Új privát üzeneted érkezett!

Hát épp ezért kéne. Kép Vissza lehet hozni a tejmennyiséget, belövellni nem fog többet, fejni sem kell, ha nem akarod. Persze nem muszáj elfogadnod a lehetőséget, de tudd, hogy van remény. Kép
 


Hát mostmár semmit se tudok fejni.Ha gondolod írd meg azért amit tudsz.Szívesen elolvasnám és megfogadnám a tanácsaidat.Előre is köszönöm.Puszika
 
 


http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=48&cid=43535

Kiút a fájdalomból?

Gáborjáni Réka

2004. június 16.



Mielőtt a félelmünk által vezetett döntést hoznánk szülésünk mikéntjéről, adjuk meg magunknak azt az esélyt, hogy felfedezzük magunkban a fájdalommal kapcsolatos hiteinket, feltételezéseinket.


Pont elég nehéz tökéletesen a pillanatban „jelen” lenni akkor, amikor kényelmesen is érezzük magunkat... ha a fájdalom, vagy akár annak csak a gondolatától való félelmünk épp magával ragad bennünket, hát nem is csoda, ha természetes reakciónk az: meneküljünk!


Előfordul, hogy néhány szülésfelkészítő tanár vagy egészségügyi dolgozó (nem szándékosan, de mégis) kissé félrevezeti a hozzá érkező assszonyokat akkor, mikor azt a reményt erősítik bennük, hogy a fájdalom szüléskor minden következmény nélkül elkerülhető, és mikor azt a természetes, gyermeki vágyunkat dédelgetik, hogy kívül, nem pedig magunkon belül keressük a megoldást, a komfortot, a megnyugvást. Az, hogy ilyenkor gyógyszeres érzéstelenítéshez vagy a legújabb technológiához mint problémamegoldó eszközhöz fordulunk, itt a fejlett nyugaton sajátos kultúr-reflex. Sajnos a fájdalomhoz való passzív hozzáállásnak ára van... lehet, hogy amit elveszítünk (amit mivel nem keresünk, meg sem találunk), az pont a bennünk lévő egyik legértékesebb dolog: az élettel, és a komolyabb problémákkal való megbírkózásra való képességünk.

Annak a gondolatnak, hogy a fájdalom szüléskor elerülhető, van még egy rizikója: rettentően leszűkíti az asszonyok arról szóló elképzeléseit, hogy hogyan is „kell-szükséges” a szülési kontrakciók során a fájdalmat kontrollálniuk.

Egy szülésére készülődő édesanya keserűen bízta rám azt a félelmét, hogy vajúdás közben elveszíti majd maga feletti önuralmát. Teljesen magával ragadta az a sajnos elterjedt, már-már elvárásszerű elképzelés, hogy szülni önuralmunkat megtartva, szépen és ellazulva, mintegy relaxálva kell. „Amikor elkezdtem mozogni és nyögni, mikor a szülésnek az igazán szorongató részére értem, úgy éreztem, megbuktam a vizsgán.”

Mint nagyon sok nő, a vajúdás vége felé ez az asszony sem tudta már teljesen ellazítani karjait és kezeit (aláfutásosra szorította a férje karját... :-)), nem tudott lazán a kontrakciók alatt lélegezgetni sem már. Problémává azonban ez azért vált, mert a szülés hevében képtelen volt arra, hogy ott helyben más, a fájdalommal boldogulni képes erőt a felszínre tudjon hozni magából. Végül epidurális érzéstelenítést választott, azt a számára ott elérhető egyetlen módszert, mely lehetővé tette, hogy a korábban elképzelt és elfogadott módon szüljön: önkontrollal és csendben.


Nagyon sokféle lehetőség áll ma már rendelkezésünkre, de ha arra készülünk, hogy a gyerekünket ösztönös, spontán és gyógyszermentes módon szüljük meg, nincs más út, mint a fájdalmon keresztüli.

Persze teljesen természetes, hogy a gyönyört keressük, a fájdalmat pedig el kívánjuk kerülni. Nagyon fontos is azt a fájdalmat elkerülnünk és megszüntetnünk, amely életünket, létünket veszélyezteti. A normális szülés fájdalmát lehet, de nem szükséges megszüntetni; ez egy egészséges testi érzet, mely azt jelzi, hogy a baba érkezik, és ebben mind az anyát, mind a gyereket segíti is.

Ma már egy asszonynak nem kell fájdalmat éreznie szülésekor: tényleges választási lehetőség adott a számára. Én azonban azt javasolnám, hogy mielőtt a félelmünk által vezetett döntést hoznánk szülésünk mikéntjéről, adjuk meg magunknak azt az esélyt, hogy felfedezzük magunkban a fájdalommal kapcsolatos hiteinket, feltételezéseinket.

Ha ezzel kapcsolatban további játékos, önfeltáró gyakorlatokhoz lenne kedve, a gaborjani.reka@szuleteshete.hu -n érdeklődhet a szülésfelkészítő kurzusokról.
 

 
 

Bumbuli,

Ezt az oldalt olvasd el, kérlek. http://www.lll.hu/leche/85h.shtml Ha kérdésed van, hívj fel, úgy egyszerübb. (Bocsi, nincs hosszú ü-m.)

Virág
 


Sziasztok!
Terhességem 38. hetében járok. Ma voltam NST-n, a gép mutatott jósló fájásokat, kicsit érzem a hasamat.
Szülés előtt kb. mennyi idővel előbb lehetnek ilyen jellegű fájások?
Köszi a segítséget!
Móranya
 


Szia Móranya!
Nekem 6 hetes a babám.Igazából változó,hogy kinek mikortól vannak jósló fájásai.Nekem már a 34. hétől voltak,de intenzíven a 36. héttől.Ez nem jelenti azt,hogy már holnap szülni fogsz,de azt se,hogy nem.Puszi
 
 


Móranya,
ahogy Bumbuli is írta, nem következtethetsz az összehúzódásokból semmire. Kép Megindulhat még ma, vagy 3 hét múlva is ettöl még. Kép Most jól megnyugtattunk, mi? KépKépKép Ja, és nevezzük inkább összehúzódásnak vagy kontrakciónak, pláne ha már ebben a topicban vagyunk. Kép

Bumbuli,
édes, mesélj már, mi van??? Sikerült elolvasni? Érted? Van kérdés? Tudsz feltenni képet a babádról?

Virág
 


Sziasztok!
Köszi a választ. Kár, hogy nem holnap szülökKép
Már úgy várom...
30-ára vagyok kiírva, nagyon sokat voltam kórházba fenyegető koraszülés miatt, most meg nem akar kibújni ez a kis MórKép

Virág,
A kontrakció jól hangzik, ezentúl így használom, ígérem;)

Bumbuli,
könnyen szültél? Milyen az élet egy hathetes babával?

Pusszantás:
Móranya
 


Szia, Móranya,

jaj, igen. Ilyenkor annyira várja már kifelé szinte minden mama a babáját. Kép Én is majd' meg bolondultam, hogy hol van már. És az a sok érdeklQdQ telefon... Jesszusom! Felmondtam az üzenetrögzítQre, hogy ha megszületik a babánk, úgyis értesítünk mindenkit, ne hívjanak, és lekapcsoltam, hogy nehogy beszélnem kelljen valakivel. Kép De ne aggódj, az a 2 hét még jól jön a kis tüdejének, meg a zsírpárnácskáinak. Kép Érdemes kibírni, ha már amúgy is maradhatnékja van. Kép Legalább érett újszülött lesz. Persze már nehéz aludni, állandó pisilés, stb. Kép Tudom, emlékszem. Kép

Ha BÁRMILYEN szopis kérdésed lesz, küldj mélt, vagy ha még a kórházban kérdeznél, akkor ha megírod a mélcímed, elküldöm a számom. Kép

Virág
 


Szia Virág!

Szerintem kibírná az ember azt a 40 hetet, ha nem kérdezné minden ismerős: Te még egyben vagy??? Mintha nem látszana, hiszen már úgy tolatokKép

Örülnék, ha szopis kérdésben tudnál tanácsot adni. Sok mindent olvastam már, állítólag ahol szülök, ott is készségesek a csecsemősök, segítenek mindenben.
Egy-két dolgot azonban nem találok sehol:
milyen ételeket lehet ill. nem lehet fogyasztani szoptatás alatt?
Szoptatós teát mikor ajánlott inni?

a mail címem:drtemesi@netelek.hu

Köszi a segítséget!
Puszi:
Móranya
 


Sziasztok !!!Csak bekukantotam és íme,...
Kedves Bumbuli!Gratula a babóhoz!!
Ha megengeded szeretnélek megnyugtatni...Szeretném neked elmondani,hogy 2004.01.07-én szültem az első gyermekemet alig egy éve. Mivel tavaly ilyenkor én is a szoptatás kezdeti pontjában voltam,most van mirről így utólag mesélni...A szoptatási szakaszaim:
1.A tej normalizált beállása a 2. héten van addigra alakulti ki az igazi(első)anyatejminőség
2. változást tapasztaltam az5-6.héten egy-két napig úgy éreztem,hogy hamarosan elapad.
3. Majd ugyanezt 15-16. hét magasságában .

Mind a három esetben figyelnem kellett arra,hogy a lehető legtöbb időt pihenéssel tölcsem és sok rostos ételt és italt fogyasszak,vmint tejet tejterméket.Kérlek amennyiben lehet ne kezd el egyenlőre nagy tornába.Tapasztalat ha ezen az oldalon írhatok ilyenről.Nekem is hiányzott már a párom szülés után ,de mivel hormonokal vagyunk körülvéve ezért figyeljünk oda mit teszünk a működésükkel,ami jó az jó ;de ilyen időszakba nem szabad túlzásokba esni,mert igen is befolyásolja a tejtermelődést.Remélem semmi olyat nem írtam, amivel megsértenélek.Természetesen közötte és utánna is figyelj oda önmagadra az élet-és bioritmusodra.
Kedves Móranya!
NYUGIKépKépKép
Ahogy anno a párom mindig mondta:Biztos már csomagol.
Én intenzívebben 2003. nov .vége felé éreztem a jóslófájásokat és dec.30-ra voltam kíírva. H a voltak is akkor mindig azt az érzést adta vissza ,hogy a Bálint megkorát rúg...A lustaság pedig csak 2004.01. 07-én látta meg a napvilágot(Indítással):már olyan vékony volt a hasfalamon a bőr,hogy szó szerint fájtaz uh.Teeszek fel egy képet Szülés előttkét héttel. Kép
Mindenek előtt 100%-ig Virág mellé szeretnék állni.Kedves Virág!gratula a négy babócához.Inkább kész "felnőttek"ezek a gyerekek.Nagyon aranyosak!!!
Remélem ,ha más nem még találkozunk legalább is itt a topikban... Pusza,mindenkinek!!!
 
 


Móranya,

jaja! Kicsit ideges voltam a 39. hét tájékán, amikor tőlem egy méterre lévő ember kérdezte meg, hogy egyben vagyok-e még... Ááááááááááá! Épp elég baj volt az nekem, hogy igen. Szegény nem tette zsebre, amit az én túlérzékeny lelkemtől kapott. Kép Nem értette, miért vagyok ingerült. Hááát... Kép Hol fogsz szülni?

Az italokkal kezdem:

ami egyértelműen ellenjavallt
1. a tej és egyéb tejtermékek - oka, hogy könnyen okozhat nagyon erős hasfájást, hasgörcsöket a babának, ráadásul könnyen lehet, hogy a baba a mama által fogyasztott tejtermékektől tehéntejallergiás lesz. Nagyon, nagyon óvatosan el lehet majd kezdeni visszavezetni a saját étrendedbe a sajtot, joghurtot, stb, de csak nagyon lassan, és figyelve a babát.

2. a rostos üdítők és rostos gyümölcsök a legelején - szinte midig hasmenést okoz a babánál. Én nem hittem el, rá is fáztunk...

3. Nem vagyok biztos benne, de úgy rémlik, hogy a kávé sem ajánlott, mert a koffeintől lehet egy duracellnyuszi babád. Kép

Szoptatós teák: ésszel. Nem ezektől lesz teje az ember lányának, bár lehetséges, hogy valamit segítenek. Viszont sok babának fáj a hasa tőle, ezt is óvatosan kell kipróbálni.

Kaja:

A fújós ételek: bab, lencse, borsó, káposzta, stb. Ezek is a "nagyon óvatosan" kategóriába tartoznak.

Most ennyi jut eszembe, de utánanézek.

Szia, Ari!

Köszönöm, amit írtál. Kép Bízom benne, hogy nem keltenek benned rossz érzéseket, hogy fentebb pont az ellentétét javasoltam az általad írottaknak, és sajnos még lesz ilyen lentebb. De kérlek, ne vedd magadra. Kép

Szex: nem tudok semmiféle olyan kutatási eredményről, amely arra jutott volna, hogy szoptatás alatt csak korlátozva ajánlott a szex. Kép A saját tapasztalataim azt mutatják, hogy semmiféle negatív hatással nincs a tejhozamra a nemi aktus. Mi történik szoptatás alatt? A baba elkezdi szopni az anyamellet, ami többekközt oxitocintermelődéshez vezet, ami simaizomösszehúzó hatású, vagyis tejleadóreflexet vált ki, megindul a tej. Mi történik szeretkezés alatt? Ha a nő élvezi, ha stimulálja a párja a mellét, vagy "csak" orgazmust él át, ugyanúgy oxitocin szabadul fel, ugyanazokkal a hatásokkal. Vagyis könnyen lehet, hogy megindul a tejleadás. Ha ez a nőt és a férfit sem zavarja, akkor még jó hatással is van a tejtermelődésre, hiszen minél több tej ürül ki a mellből, annál több fog termelődni. Kép Hajrá szex! KépKépKép A 6. hét után persze. Ha addig kibírjátok. Kép

A "Biztos már csomagol" nagyon tetszik!!! KépKépKép

A pocakod olyan, mint egy hatalmas, rózsaszín görögdinnye. Kép Nagyon tetszik. Kép Én is remélem, hogy találkozunk még. Kép

Virág
 


Móranya a szülésről nem fogok hazudni nagyonfájt és mivel 18 órát vajúdtam már azt hittem meghalok és nem kell másik baba,de most már szívesen vállalom a következőt is,persze majd csak 3-4 év mulva.A vajúdás nagyon fájt nekem,de a tolófájás semmi ahhoz képest és nekem 3 nyomásra megvolt a baba.Amúgy jó fiú,csak hasfájós a tápszer miatt.

Virág majd teszek fel képet,csak eddig nem sikerült.Kérdésem még nincs,de ha lesz megígérem írok.Puszi nektek
Ari köszi a gratulációt.
 
 


Virág,

köszi a telefonszámotKép és a tipeeket isKép
Szeretnék jó sokáig szoptatni, meg hát a kis Mórnak se legyen rossz a kajaKép
Sárváron fogok szülni, itt is élünk. Kevés baba születik itt, úgyhogy ráérnek foglalkozni az emberrel, hála az égnek.
Most olvastam még csak, 4 gyerkőcöd van? Ez igen, mi is hármat szeretnénk. Mennyi idősek?
Most néztem meg a képet, gyönyörűek is!!! Le a kalappal!!!

Bumbuli,
Nem semmi, hogy 18 órát vajúdtálKép Gondolom, nagyon fáj a szülés, de én már alig várom, hogy fájjon... Meg szeretném már arizni a kisfiamatKép

Már csak 15 napKépKépKép
 


Ari,

aranyos a babád nagyonKép Jó sokáig csomagolt azértKépKépKép
Ettől félek a legjobban. Lejár az időm, és ráhúzokKép Hogyan bírtad idegekkel? Mekkora volt, amikor megszületett?
 


Móranya,
köszi. Kép Ruben májusban lesz 8, Rebeka most 7 és fél, Abigél márciusban tölti az 5., Ráhel ugyanakkor a 3. évét.

Virágdúla
 


Szia Virág!

Nagyon szép és különleges nevű gyermekeid vannakKép. Ha lányunk születne, ő is Ráhel lenne. Reméljük, fiúcska tényleg, mert már beleéltóük magunkat. A 2. lehet kislány...
Szóval dúla is vagy? Írsz erről bővebben? Érdekes lehet. Mi a dolgod konkrétan?
Egyébként hol éltek?
Pusszantás:
Móranya
 


Sziasztok!
Kedves Virág OKÉKépKép.
Móranya,NE FÉLJ!!!KépKépKép
Szerintem Bali is csak azért húzott rá mivel bent 37˙C volt,kint pedig repkedtek a mínuszok.Tehetném, én is a bentlétet választanám.KépKépKép
Amúgy a 40.hétre született 3710 gr;53 cm-is baba lett belőle.Budapesten a Péterffy Sándor utcai kórházba-Dr.Rácz Tibornál(fogadott orvosom volt).Bárkinek akinek kismama és Bp-en szeretne szülni merem ajánlani.Nekem a szülésről csak jó élményem van.Természetesen azért többet éreztem,mint egy szúnyogcsípés....Csak annyit mondanék még,ha teheted akkor próbálj arra koncentrálni arra a gondolatra,hogy nemsokára magadhoz foghatod...A fájdalmad ami lesz ekkor a háttérbe szorul.Ez nekem bevált.Ráadásul én "kély"gázzal szültem,mivel EDA-t nem kaphattam,mert vérhigítót adtak-trombózis gyananús lábaimra.
Köszönöm a gratulációkat!Kép
Legyetek jók még jövök!Puszi
 
 


Móranya,
Köszi. Kép

Hogy mit lehet tudni a dúlákról? Katt ide: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/7484/143989.html?1106024692 és ide: http://www.szules.hu/new/doulak/asszonytars.htm .
Jelenleg Pesten élünk, ha sikerül, Nógrádba költözünk.

Ari,
Kép

Virág
 


Sziasztok!

Ari,
csak azért félek a szüléstől, mert elképzelhetetlen számomra, hogy kibújik belőlem a gyerekKép Egyébként már annyira várom, hogy fájjon, de csak fájogat esténként, aztán semmiKép
Annyira megszeretgetném már!!!!
Én nem kérek semmilyen szert, mert félek minden ilyentől. 16 évesen műtötték a vállamat, és olyan rosszul viseltem az altatást, hogy 3 napig csak hánytam.

Virág

megnézem a honlapokat. Vasárnap voltam uh-on. Azt mondta a dokim, hogy már meszesedik a méhlepényem, és csökkent a magzatvíz is. A keringés tökéletes, kis Mór szívhangja is nagyon jó a CTG szerint.A méhlepény meddig bírja ilyenkor szerinted? Most ezen parázomKép

Puszi Mindenkinek
 


Móranya,

nem tudhatom, meddig bírja ki a lepény. Én a helyedben alfába mennék (vagy nagyon befelé fordulnék, ha nem tudod, hogyan kell alfába menni), és elmagyaráznám a babámnak, milyen fontos, hogy magától induljon meg a szülés, és legyen szíves megindítani. Továbbá ha van a közeledben reikis, reikizze a napfonatcsakrát és a köldökcsakrát, amennyit csak lehet. Ha agykontrollos vagy, vizualizáld, amint megrövidül, majd kinyílik a méhszáj, közben a kontrakciók is egyenletes hullámokként áradnak újra és újra végig a méheden felülről lefelé. Lásd, ahogy a kicsi feje szétnyomja a méhszájat, beáll a szülőcsatornába, majd kibújik azon. Ha nem tudsz agykontrollozni, az sem gond, akkor is érdemes ezt végigcsinálni, mikor csend és nyugalom van körülötted. Sokszor, sokszor. Ellazulva, nyugodtan, elvárásoktól mentesen. Csak feküdj fel a lét folyamára, bízd rá magad. Kép

Ha van kérdés vagy segítség kellene, szólj. Kép

Virág
 


Szia Virág,

megfogadtam tanácsodat, most ha tehetem, elképzelem a méhem, benne a kis Mórt, és hogy jön ki.
Szerintem hesznál, bár azóta úgy pörög, meg sem állKép
Remélem, sikerül
 


De jó! Kép Amikor a 3. baba a pocimban volt, akkor intenzíven programoztam, és ő akkor mindig felébredt, és sokat mocorgott.

Lehet, hogy a pörgés a készülődés jele? Te hogy érzed? Ilyenkor jó a babádnak?

Tudsz vele beszélgetni? (Úgy értem, hogy érzel-e tőle válaszokat is.)

Virág
 


Szia Virág,

Jó lenne, ha a pörgés a készülődés jele lenne. Képzeld, ma egész nap úgy fáj a derekam, és tök sokszor van kontrakció...
Erősebb most, mint bármikorKép
De még mindig semmi, pedig így telt az egész napKép
Ha elalvás előtt nem mozog a babám, mindig elképzelem, hogy megmozdul, és egyszer csak tényleg megmozdulKép
Olyan érdekes
Sokat szoktam kommunikálni vele, már az elejétől kezdve. Olvastam sok ilyen jellegű könyvet.
Szerintem ezért nem akar kijönni, elkényeztettemKép
 


De jó! KépKépKép Szerintem tudja, hogy idekint is kényeztetni fogod, nem? Kép Lehet, hogy nem tudja? Mondd el neki. Kép
 


Móranya,

Hogy vagy? Méhlepény állapota? Baba szívhangja? Vannak még szülésmegindító praktikák, ha kell... Kép

Virág
 


Virag, pl. mik?

Kép
 


Babarózsa,

már nagyon szeretnéd, ha vége lenne? KépKépKép De komolyra fordítva, miért érdekel?

Párod mikor jön haza?
 


csak kivancsi vagyok!
most nem akarom, csak, ha szukseg lenne ra, hogy ne kelljen mestersegesen inditani, szoval, elotte semmikepp!
persze azert varom a vegetKép
Csak jovo het szerdan!Kép

Es az orvossal sem tudtam erdemben beszelni, nem hiszem, hogy vevo lesz a terveimreKép

Kép
 


Csak vicceltem. Kép Most kevés időm van, ezért csak egyet írok: a papás indítást. Magyarul szex. Úgy a legesleghatékonyabb, ha a nő mellét viszonylag erősen stimulálja a férfi, az ondóváladék a hüvelybe kerül, és a nő is orgazmust él át. Ez így egy prosztaglandin + oxitocin koktél, ami csak akkor indítja el a vajúdást, ha a magzat és a méh készen áll a szülésre.

És figyelj! Ki a bánat szülése lesz? A tied vagy az orvosé? Miért hagyod, hogy eldöntse helyetted, mi a jó neked és a babádnak??? Hallgass az ösztöneidre, és ébredj fel! A szülés a valódi nővé, asszonnyá válás hatalmas mérföldköve! Tényleg hagyod, hogy egy férfi, aki semmit sem tud erről az egészről, megfosszon ettől a beavatódástól? Ott lesz az Ági. Ő mindent tud, igaz? De csak akkor fog tudni neked segíteni, hogy kiállj magadért és a babádért, ha elég határozottan tudod, mit akarsz.

Én a helyedben, mikor találkozom az orvossal, azt mondanám neki határozottan, kedvesen:

"Doktor úr! Beszélnünk kell egy nagyon fontos dologról. Most."

Egy ilyen bevezető után teljesen lehetetlennek tartom, hogy nem fog rádfigyelni és meghallgatni. És akkor odaadom neki a szülési tervet, végigbeszélem vele, mi mért fontos nekem, és megkérem, hogy írja alá. Ha nem írja alá, azt jelenti, hogy szarni fog a fejedre, és megvezet minden hülyeséggel, kiszolgáltatottá válsz. Ebben az esetben én nem hívnám be a szüléshez. Sokkal jobb az Ágival és az ügyeletessel valószínűleg, mert ha nincs választott orvosod, senki sem fog foglalkozni veled az Ágin kívül, és ez jó, ez a cél. Így valóban esélyed lesz a háborítatlanságra.

Na elég a lelkifröccsből. Kép

Virág
 


tudom, nem is hagyomKép
az egesz hozzaallasobol lattam, hogy nem megy a dolog, de epp a mutobe is kellett mennie, szoval nem volt idom elmondani amit akartam!
irassam ala???
az az igazsag, ahogy annak a tervnek, amit kuldtel kb. 1 harmada lett, mert a babas dolgokat mar megbeszeltem a csecsemossel, a tobbi Agival, ugyhogy az menni fog!

Kép
 


a szexrol tudtam, persze igy komplexebb az egeszKép

Kép
 


Igen, irasd alá. Így jogi következményektől való félelem miatt lehet, hogy nem szed rá... Nem fontos egyébként, hogy mekkora méretben a terv. Kép Az a fontos, hogy minden benne legyen, ami neked fontos.

Majd írok még praktikákat.
 


Koszi!
a praktikakat

jogi kovetkezmenyek???
azert ennyire nem kene eldurvulniKép
meg most nem akarok halapenz vitat nyitni, de ha elkeri az arat, akkor legyen mar miert, nem?

Kép
 


bevallom felek, hogy magamra maradok, orvos nelkul

eleg szomoru, de ez van!

Kép
 


Virag, akkor egyaltalan mit lehet enni szoptatas alatt? nagyon ugy fest, hogy semmit

a tej nem is hianyzik, de a tobbi tejtermek?
kenyeret sem lehet ugy tudom, az eleszto miatt

Kép
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 13:51-kor.
Vendég
 


Virág,
"Így jogi következményektől való félelem miatt lehet, hogy nem szed rá... "
Ez komoly?!?!?!
Hát egy pillanat alatt kiböki, hogy "vészhelyzet" volt, muszáj volt "beavatkozni".
Ha be akar avatkozni, be is fog. Ha rá akar szedni, úgy szed rá, hogy meggyőz, hogy megmentette az életedet.

Többiek!
Nem az orvosok ELLEN mondom most ezt, csak arra, hogy egy aláírás meg jogi következmény nevetséges érv...
Persze megbeszélni érdemes, sőt, de "keménykedni"?!
 


Szilvi,
en sem szeretnek az orvossal osszeveszni igy 2 hettel a szules elottKép

Kép
 


Lilluska,
ha tudod, hogy nem is úgy gondoltam, akkor miről beszélünk? Kép

Ellenkeznem kell. Azért nem tud semmit arról, hogy mit jelent vajúdni, szülni, mert férfiként még sosem tett ilyet. Ez nem feminizmus. Ez tény. Eszem ágában sem volna a prosztataproblémákkal kapcsolatos lelki érzéseket megítélni, elvetni vagy felmagasztalni egyszerűen azért, mert nőként dunsztom nem lehet róla. Nagyon, nagyon ritka az a férfi, aki annyira feminin vagy annyira érzékeny, hogy szinte kézzelfoghatóvá válnak számára a vajúdás-szülés lelki történései. A férjek sem tudják, akármennyire imádják és támogatják a párjukat, hogy mi történik bennük, a nőkben ilyenkor. Éppen ezért ijesztő sokak számára jelen lenni. A szülésznők és a szülész nők pedig ha szültek már, akkor nagyobb eséllyel tudják, mit is él át a mama, de persze sokan emocionálisan távol tartják magukat az eseményektől. De egy ffinak esélye sincs álktalában a nő teljes, átfogó megértésére.

Virág
 


xxx
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.12 13:52-kor.
Vendég
 


Babarózsa!

Sajnos a hálapénz nem biztosítja számodra, hogy azt kapd, amit szeretnél, csupán azt, hogy jelen lesz. Van orvos, aki hiába kap pénzt előre(!) is, halál bunkó a kismamával... Kép

Magadra maradni: ez a legnagyobb baj a medikalizált szüléssel. Elhitették veled, veletek, velünk, hogy nem tudunk szülni, csak orvosi felügyelettel. Meg kéne találni magunkban azt a helyet, ahol minden kétséget kizáróan ösztönösen tudjuk, hogy tudunk szülni, és akkor orvos nélkül talán jobban éreznénk magunkat ezekben a szent órákban, mint velük. (Tisztelet a kivételnek.)

Kenyér: azt nyugodtan ehetsz. Meg egy csomó, csomó dolgot még, csak ki kell kísérletezni, mi nem okoz a kicsinek gondot.

Összeveszés: nem, egyáltalán nem tanácsolom az összeveszést. Én (a magam vehemenciájával) inkább elküldenék bárkit a fenébe, minthogy elvegye tőlem a saját szülésélményemet. De mivel te nem vagy én, sőt senki sem az, a vérmérsékletünk, tapasztalataink, egész életünk másmilyen, ezt nem tanácsolom senkinek. Lehet, hogy a te biztonságérzetedhez hozzátartozik, hogy jelen legyen az általad jól ismert szülész. Sőt! Én a 4. babámmal is így gondoltam, szükségem volt az én imádott nőgyógyászomra. (Kép) Most már nem volna szükségem csak egy jó bábára, a férjemre és egy dúlára, de én is csak most jutottam el idáig. És ez nem egy elérendő cél, nem kell vagy kellene sztem senkinek sem eljutni ide, ez az én utam csupán. Úgyhogy tegyél úgy, bármit is írok vagy mondok, ahogy neked az biztonságot ad figyelembe véve, mi a legjobb a babádnak is. Sajnos még sok kompromisszumot kell kötni, de a cél, hogy számodra a szülésed gyönyörűséges legyen. Függetlenül az én locsogásomtól.

Szilvi,

nem, nem viccelek. Képzeld, tegnap hallottam egy szörnyű születéstörténetet, nagyon felkavart. Ott az illető orvos (Szent Imre Kh) nem is írta alá a szülési tervet. Szerinted miért nem...? Egyébként nem tartom nevetségesnek. Természetesen ismerve egész jól a betegségügyet, egyáltalán nem vagyok naiv. Tudom, hogyan lehet megvezetni a szülőket, hogy mégiscsak ne legyen semmi sem megvalósítva a szülési tervből. Dúlaként pont azt tekintem célomnak, hogy előre felkészítsem mind az anyát, mind az apát erre, hogy ne lehessen hülyének nézni őket. (Mivel a dúlának egyelőre hallgass a neve...) Szóval számíthat az, hogy aláírják azt a nyavajás papírt avagy nem. Betegjogi képviselőhöz lehet fordulni.

Virág
 


Lilluska,

átmehetünk a dúlás topicba. Kép
 


Virag, nem a szulesre gondoltam, hanem utana, ha valami komplikacio lepne fel..
nekem biztonsagot ad, ha ott lehet a parom, es a szuleszno
imadott nogyogyasz?Kép az mi?Kép

Kép
 


Ja! Ez hívják kiszolgáltatottságnak? Kép

Ki az imádott nőgyógyász? Az, akibe az ember lánya egy kicsit belezúg. KépKépKép
 


jah, az igazolasrol ami GYEDhez kell ne is beszeljunk...

vagy azt a vedono is kiadhatja? vagy mas orvos is???
a kiskonyv alapjan?

Kép
 


belezugni?Kép az ki van zarva
szerencses vagy akkor!

Kép
 


GYED: erről halvány fogalmam sincs... Kép Bocsi. Kép

Belezúgás: hát én választom az orvosomat, na! KépKépKép És ez nálam nem szerencse dolga. Kép Szó se róla, jó pasi. Nekem legalábbis nagyon bejön. Meg a húgomnak is. KépKépKép
 


JO lenne, ha hozza is lehetne szolni...

Kép
 


na, most sikerKép

ez a 3. nekifutasom!
szoval a GYEDhez nem kell, hanem az egyszeri anyasagi tamogatashoz...
Virag Te nem kapsz GYEDet ezek szerint?

es a nogyogyasszal kapcsolatban: akkor is szerencses vagy!Kép lehet, hogy a ferjed a nogyogyaszod?:P

Kép
 

Vissza: Szülés

Jegyzetfüzet:

 

cron