Új privát üzeneted érkezett!

szia timi.
az uh.-án minden ok volt. nagyon aranyos volt, sokat ficánkolt, kicsitt nehézz volt belőni a dolgokat mert mindig elmozgott. pár hét mulva megyek pm. kontrollra remélem ott is minden rendben lesz.

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én is csökkent müködésü pajzsmirigybeteg kismama vagyok.4 hetes terhességem van.Eddig euthyrox125-öst szedtem a dokim felemelte 150-re.Nekem kell jodot szedni mert a babának szüksége van rá,ezt mondta a doki.
Van valaki aki tud jot mindani,aki már tul van azon az aggodáson hogy egészséges-e mert már megszületett a baba?
Jó lenne ilyet hallani és kicsit megkönnyebülnék!
Várom a válaszokat előre is köszi!!!! :)


Sziasztok!Nincs itt pajzsmirigybeteg kismama?Jo lenne tapasztalatokat cserélni!!! :lol: Valaki???

 
 

Szisztok!

én is pajzsmirgyes vagyok,most derült ki,hogy babát várok,izgulok, hogy minden rendben legyen és L-Thiroxint szedek 125 és 150 mg naponta váltakozva,gravidát a jódtartalma miatt és folsavat.
én is szeretnék tapasztalatokat cserélni.

Andy
 


Szia Andy!Eköször is gratulálok!!!
Hány hetes terhes vagy?
Mennyi TSH értéked?

Nekem is ezt kellett szednem de sajnos én elvetéltem még júl elején 3 hetesen :cry:
Most ujra probálkozunk...


szia!

nem is tudom hogy felejtettem el ezt az oldalt.bocsi ha olvasol.

jelenleg 11 hetet töltöm, és ma voltam dokinál, tsh.3 -as lett.

ez elég jó,szóval marad a gyógyszeradagom egyelőre.

nagyon sajnálom,hogy elment a baba,de ne add fel,én úgy gondolom a kisbabáink eldöntik mikor akarnak jönni,

remélem hamarosan nálas is kopogtat.

Andy

]Kép[/url]
 


szia!
köszi a biztatást...
Te szedtél a terhesség elött gravidát?
mégegyszer gratulálok...


Szia!

Tudatosan terveztem a terhességet,fél évvel előtte letettem a cigit,

majd a 2 hónappal előtte elkezdtem a gravidát és a folsavat szedni,ahoz képest,hogy azt mondták csökkent pajzsmirigyel nehéz teherbeesni,nekünk 3 hónap alatt sikerült,

Remélem nem is lesz semmi komplikáció,

Neked pedig nagyon drukkolok:)

Andy

]Kép[/url]
 


Szia Andy!
Nekünk egy honap alatt sikerült a baba,aztán amilyen gyorsan jött el is ment szegényke...
Én nem szedtem magzatvédő vitamint csak folsavat meg e vitamint nem tudom ez volt e a baj persze a doki se tudta.
Nem tudod hogy jodot lehet terhesség elött szedni ezzel a betegséggel?De te szedted a gravidát akkor biztos nem árthat...mert a babának kell az biztos a jod de elötte lehet -e szedni nem tudom.Te kérdezted a dokid?
Remélem nem baj hogy kérdezgetlek,sajnos ezt a betegséget csak az érti aki maga is beteg.ezért jo egy kis tapasztalat csere...
szia gyöngyi. :)


SZia!

Hát én nagyon sokat olvastam a neten a betegségől, és szerintem nyugodtan kezd el szedni a gravidát,mert a jód fontos,nem javaslom külön, a vitaminban annyi van ami a napi szükséges,a folsav meg a nyitott gerinc ellen van,az a lényeg a fogantatás pillanatában a szervezet fullon legyen vitaminnal.

ne stresszel,a baba jönni fog amikor elérkezetnek látja az időt.

már próbálkozhattok?

megadom az emailcímem privibe és szerintem ott folytassuk majd a beszélgetést

Andy Kép

Andy

]Kép[/url]
 


ő az én kis drágám!

Kívánom neked is minnél előbb ezt a csodálatos érzést!

Bevonzom neked a pozitív gondolatokat és a babát,

Hiddj benne!

Andy

]Kép[/url]
 


Szia Andy!
Nagyon szép ez az ultrahang kép...
Igen már probálkozhatunk remélem hamarosan nekünk is lesz ilyen képünk...
Nem tudom te hogy vagy vele de én a vasat nem birom bedagad a pajzsmirigyem vagy legalábbis olyan érzésem van,meg az emésztésem se jo töle, ezért nem tudok szedni magzatvédőt mert mindegyikbe van vas,inkább plusszokat iszom folsavat e vitamint magnéziumot szedek.A doki mondta hogy szedjek /amikor még a baba megvolt/jodid 100-ast.lehet elkezdem ujra szedni,néztem a gravidába ugyanannyi jod van mint a jodidba.Ártani biztos nem fog.
Oké akkor ird meg a cimed irjunk privibe.
Szia...


Sziasztok!

Nekem már évek óta alulműködik a pajzsmirigyem,de szépen be lett állítva a gyógyszerem és már túl vagyok egy ikerterhességen.Gyönyörű,egészséges kislányom és kisfiam született 2008.08.01-jén. :D :D
6 hetes terhes voltam amikor megemelték a gyógyszeradagomat és azt mondta a dokim,hogy azt szedjem végig és majd csak szülés után menjek vissza vérvételre.L-Thyroxin 100-at azedtem és szülés után már csak 50-et kell.A jó gyógyszerbeállítás a várandóság elején nagyon fontos,a középidőtől már a babák termelnek saját pajzsmirigyet,így nem veszik el az anyukától.Nekem így magyarázták.

Mindenkinek szép babavárást kívánok!

Ági
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy olvassa-e valaki ezt a topikot, de azért megpróbálom.
A problémám nem teljesen egyezik meg a topik címével, de azért írok, hátha valaki hasonló cipőben jár. Másfél éve volt műtétem, akkor egy nagyon kis darabot leszámítva eltávolították a pajzsmirigyemet. Amúgy euthyreoid volt, tehát a referenciatartományon belül volt a TSH értékem (igaz, annak alsó határa közelében), csak számtalan nagy göb volt benne és a szegycsont alá is terjedt, ezért kellett a műtét... Hormonpótlást kezdtünk, Letroxot és Jodidot szedek és egész jól sikerült a beállítás. Idén májusban kellett a hormonadagot 50-ről 75 mcg-ra emelni, megelőzés végett (a TSH felső határ felé közelített), de más semmi, szerencsére. Most babát várok, 10 hetes vagyok. Az endokrinológus nem látta akadályát a babának, úgyhogy belevágtunk. Ez idő alatt 2x volt vérvételem, a jelek szerint elegendő a bevitt hormon mindkettőnknek... :)

Érdekelne, hogy valaki vitt-e végig így terhességet és mi a tapasztalata. Másrészt a nőgyógyász javaslatára elkezdtem szedni Femibion 800-at, de abban van 150 mcg jód. Kicsit aggódok, hogy nem túl sok-e ennyi jód. Majd megyek kontrollra és rákérdezek, hogy nem siklottak-e el ezen infó felett, de jó lenne, ha valaki megírná a tapasztalatait.

Kellemes napot és szép pocakoskodást!
 
 


Szia Manama!

Én is femibiont szedtem a fiammal és minden rendben volt,pedig én L-thyroxin 175mg szedtem,majd 150est.

Már 11hónapos a fiam,most van kistesó tervben.

Sok sikert neked!

Szió
 
 


Szia Zsbeus!

Jó ez hallani! Gratula a picihez a kistesóhoz pedig hajrá... :wink:
Úgy tűnik, hogy nekem is rendeződik a dolog, mert a vitamin mellett nem kell a jód "csak" a hormon és szerencsére semmi változást nem érzek.

Neked is sok sikert!
Szia!
 
 


Sziasztok!
12 hetet betöltöttem, nekem is alulműködik a pajszom, évek óta Letroxot szedek. 1 alatt volt a TSH terhesség előtt és 125 mg gyógyszert szedtem. Amikor a terhesség kiderült, akkor már 0,2 körül volt, de tovább emelte a gyógyszer adagot felemelte 150-175 mg-ra. 2 hét múlva vérvétel, kíváncsi leszek.
A nőgyógyász azt mondta szedjek Gravidát, attól kiütéses vagyok, erre mondta a Ladeevit vitamint, abban meg van jód. Remélem nem lesz sok ennyi jód a gyereknek.
dzsidzsia
Szeged
 
 


Sziasztok Lányok!
Látom, nem nagyon pezseg a fórum, de hátha valaki válaszol.
Lombikra készülünk ezekkel az eredményekkel. Mit gondoltok?
anti-TPO 93,79 lU/ml,
TSH 0,04 mlU/ml,
fT4 26,02 pmol/l,
fT3 8,12pmol/
Köszönöm :)
kormi76
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem...legalábbis ezt a diagnózist kaptam. A történetem a következő: Tavaly év végén terhes lettem, decemberben megállapították, h van szívhang és minden rendben működik. Aztán január elején azt vettem észre, h kicsit fájdigál a hasam. A dokim, - hogy megnyugodjak - behívott uh-ra, (ekkor 11 és fél hetes voltam) és ott kiderült, hogy sajnos nincs szívhang. Valószínűleg a 7. hét vége felé történhetett a baj, de a tüneteim végig megvoltak. Rá 2 napra megcsinálták a műszeres befejezést. A kontrollon kértem a genetikai kivizsgálást, aminek az eredménye az lett, h a TSH-m 4,59. Az endokrinológus Jodid 200-at javasolt, jelenleg is azt szedem. Jövő héten megyek vissza kontrollra, ott megbeszéljük a következő lépést, mivel nagyon szeretnénk babát. Jelenleg a normál értéken belül van a TSH.
Köszi, ha elolvastátok, és előre köszi, ha írtok jó tanácsot :)

Andi

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia Andi!

Sajnálom ami veled történt.
Nekem is alulműködik a pajzsmirigyem. Tavaly decemberben derült ki, hogy van egy autoimmun betegségem ami a pajzsmirigyemet pusztítja el. Azóta szedem a Letroxot. Nekem az endokrinológus most emelte 50 mikrogrammról 75-re, mivel rosszabbodott az eredményem. Azt mondta, hogy mivel sok az anti test a pm-ben, ezért egy körüli értékre kell levinni a TSH-mat ahhoz, hogy összejöjjön a bébi. 

 
 


@csepp24:


Szia!

Köszi!! :)
Nekem most ugyan kevéssel, de értéken belül van a TSH-m. Mikor legutóbb voltam endokrinológusnál azt mondta, h 1-2 közé szeretné levinni az értéket a terhesség miatt. Ill. azt is mondta, h max. ad minimális hormont, h teherbe essek. De én meg vagyok győződve arról, h a pajzsmirigyemnek semmi köze a történtekhez. Semmi tünetem nincs, nem hízok,stb. Már van egy gyerekem, semmi gondom nem volt a terhesség alatt. Én arra gondolok, h valami nem volt rendben! Meg azért 2 hét telt el a műtét és a laborvizsgálat között, és ilyenkor rendesen a plafonon van mind a hormonszint, mind minden a szervezetünkben. Meg, ha a pajzsmirigyem lenne a hibás, nem is esnék teherbe. Nálam azért majdnem 5 hétig tartotta a szervezetem a terhességet. A barátnőmnek is alul működik a pajzsmirigye, Ő fürjtojás kúrát csinált - amit már én is megcsináltam - úgy lett terhes. A terhessége alatt egyszer sem csinálatak nála ellenőrzést. Most, h megszült, azt mondták neki, h majd csak fél év múlva veszik le az első labort pajzsmirigyre, mert kb fél-1 év is kell, mire rendesen visszaáll a normál működése. És azért azt se felejtsük el, h a 10. hétig az anya pajzsmirigye látja el a babáét is. Szóval csak jobb lesz és a következőnél már semmi gond nem lesz és pelenkázhatom ezerrel :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok!


Nekünk úgy jött össze a Kistesó, hogy nem is tudtam a pm-alulműködésemről, plusz még szoptattam a fiamat. Az első trimeszteres (11 hetes voltam akkor) labor mutatta ki, hogy magasabb a TSH. Letroxot szedek, és így határértéken belülre került a szint, és minden rendben eddig. Tünetem nekem sem volt semmi, és azóta sincs! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Nekem a doki azt mondta, hogy kb. a 22. hétig látja el a bébit az anya szervezete... Utána indul be a baba szervezete. Ki tudja ezek alapján? :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Andi nem gondoltam, hogy pm-től vannak tüneteim. A szokványosak voltak, fáradékonyság, álmosság, néha éjjel zsibbadt a kezem. Hízás nem igazán volt. A TSH értékem sem volt az egekbenm, sőt még határon belül, 3,3. Azért mentem mégis dokihoz, mert 2,5-ig jó a bébihez elvileg a TSH. Az orvos kérte az anti test vizsgálatot, és így derült ki, hogy kezd leállni a pajzsmirigyem. Mivel nagyon magas lett az anti testek száma a pm-ben, ezért kell egy körüli értéken lennie a TSH-nak. Különben nem jön össze a baba. Nekem is van már két kislányom, egyiknél sem volt semmi ilyesmi problémám. Viszont azt olvastam, hogy a terehsség és a szülés kihozhatja a pm betegségeket.

Picuralmos gratula a bébihez!
 
 


köszi Csepp, neked és Andinak is mihamarabbi babázást kívánok! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Csepp24

Egyáltalán nem volt és most sincs semmi tünetem amit a pm alulműködéshez felsorolnak. Ezért is lepett meg a "diagnózis". A dokim - nőgyógyász - azt mondta, h ha lejár a 3 hónap a műtét után, azonnal próbálkozzunk. De bennem azért ott van a félsz, és inkább megvárom az endokrinológus véleményét. Nem szeretnék még egyszer így járni!!!
Igen, nekem is azt mondta az endokrinológus, h 1-2 közé kell vinni az értéket. Ha pm hormont kapnék ahhoz, h lemenjen az értékem, annak biztosan vannak mellékhatásai, nem? Azért én félek ám attól is.

Köszi Picuralmos, és Gratulálok a babához!

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi nekem semmi mellékhatása nincs a gyógyszernek. A lényeg, hogy éhgyomorra kell bevenni és utána még 1 órát nem lehet enni.  Most, hogy lett emelve sem érzek semmit. A letroxot szedem. Ez tulajdonképp az a hormon amit a pm már nem tud termelni.
 
 


Igen,utána olvastam több gyógyszernek,amiket itt írtak a csajok, és a letroxot találtam,ami mindkét pm bajnál adható. Gondolom - így előre,h én is ezt fogom kapni. Majd figyelik az eredményt rendszeres vérvétel mellett? És attól teszik függővé,h mikor is jöhet a bébi? Te mióta szeded?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Én november óta szedem. Nekem januárban mondt rá az orvos, hogy mostantól lehet próbálkozni. Az első hónapban 25 mikrogrammot kellett szednem, hogy hozzá szokjon a szervezetem. Kérdezte is a doki, hogy minden rendben van-e, nincs-e mellékhatás. Szerencsére nálam nem volt semmi. Utána emelte 50 mikrogrammra, most pedig 75-re. Nálam három havonta nézi a tsh-t. Januárra lement 1,7-re, most viszont sajnos visszament 2,0-re. Ez miatt kellett emelni az adagon. Sajnos az én pajzsmirigyem teljesen le fog állni, össze fog zsugorodni. Ez ellen nem tudok semmit tenni. A doki mikor először látta az eredményem annyit mondott szó szerint, hogy megfog halni a pajzsmirigyem. Igyekszem odafigyelni az étkezéseimre, kerülöm a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, szedek szelént és d-vitamint. Ezek elvileg mind segítenek a pm működésének, már amennyire még tud az enyém.
 
 


Andi, semmi mellékhatása nincs a Letroxnak, én is azt szedem, és ez rendezte a TSH-értékemet. Nyugi, ha ezzel beállítják a pajzsmirigyedet, már minden rendben lesz a babával! :) Hajrá!

Csepp, ez elég durván hangzik... Akkor babásodás után is szedned kell majd a bogyót? Nekem még a Jodid200-at javasolt az endo-s doki. Neked ezt nem említették?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos nem szedhetem a jódot. Nekem csak rontana a pajzsmirigyemen. Felgyorsítaná a pm elhalását. Ezt a gyógyszert már nem tehetem le, folyamatosan szednem kell. Remélni tudom csak, hogy ez az adag most elég lesz már bébihez.
 
 


Húúú, ez ennyire komoly? Én csak remélni tudom, hogy a szülés után nekem rendeződni fog. Drukkolok neked, hogy mielőbb kopogtasson a bébi nálatok is! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, örülök, h Neked bevált, remélem, nekem is jó lesz. Jelenleg -4,71 a pm értékem, ami a -4,80-as határértéken belül van, ugyan csak kevéssel. Így gondolom, h nekem is kell még a 3 hónap minimum, h lejjebb menjen ahhoz, h azt mondhasság, h na most már nyugodtan jöhet a bébi. De persze türelmesen várok, hiszen egy nő mindent megtesz a gyermekéért! Nemigaz?

Csepp24, ez nagyon komoly, sajnálom.... Egyébként mondták, h ez mitől lehet? Mondjuk még az a legnagyobb szerencse ebben a helyzetben, h lehet kisbabátok, és ezért mindent meg is tesztek, tesznek! Én most az olaj és zsír helyett kókuszolajat használok a főzéshez-sütéshez. Sokkal finomabb az étel, és egészségesebb.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Picuralmos köszi szépen.

Andi apukám is pm beteg. Neki már teljesen el is sorvadt. Nagy a valószínűsége, hogy tőle örökölte, és sajnos nagy eséllyel a gyerekeim is így járnak majd. Ez egy örökletes betegség.
Nekem az 50 mikrogramm levitte két hónap alatt 3,3-ról 1,7-re a tsh-mat. Szorítok, hogy ha kell gyógyszer neked is gyorsan menjen le az érték. Még ami jó a pm-re a szelén. Azt is érdemes esetleg megemlítened az orvosodnak, hogy érdemes-e szedni. Segít a pm működésében.
 
 


Csepp24, köszi szépen a jó tanácsot, mindenképp megemlítem neki!
Nálunk a családban senkinek sincsen ilyen problémája. Igazából nem agyalok azon, h vajon ez mitől jöhetett elő. Mint ahogy írtad is előbbi leveledben is, h akár a terhesség és a szülés is kiválthatja. Szóval amúgy bizakodó vagyok, és reménykedem a mielőbbi javulásban és a babavárásban! Még Neked nem is volt olyan magas az értéked, mint az enyém. Ti régóta próbálkoztok a kistesóval? Nekem már 2 éve volt egy spontán vetélésem, igaz csak 4 hetes volt. Ez az eset volt a második,de mivel már azért jócskán benne vagyok a korban, ezért kértem a genetikai kivizsgálást, mert nem szeretnék még 1x így járni. Azt is elmondta a nődokim, h mivel elindult a terhesség, így csak az anyát vizsgálják, - apukát nem - így derült ki a pm gyanu. A lánykám 9 éves és már Ő is nagyon szeretne kistesót. :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi mi 1 éve próbálkozunk, de novembertől számolom újra, mivel akkor derült ki a pm betegségem. Nekem nagyobbik lányom 10,5 éves a kisebbik 7,5 éves. 

Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy? Drukkolok, hogy hamar jöjjön a bébi, ha kell, akkor segítsen hamar a gyógyszer.
 
 


Csepp24, júniusban fogom a 38-at tölteni. Tudom, h nem kéne annyira aggódni a korom miatt, hiszen a mai világban inkább kitolják a nők a szülés idejét, hiszen első a karrier. De azért azt a gyereket fel is kell nevelni.
Biztos vagyok benne, h fog kelleni gyógyszer, mert azért jóval magasabb az értékem, mint a Tiéd. De hát, ha ez az útja és módja, hát legyen :)
Te mennyi idős vagy?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Terhességi vitamint szedtek? Azt olvastam, hogy az is tudja befolyásolni a pajzsmirigy működést.
 
 


Bedina,én Elevitet és Folsavat szedek azért,h mire sikerül teherbe esnem,fullon legyen a vitamin háztartásom.

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi én 36 éves leszek idén. Tudom, hogy mit érzel. Én is nagyon sokat dilemmáztam, hogy biztos bevállaljuk-e a párommal a harmadikat. Párom imádja a lányainkat. Egyedül Ő is a korunktól félt, de látja, hogy sok velünk egyidős, sőt még idősebb is vállal gyereket, ez megnyugtatta, sokan pedig még csak az elsőt. Ezért ment bele. 
Sajnos ma kaptam megint egy rossz hírt. Múltkori vérvételnél kicsit magasbb volt a cukrom, ezért azt mondta az orvos, hogy a következőnél nézzünk egy éhgyomri vércukrot és inzulint, és egy étkezés utánit is. A vc-ral minden rendben, de az étkezési inzulinom a normál érték felső határának a duplája. Felhívtam az orvost, holnap megyek hozzá megbeszélni, hogy most ilyenkor mi van. Hozzáteszem, hogy mikor levették a vért már a harmadik hete volt, hogy diétázom. Szénhidrátot szinte nem eszek, csak a hosszanfelszívódót. Mi lett volna, ha nem csinálnám? 

Bedina november óta szedtem az Elevitet. Most áprilisban álltam le vele. Helyette szedek szelént, d-vitamint és E vitamint Omega 3-al.
 
 


Sziasztok!
Elnézést, hogy "belekotyogok",de ezt a topicot dobta legelőször ki az oldal, ezért, mint érintett, belenéztem.
Én 2002 óta vagyok bizonyítottan pajzsmirigy beteg,
Csepp, téged szerettelek volna megnyugtatni, mert hasonló helyzetben vltam/vagyok ,mint Te. Az én pajzsmirigyem is teljesen elsorvadt, engem már 2002-ben sem kecsegtettek, tudtam, hogy életem végéig gyógyszert kell szednem. Most, 150 mikrogrammot szedek, a terhesség alatt 175-öt szedtem. (Volt 43.8-as TSH-m is).
Szerencsére a gyógyszernek semmi féle mellékhatása nincs. Az is nagy szerencse, hogy a pajzsmirigy hormont pótló gyógyszerrel teljes egészében olyan anyagot viszel be a szervezetedbe, amit normális esetben más ember szervezete megtermel (csak éppen a miénk nem).
Mindhárom terhességemet gyógyszer mellett csináltam végig. a szoptatást szintén (nem is szabadott volna abbahagyni szoptatás alatt sem), és van 3 egészséges gyermekem.

Kép
Kép
Kép
 
 
 
 
 


Épp akartam mondani, hogy nekem is van ismerősöm, akinek ki is vették már a pm-ét, és gyógyszerrel csinálta végig a terhességeit, csak annyi, hogy akkor megemelt adagot kellett szednie. Amúgy én is szoptattam még, mikor a gyógyszert felírta a doki, nem volt probléma ezzel, és a fiam sem vette észre, hogy változott volna valami (pl. a tej íze). Szóval ne aggódjatok, minden rendben lesz! Csepp, írd majd meg, hogy milyen eredményt hozott a vércukor-vizsgálat!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Csepp24,hú,hát nem egyszerű Neked sem! Mindenképpen írd meg,h mit mondott az orvos! Izgulok,és persze nagyon drukkolok,h minden rendben legyen. Ha pedig gyógyszerrel kezelhető és javítható a probléma,akkor csak hajrá! :D
Igen,még szerencsés,h diétáztál,biztos,h jó,szerintem folytasd. Bajt nem csinálsz vele!
Kitartás!!!!! :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Mágnes köszi  az infót. Utána jártam én is ezeknek a dolgoknak. Gratula a három gyermekedhez!

No beszéltem az orvossal. Annyit mondott, hogy csináltassak egy uh-t. Hátha PCOS, mert az csinál inzulinrezisztenciát. Ha nincsenek a petefészkeimen ciszták, akkor nem kell aggódnom ez miatt. Annyit jelent ebben az esetben, hogy nagyobb lesz az esélyem öregkori 2-es típ. diabetesre. A bébi projektnek nem tesz keresztbe. Ha viszont lennének ciszták (amit remélem, hogy nem lesz), akkor kapok rá gyógyszert. Szóval most hívhatom a nőgyógyászom, ugyan nézzen már meg uh-val. Tavaly októberben voltam nála rákszűrőn, akkor megnézett, de nem mondta, hogy baj lenne. Mindent rendben talált. 

Andi mikor mész az endorkinológushoz?
 
 


Csepp24, ma voltam az endokrinológusnál. Megkaptam a Letroxot, egyből az 50 mg-osat kaptam, mivel ugye szetetnénk babát, és a 4,7-es TSH-t fel kell tornázni 2,5-re - minimum. Azt mondta, h nyugodtan dolgozhatunk a babán, és ha teherbe esek, akkor egyből fel kell hívnom, h emelje a Letrox adagot. Felmerült a sárgatest elégtelenség lehetősége ami ugye az osztódó sejt tápanyagát látja el a beágyazódásig és amíg a méhlepény elkezd dolgozni. Kaptam rá egy Duphaston tablettát, ami a beágyazódás után javasolt szedni. De még e miatt fel kell keresnem a nőgyógyászt, h megerősítse v nem. Szóval ez még a jövő hétre marad. Megmutattam neki az Elevit Pluszt, mert ugye abban van 220mg jód, ill. 50mg Szelén is. A Jodid 200-at nyugodtan szedhetem tovább az Elevittel, Szelént nem kell szedjek pluszban. Legközelebb Júliusban kell mennem hozzá.

Akkor most megint újabb vizsgálat lesz? Hallod, nincs nagyon időd unatkozni, mindig van valami, ami miatt aggódni kell, nemigaz? Mikorra kaptál időpontot a nőgyógyászhoz?

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Andi akkor nem csak én megyek nődokihoz. Bizony, megint egy újabb vizsgálat. Bár nem bánom, legalább megnyugszom, hogy minden rendben. Utána nésztem a PCOS tüneteknek, de nálam ezek nem állnak fenn. Mensim mindig pontos, egyetlen gond, hogy előtte 2-3 napig barnázok. Ovu teszt szerint pedig van peteérésem. Kértem időpontot, máj. 20-ra kaptam. 
Hamar le fog menni a tsh-d, nekem a 3,3-ról 3 hónap alatt 1,7-e ment le úgy, hogy egy hónapig 25 mikrogramot és utána 2 hónapig 50 mikrogrammot szedtem.
 
 


Sziasztok!

Nekem továbbra sem jó a TSH-m, ma voltam endokrinológusnál. Én meg ültem a babérjaimon, mert azt hittem, hogy a 3,48 már jó, mert benne van a normál tartományban. Ja, csak azt nem mondták, hogy terhesség idején 2,5 alatt kell lennie... 75 mikrogrammra emelték a Letroxot, 6 hét múlva kontroll. Nagyon remélem, hogy ez nem befolyásolja a babánk egészségét...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Csepp24,viszonyleg elég hamar kaptál időpontot, én ma elfelejtettem magammal vinni a munkahelyre a papíromat, h időpontot kérjek. Majd holnap :)
Szuper, ez is egy jó jel, h nincsenek meg azok a bizonyos tünetek. A mensim nekem is pontos, 28-32 napra jön, de anno is így volt. Pontos csak a fogamzásgátlóval volt. A maszatolás nekem csak utána van, mikor megjön, akkor egyből van. Most csak azt furcsáltam, h szerintem most látványosan van peteérésem, mert félidőben maszatoltam. Nekem azt mondta a dokim, h így, ezzel a TSH eredménnyel is nyugodtan teherbe eshetek, csak azonnal szóljak, ha sikerül, mert akkor felemeli 50-ról 75 mg-ra az adagot. Azért keztde egyből az 50 mg-al, mert babát szeretnénk. Ha nem, akkor csak a 25 mg lett volna. Azt is elmondta, h a baba elveszi majd a hormont, és azért kell a magasabb adag. Szerintem majd végig szednem kell, de ha ez kell, h legyen babánk, hát nem bánom. Csak jönne már. De nem vagyok türelmetlen, inkább biztosra szeretnék menni.

Picuralmos, szerintem egyáltalán nem fogja befolyásolni a babátok egészségét a gyógyszer, nekem ezt mondta a doki, megkérdeztem. A lényeg, h viszonylag elég hosszú ideig a MI hormonjainkból is táplálkozik a baba. :) Úgyhogy NYUGI!!!!! :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Köszi Andi, most nekem is 75-öt kell szednem, remélem ezzel lemegy az érték a kívánt határ alá. :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Picuralmos, biztosan lemegy, nekem is mennie kell. Ti amúgy próbálkozhattok? Azt mondta az endo-dokim, h a következő menstruáció lehetséges dátumától kell visszaszámolni 14 napot. Mert a tüszőrepedéstől mindig 14 napra kell megjönnie. Mivel nekem 28-32 napot kell számolni,így 14-16-dik napon van peteérés, és akkor 'kell' próbálkozni. Esetleg próbáljátok ki Ti is, most Mi is azon vagyunk :)

Lilypie Pregnancy tickers
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: