Új privát üzeneted érkezett!

Szia Garam,

Úgy kb.2-3 hetes terhes lehetek.
Egyszer voltam eddig Dr.Bánhidynél,akkor nagyon szimpatikus volt.Csak még nem döntöttem,hogy nála szüljek-e (ha összejön).Ezért érdekelne a kórház is.
Ez a nagyon mély mit jelent ? Szörnyu ?

Hédi
Hédi
 


Garam, a II noi az a Baross utcai vagy az Üllői úti? Mindig óösszekeverem. Én szeptemberben szülök a Baross utcában, ha ott szültél, engem is érdekel. Hédi, ha ez a Baross utcai, valamelyik topicban Dita írt nekem a klinikáról, ő is ott szült. Próbáld megkereseni a levelet.
Zsóka
 


Kedves Hédi!

A kórházról az alábbiakat tudom elmondani.
A vajúdóban öt ágy van, ezek között nincs semmiféle elválasztási lehetőség. Engem nem zavart, hogy nem vagyunk egyedül a férjemmel (még egy kismama vajudott velem egyidőben és másik kettő egy-egy rövidebb időre oda került), de ha többen vannak az azért már kényelmetlen lehet. A szülésnél egy szülésztanuló segédkezett, ő rendkivül kedves és szimpatikus volt, de nem állandó "tartozéka" a helynek. A főszülésznővel nem kerültem közelebbi kapcsolatba. A szülőszobában három szülőágy van, ezeket természetesen függönnyel leválasztják egymástól a kitolás idején. Alternativ lehetőségekkel (vizben szülés, bordásfal ... stb.) nem találkoztam, mindössze egy labdát tudtak adni segitségként. Szülőszék nincs, csak szülőágy, amin neked kell magad félülő helyzetben tartanod. Elkél a segitség.

A szülés után lehet választani a rooming-in és a sima szoba között. A rooming-in-ben (6 ágyas) a baba veled lehet 6-tól 23 óráig. A csecsemős- nővérről annyit, hogy a kismamák egymásnak mutatják meg a pelenkázást és a szoptást. Éjszaka ha sir baba teáztatják, de neked nem mondanak semmit.
A sebeket senki nem ellenőrizte.

A körülmények rendkivül szegényesek, nem volt tiszta lepedő (miután úsztam a vérben inkább nylon lepedőt teritettek alám) és egy ideig a papirvatta készlet is kimerült.
Abban az időben egy működő zuhanyzó volt.

Eldobható pelenkát vinni kell, ruhát kapnak a gyerekek.
Látogatni csak naponta két órát lehet és a látogatás végén üvegfal mögött mutogatják fel az anyukák a babákat a látogatóknak.
A koszt csapnivaló -gondolom mindenhol, de mikor a diétás (magas cukor miatt) étkezés egy adag üres tésztából!!!!!!! állt, egy kicsit kibuktam.(Ez még a pathológián történt.)

És essen pár szó a pozitivumokról is.
Az megnyugtató érzés volt, hogy működik egy perinantális (lehet, hogy rosszul irom) újszülött inteziv részleg, úgy gondoltam, ha bármi probléma adódna lenne megfelelő műszeres és emberi segitség.
Találkoztam egy rendkivüli gyermekorvossal (Nobilis doktor), akihez sajnos vissza kellett járnunk kéthavonta ellenőrzésre (Ubinak vesemedence tágulata volt), de tudtam, hogy a lehető legjobb kezekben van.

Nem elijeszteni akartalak, de sajnos ezek a tapasztalataim.
A Mérce egyesület oldalain találsz felmérést és összehasonlitást a kórházakról. (Elérhető a babanet valamelyik oldaláról)

Egyszóval én legközelebb azt hiszem, keresek egy másik helyet, mert úgy látom, vannak emberbarátibb kórházak is.

Üdv: Garam

ui: Hogy néz ki az orvos? Nagyon ismerős a neve.
Garam
 

 
 

Szia Garam,

Bánhidy doktor úgy kb. 35 év körüli,alacsony,barna hajú,általában nagyon kedves.


Hédi
Hédi
 


Krisztus a kereszten Garam, remélem ezek után nem mész vissza oda szülni... Ez majdnem még rosszabb, mint a Schöpf-Mérei, ahol én szültem...
Zsóka
Zsóka
 


Jesszusom, ezek szerint a SOTE I.és II. között óriási a különbség. Ezt én is csak ahhoz a szülőotthonhoz tudom hasonlítani, ahol én először szültem... azt hiszem, ha lenne negatív topic, igen gyorsan megtelne sajnos.
Garam, teljesen megértelek, hogy legközelebb új helyet keresel. Szomorú, hogy ilyen állapotok uralkodnak nálunk.
Dita
Dita
 


Ok,lányok rossza a helyzet a II-en. De mit tegyek,ha az orvosom ott praktizál ?

Hédi
Hédi
 


Szia Hédi !

Szerintem próbáld meg a Máv korházat. Nagyon jó dokihoz járok. A neve Herczeg doktor. Nagyon jó fej, és a kórházról is csak jókat hallottam.

Üdv.: Kati
Király Kati
 


Kedves Hédi!

Szerintem gondold át alaposan, hogy van-e olyan jó az orvosod, hogy miatta "elviseld" a fent leírt állapotokat, mert most még bőven van időd esetleg máshová átmenni. Később már egyre nehezebb a változtatás.

A Máv kórházról én is csupa jót hallottam, tavaly két ismerősöm ott szült és mindketten nagyon dícsérték.
A Sote II-ről most csak annyit, hogy szerintem egész jó volt a kaja...
Sok szerencsét!

Dita
Dita
 


Kedves Hédi!
A jó doki-rossz kórházról annyit, hogy anno én a Schöpf-Méreiben szültem, és bár elég borzasztó körülmények voltak, (bár így utólag talán annyira mégsem), ki lehetett bírni. Ha úgy érzed, hogy JÓ a dokid, MEGBÍZOL benne, és BIZTOS vagy benne, hog BE FOG MENNI a szülésre (elég általános, hogy fülük botját sem mozgatják, sőt olyanról is hallottam, hogy előre odaadták a pénzt a szülésre, mégsem ment be), szóval ha mindezekben mbiztos vagy, menj a Sote II-be. Ha csak egy ici-pici aggályod van, sürgősen keress máés dokit, akár az utolsó percben is!!
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Hédi!
Szerintem normál szülésnél az igazán fontos az, hogy milyen a kórházi személyzet hozzáállása. A szülészorvos csak az utolsó egy-két órában kukkant be néha hozzád (jobb esetben). Addig a szülésznőkre és az egyéb személyzetre vagy utalva. Nekem jó dokim volt, de a kórházi személyzet csapnivaló volt: ijesztgettek, hogy még jó sokáig nem lesz ebből baba, amikor pedig már csillagokat láttam a kíntól, aztán amikor pánikba estem, próbáltak megszégyeníteni, hogy micsoda dolog, hogy még egy szülést se bírok ki hiszti nélkül, amikor ez nem is nagy dolog. A férjemet nem engedték be hozzám, csak az utolsó 2 órára, mert nem volt tiszta műtősruha. MÉg életemben nem éreztem magam ilyen elhagyatottnak és kétségbeesettnek! Hidd el, Hédi, rengeteget számít, hogy milyen a kórház!!!!!! Nekem a fent leírtak miatt lett borzalmas élmény a vajúdás, és komoly traumát hagyott bennem! (A Tétényiben szültem, amit pedig sokan dícsérnek.)
Szóval gondold meg!
Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok Lányok!

A Budai Honvédban fogok szülni augusztusban. Ha valaki tudja, hogy kell-e valamit bevinni a rooming-ines szobába a babának /pl. pelenka, cumisüveg, ruha stb./ írja meg legyen olyan kedves! És ha hozzá tudnátok szólni, hogy mennyi mostanság egy sima szülés és mennyi egy császáros, nagyon megköszönném.
Ha császárral szülök odaadják-e a babát azonnal, vagy majd csak órák múlva kapom meg? Ugyanis az első babámat a Margitban szültem császárral este 18.órakor és csak másnap reggel hozták be, pedig nem volt vele semmi gond. A Margit kórházat pedig nem nagyon ajánlom senkinek. Én akkor megfogadtam, hogy oda be nem teszem a lábam mégegyszer. Az orvosom nagyon rendes volt / Dr. Horváth Ernő/, de a csecsemősök borzalmasok. Semmiben nem segítettek, nem mondtak semmit, a lefejt anyatejet nem adták oda a babáknak. A szülésznő jött meglátogatni, Ő mutatta meg,hogyan kell szoptatni, fejni.
Üdv: Edit
Edit
 


Szervusztok!
A fenti leveleket böngészve gondoltam, én is megpróbálok ezen a fórumon tanácsot kérni. Most vagyok 22 hetes terhes, és hát ha dönteni kellene, hogy dühös vagyok-e jobban, vagy kétségbeesett, nem igen tudnék válaszolni.
Eleinte úgy nézett ki, hogy minden simán fog történni, hiszen rögvest a terhesség megállapításánál (7. hét) egy fiatal doktornő elvállalta a gondozásomat. Sajnos azonban mindössze egyetlen egyszer tudtam vele találkozni, hiába beszéltük meg a következő vizsgálat időpontját, őt nem lehetett elérni (elutazott). Vártam türelmesen, míg visszaérkezik, majd próbáltam vele kapcsolatba lépni. Az ember ugye bizakodó, meg ismervén a mai rohanó világot, nem is adja fel egykönnyen, így május közepétől ezidáig "vadásztam" rá. Sajnos sem telefonon nem sikerült utolérni, és akárhányszor bementem a kórházba és futkostam órák hosszat az emeletek között, nem jártam szerencsével.
Az elmúlt két hétben már meginterjúvoltam az összes ismerősömet, hogy ajánljon orvost, mert az nem normális dolog, hogy félidős terhesen orvos még nem látott, a leleteimet nem véleményezte. (a terhesgondozáson és a védőnő nagyon tisztességesen teszik a dolgukat, a védőnő aggályoskodott is bizonyos eredmények miatt, dehát az ugyebár mégsem egyenértékű egy orvosi ellenőrzéssel)
Az ajánlott orvosokat végiglátogattam, kérdezvén, hogy el tudnának-e vállalni. A válaszok hasonlóak voltak: miután nem elejétől követik végig a terhességet, csak úgy hajlandóak velem foglalkozni, ha a magánpraxisukon jelentkezem be és vizitenként fizetek sokezer forintot.
Ezt nevezik egészségügyi ellátásnak? Nem speciális szépészeti műtéten akarok átesni, csak egy új állampolgár születne. Meg vagyok döbbenve, és teljes tanácstalanságban állok. Az oké, hogy a szülésért fizetnem kell, de a többiért miért? Nem engedhetem sajnos meg magamnak, hogy magánklinikára vonuljak, illetve az ezzel szinte egyenértékű magánpraxisokba járjak.

Ha esetleg valaki tudna tanácsot adni, azt nagyon köszönöm. Gyöngyi
Gyöngyi
 


Kedves Gyöngyi!
A barátnőm tavaly az utolsó utáni percben (szó szerint, a kiírt időpont után) hagyta ott az orvosát, mert az meg akarta császáerozni a kiiírt időpont után egy nappal, túlhordás miatt (!). A MÁV-ban szült, amennyire tudom, szó nélkül elvállalták, pedig ugye már a 9. hónapban volt. Ha érdekel, megtudakolom a doki nevét-elérhetőségét.
Nem tudom, merre laksz, én most 31 hetes vagyok, és a Sote I. klinikájára járok, ami a Baross u-ban van. Kicsit nagyüzem jellege van, iszonyatos sokan járnak oda terhesgondozásra, de azt hiszem, ott biztosa nem fogják azt miondani, menj a magánrendelésükre. Én amióta oda járok, egy fillért sem adtam a dokinak (majd a szülés után), és ez egyáltalán nem látszik meg a viselkedésén (ezt többektől hallottam, hogy nem adtak pénzt csak a szülés után, lehet hogy a dokik hozzá vannak szokva :) ). Hát ennyi,
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Edit!!

Én tavaly a budai Honvéd k-ban szültem császárral. Ha visszanézed írtam már a kórházról mert más is kérdezett. A babának nem kell semmit bevinni, de nem árt ha van nálad néhány textilpellus (büfi, tejfelfogás céljára), ill. jó ha viszel be popsitörlő kendőt, mert csak annyi van amennyi az ajándék csomagban. (Talán 10 db-os minta- de lehet hogy 20 nem tudom, de nekem elfogyott.)
Császár után én sem kaptam meg a babát rögtön csak órák múlva, fél 3-kor szültem és azt hiszem olyan 6 körül hozták először. Azt hiszem ennek az oka hogy órákig mozdulni sem bírsz, bár azt hiszem te is átestél ezen. Mennyi idő telik el a két szülésed között, sima szülésnek indul a második?? Azért kérdezem mert én most decemberben szülök újra, az előző tavaly márciusban volt, és azt mondták hogy császár lesz mert kevés idő telt el a 2 szülés között. KInél fogsz szülni???

Szia Zorkanya
Zorkanya
 


Sziasztok!

Ugyan nem pont ide tartozik, de mivel szóbajött, itt kérdezem meg.

Akiknek már volt császáruk, ill. járatosak a témában.

Mit tudtok a császár utáni szülésekről, terheségekről? Mondjuk alapvetően az érdekel, ha csak a baba (babák) fekvése miatt volt császár. Mikor, mit engednek, mik az esélyek, hogy újra császároznak, ill. mennyire kezelnek emiatt másképp (veszélyeztetési ok-e), mivel kell számolni az újabb szülésnél? Ja, és ha már több gyerek van, akkor mennyire "engedik" az újabb terhességet?
Amiket én jobbról-balról hallottam, hogy max. 3 császár, meghogy 2-3 év szünetet javasolnak. De nem tudom, mi van, ha egyébként nem kell, hogy császár legyen, akkor hány terhességet néznek jó szemmel stb.

Előre is köszönöm válaszaitokat, sziasztok:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia Ildi!!!

Engem is érdekelnek az általad feltett kérdésekre adandó válaszok.
Én a következőt tudom mondani:
orvosa válogatja hány császár lehet egymás után, ált.3-at csinálnak, de már hallottam olyanról aki többször is szült így.
Nekem megint császárom lesz decemberben, mivel az első babámat a normálistól eltérő medencecsontjaim miatt nem tudtam megszülni (felakadt a lányom benne), tehát én soha nem szülhetek természetes úton. De ha ez nem állna fenn, akkor is császározna, mert szerinte túl kevés idő telt el a 2 szülés között (21 hónap). Mindenesetre úgy látom, hogy akinek már volt császárja azt előszeretettel császározzák újra. Az egyik ismerősöm 3 év után terhes most megint, neki azt mondta a doki hogy majd meglátják mi lesz. Gondolom elsődlegesen itt a méh állapota (varrat) miatt óvatosak, talán nem véletlenül, hiszen egy másik ismerősöm a harmadik gyerekét is császárral szülte, rosszul is volt napokig, és a varratszedés után átadta a borítékot, kisétált, majd a folyosón összeesett, szétnyílt a seb, úgyhogy azonnal vissza a műtőbe, majdnem bele is halt, hetekig volt még kórházban. El is kötötték, úgyhogy nem lehet több gyereke.
Szóval én nem vagyok veszélyeztetett terhes, gondolom inkább a vége felé van ennek nagyobb jelentősége, mikor a méhvarrat folyamatos feszülésnek, terhelésnek van kitéve. Szerintem ha fekvési problémák miatt volt a császár akkor sima szüléssel indítanak, de a legkisebb vészjelre irány a műtő, nem kockáztatnak.
Ami inkább elképesztő: dec.25-re voltam kiírva, mire a doki közölte hogy akkor előbb megcsászároz, mert karácsonykor nem szoktak császározni.. Hát milyen dolog ez???

Hát ennyi:
remélem sokan hozzászólnak:
Zorkanya
Zorkanya
 


sziasztok,
Én is örömmel vennék bármi infót, ui. az eélső szülésem császár volt (a lurkó szívhangjai miatt),
most a 32. hétben járok, de erről még szó sem volt. Aug. elején kel újra dokihoz mennem, akkor majd részletesen kifaggatom - legalább a magam esetéről...
Én is 3 szülést hallottam, de pl. az anyósom (jó, az már rég volt) anno '59-ben vagy mikor az első gyerekét császárral szülte (elölfekvő méhlepény miatt), aztán szült még 3 gyereket rendesen. Talán a dokik voltak jobbak akkoriban, mert ilyesmiről mostanában nem is hallottam. Most csak azt hallani, ha egyszer császárod volt, akkor meg van pecsétrelve a sorsod...
Nem hiszem, hogy egy császár a következő terhesség(ek)nél automatikusan veszélyeztetettséget jelentene, gondolom terhessége válogatja.
üdv, és várom a nálam okosabbak-jártasabbak hozzászólását
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Zsóka!

Köszönöm szépen a megnyugtató választ. Pesten lakom egyébként. Ha meg tudod adni a doki elérhetőségét, azért hálás lennék! Gyöngyi
Gyöngyi
 


Kedves Gyöngyi!
A barátnőm dokijának nevét-elérhetőségét meg fogom tudakolni, és majd itt ezen a topicon megírom Neked. Ha esetleg a Baross u-i SOTE klinikára jönnél, az én dokim dr Csatlós Éva, egy barátnőm ugyanitt dr Gávai Mártánál szült, nagyon meg volt vele elégedve. Nem tudom, melyiket választanád, melyikről (MÁV-os vagy SOTE-s orvosról) írjak bővebben? Esetleg mindegyikről?
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok !
Én két gyermeket szültem mindkettőt császárral. Az én esetemben az volt az indok , hogy túl kicsi a medencém (kb.150 cm magas vagyok )a csemeték pedig túl nagyok voltak (4400, 4500, gr ).Egyiknél sem próbálhattam meg a spontán szülést az elsőnél vártak de a kiírt időpont után 5 nappal megcsászároztak, így utólag visszagondolva jobb így , mert nem tettek ki minket semmiféle problémának. Mikor terhes lettem a Levivel (ő a második ) azt mondta a dokim, hogy számítsak a császárra de végül is bármi előfordulhat , ha megindult volna, és jó ütemben haladt volna a szülésem , akkor megszülhettem volna spontán , de nem így történt ugyanaz volt , mint az elsőnél be se illeszkedett a feje a méhszájhoz ebből sejtették, hogy ismét nagy gyerek csücsül bennem, és megcsászároztak másodszor is. Mi is szeretnénk még egy babát, majd egy kicsit később de még erről nem beszéltem az orvosommal, hogy mi a véleménye a dologról.Én még mindig reménykedek abban ,hogy talán sikerül spontán szülnöm. Lehet, hogy túl naiv vagyok ??
De ha a következőnél nem szednék maternát szerintem nem lenne ilyen nagy baba.
Amit Zorkanya írt a varratokról az valóban egy kicsit kockázati tényező a másodiknál , engem befektettek egy héttel előbb és minden nap megnézték , hogy milyen állapotban van a méhvarratom nehogy szétrepedjen, de hála az égnek nem történt ilyesmi !
Viszont , hogy egy kis reményt keltsek bennetek, jártunk baba-mama klubba ahol volt egy anyuka aki az első gyerekét császárral szülte szintén túl nagy volt a baba a másodikat viszont spontán de egy db maternát nem szedett be !!Kiváncsi lennék mi avéleményetek ezekről a vitaminokról. Nekem a dokim a mai napig azt vallja, hogy nem a maternától lettek ilyen nagyok a gyerekeim !!
Sziasztok :

Szilvia
Nanácska
 


Kedves Zsóka és Többiek!
Én az első gyermekemet császárral szültem meg a végén. Bár sima szülésnek indult, de a kitolásnál felakadt a homloka (már látszott a fejecskéje állítólag), és ezért rohantak velem a műtőbe - altatás és császár. 3 év elteltével szültem meg a második gyermekemet - természetes módon. Igaz a terhesség előtt végig a fejünk felett lebegett, hogy esetleg császár lesz belőle. Szóval reggel 6 körül éreztem a fájásokat, és 7 órára már elég keményen jöttek a fájások. Egyetlen hátránya az volt az előző császáros szülésemnek, hogy nem kelhettem fel az ágyból, és nem kaphattam meg a "gyorsító-injekciót". Elmondta a dokim, hogy ennek az az oka, hogy ha nem elég lassú a tágulásom, akkor megrepedhet a belső varrat, és hiába szülünk természetesen, utána mehetnénk a műtőbe. Szóval ez egy kicsit nehéz volt (végig feküdni), de 1 óra körül már megengedte, hogy felálljak, és innentől felgyorsultak az események - fél óra alatt megszületett a kislányunk.Egyébként aki még nem szült így, az nem tudja miről marad le. Már úgy éreztem, hogy nincs erőm semmihez, és hiába mondták, hogy ahogy kibújik a babám, ez megváltozik, nem hittem el. És végre kibújt a kislányunk (bár megakadt egy kicsit, mert kétszer nyakán volt a köldökzsinór), és mintha egy hidegzuhany ért volna! És amikor odarakták a mellemre a maszatos picikém, aki tátog, és cumizik (!) - hát mindent elfelejtettem.
Egyébként én is rettegtem a szüléstől (az előző élmények miatt), de így utólag egyet tudok tanácsolni: gondoljatok a Jövevényre, és az önuralomra, akaraterőre.
Még egy jó tanács: a terhesség utolsó hónapjaiban ne emeljétek magasra a kezeteket, mert általában ez idézheti elő a köldökzsinór tekeredését. Én nem hittem el, és lám ...
Mindenkinek gratulálok, aki babát vár, és élményekben gazdag (könnyű?) szülést kívánok:
Bobo
Névtelen
 


Kedves Zsóka!
A MÁV-osat légyszíves. Tegnap ugyan végre sikerült egy doktornővel találkoznom, aki úgy néz ki, hogy normálisan áll a dolgokhoz. Amiért mégis kérlek, hogy írj néhány szót, az az, mert a bizalmam kicsit megingott, mi van, ha mégis ismét a doktortalanság stádiumába kerülök...
Köszönöm szépen a segítséget mégegyszer!
Gyöngyi
Gyöngyi
 


Szia Gyöngyi!
Holnap (pénteken) találkozom a lánnyal, meg fogom tőle kérdezni, lés este majd megírom.

A magzatvédő vitaminokról: anno a nőgyógyásazom azt mondta, hogy a hetedik hónap után már nem szokta tanácsolni, mert túl nagyok lesznek tőle a babák, és erős lesz a csontozatuk (ami szülésnél ugye nem mindig előny, egy buci nagy koponya...). Aztán alig hittem a fülemnek, amikor még a kilencedik hónapban is tukmálta (volna) berlém a vitamint (Maternát persze). A végén már azt hazudtam neki, hogy opersze hoigy szedem, csak hagyjopn már vele békén. Én kéthavi adagot szedtem be, de azt is kb. négy hónap alatt. Hát hiába óvatoskodtam, (a férjem 4250 gr-mal született, 196 cm magas), lett egy 4220 gr-mos "kis"fiunk. Császár lett a dologból, rossz szívhangok miatt, de lehet, hogy a nagy méretek miatt egyébként is ez lett volna a vége, ki tudja. Jaj, majd elfelejtetteM: a legelején, a második hüónapban szintén beszedtem egy doboz vitamint, de akkor ez szükséges volt, mivel nem tudtam megfelelően étkezni (gyümölcs, tejtermék, hús stb).
A mai napig azt gondolom, hogy ezek a vitaminok olyanok, mint a műtrágya: csak "felfújják" a babát, vagyis nagyobbak lesznek tőle, de nem feltétlenül egészségesebbek. Ha az ember rendesen eszik (Magyarországon nem lehet elmondani, hogy bármelyik kismama olyan rettenetes hiánybetegségben szenvedne), akkor esetleg csak vasra-folsavra van szükség. Egyébként dr Marton István a Terheskönyv. c. könyvében ugyanezt írja.
Minket is megszületk anno anyáink, mindenféle multivitamin nélkül, és itt vagyunk, épen-egészségesen.
szóval: most nem szedtem semmit, kíváncsi vagyok, mekkora lesz a gyerkőc!! Szeptemberben kiderül...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziadsztok!

Az első gyerekemnél még nem volt a Materna, akkor kaptam a vasat, meg a folsavat külön (meg magnéziumot fúj), ő 3.75 és 51 cm volt. Az ikreknél szedtem már Maternát. Oké,ikrekként nem lehettek olyan nagyok (2.25 és 2.6 49 ill 48 cm, 37. hét). De ma már ezt ki kellett hogy nőjék. Ezzel együtt az első azóta is súlyban van (7 év, 25 kg, 125 cm), az ikrek közül a lányom még csak valahogy (5 év, 17 kg, kb.109 cm), a fiam viszont kis pici, sovány (5 év, 14.5 kg (jóindulattal), 105 cm). Pedig őnekik jutott a Maternából anno.
Szóval azért a dolog nem csak a vitaminon múlik, valahol az adottságokon is.
ILdi
Pethes Ildikó
 


Kedves GyöngyI
Megszereztem a doki nevét-egyebeit:
-tehát a MÁV-ban vezeti le a szüléseket
-neve: dr Banczik Zoltán
-tel.: 06-30-9218-425
-magánrendelő: Erzsébet krt. 40-42/I.em./7, rendel szerdán 16-20
-alkalmanként (vizsgálattól függően) 3-4000 Ft-ot kér a magánrendelésén
A barátnőm azt mondta, nagyon rendes doki, jó, a szüléskor is meg volt vele elégedve.
Remélem, segítettem, üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zorkanya!

Bocs, hogy ilyen sokára válaszolok, de nem voltam itthon. Én kérdeztem már régebben is a Budai Honvédról, és mint akkor írtam a Kiss doktornál fogok szülni. 95-ben szültem az első kisfiamat császárral. Tehát 5 évvel ezelőtt. Mikor terhes lettem a másodikkal a Kiss doktor rögtön azt mondta, mivel ilyen sok idő telt el az első szülés óta valószínű most is császár lesz. Mikor utoljára voltam nála azt mondta, hogy augusztusban kivizsgálnak császárra, aztán meglátjuk mi lesz, megvárjuk hogy indul a szülés.
Nem tudom milyen rendesen szülni, de én most is inkább a császárt választanám, annál is inkább, mert 31 hetesen az UH szerint már 2000g körüli volt a kisfiam. Írd meg légyszíves, ha tudod, hogy mennyit adnak mostanság egy sima szülésért, és mennyit egy császárosért!?
Köszi:Edit
Edit
 


Kedves Zsóka!
Köszönöm szépen a segítséget.
Gyöngyi
Gyöngyi
 


Szia Edit!

Nem tudom mi most az árfekvés, ez szerintem mindig ott derül ki, mikor sutyorognak a szobatársak, hogy ki mennit ad. A legfrissebb adataim (júl 3.) a Tétényiből valók: sima szülés profnál: 50.e, azülésznő 15 e, plusz az anyuka egyágyas szobát kért, ez plusz 30 e ft volt.

Zorkanya
Zorkanya
 


Sziasztok,

Teljesen kiakadtam.
Fizetted éveken keresztül a TB-t,aztán,ha szülsz ott hagyod az orvosnak a családi vagyont !
Havonta a vizsgálatokért 3e-4e Ft,ami kb. 35000.-Ft + a szülésért 50eFt,novérek és már is 100eFt.
Névtelen
 


Szia Névtelen!

A dolog szerintem nem szükségszerű! Én az elsőt úgy szültem, hogy senkinek semmit nem fizettem. Nem volt rosszabb bánásmódom, mint másoknak. Másodjára a császár után adtam, nem ennyit, a dokinak, meg egy ajándékkosarat a teamnek. Kész, nuku több. Ekkor sem volt rosszabb dolgom. Szóval azért vannak még helyek, meg dokik, akik nem várják el kötelezően a dolgot. Persze elfogadják. És szerintem sok esetben itt éppen a nők verik fel az árakat!
Sziasztok:
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok,

Szerintetek az orvosok - akiknek fix. tarifájuk van - elore közlik az árakat ? Vagy ez nem szokás ?

Hédi
Hédi
 


Kedves Hédi !

Sajnos az orvosok előre megmondják a tarifájukat !!! Amit én nagyon pofátlanságnak tartok. A hálapénz azért hálapénz, mert ha valaki elégedett, akkor adjon amennyit akar, de az orvosok már annyira elvannak rontva, hogy kötelezőnek tartják, és KÉRIK IS !!! És pár nő jó alaposan elrontja Őket, mert egyből 50 ezrekkel tömik az orvosokat.
Nem hogy örülnének, hogy kapnak valamennyit, á, Ők még előre megmondják, sőt sokan előre el is kérik a felét !!! És akkor a szülésen ott sincs, de azért a varratszedéskor, hazaengedéskor vigyorogva, nagyon kedvesen tartják a markukat !!!
Undorító ami már itt van !!!
Aki fogad orvost, az úgyis ad az orvosának, van aki többet, van aki kevesebbet, de nem tartom normálisnak, hogy már kész tarifarendszerük van.
Nyugodtan kiírhatnák akár a rendelőjük ajtajára, hogy mennyit is kérnek.
sima szülés: ..... e Ft.
császáros: ........ e Ft. stb.
Így legalább nem nekünk lenne égő, a rendelőbe megtudni, hogy mennyit kér. És akkor szegény orvosok mennyit keresnek ?! Tudom hogy a fízetésük az maga tényleg alacsony, de azért durva, hogy mennyit van pofájuk elkérni.
Na jó befejezem, mert már nagyon belelendülők.

Nektek mi a véleményetek ?

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szia Zorkanya!

A jövő héttől be kell járnom a kórházba CTG-re és a doki az ambulancián fog megvizsgálni. Ez már így lesz a szülésig, ezért a magánrendelőbe már nem kell mennem. Szerinted itt is kell fizetni a vizsgálatért? Vagy boritékoljam? 5 évvel ezelőtt a Margitban ha a doki a kórházban vizsgált meg keresett egy üres vizsgálót és Ő ott is elkérte a pénzt.
Digitális mérleget tudsz bérelni havi 1.500 Ft-ért a Brumi-Maci Bababoltba / Mester u. 13./.

Üdv:Edit
Edit
 


Edit!

Én a CTG-n már nem nagyon adtam, elég durva is lett volna, volt hogy heti 3x is voltam, szerencsére legtöbbször a doki nem volt ott, a nővérke megcsinálta, az ügyeletes meg láttamozta.


Többiek

Szörnyű ez a pénzadás, szerencsére ez az orvos nem mondja meg mit kér, én meg annyit adok amennyit tudok. Szülés után úgy éreztem adnom kell, mert rendes volt, bejárt hozzám,és akkor is adtam volna ha mondjuk nem kellett volna. Mi azzal vígasztaltuk magunkat, hogy az ember nem szül mindennap, és eleve kalkuláltunk mindig a pénzzel, hogy ne a végén kelljen az összeset előteremteni. Mondjuk én hozzá a magánrendelésére járok, nem is vagyok kerületi lakos, de már beszéltem olyannal, aki a körzeti rendelőbe járt hozzá, és tőle nem fogadott el soha pénzt a vizsgálatokért. A baj az, hogy ezeket az árakat tényleg mi nők verjük fel. Átolvasva így elég szörnyűnek hangzik, hogy én azt köszönöm meg neki a pénzemmel, amit neki egyébként is meg kellen adnia, a tb-ről meg tényleg nem is beszélve, hát ilyen ez a világ.

Zorkanya

Edit! Én már hívtam fel babamérlegkölcsönzőt (digitális), de valami nagyon durva kauciót kértek, meg nem is volt olcsó, és többektől hallottam hogy sokszor bajuk is volt a mérleggel. Nem tudom.
Zorkanya
 


Sziasztok!

Tőlem mindig messze állt a borravaló meg hálapénz adás, valahogy idegennek, sőt, cikinek éreztem. Így a szülésemnél se adtam senki másnak pénzt, csak az orvosomnak, akinek szabott árai voltak (magánrendelésre jártam). Szerintem ez a hálapénz dolog elképesztő hülyeség. Miért adjak pénzt valakinek, aki csak a munkáját végzi - én se kapok hálapénzt senkitől csak azért, mert segítőkész vagyok egy ügyféllel. A jó munkavégzés, humánus bánásmód alapvető kellene, hogy legyen, főleg, hogy az ember azért amúgy sem ingyen kapja, fizetünk mi eleget a TB-nek. Ha pedig rossz a rendszer, azt ne a pácienseknek kelljen megfizetniük! Aki ápolónőnek, orvosnak, stb. megy, az elhivatottságból tegye a munkáját, és igenis ne fogadjon el hálapénzeket, akkor se, ha a fizetése kevés (kinek nem az?). A magánpraxis más tészta, ott jogos a tarifa megállapítása, és ott a páciens maga választ.

Egyébként ha már mindenképp meg szeretném köszönni valakinek a jó ellátást, akkor inkább ajándékoznék valami kedves, jelképes dolgot, mint pénzt.

Én úgy gondolom, hogy a hála ne a pénzről szóljon, a lelki-erkölcsi elismerésnek ezen a téren véleményem szerint nagyobb létjogosutsága van.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok,
Én két éve a Schöpf-Méreiben szültem, a dokim magánrendelésére jártam (akkor kért 3000-et a vizsgálatért, aztán a szülésre be sem jött. Ügyeletesnél szültem, mindenféle komplikációk akadtak, a végén egy fillért sem adtam senkinek. Inkább a gyerekre költöttem (főképp, hogy eléggé meg voltunk akkor szorulva). Most a SOTE I-re járok, a dokimnak eddig nem adtam egy fillért sem (elég sokan tesznek itt így). szülés után majd meglátom, hogy ha tett vmi pluszt, rendes volt, ott volt, csinált vmit, akkor majd adok neki pénzt, de akkor sem többet mint 15000 Ft. Gyesen vagyok, miből adnék többet? Lakásfelújítunk, soroljam még? Tényleg felháborító, hogy vki azért, mert elvégzi a munkáját, amiért fizetést kap (és a borzasztó, hogy az állam direkt alacsonyan tartja az orvosok fizetését, lásd adóbevallásban a hálapénz rovat), azért még plusz pénzt fogad el, netántán KÉR!! Könyörgöm, az óvónőnek, hentesnek, akárkinek nem adunk borravalót... Az orvosnak azért adunk, mert függőben érezzük magunkat, hisz mi van, ha baj lesz, csak hozzá mehetünk vissza, ő pedig emlékezni fog, hogy nem adtunk neki...
Hát ennyi
Zsóka
Zsóka
 


Azt nem ertem hogy az Alternatal Alapitvanynal az otthonszules 75e Ft (TB tamogatasuk nincsen), ebben tanfolyam is benne van azt hiszem (nem szultem meg veluk), 5 napig kapcsolatban vagy a doktornovel es senki nem mondja meg hanyszor szoptass es hogy ne hisztizz ha faj. A sajat agyadban alhatsz es nem kell a masik kismamak nyogese miatt ebren lenned egesz ejszaka. Ez az osszeg egy masik vitaforumon (index) nagy felhaborodast keltett, itt meg ropkodnek a tizezrek siman boritekban. Hat tenyleg nem tudom...
Tenyleg, van itt valaki aki otthon szult, szulni fog vagy szeretne a jovoben?
sziasztok
idike
 


Hello Lányok!

Egyszeruen ledöbbentem az olvasottak alapján!
Azt mindig is tudtam, hogy hálapénz általában "jár" az orvosnak, nade ennyi?!
Én is Magyarországon kezdtem el orvoshoz járni a terhességem elején, egy vizsgálat 3.500.- Ft-ba került. Ez tavaly volt.Ezek szerint igazán szerencse, hogy nem otthon szültem, bár anyukám nagyon szerette volna, és a következo gyereknél is erre biztat, akit a közeljövore tervezünk, de azt hiszem jobb, ha maradok a jól bevált itteni kis állami kórháznál (ami Olaszországban van, bár itt az egészségügy egyébként egy rémlátomás, ami azt illeti, de úgy látszik, hogy én szerencsésen kifogtam a dolgot, vagy csak a fellegekben járok az otthonit illetoen).
Ami a hálapénzt illeti, amikor arra került a sor, én is megpróbáltam tapogatózni az itteni kismamák körében, hogy mennyit illik adni, de úgy néztek rám mint egy UFO-ra. Ugyanis itt nem létezik hálapénz a magyarországi értelemben véve!! Vagy magánklinikán szülsz, és fizeted az ottani tarifát, vagy mész az állami kórházba, ahol a szülés is és az ellátás is ingyenes. Természetesen kórháza válogatja, de ahol én szültem, ott a választott orvosom volt bent a szülésnél, ill. késobb o operált, mivel császárra került sor, és a novérek is nagyon kedvesek, segítokészek voltak, pedig csak a virágcsokraimat "hagyományoztam" rájuk. Szóval ezek után azt hiszem nem szívesen szülnék otthon, bár latolgattam a lehetoségét.Otthoni orvosom a Sote Kútvölgyi Klinikán dolgozik. Ott mi a helyzet, tudja valaki?
Szia mindenkinek!
Edina
Edina
 


Még mindig én,
olvasom, hogy az apás szülés nem mindenhol megengedett. Itt akkor csodálkoznak, ha az apuka nem akar a szülésen bent lenni. Az én férjem is végig bent volt, még az operációhoz is beöltöztették, hogy szorongathassa a kezem. Szerintem ez fantasztikus, mindenhol így kéne, hogy legyen! Mostmár tényleg sziasztok,
Edina
Edina
 


Sziasztok!

Ha van valaki, aki szült már a Kaposvári kórházban légyszi írja le a tapasztalatait.
Szeptemberben ott fogom világra hozni az első babámat, így minden érdekelne.

Előre is köszönöm!
Virág
Virág
 


Sziasztok !

Érdekelne azoknak a kismamáknak, anyukáknak a beszámolója, akik külföldön szültek. Ott milyen az ellátás, milyen lehetőségek vannak ... stb.

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Vissza a pénz témához.
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy az SZTK-ban az orvos, akihez azért jártam, mert a tabletta után sem volt rendes vérzésem, pofátlanul és etikátlanul át akarsz csábítani a magánrendelésére, mondván, ott nem kell várni (itt persze megengedte magának, hogy órákat késsen). Amikor említettem az Optimális Családtervezést, ciccegett, hogy ő nem javasolja, szerinte menjünk el a férjemmel együtt hozzá fizetősbe. Vajon ott a pénzért megokosodott volna, ha fél évig egy nyamvadt laborba sem küldött el?
Én is úgy gondolom, az a tiszta ügy, ha az embert ellátják tisztességesen, mindenféle hálapénz nélkül (amit úgyis a fejes zsebel be többnyire, aki alig néz feléd). Én pedagógus vagyok, mi lenne, ha közölném a szülővel, hogy ennyi és ennyi a tarifám, és ha nem tejelnek, a gyerek maximum hármast kaphat!?
adgj
adgj
 


Sziasztok !

Az SZTK-s orvosok nálunk is a magánrendelőjükbe akarnak irányítani pl. spirál felrakásakor is. Az egyik orvos ( ketten vannak a rendelésen ) a SZTK-ba tette fel a spirált, aztán balhé volt belőle és megegyeztek, hogy akkor mindketten a magánrendelőjükbe teszik fel, közel 8000 Ft-ért. Amit ha a SZTK-ba tesznek fel, akkor csak a gyógyszertárba kellett volna megvenni a spirált. A magánrendelőbe pedig a orvostól kell megvenni a spirált is. Érdekes, mostanában a gyógyszert már nem is tartják megbízhatónak annyira, mint a spirált.
Akik a magánbetegeik Őket a havonkénti kötelező vizsgálatra is a magánrendelőjébe hívják. Ha netalántán a SZTK-ba megy ott is elkérik a pénzt !

Amikor pedig rendelési ideje van, hiába ülnek a rendelőbe, ha dolga van, akkor elmegy és ülhetünk ott akár több órát is, nagyon kellemes szülés előtt, vagy akár még a terhesség elején is órákat ücsörögni, vagy éppen ácsorogni, sokan több gyerekesek pedig visszük magunkkal a gyerekeinket is, hát gondolhatjátok, hogy a gyerekek is hogy viselik. Sok orvos egyszerre több lovat akar megülni, én ezt nem engedném, hogy dolgozzon SZTK-ba, legyen magánrendelője is és mellette kórházban is vezessen szülést. És persze azt hanyagolja el, amiért nem kap külön pénzt, vagyis a SZTK-t.

Mi a véleményetek ezekről ?

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Kedveseim,

szült valaki mostanában a Kútvölgyiben? Ezer meg ezer kérdésem lenne.
Segítsetek!

Köszönöm: Anna
Anna
 


Zorkanya!

A hálapénzzel kapcsolatban osztom véleményed. Lehet, hogy mi is felverjük az árakat, másrészről aki igazán tervezgeti a családalapítást az ezt is bekalkulálja. Ha viszont tényleg nem tudsz pénzt előteremteni, akkor is ellátnak az orvosok /általában/ tisztességesen, illetve lehet finom gesztusokat tenni, ajándékkosár, stb.

Vica
Vica
 


Sziasztok

mi még csak most tervezzük az első babát, a Családtervezési központ segítségével - tök ingyen - , de nekem sincs még egy jó dokim és kórházam, legaktuálisabb , hogy a Péteffyt választom, talán azt a dokit akit Dianne ajánlott a topicban, ,mert nekem a szemem miatt tuti császár lesz - "programcsászár" - és azt hallottam, hogy ott a legmodernebb technikát alkalmazzák - epidurálisan is nagy tapasztalattal rendelkeznek.
Először a MÁVba akartam, mert a mérce oldalon is erről olvastam a legjobbakat, meg azt hallottam az előző munkahelyemen, hoyg a legtöbb hazánkban élő külföldi nő is ott szül, de azóta konkrét rossz pédát is olvastam az indexen, illetve azt , hoyg ott nem szeretik az epidurált alkalmazni és a császárt sem, vagyis a szülések 92 % asszem természetesen zajlik, ami szép dolog , de nekem személy szerint egy olyan hely kell ahol tuti jól császároznak , és mindent megtesznek értem meg a babáért...
az anyagiakat illetően ezek az összegek tényleg súlyosak, ha egy normál szülés 50e, akkor mennyi a császár??? én szerencsére viszonylag jól keresek, meg a férjem is , szóval azt mondom , hogy hajlandó vagyok fizetni, ha ez kell ahhoz, hogy már elnézést , de ne csak az egyik húst lássák bennem, de azért ez rohadt sok tényleg. A másik , hogy egyik haverom mesélte aki a Chinoinnál van és sok dokival dolgozik, hogy ezek tényleg abszolút lekezelően beszélnek a nőkről , olyan alapon, hoyg nők mindig voltak, vannak és lesznek és lesz bajuk is, úgyhogy ők csak profitálhatnak ebből....jó mi???
üdv
Soma
Soma
 


Szia, Zsóka!

Még korábban írtál a Banczik doktorról, aki a MÁV-ban vezeti le a szüléseket, és az Erzsébet körúton van magánrendelője. Az lenne a kérdésem, hogy be kell-e jelentkezni a magánrendelésére, és hogy a mobliján felhívhatom-e. (Nőgyógyászként is jó?) Éppen nőgyógyászati problémám van, de MÁV kórházos jó szülészorvost is keresek, gondoltam, megnézném ezt a dokit a magánrendelésén holnap. Előre is kösz a segítséget!

Üdv: KRisztina
Krisztina
 


Sziasztok!
A Margit Kórházról szeretnék kérdezni és konkrétan Dr. Sztanyik Lászlóról (korábban a Baross utcában dolgozott).
A Mérce oldalon a Margit közepesnél valamivel jobb kategória, személyes ismerősöktől viszont nagyon eltérő véleményeket hallottam.
Sztanyik doktorral eddig nekem pozitív, és máshonnan is pozitív dolgokat hallottam, de nekem néha kicsit túl zárkózott, úgy kell mindent kihúzni belőle, bár az is igaz, hogy mobilon mindig elérhető és mindig válaszol is. Most lesz az első szülésem, ráadásul ikrek, úgyhogy izgulok rendesen, ezért kérlek segítsetek.
Hálapénz. Hát. Azt hiszem nem tudjuk kikerülni, bár ez elég strucc politika, de a szülésnél kiszolgáltatottabb helyzetet nem tudok elképzelni... Aki esetleg Sztanyik doktort ismeri, mennyit adtatok neki?
Köszönöm, sziasztok:
Cicus
Cicus
 


Szia Krisztina!
A BAnczik dokiról személyes élményem nincs, mivel egy barátnőm szült nála, így sajnos nem tudok neked segíteni. Próbáld meg a telefont, aztán majd meglátod.
Sok sikert
Zsóka
Zsóka
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet: