Új privát üzeneted érkezett!

Kedves I.T.!
Megint sikerült Internethez jutnom, s eszembe jutott még néhány dolog, amit szeretnék megkérdezni tőled.A vajúdó és a szülőszobák egy vagy több személyesek? A férjem bent lehet velem végig a vajúdás és a szülés alatt? Mit jelent az, hogy gátvédelemre törekszenek? A kórház mennyire felkészült arra az esetre, ha a szülés nem zavartalanul folyik le? Ha tudsz kérlek válaszolj! Előre is köszönöm. Monó
Monó
 


Szia Cicus!

Csak most néztem meg az oldalt, ezért nem írtam korábban. Te kinél fogsz szülni? És milyen???
Én egyenlőre rémesen izgulok, dr. Bánkutihoz csak véletlenül kerültem, az ottani asszisztensek ajánlották, mivel elegem lett a maszek orvosokból. Volt olyan, aki a szüléskor fizetendő összeget is 3500 - ért mondta el - ez persze nem tartalmazott vizsgálatot. Dr. Bánkutihoz Sztk alapon járok, ami azt jelenti, hogy borítékot nyújtok át időnként neki (remélem, eltalálom a megfelelő összeget). Én is szimpatikusnak találom, de a vizsgálatokon csak a szükséges dolgokat mondja el, azokat is általában az én kérdéseimre válaszolva. Mivel semmi tapasztalatom nincs ilyen téren ezért időnként meglehetősen elbizonytalanodom, hogy mit is kéne kérdeznem, elegendő-e az, amit tőle hallok, vagy többet kéne várnom, normális-e, hogy egy havi vizsgálat max. 10 percig tart, stb. Most, hogy közeledik a december hirtelen megijedtem, hogy a szülésről még eddig egy szót sem ejtettünk, múlt alkalommal megemlítettem, és szintén a konnkrét kérdésekre válaszolt, valamint átnyújtotta a Margitban használatos listát a hétfői ismertetőkről. Krisztina listájával felfegyverkezve a jövő alkalomra tervezek részletes beszélgetést.
A Margit kórházról eddig csak jókat hallottam, egy közeli ismerősöm és több távoli ismert vagy ismeretlen állítja, hogy nagyon elégedettek az ottani szolgáltatással. Személyes tapasztalatom eddig csak a laborok és az ultrahangok alapján van, de nekem eddig nagyon jók a benyomásaim, általában - különösen az asszisztensek - emberszámba vesznek. Mivel szülőszoba látogatáson még nem jártam, így arról csak később lesz információm. Írj, hogy neked hogy tetszik és milyen az orvosod. Minden érdekel, szia

Zsuka
Zsuka
 


Szia Monó!

Bocs,hogy csak most válaszolok.
A szülőszobáról: van egy közös vajúdó, kb 6-7
ággyal. Ezeket elválasztani nem lehet.
Van még egy vajúdó,itt van a kád, a bordásfal, kötél,és egy nagy gumilabda.Ez egyszemélyes. Ebből nyílik egy szintén egyszemélyes szülőszoba, szülőággyal(aránylag sokféle pozícióba lehet állítani.
I.T.
 

 
 

folytatás

Ezen kívül van egy szoba egy nagy matraccal, ahol ha jól tudom vajúdni és szülni is lehet. (Állítólag ez a legkedveltebb)
Ezen kívül van szülőszékük is, de hogy hol, azt nem tudom.szerintem van még egy szoba,legalábbis rémlik mág egy ajtó.
A férjed végig bent lehet, legalábbis nálunk bent lehetett.viszont az az igazság, hogy nem tudom, hogy hogy működik a dolog akkor, ha többen vajúdnak egyszerre. Nekem nagy szerencsém volt, ugyanis rajtam kívül más nem szült akkor.
Arra sem tudok válaszolni, hogy mennyire vannak felkészülve váratlan eseményekre.
Még valami: Az "Alternatív szülés vagy epidurál"
c. témánál találsz még a kórházról egy-két dolgot, Gallainé Magdi írt többször is róla.
Szia: I.T.
I.T.
 


Szia Zsuka!
Örülök, hogy Neked is pozitívak a tapasztalataid. Én dec. 21-re vagyok kiírva, de mivel 2 babócám van (ikrek), valószínűleg előbb megtörténik az esemény.
A dokimat dr Sztanyik Lászlónak hívják és hozzá én maszek alapon kerültem/járok vizsgálatokra a rendelőjébe a Bécsi útra, laborba, ultrahangra pedig a Margitba.
A vizsgálatok nekem sem szoktak tovább tartani 10 percnél és az én dokim is csak a kérdésekre válaszol. De arra korrekten. Szerintem ez a fontos, mert találkoztam már olyan dokival, akinek alapállásban az volt a válasza, hogy ne okoskodjak, ő az aki mindent tud, stb., stb.
Egy kicsit szerintem azért találjuk szűkszavúnak őket, mert mi egyrészt nők vagyunk, ezért bőbeszédűbbek, másrészt ez az első szülésünk, nekik meg ugye az X-edik.
Szerintem az, hogy az asszisztensek Bánkútit ajánlották jó jel lehet, hiszen ők tényleg ismerik a dokik hozzáállását. Meg ha az asszisztensek Neked is szimpatikusak voltak, akkor valószínűleg adsz a véleményükre.
Amikor én egyszer véletlenül az ügyeletre mentem és Bánkútihoz kerültem, tényleg szimpi volt. Nem teremtett le, hogy mit nyavajgok, tudniillik azért mentem be, mert húzódott, fájt a hasam, de kiderült, hogy ez teljesen természetes, növök minden irányban és ezt érzem. És hát első terhesként ezt nem tudhatom. És még azt is mondta, hogy ez természetes (mármint, hogy aggódom), és ők azért vannak ott, hogy megvizsgáljanak.
Mi jövő hétfőre (4-e) tervezzük az első szülőszoba látogatást. Ti voltatok már? Milyen volt?
Hányadik héten vagy? Te mikorra vagy kiírva? Jól érzed magad?
Na a női bőbeszédűséget mára bőven bizonyítottam :-)
Volna kedved emilezni? Hogy ne untassuk a többieket. Ha igen, megírom a címemet.
Szia:
Cicus
cicus
 


Kedves Cicus!

Most csak röviden tudok, mert dolgozom, de nagyon várom az e-mail címedet.

Szia

Kazsu
kazsu
 


Kedves I.T.!
Nagyon szépen köszönöm az információidat, sminden jót kívánok nektek. Monó
Monó
 


Sziasztok,

már régen írtam, de most épp minden nagyon aktuális lett, még nagyon az elején vagyok a terhességnek, de a doki ügyében még mindig bizonytalan vagyok.
1 Voltam dr Rácz Tibornál - Péterfy - nekem picit lehangoló volt, nem vizsgált meg UHval , /6 héten/, most szabin van 2 hétig
2 Véletlenül egy vérnyomásmérésig találkoztam a MÁVban - ez van közel amunkahelyemhez - Herczeg Szabolcs dokival, aki viszont nagyon szimpi volt, de nekem ugye nagyon rossz a szemem és nem mindegy hol szülök , ott szeretnék ahol tuti jók a császárban meg minden
3 Mamámnak vidéken ! is a SOTE I klinikát ajánlották, dr Bardóczi Zsoltot . lehet hoyg nem jól írom a nevét - aki állítólag még fiatal , de szuper fej!!!
szóval megint a bizonytalanség, pedig olyan hely kéne és doki akiben bízok és bármikor elérhetema mobilján, vagy bemehetek az ügyeletre stb, ha esetleg kellene....
Esetleg van valakinek róluk tapasztalatuk???
előre is köszi ismét
Soma
soma
 


szia Soma!
A SOTE I-re járok, oda ahol a BArdóczy doki rendel. Én ugyan nem hozzá járok, de csak jókat és dicsérő szavakat hallottam róla. Bár ez ugye nem első kézből való tapasztalat (jaj, most jut erszembe, a hugomat cisztával ő operálta, és a hugi is nagyon dicsérte, bár ez ugye nem ugyanaz mintha nála szül az ember), így csak ajánlani tudom. Azok, akikkel beszéltem, valóságos dicshimnuszokat zengtek róla. Vki itt a babaneten is nála szült és nagyon dicsérte.
üdv
Zsóka

ui: Megpróbáltam én is átmenni hozzám, de mivel idejűárok a klinikára, nem vett át, (gondolom nem akart összezördülést emiatt a kollégájával)
Zsóka
 


Szia Soma!

Bardóczy tényleg egy nagyon szimpatikus doki. Amikor én jártam oktatásra oda, akkor volt bent előadni, szoptatás, fejés témakörben (ebben is nagyon értelmeseket és hasznosakat mondott, pl. hogy a mellek fejés előtti masszírozását legjobb a férjekkel csináltatni, merthogy gyengéden, szinte símogatva kell). Mivel az én dokim épp szabin volt, másnál szültem, akit viszont varratszedés idejére nem tudtam elérni. Akkor én is B. -t kerestem meg. Bár végül kiderült, hogy nincs dolga velem, mert felszívódóval varrtak (addig ezt senki nem árulta el, a varrás meg altatásban volt, mert nem volt épp a lepény). De azokban a napokban őt kerestem meg a gondjaimmal, holott sose voltam a betege stb. Szóval én is csak jót tudok róla mondani.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Cicus!
Köszönöm, hogy nem felejtettél el!
Most olvastam, hogy a mai napon mész a Margitba szülőszoba-látogatásra. Nagyon várom a beszámolódat. Hogy vannak az ikrek? Tudod már a nemüket?
Minden jót: Judó
Judó
 


Kedves Zsóka és Ildi!!!

Nagyon köszönöm a hasznos hozzászólásaitokat, azt hiszem ezek után tényleg megnézem személyesen ezt a dokit.
A I Klinika egyébként jó hely??? vagyis gondolom elég jól felszerelt , mindenre fel vannak készülve, ha esetleg szükség lenne rá...
Én már csak ilyen szorongós kismama vagyok.
Tényleg ott is van egy vagy két ágyas szoba?? és kb mennyi a tarifa? előre is köszi minden infoért!
üdv
Soma
soma
 


Sziasztok, Lányok!

Tud valaki valami közelebbit Herczeg dokiról, aki a MÁV kórházban szülész? (Mintha Hédi írta volna jó régen, hogy nála fog szülni...) Hallottam róla, hogy jó, de szeretnék többet tudni. Jó lenne találni valakit, aki nála szült. Ha van ilyen, kérem jelentkezzen!

Minden infot örömmel fogadok!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Dr. Gasztonyit ismeri valaki az Istvánból? Az Optimális Családtervezésen néhányszor találkoztam vele, de nem tudom, szülészként, fogadott orvosként milyen.

Előre is köszönöm a segítséget.

quizas
quizas
 


Szia Soma!

Felszereltségében a lehető legjobb hely szerintem PIC meg egyéb ilyen központok vannak benne, szeritem ilyen szempontból az ember úgy érezheti, hogy a lehető legjobb helyen van. Szakmailag is sok a jó doki. Ellátás szempontjából eléggé olyan, mint a többi TB-s kórház, bár én már 5 éve hogy ott jártam. Szoktak kiadni tájékoztató füzetet, ahol minden osztályuk, telefonszámok és a betegellátás egyéb fontos dolgai szerepelnek, próbálj meg ott kérni egy ilyet. Amúgy gondolom Zsóka frissebb infókkal fog hamarosan szolgálni, ha a baba is engedi majd.
Ildi
Pethes ILdikó
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, kapható-e már a Születéskalauz 2000?

Szia, Ildi!

Bocs a tájékozatlanságomért, de mi az a PIC?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina!

Perinatális Intenzív Centrum.
Ha jól tudom van I és II megkülönböztetése is, de szerencsére nem vagyok benne szakértő. A lényeg, hogy koraszülött babák ellátását szolgálja.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Ildi!

Köszi a felvilágosítást!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Soma, no és persze mindenki!
A Sote I. tényleg olyan, mint a többi kórház, egy kivétellel: olyan, mint egy nagyüzem, futószalaggal. Ezt mindenki elmondja, akinek ott volt dolga. Egyébként alaposak, kedvesek, (néha túl alaposak is...). Ennek ellentmondani látszik, hogy a dokik túlterheltsége miatt alig van idő egy-egy "betegre", és néha nekem kell figyelmeztetni a dokit, hogy nem lenne-e már időszerű egy ellenanyag vizsgálat. Még jó, hogy ez a második terhességem, és "tájékozott" vagyok.
Soma, mennyi idős terhes vagy? Mert ha tudsz még két-három hetet várni, akkor majd a "bentlakásról" részletesen be tudok számolni (15-re vagyok kiírva), ha a kicsi is engedi majd a géphez ülést...

Találtam az inernettón egy képsorozatot a szülésről, elég véres, csak erős idegzetűeknek... Megpróbálom felrakni, remélem, sikerül:
[url=http://www.mounet.com/~gablau/birth.html" TARGET="_top]képek a szülésről[/url]
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Ha minden igaz oktoberben fogok szulni a Margit korhazban dr. Szigethi Adriennel. Orola csak jot tudok mondani eddig. Nagyon kedves es figyelmes, raadasul minden kerdesre valaszol is.
Szult mar valaki a Margitban? Kivancvsi vagyok a velemenyetekre nagyon.

Kata
Kata
 


Én még messze vagyok a szüléstől (március), de már nézegetem, hogy melyik lenne a legalkalmasabb intézmény, ahol megszülhetem első gyermekemet. Nagyon szimpatikus a Napvilág Születésház Érden, nagyon tetszettek a válaszok, amiket a kérdőívre adtak. Az a benyomásom, hogy nagyon a természetes szülés hívei. Tudna valaki tapasztalatokat megosztani velem az ottani szülési élményeiről és az anyagi feltételekről?
Kudica
 


Szia Kudica!

Szerintem menj el egy informacios estre a Szuleteshazba, eleg sok dologrol szo esik mar ott is. A kovetkezo szept. 15-en lesz, 17 orakor.

A cim: Erdliget, Facelia ut 68-70. A [url=http://www.csondfurdo.hu/megkozelites.html" TARGET="_top]http://www.csondfurdo.hu/megkozelites.html[/url] cimen talalsz egy terkepet is.

A megkozelitest is reszletesen leirjak a meg keszulo www.szules.hu cimen, de idemasolom neked:

- busszal: a Kelenföldi pu-ról, a végállomásról, a Csaba utcai busszal, leszállás a Venyige utcai megállónál, az Ürmös úton. Onnan 10 perc séta: Georgina, Fodormenta utcán át a Születésházhoz.

- autóval: M7-ről érdi leágazásnál a centrum felé 2.3 km, a Vincellér utcán balra föl a stoptábláig, ott jobbra az Ürmös úton, Ivóka kocsma mellett balra a Georginán, kis jobb kanyar után tovább balra a Fodormentán, az utca végén balra ott a Születésház.

Faline
Faline
 


Sziasztok!

Még csak 6 hetes terhes vagyok, de már mindenki mondja, hogy menjek és válasszak orvost, kórházat. A SOTE I az eddigi leírásokból jónak tűnne.
Még sosem voltam ilyen helyzetben, mit kell tennem? Csak besétálok, hogy szeretnék itt részt venni terhesgondozáson? Akkor is, ha nem ismerek senkit?
Ha név szerint keresek meg valakit, az "fizetős"?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Mónika
adgj
 


Szia Móni!
A SOTE I-re járok (nem tudom, végigolvastad-e a topicot), és hamarosan szülök (papírforma szerint 15-e). Szóval, bekocogsz a terhesambulanciára, (bejárati lépcső után balra), ne rémisszen meg, hogy hatezren várnak, nem egy orvosra vár a tömeg!
Elmondod gondod-bajod, babát vársz stb, kiállítanak egy kék kartont (abba írnak a kismamakönyv helyett, amibe a büdös életben - bocs - nekem a kilenc hónap alatt egy sort sem írtak be), és amikor vizsgálatra jössz, mindig a személyi számod utsüó négy számjegyével híyvnak be (olvasható a kijelzőn). Ajánlott már vki neked dokit? (csak hogy ne kelljen 4-5-öt végigpróbálgatnod...)
Én most dr Csatlós Évához járok, kedves-aranyos-figyelmes, bővebbet majd szülés után... dr Bardóczy Zsoltot is nagyon dícsérik, a Pethes Ildikó dr Csabaynál szült, azt írta, ő is nagyon jó doki.
Ha van még kérsdésed, rednelkezésedre állok
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Judo és Zsuka!
Most egy jó ideig nem leszek gépközelben. Bocsi Zsuka, hogy nem íłrtam meg az emil címemet, de azt sem fogom tudni használni. Szóval a Margitban a látogatás nagyon jó volt és hasznos is. Dr Szép tartott előadsát úgy másfél óráig, alapvstően a szülésről beszélt. Elég laza volt, sokat viccelődött. Úgy tűnt nem szereti a gyógyszeres fájdalom csillapítást, viszont bízik a relaxációban, javasolta egy hangkazetta vagy CD összeállítását úgy 5-6 órás terjedelemben. Ezen kívül a felkészültséget emelte ki, hogy tudjunk róla mi vár ránk, de ne gondoljunk már előre borzalmas fájdalomként a szülésre. Még eddig mindenki túlélte. Szóval szimpi volt.
Utána jött a szülőszoba látogatás. Ezt a helyettes főszülésznő, Anikó tartotta. Szintén nagyon szimpatikus és emberséges volt. (dokikról is lehetett tőle kérdezni) A Sztanyikot például a mennyekig magasztalta, hogy milyen családközpontú, milyen emberi, a legjobb választás, szóval ha valaki a Margitban keresgél, ismét ajánlom Dr Szatnyik Lászlót.
4 szülőszoba (itt vajúdhatsz is) van. Ebből 2 elég kezdetleges vagyis ágyon kívül semmi sincs benne és zuhanyozáshoz a szülőszoba folyosóján lévő zuhanyt használhatod, viszont mindekettő egy ágyas. A másik kettő szintén egyágyas, és a kettőnek van egy közös zuhanyzója, nagyon szép tiszta, új, csillog-villog. Ebből a 2-ből az egyikben normál ágy van, a másikban viszont egy amerikai csoda masina, ami ágyból székké meg oda-vissza állítható (te magad is tudod belülről irányítani) és a szülésznő szerint mindenkit szívük szerint idetennének, de van egy-két faffejű doki, aki nem engedi. Meg hát ugye a sorrend dönt, ha valaki már ebben a szobában szül, akkor ugye esély sincsen.
A babákat hacsak tehetik rögtön mellre rakják, még fürdetés előtt, és a köldökzsinórt csak akkor vágják el, ha már nem lüktet.
Aztán a babákat elviszik egy másik szobába, ott lemossák, felöltöztetik és újra visszakapod.
A szobák között vannak egy-két-három és ötágyas rooming-inek, és vannak hagyományosak, ahol csak 3 óránként kapod meg a babát, és van egy külön a császárosoknak. Az egyágyas szobákért külön fizetni kell. A többi esetében szintén az érkezési sorrend dönt.
Röviden ennyi, szerintem érdemes volt elmenni, próbáljátok meg Ti is.
Felvetődött bennem egy kérdés. Mégpedig az, hogy végig csak a szülésznő van Veled, viszont ha műszakváltás van, akkor csere és jön az új. Csere csak akkor nincs, ha szülésznőd is sajátod van. Szerintetek érdemes szülésznőt is választani?
A hónap négy hétfőjén van előadás, a téma mindig más és mindig más tartja, de mindegyiknak a végén van szülőszoba látogatás, amire értelemszerűen az ember többedszer már nem megy el.
Jövő héten a gyerekorvos és egy csecsemős nővér tartja az előadást arról, hogy mit is kell a bébivel csinálni az első napokban.
A rákövetkező héten a szülésznő tartja arról, hogy mi zajlik a szülőszobán, mit kell vinni magaddal, stb.
Hát ennyi, nézzetek körül, igazán kedves és segítőkész volt mindenki!
üdv:
Cicus
Cicus
 


Szia Cicus!
Remélem, ezt még el tudod olvasni! Nagyon köszönöm a beszámolót, jól esik, hogy eszedbe jutottam. Mikor én szültem, még függönnyel elválasztott, többágyas szobák is voltak, de én egy egyágyas szülőszobába kerültem, szerencsére. A vezető szülésznő akkor is nagyon kedves volt, a másik szobában volt "jelenése", és még gratulált is, hogy nálunk hamarabb lett meg a baba.
Remélem minden rendben az ikrekkel!
Ha újra tudsz írni, annak örülnénk.
Mégegyszer köszönöm.
Minden jót Nektek: Judó
Judó
 


Kedves Faline!

Köszönöm a felvilágosítást, azt hiszem el is megyek.
Kudica
 


Kedves Cicus!
Igaz, hogy nem nekem cimezted, de nagyon szepen koszi a felvilagositast a Margitrol. Jovoheten mindenkeppen elmegyek, mert nagyon erdekel az eloadas.
Lehet, hogy talalkozunk:-))

Kata
Kata
 


Kedves Zsóka!

Igen, végigolvastam a topicot, és éppen emiatt tetszett meg a SOTE I. Olvastam több orvos nevét is (meg az egyik barátnőm ajánlott is egyet, Vass Zoltánnak hívják, a baráti társaságába tartozik, és állítólag jó fej), de épp az olyan praktikus gyakorlati dolgokat nem tudtam, hogy jó, a hely tetszene, esetleg még ötletem is lenne, hogy kihez forduljak, na de mindezt HOGYAN? Szóval sokat segítettél.
Következő kérdések (ha már fölajánlottad :-)):
1. Laborra, ultrahangra mennyit kell várni?
2. Neked kell újra elmenni az eredményért, vagy a következő vizitkor már ott van az orvos kezében?
3. A terhesoktatás, apás szülésre fölkészítés, kórház bemutatása milyen? És milyen időbeosztásban van?
4. Átlag mennyit kell várni, ha rendelésre mész?
5. Időre szokták az embert hívni (óra), vagy napra?
6. Ha jól olvastam, anyagiak inkább a szülés után vetődnek föl, ugye?

Remélem, még jut időd ezekre válaszolni. De ha nem, akkor sok szerencsét!

Mónika
adgj
 


Sziasztok!

Én a BM kórházban szültem június 28-án és csak jó dolgokat tudok mondani az orvosokról, nővérekről, csecsemősökről.
Legalább is én mindenkinek ilyen orvost kivánok, mint az enyém. Ha valakinek esetleg szüksége van egy megbízható, feleslegesen nem beszélő, udvarias, kedves középkorú orvosra nagyon szívesen megadom a nevét és telefonszámát.
Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Szia Erzsi!

Én tavaly januárban szültem a BM-ben, és úgy néz most a második gyermekemet is ott fogom szülni.
Érdekelnének a tapasztalataid, hogy változott e valami az elmúlt időszak alatt. Te melyik orvosnál szültél?

Szióka

Ancsa
Anyanyanya
 


szia Mónika!
először is kérdéseidre a válaszok, aztán, ha még eszembe jut vmi, az is :).
1. a labor hamar megy, nekem egyszer kellett fél órát várnom, egyébként 5-10 perc. az UH már nem ilyen egyszerű dolog, ott ui. hiába kapsz időpontot és ott is ülsz már tíz perccel előtte, MINIMUM egy órát vársz, mire bejutsz. de vpolt, hogy másfél órát vártam (és majd' bepisiltem, mert tele hólyaggal kellett menni...). ez többek között azért van, mert nagyon be vannak szorítva az időpontok, és a sürgős esetekre nem hagynak üres időt, ilyenkor odakocog v. telefonál az orvos, és beprotezsálja a betegét (eleinte lázadoztam ez ellen, egész addig, míg megcsúsztam a fürdőkádban, rohantam a klinikára, és engem is úgy dugtak be UH-ra. Szerencsére nem volt semmi baj sem a babával, se a méhlepénnyel).
2. az eredményxt a dokinek küldik le, pár nap, míg kész, szóval a követkwező vizsgálatkor már ott van a doki kezei közt
3. ezek egyikéről sem tudok nyilatkozni, sajnos, ui. gyesen vagyok a két éves lurkómmal, akit nem igazán tudok rábízni senkire, így nem tudtam elmenni. De a dokim kb. egy hónapja ügyelt szombaton, akkor bementünk a barátnőmmel (ő lesz velem a férjem helyett, aki külföldön van) és megnéztük a szülőszobát, és kérdezgettünk egy kicsit. De az első látogatáskor kapsz egy tájékoztató füzetet a klinikáról, ami nagyon jó, csak néhol már nem érvényes (de ettől függetlenül nagyon hasznos). ha nem kapnál, kérj!! Abban benne van a terhestanfolyam, okatás, mikor-miről-ki tartja, időpontok stb. Ha jól rémli9k, csüt-ként van, utána pedig feliratkozáés alapján szülőszoba látogatás. De ha a papa nem jár veled a tanf-ra, attól mlég beengedik a szülőszobára (van olyan kórház, ahol a tanf. látogatása feltétele annak, hogy az apuka bemehessen... Amihez egyébként törvényben előíret joga van.)
4. Hát, ez nagyon változó. Volt, hogy fél óra, mostanában már több, mert nekem most már (a 36. héttől) CTG-re is kell járnom, arra külön kell várni (ugyanott van az is, a terhesambulancián). aztán az ember még külön vár a dokira. Egyszer voltam a klinikán 3 órát, de ebbe beletartozik a CTG is.
5. Az én dokim (persze csak róla tudok nyilatkozni) csak annyit mond mindig, hogy akkor jövő héten találkozunk, tőlenm függ, mikor megyek. Én sdzerdánként megyek, ui. akkor lépek a következő tewrhességi hétbe. Nem tudom, ez más dokiknál hogy van.
6. Többekkel beszéltem, akik a vizsgáletokért nem adtak pénzt, csak szülés után, de persze vannak olyanok is, akik adnak. vki írta, hogy ő pl. minden második vizsgálatnál adott a dokinak 4000 Ft-ot. Szóval szerintem ez teljesen tőled függ. Azt is hallottam (és a dokim is ezt monsdta), hogy itt a klinikán a dokik nem modnanak a szülésre fix összeget, hanem a betegre bízzák.


A szülőszobáról még egy pár szó: egy hárpomágyas és három v. négy egyágyas szülőszoba van, ezek egyben a vajúdók is (tehát amikor "jön az idő", nem kell négykézláb átkúsznod a szülőszobára). Az egyágyasoknál két szülőszobának van egy közös zuhanyzója és wc-jwe, a háromágyasdnál ezt nem tudom, hogy van. Ahogy elnéztem, a szülőágyak (legalábbis abban a szülőszobában, ahol voltunk) nem szülőszékek, ezek az új külföldi csodák, hanem szülőágyak, de állítható támlával. Ha szerencséd van és nincs épp forgalmi dugó, valószínűleg aegyágyas szülőszobába mehetsz. Borotválás, beöntés van. Mi is még? Ja, úgy tudom, hogy minden szoba baba-mama szoba (de gondolom ha "le akarod adni a babáét", hogy pihenhess, leadhatod. Dita írta, hogy minden vizsgálatra erlkísérte a kicsit, van, aki ezt nem szereti, nem szereti látni, ahogy a babát szurkálják. Ez azért jó, ha tehetem, én is vele fogok menni...
Ennyi jutott ewszembe hirtelen, kérdezz még, szívesen válaszolok, ha tudok.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Zsóka!

köszönöm az eddigi válaszokat, azt hiszem, most a jövő héten ki is próbálom élesben ezt a "Bemész es elmeséled..." kezdetű mondatot :-))
Ha jól láttam, már nem sok napod van hátra, majd gondolok Rád, hogy minden rendben menjen.

Még az érdekelne, tudsz-e valamit a gátmetszésről? Szokás, vagy igyekeznek elkerülni?
Én nagyon az epidurális érzéstelenítés mellett vagyok (a fogfájás is elég nekem), nem tudom, akkor gyakoribb-e, meg egyáltalán. Te már edzett vagy, ha két gyermeked van...

Mónika
adgj
 


Kedves Mónika!
Először is pontosítok: :) most jön a második lurkó, papírforma szerint 15-én...
A gátmetszésre a dokinő azt mondta, hogy ők paraffinolajat v. mit használnak gátvédelemre, ez goindolom azt jelenti, hogy megpróbálják elkerülni v. legalábbis minimalizálni a dolgot. Az epid. érzéstelenítésről annyit tudok, hogy mondta a dok., hogy igénybe lehet venni (és Bunny azt írta, hogy ez sokszor megkönnyíti az először császárral, utána rendesen szülők szülését), szóval lehet, hogy kérni fogom (az első császár volt). Igazából a szülés kínjairól épp ezért nem sokat tudok mondani, de ameddig vajúdtam, az is épp elég volt :). Szóval valószínűleg nem fogok hadakozni az epid. érz. ellen én sem :). Én holnap megyek ellenőrzésre (CTG és egyebek). Majd írd meg, milyenek a benyomásaid!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Szerintem érdemes szülésznőt is választani, nekem például egy szülésznő nehezítette meg lelkileg a szülésemet, miatta estem pánikba.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok,

a BM-kórházba járok, pár hete. Ahogy itt olvastam, többen ismerősek vagytok ott. Mi a véleményetek Gerencsér Géza doktorról?
Bármilyen információt megköszönök (konkrét kérdéseket még nemigazán tudok feltenni :-))

Viki
Viki
 


Krisztina !

Ki volt az a szülésznő aki miatt pánikba estél ?
Amikor Krisztikét szültem, akkor engem ott hagyott egyedűl a szülésznő, 7-kor volt a váltás, sehol senki nem volt, csak az Ikeásba pakolt a fő szülésznő, ( nem jút most hirtelen eszembe a megfelelő szó talán főmadam, ) na Tőle kérdeztem, hogy hol van a szülésznő, erre csak annyit szólt vissza, hogy nem kell türelmetlenkedni, pedig akkor szóltam csak először hozzá, aztán elment Ő is, teljesen egyedűl voltam a szűlőszobába, úgy hogy közben Krisztike gondolt egyet és elindult kifelé, amikor arra jött valaki Krisztike feje már kint is, ( burokkal együtt, ami állítólag nagyon veszélyes ) na másnap a főmadam a szülésznőt alaposan leszídta, hogy miért hagyott ott egyedül. Közben pedig tőle is kértem segítséget, mármint a főmadamtól, aki nem foglalkozott velem. Aztán aki 7-re jött szülésznő Viola, Ő egy tündéri, segítőkész szülésznő volt. Vele nagyon elégedett voltam. Nagyon jó szülésznő !!!

Röviden ennyit. Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok lányok,
hát remélem velem ilyesmi nem fog előfordulni. Egy barátnőm lesz velem (papa-pótlékként). Az első szülésemnél viszont a szülésznő olyan volt, hogy még az ellenségemnek sem kívánom... Nem volt barátságtalan, ellenséges, semmi ilyesmi. Csak éppen az alatt a négy óra alatt, amit a szülőszobán töltöttem (mielőtt átvittek a műtőbe megcsászározni) összesen kétszer szólt hozzám, egyszer, amikor megkérdezte, hogy hogy fogják hívni a kicsit (mert ugye hivatalosan meg kellett kérdeznie), meg amikor könyxörögtem neki, hogy a férjemet ugyen hívja már fel telefonon, hogy szülök. Azt sem nagyon akaródzott neki, azt mondta, ráérünk még (sic!). Lehet, hogy ő ráért...
Nem kell barátságtalannak lenni ahhoz, hogy az embernek a maradék életkedvét elvegyék, elég szimplán közömbösnek lenni... Egyébként a Schöpf-Méreiben szültem. Érdekes, itt talán én vagyok az egyetlen, aki oda merészkedett?
(Így utólag valószínűnek tartom azt, hogy a dokim miatt lehetett olyan undok, mert később kiderült, hogy a dokim jehova tanúja. És amikor kérdezték az ápolónők, ki a dokim, miondenki egy kicsit másképp kezelt azután. Pedig én nem is vagyok jehova tanúja, sőt nem bírom, őket elviselni, ráadásul a dokim be se jött a szülésre, pedig előtte a magánrendelésére jártam és tömtem pénzzel. Ha ezt tudom, otthagytam volna az első vizit után...)
Na kitartás, fel a fejjel
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Viki!

Igazából túl sok információt nem tudok adni a Gerencsér doktorról, mert én mindössze talán háromszor találkoztam vele. Először akkor, amikor szültem és bejött a mellettem szülő lányhoz és még kétszer a gyermekágyas napok alatt mikor jött vizitelni. Tehát e három alkalom alapján nagyon szimpatikus volt, mindig kedvesen érdeklődőtt, hogy vagyunk. Bár ha jól tudom akkor (1,5 éve) még csak gyakorló orvosként tevékenykedett.
Hát ennyi sajnálom, hogy több infóval nem tudok segíteni, de én sem ismerem igazán.

Szia

Ancsa
Anyanyanya
 


Kedves Szilvy!

Én a Tétényiben valamilyen Nikoletta nevű szülésznőnél szültem, aki fiatal volta ellenére igen lekezelő módon bánt velem. A szülésfelkészítő előadásokon pl. hangoztatták, hogy nem kötelező a beöntés, főleg, ha a kismama gyakran volt wc-n vajúdás alatt, erre mikor mondtam neki, hogy nem kérek beöntést, mert mert már többször voltam wc-n a vajúdás kezdetétől, és ráadásul fájó terhességi aranyerem van, hát erre se szó se beszéd belém nyomta azt a bazi gumicsövet, miközben közölte, hogy ha már most ennyit nyafogok, akkor nehéz harcom lesz a szüléssel! Aztán meg, mikor már nagyon nagy fájdalmaim voltak úgy dél felé, akkor bejött, és közölte, hogy örülhetek, ha este 7-re (!) megszülök, ettől aztán jó pánikba estem (pedig délután fél háromra megszületett a fiam!). Még le is szidott, hogy mit nyavajgok itt, örüljek, hogy az Ikea szobában lehetek, ráadásul foglalom itt a szobát ilyen hosszú ideig a többi vajúdó elől. Hát, mit mondjak, baromi rosszul esett. Főleg, hogy dög egyedül voltam, a férjem nem jöhetett be, mert nem volt tiszta műtősruha - mire végre kapott egy ruhát, én addigra már teljesen bepánikoltam, szóval az utolsó 2 órában volt csak ott, és a dokimat meg csak az utolsó 1 órára hívta be a szülésznő!!!! Na, ennyit erről.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Zsóka!

Bocs az elírásért, bár igazából nem sokat tévedtem, azt hiszem :-)).
Meg fogom írni, milyen volt, csak találjak időt arra, hogy a héten bemenjek.
A gátvédelem érdekel, azért nem mindegy, hogy még x napig ülni sem tudsz, vagy azért legalább ez nem okoz gondot.
Jó hír, hogy császár után tudsz rendesen is szülni. Aztán majd elmondod, melyik volt jobb:-)

Mónika
adgj
 


Krisztina !

Hát elég borzalmas egy szülésznőt fogtál ki !
Az orvosodat hogy hívták ? Én mindhárom gyerköcömet ott szültem, első szülésnél a Terka volt a szülésznő, hát mit mondjak nem volt túl szimpatikus, második szülésnél egy nagyon aranyos csaj volt, Zsuzsának hívták, most meg Violánál szültem, na de róla már írtam. Az orvosok is mindig mások voltak, mivel a fogadott orvosom csak az első szülésnél volt ott, aztán másodiknál pont szabin volt, szólt egy másik orvosnak Ő jött be, de nagyon szimpatikus volt, most meg az ügyeletesnél szültem, mivel 33 hetes terhesen az mondták, hogy már nem lehet ilyenkor fogadni orvost, én meg nem akartam másik kórházba menni, a orvosom meg bár ott van még a kórházba, de nem lehet fogadott orvos, csak ügyeletesként vezethet szülést. ( Vajon miért ??? )

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szia, Szilvy!

Az én dokim jó orvos, dr. Bálint Sándornak hívják, gondolom, hallottál már róla. Bár az árai elég borsosak, de tényleg látszik rajta az elhivatottság. Őt csak azért szeretném "leváltani" , mert nagyon epidurál-ellenes (már kezdetben kikötötte, hogy nála kizárólag alternatív módon lehet szülni), meg mert csak a szülés előtt 1-2 órával jelent meg, pedig nagy szükségem lett volna rá. Meg hát az ár is számít azért: ha jól tudom, mostanság szülő kismamáknak 40.000 Ft-ot számít fel.

Ja, meg legközelebb a MÁV kórházban szeretnék szülni - az közelebb is van hozzánk, és kultúráltabbnak tűnik (leszámítva, hogy nincs minden szobában pelenkázó, de hát ez egy második gyerekes kismamának nem jelenthet problémát...)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Kriszta!
Nagy örömre szolgál, hogy találtam valakit, aki már szült dr. Bálint Sándornál. Én is őt választottam, mert sokat hallottam róla mindenféle áttételen keresztül. Ha tudsz, légyszi ird meg, hogy milyen tapasztalataid voltak vele. Minden pozitív, illetve negatív információ érdekel.
Köszönöm!
Enikő
Enikő
 


Kedves Enikő!

Szívesen írok neked Bálint dokiról. Látszik rajta, hogy nagyon elhivatott az alternatív (természetes) szülés terén. Hozzáértő doki. Vajúdás közben, mikor már teljes pánikban voltam, ő volt az egyetlen, aki egyből meg tudott nyugtatni. Megfogta a kezem, biztatott, és mindezt nagyon határozottan. Szóval ilyen téren nagyon meg voltam vele elégedve. Ami nem tetszett annyira: a terhesgondozáson volt egy halvány olyan érzésem, hogy nem hallgat végig... Nagyon össze kellett írnom a kérdéseimet, hogy mind fel tudjam tenni neki. Lehet, hogy ez hülyeség, de én akkor így éreztem. Amellett ahogy írtam már korábban is, még az elején kijelentette, hogy most, azonnal el kell döntenem, hogy epidurálisan akarok-e szülni, vagy alternatív módon. Szerintem ezt az ember előre nem tudja eldönteni. Ja, és a szülésen csak az utolsó 1-2 órára jött be, amikor szinte már őrjöngtem, és őt követeltem (pedig nem is volt ez olyan rémes időpont, kb. dél körül lehetett). Persze ha a szülésznők jók lettek volna, akkor ez se jelentett volna problémát. Mindenképp válassz szülésznőt is, és nehogy a Nikoletta nevűt! Borikát és Violát ajánlották többen is. Egy rossz szülésznő teljesen pánikba tud ejteni, és a férjed se biztos, hogy épp melletted lehet, az én esetemben pl. nem volt tiszta műtősruha, azért nem jöhetett be hozzám a férjem jó sokáig (12 órából az utolsó kb. 3 órát lehetett csak velem).

Szóval Bálint dokinál jó kezekben leszel, ne aggódj! Megbízhatsz benne.

Remélem, tudtam valamit segíteni.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Kriszta!
Köszi szépen az információkat. Lehet, hogy csak azért aggódom ennyire, mert az első babámat várom, de annyi horror történetet lehet hallani. Segített, amit írtál. Azt én is érzem, hogy a rendelőben nincs túl sok idő, illetve nem várja ki, amíg végig mondom a mondókámat. Majd én is előre összeszedem a gondolataimat.
Mégegyszer köszönöm!
Enikő
Enikő
 


Kedves Enikő!

Nagyon örülök, hogy segíthettem.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Quizas!!!
Elég régen írtad a kérdésed, remélem még vissza térsz!
Szóval én az említett dokinál ( Gasztonyi ) szültem.A következőt nem nála fogom! Mond ez valamit?! Az elején minden jól ment(kb. a 30.hétig)Az utolsó 4 hétben úgy vizsgált, hogy azt hittem ott helyben megszülök. A vizsgálatok után sokáig görcsöltem.Amikor ezt elmondtam neki azt mondta ez volt a cél.
Amikor eljött a szülés az utolsó fél órára jött be,ráadásul elég türelmetlen volt velem.A varrás nagyon fájt, de ő csak annyit mondott idegessen, hogy lazítsam már el magam.
És a végén a varratszedésre is elfelejtett bejönni.
Több kismamától is hallottam róla hasonlót.Ellenben a múlt héten hallottam nagyon jót is. (Mindha nem is ugyan arról az orvosról lett volna szó)

Azért érdeklődj másnál is,nem akartalak elrémíteni.
Szia : Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

Kedves Zsóka és Ildi köszi a válaszokat, persze hogy örülnék a beszámolónak, lehet hogy már túl is vagy és meg van a baba??? Irj , amint tudsz.
Szóval én most vagyok a 9 hét végén, úgyhogy még az elején. Voltam a klinikán dr Bardóczynál és ngyon szimpi volt, halkan beszél, de az előző dokimhoz képest sokkal bizalomgerjesztőbb, elküldött egy csomó vizsgálatra, majd ha meglesznek az eredmények akkor kell visszamennem, miért izgulok kicsit, azt mondta , hogy 15% esélyem van a toxemiara ha jól írom, mert kicsit magas a vérnyomásom 140/80 és néha bizony rosszul vagyok. e miatt kicsit izgulok, de azért bízom a babában, hogy nem akar idő előtt kibújni.

Nekem a klinika nagyon megnyugtató volt, én is nagy keresésben voltam, szóba jött a Péterfy, a MÁV, a Margit, de valahogy mind elvetődött kül. okok miatt. Amúgy egyszer véletlenül a MÁvba Herczeg dokihoz kerültem, igaz csak egy vérnyomás erejéig, de nagyon szimpi volt. A MÁv ról csak azt hallottam, hogy baromira elszáőlltak a dokik meg mindenki, mert úgy felkapták stb. és az is igaz hogy nem szeretik az érzéstelenítést stb.
A Margitról meg azt, hogy csak azzal bánnak jól aki a főorvos betege, ő pedig már nem fogad több pácienst. ettől függetlenül biztos, hogy a lényeg az, hogy Te megbízz és szimpinek tartsd a dokid.
Olyan rossz , hogy ez ilyen nehéz és ennyire ki vagyunk szolgáltatva , főleg így az első babánál érzem így. Bocs , hogy ennyit írtam.

Ja , volt még egy kérdés, a SOTE I en általában nincs a dokiknak magánrendelésük, de pénzt azt borítékban szerintem nem árt adni egy egy találkozó után, hallottam alkalmanként 2000 ről én picit sokat adtam, de redukálni szeretném, kb ennyire vagy 2500 re.
üdv
Soma
soma
 


Kedves Kanga-Zsebibaba!

Már nem is vártam, hogy valaki válaszol, köszönöm, hogy "tollat ragadtál".
Megerősítetted kételyeimet; én ugyan csak nála rosszabbakkal találkoztam, de ő sem tűnt nagyon figyelmesnek.
Szerencsére még időben vagyok, úgyhogy keresek mást.

Quizas
quizas
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: