Új privát üzeneted érkezett!

Moni!

Judó mondta a minap, hogy bizony mindjárt soron vagy! (én kérdeztem, vajh jösz-e a talira, hát érhetõ, ha így nem!) Szorítok neked, hogy simán menjen minden,aztán üzenj ám nekünk!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!
Koszi a szoritast! Ram fer. Mar nagyon ott szeretnek tartani, hogy indulas a korhazba! Az uzenet jonni fog, Laranak, Judonak, Katanak megy az SMS.
Moni
Moni
 


Sziasztok,
Ma megis elmentem itt Becsben a korhazba magzatviz ugyben, szinte mindenre kiterjedoen megvizsgaltak es szerencsere minden OK, nem az volt. Meglepett, hogy mindenki mennyire kedves volt velem, hihetetlen, ossze sem hasonlithato a pesti elmenyeimmel. UH is volt is David meg mindig fiu Kép.
Moni, drukkolok, es majd probalok irni!
Holnap hajnalban indulunk Olaszorszagba a hetvegere (sogornom eskuvoje), de most, hogy minden aggodalmamat eloszlattak, nyugodtan indulok utnak.
Sziasztok,
Cili2
Cili2
 

 
 

Sziasztok !

Ma voltam a nőgyógyászomnál , kiderült , hogy hólyaggyulladásom van . Nagyon kellemetlen , de én azt hittem , a picur nyom ennyire . Kaptam rá gyógyszert , remélem , hamarosan javulok .

Diétára fogott az orvosom . Kicsit el vagyok keseredve , mert két hét alatt három kilót híztam . Most tartok plussz 19-nél . Ne szörnyülködjetek , komolyan nem vettem észre , hogy ennyire sokat ennék. És meg sem viselnek a fölszedett kilók . De most már oda is kell figyelnem . Káposztalevest főztem . Nem is olyan rossz !

Hát én nem tudom , irigyellek titeket a sok ultrahang miatt . Én ma is kérdeztem , de azt a választ kaptam , hogy már nem lesz . Csak akkor , ha valami gond tünik föl . (Most járok a 36. hét végén .)Lehet , hogy itt minden máshogy van ?!( Mi Németországban vagyunk . )

Jó éjt mindenkinek !
KKriszta.
KKriszta
 


Sziasztok!

Hát ti hol vagytok? Miért van ilyen nagy csönd?
Nálam nincs semmi új! Növögetünk, csütörtökön megyek dokihoz. Egyre jobban érzem, hogy már nincs sok hátra. Furcsa érzés. Már kezdem megszokni ezt az állapotot!

cory
cory
 


Szijasztok!

Mano gratulálok nektek, sok boldogságot!

Ha jól számoltam, akkor ezen a héten Moni a soros...juuj már csak napok kérdése! Micsoda izgalom!

Megvolt a kirándulás, hihetetlenül jól birtuk a sok utazást. A nyaralás végén bónuszként elmentünk 3D-s UH-ra. Ott végig néztük a babát, mindene megvan, mindene tökéletes, szóval makkegészségesnek tünikKép És kilestük, hogy kislány lesz a kis örökmozgó! A súlya pedig 1280 g volt (28 hetesen és 3 naposan). A nagy örömre el is kezdtük a vásárlást, aztán lassan jön a szoba berendezése.

Lányok! Azt honnan lehet tudni, hogy megfordult-e már a baba? Én nem éreztem semmi ilyet, csak abból következtetek, hogy talán már fejjel lefelé van, hogy pár hete még a köldököm alatt rugizott, mostanában viszont egész fenn a bordák környékén boxol. Akkor lehet, hogy már megfordult? De igy, hogy nem is vettem észre? Mondjuk a megfordulás már idöszerü igy a 30.hét elején...

Ez olyan hülyeség, de néha én már aludni sem tudok az izgatottságtól, hogy 2 hónap múlva 3-an leszünk. Az éjszakai pisilések után mindig eszembe jut a baba, és nem tudok visszaaludni. Már úgy haraxom magamra, hogy már most ezen agyalok, pedig még olyan sok van hátra...dehát már annyira várom, micsináljak..

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Lara!

Elvileg minden UH leleten rajta kéne legyen, hogy éppen hogy fekszik a baba. Sokat forgolódnak eleinte, és ekkor még nincs is jelentõsége, hogyan fekszenek. Na, amit nem tudok pontosan, hogy kb. mikor van az, hogy már nincs nagyon helye, valahol kb. az utolsó 5-6 hét lehet, de ezt most csak hasraütésszerûen (ikreimnek tuti hamarabb nem volt már helyük). Szóval ilyenkor jó, ha már fejvégûen vannak, de arról is lehet sok sztorit hallani, amikor valakinek az utolsó napokban fordult be a babája (meg persze olyan is van, aki nem fordul úgy). Ha most voltatok 3D Uh-n, gondolom a jelenlegi fekvése kiderült?!
(ja, és a korábbi forgolódások nem olyan látványosan érezhetõk, mint a sztorikban szereplõ utolsó napokban bekövetkezõek, így a te kislányod is tuti többször megfordult már, és teljesen természetes, hogy ezt nem tudtad egyértelmûre észlelni.)
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Lara! Én az uh elõtt csak a rugdosásból tudtam, hogy merre lehet. Bár elég feltûnõ volt a különbség, mert korábban állandóan a hólyagomat rugdosta, most meg a gyomromat Kép

cory
cory
 


Szijasztok!

Ildi! A 3D-s UH leleten nincs rajta, talán azért, mert ez a vizsgálat videófelvétel céljából készült és gondolom ilyen hivatalos dolgokat nem is néztek. De a héten vagy a jövö héten megyek rendes UH-ra, ott biztosan megnézik.
Ha a 3D UH-n rákérdeztem volna biztos megmondja a doki hogyan fexik, de elfelejtettem :-(((
Csakhát addig is kiváncsi lettem volna, hogy valahonnan ezt biztosan lehet-e tudni, dehát ha Cory tapasztalatait nézem, akkor valószinü már a megfordulás, bár az is igaz, hogy van még ideje...10 hét.

Moni! Mi ez a csönd??? Csak neeeeeeem???
Hogy telnek az utolsó napok, órák?

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara, nekem a 30. heti UH-on már fejvégü volt a baba, de erre én magamtól nem tudtam volna következtetni. Ha mész UH-ra, biztos megmondják, és a doki is meg tudja állapítani. Egyébként megvan már, hogy mi lesz a leányzó neve? Nekünk, öszintén szólva, komoly fejtörést okozott egy harmadik lánynév kitalálása Kép.
Moni, minden OK veletek? Várjuk nagyon a fejleményeket!

Én ma voltam az utolsó orvosi vizsgálaton. Képzeljétek, már egy ujjnyira nyitva a méhszáj!!! A dokim azt mondta, hogy ez még nem jelenti azt, hogy megkezdödött a szülés, de mindenképpen rövidebb lesz a vajúdás (ami azért nem baj)! CTG-re csak a jövö héttöl megyek. Egyébként még mindig úgy érzem, hogy tele vagyok energiával, pedig az éjszakáim nagyon nyugtalanok. Tennivalóm akad böven, hisz a nagyobbik lányom szeptembertöl iskolás lesz, és ugye ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni. A kicsi szobája már nagyjából kész van, de legalábbis a legszükségesebbek már megvannak, már csak a mosás van hátra, de arra már biztosan marad idö.

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Szijasztok!

Fantasztikus hirt kaptam pár perce!
Megszületett Moni kislánya, Viktória Kitti ma 14:25-kor!! :-)))))
2900 gramm és 49 cm.

Olyan jó, hogy én közölhetem :-))))))
Moni nagyon gratulálok igy, itt elsönek!
Sok-sok boldogságot!!!

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Móni!

Én ide írok neked, bár látom a többség az Elsõ napokba, de remélem itt is megtalálod:

SOk -sok boldogságot, jó egészséget, és sok tejecskét kívánok nektek!!

És mesélj nekünk, mihelyst tudsz!!
(úgy eltûntek a régi lányok, elmentek szülni, megvan a baba, itt lessük õket, és csönd van (pl. Krisztina, Kata). Remélem Móni, te nem fogsz hallgatni!!!)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Moni! Most olvasom a nagy hírt. Gratulálok!!! Sok boldogságot kívánok Nektek!

Lányok, ma elöször már én is azt mondom, hogy ez a meleg elviselhetetlen.

Cili, minden rendben veletek? Az olasz utatok óta nem jelentkeztél!

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Szia Andrea, koszi, minden OK, az ut nagyon jol sikerult, de azota el voltam havazva.
Moni, en is gratulalok a pici lanyhozKép!!!
Tegnap hazacokmokoltam Pestre, most mar csak a babaval egyutt megyunk vissza Becsbe. A ferjem viszont hetkozben Becsben lesz, es ha nem hetvegen jon babuci, akkor majd ugy kap egy telefont a parom, hogy induljon, amikor megkezdodik a szules. Mar ha idoben felismerem a dolgot. 2.5 ora alatt itt tud lenni, ugyhogy remelhetoleg nem kesi majd le Kép. A dokik 2 hete mondtak, hogy 2-3 heten belul lehet, hogy szulok, hat ez vegulis letelt, bar en egyelore nem erzem magam "ugy". (A hasam mondjuk lenn vann, de sosem volt igazan nagyon fenn amugy sem.) David baba pedig meg mindig nagyon aktiv. Hetfon megyek majd ujra a klinikara.
Csatlakozom, ez a meleg most mar nekem is sok. Ma minden kis cuccot kimostam, rendezkedtem, de ugy kifaradtam, hogy a vasalasra ma mar nem vallalkoztam.
Andrea, hogy allsz? En most mar kezdem elveszteni az energiamat, hamar kifaradok. Bar lehet, hogy ez a melegtol is van.
En azt "joslom", neked gyors szulesed lesz, igy harmadjara. Nekem pedig lehet, hogy nem tul gyors, mivel elso baba lesz es mar a 29. evemhez kozeledem.
A "nagy"lanyaid gondolom, nagyon varjak mar a kis hugit.
Hali,
Cili2
Cili2
 


Szija lányok!

Hát nagyon úgy tünik, hogy a fele banda nyaralni van...
Cili2, Andrea! Olyan jó nektek, hogy már a célegyenesben vagytok! Már lehet visszafelé számolni a napokat. Hát ezt az állapotot már én is nagyon várom, föleg, mikor ilyen meleg van és már nem is tudok magammal mit kezdeni.
Mi egyébként jól vagyunk, a pici Hanga sokat mocorog, nagyon imádjuk :-)

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Cili2 hidd el Én sem éreztem semmit. Sot szerintem ha nem aznap megyek be CTG-re hanem csak 2-3 nappal késöbb akkor csak 2-3 nappal késöbb születik meg Dávid. Elég egy "mélyreható" vizsgálat ahhoz, hogy beinduljanak a dolgok. Neked nem is mondják meg, hogy miért egyszeruen csak megvizsgálnak és már haza sem mehetsz. Aznap menj CTG-re amikor a dokid ügyel, és tuti beindítja, hogy ne kelljen éjszaka felkelnie. :-))
Nekem így sokkal jobb volt mert nem értem rá idegeskedni. Bementem, vizsgáltak, szültem. Hidd el, hogy ott már annyira peregnek az események, hogy nem lesz idod idegeskedni.

Anita
Sunbird
 


Sziasztok!
Koszi a gratulaciokat! Jol vagyunk, tejci van boven, Viki egy tunder, eszik, es alszik, ejjel csak egyszer kel. Nagyon jol vagyunk, bar a gatseb meg huzodik, ezert csak feloldalasan tudok ulni. A szulesrol roviden annyit, hogy villamgyors volt, du. egykor mentunk be, es 14:25-kor mar kint is volt. Fajasok eleg gyengek voltak, es kozben tudtam pihenni, ami jo volt.Ha elkeszultem az elmenybeszamoloval, akkor jovok.
Moni
Moni
 


Móni, ez a gyorsaság ez nem semmi! Én is bízom benne, hogy gyors szülésem lesz, de ez még egy harmadik szülésnél sem garantált.

Cili, most már akkor végre tényleg bármikor ránk kerülhet a sor!!! Már annyira várom, és persze a lányok is. Most a héten Anyuéknál nyaralnak, így én is többet tudok pihenni, és most tényleg csak a picire koncentrálok. Ma megvettem már a hiányzó dolgokat is, úgyhogy nekem is csak a mosás-vasalás maradt hátra. Én napközben még nagyon jól vagyok, sokat jövök-megyek, de az éjszakáim valóságos rémálom!

Lara, hidd el gyorsan elrepül az idö, és hipp-hopp a te pici lányod is megszületik!

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Hi,
Lara, szep neve lesz a picinek, en meg ezt a nevet nem is hallottam. Kulonben en mar regota visszafele (is) szamolom a napokat.
Anita, nem ertem ezt a beinditas dolgot - elvileg optimalis esetben a baba donti el, mikor akar jonni. (Bar azt is hallottam, hogy Nemetorszagban pl mar nem is igen van hetvegi szules.) Te ugye vegulis csaszarral szultel? Miert?
Moni, ugyik vagytok, sok oromot a picihez, varjuk a beszamolot!
Andrea, hali! Az en ejszakaimmal szerencsere semmi gond, atalszom oket es most - talan mert az ido jobb - nappal is egesz energikus vagyok. Ma voltam a dokimnal, de azt mondja, meg nem szulunk.
Emlekszel meg Shajnira, o is velunk "egyidos" volt. Tegnap olvastam, hogy a 36. heten megszuletett a pici.
Tkriszta, Cory, veletek mi ujsag?

Cili2
Cili2
 


Sziasztok!

Én a hétvégén anyóséknál voltam, de sajnos ott sem volt hûvösebb! Kép Utálom a meleget!
A babóca egyre lustibb. Lehet, hogy már nincs elég helye, vagy lehet, hogy csak utálja a meleget!

cory
cory
 


SZiasztok!

Cory! Nekem anno azt mondták, érdemes naponta, azonos idõszakban számolni a magzatmozgásokat. A szülés elõtt folyamatosan csökken a száma. Bent a kórházban találkoztam is olyan anyukával, aki mondta elõtte, hogy na most már gyanús, (írta, és lehetett látni a számokon), és tényleg másnap megszült. Szóval idõnként bejön.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szijasztok!

Lányok! Nemtudjátok véletlenül, hogy a magzat súlyát miböl számitják ki az ultrahangos vizsgálat alkalmával? Nekem úgy tünt mintha a mellkas vagy gyomor átméröjét mérték volna, de nem vagyok benne biztos...

Sunbird! A CTG az nem olyan vizsgálat, hogy a hasra tesznek egy érzékelöt és kész? Vagy van az utolsó hetekben más vizsgálat is? Már csak a "mélyrehatón" gondolkodtam el...lehet hogy valamit még nem sejtek?

Moni! Hát azért ennyire gyorsra nem gondoltam!! Ez másfél óra! Asszem sokunknak példaképe lettél Kép
Várjuk az élménybeszámolót!!!

Pethes Ildi! Erröl a magzatmozgás számolásról pont ma olvastam :-)))))

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Ildi: még nem szeretnék megszülni!!
Lara: hol olvastál róla?

cory
cory
 


Kismamák kánikulában:

[url=http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/20010803kismamak.html" TARGET="_top]http://www.origo.hu/csalad/szuloknek/20010803kismamak.html[/url]
bigacsiga
 


cica, hajfestés, szolárium

[url=http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=18&cid=2349" TARGET="_top]http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=18&cid=2349[/url]
bigacsiga
 


Szijasztok!

Cory! valamelyik 2000-ben kiadott Kismama újságban. Most kaptam kölcsön egy csomó tavalyi számot, azokat olvasgatom.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara: azóta nem aktuális a dolog, ma nagy buli volt odabent, de tegnap rendesen megijedtem.

cory
cory
 


Sziasztok! Hu de nagy a csend! Minden OK, lányok?
Én megvagyok, söt ma kifejezetten jól vagyok ebben a hüvös esös idöben. Csütörtök-péntek nagyon nyügös voltam, minden bajom volt. Szerintem a közelgö frontot érezhettem. Egyre több és hosszabb ideig tartó méhösszehúzódásaim vannak, de a doki szerint még simán kihúzhatom a hátralévö két hetet. Babóca leginkább már csak mocorog, nem igazán lehet sok helye. Ja, és állandóan csuklik. Öszintén szólva, nagyon szeretnék a jövö héten szülni, mivel az utána következö héten szabin lesz az orvosom, és nem lenne jó másnál szülni.
Cili! Igen, emlékszem Shajnira. Hiányoltam is.

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Sziasztok !


Andrea , neked is fájnak ezek az összehúzódások ? Nekem gyakran nagyon.
A baba néha annyira nyomja a hólyagomat , - forgatja a fejecskéjét , vagy nem tudom -, hogy nem bírok menni . Úgy értem egyáltalán nem , még felállni sem . Tegnap majdnem összeestem . Az orvosom szerint ez normális , de szerinte minden normális amit mondok. Nálatok is van ilyen lányok ? Bocs , de azért kérdezem , mert ez az első terhességem , és nincs még tapasztalatom .
Egyébként nagyon szeretnék már szülni , de úgy néz ki , mi sem fogunk még .

Sziasztok !
KKriszta.
KKriszta
 


Sziasztok!

Kkriszta: nekem ha úgy ülök le, hogy egy kicsit hátra dõlök, akkor ránehezedik a hólyagomra, és csillagokat látok, és pisilni kell, de elmenni nem tudok!

cory
cory
 


Szijasztok!

Cory, Kkriszta, Andrea, Cili2! Olyan jó nektek, mostmár tényleg alig van hátra, lassan már csak 1-2hét vagy pár nap. Hát én ma rájöttem, hogy tényleg az utolsó harmad a leghosszabb. Pedig én már aludni sem tudok, annyira várom már a szülést! Tegnap éjjel is Huggies pelenkákkal álmodtam...elég durva, nem? Minden nap tologatjuk a lakásban az üres babakocsit, meg már hatoccorra olvasom ki a könyveimet...hát én nem tudom hogy fogok még kibirni 8 hetet...borzasztó ez a várakozás, ezért irigyellek titeket!

Na megyek, számolom tovább a napokat :-))
SZijasztok, Lara
lara (lara)
 


Szia Andrea!
Nagyon drukkolok Neked, remélem sikerül még Sárvári hetében szülni, vagy meg lehet várni, amíg visszajön szabiról! Kép Na jó, biztos jobb lenne túllenni rajta! Várjuk a híreket, és üdvözlöm a doktor urat (bár erről a névről nem tud beazonosítani - meg vicceltem! Kép.
Üdv: Judó
Judó
 


Szia "Mindenki"!
Bocsi a megszólításért, de így senki nem marad ki.
Csatlakozom Larához én is borzasztóan irigyellek Benneteket, hogy már ilyen közel vagytok ahhoz, hogy végre kézbevehessétek a kisbabátokat.Kép
Egyébként ez a "hólyagnyomás" engem is érint, már éppen elkezdtem aggódni, de ezek szerint mégicscsak normális. Pedig nekem még majd' két hónapom van.
Szia Lara!
Hivatalosan okt. 3-ra vagyok kiírva és ha jól láttam, Te egy picit utánam vagy.Kép
A babakocsi tologatás nálunk is bevált, sőt már a kiságyat is összetettük, miután az ágyneműt is beszereztük, persze csak próbaképpen. De olyan gyönyörű, hogy úgy maradt 2 napig.Kép Aztán megint szétszedtük. Úgyhogy jól elvagyunk, a Picuri meg lehet, hogy jót kacag rajtunk.KépKép További jó napszámlálást!Kép
Mindenkinek kitartást a babucik tudják, hogy mikor
kell jönniük!Kép
Katica
 


Kriszta, Cory! Bizony nekem is nagyon fájdalmasak tudnak lenni ezek az összehúzódások. És ezek nagyon olyanok, mint a szülési fájások. Úgyhogy én állandóan azt hiszem, hogy most már itt az idö, de mivel nem ismétlödnek rendszeres idöközönként, ezért ez csak "vaklárma".

Lara, Katica! Én csak azzal tudlak bíztatni benneteket, hogy nem olyan rég még én irigyeltem azokat, akik 6-8 héttel elöttem voltak. Kép

Judó, köszi a drukkolást! Egyébként kiderült, hogy a sógórnöm a Sárvári által kijelölt helyettes orvosnál szült (dr Horváth), és ö is nagyon jó orvos. Ezért egy kicsit megnyugodtam, és úgy gondolom jöjjön Babuci, amikor ö akar.

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Hali mindenki,
en olyan jol vagyok es semmim nem faj es annyi energiam van stb, hogy nagyon ugy latom, a babam nem ugy tervezi, hogy 10 nap mulva megszulessen. Sokat mozog, CTG jo. Kontrakcioim vannak, de soha nem fajnak. De persze az a legfontosabb, hogy a kis bebi jol legyen es vegulis jojjon akkor, amikor kivan. Kiveve azt, hogy a dokim szerint a kiirt idopont utan 1 hettel mindenkepp meginditjak a szulest. De mar en is ugy varom, hogy vegre lathassam es megolelhessem. Sot, ha most szombaton megszuletne (vagyis 6 nappal a kiirt ido elott), akkor meg a szulinapunk is egyutt lehetneKép. Szoval nehez elkepzelni, hogy ez a hihetetlenul jo kozerzetem egyszer csak hirtelen szulesbe csapjon at.
Minden turelmetlenkedonek tovabbi kellemes varakozast kivanok!
Sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Sziasztok!
Már megint elkeserítenek az idõjárással, pedig már olyan jó volt! Kép
Én nagyon tartok a szüléstõl!
cory
cory
 


Sziasztok!

Merre vagytok? Remélem mindenki jól van! Vigyázzatok magatokra így az utolsó napokban!
De jó Nektek!Kép

Katica
Katica
 


SZija lányok!

Katica! Igen, én okt.16-ra vagyok kiirva. Végre valaki, aki a környékemen szül! Képzeld a kiságyat mi is összeraktuk, feltettem az ágynemüt, összeszereltük a bútorokat, de nekem nincs szivem már lebontani. Egyenlöre nézegetjük még:-)))Szóval babaszoba berendezve, mostmár csak a kis lakóra kell várniKép
Te dolgozol még vagy már táppénzen vagy?
Vásárlással hogy álltok? Minden megvan már?

Cory! Ezt a meleget én is utálom. A ventillátorunk meg leégett a múlt 7en, mert állandóan ment. Mi lesz most velünk?

Ti hallgatattok zenét a babával együtt? Mi Gloria Estefant és Chopin-t hallgatunk. Kiváncsi vagyok, hogy majd felismeri-e.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Szia Lara,

Én hallgatok zenét a kismacskával, jó kis dallamos-diszkósat, közben táncikálok vele szolidan, meg éneklem a szöveget.
Utána mindig sokat rugdalózik, gondolom tetszik neki és folytatja a táncot Kép

Puszillak,

Mamacica
Mamacica
 


Sziasztok!

Lara! Én már nem dolgozom mivelhogy tanárnéni volnék, így júl.óta itthon vagyok.
A vásárlás nagyjából rendezve, mi egy csomó mindent kaptunk, még pelenka meg ilyen "apróságok" kellennek. Azon töröm a fejem, hogy mikorra legyen ténylegesen kész minden, ideértve mosás, vasalás.
Zenehallgatással sajna hadilábon állok.Kép Legalábbis ami a komolyzenét illeti. Pedig olvastam, hogy nagyon jó.
Én szeretem a meleget, mindenki azt kérdezi, hogy hogy bírom, aztán meg nagy szemeket meresztenek rám.Kép Na Puszi
Katica
Katica
 


Sziasztok!

A mi ventillátorunk még állja a sarat! Persze mindig bíztatom, hogy már csak néhány hét! Kép

cory
cory
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok. Tegnap annyit jöttem-mentem, intéztem a dolgaimat, hogy estére teljesen lefáradtam, söt ma ki sem mozdultam itthonról. Szerencsére a kislányaim annyira tündéri jó gyerekek, hogy egésznap eljátszanak együtt anélkül, hogy bármi gond lenne velük. Délutánonként még aludni is hagynak. Az éjszakai nemalvásokat nagy délutáni alvásokkal pótolom kint a kertben.
Tegnap voltam CTG-én és UH-on, és ezek szerint még minden a legnagyobb rendben, és egyenlöre nem szülök. Babucit 3kg-ra saccolják az UH felvétel alapján, így gondolom ö sem lesz nagyobb 3,5 kg-nál (a lányaim 3,20 és 3,45-tel születtek), ami minden szempontból ideális.

Andrea
Andrea
 


Drága Lányok, Mamacica, Lara! Kép

Olyan jó Titeket újra látni! Kép Remélem nem felejtettetek el, bár márciusban voltam utoljára itt "aktívan", és az már olyan rég volt! Akkoriban még én is mindig ebbe a topicba írogattam, mostmár inkább az "elsö napok, hetek" -et kísérem figyelemmel! Kép
Kisfiam született június 30-án, 3820 grammal és 57 cm-rel! Neve Péter, mint apukájának! Már több mint hat hetes, gyönyörű, egészséges, és nagyon boldog anyuka vagyok!
Kép Kép Kép (És mostmár itthon is van Internetünk!)

Lara! Örömmel olvasom, hogy immár a hetetdik hónapot taposod, és hogy jól vagytok! "Akkoriban" én is a drukkereid közé tartoztam, mikor még a "ma megint megjött"-be kellett írogatnod! Kép Milyen hihetetlen, hogy már itt tartunk, igaz? Kép
Kisfiad lesz vagy kislányod? Nem tudok annyi mindent végigolvasni amiröl lemaradtam, olyan sokminden történt itt míg nem voltam!

Mamacica! Kép

Sokat gondoltam ám Rád! Akkoriban volt az esküvöd, mikor én eltüntem közületek, mert a babavárás 6. hónapjától itthon maradtam, és ezidáig itthon nem volt Internetünk, nagyon hiányzott a Babanet és Ti!
Ezek szerint már Te is a boldog kismamák közé tartozol, az összes aggodalommal, kérdéssel és örömteli várakozással együtt! Kép Szívböl gratulálok!!!
Sikerült kivárni a 3 hónapot a rubeola-oltás után? Kép És most hanyadik hétben vagy?

Ha bármi kérdésetek van lányok a terhességgel, babavárással kapcsolatban, én mint tapasztalt "ex-kismama" szívesen megpróbálok válaszolni!

Vigyázzatok magatokra! Ez nem csak kettötöknek szól ám, hanem minden ezt olvasó kismamának!
Mindenkinek nagyon sok boldog babavárós napot kívánok, és kitartást ebben a nagy höségben!

Puszi: Katus
Katus
 


Lara! Kép

Visszaolvastam egy kicsit, így már tudom, hogy kislányod lesz! Kép Mi lesz a neve?
És ne haragudj, hogy "fiatalítottam" a terhességed, hiszen már a 8. hónapod ez! Kép Látom, nagyon várod a végét, hihetetlen, hogy azt írod, 2 hónap még olyan sok, mikor utoljára "láttalak", akkor pedig alig tudtad még elképzelni, hogy egyszer majd itt tartassz! Kép
Én is ugyanígy voltam szinte mindennel, mint Te, alig vártam a szülést, hogy végre hárman legyünk, rengeteget képzelödtem a babáról, tologattam az üres kocsit, és beleképzeltem ÖT, meg a kisányat is összeszereltük és nem szedtük szét, ott állt baldachinnal, mindennel már a 8. hónapomban nekem is! Kép Kép Kép
Állandóan meghatódott voltam, ha a babaholmikra néztem, simogattam a kis ruhákat, rendezgettem, hajtogattam öket boldog képzelgéssel, hogy milyen édes lesz majd bennük! Kép

De a valóság minden képzeletet felülmúl!!! Kép
Ha megszületik a kisbabád, olyan gyönyörű lesz, hogy egyfolytában csak nézed, nézed, nem tudsz betellni VELE, és olyan picike és édes lesz, hogy meg tudnád zabálni, és csodás érzés lesz hogy HOZZÁTOK hasonlít, látod majd benne önmagadat is, és a szerelmed vonásait, gesztusait, ahogy nyújtózik, ásít, rád néz, annyira csodálatos érzés, akkora boldogság!! Kép Órákig el lehet gyönyörködni benne, mikor alszik, piheg a karodban, meg mikor szopizik, és mohón szívja a tejcsit, közben szorítja az ujjadat a pici kezével! Kép
Tudom, hogy már így is nagyon várod, nem a szívedet akarom fájdítani.. Kép
És még annyit szeretnék elmondani, hogy bármilyen hihetetlen, de visszavágyom a kismamaságot, olyan jó volt, mikor itt volt benn a pocimban, mikor rúgott, mocorgott, állandóan a hasamat simogattam, olyan jó volt a várakozás! Ne legyetek türelmetlenek lányok, ezek a napok is csodásak, tudom hogy már nagyon szeretnétek a karotokban tartani ÖT, de eljön az a nap is a maga idejében! Kép

Lara, még annyit, hogy Nekem a 28. héttöl mondta a doki, hogy már beállt a kicsi fejjel lefelé, és én sem éreztem mikor fordult meg, de onnantól végig úgy maradt és csak fent rugdosott!

Mi végig nem tudtuk mi lesz a neme, fiú-e vagy lány, és így mégnagyobb izgalommal vártam a szülést, amit most elmesélek, csak címszavakban: 16 órát vajudtam, de jó érzésekkel emlékszem vissza az egészre, mert végig az a gondolat volt bennem, hogy VÉGRE! Kép Eljött a nap, amit már annyira vártam, végre történik valami!!! (41. betöltött hetem volt, már egy hete bent voltam a kórházban "a biztonság kedvéért", mert érett, teljesen kihordott magzatnak felelt meg a terhességem az UH alapján is, és gyakoriak voltak a jóslófájásaim, ezért az orvos úgy rendelkezett, legyek benn, hogy minden nap tudjanak CTG-t csinálni). Őrületes nagy kánikula volt, a kórházban egy szobában voltam másik 3 lánnyal, akik szintén a szülést várták bármelyik pillanatban, egész nap jó hangulat volt, rengeteget beszélgettünk, hülyéskedtünk, jól kipihentem magam, mert itthon a ház felújítását a 39. hetemben fejeztük be, és addig rengeteget dolgoztam, pakoltam, takarítottam, persze teljes frászban, hogy bármikor szülhetek és a ház még "romokban" Kép bár a gyerekszoba kész volt, de a konyha pl. nem, még festés volt meg minden, szóval semmit nem pihentem, minden este hullafáradtan estem az ágyba, és imádkoztam, hogy csak most ne szüljek meg éjjel, mert semmi eröm nem lenne hozzá! Hát így teltek az utolsó hetek, aztán a negyvenediken mentem be a kórházba, és onnantól ott vártam, hogy történjen valami, meg jól kipihentem magam. Minden nap volt 2 CTG, a baba nagyon jól érezte magát odabent, méhszáj teljesen zárt, szóval vártam, és úgy éreztem, egy örökkévalóság volt az az egy hét, mert annyit kellett baba nélkül a kórházban töltenem, a maradék 5 napot már a baba-mama szobán! Kép

Június 29-én, (Péter napján) délután 2-kor elfolyt a magzatvíz teljesen váratlanul! Jól meglepödtem, meleg volt (a víz), mintha bepisiltem volna, csak furcsa érzés volt, hogy nem tudtam szabályozni, nem lehetett elállítani, vagy visszatartani, csak folyt, folyt, és én ott álltam a szoba közepén vigyorogva, hogy "Úristen, Úristen, asszem elfolyt a magzatvizem, jajj, micsináljak, húdejó, folyik, végre! Jajjajj, nagyon folyik, mit csináljak, kimenjek a vécére, jajj, neharagudjatok, összevizeztem itt mindent..." közben ott toporogtam, és nem tudtam hová legyek! Kép A szobatársaim meg nevettek és hívták a növért, hogy esemény van. Kép Nagyon izgatott voltam, arra tudtam csak gondolni, végre, nemsokára megláthatom a gyermekemet, szülni fogok, Úristen!!! Kép Kép

Lényeg, hogy ezután éjfélig még sétálgathattam, eleinte csak 10-15 percenként jöttek menstruációs görcs-szerü fájdalmak, a méhszáj nem nagyon akart nyílni. Este héttöl már erösödni kezdtek, és 5 percenként jöttek, igazán erösek, és 3 percesek hajnal 2-töl kezdödtek, amelyek hamarosan 1 percesekké sürüsödtek. Az olyan, hogy kb egy percen át nagyon de nagyon fáj, úgy, hogy azt hiszed nem bírod tovább, és egyszer csak elmúlik, és a következö egy percben nem fáj semmid, de mire erre rájjössz, már jön is a következö kín. Erre így a tudatommal ugyan emlékszem, de magára a fájdalomra nem! Kép Pedig tudom, hogy azok aztán nagyon fájtak! Szorítottam erösen a párom karját, és ha nem lett volna a tudat, hogy végre nemsokára megláthatom, akit már oly nagyon várok 9 hónapja, akkor bizony azt hiszem nem lehetett volna kibírni!

Nektek, akik még a nagy esemény elött álltok, javaslom, hogy a szülés alatt gondoljatok majd a babára, arra, hogy végre elérkezett a nagy nap, tehettek valamit azért, hogy ezentúl veletek lehessen, és megölelhessétek, és minden fájdalom egyre közelebb visz ahhoz a pillanathoz, mikor kint lesz, világra jön, és akkor azonnal elfeledteti veletek az azt megelözö órákat! Kép

A méhszály elöször elvékonyodott, teljesen elsimult, és utána kezdett csak nyílni. Reggel 5-re lett olyan 3-4 ujjnyi, ezután jöttek már tolófájások is. Negyed hatkor kerültem a szülöágyra át a vajúdóból, és június 30-án szombaton reggel 8 óra 5 perckor született meg Kispeti. Tehát majdnem 3 órán át tartott a kitolási szakasz, kemény menet volt, itt írnám, hogy iszonyatos fájdalmakkal, de mégsem akaródzik leírni, mert amint a karomban tartottam a kisfiamat, minden fájdalom, szenvedés egyszerüen "elfelejtödött", képtelen vagyok "visszaidézni", mintha nem is lett volna! CSak egy kellemes emlék maradt a szülésröl, mintha nagyon gyorsan zajlott volna minden!
Ezt szívböl köszönöm a férjemnek, aki végig mellettem volt, és most a világ legbüszkébb édesapja, és köszönöm Dr. Várbíró Szabolcs doktor úrnak, aki csodálatos orvos és ember! (SOTE II. Klinika) Kép

És most itt piheg a kisányikójában a gyönyörű kisfiam... az elöbb szopizott, megölelgettem, megpuszilgattam, nem tudok betellni az illatával, a böre finomságával, az édes szuszogásával, csodálatos érzés anyának lenni! Kép Kép


Katus
Katus
 


Katus.... már vagy ötödszörre olvasom az írásaidatKépKép és nem tudok vele betelniKép
Jaj már csak 16 hét és én is én is én isKépKép
Te biztos nem emléxel rám, és én is csak halványan Rád, én is "ma megint megjött"-ös voltam, kb. onnantól, mikor Larának összejött a picuri...

Kedves Többiek! Kép

Már a babavárásom elejétõl olvaslak Titeket, de hozzászólni nem igazán tudtam sosem (csak egyszer "bejelentkeztem"), mert legalább 3-4 hónappal le vagyok mögöttetek maradva, engem mindig az eggyel elõbbi történés érdekelt, mint ahol Ti tartotok, de azt hiszem, lassan már utolérlek titeket, "felnõttem" hozzátok, legalábbis ezt érzem így, a 24. hét végén.

Sziasztok!
cupp,
Beja
Beja
 


Katus, de jó, hogy jelentkeztél! Én még jól emlékszem rád, és ezúton gratulálok a kisfiadhoz. Legyetek nagyon boldogok, de az írásodból ítélve, ez már most is megvan! Köszi, hogy leírtad a szülésed történetét, mert azt mindanyian szívesen olvassuk, föleg, ha valaki annyira pozitívan áll hozzá, mint te is (mégha valójában igen sok fájdalommal járt is eggyütt).
Érdekes dolog ez a szülés elötti napok türelmetlensége. Én például néha tényleg úgy érzem, hogy most már elég és nem bírom tovább a várakozást, de aztán ez elmúlik és végtelen nyugalom száll rám, és ilyenkor úgy gondolom, hogy jöjjön babuci, amikor ö akar (legyen ez elöbb vagy késöbb a kiírt idöpontnál).

Beja, szeretettel várunk ebbe a topicba is! Én is végigkövettem a "sorsodat" egészen a még "babtervezös" idöktöl kezdve, és a "friss" kismamás topicot is rendszeresen olvasom, ahol tulajdonképpen már a legtöbben egyáltalán nem "friss" kismamákKép.

Sziasztok: Andrea
Andrea
 


Szija lányok!

Katica! Igazából nekünk is az apróságok vannak hátra, a nagyobb darabok (bútor, kiságy, ágynemü) megvannak, jöhet az apraja :-)))
Én úgy tervezem, hogy a 36.hét végére megveszek mindent, söt a kórházba való csomagot is össze akarom majd pakolni. Jobb a biztonság. Aztán a maradék hetekben pihenek ezerrel már jóelöre:-)
Zenehallgatásról annyit, hogy nem muszály komolyzenét hallgatni, bármilyet lehet(mint Mamacica), amit te szerecc, csak azt renceresen.

Cory! Eldöntöttük, hogy jövöre az elsö nyári beruházásunk egy légkondi leszKép

Katus! Nem is tudod mennyire örülök, hogy újra irtál, sokat gondoltam rád, hogy mi lehet veled. Mostmár hogy van otthon internetetek, gyere sürübben, jó? Azt tudtam, hogy Kata elött vagy után voltál kiirva. És tessék most meg olvasom a szuper hirt, hogy kisfiad van! Gratulálok a picihez, a szülésed is a nagykönyv szerint zajlottKépIsmét kedvet kaptam hozzá:-)))))))
Igen, már tényleg a 8.hónapban vagyok :-)))és Hangának fogják hivni a kislányunkat. Egyébként tényleg furi, hogy már itt tartok, régen el sem tudtam volna képzelni. Mostanában azt nem fogom még fel, hogy eccer én is szülni fogok, az meg végképp hihetetlen, hogy eljön az ideje...61 nap múlva..legalábbis a kiirás szerintKép
Olyan szépen irtad le, hogy milyennek látod a kisfiad! Én is mint Beja többször átolvastam:-)))

Beja! Gyere csak minél gyakrabban! Én már "kiskoromtól" (6 hét) kezdve ide is irok :-))
Szóval nem lehecc lemaradva, pláne 24 hetesen!

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok, nalunk meg minden valtozatlan, nem is erzem, hogy mar csak 7 napom van, tok jol vagyok.
Kepzeljetek, 5 hete rendeltuk meg a Megatoysban (Soroksari) a kisagyat (azert cak akkor, mert addig azt mondtak, mindig van raktaron - hat nem volt, ami nekunk kellett), 3 hetes szallitasi hataridot igertek, azota pedig le se sz-nak, hiaba hivom oket, elnezest kernek, megigerik, hogy visszahivnak, aztan ra kell jonnom, hogy csak hazudnak es egyszer sem hivtak vissza. Szoval a Megatoyssal ilyen ertelemben vigyazzatok. A kisagyon kivul persze minden megvan es ha az meg a szules idejere sem jonnne meg, akkor is tudjuk hova fektetni kisbebit, de azert ez megis kiakaszto.
Kedves Katus, de jo, hogy visszatertel, emlekszem, mindig olyan nagyon kedves dolgokat irtal es hianyoztal, amikor eltuntel. Gratulalok az edes kis Peterhez es koszi a csodalatos szules beszamolot.
Beja, vegre tovabbi "mar nem is olyan friss kismamak"-at is udvozolhetunk itt is.
Sziasztok,
Cili2
Cili2
 


Sziasztok !

Kedves Katus!

Én is csak gratulálni tudok!! Fantasztikus, hogy milyen jól át tudod adni így levélen keresztül is az érzéseidet.
Emlékszem, mennyit "aggódtál ", hogy mi lesz , ha megszületik a Baba, de látod minden megoldódik.
Lassan már én is a 30. hetet taposom, nagyon jó érzés. Valószínűleg nálunk is kisfiúval bővül majd a család, becses neve pedig Bence lesz. Ha mégis kislány lenne, az az apuka feladat, hogy nevet találjon ki.

Mi még semmit nem vásároltunk, de ami késik nem múlik. Úgy nagyjából már mindent kinéztünk. A babkocsi Chicco lesz.A kiságyat, szekrényt azt a RS bútórboltban vesszük meg, vagyis eddig nem találtunk jobbat.

Rucikból meg a segítségeteket kérném: Miből mennyit, mekkorát stb ???

Mindenkit puszil: Király Kati
Király Kati
 


Sziasztok!

Köszönöm a meleg fogadtatástKép

Király Kata, szió! Az RS bútorboltban végülis milyen kiságyat és szekrényt (és pelenkázót) néztetek ki, és ha szabad megkérdezni, mennyiért? Érdekelne, mert a szeptemberi kiadásunk ez lenneKép

Lara, Téged is kérdeznélek, milyen kiságyat és szekrényt (pelenkázót) vettetek?

A ruhatár összállításához én is kérnék segítséget, mibõl mennyit és mekkorát egy Mikuláskor születõ babának? (Egy mikulássapkát már beszereztem, de ezt majd csak a fényképezés kedvéértKép)

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy van-e köztetek olyan, aki a MÁV-ban fog szülni?

Huhh, egyelõre ennyiKép

Köszi,
puszi
Beja
Beja
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: