Új privát üzeneted érkezett!

csináltattam új útleveleket a gyerekeimnek,mert az övéké lejárt.pénteken elmegyünk Ukrajnába,még nem voltam ott a gyerekeim keresztanyja is jön,de én vezetek,remélem jó lesz,de csak 4-5 napot leszünk.amúgy a húsvbét nagyon jól telt.

mó73
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek!

Megymag!
Örülök, hogy jól sikerült a kiruccanás! Gondoltam Rád! Milyen érdekes lehet tavaszból a kicsit télbe átlendülni!
Jó kis sportos család vagytok, ez igen! Az meg tényleg tuti, hogy vigyáztak a gyerekekre, így ti is ki tudtatok kapcsolni.
Igaz ami igaz: sokat kell(ene) kis országunknak fejlődni még! Nekem akkor tűnt ez nagyon fel, amikor 1 évet Németo-ban töltöttem ösztöndíjasként és amikor haza kellett jönni, akkor furcsa volt. Ám érdekes módon amikor először hazajöttem 3 hónap után, Bp. csendesnek tűnt...a németek olyan hangosak mindig! Szóval előnyök is vannak ám!
Remélem a lelkivilágodnak is jót tett a síelés és feltöltekezést is jelentett ez a „tavaszi telelés”!
Megértem, hogy nem hiányzott tv, laptop ilyesmi. Én is már hetek óta nem nézek tv-t, de egyáltalán nem gond.

Többiek? Soron következő kismamák, mi van Veletek? Timika, Evicuska? Bízom benne, hogy minden okés mindnyájatokkal!

Újdonsült két ill. többgyerekes anyukák? Hogy bírjátok a strapát? Hogy teltek az ünnepek?
Enikő! Szoptatásügyileg mi a helyzet?
Háziboszi! Nagyon édi Alízod!
Virág! Nagyon ügyes vagy! És csodaszépek a sütik, biztos nagyon finomak is! A kiflireceptet fel tudod tenni? Szeretném én is kipróbálni! Megnéztem az általad ajánlott szulnijo.hu-t nagyon jó tényleg!
Eveta! Örülök, hogy ki tudtál kapcsolódni! Nekem is jól esnek az ilyen programok!
Borg! Kíváncsi vagyok,mit mond majd a dokid a kontrollon a heggel kapcsolatban!
Evicuska! Neked az első várandósságnál magas vérnyomásod volt?Bocsi, ha már előkerült a téma, én nem emlékszem már rá. Nekem igen, toxámiés voltam és én is szedtem dopegytet, meg cordaflexet, ezért is lett csaszi.

Csipis szemmel kapcsolatban: nekünk még a Heim Pálban átmosták Huncut könnycsatornáját, és azután mégegyszer 3-4 hós korában.

2.csaszi: tényleg gyorsabb a felépülés? Én ezt is, azt is hallottam, valszeg az elsőszülött miatt igen, mert az ember lányának nincs annyi ideje odafigyelni...?

Rétes! Aranyos volt a sztoritok!

Kicsit rólunk!
A napján hármasban megtartottuk Huncut első szülinapját! Sütöttem tortát, félig-meddig Megymag receptje szerint, magamhoz képest elég jól sikerült. Elmentünk délelőtt fényképezkedni az egyik fotós barátnőmhöz, H. nagyon ügyes volt, hamar oldódott, jól sikerültek a képek. Kis díszítés is volt a házban, lufi, ilyesmi, H. nagyon örült! Húsvét vasárnap pedig az egész család nálunk volt, és akkor nagycsaládilag megünnepeltük a szülinapot. Jóóó sokan voltunk, jóóó sokat ettünk, közben ugye szolgálataink, és közben felső 2 fogacska is törekszik kifelé….napok óta nem aludtunk jól, szóval naggggyon elfáradtam. De jó volt. H. kicsit megfázott, köhög is, pedig nemrég jöttünk ki belőle…
Azt még nem is írtam, hogy H. kapott tőlünk egy tologatós triciklit, azóta csak abban közlekedünk mindenfelé, a babakocsit már el is raktuk. Meg vettünk neki egy felfújható gumipacit, azt is nagyon élvezi.

Szép tavaszias napokat, jó kintlétet mindnekinek!
Üdv
borakata
Vendég
 


Sziasztok!

Meggymag! Nagyon örülök, hogy jól sikerült a hét. Ahogy kiveszem a szavaidból, nem sikerült az elkövetkező 80 évre feltöltődni, de azért ne légy így elkeseredve! Szebb az élet, ha nem egyszerűen megpróbálsz nem észrevenni minden sz.rt, ami körülöttünk van...

Törpiek! Ti hogy vagytok? Enikő, Tündi? És a márciusi ifjú hölgyek? Hihetetlen, milyen gyorsan telik az idő! A leánykám is már lassa, 4 hetes! Végre nem csak eszik-alszik-este sír, hanem sokat nézeget is, és visszadumál (már most-nem lehet elég korán kezdeni :) ), mosolyog. Már majd' elelejtettem, milyen édes egy ilyen pici baba :) Te is így voltál vele, Viki?
A kétgyerekes mindennapok-lekopogom, jól mennek. Bár nem tudom, mivel telik el néha egy-egy nap. A maiból pl csak annyi ragadt meg hogy folyamatosan pelenkáztam és etettem hol a kicsit, hol a picit :shock:
Gergő is helyrerázódott, sokat szeretgeti a kiscsajt, de ahogy meséltétek, van még egy-két hónapunk, hogy kitörjön az igazi tesóféltékenység.
És csütörtökön megkapta a 18. havi emlékeztető oltást, és nem volt utána ájulásos kis előadása(mint ami volt a 3. és a 4. hónapban neki)! Akkora kő esett le a szívünkről!!! Tartottam pedig tőle rendesen.
És most lelépek, mert kezdődik két jó kis sorozat :)

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
háziboszi
 
 

 
 

Sziasztok,
a síelést nagyon irigylem, nekünk idén kimaradt Benedek miatt, remélem jövőre pótoljuk.

Boldog születésnapot Huncutnak! A felfújható hintaló szuper ajándék!

Mi jól vagyunk, attól eltekintve, hogy a hirtelen felmelegedés miatt napok óta fáj a fejem, és csak Algopyrint merek bevenni, de azt is csak mértékkel. Benedeket is kicsit megzakkantotta a meklegedés (legalábbis remélem, hogy csak erről van szó), 2 napig csak csimpaszkodva érezte jól magát, semmi más nem jött be, amikor altatni akartam. Ma cserébe alvónapot tart, nem is fürdött, mert 7-kor beájult. Szegénynek gyakran fáj a hasa, nyökdécsel, brekeg, úgy sajnálom, jó lenne, ha hamar elmúlna. Lehet, hogy túl mohón és túl sokat eszik, nagyon igyekszik behozni a 3 kilós babákat, már 3420 gramm, 1 hónapos korára meglesz az 1 kg hizás.

Léna egyre újabb tudományokat fejleszt, egyedül leviszi a szemetet, egyedül hajat mos és töröl, és megtanult csillagot rajzolni. Nagyon örült a gyűrűhintának, sokat tornázik vele. Ma hármasban játszótereztünk, a jégesőt pedig egy közeli kocsmában fedett kertjében vészeltük át. Látványos volt, Benedeket is teljesen lekötötte az eső kopogása.

Kép

Kép
eveta
 
 


Hello,
köszi a kedves fogadtatást, már hiányoztatok- a laptop nem, de ti igen.. :lol:

Igen, ha 80 évre nem is, de kicsit sikerült feltöltekezni, új lendületet kaptam végre, már nagyon rám fért. Persze az otthoni gondok nem múltak (még) teljesen el, de nagyon remélem pozitívabb tudok lenni.

Ábelom tegnap ottmaradt anyóspajtáséknál, ma este érkezik, már nagyon várom, ő sztem nem annyira szeretne hazajönni... :roll:

Borakata! Nerkünk is jött 2 örlő fog is egyszerre, amíg kint voltunk, így a végére elég nyügi lett K, még hőemi is volt.
Nálunk minden egyes fog náthába torkollik, most is szívom még neki a nóziját. Sajnos ilyenkor sok gyerkőnek lepasszol kicsit az immunrendszere és nem bírnak azokkal a vírusokkal, amiket normál esetben valszeg fel se vennének. Kitartás..

ma egy barátnőm is itt volt, jót dumcsiztunk. Amikor elment észrevettem, hogy nincs jól bekötve a gyerek bébihordozója az autóba - majdnem az ütő megállt bennem.. :roll: Erre azt mondta h a tesójáék mind a két gyerekkel így használták....hűűű pedig a hátoldalán még rá is van rajzolva, hogyan kell a biztonsági övet vezetni, ő meg csak a lábrésznél kötötte be, a hordozó háta mögé nem vezette el. Megpróbáltam bekötni, de olyan nagy ez az új típusú hordozó, hogy a régebbi autókban ehhez rövid a biztonsági öv. Anno mi is így jártunk a régi Nissanunkkal, el is adtuk. Gyorsan odaadtam neki a mi hordinkat, az egy kicsit régebbi, még mostani szabvány szerinti és az szerencsére éppen befért, épp elég volt hozzá az öv. Huhhhh. Úgyhogy odaadtam neki. Asszem ezért mondják, hogy ha veszel ülést mindig próbáld be az autódba.... nagyon megijedtem először, belegondolni is szörnyű, mi történhet egy ilyen picivel egy kis ütközéskor akár. Sokszor hallottam már, hogy a gyereksérülések nagy részénél nincs az ülés helyesen rögzítve. Ezt eddig nem is értettem, hogy értelmes embereknél hogyan fordulhat elő ilyesmi, bár ha belegondolok, hogy anyám mai napig nem tudja a kisebbik gyerekülés csatját bekapcsolni... háát lehet hogy kell egyfajta műszaki érzék a bizonyos ketyerékhez....
megymag
 
 


Sziasztok!
Első gyermekem császárral született, nagyon szeretném természetesen szülni a másodikat. Tudtok nekem ajánlani vbac párti orvosokat Budapesten?
gamand
 
 


Hello Mindenki!

Kicsit elszálltam valamerre - most is csak pár percem van, úgy tűnik.
Húsvétkor nem voltunk itthon, elmentünk "ünnepelni", remek volt. Sajnos azonban az utolsó napra Ilka náthás lett - onnantól három napig folyt az orra, hőemelkedése volt, és állati nyűgös volt (na ja, néha neki is jár...). Két nap késéssel megérezhettem, hogy miért: átkozott torokfájással jár ez a szerencsétlen nyavalya, pedig kívülről nem tűnik egyébként vészesnek. Nekem még a fejem is fájt hozzá, hangom meg ma van először valamelyest használhatóan.
Egyébként viszont öröm az élet ilyen szép időben!

Megymag: irigykedem! Évek óta nem síeltem!
Már kétszer is sütöttem a Te-féle sütit, és bombasztikus, amilyen egyszerű és mégis finom! Egy kérdés: én tettem bele pici szódabikarbónát. De igazából nem kell?

Ilka egyébként a fogait nyomja kifele folyamatosan, már (majdnem) hatnál járunk, ebből négy most jött két hét alatt - nyilván ezért is a nagy nátha. Továbbra is tolatva kúszik, illetve intenzívebb helyváltoztatásként oldalra gurulva közlekedik. A szoba egyik végéből a másikig eljut ezzel, csuda kis pörgettyű!
Andriskám mimózaságában virágzik, nem könnyű mostanában neki.
Én meg... kapkodom a fejem és szívesen aludnék már egy jót.

Na, ennyi jutott, mennem is kell.
Ritmit, mizujs? Borg? Tündi?

:roll:

Kép

Kép
zsolka
 
 


Szia Zsolka!

Örülök, hogy hallok rólatok is!
Kitartást a nyavalyákhoz.
Eredetileg nem kell bele szódabikarbóna, de a múltkor én is tettem bele egy kis sütőport, mondjuk sztem jobb anélkül de ez egyéni vélemény.

Szép napot mindenkinek!
megymag
 
 


Hello Megymag-hadnagy!
Öröm új hsz-ként Tőled kapni pár személyes szót! :D
Okes, akkor legközelebb megkockáztatom adalék nélkül. Minap táraztam be a következő (4 db :oops: ) sárga Szerecsent... Egészségemre! :roll:

Kép

Kép
zsolka
 
 


KisLilla, Virág!

Emlékeztek a pécsi párra császáros műhelyről?
Képzeljétek, nemrég csiripelték a madarak, hogy sikerült Ágiékkal megszülnie két császár után a babát. Igaz kórházba mentek, mert elhúzódott a vajúdás, de spontán szülése volt!
Többet sajnos nem tudok, remélem majd Timi megírja a részleteket is!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


Hűű, ha, akkor Zsolka te is csokisüti-fan lettél...

Tündi, ez de jóó, hogy ilyen is van, Nagyon jó lenne a részleteket is hallani. Talán ez a 2 csaszi után egy spontán ez most olyan mint 10 éve a sima vbac téma, magyarul idővel talán ebben is lesz elmozdulás az állami egészségügyben.
megymag
 
 


Jesszusom Tündi, ez fantasztikus!!!!!
Várjuk a részleteket!!!
(Nekem is ígérte Timi a wiw-en, h majd beszámol, gondolom most van jobb dolga is:))
kislilla
 
 


Sziasztok!

Minden okés velünk, a héten voltam dokinál, Róza végre megfordult, úgyhogy most már minden okés tényleg. Kicsit aggódtam emiatt, hogy nem-e én blokkolom a lánykát hogy beforduljon... A dokim is nagyon örült.

Borakata: magas vérnyomásom volt Zalánnal, már a 32.héttől dopegytet szedtem, 2x1-et, a végén, a 37. hét után lett felemelve 3*1re, de 145/92-nél sose mértek többet. Amikor a túlhordás miatt befektettek, a kórházban teljesen normálisak voltak az értékek.
Most okésak az eredmények, igyekszem naponta 3x mérni, hogy ha megint orvos közelben magasabbat mérnének, tudjam mutogatni, hogy csak fóbia miatt lehet :D De pl. tegnap is 125/82-t mértek. Súlyom is egyelőre csak +2kg-val nőtt, így legalább a szívemnek se okozok olyan nagy megterhelést.
Bokám szokott vizesedni, de pihenéssel, icipici odafigyeléssel karbantartható.

Tök szuper hogy annak a pécsi párnak sikerült! :D Olyan jó ilyet hallani. Én így császár után nem merném bevállalni az otthonszülést, elsőre kellett volna... főleg ha az ember olvasgatja az Ina May Gaskin könyvben a szüléstörténeteket, hát milliószor megfordul a fejemben, hogy de jó lenne/lett volna...

Kép
Kép
evicuska
 
 


Zsolka, gyógyuljatok! mit jelent, hogy nagyfiad mimóza? miért nincs könnyű dolga? azért, mert Ilka már ilyen ügyesen közlekedik?
Evicuska, szuper, hogy Róza befordult :) tudja ez a kislány, mi a dolga.
Meggymag,remélem sikerül minél hamarabb visszarázódni. mi is vágyunk kifelé,de hosszabb időre is, elsősorban a munka-megélhetés jobb aránya miatt... hát meglátjuk...
ez a sielés szuperül hangzik :)
Gamand, dr. Bálint Mihály a Szent Imrében tuti tipp :) Kislilla is vele szült.
infó: http://www.golyafeszek.hu/szul.phtml
Timiéknek itt is gratula, várjuk a bővebb beszámolót :)

Kislilla, én is olvastam a szülnijót, azért lenne egy megjegyzésem hozzá. az addig rendben van, hogy fejben dől el, meg hinni kell benne, de ha mindig igy lenne, akkor a császár nem is létezne, mint műtét. mert akkor a sima szülésben bárki hihetne ennyire...
szóval azt akarom mondani, hogy a hit sem minden. aki kevésbé parázós, aggódós, lelkizős, annak könnyebb hinni is, ebben biztos vagyok.

Kép
borgmama
 
 


Borakata, utólagos boldog szülinapot Hunornak!
és drukk a fogacskákhoz!

rólunk: Léna 1 hósan 4880 g volt, szépen hizik :)
tündérbogár, mosolyog, nézelődik. a bal csipője gyengébb, terpeszpelust kell viseljünk. a Heim Pál kh. ismét leszerepelt nálam, az ottani főatyaisten adjunktus mindent rendben talált, és csak véletlenül, a nem kötelező, fizetős uh-n derült ki, hogy gond van. igaz is, 30 mp-ben szerintem nem lehet egy gyereket megvizsgálni, mint ahogy a heimben tették (sajnos nem vicc!)... ehh nem is kommentálom.
Szolnokra mentünk másik ortopédhez, ott normális hozzáállást tapasztaltunk, és ott irták elő a pelust, és minden tisztába tevéskor tornáztatnom kell a kicsit. szerencsére nem vészes, rendbe fog jönni.

Kép
borgmama
 
 


Lehet,hogy jól hangzik,hogy 2császi után spontán szülés,de ez borzasztó veszélyes és ritka,igen felelőtlen orvos aki ezt hagyta,jó,hogy nem lett baj!!!!!a vörösbegy aki a másik fórumban szokott írni ,épp most írta,hogy aláírta a beleegyezést a petevezeték lekötéséhez,mivel 4 hét múlva lesz a 4.programozott császija.hát szurkolok neki!!

mó73
 
 


Sziasztok!

Mó73! Ez a topik azért jött létre, hogy akik császár után a normál szülést meg szeretnék próbálni itt támogatásra, meghallgatásra találjanak és a tapasztalatainkat megosszuk egymással! Azt gondolom te topikot tévesztettél!
A spontán szülés borzasztóan veszélyes? És mi nem az? Veszélyes élni is és közlekedni is. Aztán mégis mind élünk és közlekedünk. Sőt megtanítjuk erre a gyerekeinket is.
Ha valaki ágyban marad, hogy nehogy baj érje, akkor a szentkép esik rá! Szóval erről ennyit!
Bocsánat, de ez kikívánkozott belőlem!

Megymag! Nagyon örülök, hogy sikerült kicsit feltöltődnöd! Én is megsütöttem a csokis sütidet, de nekem nem lett olyan jó valamiért. Tényleg 25 dkg margarin kell bele? Nem tudom mit rontottam el.

Evicuska! Ügyes kicsi Rózád! Tudja mi a dolga! Szorítok nektek, hogy ne jöjjenek elő a régi problémák!

Én nagyon örülök, hogy sikerült 2 csaszi után a harmadik spontán! Így látok némi halvány reménysugárt számomra is!
Nagyon jó ilyet hallani!

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


isarenikő,te nagyon laikus vagy ebben a témában,ezért nem vitázok veled.én orvosilag írtam,hogy veszélyes.a véletlent nem tudod elkerülni,de ,hogy valaki saját magára hozzon bajt az már szánalmas.én nem vagyok orvos, de sok orvos van körülöttem a társaságomban,és nagyon tapasztalt vagyok,mivel 6 gyerekem van,az utolsó 2 szülésem császár volt.És nem topikot tévesztettem,azt gondolom mindenki leírhatja a véleményét,sőt....Biztos vagyok benne,hogy olyan nők is vannak ,akik császi után csak azért szeretnének simán szülni,hogy azt is "kipróbálják",de közben semmit nem tudnak a veszélyekről.De most ebbe nem megyek bele.

mó73
 
 


Borgmama!

A hittel kapcsolatban egyetértek Veled!

Isarenikő!

Köszönöm szépen, ideje volt......................!!!!!!!!!!!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


virág! mi van veletek?írj,ha van időd.a dokival még nem beszéltem,mert most annyi dolgom volt,az utazást is eltoltuk 1 héttel.most rohannom kell.szia

mó73
 
 


Mó!

Miért nem privizel Virágnak........?

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


b.tünde,mi közöd hozzá????????????????

mó73
 
 


Kedves Mó, köszönjük a felvilágositást. A privát üzeneteidet kérjük ird PRIVÁTba, mert nem tartoznak a topikra, és a "tapasztalataidból" pedig köszönjük, nem kérünk.
képzeld, felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk dönteni, mi a veszélyes a számunkra, és mi nem. mi is konzultálunk orvosokkal, olvasunk szakirodalmat, nekünk is fontos a saját és a gyermekünk egészsége is, még ha ez számodra nem is elképzelhető!
és képzeld, én is orvosok között élek, a szüleim is azok! sőt, én magam is császár után normál úton születtem, és az édesanyám biztatott a legjobban!
részemről a témát befejezem, remélem hogy végre rájössz, itt nincs keresnivalód, és keresel olyanokat, akiket bátran ijesztgethetsz!

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mamacsibe!

Mindannyiunk nevében köszönöm a remek megfogalmazást!

Kép[/url
Kép[/url]
Kép[/url]
b.tünde
 
 


"okos enged szamár szenved" én primitívekkel nem foglalkozom,de abba a topikba írok amelyikbe akarok.kopj le tündével együtt .

mó73
 
 


Sajnálom, hogy ilyen hangnembe ment át a beszélgetés!

Kedves Mó! Remélem rájössz, hogy itt téged senki nem akar bántan, éppcsak arról van szó, hogy itt mind másképp gondolkodunk mint te! De hogy erre rájöjjél el kellene olvasnod a korábbi 49 oldalt is! Akik ide irogatunk, mind szerettünk volna, vagy szeretnénk normál uton szülni. Na persze elsősorban nem a saját élményünkért, hanem mert az a legjobb mint a babának, mint a mamának és nemcsak szellemileg, hanem fizikailag is.
És hogy van olyan orvos aki ezt vállalja? Igen van, mert megvan a tudása hozzá, hogy időben felismerje ha bármi probléma van és még időben lépjen ha szükséges. (Mert ugye egy szülés nem zajlik le 5 perc alatt, tehát rengeteg idő van lépni)
Na és persze nem vagyunk hűlyék, meg primitívek sem! Nyilván a legfontosabb a baba és a saját egészségünk! Tehát nem MINDENÁRON, akarjuk, amit akarunk, egyszerűen csak lehetőséget szeretnénk kapni arra, ami más országokban egyértelmű, de itt még gyerekcipőkben jár.

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


isarenikő.köszönöm neked,hogy te legalább kultúráltan írsz.én nem szeretnék haragot senkivel,csak mivel demokráciát gondoltam ,így mindenkinek más a véleménye.

mó73
 
 


Sziasztok!
Hú, lányok, asszonyok! Mi van most itt?!

Mó, kedves!

"okos enged szamár szenved" én primitívekkel nem foglalkozom,de abba a topikba írok amelyikbe akarok.kopj le tündével együtt .

Ez vajon kultúrált volt? :roll: :shock:
Ebben a topikban még soha nem volt ilyen a hangnem, nem lenne nyerő elkezdeni! Oda írsz, ahová csak akarsz, természetesen, de ne csodálkozz, ha egy idő után nem fognak veled beszélgetni az emberek! Voltak eddig is vitáink a többiekkel, mivel itt tényleg demokrácia van és nem egyforma a véleményünk sem. Viszont a viták mindig olyan hangnemben zajlottak, amit szemtől-szemben is bevállaltunk volna a másikkal szemben.


Vicuska!
Jó hír, h megfordult végül a bébi. Ilyenkor már úgy is maradnak, vagy még van esély a további forgásokra?

No, megyek, Mik felébredt!
Viki
Vendég
 


Ajjajaj... ez aztán a hangulat!
Hölgyeim, mindenki vissza az öltözőbe!

Demokráciában nincs itt hiány, de sértéseket egymás fejéhez vagdosni nem alkotmányos alapjog, értelme se nagyon van, mert nem erre jött létre ez a fórum. Ellenvéleményt kifejteni természetesen szabad, sőt hasznos is, hiszen a viták teszik lehetővé a továbbgondolást, az érvek ütköztetését. A tapasztalatok meg egyenesen kincset érnek, még ha szubjektívek is. Az is elfogadható, ha egyikünk veszélyesnek ítéli, amitől más lelkesedik. Minősíteni a másik elgondolását viszont óvatosan kéne, mert állati bántó lehet egy-egy hevesebb megfogalmazás, és az könnyen elveheti az érintett kedvét a további párbeszédtől - márpedig az nem cél egy beszélgetős fórumon, nem igaz?
És aztán persze van, aki meggyőzhetetlen és konok ebben vagy abban, és olyan is van, hogy az ember belefárad egy vitába, s onnantól már csak nyom egy Page Down gombot, ha előjön a téma... Lehet, hogy olykor ez a lehető legbölcsebb hozzáállás. Aztán hátha elfogy az a téma...

És persze ez is egy szubjektív vélemény volt.

Kép

Kép
zsolka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, időnként beleolvastam, mi van veletek, csak hát itt a jó idő, Trudi 2 hete elindult, egyre többet igényli az udvari létet, meg az iskolában is sűrűsödnek a dolgaim :D


Tényleg ne essünk egymásnak itt ilyenek miatt! Én ugyan nagyon sok mindent elfogadhatónak tartok annak ellenére, hogy elsőre én is egy biztonságosabbnak tűnő kórházba mentem szülni. Ki tudja, mire lennék képes mondjuk 2 császár után, ha annyira nem akarnék egy következőt. Szerintem mindenki döntse el maga, mennyi kockázatot vállal, milyen veszélyesnek ítél helyzeteket. És így lehet ezen a fórumon keresztól olyan orvost is találni, aki vállal sok császárt, meg olyat is, akinél még 2 után is lehet próbálkozni. Szerintem nincs ezzel semmi baj, sőt. Lehet, hogy így furcsán jön ki, hogy Mónak pont én ajánlok egy olyan orvost, aki csinál sok császárt, mikor én magam mást szeretnék. De nagyjából ismerem őt, tudom, hogy rendes orvos, csak éppen ebben a kérdésben ennyire szigorú a hozzáállása.

Mó!
Erre a kérdésre itt is válaszolhatok: sajnos nem tudom, de feltételezem, hogy nem számít neki, ki csinálta az előzőeket. Van egy ismerősöm, akinek ő csinálta a 3.-at, az előzőeket meg más, nála nem számított.
Te egyébként semmi esetre sem próbálkoznál meg hüvelyivel? Csak mert neked a császár előtt voltak sima szüléseid, tudtommal ez még a szigorúbb orvosoknál is "enyhítő körülmény" a jövőre nézve. Ezt nekem ez a "szigorú" orvos mondta, hogy ha egyszer már kitágult volna annyira a méh, az egy kicsit könnyebb eset - de ő abban az esetben sem biztos, hogy vállalná a sima szülést.

Én ha erre az orvosra hallgattam volna, akkor annyira megijedtem volna, hogy egy császár után sem keresgélnék - de szerencsére visszamentem a saját orvosomhoz is, aki műár egyáltalán nem minősítette ezt olyan veszélyesnek, és erre a fórumra is rátaláltam (meg közben egy másikra is). Szerintem ha így nézzük, a veszély megítélése nagyon is szubjektív, vagy mondjuk, orvosfüggő.

Tünde!
Én emlékszem rád a csoportból (sőt, iwiwen is próbáltalak megtalálni, de úgy tűnik, nem voltam túl találékony) :D , meg Kislillára is
:D

Nekem nagyon nagy erőt ad ennek a pécsi párnak a története - egy másik fórumról már értesültem róla, de nem tudok több részletet, csak hogy a végén kórházba kellett menniük, de sikerült neki.

Írom majd a stangli receptjét is, csak most romeltakarítok, vendégeink voltak :)
Vendég
 


Evicuska!
nagyon jó hogy jöttél, örülök, hogy ilyen jól vagy és sikerül kivédeni az első terhességnél föllépő problémákat. 2 kg plusz? Te aztán ügyes vagy!
Vendég
 


zsolka,végre valaki aki igazságot tesz,én is így gondolom,de vannak akik nem értik,csak belém kötöttek,de ilyen emberekkel nem kell foglalkozni, és kész.. te is láttad én csak a véleményemet írtam le ,és simán "letámadtak".téma lezárva.....

mó73
 
 


szia virág!örülök,hogy jelentkeztél,és tök igazat írtál,teljesen egyformán gondolkozunk!hamarosan felkeresem azt az orvost,köszi mégegyszer a segítséget.egyébként vagyok én is iwiw-en bezjian mónika néven.majd írok csak most lépnem kell,mert épp vendégek vannak.Alexomról egy kép: Kép

mó73
 
 


Borgmama, köszönöm a választ. :)
gamand
 
 


Lányok, nyitottam egy zárt topikot itt: http://www.anyatanya.hu
a c betűnél keresse az, akinek van kedve odajönni.

Kép
borgmama
 
 


Hehe, jó-jó, láttam én mindent, volt nagy csihipuhi, adok-kapok, én meg nem igazságot akartam tenni, hanem felhívni a figyelmet arra, hogy egyrészt óvatosan a kemény szavakkal, másrészt hogy bizonyos stílus- és véleménykülönbségek régtől fogva látszanak, nem muszáj minden adandó alkalommal hasra esni bennük. Egyik oldalról se. Szerintem.

Kép

Kép
zsolka
 
 


Zsolka! :lol: :lol: :lol:
De szeretném én látni, hogy mi is van a te buksidban! :lol: Hogy te mindig ilyen finom és nőies tudsz maradni!? :roll:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Ja és még közben a humorod is sziporkázik! :lol: :lol:

Én meg képzeljétek megvettema az Ina May Gaskin könyvet! Mikor kerestem égre-földre sehol nem találtam,most meg nem kerestem és belebotlottam a tesz-veszen. Így aztán jól megvettem fél áron!
Még jól jöhet! :lol:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Házmester stangli receptje:

kb 30 dkg liszt (fele rétesliszt, fele finomliszt)
kb 30 dkg főtt krumpli
kb 1 dl tej
fél csomag élesztő
pici cukor
4 db tojássárgája
2-3 kiskanál só
8 dkg lágy vaj

+ töltelék
+ a tetejére tojássárgája, esetleg sajt, kömény, ki hogyan szereti

Az élesztőt cukros tejben fölfuttatni, a krumplit jól összetörni, tésztát összeállítani, keleszteni a duplájára (ez kb. 1 óra). A tészta gyúrható legyen, de lágy maradjon, akkor jó. Még esetleg kellhet hozzá liszt. Újra átgyúrni, majd kb 8 egyenlő nagyságú cipóra osztva azokat kör alakúra nyújtani, körcikkekre vágni. A szélesebbik felére kell rakni a tölteléket, majd kifiszerűen föltekerni, megkenni tojássárgájával és mehet a sütőbe. Én 180 fokon szoktam sütni kb 30 percig.

Itt a töltelék tejföllel elkevert juhtúró volt, de lehet bele tenni sajtot, kolbászt, virslit, mindenféle földi jót :)

Zsolka!
Ez a csihipuhis megfogalmazás tetszett :).
Vendég
 


Hűűha, mik voltak itt, amíg távol voltam...a gépemtől

Ki is írta a P D gombot? Nálam már régóta PD gomb van egy bizonyos hozzászólónál, (és még sokan így reagálnak közülünk, csak most Encinél elfogyott a cérna, nem csoda) de egyszer már leírtam erről a véleményemet. De úgy látszik nem esik le a tantusz. Viszont ajánlom mindenki figyelmébe a módszert, hosszú távon talán eredményt hozhat...Egyébként én sem írkálok a következő gyermeket is császárral akarom megszülni topicba.. mert van ám olyan is :-) nyilván, mert nem úgy gondolom - de maximálisan tiszteletben tartom ezt a fajta hozzáállást is..

Nagyon örülök, hogy Róza befordult, tök jóóóó! :D
megymag
 
 


Sziasztok!

De tüzes lett a hangulat :roll:
Ez a topik azoknak jött létre, akik császár után természetes úton szeretnék világra hozni a gyermeküket. Persze ebbe a negatív élmények is beleférnek, csak nem úgy ahogy Mó előadja. És valóban a privát hsz-ek menjenek privát üzenetben.

Rétes: a doki azzal kezdte, hogy még van ideje befordulni, de azért nézzük meg... szóval gondolom az ellenkezőjére is van esély, hogy visszafordul a farosba. De ez velünk nem fog megtörténni :wink:

Virág: hát a csak +2 kg mellett alapból ott van a +20-30 kg... szóval van miből elvennie a gyermeknek :D

Jövőhét közepétől kezdődik a fürdőszoba felújítás, hát már most rosszul vagyok tőle... de igyekszem kivonni magamat belőle és mindent a kedves férjemre bízni ezzel kapcsolatban.

Kép
Kép
evicuska
 
 


Megymag! Igen! Szóval eddig birtam cérnával, mert nagyon sokszor jövök, olvasok, reagálnék dolgokra, de aztán meglátom azt a "bizonyos hozzászólást" és hagyva csapot-papot sietve távozok, még mielőtt leírnám a feltolduló gondolataimat! :oops: Így aztán persze arra sem reagálok amire szeretnék! De most ezek a gondolatok túl erősek voltak, nem volt időm elhagyni a helyszínt! :oops: :lol:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Zsólka szavaival élve: "nem értem el az öltözőig" :oops: :lol:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


evicuska,te azt írtad,hogy negatív vélemények is beleférnek,csak nem úgy ahogy én írom?nem vagy komplett,ezt kell írnom,én egyáltalán nem írtam negatív véleményt,csak reális véleményt,azt lehet.de már levolt zárva a téma ,minek kezded újra?

mó73
 
 


szia virág,kérdezted,hogy simán megpróbálnám-e,hát beszéltem több orvossal és nekem már csak 1 császim lehet,sima semmiképp. egyébként megcsinálja a nagylányom a tegnap írt stangli receptet,amit írtál.biztos fini lesz.mi bográcsoltunk tegnap,.....ez a kertünk,imádok kint sütni,főzni.szia Kép Kép

mó73
 
 


Szerintem a véleményemet én is leírhattam, ahogy a többiek. Másrészről meg kissé bántó hogy azt írod hogy nem vagyok komplett. :evil:
De itt lezárom a dolgot.

Kép
Kép
evicuska
 
 


köszi,hogy lezárod.én elnézést kérek,de ideges lettem,azért írtam úgy,bocs...

mó73
 
 


Sziasztok!

Megymag, Enikő, Evicuska, Zsolka és többiek!

Ti mit szóltok az anyatanya-ötlethez?

Egyébként én is sajnálom, hogy felkorbácsolódott a hangulat...eddig itt nem volt ehhez hasonló sem.
Teljesen egyet értek az előttem szólókkal...

Szép estét!
borakata
Vendég
 


Eveta!

Köszi a köszöntést!

Mamacsibe!
Köszi a fogikkal kapcsolatos együttérzést! Csütörtökön végre kibújt...hál Istennek Huncut is sokkal jobban van, már nem köhög, nem folyik az orra. Csak képzeljétek, előjött ill. megvolt az első hiszti!

A szopival kapcsolatban: nemhogy csökkenne, de még inkább nő a mánia...
Vendég
 


Sziasztok!

Csajok, ez jobb volt, mint bármelyik agymosós valóságshow!Már fáj a hasam a röhögéstől. Vannak hihetetlen emberek...:)

Már vártam, mikor durran el valaki agya :) Mit tagadjam, nagy volt a kísértés részemről is :lol:

Rétes! Szégyelld magad! Egy ilyen szóváltásdömping kell hozzá, hogy halljunk rólad? Pedig sokat gondoltam ám rád! Különösen mikor egész nap vagy etettem, vagy pelenkáztam, miközben érdemben nem tudtam eszmét cserélni senkivel, pedig már tele a lakás kis emberekkel :D :wink:

Evicuska! Szuper! Jó kislány Róza, monden rendben lesz!

És azért hadd tegyem hozzá én is a magamét:
Mó! Sajnálom, hogy nem értetted Evicuska véleményét arról, hogy nem mindegy, ki hogyan adja elő a mondandóját. Vannak árnyalatnyi különbségek építő jellegű vélemény(és itt ellenvéleményt is értek!) és társaságot magadtól elidegenítő bebüfögés között.
Pláne, ahogy csak úgy beestél ebbe a topicba... :roll:
A társas érintkezés bizonyos szabályai egy fórumon is érvényesek ám! Esetleg érdemes lenne így hozzáállni ehhez a topichoz is.

Szép éjszakát!

Kép
Kép
háziboszi
 
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: