatottnak érzem magam, mert én nem vagyok orvos, és nem értek hozzá, ők meg a fejünk felett döntenek, és csak reménykedem, hogy néha a betegre is figyelnek, nemcsak a gyógyszergyáraknak tesznek szívességet. És BUÉK!
 
 


Sziasztok!
Londi, gratulálok a terhességhez, én is úgy vágyom rá még mindig, pedig 3 hete nem vagyok az. Már egy hónapja voltam vérvételen a Kardirex magánintézetben (nem tudom hallottatok-e róla, elég jónevű) és még mindig nincs meg az eredmény. Ha megmaradt volna a baba, már a következő lenne esedékes. és még nem tudom, mi volt a TSH-m december elején, amikor még terhes voltam. Hihetetlen, hogy Győrben, egy ekkora városban nem lehet kezelni egy ilyen betegséget. A kórházban egyszem endikronológus van, akihez nem teszem be a lábam, mert amikor megtudta, hogy teherbe estem úgy, hogy nem állt be még a TSH-m azt mondta, amit teszek az direkt gyilkosság. Szóval ilyen emberhez nem megyek többet, de nem tudom, mit csináljak. Akihez eddig jártam, annak megfúrták a magánrendelését a kórházban is... lehet inkább Pestre mennék. Tudtok ajánlani valakit, aki a terhességhez is konyít valamit?

Kép
Kép
 


Dalminha!
Elméletileg a terhességhez is kell konyítaniuk. Konkrétan olyan aki terhesség és pm alulműködéssel foglalkozik, szerintem nincs. Pestre járni Győrből? Hát elég macerás lenne, mivel terhesen és amíg nem áll be a pm havonta kell járni az endokrinológushoz. Ahova én járok (HIETE) ott nagyon jó a kórház felszereltsége és jók az orvosok. A laboreredmény is elég hamar megvan. Én doki előtt pont 1 héttel szoktam menni vérvételre. Abban igaza van a dokidnak, még ha bunkó is a stílusa, hogy amíg nem áll be a TSH-d addig nem szabad teherbe esni, de ezt talán előre kellett volna közölnie és nem utólag ilyen ocsmány stílusban. Igazad van, hogy dokit váltasz.
Amúgy már jobban vagy?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Szia Kriszta!
Már jobban vagyok, most a héten jöttem először dolgozni, úgyhogy kicsit eltereli a figyelmemet. Ma megyek nődokihoz, kiváncsi vagyok, mit fog mondani, azt tudom, hogy még nincs szövettani eredmény, karácsonykor megcsúsztak kicsit a kórházban.
Mesélj, veled mi van? ha jól emlékszem 10 hetes vagy, ugye?
Dalma

Kép
Kép
 


Dalminha!
Hétfőn már a 11. hétben leszek Kép Nem egészen 2 hét múlva lesz a genetikai vizsgálatom. Ha azt is túlélem, akkor már tényleg nincs miért aggódnom.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta, nagyon szorítok neked! Biztos rendben lesz minden! Miért kell genetikai vizsgálatot végezni?
Tegnap én is voltam nődokinál, de nem vizsgált meg, azt mondja felesleges, menjek majd ha újra terhes leszek. PM dokinővel is beszéltem, ő most látott először, azt mondja, ilyen rémes értékkel nem csoda, ha elment a baba, szerintem meg tök jó lett a TSH az előzőkhöz képest, de felemeltük az adagot 175mg-ra. 3 hónap múlva kell visszamennem hozzá, addig ne essek teherbe. Rossz a tudat, hogy védekezni kell még 3 hónapig, és addig tuti nem leszek terhes. Akkor idén már nem lesz szülés... Kép De inkább betartom, nehogy ez legyen mégegyszer, azt nem tudom, hogyan bírnám ki.
Neked emelkedett a terhességtől a TSH? Hányinger álmosság van? Kép Olyan furcsa, hogy az ember olyan cudarul tudja érezni magát, mégis mosolyog hányás után, mert a kis huncut rendetlenkedik bennt... Kép

Kép
Kép
 


Dalminha!
Mivel már 38 éves vagyok ajánlott a genetikai vizsgálat. Fiamnál is volt, akkor épp a határon voltam, mert 35 év felett javasolják és akkor épp annyi voltam.
TSH emelkedett és a gyógyszert is emelték 100-ról 125-re, de ez még emelkedhet a terhesség előrehaladtával. Álmosság hullámokban tör rám, bár mostanában sűrűsödtek a hullámok. Időnként émelygek, de szerencsére rókakoma eddig elkerült. Kivéve jan 1.-én de az nem a terhességtől, hanem az egész családon végigsöpört egy hányásos vírus. Na azért én nem mosolyogtam utána.
Érdekes, hogy beállításon vagy és csak 3 havonta fogad az endokrinológus. Ha sikerül harcolj ki sűrűbb időpontot. Én már 1 éve havonta járok. Először a beállítás miatt, aztán a terhesség miatt.
Azért ne törj le nagyon, ahogy a profilodban látom, még nem vagy elkésve. Nézd a jó oldalát, több időd marad bulizni. Na jó ez gyenge vígasz. De tényleg várd meg míg tuti beáll a pm-ed. És nem az előzőekhez képest kell jónak lennie, hanem a megengedet tartományon belül kell, hogy legyen.

Kép

KépKép
 


Sziasztok! Igen, tényleg borzasztó dolog, hogy az ember tehetetlenül futkározik egyik orvostól a másikig a pm-gye miatt, és igazi törődést csak nagyon kevéstől kapsz. Én nagyon drukkolok Mindenkinek, aki hasonló cipőben jár, mint mi. Egyébként számomra meg az az érdekes, hogy az én dokim, miután bejelentettem a terhességet, nem rendelt be havonta vizsgálatra, ugyanúgy 3 havonta kell kontrollra járnom. Sőt, amikor felvetettem neki, hogy igaz-e, hogy pm betegség esetén nagyobb az esélye a vetélésnek, azt kérdezte, hogy ki mondta ezt a hülyeséget. Val.szeg nem akart megijeszteni.
 
 


Londi!
Fene tudja kinek van igaza. Nekem is az a logikus, hogy hülyeség amit az én dokim mondott, hogy nagyobb az esély a vetélésre. Mármint a már gyógyszerezett pm betegségnél, mert a még nem kezeltnél egyértelműen nagyobb az esély. Viszont ha már kezelik és gyógyszerezik, ami ugye azt jelenti, hogy gyógyszerrel pótolják a természetes hormont, elvileg tökéletesebb a hormonszintünk, mint az egészséges embereknek, mivel ellenőrizve van és a legkisebb eltérésnél azonnal gyógyszeremelés. Akkor mi okozná a vetélést? Szóval nem hiszem hogy nem akart megijeszteni, egyszerűen más a véleménye, mint ahogy a jódpótlásról is különbözőek a vélemények. Mi meg próbáljuk eldönteni, hogy kinek van igaza.

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Nekem is azt mondták, hogy nem kell félni vetéléstől, ha a normális értékek között van a TSH. Csak nekem nem volt ott, és ez volt a baj.
Igaz, hogy azt mondta most a PM dokinő, hogy 3 hónap múlva menjek, de én azért levetem a vért és megkérem az eredményt. NEm is kell elmennem, mert itt a munkahelymen az orvosi rendelőben csinálnak ilyet. De tényleg nem értem, hogy 2 év alatt nem lehetett beállítani. Kicsit okolom magam, hogy nem jártam sűrűbben az előírtnál, nekem kellett volna jobban nyomulnom!
Kriszta, tényleg tudok még bulizni, sőt, amióta elvetéltem még többet járunk el... Próbáltam nem befordulni, és inkább a barátaim között keresni a vigaszt, amit meg is kaptam. Én olyan típus vagyok, aki kiadja magából mindig a baját, meg az örömét is. Van 1 kolléganőm, aki amikor szegény elvetlt, senkivel nem akart róla beszélni, én pedig simán elmondtam minden ismerősnek, aki rákérdezett hogy vagyok.
Londi, a biztonság kedvéért járj el sűrűbben szerintem, bár a 16.hét után a baba is termel TSH-t magának, és nincs teljesen a tiédre utalva.
Üdv, Dalma

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Kriszta,
drukkolok szorgalmasan NekedKép

Dalma
sajnalom, hogy elvesztetted a babadat.
En gyori vagyok, szivesen segitek, ha valami kerdesed van.
Az en kortortenetem: Az elso terhessegem alatt lett tulmukodesem, de kezelni még nem kellett. Szerencsere egeszsegesen megszuletett a lanyom. A szoptatas utan megmutottek a pm-em. Mikor eltelt a turelmi ido, par honapra terhes lettem. Terhesseg alatt alulmukodtem, szedtem a hormont rendesen. A fiam is egeszseges, minden rendben nala /ebbol a szempontbol./ Az alulmukodes megmaradt, tovabbra is szedem a bogyokat reggelente.
-Afonya
 
 


Most úgyis megyek nemsokára kontroll-ra, majjd ismét kifaggatom a dokit, és nagyon imádkozom, hogy minden rendben legyen.
 
 


Afonya!
Köszi, most pont jól jön a drukk, mert jövőhéten megyek a chorion biopsiára. Azt hiszem ha ezen is túlleszek és kezemben az eredmény, akkor már nincs mitől félni.

Dalma!
Örülök, hogy így fogod fel, én is ilyen kibeszélős vagyok és nem szeretek siránkozni a már vissza nem fotdítható dolgokon.

Londi!
Majd gyere beszámolni, hogy mi volt.

Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok!
Áfonya,
Kik az orvosaid? Andréka? és a nőgyógyászod? Tudsz esetleg itt valami megbízható pm dokit? A Zselló már nincs a kórházban, félek, hogy a magánpraxisát is beszüntetik, meg jó drága is. A Kardirexben van a Horváth doktornő, aki telefonon mondja el a véleményét, de az ért is fizetni kell... : ) Tényleg lányok, ti mennyit fizettek a pm vizsgálatért? Ha újrakezdeném pm dokinak mennék... : ))
Kriszta,
Milyen volt a vizsgálat? Mi ez a chorion biopsia? A kisfiadnál is végig kellett menni minden procedúrán?
Londi, pocak nődögél már?

Kép
Kép
 


Dalminha!
chorion biopsia=CVS=genetigai vizsgálat.
Én egy fillért se fizetek a pm dokinak, de miért is fizetnék? A labor leveszi a vért, aztán egy hét múlva a már 1 hónapja pontos időpontra behívnak, amikor is min 1 órát de inkább 2 órát várok. Aztán bemegyek a dokihoz, aki rám se néz, csak a lelet alapján rágépeli a kartonomra az eredményeket, majd elmondja, hogy most épp hány mg bogyót szedjek. Ha vele akarom felíratni akkor grimaszokat is vág hozzá. Hát ezért fizetem a TB-t. Lehet, hogy ha pénzelneé kicsit többet foglalkozna velem, esetleg rám is mosolyogna? Hát ezt sose fogom megtudni.

Kép

KépKép
 


Hát itt egyszem doki van a kórházban jelenleg, aki ezzel foglalkozik, és ő mint írtam egy rémes figura. A magánorvosnál ahol 2 éve voltam 7000 Ft volt, és most a Kardirexben 6000 Ft, csak mivel én a Philipsben dolgozok, ami kapcsolatban áll ezzel a magánrendelővel csak a fele, 3000 Ft. De telefonon mondja meg a gyógyszer adagolást a dokinő, és csak akkor, ha előtte voltam ott perkálni. Ez van sajnos. Ezért vagyok iylen tanácstalan, mert kérdezni sem tudok így tőle semmit. Kép De ha fizetek sem foglalkoznak veled többet 5 percnél... nőgyógyász dettó. Csak magánorvoshoz szabad menni itt, mert különben akár fel is fordulhatsz tőlük.

Kép
Kép
 


Szia!
Kriszta, mi lett a vizsgálat eredménye? Rendben van minden remélem!
Dalma

Kép
Kép
 


Szia Dalma!
Túl vagyok rajta, nem volt kellemes, de lényeg, hogy a vetélési kockázaton túl vagyok és a nyaki redő jó lett. A mintavétel eredménye csak 5 hét múlva lesz meg, de lehet, hogy kicsit előbb. Most várakozom.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Szia Krisza,
Örülök, hogy túlvagy a nehéz időszakon! Akkor kicsit fellélegezhetsz, de utána meg lehet másmiatt izgulni...
Egyik kolléganőmnél magzatvíz vizsgálatot végeztek, abból ki tudták mutatni többek között a nemét is (kislány) Nálad is kimutatják?
Dalma

Kép
Kép
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: